Seksualna energija

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

User avatar
Zlata M.
Posts: 2374
Joined: 21/05/2009 22:34

#101 Re: Seksualna energija

Post by Zlata M. »

martiniq wrote:Ruzmarin-a,

upoznala sam gotovo svakoga kapetana broda, a njih upoznas samo kada ucinis nesto vrlo dobro
kao clan posade, ili kada opasno zabrljas.
Kod mene je prevladavalo ovo drugo. Razlog tome je odupiranje sustavu, pravilima i apsurdnim zakonima
koji su svugdje oko nas. Brodovi imaju i dodatne.
Kapetani, suocivsi se sa mnom u prisutnosti sa drugim visokopozicioniranim casnicima,
shvacali su o cemu govorim i zasto su se "problemi" dogadjali.
Sistem je mreza, iz koje sam poput svih muha bila uhvacena. "Problem" je bio kada
bih mrezu izbjegla ili se iz nje otela.
Kapetani su znali kako meni tamo nije mjesto ali me nisu otpustali.
Moje vjerovanje je da sa mnom nesto upravlja. Dosla sam na Tajland sa vrlo malo
novca, ne bojeci se gladi. Sretna jer vise ne moram biti pijun ove iluzije.
Zivim vec neko vrijeme samo od svjezeg voca i povrca, nekuhanog.
Pobijedila sam glad, i osjecam da ubrzo necu trebati hranu uopce.
Prakticiram "hranjenje Suncem" ili solarnu jogu.
To je izuzetna revolucija koja meni u ovom trenutku omogucuje da vjesto izbjegnem "Sistem"
Sistem koji nas porobljava. Vidim neki se jos rugaju teorijama i istrazivanjima Davida Icke-a.
On je dokazao sve ono sto mi znamo, samo nam je pomogao da se sjetimo.

Meni novac ne treba za goli zivot, za hranu. To je samo pocetak oslobodjenja od novca.
Nama novac ne treba, a to ce biti i stvarnost kada se oslobodimo "sistema"

Jedan veliki projekt grada visoke tehnologije koja ne zagadjuje
i kojem ne trebaju robovi (radnici koji primaju novac), se vec pocinje realizirati na Floridi.
Pogledajte film ako vec niste,

http://www.zeitgeistmovie.com/
Od samog pocetka mi se i cinilo da ovdje lezi zec.
Nista novo.
Svi mi u ovoj ili onoj mjeri i na ovaj ili onaj nacin "izbjegavamo"...kad previse "izbjegnemo",kad-tad postanemo svjesni da smo pretjerali.
Nakon toga se malko korigujemo ili pak zglajzamo u izmisljanje tople vode.
Ja ipak mislim da je prava stvar pronaci sebe u ovom i ovakvom zivotu,ali to je opet moj problem,zar ne? :)
Ne smeta meni tvoja prica,ali ako ti nije sta...pokusaj izbjegavati djecu i omladinu,koliko god to mozes...Budi odgovorna! :)
martiniq
Posts: 18
Joined: 03/12/2009 11:12

#102 Re: Seksualna energija

Post by martiniq »

Kod Zlate M. osjetim negativnu energiju.
Poticem je osobno ja, nenamjerno, svojim postojanjem.
Kada bih je vidjela u zivo, njezin izraz lica otkrio bi ljubomoru koja stremi mrznji.
Kako bi se to pokusalo prikriti, na internetu se stavljaju smajlici koji su maske
u ovakvim slucajevima.
Slika ne predstavlja nista u ovom slucaju, ovdje se vodimo intuicijom, osjecanjem energije.
Osjecate li ovo o cemu govorim?

Procitajte moj post, a zatim njezin.

Izvrstan primjer.
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#103 Re: Seksualna energija

Post by pirmin »

Dva pitanja:

-koja ti je misija na ovom forumu?
Nekako tripujem da bih se na Tajlandu svime bavio samo ne gubljenjem vremena po forumima i slicnim aplikacijama.

-imas li natalnu pri ruci da vidimo mi, pristalice astroloskog sistema :D , sa kojim si tripom dosla na ovu planetu i koji te trenutno nosi.
PalaSa Marsa
Posts: 18966
Joined: 11/09/2008 11:48
Location: Where the Moon play with the Stars :)

#104 Re: Seksualna energija

Post by PalaSa Marsa »

martiniq wrote:Kod Zlate M. osjetim negativnu energiju.
Poticem je osobno ja, nenamjerno, svojim postojanjem.
Kada bih je vidjela u zivo, njezin izraz lica otkrio bi ljubomoru koja stremi mrznji.
Kako bi se to pokusalo prikriti, na internetu se stavljaju smajlici koji su maske
u ovakvim slucajevima.
Slika ne predstavlja nista u ovom slucaju, ovdje se vodimo intuicijom, osjecanjem energije.
Osjecate li ovo o cemu govorim?

Procitajte moj post, a zatim njezin.

Izvrstan primjer.
Martiniq, ne bih da se mijesam, al' izgleda da Tebi svaka kritika s'malo negacije predstavlja neku losu energiju uprtu prema Tebi., il' je ti prosto eto tako tumacis, pa ti to jednako predstavlja "Losu Energiju Uprtu Prema Tebi", ljubomoru, zabezeknutost i sl., .
Ne znam mozda se varam, ali ako ima taj nazovimo ga tako "visak energije" po mom' skromnom misljenju je bas nebi trebala ili smjela trosit' ovako i na ovaj nacin. Ziv'la. :)
User avatar
Zlata M.
Posts: 2374
Joined: 21/05/2009 22:34

#105 Re: Seksualna energija

Post by Zlata M. »

martiniq wrote:Kod Zlate M. osjetim negativnu energiju.
Poticem je osobno ja, nenamjerno, svojim postojanjem.
Kada bih je vidjela u zivo, njezin izraz lica otkrio bi ljubomoru koja stremi mrznji.
Kako bi se to pokusalo prikriti, na internetu se stavljaju smajlici koji su maske
u ovakvim slucajevima.
Slika ne predstavlja nista u ovom slucaju, ovdje se vodimo intuicijom, osjecanjem energije.
Osjecate li ovo o cemu govorim?

Procitajte moj post, a zatim njezin.

Izvrstan primjer.
Dobro osjetis.(cuj "osjeti"... :roll: ...pa ti stvarno "gost" :shock: :run: ....ma dobro,hmmm...nisi jedina,eno pise na "pocetnoj" : 212 gostiju !!! :shock: :run: ovo je invazija haman! :D )
Reko',puna sam negativne energije,ali ne zbog tvoga postojanja,nego zbog toga sto su mi jutros komsijska shcenad rasula sve po tepihu,a cokolada...a tepih onako,vise boja bijele kafe,te sam frustrirana!Nedelja...sve zatvoreno...nemam neko specijalno sredstvo za tepih a ovo ne mogu ocima gledat'...offtopic,da ne znas cime bi se moglo ocistit' ?
Nego,pusti kraju...zivi i uzivaj,jedi svoje voce i povrce,upijaj suncevu energiju i ostani dosljedna svome putu,pa i pc izbaci iz upotrebe,jerbo je i on iz "sistema". :wink:
Uostalom,kad si se vac pronasla,otkud ti tolika potreba da bilo koga ubjedjujes da je to tako? :?

ili sto bi rekli mi iz "sistema" http://www.youtube.com/watch?v=uW_Ml1DMq74
User avatar
dr.gog
Posts: 4947
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#106 Re: Seksualna energija

Post by dr.gog »


Sorry ,ali ja mislim da jedino u dnu džungle nije bila projekcija popularnog komplota teorija zavjera....otkud ta priča u priči o seksualnoj energiji?

Mislim da si odviše zaronila u svijet shizoidnih umova tipa Davida Icke-a.Volim i ja i pratim Na rubu znanosti, odmalena čitam sve što naliči na ezoteriju, misticizam, sve do funny sitnica tipa Star Treka.U svom poslu sam shvatio da su granice konzervativnog poimanja svijeta, sa katedri gledano i zvanično gledano, ...da su te granice vještačke i sputavajuće.

Ipak, pri razmišljanju se čovjek ima voditi najjasnijim i najjednostavnijim zaključivanjem, što bi se reklo, matematikom.Često primjetim rasplinjavanje u pisanju kod osoba koje su ušle u svijet mističnih i ezoteričnih nauka, parapsihologije ili analitici strateške politike velikih zemalja(najčešće USA).

Zetgeist je , uz Dana Browna i Icke-a, populistički instant uradak sa mnoštvom izmješanih fragmenata politike, religije, analitike, kriminologije, psihologije i slično...
Problem nije ako čovjek studiozno razdvoji elemente tih štiva i razazna o čemu tačno i na koji način autor govori i odakle mu izvori dolaze.Veoma često, npr. kod Icke-a se može primjetiti jedna osobenost shozoidnih, ali istovremeno veoma elokventnih ljudi, a to je pokušavanje sažimanja više teorija o vidljivom i nevidljivom u jednu teoriju, objašnjivu ljudskim pojmovima.Jedan riješeni X-files serijal, Konačna Odgonetka, konačno Otvaranje Očiju Onima Koji su Slijepi..

Pri tome, nažalost, autori često odlijepe u iracionalnost i bizarnost vlastitih iluzija o svijetu o kojem samo misle da su ga spoznali.

Pisac tipa jednog Browna je samo bezazleni skriboman koji vrti četiri -pet uzoraka katoličke mistike i prodaju zasniva na dokolici i popularisanju mistike među prostim pukom, i uz to masno zarađuje.On je još i otvoren , te samo radi svoj posao.

Sve je to ok dok se ne počnu formirati grupe sljedbenika, gutača tog šarenog štiva o čudesima, teorija o "energijama", "dimenzijama", "bestjelesnim bićima", "bivšim životima" i "višim nivoima poimanja i egzistencije duha".

Prosječan poklonik mistike i ezoterije će od najobičnijeg fenomenalnog svršavanja dvoje ljubavnika, od proste potrebe za sjedinjavanjem, ljubavlju i uživanjem između dvoje ljudi, napraviti sataraš filozofije, mistike, poezije i ko zna još čega.
Ono prosto što u svom stvarnom životu nema, što mu nedostaje, neće uzeti iz neposredne blizine gdje se najčešće i nalazi, od svojih bližnjih i svijeta u kojem treba da doprinosi i djeluje.U potrazi za ljubavlju i običnim partnerom, ljudi često odlijepe u depresiju i filozofiranje o besmislu seksa i fizičkog kontakta.

Negdje , u tami svojih stanova, leže i grickajući kokice, uz mirisne štapiće i new age muziku, gledaju Davida Icke-a, listaju brošure azijskih mistika, čitaju "najnovija senzacionalna otkrića" i dumaju o teorijama zavjere CIA-e, Vatikana, i Masona.

A seks...a seks je tako jednostavna i pozitivna stvar. I donosi sigurno više koristi nego jednosatni monolog plavookog šizoidnog parapsihologa Davida Icke-a i sve te bratije koja veće decenijama živi od naivnih "tragača" za istinom.
zgubidan2009
Posts: 41
Joined: 26/11/2009 17:37

#107 Re: Seksualna energija

Post by zgubidan2009 »

Zlata M. wrote:
martiniq wrote:Kod Zlate M. osjetim negativnu energiju.
Poticem je osobno ja, nenamjerno, svojim postojanjem.
Kada bih je vidjela u zivo, njezin izraz lica otkrio bi ljubomoru koja stremi mrznji.
Kako bi se to pokusalo prikriti, na internetu se stavljaju smajlici koji su maske
u ovakvim slucajevima.
Slika ne predstavlja nista u ovom slucaju, ovdje se vodimo intuicijom, osjecanjem energije.
Osjecate li ovo o cemu govorim?

Procitajte moj post, a zatim njezin.

Izvrstan primjer.
Dobro osjetis.(cuj "osjeti"... :roll: ...pa ti stvarno "gost" :shock: :run: ....ma dobro,hmmm...nisi jedina,eno pise na "pocetnoj" : 212 gostiju !!! :shock: :run: ovo je invazija haman! :D )
Reko',puna sam negativne energije,ali ne zbog tvoga postojanja,nego zbog toga sto su mi jutros komsijska shcenad rasula sve po tepihu,a cokolada...a tepih onako,vise boja bijele kafe,te sam frustrirana!Nedelja...sve zatvoreno...nemam neko specijalno sredstvo za tepih a ovo ne mogu ocima gledat'...offtopic,da ne znas cime bi se moglo ocistit' ?
Nego,pusti kraju...zivi i uzivaj,jedi svoje voce i povrce,upijaj suncevu energiju i ostani dosljedna svome putu,pa i pc izbaci iz upotrebe,jerbo je i on iz "sistema". :wink:
Uostalom,kad si se vac pronasla,otkud ti tolika potreba da bilo koga ubjedjujes da je to tako? :?

ili sto bi rekli mi iz "sistema" http://www.youtube.com/watch?v=uW_Ml1DMq74
A nisi je ti otjerala:) ona sebe samu otjera ,obicno je u zavadi prvo sasobom, a i nelici mi da bi ona sama mogla napisat nes onako :)
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#108 Re: Seksualna energija

Post by arzuhal »

dr.gog wrote: Prosječan poklonik mistike i ezoterije će od najobičnijeg fenomenalnog svršavanja dvoje ljubavnika, od proste potrebe za sjedinjavanjem, ljubavlju i uživanjem između dvoje ljudi, napraviti sataraš filozofije, mistike, poezije i ko zna još čega.
Ono prosto što u svom stvarnom životu nema, što mu nedostaje, neće uzeti iz neposredne blizine gdje se najčešće i nalazi, od svojih bližnjih i svijeta u kojem treba da doprinosi i djeluje.U potrazi za ljubavlju i običnim partnerom, ljudi često odlijepe u depresiju i filozofiranje o besmislu seksa i fizičkog kontakta.
Što reče jedan moj ahbab, uz bijedni espresso u nekadašnoj rupi od kafeterije u podrumu Filozofskog:

Mislilac misli, a mistik misti....
Walthie
Posts: 94
Joined: 19/07/2009 15:56

#109 Re: Seksualna energija

Post by Walthie »

Marokanski i nepalski hasis stvaraju osjecaj da si gost i da zracis sa energijom. Cim stanes....eto te na zemlju nazad-provjereno :)
User avatar
ružmarin-a
Posts: 2262
Joined: 18/04/2009 23:01

#110 Re: Seksualna energija

Post by ružmarin-a »

Zlata M. wrote:
ruzmarin-a je napisala:

Kad postigneš u živtu ovozemaljskom stvar da čovjeku izmamiš osmjeh na usnama,
poput vjetra fena osušiš mu suzicu na licu
nahraniš gladnog
oraspoložiš neveselog
zaštitiš nezaštićenog
pomogneš onome ko je u nevolji
obratiš pažnju na nekoga na koga su svi zaboravili
onda možeš sa sigurnošću tvrditi da prevazilaziš i nadilaziš dimenzije ovozemaljskog
ili jednostavno budeš skroman i samo se zahvališ Bogu
što si Njegovom dozvolom sudjelovao u dobrom djelu
:) :kiss:
:) kiss i tebi (ne radi mi)
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#111 Re: Seksualna energija

Post by zonbirile »

Walthie wrote:Marokanski i nepalski hasis stvaraju osjecaj da si gost i da zracis sa energijom. Cim stanes....eto te na zemlju nazad-provjereno :)
-----------------------------------------------------
krampa i lopata čudo čine
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#112 Re: Seksualna energija

Post by arzuhal »

zonbirile wrote:
Walthie wrote:Marokanski i nepalski hasis stvaraju osjecaj da si gost i da zracis sa energijom. Cim stanes....eto te na zemlju nazad-provjereno :)
-----------------------------------------------------
krampa i lopata čudo čine
Eeeee...nemaš ti ni trun sexualne energije u srcu kada možeš tako govorit... :D
martiniq
Posts: 18
Joined: 03/12/2009 11:12

#113 Re: Seksualna energija

Post by martiniq »

Dr. Gog,


nije tocno da su ljudi vidjeli ovaj film. Danas sam ga poslala preko dvadeset ljudi koji koriste internet
svaki dan, neke od tih ljudi drzim za jako inteligentne, a ni oni nisu gledali film.
Stalno susrecem ljude koji nisu culi za njega. Zato sam ga stavila ovdje, jer je dostupan ljudima,
nisam htjela otvarati novu temu, jer je i ovoj kraj kao sto i je kraj mojem prisutstvu ovdje.
A kako ovaj film, i moja tema nisu povezane, takodjer nije bas tako.

Tema seksualna energija je pocela kao upit, potreba za vasim misljenjima, saznanjima o zracenju ljudskoga bica,
nikada nisam tvrdila da ono sto iz mene zraci, jest seksualna energija. Moje misljenje je da je to energija Stvaranja,
koju ljudi nazivaju seksualnom.
Zamislite da ste se rodili slijepi i majka vas uci prepoznavanju stvari.
Posto su vam oci mrtve, imate ruke. Mozete vidjeti prstima.
Majka vas uci pogresno, pa vam uzme ruku dodirujuci uho, govori kako su vam to usne.
Vi kao djete, ucite. Kada se po prvi put zaljubite i gledate svoju djevojku rukama, te je
zelite poljubiti, a culi ste kako se ljudi ljube usnama te da je to svakidasnje i kako je prekrasno,
prisloniti cete uho svojoj djevojci, na njezino uho i dati joj uholjubac.
Tako funkcionira ovaj svijet, dok se ne pojavi netko ili nesto tko ce vam dati zdravlje ociju i bistar um
kako biste shvatili ono sto promatrate.

Moja su vjerovanja da tvorci filma kao sto su Zeitgeist i projekta Venus, priprema za ono sto dolazi.
Za budjenje covjekove iskonske ciste energije. Ljudima ne treba mnogo da se prisjete tko su, kakva
izuzetna bica. Snaga Stvaranja. Energija Ljubavi. Djeca Sunca.
Ako im film Zeitgeist nece pomoci da to shvate, barem ce im pomoci da izadju iz tih svojih
skucenih dimenzija u koju su se zacahurili i prekrili paucinom zabluda.
A zablude su svugdje, pa i u ljubavi i seksu.
Vidis li koliko je ljudi ovdje odgovorilo sto je seks i seksualna energija?
Dali te je ijedan od odgovora odusevio?
Mene i dalje zanima osobni slucaj zracenja ove energije, i blizim se spoznaji.
Ovdje ocito nitko ne zna o cemu se radi.
Nema mi druge nego se okrenuti shizofrenicarima kako ih ti nazivas.

Reci kako je netko shizoidan, je najlaksi nacin da sebe nazovete normalnim.
Bolje i to nego shizoidnoga nazvati normalnim, a sebe idiotom. Jeli tako?
Nema potrebe ljepiti naljepnice na nikoga. Svatko ovdje ima svoje poslanje.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18585
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#114 Re: Seksualna energija

Post by GandalfSivi »

Nemam vremena da citam sada, ali tema definitivno ide u favorite. Ima ovdje dobrog materijala za malo dubine :)
encian
Posts: 1309
Joined: 22/12/2006 15:42

#115 Re: Seksualna energija

Post by encian »

a sta znaci "spoznati svemir"? ja kad to cujem, odmah pomislim neko nasao odgovore na pitanja o crnim rupama, tamnoj materiji, teoriji struna ili teoriji svega. ili barem definitivno potvrdio ili osporio teoriju evolucije. ma eto barem nasao uzroke autizma i lijek od raka.

david icke prozbori i pokoju pametnu, ali i mnogo onih koji nemaju veze sa logikom. imao je brdo tripova koji su se pokazali skroz besmislenim. ne vidim kako on moze biti dobra referenca. zeitgeist je izrekao nekoliko pametnih, ali kao ekonomista mogu reci da je dvije trecine sadrzaja zeitgeist addendum jedna obicna knjiga makroekonomije, te da smo te zakljucke kao studenti i sami izveli. nije potrebna "spoznaja svemira" za to.

meni ovo zvuci kao loziona, ali eto ako nije, nadam se da koristis kondome i da jos ne mislis da te ni bolest ne moze napasti. i o kakvim kvragu predatorima pricas? to zvuci kao silovanje, i to "oslobadjanje" kroz "boli" objesi macku o rep. "primitivan" covjek, sigurna sam, radije iskusi privlacnost, "plese" sa partnerom bez predator-plijen relacije i poslije se sjedini sa njim bez bola ali sa mnogo zadovoljstva. a ego ne mozes istrenirati dok nekoga ne budes voljela vise nego sebe - partnera (da ne kazem muza), svoju djecu.
Locked