SDP

User avatar
nemampojma0
Posts: 1913
Joined: 27/11/2013 19:57
Location: Bosna ponosna

#55226 Re: SDP

Post by nemampojma0 »

Masallah ustaju na sehur mnogi :D
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#55227 Re: SDP

Post by Kikibombona »

Banksy wrote:U SDA kampanju rušenja SDPa dižu se iz prašine i ratni kadrovi,


uključila se i Alijina bivša ambasadorica,

O formiranju Pokreta za obnovu socijaldemokratije u BiH, načinu djelovanja, članovima, ciljevima, danas za Novi dan N1 govorila je Lamija Tanović.

i Alijin ''Mr. 10%'' (svega što je prvih pet godina nakon rata ušlo u BiH)

Hasan Muratović gost Pressinga u srijedu
(BIVŠI predsjednik vlade BiH i bivši veleposlanik BiH u Hrvatskoj Hasan Muratović izjavio je da bi ustroj BiH od tri republike bio, kako se izrazio, vrlo učinkovit i funkcionalan."Modelom tri republike lakše bi se izgradila država BiH, jer bi za takav model postojao konsenzus")




Dobra vijest, zaista su očajni.
Zena razvalila ljigavog Ivu Komsica, poderala, a on stida nema :thumbup: :thumbup:

https://m.youtube.com/watch?v=aBIH6XMAk84
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#55228 Re: SDP

Post by malakh »

nemampojma0 wrote:Summa summarum, SDP kusa corbu koju je kuhao DF-u. Kad su odlucili da stanu uz Pedju i Fahru, da izdaju DF i smanje Zeljkovu poziciju u pregovorima i brizi o drzavi, zapravo su sebi podsjekli noge. Mislim da sad polako uvidjaju. Odigrali su u KS za racun NS i NiP, a sami nisu dobili nista vise nego sto bi dobili da su zajedno sa DF usli u vlast sa SDA na svim nivoima. Da ne spominjem da bi imali i TK, a cak i premijera FBIH iz svojih redova.
Ostaje jasan trag da su ispali majmuni koje su iskoristili i Kojovic i Radoncic.
Glasacki div, a politicki kepec.
mislim da je u sdpu vec poznat krivac zato sto su ih svi izlevatili.

ali mislim da nikada nece priznati da ih je radoncic najvise izigrao. isti onaj scepo kojeg su i rukama i nogama gurali da zajedno sa bh blokom uđe u federalnu i državnu vlast.

zamisli dvojica bare istu djevojku i ona jednom govori da je njegova, izlaze, druze se, a onda odjednom sazna da je ona sve vrijeme sa drugim i da mu je bez najave uvalila korpu.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52750
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#55229 Re: SDP

Post by Chmoljo »

nemampojma0 wrote:Masallah ustaju na sehur mnogi :D
ne pravi se teletina da se dva sata prije ustaje.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#55230 Re: SDP

Post by Banksy »

nemampojma0 wrote:Summa summarum, SDP kusa corbu koju je kuhao DF-u. Kad su odlucili da stanu uz Pedju i Fahru, da izdaju DF i smanje Zeljkovu poziciju u pregovorima i brizi o drzavi, zapravo su sebi podsjekli noge. Mislim da sad polako uvidjaju. Odigrali su u KS za racun NS i NiP, a sami nisu dobili nista vise nego sto bi dobili da su zajedno sa DF usli u vlast sa SDA na svim nivoima. Da ne spominjem da bi imali i TK, a cak i premijera FBIH iz svojih redova.
Ostaje jasan trag da su ispali majmuni koje su iskoristili i Kojovic i Radoncic.
Glasacki div, a politicki kepec.
:lol:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#55231 Re: SDP

Post by Banksy »

Najjače je što na svakoj temi DF nameće tvrdnju da je zapravo dobitnik onaj koji ode s SDA, a gubitnik onaj koji odoli zovu, prijetnjama i ucjenama nacionalističke bagre. Kao, izbori su zato da se dobije što bolji rezultat, da budemo što jača udavača za SDA. :lol:

SDP ide dobrim putem, a osnivanje ove SDA Lagumdžijine budalaštine im ide jako na ruku, nadam se da su svjesni. Kako su u pitanju već duboko iskompromitirani i potrošeni kadrovi koji im svakako rovare kroz stranku i sapliću noge na svakom koraku, odlično je što će se konačno svi ti SDA kadrovi naći na jednoj gomili, na jednom mjestu. Lakše će ih se isključiti iz SDPa i zauvijek otkačiti. :thumbup:
User avatar
nemampojma0
Posts: 1913
Joined: 27/11/2013 19:57
Location: Bosna ponosna

#55232 Re: SDP

Post by nemampojma0 »

:lol:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#55233 Re: SDP

Post by Banksy »

Apelacija o imenu RSa,

otcjepljenje RSa, transporteri Slobodne Bosne, četnici niz Vraca,

peta kolona BH bloka, Peđa četnik, vole HB i rade za Beograd,

Mato, selefije i ustaše iz Tuzle,

rezervni sastav, Mićko i Bakir,

socijaledmokratski pokret,

...

Je li još nešto bilo u ovom SDA nizu pokušaja razbijanja BH bloka i uzimanja Kantona Sarajevo, još neka bomba i afera...?


(Apelacija mi je favorit :D MIRO LAZOVIĆ: APELACIJA SDA O IMENU RS-A IMA PODRŠKU I U NEKIM MEĐUNARODNIM KRUGOVIMA :lol: )
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#55234 Re: SDP

Post by bunk »

Razbijanju BH bloka?
Sta je BH blok?
Sto se ovdje paranoicnih stvari moze procitati to je nevjerovatno..
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#55235 Re: SDP

Post by Styling »

Banksy wrote:Apelacija o imenu RSa,

otcjepljenje RSa, transporteri Slobodne Bosne, četnici niz Vraca,

peta kolona BH bloka, Peđa četnik, vole HB i rade za Beograd,

Mato, selefije i ustaše iz Tuzle,

rezervni sastav, Mićko i Bakir,

socijaledmokratski pokret,

...

Je li još nešto bilo u ovom SDA nizu pokušaja razbijanja BH bloka i uzimanja Kantona Sarajevo, još neka bomba i afera...?


(Apelacija mi je favorit :D MIRO LAZOVIĆ: APELACIJA SDA O IMENU RS-A IMA PODRŠKU I U NEKIM MEĐUNARODNIM KRUGOVIMA :lol: )
Medjunarodnoj zajednici odgovara svaka akcija koja ce stvarati dodatne tenzije u zemlji kako bi oni opravdali svoje prisustvo i snazno nas ohrabrivali da krenemo putem EU i NATO integracija. :D
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#55236 Re: SDP

Post by malakh »

Banksy wrote:Najjače je što na svakoj temi DF nameće tvrdnju da je zapravo dobitnik onaj koji ode s SDA, a gubitnik onaj koji odoli zovu, prijetnjama i ucjenama nacionalističke bagre. Kao, izbori su zato da se dobije što bolji rezultat, da budemo što jača udavača za SDA. :lol:

SDP ide dobrim putem, a osnivanje ove SDA Lagumdžijine budalaštine im ide jako na ruku, nadam se da su svjesni. Kako su u pitanju već duboko iskompromitirani i potrošeni kadrovi koji im svakako rovare kroz stranku i sapliću noge na svakom koraku, odlično je što će se konačno svi ti SDA kadrovi naći na jednoj gomili, na jednom mjestu. Lakše će ih se isključiti iz SDPa i zauvijek otkačiti. :thumbup:
:lol: :lol: :zid:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#55237 Re: SDP

Post by Banksy »


TUŽILAŠTVO ZDK

Podignuta optužnica protiv SDP-ovog zastupnika u Parlamentu FBiH Senaida Begića

...

U toku 2014., 2015. i 2016. godine, iskorištavanjem svojih službenih ovlašćenja, u namjeri pribavljanja koristi sebi, postupio suprotno odredbama člana 19. Procedure o uslovima i načinu korišćenja službenog automobila ZZO ZDK broj ...... od 17.05.2007. i .......od 05.04.2016. godine, koji propisuje da je lice koje upravlja službenim automobilom dužno uredno popuniti sve rubrike u putnom nalogu i voditi evidenciju na nalogu o početnom i završnom stanju kilometar brojila

na putnom nalogu broj 3904 za period od 22.09. do 26.09.2014. godine na poleđini istog upisivani podaci za loko vožnju i to za dan 24.09.2014. godine pređeni put 280 km, dok je na putnom nalogu broj 3905 za dan 24.09.2014. godine za relaciju Zenica-Sarajevo-Zenica na poleđini istog upisana navedena relacija, a pređeni put 220 km,

- na putnom nalogu broj 3420 za period od 23.11. do 27.11.2015. godine na poleđini istog upisani podaci za dan 24.11.2015. godine za gradsku vožnju (loko) pređeni put od 330 km, dok je na putnom nalogu broj 3421 za dan 24.11.2015. godine na relaciji Zenica-Kakanj-Doboj Jug-Kakanj upisan pređeni put od 280 km, a na putnom nalogu broj 3422 za dane 25.11. i 27.11.2015. godine na relaciji Zenica-Zagreb-Zenica upisan pređeni put dva puta po 330 km, a na putnom nalogu broj53420 za period od 25.11.2015. godine do 27.11.2015. godine upisana je loko vožnja sa pređenim putem u iznosima od po 330, 85 i 90 km,

...

:lol:


Senaid Begić bivši direktor ZZO ZDK dobio i četvrtu, konačnu, presudu protiv Zavoda za nezakonit otkaz i naplatu troškova sudskih sporova

Nikad čula za ovog, do emisije na TV1, kad je raskrinkao malezijskog studenta DF Đonlagića kao SDA službenika, zgazio ga i doveo ga do suza, odmah je bilo jasno da će mu Bakir i Gnjidica bistriti kilometražu.
btw, odličan. Jasan, direktan, elokventan i drzak.
User avatar
drug_profi
Posts: 65436
Joined: 16/07/2012 16:00

#55238 Re: SDP

Post by drug_profi »

Da u toj SDA ima iko ko je na zemlji shvatio bi da je sada svaki potez protiv opozicije kontraproduktivan.
Ljudi na kisi stoje za papire da odu iz drzave zauvijek.
Iz drzave koju je ta SDA (sa partnetima) skrojila po svojoj mjeri.
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#55239 Re: SDP

Post by hizo ramidovic »

napokon...
dugo cekani i ocekivani trenutak povratka velikog vodje i spasitelja socijaldemokratije na ovim prostorima:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/sta-don ... /190509003

dobro dos'o, predsjednice!
donijet ce u nasu avliju,
suzivot i demokratiju..

sdp na haparatima...
Novak20
Posts: 15247
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#55240 Re: SDP

Post by Novak20 »

Turski Faktor odlično obaviješten o odlukama i zaključcima sa jučerašnje sjednice Predsjedništva SDP što se vidi po detaljima iznesenim u tekstu.

Ili je aktivan "AID" ili SDP ima krticu koja sve prenosi političkoj konkurenciji. :D

https://faktor.ba/vijest/predsjednistvo ... tara/35597
Predsjedništvo Socijaldemokratske partije BiH (SDP) jučer je održalo sjednicu na kojoj je doneseno niz odluka i zaključaka, a koje u zvaničnom stranačkom saopćenju nisu spomenute. Nakon sjednice SDP je saopćio tek da su "predočene pripreme za sjednicu Glavnog odbora SDP-a BiH, koja će biti održana 11. maja u Jablanici, kao i pripreme za šesti redovni Kongres". Međutim, ono što se krije iza te rečenice je zapravo i poduži spisak istaknutih članova partije kojima prijeti isljučenje.

Na spisku za izbacivanje iz SDP-a tako su se našli bivši predsjednik Zlatko Lagumdžija, potpredsjednik SDP-a Miro Lazović, te istaknuti članovi stranke i političkog života u BiH Ivo Komšić i Emir Zlatar, Zoran Blagojević... Ukratko, svi članovi SDP-a čije ime se vezuje za osnivanje Socijaldemokratskog pokreta, projekta najavljenog kao nevladina organizacija, odnosno neka vrsta organizacije koja bi radila na okupljanju i okrupnjavanju lijevih političkih stranaka i ideja. Inicijatori su ranije saopćili javnosti kako se tu ne radi o osnivanju nove političke partije, nego da su u ovu organizaciju dobrodošli svi koji baštine lijevu političku ideju, radilo se o postojećim strankama ili individuama koje djeluju u javnom, političkom i akademskom životu. Međutim, u Predsjedništvu SDP-a su odlučili nastaviti s izbacivanjem iz stranke svih čije se mišljenje po raznim pitanjima u potpunosti ne podudara sa stavovima aktuelnog stranačkog rukovodstva.

Izbacivanje iz SDP-a svih koji učestvuju u priči o Socijaldemokratskom pokretu na jučerašnjoj sjednici Predsjedništva stranke, prema informacijama Faktora, predložio je Jasmin Imamović, predsjednik tuzlanskog SDP-a i gradonačelnik Tuzle. S tim da je tražio da se iz članstva SDP-a odmah isključe svi koji su u inicijativnom odboru Socijaldemokratskog pokreta. Takvu ideju je na sjednici odmah podržao i Denis Bećirović, potpredsjednik SDP-a, dok je Nermin Nikšić, predsjednik stranke, insistirao da se cijela procedura u vezi s isključenjem članova stranke završi preko Glavnog odbora. Na kraju je donesen zaključak da se ovo pitanje nađe na sjednici Glavnog odbora 11. maja.

Ime Svetozara Pudarića također se trebalo naći na spisku članova koji će biti isključeni iz SDP-a, ali su se na jučerašnjoj sjednici sjetili da je on ipak kandidat za predsjednika stranke, zajedno sa Edinom Delićem i Nerminom Nikšićem, pa su odlučili da ne bi bilo prikladno to raditi u ovom momentu. Pudarić je ostavljen na čekanju do narednog kruga za izbacivanje.

Druga tačka dnevnog reda o kojoj je bilo najviše rasprave na sjednici Predsjedništva SDP-a je mjesto zamjenika predsjednika stranke. Ta pozicija se "namješta" za Denisa Bećirovića i to odavno nije tajna. Osnovni argument zbog kojeg ustoličenje Bećirovića na ovu stranačku funkciju nije išlo glatko je činjenica da su i on i Nermin Nikšić Bošnjaci. Zbog toga su neki i jučer na sjednici prigovarali navodeći da na mjesto predsjednika i potpredsjednika ne bi trebale doći osobe koje pripadaju istom narodu. Podsjećamo, da bi SDP dobio zamjenika predsjednika potrebno je izmijeniti Statut stranke. Ovo pitanje, iako bez saglasnosti Predsjedništva SDP-a, vjerovatno će biti tema na Glavnom odboru.

Poznato je da je SDP u finansijskoj dubiozi. Međutim, ona jučer na sjednici nije spominjana. Što se finansija tiče, Predsjedništvo je "skrojilo" finansijski plan SDP-a za 2019. godinu prema kojima će im prihodi, kako pretpostavljaju, biti dva i po miliona KM, a rashodi tri miliona i 200.000 maraka.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#55241 Re: SDP

Post by Banksy »

Znali su svi oni da lete van, zato i novi ''Pokret'', da ih preduhitre.

Što SDP-u olakšava posao 11 maja. :thumbup:
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#55242 Re: SDP

Post by malakh »

Banksy wrote:Znali su svi oni da lete van, zato i novi ''Pokret'', da ih preduhitre.

Što SDP-u olakšava posao 11 maja. :thumbup:
hoćeš li se ti vratiti u sdp ako ovi napuste ili budu izbačeni?
zbiljovski
Posts: 272
Joined: 23/03/2016 13:46
Location: Ilidža City

#55243 Re: SDP

Post by zbiljovski »

Komšić i Zlaja opet skupa, evo prilike da ga Zlatko pita što je izašao iz SDP-a :lol: :lol:

SDP se dobro čisti, Nikšić mi debelo raste u očima, pored ovolikih pritisaka od strane SDA, sad i ovo, svaka mu cast !
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#55244 Re: SDP

Post by Banksy »

Propast, nigdje nikog,

to je zapravo DF + Lagumdžija, Ivo Komšić, Zlatar, i Adil Kulenović :lol:

Lagumdžija i Komšići na čelu stola: Počeo Inicijativni odbor Socijaldemokratskog pokreta
http://www.klix.ba/clanak/190509090
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22785
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#55245 Re: SDP

Post by GandalfSivi »

Banksy wrote:Propast, nigdje nikog,

to je zapravo DF + Lagumdžija, Ivo Komšić, Zlatar, i Adil Kulenović :lol:

Lagumdžija i Komšići na čelu stola: Počeo Inicijativni odbor Socijaldemokratskog pokreta
http://www.klix.ba/clanak/190509090
Gledam ove slike, znaci nigdje nikoga ispod 50 godina...
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#55246 Re: SDP

Post by kmirsad »

Nema udarca bez starca.... a nema ni starca bez udarca... :-D
User avatar
denis.istok
Posts: 926
Joined: 09/04/2010 13:12

#55247 Re: SDP

Post by denis.istok »

GandalfSivi wrote:
Banksy wrote:Propast, nigdje nikog,

to je zapravo DF + Lagumdžija, Ivo Komšić, Zlatar, i Adil Kulenović :lol:

Lagumdžija i Komšići na čelu stola: Počeo Inicijativni odbor Socijaldemokratskog pokreta
http://www.klix.ba/clanak/190509090
Gledam ove slike, znaci nigdje nikoga ispod 50 godina...
Naći će Zlaja nove "Mašiće i Magazinoviće" :) Samo da ga ne ispale ko ovi pomenuti
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#55248 Re: SDP

Post by Banksy »

Nebitno, nema nikog, generalno, troje sa spiska, (očekivana) propast...

Ako oni najavljeni, sa spiska, nisu došli, nema šanse da prevari bilo koga novog. Ovo je to.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#55249 Re: SDP

Post by kmirsad »

Banksy wrote:Nebitno, nema nikog, generalno, troje sa spiska, (očekivana) propast...

Ako oni najavljeni, sa spiska, nisu došli, nema šanse da prevari bilo koga novog. Ovo je to.
Posebno ove naše muzevire iz TK... :lol:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#55250 Re: SDP

Post by Banksy »

Kablovi, miješalica.
Last edited by Banksy on 09/05/2019 15:30, edited 1 time in total.
Post Reply