SDP
- Bosanski_kralj
- Posts: 10183
- Joined: 31/03/2007 00:07
#56277 Re: SDP
Palermo ti uporno ovdje poturaš priču kako ovi iz Sarajeva ne daju ovima Tuzle da uđu u vlast, a to naprosto nije tačno. Niko njima ne brani da prave vlast, ali ne smiju sa SDA. Organi SDP-a BiH (Glavni odbor i Kongres) su odlučili tako. Nije Sarajevo takvu odluku donijelo.
Imali su nekoliko prilika da formiraju vlast bez SDA i to su (namjerno) upropastili. Očigledno da njima nije jedini cilj formiranje vlasti, nego im je cilj formiranje vlasti sa SDA.
Imali su nekoliko prilika da formiraju vlast bez SDA i to su (namjerno) upropastili. Očigledno da njima nije jedini cilj formiranje vlasti, nego im je cilj formiranje vlasti sa SDA.
-
putokaz1
- Posts: 12974
- Joined: 31/05/2014 23:56
#56278 Re: SDP
Treba reći da je PDA=SDABosanski_kralj wrote:Palermo ti uporno ovdje poturaš priču kako ovi iz Sarajeva ne daju ovima Tuzle da uđu u vlast, a to naprosto nije tačno. Niko njima ne brani da prave vlast, ali ne smiju sa SDA. Organi SDP-a BiH (Glavni odbor i Kongres) su odlučili tako. Nije Sarajevo takvu odluku donijelo.
Imali su nekoliko prilika da formiraju vlast bez SDA i to su (namjerno) upropastili. Očigledno da njima nije jedini cilj formiranje vlasti, nego im je cilj formiranje vlasti sa SDA.
-
Moenx
- Posts: 2064
- Joined: 26/06/2013 10:36
#56279 Re: SDP
Bosanski_kralj wrote:Palermo ti uporno ovdje poturaš priču kako ovi iz Sarajeva ne daju ovima Tuzle da uđu u vlast, a to naprosto nije tačno. Niko njima ne brani da prave vlast, ali ne smiju sa SDA. Organi SDP-a BiH (Glavni odbor i Kongres) su odlučili tako. Nije Sarajevo takvu odluku donijelo.
Imali su nekoliko prilika da formiraju vlast bez SDA i to su (namjerno) upropastili. Očigledno da njima nije jedini cilj formiranje vlasti, nego im je cilj formiranje vlasti sa SDA.
To nemojte u ovom osjetljivom momentu tako predstavljati
Jer to nije bio slucaj
SDA i PDA imaju 16 ukupno SBB ima 2 mandata
Skupstina je sacinjena od 35 para ruku
Koliko se sjecam u varijanti svi naspram SDA i PDA, SBB je izasao
Tako da situacija je zaista takva da dvije najbrojnije stranke u skupstini pri cemu nijedna sama nema jednu trecinu skupstine u svojim rukama moraju skupa ako naravno kao neprihvatljivu opciju uzmemo i onu sa PDA
Tako da nemojte uproscavati i iskrivljeno predstavljati stanje za one koji to stanje nemaju na umu
Situacija je specificna u skupstini sjede 3 stranke cija se snaga krece od 20 %(PDA) do 30 % (SDP)
-
putokaz1
- Posts: 12974
- Joined: 31/05/2014 23:56
#56280 Re: SDP
sjede 3 stranke ali 2 Ideje
Ideja SDA(SDA+PDA+SBB+SBIH) I iDEJA SDP(SDP+DF+NS)
s tim da je dio Lijeve ideje već otišao u desno
Ideja SDA(SDA+PDA+SBB+SBIH) I iDEJA SDP(SDP+DF+NS)
s tim da je dio Lijeve ideje već otišao u desno
- drug_profi
- Posts: 65418
- Joined: 16/07/2012 16:00
#56281 Re: SDP
Hajmo se dogovoriti da vise ne lazemo sebe i druge da je DF lijeva ideja.
Nisu oni nikakva ideja. Samo oportunisti i populisti. To se nece nikad promijeniti jer je to d.j.l.
Vlasnik stranke ima svoje ciljeve, koji su strogo licni i nemaju nikakve veze sa nasim ciljevima.
Nisu oni nikakva ideja. Samo oportunisti i populisti. To se nece nikad promijeniti jer je to d.j.l.
Vlasnik stranke ima svoje ciljeve, koji su strogo licni i nemaju nikakve veze sa nasim ciljevima.
-
putokaz1
- Posts: 12974
- Joined: 31/05/2014 23:56
#56282 Re: SDP
pa da 75/% tačnodrug_profi wrote:Hajmo se dogovoriti da vise ne lazemo sebe i druge da je DF lijeva ideja.
Nisu oni nikakva ideja. Samo oportunisti i populisti. To se nece nikad promijeniti jer je to d.j.l.
Vlasnik stranke ima svoje ciljeve, koji su strogo licni i nemaju nikakve veze sa nasim ciljevima.
-
Moenx
- Posts: 2064
- Joined: 26/06/2013 10:36
#56283 Re: SDP
Opet ste počeli.....
Znate ovo me podsjeca na jednu tradiciju koja je prisutna na bliskom istoku, a to je da skupina ljudi u pustinji sjednu oko vatre i tu besjede duboko u noc, posmatrajuci beskrajni ples skorpiona u pozadini
Znate ovo me podsjeca na jednu tradiciju koja je prisutna na bliskom istoku, a to je da skupina ljudi u pustinji sjednu oko vatre i tu besjede duboko u noc, posmatrajuci beskrajni ples skorpiona u pozadini
- cvrčak_na_hedonizmu
- Posts: 7601
- Joined: 12/03/2012 18:04
#56284 Re: SDP
Frajer je SDA trabant godinama, sve mu nesto nije jasno, sve nesto ne razumije, ne shvata pa baci spin gdje hrakne jal NS, jal SDP, jal Vladu KS ili pak podrzava Komsica, SPD ili koju koju li vec pro SDA stranku/pokret. Svaka mu je takva, al doslovno. I naravno nema ga na temama o SDA, nit ih kritikuje, nit, ocito, ima namjeru.Bosanski_kralj wrote:Palermo ti uporno ovdje poturaš priču kako ovi iz Sarajeva ne daju ovima Tuzle da uđu u vlast, a to naprosto nije tačno. Niko njima ne brani da prave vlast, ali ne smiju sa SDA. Organi SDP-a BiH (Glavni odbor i Kongres) su odlučili tako. Nije Sarajevo takvu odluku donijelo.
Imali su nekoliko prilika da formiraju vlast bez SDA i to su (namjerno) upropastili. Očigledno da njima nije jedini cilj formiranje vlasti, nego im je cilj formiranje vlasti sa SDA.
Ne znam sto mu neko uopste odgovara, situacija je vrlo jasna, SDA trabant iz udzbenika.
S takvim se nema svrhe raspravljati, eto on glup pa ne razumije da je Bijedic imao amin da formira vlast u TK i da je to mogao uraditi da je htio. To sto se neko pravi glup i "ne shvata" je drugi par rukava.
- kmirsad
- Posts: 16992
- Joined: 16/03/2008 14:10
#56285 Re: SDP
https://www.vidiportal.ba/index.php/nov ... QLvldTCfaA
http://www.sdp.ba/vecina-poslanika-sdp- ... lFGvKLlpkEEnver Bijedić: Počinjem pregovore sa SDA, pritiv mene je "banovićki lobi"
Kategorija: Novosti Kreirano: Srijeda, 03 Srpanj 2019 19:43 Napisao/la Direktor
Enver Bijedic SDP
Nakon što je Klub poslanika Socijaldemokratske partije u Skupštini TK saopćio da, suprotno odluci Kantonalnog odbora, ne podržava koaliciju sa Strankom demokratske akcije radi rješavanja pitanja uspostave vlasti u ovom kantonu, Enver Bijedić,predsjednik KO SDP-a Tuzla, poručuje da je riječ o “banovićkom lobiju koji ne podržavaju volju građana”.
Bijedić u izjavi za “Avaz” ističe kako će pregovori sa SDA početi kad se usaglase termini te da mu za sada nije poznato u kojem će kapacitetu SDP učestvovati u tim pregovorima.
- Unutar Kluba poslanika ima različitih mišljenja tako da vam u ovom trenutku ne mogu reći koji je kapacitet. Činjenica je da Klub ne misli isto, jedan dio podržava Kantonalnu organizaciju i volju građana TK, koji traže promjenu vlasti. To su zahtjevi KO SDP-a i ono što mi želimo – kazao je Bijedić.
Komentirajući saopćenje poslaničkog kluba koji je sjednicu Kantonalnog odbora SDP-a Tuzla nazvao nestatutarnom te naveo da ni po kojim uvjetima neće ući u koaliciju sa SDA, Bijedić je kazao kako šef Kluba poslanika SDP-a BiH u Skupštini TK Dževad Hadžić podržava Sarajevo.
- Gospodin Hadžić podržava Centralu SDP-a, tj. neke ljude iz Banovića, tu je konceptualna razlika. Optimalno rješenje bilo bi da se prihvati volja i odluka Kantonalnog odbora, jer smo mi to dužni biračima – istaknuo je Bijedić.
Na pitanje kakvu reakciju očekuje od stranačkog vrha s obzirom na to da je odluka Kantonalnog odbora suprotna odluci Glavnog odbora, Bijedić ističe kako se “Centrala neće moći očitovati samo o pojedincu" s obzirom na to da iza odluke stoji “jaka ekipa”.
- Ja neću napustiti stranku, a ako oni, eventualno, donesu drugačiju odluku, očitovat ćemo se o tome, jer je ovdje, ipak, jedna velika i snažna ekipa. Izbacivanje iz stranke može biti jedna od opcija, ali to neće značiti izbacivanje jednog čovjeka nego velike ekipe ljudi koja stoji na ovom fonu – istaknuo je Bijedić.
Kad je riječ o eventualnim uvjetima za učešće u vlasti, Bijedić navodi kako je jedini uvjet promijeniti stanje te da će njihov kapacitet unutar koalicije zavisiti od broja poslanika koji odluče podržati tu koaliciju.
- Kad bi svi ušli, to bi bilo idealno, jer bi imali i premijera i pola Vlade, ali kako Klub ne misli isto, onda ćemo sa manjim kapacitetom dobiti i manji udio u vlasti – kazao je Bijedić.
Ranije je šef Kluba poslanika SDP-a BiH u Skupštini TK Dževad Hadžić kazao za medije kako većina SDP-ovih poslanika u Kantonalnoj skupštini ne podržava da se uđe u pregovore o formiranju vlasti sa SDA. On je naveo da su slične prijedloge imali i ranije te da su samo dva poslanika stavila potpis na tu inicijativu, istaknuvši kako očekuje da će i ovog puta podrška biti identična.
Dževad Hadžić
Većina poslanika SDP-a ne podržava koaliciju sa SDA
3. Jula 2019.
Dešavanja u tuzlanskoj kantonalnoj organizaciji SDP-a BiH zadnja dva dana su u žiži interesovanja javnosti nakon najava da će vlast u TK formirati sa SDA.
Ipak, Klub poslanika SDP-a u Skupštini TK se oglasio saopćenjem za javnost u kojem kažu da će u potpunosti poštovati Statut SDP BiH, odluke Glavnog odbora i odluke Kongresa, te da ne podržavaju koaliciju sa SDA.
– Povodom nestatutarne sjednice Kantonalnog odbora SDP BiH Tuzla, a na kojoj je, suprotno Statutu i odlukama Glavnog odbora Socijaldemokratske partije Bosne i Hercegovine, donesena Odluka o koaliranju sa Strankom demokratske akcije, Klub poslanika SDP-a u Skupštini Tuzlanskog kantona obavještava javnost, odnosno građane Tuzlanskog kantona, da ni pod kojim uslovima neće prekršiti odluke Glavnog odbora i Kongresa SDP-a, te neće, na način na koji to žele pojedinci u Kantonalnom odboru, „isporučiti“ Tuzlanski kanton SDA-u, navode u saopćenju.
Većina SDP-ovih poslanika u Skupštini TK ne podržava odluku stranačkog Kantonalnog odbora da uđe u pregovore o formiranju vlasti sa SDA-om, kaže za Vijesti.ba šef Kluba poslanika SDP-a BiH u Skupštini TK Dževad Hadžić.
“Većina poslanika ne podržava koaliciju sa SDA. Ovo nije prvi put da je kantonalno rukovodstvo SDP-a krenulo u ovaj projekat, jer smo sličnu situaciju imali i prije dva mjeseca. Tada su samo dva poslanika iz SDP-ovog skupštinskog Kluba stavila svoj potpis na inicijativu o formiranju vlasti zajedno sa poslanicima SDA. Očekujem da će i ovog puta biti isti broj”, naveo je Hadžić.
To u praksi znači da koaliciju sa SDA-om podržava dva od deset SDP-ovih poslanika, koliko ih ima u Skupštini TK.
U razgovoru za naš portal, Hadžić ocjenjuje da je sjednica KO SDP-a BiH u TK na kojoj je usvojena odluka o početku pregovora sa SDA bila nestatutarna, te da je druga u nizu na kojoj ili nije bilo kvoruma ili je on bio veoma upitan.
“Osim toga, Statut SDP-a BiH kaže da je jedino Glavni odbor stranke nadležan za donošenje odluka o koalicijama. Dakle, to pitanje nije u nadležnosti kantonalnih odbora”, napominje naš sagovornik.
Mišljenja je da su svi članovi SDP-a BiH svjesni posljedica koje mogu nastupiti ukoliko djeluju izvan Statuta i protivno odlukama Glavnog odbora stranke.
“Ne samo to, nego i protivno odlukama nedavno održanog Kongresa, koji je potvrdio odluku Glavnog odbora SDP-a BiH da se ne ide u koaliciju sa SDA-om, SNSD-om i HDZ-om BiH”, zaključuje Hadžić.
vijesti.ba
-
palermo
- Posts: 25336
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#56286 Re: SDP
Da ipak ne ostane repova, makar sa moje strane.kluz franjo wrote: Znate kolega, sramotno je mojoj diskusiji pripisivati ovakvu kvalifikaciju i insinuaciju.
Ali me ne čudi za koncept tronošca. Obično je u nedostatku argumenata najlakše tako nešto "prilijepiti" sagovorniku.
Sramotno, a za vas oslobađajuće od svake odgovornosti.
Zašto ne citirate moj komentar u vezi prijestonice kulture?
Zašto narativ tronošca uvijek pribjegava ovakvim smicalicama?
Zašto nemate hrabrosti da se suočite snagom argumenata?
Zašto tronožac uvijek kukavički bježi u: "zapravo mostarski Bošnjaci su krivi, uglavnom su krivi zato što su opstali, ostali i nisu prihvatili sudbinu koja im je namijenjena."
Nekako mislim da imate godina i životnog iskustva, a nije vas stid...
I onda se pitate čemu diferencijacija.
Mi se razlikujemo kolega, veoma se razlikujemo...
Dakle, održali ste jednu tiradu, propovijed o tome šta bi netko ( u ovom slučaju, stanovnici grada Mostara) trebao raditi, i kada vas netko upozori ( u ovom slučaju moja malenkost) na implikacije takve jedne izjave, osjetite se prozvanim,uvrijeđenim , šta li već ne. A pri tome vaš glavni argument su floskule i doskočice o tronošcu, hrabrosti, garnirano sa par ličnih diskvalifikacija.
Da ne duljim, naravno da se razlikujemo......vi biste diferencirali, dijelili, prokazivali pri čemu je jedini kriteriji jesi li čvrsto uz nas ili nisi (u praksi to znači, jesi li uz sadašnju vladu KS, politiku Nermina NIkšića ).......ja nekako više inkliniram traženju zajedničkih pozitivnih imenitelja među ljudima različite ideološke i političke provinijencije.......
Ima naravno, još razlika među nama....ali su u ovom kontekstu nevažne.....
Ne bih više da opterećujem forumaše našom zaista iznenadnom diskusijom.....
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83430
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#56287 Re: SDP
Zajednicki pozitivni imenitelji sa ezdea zavrse na ivici izbornog praga. Osim ako se ne zovu Zeljko Komsic. Ne DF, nego Zeljko licno.
-
kluz franjo
- Posts: 6362
- Joined: 26/06/2009 01:37
#56288 Re: SDP
Kolega palermo,palermo wrote:Da ipak ne ostane repova, makar sa moje strane.kluz franjo wrote: Znate kolega, sramotno je mojoj diskusiji pripisivati ovakvu kvalifikaciju i insinuaciju.
Ali me ne čudi za koncept tronošca. Obično je u nedostatku argumenata najlakše tako nešto "prilijepiti" sagovorniku.
Sramotno, a za vas oslobađajuće od svake odgovornosti.
Zašto ne citirate moj komentar u vezi prijestonice kulture?
Zašto narativ tronošca uvijek pribjegava ovakvim smicalicama?
Zašto nemate hrabrosti da se suočite snagom argumenata?
Zašto tronožac uvijek kukavički bježi u: "zapravo mostarski Bošnjaci su krivi, uglavnom su krivi zato što su opstali, ostali i nisu prihvatili sudbinu koja im je namijenjena."
Nekako mislim da imate godina i životnog iskustva, a nije vas stid...
I onda se pitate čemu diferencijacija.
Mi se razlikujemo kolega, veoma se razlikujemo...
Dakle, održali ste jednu tiradu, propovijed o tome šta bi netko ( u ovom slučaju, stanovnici grada Mostara) trebao raditi, i kada vas netko upozori ( u ovom slučaju moja malenkost) na implikacije takve jedne izjave, osjetite se prozvanim,uvrijeđenim , šta li već ne. A pri tome vaš glavni argument su floskule i doskočice o tronošcu, hrabrosti, garnirano sa par ličnih diskvalifikacija.
Da ne duljim, naravno da se razlikujemo......vi biste diferencirali, dijelili, prokazivali pri čemu je jedini kriteriji jesi li čvrsto uz nas ili nisi (u praksi to znači, jesi li uz sadašnju vladu KS, politiku Nermina NIkšića ).......ja nekako više inkliniram traženju zajedničkih pozitivnih imenitelja među ljudima različite ideološke i političke provinijencije.......
Ima naravno, još razlika među nama....ali su u ovom kontekstu nevažne.....
Ne bih više da opterećujem forumaše našom zaista iznenadnom diskusijom.....
opet se služite smicalicama - a rep sve duži i trag sve dublji.
Zašto osobni nedostatak argumenata pokušavate sakriti bijegom u "kolektivitet"?
I uostalom, zašto lažete?
Ako sam i održao tiradu, kako tvrdite, održao sam je VAMA kolega palermo. Vama lično, jedan na jedan. Nikako "stanovnicima Mostara" ili "mostarskim Bošnjacima", kako uporno, lažno i sramotno pokušavate prikazati.
Taj kukavički koncept tronošca - neargumentovano pljuni, pa se brže-bolje sakri iza naroda - ne može kompenzirati Vaš potpuni nedostatak argumenata i činjenica.
I naravno da diferenciram. Po činjenicama i argumentima. I naravno da Vam to smeta.
U torove neargumentovanih mišljenja mene se nikad nije moglo utjerati. A vi slobodno nastavite da inklinirate.
-
daddy-kool
- Posts: 12709
- Joined: 30/07/2012 12:45
- Location: muslimansko ostrvo
#56289 Re: SDP
Kada slijedi isključivanje iz SDP odmetničke grupe u TK?
- drug_profi
- Posts: 65418
- Joined: 16/07/2012 16:00
#56290 Re: SDP
Pretpostavljam kad se pokazu svi odmetnici imenom i prezimenom, tj. kad naprave potez koji podlijeze disciplinskoj mjeri stranke.daddy-kool wrote:Kada slijedi isključivanje iz SDP odmetničke grupe u TK?
-
daddy-kool
- Posts: 12709
- Joined: 30/07/2012 12:45
- Location: muslimansko ostrvo
#56291 Re: SDP
Već vode politiku suprotnu odlukama GO i javno se suprostavljaju stranci.
Da li se isplati čekati na konkretne poteze, postoji li mogućnost smjene kantonalnog odbora?
Da li se isplati čekati na konkretne poteze, postoji li mogućnost smjene kantonalnog odbora?
- kmirsad
- Posts: 16992
- Joined: 16/03/2008 14:10
#56292 Re: SDP
Kao i prije svake akcije, planeri i stratezi procjenju moguči broj. poginulih i onesposobljenih. Akcija počinje kad se planirani gubici svedu na minimum, uz maksimalno nanošenje gubitaka protivniku.daddy-kool wrote:Kada slijedi isključivanje iz SDP odmetničke grupe u TK?
Mislim da su ti Kantonalni odbori inače nepotrebni, imaju skoncentrisanu ogromnu moč, a nemaju iza sebe članstvo.
Last edited by kmirsad on 04/07/2019 09:49, edited 1 time in total.
- drug_profi
- Posts: 65418
- Joined: 16/07/2012 16:00
#56293 Re: SDP
Pa zar nije bolje da sacekas da se sami prijave, nego da sad samo maknes ovog Bjedica ili mozda jos jednog, a ostali trojanci nepoznati ti ostanu?daddy-kool wrote:Već vode politiku suprotnu odlukama GO i javno se suprostavljaju stranci.
Da li se isplati čekati na konkretne poteze, postoji li mogućnost smjene kantonalnog odbora?
- kmirsad
- Posts: 16992
- Joined: 16/03/2008 14:10
#56294 Re: SDP
Svi se več znaju, imenom i prezimenom. Samo je neke, zavedene, moguče vratiti na ispravan put, a neki su nepopravljiv i štetan balast.drug_profi wrote:Pa zar nije bolje da sacekas da se sami prijave, nego da sad samo maknes ovog Bjedica ili mozda jos jednog, a ostali trojanci nepoznati ti ostanu?daddy-kool wrote:Već vode politiku suprotnu odlukama GO i javno se suprostavljaju stranci.
Da li se isplati čekati na konkretne poteze, postoji li mogućnost smjene kantonalnog odbora?
-
daddy-kool
- Posts: 12709
- Joined: 30/07/2012 12:45
- Location: muslimansko ostrvo
#56295 Re: SDP
Ako ti trojanci do sada nisu poznati, onda ti ne valja organizacija.
Da li je veća šteta pustiti da se razmašu i značajno pocijepaju SDP, ili djelovati na vrijeme?
Doduše moguće je da imaju neke na nišanu koji se do sada nisu javno kompromitovali.
Da li je veća šteta pustiti da se razmašu i značajno pocijepaju SDP, ili djelovati na vrijeme?
Doduše moguće je da imaju neke na nišanu koji se do sada nisu javno kompromitovali.
-
daddy-kool
- Posts: 12709
- Joined: 30/07/2012 12:45
- Location: muslimansko ostrvo
#56296 Re: SDP
Kantonalni odbori znače regionalizaciju, a ako to nemaš onda imaš opštinu i centralu kao centre moći. Što opet znači da većina moći ide u centralu, a upitno je koliko bi to bilo u interesu na primjer TK.kmirsad wrote:
Mislim da su ti Kantonalni odbori inače nepotrebni, imaju skoncentrisanu ogromnu moč, a nemaju iza sebe članstvo.
- Leverage
- Posts: 9637
- Joined: 27/05/2018 16:32
#56297 Re: SDP
Zna se koji su, ali treba ih sačekati na zicer kao i Lagumdžijinu grupaciju. Nema nikakvog razloga da se hrane priče o "Nerminovim čistkama". Nek se sami isključe.
- kmirsad
- Posts: 16992
- Joined: 16/03/2008 14:10
#56298 Re: SDP
Centri moči u političkim strankama su neminovnost. Samo smatram da tu moč treba da im daju članovi.daddy-kool wrote:Kantonalni odbori znače regionalizaciju, a ako to nemaš onda imaš opštinu i centralu kao centre moći. Što opet znači da većina moći ide u centralu, a upitno je koliko bi to bilo u interesu na primjer TK.kmirsad wrote:
Mislim da su ti Kantonalni odbori inače nepotrebni, imaju skoncentrisanu ogromnu moč, a nemaju iza sebe članstvo.
KO nemaju članstvo, a imaju moč.
A mogučnosti za malverzacije, manipulacije, lobiranje za izbor u te KO-e su ogromne, teško ih je kontrolisati i često nisu odraz volje članstva nego n, nego nekolicine pojedinaca iz osnovnih čelija.
Priznajem samo demokratiju tipa, jedan član, jedan glas.
Na KO ja gledam kao na legla uhljeba i dislociranje moči iz osnovnih organizacionih čelija, koje trebaju da je imaju
- kmirsad
- Posts: 16992
- Joined: 16/03/2008 14:10
#56299 Re: SDP
Povremene čistke su za mene potpuno normalna i korisna stvar, kada stvari krenu naopako.Leverage wrote:Zna se koji su, ali treba ih sačekati na zicer kao i Lagumdžijinu grupaciju. Nema nikakvog razloga da se hrane priče o "Nerminovim čistkama". Nek se sami isključe.
Čistka je i kada se sami isključe.... recimo svjesnim nepridržanjem Statuta, ili djelovanjem protivno interesima organizacije kojoj pripadaju.
Kao zamjena filtera na autu kad počne da trokira...
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#56300 Re: SDP
Apsolutno.Leverage wrote:Zna se koji su, ali treba ih sačekati na zicer kao i Lagumdžijinu grupaciju. Nema nikakvog razloga da se hrane priče o "Nerminovim čistkama". Nek se sami isključe.


