SDP

User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#55301 Re: SDP

Post by drug_profi »

:lol:
Samo nastavi.
:D
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#55302 Re: SDP

Post by Banksy »

Banksy wrote:
Vidi samo, Komšićevi službenici skakuću razdragano po temama, s jedne na drugu, sve plješćući ručicama najdražem Fahrici što ih je spasio.

Šta god da se sutra desi, gledati taj prizor, neprocjenjivo. :thumbup:
User avatar
nemampojma0
Posts: 1913
Joined: 27/11/2013 19:57
Location: Bosna ponosna

#55303 Re: SDP

Post by nemampojma0 »

Novak20 wrote:
nemampojma0 wrote:Ne lipsi magarce do zelene trave. Neka daju ostavke u parlamentima i neka onda dokazu principijelnost. Usput neka isplate place zaposlenicima, da pokazu sta je socijalna pravda, iako je odnos u placama 10:1, al necemo traziti dlaku u jajetu :D
:-)

Ne mogu da vjerujem. Čuj, da daju ostavke u parlamentima.
Suština svakog parlamenta na svijetu je da ima poziciju i opoziciju koja prigovara, radi, predlaže...

Kad ostavku nije dao ŽK za 4 godine plaćenog nerada i šutnje, zašto bi to učinio netko iz SDP ?
Od svega sto si nabrojao, SDP samo prigovara i to dok se ne utale, onda malo manje prigovaraju odnosno blaze.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#55304 Re: SDP

Post by Kikibombona »

malakh wrote:
Kikibombona wrote:
E tu je krivica SDP-a. Davno su trebali polarizirati politicku scenu na pro-SDA i pro-SDP koaliciju. I neka narod bira, potpuno siguran da nece doci do velike koalicije koja ce obesmisliti glasanje. Jer kakva je svrha glasanja ako ce svi uci u vlast? Kakva je to demokratija u kojoj su svi vlast i nema jake opozicije?
a tko bi na državnom i federalnom niovu bio u pro-sda, a tko u pro-sdp koaliciji?

tko bi u hnk, zdk i sbk bio u pro-sda, a tko u pro-sdp koaliciji?
Na svim nivoima:

SDA je blok za sebe, oni uzimaju stranke kao kurtone, nekad od jagode nekad od banane

Drugi blok:

SDP i NS
Novak20
Posts: 15247
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#55305 Re: SDP

Post by Novak20 »

Kikibombona wrote:
Na svim nivoima:

SDA je blok za sebe, oni uzimaju stranke kao kurtone, nekad od jagode nekad od banane

Drugi blok:

SDP i NS
:lol: :lol: :lol:

:thumbup:
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#55306 Re: SDP

Post by malakh »

Kikibombona wrote: Na svim nivoima:

SDA je blok za sebe, oni uzimaju stranke kao kurtone, nekad od jagode nekad od banane

Drugi blok:

SDP i NS
u čiji blok će se svrstati hdz i snsd?
Novak20
Posts: 15247
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#55307 Re: SDP

Post by Novak20 »

nemampojma0 wrote:
Novak20 wrote:
:-)

Ne mogu da vjerujem. Čuj, da daju ostavke u parlamentima.
Suština svakog parlamenta na svijetu je da ima poziciju i opoziciju koja prigovara, radi, predlaže...

Kad ostavku nije dao ŽK za 4 godine plaćenog nerada i šutnje, zašto bi to učinio netko iz SDP ?
Od svega sto si nabrojao, SDP samo prigovara i to dok se ne utale, onda malo manje prigovaraju odnosno blaze.
Od tvog obrazloženja nerada u parlamentima, gluplje je samo ovo Ž.K..
Spočitava vam se da niste bili dovoljno aktivni kao zastupnik u državnom parlamentu?

Predlagao sam ja neke zakone, ali u ovom sazivu zakon je bio misaona imenica. Mi smo imali Klub DF-a i obaveza kluba je da to radi. Mogao sam i ja istupati, ali je bitno da je klub bio aktivan. Moj politički angažman nije se svodio samo na parlament. Ali želim reći da nisam mogao učestvovati u nekim raspravama. Nisam mogao učestvovati u svađama i pljuvanjima. To mi je degutantno i nisam želio podnositi inicijative samo da bih isprovocirao nekog i gdje znam da ništa nema od usvajanja. Nije stvar samo aktivnosti, stvar je efekata koje postižete.
Novak20
Posts: 15247
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#55308 Re: SDP

Post by Novak20 »

malakh wrote:
Kikibombona wrote: Na svim nivoima:

SDA je blok za sebe, oni uzimaju stranke kao kurtone, nekad od jagode nekad od banane

Drugi blok:

SDP i NS
u čiji blok će se svrstati hdz i snsd?
HDZ i SNSD su politički partneri SDA. J.ebu se, da prostite, na razne načine samo što SDA preferira prezervativ. :D
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#55309 Re: SDP

Post by Kikibombona »

malakh wrote:
Kikibombona wrote: Na svim nivoima:

SDA je blok za sebe, oni uzimaju stranke kao kurtone, nekad od jagode nekad od banane

Drugi blok:

SDP i NS
u čiji blok će se svrstati hdz i snsd?
I oni su blok za sebe.

Imamo pet blokova..

Kod pro-RS:

1. SNSD
2. SDS i PDP

Kod pro-Treci:

1. HDZ

Kod pro-BiH:

1. SDA
2. SDP i NS
User avatar
nemampojma0
Posts: 1913
Joined: 27/11/2013 19:57
Location: Bosna ponosna

#55310 Re: SDP

Post by nemampojma0 »

Novak20 wrote:
nemampojma0 wrote:
Novak20 wrote:
:-)

Ne mogu da vjerujem. Čuj, da daju ostavke u parlamentima.
Suština svakog parlamenta na svijetu je da ima poziciju i opoziciju koja prigovara, radi, predlaže...

Kad ostavku nije dao ŽK za 4 godine plaćenog nerada i šutnje, zašto bi to učinio netko iz SDP ?
Od svega sto si nabrojao, SDP samo prigovara i to dok se ne utale, onda malo manje prigovaraju odnosno blaze.
Od tvog obrazloženja nerada u parlamentima, gluplje je samo ovo Ž.K..
Spočitava vam se da niste bili dovoljno aktivni kao zastupnik u državnom parlamentu?

Predlagao sam ja neke zakone, ali u ovom sazivu zakon je bio misaona imenica. Mi smo imali Klub DF-a i obaveza kluba je da to radi. Mogao sam i ja istupati, ali je bitno da je klub bio aktivan. Moj politički angažman nije se svodio samo na parlament. Ali želim reći da nisam mogao učestvovati u nekim raspravama. Nisam mogao učestvovati u svađama i pljuvanjima. To mi je degutantno i nisam želio podnositi inicijative samo da bih isprovocirao nekog i gdje znam da ništa nema od usvajanja. Nije stvar samo aktivnosti, stvar je efekata koje postižete.
Zeljko je svima ocitao sta je politika i sposobnost. Od 2015.pod udarom svih stranaka, medija i kvazianaliticara. Odvodili mu kadrove, neki sami isli za komadicem vlasti, kandidovali kontra njega sve sto su mogli kandidovati i covjek vas sve pobijedio. Volili ga ili ne volili, a u politici emocije su visak, covjek je miljama ispred Niksica, Kojovica, Radoncica i sl
User avatar
nemampojma0
Posts: 1913
Joined: 27/11/2013 19:57
Location: Bosna ponosna

#55311 Re: SDP

Post by nemampojma0 »

Kikibombona wrote:
malakh wrote:
Kikibombona wrote: Na svim nivoima:

SDA je blok za sebe, oni uzimaju stranke kao kurtone, nekad od jagode nekad od banane

Drugi blok:

SDP i NS
u čiji blok će se svrstati hdz i snsd?
I oni su blok za sebe.

Imamo pet blokova..

Kod pro-RS:

1. SNSD
2. SDS i PDP

Kod pro-Treci:

1. HDZ

Kod pro-BiH:

1. SDA
2. SDP i NS
Lijepo je o sebi imati visoko misljenje, ali ipak treba biti blizu realnosti. Cuj SDP i NS blok :lol:
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#55312 Re: SDP

Post by malakh »

Kikibombona wrote: I oni su blok za sebe.

Imamo pet blokova..

Kod pro-RS:

1. SNSD
2. SDS i PDP

Kod pro-Treci:

1. HDZ

Kod pro-BiH:

1. SDA
2. SDP i NS
i sdp i naša stranka će nastupiti samo u tom pro-bih blok u kojem je i sda, za kojeg naravno glasuju bošnjaci.

nema od te priče više ništa, jer je sdp dotakao dno. obrana sdpa se svodi na činjenicu da ih se po automatizmu, spontano i uz naviku svrtstava u bošnjački korpus.

druže, ja tako ne gledam na građansku opciju, odnosno na tu četvrtu opciju koja mora biti dio vlasti.
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#55313 Re: SDP

Post by kluz franjo »

Auuu, što se forum nešto uznemirio...

Ne mogu sve upratiti, pa izvin'te na pitanju.

Jel' to još uvijek BH blok "koči" formiranje vlasti na državnom i federalnom nivou?

:nosic:
User avatar
nemampojma0
Posts: 1913
Joined: 27/11/2013 19:57
Location: Bosna ponosna

#55314 Re: SDP

Post by nemampojma0 »

Ode Fahro, a na reveru mu znacka ministra sigurnosti
Kaze da je sit i Neke i Pedje i da ga naka nostalgija vuce i da ce se vratiti da ih pomete :D
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#55315 Re: SDP

Post by kluz franjo »

A tako, znači ništa novo...
Dakle, 16-i put pada vlada.
:dosadno:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#55316 Re: SDP

Post by Kikibombona »

malakh wrote:
Kikibombona wrote: I oni su blok za sebe.

Imamo pet blokova..

Kod pro-RS:

1. SNSD
2. SDS i PDP

Kod pro-Treci:

1. HDZ

Kod pro-BiH:

1. SDA
2. SDP i NS
i sdp i naša stranka će nastupiti samo u tom pro-bih blok u kojem je i sda, za kojeg naravno glasuju bošnjaci.

nema od te priče više ništa, jer je sdp dotakao dno. obrana sdpa se svodi na činjenicu da ih se po automatizmu, spontano i uz naviku svrtstava u bošnjački korpus.

druže, ja tako ne gledam na građansku opciju, odnosno na tu četvrtu opciju koja mora biti dio vlasti.
U tom slucaju su svi vlast i nemamo opoziciju. Ako mislis da je to normalno stanje, ako se miris sa tim, onda dobro, tvoj izbor.

Ja dio toga nikad necu biti. Moj glas nece biti sjedinjen sa SDA. Prezirem ih iz dna duse. Meni u zivotu nije potrebna politika da bih imao lijep zivot. A principi su mi veoma vazni. Bicu opozicija SDA taman da sam ostanem.
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#55317 Re: SDP

Post by malakh »

Kikibombona wrote:
U tom slucaju su svi vlast i nemamo opoziciju. Ako mislis da je to normalno stanje, ako se miris sa tim, onda dobro, tvoj izbor.

Ja dio toga nikad necu biti. Moj glas nece biti sjedinjen sa SDA. Prezirem ih iz dna duse. Meni u zivotu nije potrebna politika da bih imao lijep zivot. A principi su mi veoma vazni. Bicu opozicija SDA taman da sam ostanem.
prvo ti odgovori na pitanje da li mi imamo funkacionalnu državu i državni aparat, pa onda truni o opozicijama i pozicijama i koliko je bitno imati iste.

žalosno je da čedomir jovanović, srbin iz srbije, dolazi u bih da bi pomogao istoj da postane država, a sdp i pristalice sdpa razmišljaju šta će biti sa državom ako nema opozicije.

ps pa mi ni sada nemamo opoziciju.
malakh wrote:sadašnja opozicija u parlamentu fbih broji 16 ruku iz sdpa, 6 iz naše stranke i dvoje iz nipa. ukupno 24.

baš nam je jaka opozicija. :lol: :lol:

pri tome dodajući da je ta stranka koja broji 16 ruku, pola godine bila marioneta čovjeka koji je već nosio epitet političkog mrtvaca.
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#55318 Re: SDP

Post by kluz franjo »

Nego pade mi na pamet jedna ideja.

Možda glupa, ne znam.

A da barem 7 mjeseci nakon izbora pogledate zvanične izborne rezultate?

Pa onda možda i glasanja za domove naroda?

Kažu neki ljudi da je matematika poprilično precizna nauka. Ne znam, vjerovatno nisu u pravu.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#55319 Re: SDP

Post by Kikibombona »

malakh wrote:
Kikibombona wrote:
U tom slucaju su svi vlast i nemamo opoziciju. Ako mislis da je to normalno stanje, ako se miris sa tim, onda dobro, tvoj izbor.

Ja dio toga nikad necu biti. Moj glas nece biti sjedinjen sa SDA. Prezirem ih iz dna duse. Meni u zivotu nije potrebna politika da bih imao lijep zivot. A principi su mi veoma vazni. Bicu opozicija SDA taman da sam ostanem.
prvo ti odgovori na pitanje da li mi imamo funkacionalnu državu i državni aparat, pa onda truni o opozicijama i pozicijama i koliko je bitno imati iste.

žalosno je da čedomir jovanović, srbin iz srbije, dolazi u bih da bi pomogao istoj da postane država, a sdp i pristalice sdpa razmišljaju šta će biti sa državom ako nema opozicije.

ps pa mi ni sada nemamo opoziciju.
malakh wrote:sadašnja opozicija u parlamentu fbih broji 16 ruku iz sdpa, 6 iz naše stranke i dvoje iz nipa. ukupno 24.

baš nam je jaka opozicija. :lol: :lol:

pri tome dodajući da je ta stranka koja broji 16 ruku, pola godine bila marioneta čovjeka koji je već nosio epitet političkog mrtvaca.
Jesi li primjetio da se Cedomir Jovanovic prodao rezimu Aleksandra Vucica? On je sada Vucicev liberal i kritikuje opoziciju te podrzava Vucicevu vlast. Ne bi me iznenadilo da ga je upravo Vucic podvalio naivnom Komsicu.

Ako nastavimo ovim SDA stopama nikad necemo biti funkcionalna drzava. 25 godina SDA vlasti i nikakav napredak.
zbiljovski
Posts: 272
Joined: 23/03/2016 13:46
Location: Ilidža City

#55320 Re: SDP

Post by zbiljovski »

Šta Senad uradi Lagumdžiji, prepervezno, kaže iz tebe kad te nešto pitam odgovara SDA :lol: :lol: :lol:
User avatar
nemampojma0
Posts: 1913
Joined: 27/11/2013 19:57
Location: Bosna ponosna

#55321 Re: SDP

Post by nemampojma0 »

zbiljovski wrote:Šta Senad uradi Lagumdžiji, prepervezno, kaže iz tebe kad te nešto pitam odgovara SDA :lol: :lol: :lol:
Nije tako rekao. Pogledaj ponovo. I ova Senadova agresivnost i pristrasnost nije profesionalna, ali Senad je davno prestao biti novinar i postao soumen.
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#55322 Re: SDP

Post by kluz franjo »

Gledam FaceTV i kontam... Nit' novinara, a ni političara...
Udario jak šibicar na šibicara. Dobra emisija - preporuka

Kao što onomad rekoh...
Jako me raduje, da su se konačno ideje Lagumdžije, Komšića, Lazovića, Zlatara, Suljagića, Bajrovića i inih konačno našle na istom mjestu i u istom košu.
Taman kako i treba.
Moja podrška!
:thumbup:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#55323 Re: SDP

Post by Kikibombona »

Ubio Senad ljigavca.

Sta si uradio kao vlast?
Sta si uradio kao opozicija?

Nije nista. :(
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#55324 Re: SDP

Post by drug_profi »

malakh wrote:
Kikibombona wrote: Na svim nivoima:

SDA je blok za sebe, oni uzimaju stranke kao kurtone, nekad od jagode nekad od banane

Drugi blok:

SDP i NS
u čiji blok će se svrstati hdz i snsd?
Ap sa onim koji im uvijek daju sto zatraze.
putokaz1
Posts: 12974
Joined: 31/05/2014 23:56

#55325 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Bosanski_kralj wrote:
putokaz1 wrote:Ovaj SDP izgleda želi da nestane 2020 :D :D :D :D :D :D
:?
Pa izbori za predsajednika a najveće šans eima opet sadašnji
SDP TK koji je dobio 50 000 glasova na priči da neće s SDA i sa PDA sada mole i SDA i PDA da ih prime u koaliciju
Stalno mijenjaju mišljenje
Istjeraše jedinog koji ej javno rekao da se s SDA i s PDA nesmije
Post Reply