SDP

User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 10199
Joined: 31/03/2007 00:07

#55751 Re: SDP

Post by Bosanski_kralj »

malakh wrote:
Bosanski_kralj wrote:Nije Delić osvoji 12 hiljada glasova već oko 8 hiljada.
avaz objavio, ja kopirao. sada gledam da su ispravili.

ruku na srce, solidna razlika, ali sam sokiran delicevim brojem glasova. da sam na mjestu niksica i ekipe ne bi se toliko radovao, ovo je vise za uzbunu.

prvo poluvrijeme su dobili, sada slijedi drugo, koje je puno bitnije.

da ne pricam o pritisku kako je delic pokraden i kako su izbori nastimani...
Stalno si zabrinut za SDP. :mrgreen:
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 10199
Joined: 31/03/2007 00:07

#55752 Re: SDP

Post by Bosanski_kralj »

Banksy wrote:Glede Pudarića, čiji je, itd.


Biti čovjek znači dati svoj glas Željku Komšiću


Ma koliko izbor bio iznuđen okolnostima, danas biti čovjek znači dati svoj glas Željku Komšiću


02. okt 2018

Direktno poziva na glasanje za drugog kandidata, a ne za kandidata vlastite Partije i još ima obraz poslije se kandidirati za predsjednik.a :run:
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#55753 Re: SDP

Post by nosara »

palermo wrote:Držimo se Titove maksime - što većina odluči tako će i biti-

Života vam kad je Tito imao ovu maksimu :? .......
:-D

Koji ublehas.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#55754 Re: SDP

Post by Banksy »

Bosanski_kralj wrote:
Banksy wrote:Glede Pudarića, čiji je, itd.


Biti čovjek znači dati svoj glas Željku Komšiću


Ma koliko izbor bio iznuđen okolnostima, danas biti čovjek znači dati svoj glas Željku Komšiću


02. okt 2018

Direktno poziva na glasanje za drugog kandidata, a ne za kandidata vlastite Partije i još ima obraz poslije se kandidirati za predsjednik.a :run:
Kandidaturom se spasio od izbacivanja. A svaki glas protiv Nikšića zauhar.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52750
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#55755 Re: SDP

Post by Chmoljo »

malakh wrote:
zippoo87 wrote: to je to...kod nas uvijek neka sporedna pitanja...napravi se takva atmosfera da se fakticki uvijek bira manje zlo a ne nesto dobro

Niksic nije nikakav kapacitet ni vizionar ali je barem u zadnje vrijeme skontao sneke stvari i ostao je u BH Bloku i tu uz NS mogu napraviti viziju bolje BiH...gradjanske a ne lopovske,kakva je sada
ne treba nama puno da krenemo naprijed...
i bice tog bh bloka dok se ne posvadjaju ko ce predloziti nacelnika za npr opcinu centar.

tada ce prosto preko noci prestati sve price o bh bloku, o viziji za bolju bih, o gradjanskoj bih i tako dalje.

to je neka moja skromna procjena.
Još da si nešto pogodio ili znao :mrgreen:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#55756 Re: SDP

Post by Maraschino »

Banksy wrote:Glede Pudarića, čiji je, itd.


Biti čovjek znači dati svoj glas Željku Komšiću


Ma koliko izbor bio iznuđen okolnostima, danas biti čovjek znači dati svoj glas Željku Komšiću


02. okt 2018

Radi korektnosti da stavimo i ovo

User avatar
GandalfSivi
Posts: 22788
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#55757 Re: SDP

Post by GandalfSivi »

Kada vidim neke komentare ovdje, prvo mi bude pravo smijesno, ali kad skontam da mnogi dolaze od uslovne ljevice onda vise i nije.

Jebote, prvo skidali Zlaju jer je wannabe diktator, hajde i jeste bio, ali u poredjenju sa ostalim liderima stranaka jos uvijek doktor politike, pa opet SDP se dobro strovalio pod njim.

Sada citam komentare za Niksica, opet svaka dlaka smeta, ovakav je, onakav je, opet bi se SDP strovaljivao zbog njega, a lik realno jedine demokratske unutrostranacke izbore dobio.

SDA-ovcima dobar Bakir koga ni otac rodjeni nije htio vidjeti na celu stranke, sada bi poginuli za njega, ostale lidere i da ne spominjem, od zatvorenik/graditelj/utemeljitelj Radonvic, preko CetiriGodineNisamNiJednoPoslanickoPitanjePostavio Komsic, do likova tipa ja sam tu samo da prodam Elektroprivredu Jerlagica, i svi oni zlatni u PM, a SDP samo sto nije nestao.

Kao sto rekoh, smijesno i tuznobu isto vrijeme...
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#55758 Re: SDP

Post by madner »

Prvo skontas da na temi imas vise ljudi koji su protiv SDPa, ili bar trenutne politike istog, nego glasaca pa onda to ima smisla.
Delic je imao prednost bolje lokalne organizacije, odradio je finu kampanju, tako da rezultat ne cudi. Samo ako se odcjepi, nece ga pratiti vecina tih glasova.

Mislim da je najelegantnije rjesenje da se preko tuzikastva sklone iz politike par ljudi iz TK.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#55759 Re: SDP

Post by Banksy »

Maraschino wrote:
Banksy wrote:Glede Pudarića, čiji je, itd.


Biti čovjek znači dati svoj glas Željku Komšiću


Ma koliko izbor bio iznuđen okolnostima, danas biti čovjek znači dati svoj glas Željku Komšiću


02. okt 2018

Radi korektnosti da stavimo i ovo

ta će čiča jova... to radi korektnosti.

ili neka pređe u sda, taman iza desnice ostalo prazno mjesto.
doktor78
Posts: 3948
Joined: 14/09/2006 11:02

#55760 Re: SDP

Post by doktor78 »

Bice zanimljivo vidjeti kako ce ova grupacija koja je podrzavala Delica nastaviti svoje djelovanje. Teske rijeci su pale tokom kampanje,ne vjerujem da ce se to tek tako smiriti. Predvidjam osnivanje nove partije,nekog A-SDP,koja ce biti spremna da preuzme odgovornost,a samim tim i fotelje,jelte :mrgreen:
Posebno tipujem na ovu ekipu sa TK,naostrili su se do te mjere da mislim da je razlaz neminovan.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#55761 Re: SDP

Post by bunk »

Nije to nikakva razlika.
Skoro pola clanstva koje je glasalo ne slaze se sa " pobjednicima".
Ne sumnjam da ce broj nezadovoljnih clanova biti sve manji pogotovu nakon kongresa.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52750
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#55762 Re: SDP

Post by Chmoljo »

zašto se prešućuje da je Nikšić pobijedio u Tuzli?
starisalko
Posts: 632
Joined: 27/07/2014 18:10

#55763 Re: SDP

Post by starisalko »

madner wrote:Prvo skontas da na temi imas vise ljudi koji su protiv SDPa, ili bar trenutne politike istog, nego glasaca pa onda to ima smisla.
Delic je imao prednost bolje lokalne organizacije, odradio je finu kampanju, tako da rezultat ne cudi. Samo ako se odcjepi, nece ga pratiti vecina tih glasova.

Mislim da je najelegantnije rjesenje da se preko tuzikastva sklone iz politike par ljudi iz TK.
Sta cemo sa par ljudi u SK,tamo je sve po zakonu.
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#55764 Re: SDP

Post by malakh »

Chmoljo wrote:zašto se prešućuje da je Nikšić pobijedio u Tuzli?
u tuzli ili tuzlanskom kantonu?
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52750
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#55765 Re: SDP

Post by Chmoljo »

Tuzli.
polacijela
Posts: 364
Joined: 24/04/2012 13:39

#55766 Re: SDP

Post by polacijela »

madner wrote:Mislim da je najelegantnije rjesenje da se preko tuzikastva sklone iz politike par ljudi iz TK.
SDA/PDA tužilaštvo da ih skine? Nema šanse! Oni njima ko hljeb trebaju.

Opet ponavljam, zašto je, kako i ko Bijedića stavio za predsjednika KO i nosioca liste na kantonalnim izborima 2018.? On sam koštao je SDP nekoliko hiljada glasova manje.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#55767 Re: SDP

Post by bunk »

Grad Tuzla nije ni morao imati izbore.
Dovoljan je amin od gradonacelnika.
Mislim da je Niksic bio sigurniji u pobjedu u Tz nego u Konjicu.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52750
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#55768 Re: SDP

Post by Chmoljo »

pa ja, Tula direktiva, a ovamo praznik demokratije u Čeliću.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#55769 Re: SDP

Post by madner »

starisalko wrote:
madner wrote:Prvo skontas da na temi imas vise ljudi koji su protiv SDPa, ili bar trenutne politike istog, nego glasaca pa onda to ima smisla.
Delic je imao prednost bolje lokalne organizacije, odradio je finu kampanju, tako da rezultat ne cudi. Samo ako se odcjepi, nece ga pratiti vecina tih glasova.

Mislim da je najelegantnije rjesenje da se preko tuzikastva sklone iz politike par ljudi iz TK.
Sta cemo sa par ljudi u SK,tamo je sve po zakonu.
Imena?
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#55770 Re: SDP

Post by bunk »

Chmoljo wrote:pa ja, Tula direktiva, a ovamo praznik demokratije u Čeliću.
:lol: ,ma nisam mislio da je po direktivi nego grad Tuzla je vjeran gradonacelniku i tako je bilo uvijek.
Praznik demokratije u Celicu,odlicna ideja za naslov nekog novog domaceg filma...
doktor78
Posts: 3948
Joined: 14/09/2006 11:02

#55771 Re: SDP

Post by doktor78 »

Ako je vjerovati Slobodnoj Bosni:
U Tuzlanskom kantonu uvjerljivo je pobijedio Edin Delić, aktuelni načelnik općine Lukavac, koji je osvojio 5 hiljada 387 glasova, na drugom mjestu je Nermin Nikšić sa 2 hiljade 830 glasova, dok je na trećem mjestu Svetozar Pudarić sa hiljadu i 100 osvojenih glasova.
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#55772 Re: SDP

Post by malakh »

Chmoljo wrote:Tuzli.
i sto je tu sporno? sto se to mora potencirati vise nego ostalo? zar mu jasmin imamovic i denis becirovic nisu pruzili podrsku?
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#55773 Re: SDP

Post by jefff »

Luzeri, mislim za nas a za se su vise nego odlicni.
starisalko
Posts: 632
Joined: 27/07/2014 18:10

#55774 Re: SDP

Post by starisalko »

madner wrote:
starisalko wrote:
madner wrote:Prvo skontas da na temi imas vise ljudi koji su protiv SDPa, ili bar trenutne politike istog, nego glasaca pa onda to ima smisla.
Delic je imao prednost bolje lokalne organizacije, odradio je finu kampanju, tako da rezultat ne cudi. Samo ako se odcjepi, nece ga pratiti vecina tih glasova.

Mislim da je najelegantnije rjesenje da se preko tuzikastva sklone iz politike par ljudi iz TK.
Sta cemo sa par ljudi u SK,tamo je sve po zakonu.
Imena?
Niksic-Unipromet
Cengic-Mucke
Novak20
Posts: 15247
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#55775 Re: SDP

Post by Novak20 »

Nikšić može da slavi. Riješio se matore SDA agenture, pobijedio na unutarstranačkim izborima, a pritužbi na postupak izbora sad-zasad nema. Samim tim ni razloga za svađu među članstvom koje je izborom Nikšića potvrdilo da nije za koalicije SDP sa SDA (HDZ i SNSD).

SDP sada može lagano početi sa pripremama za lokalne izbore. Najlogičnije bi bilo da to uradi u predizbornoj koaliciji u okviru BH bloka.
Post Reply