SDP

User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#55451 Re: SDP

Post by JThomas »

da je urađeno nekad davno kad je trebalo bilo bi jaja do poda, a ovako je to manje više konstatacija već davno svršenog čina. što je jasno i iz većine pri glasanju. mada, naravno, svejedno pozitivan događaj.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#55452 Re: SDP

Post by bunk »

Jel sad ovo cista Sdp :lol: ?
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#55453 Re: SDP

Post by Not My Idea »

JThomas wrote:da je urađeno nekad davno kad je trebalo bilo bi jaja do poda, a ovako je to manje više konstatacija već davno svršenog čina. što je jasno i iz većine pri glasanju. mada, naravno, svejedno pozitivan događaj.
Doslo im ko kec na desetku, nisu mogli imati bolju kampanju pred izbore.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#55454 Re: SDP

Post by Banksy »

"jaja do poda" za odbijanje postizbornih ucjena, prijetnji, ali i torbara SDA.

Ovo danas je očeekivano jer nisu ni imali izbora.

Sad kad znamo, a sad svi znamo, da je Lagumdžija svih 25 godina radio za SDA, možemo reći da po prvi put nakon rata imamo kakvu-takvu ljevicu u BiH.

edit naravno :thumbup:
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#55455 Re: SDP

Post by JThomas »

do lokalnih izbora ima još skoro godina i po. ovo je neophodan korak za neku buduću sanaciju i ozdravljenje sdp-a, te prestanak rovarenja i opstrukcija od kadrova u talu sa sda. a za očekivanje nekog većeg rasta potrebno je nastaviti sa jačanjem svojih kadrova i politika. ovakav sdp samostalno, bez čvrstog predizbornog dogovora sa ns i eventualno nip ne vjerujem da može dobiti išta što nije i na prethodnim lokalnim.
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#55456 Re: SDP

Post by Not My Idea »

Jest godina i pol al su ovim potezom vrlo svjesno dobili tonu novih glasova i što je mozda i bitnije, vratili stare razočarane glasace.


Samo da ne bude sutra koalicija tipa bakira i kukica :mrgreen:
User avatar
pici
Posts: 46402
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#55457 Re: SDP

Post by pici »

Zlatko Lagumdžija, Ivo Komšić, Miro Lazović, Emir Zlatar, Hakija Meholjić, Meliha Lekić, Zoran Mikulić i Rusmir Mesihović danas su odlukom Glavnog odbora SDP-a isključeni iz stranke.
na Kcemu su na SPIDU... :izet: :mrgreen:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#55458 Re: SDP

Post by Banksy »

I da Nerko, kad pobijedi u junu, i za to i za ovo danas poljubi ruku omladincima i Peđi Kojoviću.

Nadam se da je svjestan da su upravo oni, što svjesno što nesvjesno, iščupali SDP, dali i njemu i stranci novu šansu, sačuvali im obraz, njegovu fotelju, resetirali i koliko-toliko očistili stranku od smeća i iskreirali im novu šansu za novi početak.

Sad se malo uhvatiti posla, malo knjiga, učenja, čitanja i proučavanja novih, aktuelnih, globalnih koncepata ljevice, povezivanje sa sličnim obnovljenim (svi su oni u krizi) pokretima Evrope, pa polako ispočetka.

I neka Čengića na sekr.mjestu, dobar je.
(Za brutalno razaranje N1 histeričnog SDA Komšića jučer :thumbup: :mrgreen:)
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#55459 Re: SDP

Post by Leverage »

Ovo je samo epilog one čuvene sjednice GO kada je Lagumdžijina minder struja doživjela epski poraz.

Za razliku od upravo izbačenih tigrova od papira bez ikakvog legitimiteta, Bijedić i Delić imaju iza sebe ljude i neće biti ovako jednostavno izbaciti ih, a ako se to i desi bit će sa posljedicama.

Ipak, mora se jednom za sva vremena iz SDP-ove DNA odstraniti mogućnost koalicije sa SDA kao varijanta, i to po svaku cijenu. Nema tog pojedinca ili grupe članova koje treba žaliti ukoliko se izgube u procesu.
Last edited by Leverage on 18/05/2019 16:35, edited 1 time in total.
User avatar
Porodice Foht
Posts: 3719
Joined: 14/01/2019 04:56

#55460 Re: SDP

Post by Porodice Foht »

Not My Idea wrote:Jest godina i pol al su ovim potezom vrlo svjesno dobili tonu novih glasova i što je mozda i bitnije, vratili stare razočarane glasace.


Samo da ne bude sutra koalicija tipa bakira i kukica :mrgreen:
Tonu glasova? :? Daj Boze, ali ne vidim da ce ista popraviti rezultat na narednim izborima. Prije ce neke druge profitirati u ovoj opstoj frci.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#55461 Re: SDP

Post by bunk »

Ovo sto Leverage kaze.
Profit ide ns i kifli.
Vidjecete,sdp je sam sebi potkacio kuku . Jos uvijek niko ni rijec nije rekao o potopu na izborima,ponasaju se kao da su najmanju ruku pobjednici..a rezultat je bio porazan.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#55462 Re: SDP

Post by JThomas »

nešto će se sigurno preliti od sbb i df, jer ja ipak mislim da su (osim onih direktno u talu kojih nije brojem bogzna koliko) za te stranke glasali naivniji protiv-sda glasači, a da će se sada osuti još veći broj. ali treba još puno "pozitivno" raditi da bi sdp bio ono što treba biti.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#55463 Re: SDP

Post by Banksy »

Leverage wrote:Ovo je samo epilog one čuvene sjednice GO kada je Lagumdžijina minder struja doživjela epski poraz.

Za razliku od upravo izbačenih tigrova od papira bez ikakvog legitimiteta, Bijedić i Delić imaju iza sebe ljude i neće biti ovako jednostavno izbaciti ih, a ako se to i desi bit će sa posljedicama.

Ipak, mora se jednom za sva vremena iz SDP-ove DNA odstraniti mogućnost koalicije sa SDA kao varijanta, i to po svaku cijenu. Nema tog pojedinca ili grupe članova koje treba žaliti ukoliko se izgube u procesu.
Da. Nije u pitanju jedna struja, grupa, ekipa, koja ima različite poglede o jednom ili dva pitanja, ili o aktuelnim kretanjima, već ekipa koja radi i radiće i ubuduće za drugu stranku,to je problem.
emric
Posts: 1211
Joined: 21/03/2018 18:03

#55464 Re: SDP

Post by emric »

SDP je svakako višestruko propao kolektiv, ovi ljudi koje su izbacili treba da budu sretni zbog toga.
User avatar
pici
Posts: 46402
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#55465 Re: SDP

Post by pici »

napokoM ovi sdO trojanci idu tamo gdje im je mjesto... jel se hadzija JAzlaJA pobunio sto mu to uradisHe za ramazan... posti coek nije fer

Image
User avatar
Janjicar
Posts: 5605
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#55466 Re: SDP

Post by Janjicar »

Eh još kad bi se njih 60ak samo-banovalo iz GO stranke zajedno s trenerkom i reketom onda bi mogli pričati o Ljevici, do tada "kom obojci, kom opanci"
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#55467 Re: SDP

Post by hAZNADAR »

Jos jedan dokaz da domaca socijaldemokratija nema tradiciju u demokratiji - vec u komunistickim rezimima proslog vijeka.

Nista ovo nece pomoci.

Ono sto je trebalo uraditi davnih dana je uraditi restart domace ljevice, odbaciti sve iz proslosti i graditi socijaldemokratiju po ugledu na uspjesne SD stranke Evrope. Prerasti i YU i sve uz to sto ide.

Tvrdoglavost, tvrdoglavost i arogantnost drugovi koji sebe smatrate ljevicarima i koji slavite ovo i mislite da je super potez. SDP ce u buducnosti samo moci uzeti koji kvart u kojem gradu i to vam je ocigledno jedino i bitno. Jednostavno nemate tolerancije.
User avatar
Janjicar
Posts: 5605
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#55468 Re: SDP

Post by Janjicar »

pici wrote:napokoM ovi sdO trojanci idu tamo gdje im je mjesto... jel se hadzija JAzlaJA pobunio sto mu to uradisHe za ramazan... posti coek nije fer

Image
Ismijah se na tvoj post, k'o na Omčin video
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#55469 Re: SDP

Post by Leverage »

Banksy wrote: Da. Nije u pitanju jedna struja, grupa, ekipa, koja ima različite poglede o jednom ili dva pitanja, ili o aktuelnim kretanjima, već ekipa koja radi i radiće i ubuduće za drugu stranku,to je problem.
Ovo je najvažnije unutrašnje političko pitanje u ko zna koliko vremena, jedno od najvažnijih u nezavisnoj BiH uopšte.

Polarizacija je nužna. Pitanje čak nije da li želite biti lažni SDA ljevičar i raditi za SDA ili ne. Pitanje je da li želite biti dio jedne od najvećih podvala modernog doba kojom grupa ljudi drži cijeli narod u vlastitoj šaci ili ne. Udaranje u poluge SDA udaranje je u temelj tog sistema, a ako neke od nas ovo udaranje zaboli, zapitajmo se koliko smo zapravo i sami involvirani u to zlo.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#55470 Re: SDP

Post by Banksy »


Lagumdžija nakon isključenja iz SDP-a:

socijaldemokratu i ljevičara iz mene NE MOGU izbrisati
:lol:
User avatar
pici
Posts: 46402
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#55471 Re: SDP

Post by pici »

POSLJEDNJI POZDRAV
Lagumdžija nakon isključenja: Žao mi je SDP-a, vođice su me izbrisale sa spiska
https://www.klix.ba/vijesti/bih/lagumdz ... /190518073
alajhmanet druže zlatko slučajni prolazniče... i da se podsjetimo kletve Nijaza... Karma is bitcH

emric
Posts: 1211
Joined: 21/03/2018 18:03

#55472 Re: SDP

Post by emric »

Nijaz, inače alkoholičar, koji nije bio stanju ni vlastitu djecu da usmjeri, pa mu kćerka završila kod Fahre u zagrljaju.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#55473 Re: SDP

Post by kmirsad »

Leverage wrote:Ovo je samo epilog one čuvene sjednice GO kada je Lagumdžijina minder struja doživjela epski poraz.

Za razliku od upravo izbačenih tigrova od papira bez ikakvog legitimiteta, Bijedić i Delić imaju iza sebe ljude i neće biti ovako jednostavno izbaciti ih, a ako se to i desi bit će sa posljedicama.

Ipak, mora se jednom za sva vremena iz SDP-ove DNA odstraniti mogućnost koalicije sa SDA kao varijanta, i to po svaku cijenu. Nema tog pojedinca ili grupe članova koje treba žaliti ukoliko se izgube u procesu.
Ko prvi napušta brod koji tone...
Pametni. Pragmatićni. Kad oluja krene, pametni silaze u podrum.
Okreneš se.... kad ono ... vid čuda... nema ljudi... sam si na bini. Svi u podrumu.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#55474 Re: SDP

Post by agent_zero »

Neću komentarisati posebno ovo što se desilo, tužno je sve samo po sebi.

Ali ću samo reći da mi je drago da je Miro Mujo Lazović konačno otpepan iz SDP-a, čovjek koji je sve u životu stekao ližući se sa SDA od rata naovamo, a kao nagradu dobio dva ili tri stana u Sarajevu (pored vlastite imovine u Vogošći, da slučajno ne bi tamo živio), a žena i djeca uhljebljena na državnim jaslama.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52760
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#55475 Re: SDP

Post by Chmoljo »

A ko ce to zaliti za jednim Emirom Zlatarom npr?

Ako iko ista zna o njemu, zna da ko god saradjuje sa njim u bilo kojem obliku, ne moze proizvesti nista dobro.

Ovo se trebalo desiti 2014. a ono ujedinjenje gdje su Lazovic, Komsic i Zlatar vraceni u paketu, nikad desiti. Sta je tu je. I jedan korak naprijed je put u pravom smjeru.
Post Reply