SDP
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#55451 Re: SDP
da je urađeno nekad davno kad je trebalo bilo bi jaja do poda, a ovako je to manje više konstatacija već davno svršenog čina. što je jasno i iz većine pri glasanju. mada, naravno, svejedno pozitivan događaj.
- Not My Idea
- Posts: 14691
- Joined: 15/03/2011 23:12
#55453 Re: SDP
Doslo im ko kec na desetku, nisu mogli imati bolju kampanju pred izbore.JThomas wrote:da je urađeno nekad davno kad je trebalo bilo bi jaja do poda, a ovako je to manje više konstatacija već davno svršenog čina. što je jasno i iz većine pri glasanju. mada, naravno, svejedno pozitivan događaj.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#55454 Re: SDP
"jaja do poda" za odbijanje postizbornih ucjena, prijetnji, ali i torbara SDA.
Ovo danas je očeekivano jer nisu ni imali izbora.
Sad kad znamo, a sad svi znamo, da je Lagumdžija svih 25 godina radio za SDA, možemo reći da po prvi put nakon rata imamo kakvu-takvu ljevicu u BiH.
edit naravno
Ovo danas je očeekivano jer nisu ni imali izbora.
Sad kad znamo, a sad svi znamo, da je Lagumdžija svih 25 godina radio za SDA, možemo reći da po prvi put nakon rata imamo kakvu-takvu ljevicu u BiH.
edit naravno
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#55455 Re: SDP
do lokalnih izbora ima još skoro godina i po. ovo je neophodan korak za neku buduću sanaciju i ozdravljenje sdp-a, te prestanak rovarenja i opstrukcija od kadrova u talu sa sda. a za očekivanje nekog većeg rasta potrebno je nastaviti sa jačanjem svojih kadrova i politika. ovakav sdp samostalno, bez čvrstog predizbornog dogovora sa ns i eventualno nip ne vjerujem da može dobiti išta što nije i na prethodnim lokalnim.
- Not My Idea
- Posts: 14691
- Joined: 15/03/2011 23:12
#55456 Re: SDP
Jest godina i pol al su ovim potezom vrlo svjesno dobili tonu novih glasova i što je mozda i bitnije, vratili stare razočarane glasace.
Samo da ne bude sutra koalicija tipa bakira i kukica
Samo da ne bude sutra koalicija tipa bakira i kukica
- pici
- Posts: 46402
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#55457 Re: SDP
na Kcemu su na SPIDU...Zlatko Lagumdžija, Ivo Komšić, Miro Lazović, Emir Zlatar, Hakija Meholjić, Meliha Lekić, Zoran Mikulić i Rusmir Mesihović danas su odlukom Glavnog odbora SDP-a isključeni iz stranke.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#55458 Re: SDP
I da Nerko, kad pobijedi u junu, i za to i za ovo danas poljubi ruku omladincima i Peđi Kojoviću.
Nadam se da je svjestan da su upravo oni, što svjesno što nesvjesno, iščupali SDP, dali i njemu i stranci novu šansu, sačuvali im obraz, njegovu fotelju, resetirali i koliko-toliko očistili stranku od smeća i iskreirali im novu šansu za novi početak.
Sad se malo uhvatiti posla, malo knjiga, učenja, čitanja i proučavanja novih, aktuelnih, globalnih koncepata ljevice, povezivanje sa sličnim obnovljenim (svi su oni u krizi) pokretima Evrope, pa polako ispočetka.
I neka Čengića na sekr.mjestu, dobar je.
(Za brutalno razaranje N1 histeričnog SDA Komšića jučer
)
Nadam se da je svjestan da su upravo oni, što svjesno što nesvjesno, iščupali SDP, dali i njemu i stranci novu šansu, sačuvali im obraz, njegovu fotelju, resetirali i koliko-toliko očistili stranku od smeća i iskreirali im novu šansu za novi početak.
Sad se malo uhvatiti posla, malo knjiga, učenja, čitanja i proučavanja novih, aktuelnih, globalnih koncepata ljevice, povezivanje sa sličnim obnovljenim (svi su oni u krizi) pokretima Evrope, pa polako ispočetka.
I neka Čengića na sekr.mjestu, dobar je.
(Za brutalno razaranje N1 histeričnog SDA Komšića jučer
- Leverage
- Posts: 9637
- Joined: 27/05/2018 16:32
#55459 Re: SDP
Ovo je samo epilog one čuvene sjednice GO kada je Lagumdžijina minder struja doživjela epski poraz.
Za razliku od upravo izbačenih tigrova od papira bez ikakvog legitimiteta, Bijedić i Delić imaju iza sebe ljude i neće biti ovako jednostavno izbaciti ih, a ako se to i desi bit će sa posljedicama.
Ipak, mora se jednom za sva vremena iz SDP-ove DNA odstraniti mogućnost koalicije sa SDA kao varijanta, i to po svaku cijenu. Nema tog pojedinca ili grupe članova koje treba žaliti ukoliko se izgube u procesu.
Za razliku od upravo izbačenih tigrova od papira bez ikakvog legitimiteta, Bijedić i Delić imaju iza sebe ljude i neće biti ovako jednostavno izbaciti ih, a ako se to i desi bit će sa posljedicama.
Ipak, mora se jednom za sva vremena iz SDP-ove DNA odstraniti mogućnost koalicije sa SDA kao varijanta, i to po svaku cijenu. Nema tog pojedinca ili grupe članova koje treba žaliti ukoliko se izgube u procesu.
Last edited by Leverage on 18/05/2019 16:35, edited 1 time in total.
- Porodice Foht
- Posts: 3719
- Joined: 14/01/2019 04:56
#55460 Re: SDP
Tonu glasova?Not My Idea wrote:Jest godina i pol al su ovim potezom vrlo svjesno dobili tonu novih glasova i što je mozda i bitnije, vratili stare razočarane glasace.
Samo da ne bude sutra koalicija tipa bakira i kukica
- bunk
- Posts: 8774
- Joined: 16/07/2016 19:58
#55461 Re: SDP
Ovo sto Leverage kaze.
Profit ide ns i kifli.
Vidjecete,sdp je sam sebi potkacio kuku . Jos uvijek niko ni rijec nije rekao o potopu na izborima,ponasaju se kao da su najmanju ruku pobjednici..a rezultat je bio porazan.
Profit ide ns i kifli.
Vidjecete,sdp je sam sebi potkacio kuku . Jos uvijek niko ni rijec nije rekao o potopu na izborima,ponasaju se kao da su najmanju ruku pobjednici..a rezultat je bio porazan.
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#55462 Re: SDP
nešto će se sigurno preliti od sbb i df, jer ja ipak mislim da su (osim onih direktno u talu kojih nije brojem bogzna koliko) za te stranke glasali naivniji protiv-sda glasači, a da će se sada osuti još veći broj. ali treba još puno "pozitivno" raditi da bi sdp bio ono što treba biti.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#55463 Re: SDP
Da. Nije u pitanju jedna struja, grupa, ekipa, koja ima različite poglede o jednom ili dva pitanja, ili o aktuelnim kretanjima, već ekipa koja radi i radiće i ubuduće za drugu stranku,to je problem.Leverage wrote:Ovo je samo epilog one čuvene sjednice GO kada je Lagumdžijina minder struja doživjela epski poraz.
Za razliku od upravo izbačenih tigrova od papira bez ikakvog legitimiteta, Bijedić i Delić imaju iza sebe ljude i neće biti ovako jednostavno izbaciti ih, a ako se to i desi bit će sa posljedicama.
Ipak, mora se jednom za sva vremena iz SDP-ove DNA odstraniti mogućnost koalicije sa SDA kao varijanta, i to po svaku cijenu. Nema tog pojedinca ili grupe članova koje treba žaliti ukoliko se izgube u procesu.
-
emric
- Posts: 1211
- Joined: 21/03/2018 18:03
#55464 Re: SDP
SDP je svakako višestruko propao kolektiv, ovi ljudi koje su izbacili treba da budu sretni zbog toga.
- pici
- Posts: 46402
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#55465 Re: SDP
napokoM ovi sdO trojanci idu tamo gdje im je mjesto... jel se hadzija JAzlaJA pobunio sto mu to uradisHe za ramazan... posti coek nije fer


- Janjicar
- Posts: 5605
- Joined: 04/08/2011 13:23
- Location: Tuzla :)
#55466 Re: SDP
Eh još kad bi se njih 60ak samo-banovalo iz GO stranke zajedno s trenerkom i reketom onda bi mogli pričati o Ljevici, do tada "kom obojci, kom opanci"
-
hAZNADAR
- Posts: 11029
- Joined: 09/01/2012 08:12
#55467 Re: SDP
Jos jedan dokaz da domaca socijaldemokratija nema tradiciju u demokratiji - vec u komunistickim rezimima proslog vijeka.
Nista ovo nece pomoci.
Ono sto je trebalo uraditi davnih dana je uraditi restart domace ljevice, odbaciti sve iz proslosti i graditi socijaldemokratiju po ugledu na uspjesne SD stranke Evrope. Prerasti i YU i sve uz to sto ide.
Tvrdoglavost, tvrdoglavost i arogantnost drugovi koji sebe smatrate ljevicarima i koji slavite ovo i mislite da je super potez. SDP ce u buducnosti samo moci uzeti koji kvart u kojem gradu i to vam je ocigledno jedino i bitno. Jednostavno nemate tolerancije.
Nista ovo nece pomoci.
Ono sto je trebalo uraditi davnih dana je uraditi restart domace ljevice, odbaciti sve iz proslosti i graditi socijaldemokratiju po ugledu na uspjesne SD stranke Evrope. Prerasti i YU i sve uz to sto ide.
Tvrdoglavost, tvrdoglavost i arogantnost drugovi koji sebe smatrate ljevicarima i koji slavite ovo i mislite da je super potez. SDP ce u buducnosti samo moci uzeti koji kvart u kojem gradu i to vam je ocigledno jedino i bitno. Jednostavno nemate tolerancije.
- Janjicar
- Posts: 5605
- Joined: 04/08/2011 13:23
- Location: Tuzla :)
#55468 Re: SDP
Ismijah se na tvoj post, k'o na Omčin videopici wrote:napokoM ovi sdO trojanci idu tamo gdje im je mjesto... jel se hadzija JAzlaJA pobunio sto mu to uradisHe za ramazan... posti coek nije fer
- Leverage
- Posts: 9637
- Joined: 27/05/2018 16:32
#55469 Re: SDP
Ovo je najvažnije unutrašnje političko pitanje u ko zna koliko vremena, jedno od najvažnijih u nezavisnoj BiH uopšte.Banksy wrote: Da. Nije u pitanju jedna struja, grupa, ekipa, koja ima različite poglede o jednom ili dva pitanja, ili o aktuelnim kretanjima, već ekipa koja radi i radiće i ubuduće za drugu stranku,to je problem.
Polarizacija je nužna. Pitanje čak nije da li želite biti lažni SDA ljevičar i raditi za SDA ili ne. Pitanje je da li želite biti dio jedne od najvećih podvala modernog doba kojom grupa ljudi drži cijeli narod u vlastitoj šaci ili ne. Udaranje u poluge SDA udaranje je u temelj tog sistema, a ako neke od nas ovo udaranje zaboli, zapitajmo se koliko smo zapravo i sami involvirani u to zlo.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#55470 Re: SDP
Lagumdžija nakon isključenja iz SDP-a:
socijaldemokratu i ljevičara iz mene NE MOGU izbrisati
- pici
- Posts: 46402
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#55471 Re: SDP
alajhmanet druže zlatko slučajni prolazniče... i da se podsjetimo kletve Nijaza... Karma is bitcHPOSLJEDNJI POZDRAV
Lagumdžija nakon isključenja: Žao mi je SDP-a, vođice su me izbrisale sa spiska
https://www.klix.ba/vijesti/bih/lagumdz ... /190518073
-
emric
- Posts: 1211
- Joined: 21/03/2018 18:03
#55472 Re: SDP
Nijaz, inače alkoholičar, koji nije bio stanju ni vlastitu djecu da usmjeri, pa mu kćerka završila kod Fahre u zagrljaju.
- kmirsad
- Posts: 16992
- Joined: 16/03/2008 14:10
#55473 Re: SDP
Ko prvi napušta brod koji tone...Leverage wrote:Ovo je samo epilog one čuvene sjednice GO kada je Lagumdžijina minder struja doživjela epski poraz.
Za razliku od upravo izbačenih tigrova od papira bez ikakvog legitimiteta, Bijedić i Delić imaju iza sebe ljude i neće biti ovako jednostavno izbaciti ih, a ako se to i desi bit će sa posljedicama.
Ipak, mora se jednom za sva vremena iz SDP-ove DNA odstraniti mogućnost koalicije sa SDA kao varijanta, i to po svaku cijenu. Nema tog pojedinca ili grupe članova koje treba žaliti ukoliko se izgube u procesu.
Pametni. Pragmatićni. Kad oluja krene, pametni silaze u podrum.
Okreneš se.... kad ono ... vid čuda... nema ljudi... sam si na bini. Svi u podrumu.
- agent_zero
- Posts: 10478
- Joined: 27/01/2010 23:58
- Location: tamni vilajet SDA zlotvora!
#55474 Re: SDP
Neću komentarisati posebno ovo što se desilo, tužno je sve samo po sebi.
Ali ću samo reći da mi je drago da je Miro Mujo Lazović konačno otpepan iz SDP-a, čovjek koji je sve u životu stekao ližući se sa SDA od rata naovamo, a kao nagradu dobio dva ili tri stana u Sarajevu (pored vlastite imovine u Vogošći, da slučajno ne bi tamo živio), a žena i djeca uhljebljena na državnim jaslama.
Ali ću samo reći da mi je drago da je Miro Mujo Lazović konačno otpepan iz SDP-a, čovjek koji je sve u životu stekao ližući se sa SDA od rata naovamo, a kao nagradu dobio dva ili tri stana u Sarajevu (pored vlastite imovine u Vogošći, da slučajno ne bi tamo živio), a žena i djeca uhljebljena na državnim jaslama.
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52760
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#55475 Re: SDP
A ko ce to zaliti za jednim Emirom Zlatarom npr?
Ako iko ista zna o njemu, zna da ko god saradjuje sa njim u bilo kojem obliku, ne moze proizvesti nista dobro.
Ovo se trebalo desiti 2014. a ono ujedinjenje gdje su Lazovic, Komsic i Zlatar vraceni u paketu, nikad desiti. Sta je tu je. I jedan korak naprijed je put u pravom smjeru.
Ako iko ista zna o njemu, zna da ko god saradjuje sa njim u bilo kojem obliku, ne moze proizvesti nista dobro.
Ovo se trebalo desiti 2014. a ono ujedinjenje gdje su Lazovic, Komsic i Zlatar vraceni u paketu, nikad desiti. Sta je tu je. I jedan korak naprijed je put u pravom smjeru.
