sedmoro je oshtenila bijelih..

Za sve koji vole ta divna stvorenja...
Post Reply
blackladyy

sedmoro je oshtenila bijelih..

Post by blackladyy » 04/07/2007 15:54

ee ljubitelji zivotinja imam 7 malih stenadi starih oko mjesec dana.. preslatki su :-D .. majka ih je ostavila.. djeca su ih hranila do sada.. pa ih je neko sve pokupio i donio na mjesto gdje moj momak pravi kucu.. ako ima neko prijedlog sta da radimo s njima.. ili ako neko zeli da udomi nekog od njih nek se javi.. on i ja i kuci imamo macke :) pa ih mi ne mozemo uzeti.. vec smo ih hranili.. al ne mozemo nigdje sa njih 7 pa se nadam da neko zeli psa :) ....

darius_maximus

Post by darius_maximus » 04/07/2007 20:59

E ljudi, moji su kucici, tj. neko ih je donio na moje zemljiste i sad se ja brinem o njima... Sinoc sam radio na zemljistu do 9 i nisu bili tu, jutros u 11 dolazim gore, kad sedam kucica istrcava ispod cerade... :D Svi su razlicitih boja, zato da mi je malo nevjerovatno da ih je sve jedna kuja ostenila, ali sve je moguce...

Uglavnom, sad su gore Bijeli, Crni, Smedji, Ludi, Dalmatiner i Sivi (znam da nisu inventivna imena, ali to je bilo spontano... ;)), jednog sam uspio udomiti kod jedne komsinice, tako da ih je jos sestorica... Ne znam koliko ih je pametno razdvajati, ali mi je draze da su svi u sigurnom domu, nego na mojoj livadi, jer ne znam koliko su gore sigurni...

Mislim da nemaju ni mjesec, citav dan sam ih hranio dzigericom i mlijekom, i sad ne znam sta da radim s njima... U moj stan ne mogu, jer je stan mali, a imam i macka (koji je isto donesen iz kontejnera :D), a gore na zemljistu nema ko da ih pazi, iako su se oni fino udomili ispod jedne cerade...

Meni bi bilo drago da oni hoce ostati gore, ali ima djece na sev strane, koji ih samo traze i nesto gnjave, citav dan sam im govorio da ih ostave, da se malo odmore i sve je uredu dok sam ja gore, ali me je strah da ce ih neko zgrabiti, odnijeti, ili da ce ih psi lutalice naci... Pokusao sam da ih premjestim u podrum svoje kuce, koji jos nema drvenariju, namjestio sam im kutiju u kojoj mogu biti, ali nece da ostanu, samo trce nazad po ceradu...

Sad ne znam je li iko voljan da uzme cuku, ja cu ih hraniti i paziti dokle budem mogao, a vi mi recite imate li nekih prijedloga...

Hvala, i sorry na dugom postu... :D

Pozdrav!

kiseljak

ej

Post by kiseljak » 04/07/2007 21:22

Pa javite se udruženju za zaštitu životinja u Sarajevu meni su puno pomogli kad sam našao male štence udomili su ih 3 na svome štandu koji radi svake druge subote kod velike fontane,ako su tako mali brzo će otići sigurno.
Sretno!

tinchy

Post by tinchy » 04/07/2007 22:51

darius_maximus wrote:E ljudi, moji su kucici, tj. neko ih je donio na moje zemljiste i sad se ja brinem o njima... Sinoc sam radio na zemljistu do 9 i nisu bili tu, jutros u 11 dolazim gore, kad sedam kucica istrcava ispod cerade... :D Svi su razlicitih boja, zato da mi je malo nevjerovatno da ih je sve jedna kuja ostenila, ali sve je moguce...

Uglavnom, sad su gore Bijeli, Crni, Smedji, Ludi, Dalmatiner i Sivi (znam da nisu inventivna imena, ali to je bilo spontano... ;)), jednog sam uspio udomiti kod jedne komsinice, tako da ih je jos sestorica... Ne znam koliko ih je pametno razdvajati, ali mi je draze da su svi u sigurnom domu, nego na mojoj livadi, jer ne znam koliko su gore sigurni...

Mislim da nemaju ni mjesec, citav dan sam ih hranio dzigericom i mlijekom, i sad ne znam sta da radim s njima... U moj stan ne mogu, jer je stan mali, a imam i macka (koji je isto donesen iz kontejnera :D), a gore na zemljistu nema ko da ih pazi, iako su se oni fino udomili ispod jedne cerade...

Meni bi bilo drago da oni hoce ostati gore, ali ima djece na sev strane, koji ih samo traze i nesto gnjave, citav dan sam im govorio da ih ostave, da se malo odmore i sve je uredu dok sam ja gore, ali me je strah da ce ih neko zgrabiti, odnijeti, ili da ce ih psi lutalice naci... Pokusao sam da ih premjestim u podrum svoje kuce, koji jos nema drvenariju, namjestio sam im kutiju u kojoj mogu biti, ali nece da ostanu, samo trce nazad po ceradu...

Sad ne znam je li iko voljan da uzme cuku, ja cu ih hraniti i paziti dokle budem mogao, a vi mi recite imate li nekih prijedloga...

Hvala, i sorry na dugom postu... :D

Pozdrav!

Ti ih morash donijet na udomljavanje subotom od 13 do 15 h, pa mozda ti se potrefi da neko udomi ali mislim da nema mjesta u udruzenju jer smo pretrpani.

kiseljak

Post by kiseljak » 04/07/2007 23:08

Eto vidiš da te iz udruženja sami pozivaju kao što su i mene pozvali pa su mi za samo 2 sata udomili 3 štenca u dobre ruke ,a vjeruj mi da ih mizes sve udomiti za 2-3 okupljanja ako samo bude situacija onakva kakva je bila kad sam ja bio,mnogi su poludili kad su vidjeli male debele štence,udruženje svaka vam cast ,svi ste super :-D

darius_maximus

Post by darius_maximus » 05/07/2007 00:19

Pokusat cu u svakom slucaju...

Hvala @tinchy i @kiseljak, nadam se da cu ih uspjeti udomiti... Strasno su slatki, zao mi je sto ih ne mogu uslikati, pa da postavim slike...

Htio bih ja jednog zadrzati (Ludi), ali morao bih ga u stan dovesti, a moj macak se bas i ne bi slagao s njim... :(

Uglavnom, pokusat cu sa Udruzenjem, samo koja je tacno adresa, ako mi neko moze napisati, ili da se ja sutra raspitujem... :D

Hvala velika jos jednom!

P.S. Brinem se kako im je sad gore, sreca pa je skroviste pod ceradom, valjda im ne prokisnjava negdje...

Pozdrav!

kiseljak

Post by kiseljak » 05/07/2007 01:18

Moras priviknuti mačka na psa i preporucujem ti da ostaviš jednog mališana sebi ako vec nemas psa ,da ti kasnije nebi bilo žao,a jedan život ces uciniti sretnim tim cinom :)

tinchy

Post by tinchy » 05/07/2007 13:53

Ovako adresa ti je Ferde Hauptmana, to ti je ona niza zgrada od cigle ne mozes fuliti. Ali ti dodji 14.7. na udomljavanje u Veliki Park od 13 do 15h. Kao sto sam vec rekla tamo ih probaj udomiti, ako ne prvi put dodji nekoliko puta zaredom. Svake druge sedmice. :D

Post Reply