SDP

User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#55776 Re: SDP

Post by Banksy »

Novak20 wrote:Nikšić može da slavi. Riješio se matore SDA agenture, pobijedio na unutarstranačkim izborima, a pritužbi na postupak izbora sad-zasad nema. Samim tim ni razloga za svađu među članstvom koje je izborom Nikšića potvrdilo da nije za koalicije SDP sa SDA (HDZ i SNSD).

SDP sada može lagano početi sa pripremama za lokalne izbore. Najlogičnije bi bilo da to uradi u predizbornoj koaliciji u okviru BH bloka.
:thumbup:
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#55777 Re: SDP

Post by drug_profi »

Samo zajednički kandidati NS+SDP mogu pobijediti.
Možda na nekim opštinama i sa NiP.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#55778 Re: SDP

Post by Banksy »

Da, dobra ideja,
možda onako kako je sda instruirala svoje glasače pred izbore 1990. - tamo gdje nema naših, glasajte za njihove (sds).
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#55779 Re: SDP

Post by madner »

Moze se uzeti sve gradske opcine osim NG ako se podjele kandidati sa NiPom i NSom.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#55780 Re: SDP

Post by The 51st State »

Pobijedila je ns umjesto nn. Kojovic moze da slavi.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#55781 Re: SDP

Post by kmirsad »

Delić na biračkim mjestima u Tuzli pretrpio strahovit poraz.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#55782 Re: SDP

Post by madner »

starisalko wrote:
madner wrote:
starisalko wrote: Sta cemo sa par ljudi u SK,tamo je sve po zakonu.
Imena?
Niksic-Unipromet
Cengic-Mucke
Mislim da bi davno to ispucali da ima ista.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#55783 Re: SDP

Post by Kikibombona »

Bosanski_kralj wrote:
Maraschino wrote:
Bosanski_kralj wrote:Uze Nikšić.

Očekivano, reklo bi se.
Pa neka im je sa srecom.
Kakav predsjednik takva stranka.
Ko su mu bili protivnici, jednostavno je morao pobjediti.

Ovo je više bilo izjašnjavanje da li si za koaliciju sa SDA nego jesi li za nekog od kandidata.
Upravo.

Ovo je bio izbor: za ili protiv SDA.
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#55784 Re: SDP

Post by drug_profi »

Pa eto mislim, nije da SDA ne moze natjerati svoje tuzioce i svoje sluzbe sigurnosti da se pohapse ovi koji im se otimaju.
Nego valjda nemaju za sta da ih uhvate, a da se ne zakaci i neko iz vrha SDA.

Nerko kao Premijer ima aferime u vezi sa HADEN-om, kriminalnim transakcijama na berzi, Eurohausom i Blekićem. Samo što tu ode sa njim i pola SDA, tadašnji koalicioni partneri, dva oka u glavi. Doduše malo frljava.
Dok ga nisu mogli ucijeniti sa time, znači da je neko tamo u većoj gabuli.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52750
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#55785 Re: SDP

Post by Chmoljo »

malakh wrote:
Chmoljo wrote:Tuzli.
i sto je tu sporno? sto se to mora potencirati vise nego ostalo? zar mu jasmin imamovic i denis becirovic nisu pruzili podrsku?
e vidiš, to je ono kad prognoziraš, pa loše prognoziraš.

jedini ko je u stanju da napravi strahovit potres u SDPu su članovi odbora Tuzla. neće puno ljudi pratiti Delića i koga još? Bijedića? istina, Delić ima bazu, i još ovih nekoliko načelnika. ali to je to.

bez stranke su samo načelnici, a Deliću svakako ne bi bio problem naći novu stranku. ne bi mu bilo prvi put.

uglavnom, ta priča kako će tuzla sada ići drugim putem je deplasirana, pogotovo što i slijepac vidi da će novi predsjednik SDPa biti tuzlak.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#55786 Re: SDP

Post by Kikibombona »

tuzlak1212 wrote:Dobar je Delić kandidat, nepolitički uspješan i za politike pametan i sposoban... Mislim da bi bolje vodio SDP od 5 Nikšića, al to je samo moje mišljenje :D
Mi svakako imamo talent da glasamo za nesposobne ljude, pa tako i unutar stranki :D
Vodio bi u koaliciju sa SDA, mafijaskom hobotnicom koja kontrolise sve institucije. On bi tu bio priljepak i uhljebljivac svojih ljudi. Mnogima bi se napunili dzepovi, mnogi bi se zaposlili, da je Delic preuzeo SDP. Jedini gubitnik bi bila drzava jer je sa SDA nemoguce bilo sta korisno uraditi. Dok mafija kontrolise pravosudje, sigurnosne agencije, policiju i sve moguce institucije, nema nama nikakvog napretka.

Vlast u Kantonu Sarajevo je pokazatelj da se moze napredovati ako se izbaci SDA iz vlasti.

Ljigavi Delic i Bijedic su kao pobjesnjeli atakovali da SDP udje u vlast sa SDA na svim nivoima. Gnjide. Ulazak u vlast sa SDA je crvena linija. Ko udje u vlast sa SDA, ko zeli u savez sa njima, za mene je najobicnija gnjida.

Dok se SDA ne srusi sa vlasti nema nama nikakvog napretka. U mom kantonu i gradu (Zenica) SDA vlada suvereno od rata naovamo. Proklet bio ko sa njima zeli u vlast. Unistili su nam 25 godina zivota, sve su upropastili.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#55787 Re: SDP

Post by bunk »

Kiki militantni liberal :lol:
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#55788 Re: SDP

Post by hizo ramidovic »

info iz prve ruke (jos nepotvrdjeno).
lagundzija se vraca u ezdepe, upuceno mu je izvinjenje, pruzena ruka pomirenja i ponudjeno mjesto u vrhu stranke oko kadrovskih pitanja...
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#55789 Re: SDP

Post by kmirsad »

hizo ramidovic wrote:info iz prve ruke (jos nepotvrdjeno).
lagundzija se vraca u ezdepe, upuceno mu je izvinjenje, pruzena ruka pomirenja i ponudjeno mjesto u vrhu stranke oko kadrovskih pitanja...
kZnam da su ti postovi najčešće šprdanje. al da ipak pitam... Bosna je ovo, sve je moguče... :lol: :lol: :lol: :lol:
Izdgleda sam ja prvi som koji je progutao kedera... :lol: :lol: :lol:
Last edited by kmirsad on 27/05/2019 12:27, edited 1 time in total.
zippoo87
Posts: 19662
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#55790 Re: SDP

Post by zippoo87 »

Novak20 wrote:Nikšić može da slavi. Riješio se matore SDA agenture, pobijedio na unutarstranačkim izborima, a pritužbi na postupak izbora sad-zasad nema. Samim tim ni razloga za svađu među članstvom koje je izborom Nikšića potvrdilo da nije za koalicije SDP sa SDA (HDZ i SNSD).

SDP sada može lagano početi sa pripremama za lokalne izbore. Najlogičnije bi bilo da to uradi u predizbornoj koaliciji u okviru BH bloka.
trebaju se jos rijesiti Bijedica i njegove uske ekipice i na TK ce imati bolji rezultat
ja SDP ne volim najvise zbog naseg sultana (dugogodisnjeg nacelnika,17-18 godina je vec nacelnik) i nisam volio zbog Lagumdzije i onih starih komunjara,koji realno i jesu bili u partiji zbog licnih interesa i nikada nisu ni pokusali napraviti nesto ostvarivo na politickoj sceni

sada ima ova plejada mladjih politicara,koji imaju drugacija razmisljanja i pogled na buducnost BiH i to je dobro,jer zbog ovih matoraca nam propade 25 godina zivota...i sve stranke koje su nastale od rata na ovamo su pokrenuli ti isti matroci iz SDA ili SDPa...i kada zatreba,samo se ponovo dogovore da dijele kolac i pare i svaki puta isto
matorci su obezvrijedili pojam IZBORI,jer koga god da si birao,uvijek si dobijao SDA i satalite i ovo je prvi puta od rata na ovamo,da neki nece sa SDA
ovo pokazuje i to koliko je SDA ustvari slaba,jer bez satelita ne moze nista...a sateliti su joj uvijek sluzili za svaljivanje krivice na njih,a evo i sada ,Bakir neki dan pojasni kako zele "siru koaliciju",da PODIJELE odgovornost

zato je SDA iznutra stranke i preko svojih glasila radila sve da lobira za pro SDA snage u SDPu...da barem Tuzlanski kanton podijele,kada vec nisu mogli KS

i narod da je malo pametniji,da barem ovi sto nisu uhljebljeni i sto nemaju nikakve koristi od SDA,da prestanu za njih glasati i da ih se konacno izbaci iz svih opcija,vide svi kakav kriminal i pustos su ostavili iza sebe...gdje god je SDA bila,tu vise ni trava ne raste
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#55791 Re: SDP

Post by malakh »

Chmoljo wrote:
e vidiš, to je ono kad prognoziraš, pa loše prognoziraš.

jedini ko je u stanju da napravi strahovit potres u SDPu su članovi odbora Tuzla. neće puno ljudi pratiti Delića i koga još? Bijedića? istina, Delić ima bazu, i još ovih nekoliko načelnika. ali to je to.

bez stranke su samo načelnici, a Deliću svakako ne bi bio problem naći novu stranku. ne bi mu bilo prvi put.

uglavnom, ta priča kako će tuzla sada ići drugim putem je deplasirana, pogotovo što i slijepac vidi da će novi predsjednik SDPa biti tuzlak.
a što sam to ja prognozirao?

postoji razlika između ličnog mišljenja i prognoze i ti imaš ozbiljnih problema ako lično mišljenje i stav shvataš kao prognoze.

druga, puno bitnija stvar i od mene i od tebe jeste činjenica da je delić želio i da još uvijek želi koaliciju sa sda. to je podržalo cca 8000 članova, od ukupno njih 22 hiljade. priznat ćemo da nije malo i to je znak za uzbunu.

to je samo moje mišljenje, a vi eto slavite nikšićevu pobjedu.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#55792 Re: SDP

Post by madner »

Pa ne bi bilo normalno da ima manje.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52750
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#55793 Re: SDP

Post by Chmoljo »

malakh wrote:
a što sam to ja prognozirao?
ma kad god si, sve si fulio :D
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#55794 Re: SDP

Post by invincible1921 »

Struja koja je kontra niksica je pucala sebi u nogu sa ovom kompromitacijom oko SDA.

Mislim da je to jedini razlog ubjedljive pobjede. Da nije toga bilo ne bi bio bas tako siguran da ce neka uzet.

Sad za sad je ispalo dobro kako god okrenes bolkje je sve od "kukavicijih jaja"
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#55795 Re: SDP

Post by drug_profi »

8 hiljada članova partije spram 50.000 glasova u TK.
Pri čemu se mogu kladiti da ni jedan od ovih 42.000 ne želi sa SDA.
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 10199
Joined: 31/03/2007 00:07

#55796 Re: SDP

Post by Bosanski_kralj »

malakh wrote:
Chmoljo wrote:
e vidiš, to je ono kad prognoziraš, pa loše prognoziraš.

jedini ko je u stanju da napravi strahovit potres u SDPu su članovi odbora Tuzla. neće puno ljudi pratiti Delića i koga još? Bijedića? istina, Delić ima bazu, i još ovih nekoliko načelnika. ali to je to.

bez stranke su samo načelnici, a Deliću svakako ne bi bio problem naći novu stranku. ne bi mu bilo prvi put.

uglavnom, ta priča kako će tuzla sada ići drugim putem je deplasirana, pogotovo što i slijepac vidi da će novi predsjednik SDPa biti tuzlak.
a što sam to ja prognozirao?

postoji razlika između ličnog mišljenja i prognoze i ti imaš ozbiljnih problema ako lično mišljenje i stav shvataš kao prognoze.

druga, puno bitnija stvar i od mene i od tebe jeste činjenica da je delić želio i da još uvijek želi koaliciju sa sda. to je podržalo cca 8000 članova, od ukupno njih 22 hiljade. priznat ćemo da nije malo i to je znak za uzbunu.

to je samo moje mišljenje, a vi eto slavite nikšićevu pobjedu.
Jesi li ti ono oko izbora 2018. tvrdio da je Nermin Lagumdžijin igrač i da Lagumdžija iz sjene vlada SDP-om?
polacijela
Posts: 364
Joined: 24/04/2012 13:39

#55797 Re: SDP

Post by polacijela »

drug_profi wrote:8 hiljada članova partije spram 50.000 glasova u TK.
Pri čemu se mogu kladiti da ni jedan od ovih 42.000 ne želi sa SDA.
To ćemo saznati u oktobru 2020.

Ovako najmanje 2/3 tih glasača misli da je ostavljeno na cjedilu od Centrale, na milost i nemilost naredne 3 godine, a sve zato da bi Jasmin Imamović imao na čemu da gradi svoju kampanju 2020. Jer realno, nema na čemu drugom, osim na antiSDA priči (molim Tuzlake da me demantuju).

Hipotetski, i u koaliciji sa SDA (kralj Jofrey :D) i sa PDA (Ramsey Bolton :D) - SDP bi bio stranka sa najvećim brojem mandata i itekako u poziciji da napravi nešto u TK.

Da Centrala nije stavila kriminalca za nositelja liste, imala bi daleko više glasova i ne bismo sad bili u ovakvoj poziciji. A sad ne daju ni izvodivu koaliciju.

Ovako je TK ostavljen na vjetrometini. Mračne, mračne tri godine nas čekaju.
doktor78
Posts: 3948
Joined: 14/09/2006 11:02

#55798 Re: SDP

Post by doktor78 »

polacijela wrote:
Hipotetski, i u koaliciji sa SDA (kralj Jofrey :D) i sa PDA (Ramsey Bolton :D) - SDP bi bio stranka sa najvećim brojem mandata i itekako u poziciji da napravi nešto u TK.

Mračne, mračne tri godine nas čekaju.
Winter is coming :D
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#55799 Re: SDP

Post by bunk »

Pa nije samo Jasmin,komplet agenda koju fura predsjednik i njegova tri musketira se bazira na "sda je nismo mi"...
polacijela
Posts: 364
Joined: 24/04/2012 13:39

#55800 Re: SDP

Post by polacijela »

doktor78 wrote: Winter is coming :D
Winter is here :-D
Post Reply