SDP

User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#56126 Re: SDP

Post by bunk »

Operisani od realnosti.
Okruzeni klimoglavcima koji ih za svoju korist lazu.
Ili su toliko zabrazdili da u stvari neko drugi vuce konce..
Izbrisat ce ih glasaci iz postojanja zbog ovog hinjskog ponasanja..
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#56127 Re: SDP

Post by kmirsad »

bunk wrote:Operisani od realnosti.
Okruzeni klimoglavcima koji ih za svoju korist lazu.
Ili su toliko zabrazdili da u stvari neko drugi vuce konce..
Izbrisat ce ih glasaci iz postojanja zbog ovog hinjskog ponasanja..
Tema je SDP... a njih je više...
Moraš pojasniti kojeg od njih će birači izbrisati...
One koji s vama hoče u koaliciju, one koji neče s vama. ili one kojima je svejedno s kime će, samo da se uđe u vlast i zasjedne u fotelje
...
:? Mislim da sam nabrojao sve SDP-ove u TK...
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#56128 Re: SDP

Post by bunk »

Ne znam na koga mislis pod "s vama". Jerbo ja sam apsolutno nezavisan intelektualac :D
A ja mislim na gospodina kompenzacijsku listu i nadobudnu mladez oko njeg.
Bas me zanima koga oni preferiraju.
Uncle Sama ili im je draze nesto iz Rusije s ljubavlju :mrgreen:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#56129 Re: SDP

Post by kmirsad »

bunk wrote:Ne znam na koga mislis pod "s vama". Jerbo ja sam apsolutno nezavisan intelektualac :D
A ja mislim na gospodina kompenzacijsku listu i nadobudnu mladez oko njeg.
Bas me zanima koga oni preferiraju.
Uncle Sama ili im je draze nesto iz Rusije s ljubavlju :mrgreen:
:lol: :lol: :lol: Krug 69... :lol:
User avatar
nemampojma0
Posts: 1913
Joined: 27/11/2013 19:57
Location: Bosna ponosna

#56130 Re: SDP

Post by nemampojma0 »

Dugo sam mislio da je Masic samo neinteligentan tip koji je dobio vise nego je i sanjao, pa je malo zbunjen usljed toga i da zato daje izjave koje su budibogsnama. Medjutim, ova izjava oko podrske SNSD-u u vezi OSA-e, ipak govori da ispunjava doktrinu razbijanja svega drzavnog, a to se ne radi samo iz neznanja.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#56131 Re: SDP

Post by sumirprimus »

mislili ovi u sarajvu samo ce oni moc bit uhljebi hehe :lol:
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15270
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#56132 Re: SDP

Post by Prpa.ba »

Kako samo patriotski i nezavisni intelektualci SDA vernakulara ("forto pausal", "niksic kompenzacija") izlete iz forumskih podruma cim SDA podigne svoju glavu iznad opozicione hladovine. :lol:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#56133 Re: SDP

Post by kmirsad »

Prpa.ba wrote:Kako samo patriotski i nezavisni intelektualci SDA vernakulara ("forto pausal", "niksic kompenzacija") izlete iz forumskih podruma cim SDA podigne svoju glavu iznad opozicione hladovine. :lol:
:lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 65420
Joined: 16/07/2012 16:00

#56134 Re: SDP

Post by drug_profi »

Nezavisni, a nadasve intelektualci.
izvrsni direktor
Posts: 14737
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#56135 Re: SDP

Post by izvrsni direktor »

Haris.ba wrote: Ili da ovako da probam, ništa Bijedić nije manji interesđija nego Nikšić, samo jedan ima rezultat kojim drugi pokušava upravljati.
Bijedic ima rezultat ili sdp? Mislis da bi bijedic dobio toliko glasova da nije sdp i kampanje "necemo sa sda" recenica koja je izgovorena iz bijedicevic usta pred izbore, inace.

Tuzla zrtvovana zbog sarajeva, ili samo bijediceva ljubav prema fotelji i sda?
Ako pisas glasace i gradjane, oni nisu glasali za koaliciju sa sda
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#56136 Re: SDP

Post by kmirsad »

izvrsni direktor wrote:
Haris.ba wrote: Ili da ovako da probam, ništa Bijedić nije manji interesđija nego Nikšić, samo jedan ima rezultat kojim drugi pokušava upravljati.
Bijedic ima rezultat ili sdp? Mislis da bi bijedic dobio toliko glasova da nije sdp i kampanje "necemo sa sda" recenica koja je izgovorena iz bijedicevic usta pred izbore, inace.

Tuzla zrtvovana zbog sarajeva, ili samo bijediceva ljubav prema fotelji i sda?
Ako pisas glasace i gradjane, oni nisu glasali za koaliciju sa sda
:thumbup: Ima tu jš nekih paer razloga...
Ne želim se baviti špekulacijama kojih je ovih dana jako puno, a koje govore o razlozima zbog kojih se žurilo i zbog kojih su morali donijeti ovakvu odluku
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#56137 Re: SDP

Post by malakh »

Kikibombona wrote:
SDP je od rata naovamo SDA-ovska kurava. Kad je god bila prilika prodali su se. SDA je uhodana mafijaska organizacija, pa je SDP-ovcima cesto bio izazov da udju u posao sa njima.

...

Ovo je prvi put u historiji da je SDP odbio koaliciju sa SDA.

...

Idealno bi bilo da Komsic, Lagumdzija i Bijedic, zajedno sa svojim igracima, formiraju jednu stranku. To bi bilo odlicno, da se zna ko je ko, da se politicka scena malo polarizira na dva bloka, pro-SDA i anti-SDA. Do sada je bilo puno 'neodlucnih' koji su uzimali glasove anti-SDA biraca da bi mogli sa njima uci u vlast.
ne sporim ja to što ti govoriš, jer je djelomično i istina. sjeti se alijanse, tada nije bilo sda, lokalni nivo također. nije baš ovo prvi put, ali to zavisi od pamćenja onoga koji diskutira.

uglavnom, malo je degutantno sada opravdavati sdp za greške koje su nikšić i ekipa učinili. pogotovo je degunatno u obrani istih koristiti se frazama da se sdp čisti od sda elemenata. izvini prijatelju, kao što sam već rekao, bijedić sada i bijedić prije 8 godina je isti bijedić. ako je pro sda element, zašto ga nisu otjerali još prije 4 ili 8 godina?

ovo što sada bijedić radi je dosta opasno po sdp i neka iz sdpa dobro razmisle prije nego li se upuste u rat sa njim i prije nego li krenu da ga izbace. nije bijedić toliko naivan da krene u ovu priču goloruk i bez jake podrške. bijedića podržava edin delić koji je imao 8423 glasa na posljednjim unutarstranačkim izborima, a koji je ujedno načelnik lukavca. također ga podržava nekoliko načelnika iz tk i bojim se da to sdp, koji djeluje potpuno anemično, bez pojedinca koji može izvući stranku, ne bi mogao podnijeti.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#56138 Re: SDP

Post by sumirprimus »

svoj vi poso, ako pocne skretat sredstva za dionice po kantonu, onda moze :D
samo ziva lova decki ne zivi se od ljubavi :D
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#56139 Re: SDP

Post by sumirprimus »

kmirsad wrote: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
veliki minus mu je sloboda.
ko kuca!
User avatar
drug_profi
Posts: 65420
Joined: 16/07/2012 16:00

#56140 Re: SDP

Post by drug_profi »

Ono da se covjek zapita zasto glasati za SDA preko posrednika, kad mozes direktno.

Eto kakva sudbina ocekuje ove proxy-je.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#56141 Re: SDP

Post by Maraschino »

Bas se ima izbora u Tuzli.
Uzmi ili ostavi. Ostavio je Nermin skoro sve(iz nekih principa) a zaboravio je kako se tesko vratiti.
Uhvati se u kolo i kontrolisi ritam a ako si samo posmatrac, nema tu nikakve kontrole. Mozes ti vikat ali narod ti se smije.

p.s. Nermine, ti licno nisi ni za opozicije. Ni to ne znas biti.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#56142 Re: SDP

Post by kmirsad »

sumirprimus wrote:
kmirsad wrote: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
veliki minus mu je sloboda.
ko kuca!
Sloboda jeste velika greška... ali ako na drugu stranu vage staviš sve ono dobro... zanemarljivo je mala... i nije nepopravljiva.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#56143 Re: SDP

Post by The 51st State »

mini faraon, poslovna klima je propast pod njim, no ako ga tuzlaci voei ok. inace sramota da su tuzlu zivinice presisale po stepenu razvijenosti.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#56144 Re: SDP

Post by kmirsad »

Po ćemu se mjeli razvijenost neke lokalne zajednice...mislim, u čemu su Živinice prešišale Tuzlu, po glavi stanovnika...
costacurta
Posts: 3642
Joined: 05/05/2005 08:25

#56145 Re: SDP

Post by costacurta »

kmirsad wrote:Po ćemu se mjeli razvijenost neke lokalne zajednice...mislim, u čemu su Živinice prešišale Tuzlu, po glavi stanovnika...
Kad pređeš prugu u Ljubačama(administrantivna granica) sve do semafora u Živinicama su proizvodni pogoni, Ciljuge proizvodni pogoni, aerodrom, Bingo pravi objekat veći od PortaNove, načelnik Živinica se za razliku od ovog tuzlanskog prodavača magle bavi svojim poslom, lobira da se kod novoosnovanih obrta upošljavaju Živiničani itd.
U Tuzli ovom hadalju sa klipa jedino vjeruju hadalji isti ko i on, jedino bitno je da je salinitet 35g/l ostalo je u projekciji i viziji ovog ublehaša.
KomunistaTZ
Posts: 324
Joined: 11/11/2016 22:34

#56146 Re: SDP

Post by KomunistaTZ »

Podera Bjedic sdp k'o šufericu :)
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#56147 Re: SDP

Post by kluz franjo »

Može se o pred- i postizbornim motivima i strategiji Nikšića, Bećirovića, Imamovića i preko 2/3 članova Glavnog odbora SDP misliti i ovo i ono.
I dosta toga je o tome ovdje i napisano.
Ali šta je strategija i šta su motivi Bijedića i njegove ekipe u KO TK?

Neposredno nakon izbora, Bijedić dobija potpise većine tj. 19 zastupnika u Skupštini TK, tzv. "građanski blok" bez SDA i PDA.
Bijedić ne kapitalizira te potpise. Kako, zašto?
Nakon što je stvorena situacija da se bez podrške PDA ili SDA ne može formirati većina, Bijediću i KO TK se nudi mogućnost formiranja vlasti sa PDA.
Bijedić i ekipa iz KO TK odbijaju i insistiraju na koaliciji sa SDA i to na svim nivoima. Kako, zašto?
Kada se nakon toga ukazala mogućnost tzv. "manjinske vlade" SDP, NS i SBB u TK i tu priliku propuštaju Bijedić i ekipa.
Kako, zašto?

Argumentacija Bijedića kako se iz centrale iz Sarajeva "pobjednička" stranka šalje u opoziciju, jednostavno ne pije vode.
Tri puta je imao priliku i podršku stranke da formira izvršnu vlast u TK i tri puta je "zakazao".

Ili je problem bio u tome što je Bijedić nesposoban ili je problem bio u tome što SDA nije bila sastavni dio tih kombinacija.
Ja treće varijante ne vidim.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#56148 Re: SDP

Post by The 51st State »

kmirsad wrote:Po ćemu se mjeli razvijenost neke lokalne zajednice...mislim, u čemu su Živinice prešišale Tuzlu, po glavi stanovnika...
po broju novootvorenih radnih mjesta u zadnjih 10 godina, parametar koji je najbitniji u ovom vaktu. naravno da je neuporediva cjelokupna razvijenost, ipak je u tuzlu stuceno 50 godina planske industrije dok su zivinice bile obicno selo, no medjutim znas vec..., tako da za mene ima vecu tezinu rijec tog muratovica nego imamovica koji je onako fin cova ali knjiski moljac, nerealan, a zapalo ga da diktira nekom nessto.
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#56149 Re: SDP

Post by malakh »

kluz franjo wrote:Može se o pred- i postizbornim motivima i strategiji Nikšića, Bećirovića, Imamovića i preko 2/3 članova Glavnog odbora SDP misliti i ovo i ono.
I dosta toga je o tome ovdje i napisano.
Ali šta je strategija i šta su motivi Bijedića i njegove ekipe u KO TK?

Neposredno nakon izbora, Bijedić dobija potpise većine tj. 19 zastupnika u Skupštini TK, tzv. "građanski blok" bez SDA i PDA.
Bijedić ne kapitalizira te potpise. Kako, zašto?
Nakon što je stvorena situacija da se bez podrške PDA ili SDA ne može formirati većina, Bijediću i KO TK se nudi mogućnost formiranja vlasti sa PDA.
Bijedić i ekipa iz KO TK odbijaju i insistiraju na koaliciji sa SDA i to na svim nivoima. Kako, zašto?
Kada se nakon toga ukazala mogućnost tzv. "manjinske vlade" SDP, NS i SBB u TK i tu priliku propuštaju Bijedić i ekipa.
Kako, zašto?

Argumentacija Bijedića kako se iz centrale iz Sarajeva "pobjednička" stranka šalje u opoziciju, jednostavno ne pije vode.
Tri puta je imao priliku i podršku stranke da formira izvršnu vlast u TK i tri puta je "zakazao".

Ili je problem bio u tome što je Bijedić nesposoban ili je problem bio u tome što SDA nije bila sastavni dio tih kombinacija.
Ja treće varijante ne vidim.
motivi bijedića su skoro pa svima jasni. cilj mu je vlast, pretpostavljam sa sda, da on postavlja i kadrovira i sebe ojača. da bude glavni baja u tk. čovjek to i ne krije.

veći problem jeste što su svi oni znali kakav je bijedić. što su svi znali da je bijedić također bio jedan od najglasnijih da se uđe u vlast sa sda te 2010. godine.

problem je što su znali da unutar sebe imaju strano tijelo naklonjeno sdau i umjesto da ga saniraju kada su imali mogućnost to učiniti, oni su ga ojačali. ojačali ga to te mjere da im sada može napraviti ozbiljne probleme koji, bojim se, sadašnji sdp neće moći amortizovati na pravi način.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#56150 Re: SDP

Post by sumirprimus »

costacurta wrote:
kmirsad wrote:Po ćemu se mjeli razvijenost neke lokalne zajednice...mislim, u čemu su Živinice prešišale Tuzlu, po glavi stanovnika...
Kad pređeš prugu u Ljubačama(administrantivna granica) sve do semafora u Živinicama su proizvodni pogoni, Ciljuge proizvodni pogoni, aerodrom, Bingo pravi objekat veći od PortaNove, načelnik Živinica se za razliku od ovog tuzlanskog prodavača magle bavi svojim poslom, lobira da se kod novoosnovanih obrta upošljavaju Živiničani itd.
U Tuzli ovom hadalju sa klipa jedino vjeruju hadalji isti ko i on, jedino bitno je da je salinitet 35g/l ostalo je u projekciji i viziji ovog ublehaša.
nidje veze realno, zivinice su pravi primjer divljeg zapada...al onog orginalnog
nista im nije uredjeno,al bas nista.
panonska jezera su pun pogodak i pored sveih ostalih felera nvjerovatno mi je da tuzlaci jos uvijek po jezerima pljuckaju.
Post Reply