Sefer Halilovic, Rasim Delic, Haris Silajdzic...

doktor30

#1 Sefer Halilovic, Rasim Delic, Haris Silajdzic...

Post by doktor30 » 21/12/2007 13:04

Prije par dana dogodila se blamaza: Haris primio Delica, i naravno zamalo ga tim cinom poslao drito u Haag. Eh sada: Delic je optuzen pred Triubalom u Haagu. Jos se ne zna da li je kriv ili nije, ali Haris ga prima. Sa druge strane, Sefer Halilovic, prvi komandant ARBiH je oslobodjen optuzbi, i kako to primjeti novinarka Vildana Selmbegovic - komandant cistih ruku se vratio kuci. Ali gle cuda, Haris se nije udostojio ni da mu cestita na tome, iako je presuda SEferu velika pobjeda za BiH! da je bilo obrnuto vidjeli bi kako bi cetnici i ustase to koristili. Eh sada, ako se Haris predstavlja kao patriota ove drzave - zasto radi isto sto i alija svojevremeno - uvodi paralelizme u vlast. Dvostruki arsini, lazni moral, licemjerje itd.

Po meni Delic je poslusnik partije, njihove ideologije lazne i propale, i radi toga i visi u Haagu. Sefer je bio pravi komandant i radi toga ne moze Haretova sujeta da podnese da je neko, u ovom slucaju SEfer pobjedio i da je historijski veci lik od Harisa.

Sto se tice saopstenja SDP-a, kako je Haris napakovao Delicu jer se ovaj kao suprostavljao podjeli BiH - sramno saopstenje. Odvratno fakat. Iako ja volim opoziciju, ovo je bilo nisko, nemoralno i odurno.
i da, bitna cinjenica: Delic je pristao da svjedoci protiv Sefera u Haagu. Znaci topio je SEfera. Sefer nikada nije htio ici u Haag da uvaljuje Delica. To je to.

Alfons Kauders

#2 Re: Sefer Halilovic, Rasim Delic, Haris Silajdzic...

Post by Alfons Kauders » 21/12/2007 20:38

doktor30 wrote:Prije par dana dogodila se blamaza: Haris primio Delica, i naravno zamalo ga tim cinom poslao drito u Haag. Eh sada: Delic je optuzen pred Triubalom u Haagu. Jos se ne zna da li je kriv ili nije, ali Haris ga prima. Sa druge strane, Sefer Halilovic, prvi komandant ARBiH je oslobodjen optuzbi, i kako to primjeti novinarka Vildana Selmbegovic - komandant cistih ruku se vratio kuci. Ali gle cuda, Haris se nije udostojio ni da mu cestita na tome, iako je presuda SEferu velika pobjeda za BiH! da je bilo obrnuto vidjeli bi kako bi cetnici i ustase to koristili. Eh sada, ako se Haris predstavlja kao patriota ove drzave - zasto radi isto sto i alija svojevremeno - uvodi paralelizme u vlast. Dvostruki arsini, lazni moral, licemjerje itd.

Po meni Delic je poslusnik partije, njihove ideologije lazne i propale, i radi toga i visi u Haagu. Sefer je bio pravi komandant i radi toga ne moze Haretova sujeta da podnese da je neko, u ovom slucaju SEfer pobjedio i da je historijski veci lik od Harisa.

Sto se tice saopstenja SDP-a, kako je Haris napakovao Delicu jer se ovaj kao suprostavljao podjeli BiH - sramno saopstenje. Odvratno fakat. Iako ja volim opoziciju, ovo je bilo nisko, nemoralno i odurno.
i da, bitna cinjenica: Delic je pristao da svjedoci protiv Sefera u Haagu. Znaci topio je SEfera. Sefer nikada nije htio ici u Haag da uvaljuje Delica. To je to.
zar dosad nisi primjetio da su se u zadnje vrijeme sdp i bps jako zblizili ?

doktor30

Post by doktor30 » 22/12/2007 16:26

a gdje to i kada i po kojim pitanjima?

MuaDib

Post by MuaDib » 22/12/2007 17:34

Problem je što Sefer priča istinu i ukazuje da je politika SDA i njene kćerkice Za(gra)BiH radila na podjeli BiH i cijelo vrijeme rata besjedila po mirovnim pregovorima i mjerila procente s Radovanom i Matom, uz asistenciju Slobe i Njofre, dok su se bh narodi ubijali i sve više tonuli u barbarstvo, podnosili velike žrtve i postali indoktrinirani mržnjom koja sve postdejtonske nacional-elite održava na vlasti. 8) 8)

makondo

Post by makondo » 24/12/2007 14:19

Sefer nikada nije htio ici u Haag da uvaljuje Delica.
otkud sad ovo? koliko znam, u hag se ne ide za svjedoka po principu dobrovoljnosti. ako ne zelis da ides, dobijes "sub poenu" pa se lijepo nacrtas tamo.

muha_sa

Post by muha_sa » 24/12/2007 14:36

MuaDib wrote:Problem je što Sefer priča istinu i ukazuje da je politika SDA i njene kćerkice Za(gra)BiH radila na podjeli BiH i cijelo vrijeme rata besjedila po mirovnim pregovorima i mjerila procente s Radovanom i Matom, uz asistenciju Slobe i Njofre, dok su se bh narodi ubijali i sve više tonuli u barbarstvo, podnosili velike žrtve i postali indoktrinirani mržnjom koja sve postdejtonske nacional-elite održava na vlasti. 8) 8)
ovo boldirano pojasni cikici muhi
-ja znam zbog cega sam uzeo pushku i protiv koga sam ratovo.

Prozor

Post by Prozor » 24/12/2007 21:56

muha_sa wrote:
MuaDib wrote:Problem je što Sefer priča istinu i ukazuje da je politika SDA i njene kćerkice Za(gra)BiH radila na podjeli BiH i cijelo vrijeme rata besjedila po mirovnim pregovorima i mjerila procente s Radovanom i Matom, uz asistenciju Slobe i Njofre, dok su se bh narodi ubijali i sve više tonuli u barbarstvo, podnosili velike žrtve i postali indoktrinirani mržnjom koja sve postdejtonske nacional-elite održava na vlasti. 8) 8)
ma ko nas bre zavadi...

aida81

Post by aida81 » 25/12/2007 17:21

Ma Sefer je TITO :D

kakvi delici kakvi bakraci

MuaDib

Post by MuaDib » 25/12/2007 23:37

muha_sa wrote:
Agresija na RBiH je izvršena izvana i iznutra!

Pravi Bosanceros

Post by Pravi Bosanceros » 29/12/2007 20:49

Doktore i Aida, fakat ste providni sa propagiranjem Sefera, protiv kojeg nemam ama bas nista, cak sta vise simpatican mi je, ali vase propagiranje na fazon "svi su truba, Sefer je king" ce samo napraviti kontraefekat.

Ovo je zaista dobronamjeran savjet. Vidim da ga pravo volite (kako se samo otac moze voljeti - sto bi rekli nasi stari :), ali razmislite malo o dobronamjernom savjetu kojeg sam vam dao.

I da ne zaboravim, SDP i BPS nemaju istu grupu glasaca tako da kritikovanjem SDP-a (bilo ono opravdano ili neopravdano) necete dobiti bas mnogo, ali vi to naravno vec znate...

A Haris, Delic i slicni njima... Nisu vrijedni komentara...

sulesavic

Post by sulesavic » 29/12/2007 21:02

Danas uhap¹en Mladen Markaè, hrvatski general pu¹ten iz Haaga na privremenu slobodu. Èovjeku bilo zabranjeno napu¹tanje svoje kuæe, on oti¹ao u lov, tamo se slik'o, Haag to vidio i odmah naredio vraæanje u pritvor. Hrvatska policija uhapsila èovjeka, ministar unutra¹njih poslova podnio ostavku...

CondoR

Post by CondoR » 29/12/2007 22:50

Sefer jako dobro zna iz ličnog iskustva kakav je osjećaj biti optužen za ratne zločine i jako dobro zna kako je teška borba u MKSJ, kojom je dokazao svoju nevinost.Isto tako, Sefer zna šta znači biti zaboravljen od svih, i koliko je teško podnijeti činjenicu da u tako teškim trenucima niko se ne želi solidarisati sa njim a kamoli mu pomoći.

Iz tog razloga i još mnogo razloga trebao bi se solidarisati sa Rasimom Delićem, i pružiti mu pomoć u svojim granicama mogućnosti. Ovo što sad radi i čini je upravo ono što su radili i činili njemu oni koji su ga smatrali " potrošnom robom " .

Solidarisati se sa Delićem trebate i vi forumaši, jer se radi o našem komandantu naše ARBiH. Ja mu želim puno sreće, zdravlja i da bude oslobođen optužbi .

doktor30

Post by doktor30 » 31/12/2007 11:55

Bosanceros!

U cemu je problem ako propagiram Sefera!? Ja SEfera jako cijenim, i sve ono sto je govorio i uradio. I neka sam ofiran sto ga "forsiram" na forumima, jer za razliku od mnogih ovdje ja svoje misljenje ne uvijam u "objektivnost" vec otovoreno kazem sta mislim. Prema tome, evo opet care moj lijepi: Sefera volim pravo, ko komandanta, politicara, borca, lijevo, desno. I kritikujem SDP jer mi se ponekada kritikuje, ali mislim da su daleko bolja stranka od SDA i SzBiH i da su posteniji od njih. I to sto opet mislim da je BPS jako dobra stranka je opet moje misljenje kao i gomila nekakvih tvojih misljenja koja iznosis ovdje. Imas, odnosno imam pravo na to. S toga - budi demokrata, nemoj da budes mali diktator :) i dopusti drugima da kazu sta misle i osjecaju....:)

A sto se tice Delica: - Sefer je jednom u Danima rekao da mu treba pomoci, i eto. Delic je sve ucionio kako bi zavalio Sefera na svakom cosku. Jeste bilo bi dobro za BiH da Delica oslobode, ali pravo da ti kazem, meni je dovoljan jedan KOMANDANT CISTIH RUKU, kako to napisa Vildana Selmibegovic u Danima za SEfera.

Pravi Bosanceros

Post by Pravi Bosanceros » 31/12/2007 16:26

doktor30 wrote:Bosanceros!

U cemu je problem ako propagiram Sefera!? Ja SEfera jako cijenim, i sve ono sto je govorio i uradio. I neka sam ofiran sto ga "forsiram" na forumima, jer za razliku od mnogih ovdje ja svoje misljenje ne uvijam u "objektivnost" vec otovoreno kazem sta mislim. Prema tome, evo opet care moj lijepi: Sefera volim pravo, ko komandanta, politicara, borca, lijevo, desno. I kritikujem SDP jer mi se ponekada kritikuje, ali mislim da su daleko bolja stranka od SDA i SzBiH i da su posteniji od njih. I to sto opet mislim da je BPS jako dobra stranka je opet moje misljenje kao i gomila nekakvih tvojih misljenja koja iznosis ovdje. Imas, odnosno imam pravo na to. S toga - budi demokrata, nemoj da budes mali diktator :) i dopusti drugima da kazu sta misle i osjecaju....:)

A sto se tice Delica: - Sefer je jednom u Danima rekao da mu treba pomoci, i eto. Delic je sve ucionio kako bi zavalio Sefera na svakom cosku. Jeste bilo bi dobro za BiH da Delica oslobode, ali pravo da ti kazem, meni je dovoljan jedan KOMANDANT CISTIH RUKU, kako to napisa Vildana Selmibegovic u Danima za SEfera.
Ja tebi samo dadoh savjet, a na tebi je hoces li ga prihvatiti ili neces...

Sretna ti Nova godina i pozdravi Sefera!

ps. Dobra ti je knjiga. Moj brat kaze da je njemu cak bolja od prve. Meni su tu negdje...

doktor30

Post by doktor30 » 01/01/2008 17:20

to neka teorija zavjere vidim na djelu ;)
svaka cast, pridruzi se Slobodnoj Bosni i magazinu 60minuta bices im od ruke haveru

dakle, hvala na savjetu, ostalo je na nivou mahale,
Sefera cim vidim poselamit cu ga, ti si drug, ti se pozdravljaj care

KENJAC

Post by KENJAC » 01/01/2008 17:58

MuaDib wrote:
muha_sa wrote:
Agresija na RBiH je izvršena izvana i iznutra!
Agresija je izvrsena :iz Srbije, iz Hrvatske, iz Republike Srpske, iz Herceg Bosne, iz Abdiceve Krajine, iz istocnih Pravoslavnih zemalja, iz zapadnih Katolickih zemalja, iz Ujedinjenih Nacija (Holandski bataljon) ukratko agresija je izvrsena iz cijelog Svijeta protiv Harisa , Pakistana i Saudijske Arabije! Nego fala Haretu pa nas odbrani od svih zala sto nas napadose. Ja i zaboravih jos jedan tip agresije iznutra, korupcije ,lazi i licemjerja! E od te agresije ne odbrani nas Hare. Mozda je on bas i izvrsilac???

Prozor

Post by Prozor » 01/01/2008 19:48

aida81 wrote:Ma Sefer je TITO :D

kakvi delici kakvi bakraci
Sefer je bolji od Tita.

xon_sa

Post by xon_sa » 01/01/2008 20:02

CondoR wrote:Sefer jako dobro zna iz ličnog iskustva kakav je osjećaj biti optužen za ratne zločine i jako dobro zna kako je teška borba u MKSJ, kojom je dokazao svoju nevinost.Isto tako, Sefer zna šta znači biti zaboravljen od svih, i koliko je teško podnijeti činjenicu da u tako teškim trenucima niko se ne želi solidarisati sa njim a kamoli mu pomoći.

Iz tog razloga i još mnogo razloga trebao bi se solidarisati sa Rasimom Delićem, i pružiti mu pomoć u svojim granicama mogućnosti. Ovo što sad radi i čini je upravo ono što su radili i činili njemu oni koji su ga smatrali " potrošnom robom " .

Solidarisati se sa Delićem trebate i vi forumaši, jer se radi o našem komandantu naše ARBiH. Ja mu želim puno sreće, zdravlja i da bude oslobođen optužbi .
Nas narod bi rekao "sto posijes to pozanjes". Da Delic nije bio jedan od onih koji je koristio svaku priliku da nogu podmetne Seferu onda bi mozda imao moralno pravo da od nekoga, prije svega Sefera samog, trazi da mu pomogne u odbrani...

aida81

Post by aida81 » 01/01/2008 20:09

tako je!
a ti bosanceros ne stavljaj prijedbe, na glupe stvari, tipa sto vi podrzavate ovog ili onog! zato da bi ti imao sta da pises, da ti ne bi bilo dosadno

Pravi Bosanceros

Post by Pravi Bosanceros » 02/01/2008 01:16

aida81 wrote:tako je!
a ti bosanceros ne stavljaj prijedbe, na glupe stvari, tipa sto vi podrzavate ovog ili onog! zato da bi ti imao sta da pises, da ti ne bi bilo dosadno
Odlican komentar :)

aida81

Post by aida81 » 02/01/2008 15:48

bas si sladak! 8)

Carlito Brigante

Post by Carlito Brigante » 02/01/2008 16:04

Sefer je KOMANDANT, a ono krme što se gojilo u ratu i hodalo za Alijom nek kosti u Haagu ostavi, sad bi opsov'o, al' skinuće me. :x

doktor30

Post by doktor30 » 02/01/2008 16:35

Nemojte toliko hvaliti Ferase, a kritikovati "Krmka", naljutice nam se "Pravi bosanceros", on ne voli kad se forsira bilo ko osim Lagumdzije, jel deeee? 8)

jeza u ledja

#24 Re: Sefer Halilovic, Rasim Delic, Haris Silajdzic...

Post by jeza u ledja » 02/01/2008 19:29

doktor30 wrote:Prije par dana dogodila se blamaza: Haris primio Delica, i naravno zamalo ga tim cinom poslao drito u Haag. Eh sada: Delic je optuzen pred Triubalom u Haagu. Jos se ne zna da li je kriv ili nije, ali Haris ga prima. Sa druge strane, Sefer Halilovic, prvi komandant ARBiH je oslobodjen optuzbi, i kako to primjeti novinarka Vildana Selmbegovic - komandant cistih ruku se vratio kuci. Ali gle cuda, Haris se nije udostojio ni da mu cestita na tome, iako je presuda SEferu velika pobjeda za BiH! da je bilo obrnuto vidjeli bi kako bi cetnici i ustase to koristili. Eh sada, ako se Haris predstavlja kao patriota ove drzave - zasto radi isto sto i alija svojevremeno - uvodi paralelizme u vlast. Dvostruki arsini, lazni moral, licemjerje itd.

Pa normala Sefer je predsjednik jedne od opozicionih stranaka koja se ostro protivi mnogim stvarima u politici SBiH. Delic je kao sto kazes partijski poslusnik. U tome je razlika. Dakle u politickom statusu dvojice generala.

venera888

Post by venera888 » 02/01/2008 20:01

I da ne zaboravim, SDP i BPS nemaju istu grupu glasaca tako da kritikovanjem SDP-a (bilo ono opravdano ili neopravdano) necete dobiti bas mnogo, ali vi to naravno vec znate...

koja je to grupa glasaca koja glasa za BPS?

Post Reply