SDP

kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#55176 Re: SDP

Post by kluz franjo »

palermo wrote:Jesam li ja dobro skontao, ti kao predlazes da mi ovdje na jugu popuatimo HDZ-u zarad opsteg dobra...a i da nas ovdje na jugu bude malo manje sramota.
pa dobro, nije da nema smisla
Bože sačuvaj.
Pa nisam ja Mostarac pa da se isključivo bavim lokalnom politikom drugih.
Ja samo potvrđujem da svako ima pravo na implementaciju rezultata svoje izborne volje. A nisu vam Sarajlije birale...

Evo ja se u ime biračkog tijela KS opet izvinjavam biračkom tijelu HNK - koje je 2/3 glasalo za vječiti savez HDZ i sateliti i SDA i sateliti, što je ovdje izborna volja bila drugačija.
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#55177 Re: SDP

Post by kluz franjo »

palermo wrote:I usput da dodam, znaci dosli smo do tàcke da su to dvije odvojene baste....masala
Čitanje Ustava pomaže.
Za rizike i nuspojave pitajte vašeg kantonalnog zastupnika.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15270
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#55178 Re: SDP

Post by Prpa.ba »

Bez vertikale vlasti treci samo sto nije. :-D
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#55179 Re: SDP

Post by kluz franjo »

Svaka divlja deponija smeća manje u KS je korak bliže disoluciji zemlje. :-D
palermo
Posts: 25348
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#55180 Re: SDP

Post by palermo »

kluz franjo wrote:
palermo wrote:Jesam li ja dobro skontao, ti kao predlazes da mi ovdje na jugu popuatimo HDZ-u zarad opsteg dobra...a i da nas ovdje na jugu bude malo manje sramota.
pa dobro, nije da nema smisla
Bože sačuvaj.
Pa nisam ja Mostarac pa da se isključivo bavim lokalnom politikom drugih.
Ja samo potvrđujem da svako ima pravo na implementaciju rezultata svoje izborne volje. A nisu vam Sarajlije birale...

Evo ja se u ime biračkog tijela KS opet izvinjavam biračkom tijelu HNK - koje je 2/3 glasalo za vječiti savez HDZ i sateliti i SDA i sateliti, što je ovdje izborna volja bila drugačija.
Jasno je da nisi mostarac.
Niti ga razumijes, niti ye trudis razumjeti ga. Al mi smo na temi SDP i ti upravo potvrdujes....S( SRajevska) demokratska partija
baxus
Posts: 1586
Joined: 29/10/2005 16:31

#55181 Re: SDP

Post by baxus »

HDZ je kriv za geto u I. Mostaru, zato no pasaran.
Intifada ipak na čekanju, centrala nije odobrila.
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#55182 Re: SDP

Post by kluz franjo »

palermo wrote:
kluz franjo wrote:
palermo wrote:Jesam li ja dobro skontao, ti kao predlazes da mi ovdje na jugu popuatimo HDZ-u zarad opsteg dobra...a i da nas ovdje na jugu bude malo manje sramota.
pa dobro, nije da nema smisla
Bože sačuvaj.
Pa nisam ja Mostarac pa da se isključivo bavim lokalnom politikom drugih.
Ja samo potvrđujem da svako ima pravo na implementaciju rezultata svoje izborne volje. A nisu vam Sarajlije birale...

Evo ja se u ime biračkog tijela KS opet izvinjavam biračkom tijelu HNK - koje je 2/3 glasalo za vječiti savez HDZ i sateliti i SDA i sateliti, što je ovdje izborna volja bila drugačija.
Jasno je da nisi mostarac.
Niti ga razumijes, niti ye trudis razumjeti ga. Al mi smo na temi SDP i ti upravo potvrdujes....S( SRajevska) demokratska partija
Ja se u potpunosti slažem sa tobom.
Ja to fakat ne razumijem (a nešto sam se kao i trudio, priznaćeš).
Ja definitivno ne kontam, kako neko osuđuje svaki kantonalni potez neke stranke u Sarajevu kao anti-državni i sarajevo-centričan (a to mu je valjda i posao - kantonalni), a pri tome ispred svog nosa ima izborne rezultate kakve ima i čak ni takvu vlast nema implementiranu.
Jedino što mogu da skontam je golema frustracija, ali za nju se stvarno ne osjećam odgovornim.
Ne pored 2/3 Mostaraca koji očigledno tako žele.
Poštujem.
Tražim li previše, ako zahtjevam isto pravo i za 57% izašlih birača KS?
palermo
Posts: 25348
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#55183 Re: SDP

Post by palermo »

Samo jos ovo i odoh...tema je SDP....jos uvijek sebe zovu bosanskohercègovàcki......
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#55184 Re: SDP

Post by kluz franjo »

Sretno...
I oni to još i jesu...
bosanskoHERCEGOVAČKI!
Pozdrav
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#55185 Re: SDP

Post by kluz franjo »

Helem...
by kluz franjo » 06 Feb 2019, 13:23

Nikšić je juče spasio ime i brend SDP-a.
Ako uspije u sljedećih 45 dana koliko-toliko sačuvati i organizaciju - ja mu skidam kapu.
DF je skinuo rukavice i otvoreno pustio kerbere.
Osim što je evidentno da formiranje vlasti na državnom i entitetskom nivou nisu prioritet za SDA, već vraćanje kontrole nad TK i KS, tako je i od jutros jasno da DF ima zadatak da konačno uništi SDP.
U subotu je valjda sjednica GO SDP-a. Do tada će biti svašta.
Treba pratiti "udar patriotskih medija" i "zabrinutih građana" u periodu do Kongresa SDP-a 08.06.
Uz sve objektivno opravdane kritike na rad N. Nikšić u periodu 2010-2014, neke stvari je dobro odradio u zadnjih godinu, dvije.
A sasvim legitimno je da delegati na kongresu sebi izaberu predsjednika, bilo kojeg. Pa čak i nekog favorita Stav-a i Slobodne Bosne.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#55186 Re: SDP

Post by kmirsad »

https://www.ltk-info.com/2019/04/rukovo ... 2-luQcICwM
RUKOVODSTVO SDP-A RASPUŠTANJEM ORGANIZACIJA I ODUZIMANJEM NOVCA OD OPĆINSKIIH ORGANIZACIJA VODI IZBORNU KAMPANJU
travnja 30, 2019 BiH, Lukavac info

Image

Piše: Prof.dr.Edin Delić:

Posljednjih dana rukovodstvo SDP-a sve češće povlači nervozne poteze koji su čak i u suprotnosti sa Statutom.
Posebno se ističu raspuštanje rukovodstva kantonalne organizacije SDP HNK, poništavanje odluke o uvođenju povjereništva u Živinicama, te skidanje 80% novaca koji pripada općinskim organizacijama.
Novac je navodno iskorišten da se isplate dvije zaostale plaće zaposlenicima u SDP-a. Plaće svakako treba isplatiti, ali par sedmica pred izbore pokupiti novac sa općina i isplatiti plaće nakon 7 mjeseci zakašnjenja ukazuje da se novcem gradskih i općinskih organizacij vodi kampanja za predsjednika.
Intervencije u sastav rukovodstva SDP organizacija u HNK i Živinicama, kao i rasprave da se povjereništva uvedu u još neke organizacije na kantonalnom i gradskom-općinskom nivou imaju dva cilja: (1) uticati na prijedlog članova Glavnog odbora i time mobilisati zainteresirane koji bi se mogli boriti zbog obećane pozicije i (2) pripremiti teren za sumnjivo vođenje izbornog procesa.
Ne želim nikoga apriori optužiti, ali već imamo dovoljno saznanja da pojedinci i grupe pripremaju izbornu krađu na izborima za predsjednika SDP-a. Dovoljan dokaz su falsifikati potpisa podrške.
Zašto se u HNK zbog odlaska predsjednika raspušta cjelokupno rukovodstvo? A najzanimljivije je to što sam dobio informaciju od jednog člana Predsjedništva SDP-a da nikada nije donešena odluka o raspuštanju. Čekam da se oglase članovi, pa ćemo o tome više kasnije.
Vidim danas na olx.ba da nam se iznajmljuje zgrada. Pitam se šta su čekali do sada? Zašto se sad iznajmljuje pred predsjedničke izbore? Da se možda ne plaše gubitka ili pak gensek želi do kraja mandata zaključiti i priču "o zgradi". Kamo sreće da su je izajmili odmah nakon izlaska Vlade Federacije, a kad nisu do sada nisu smjeli to činiti ni par sedmica pred izbore.

Da odmah razjasnimo neke stvari. Na izborima za predsjednika će biti slaba "vajda" od pokušaja krađe glasova, jer će biti velika pokrivenost posmatračima, a mnogo se poštenih SDP-ovaca mobilizira da ne dozvoli novu sramotu.
I možda još važnije. Ako se 26-tog maja probudi dovoljno SDP-ovaca željnih promjena, nakon pobjede zahtijevat ću da se prije Kongresa ponište sve sporne nestatutarne odluke, imenovanja i prijedlozi, te da se ponovo provede postupak u skladu sa Statutom. Skrećem pažnju odgovornim da se iznajmljivanje objekata i drugi vid raspolaganja društvenom imovinom moraju obviti transparentno, uz punu zaštitu od bilo kakve korupcije i isključivo u interesu SDP-a.

Pozivam članove SDP-a da se masovnim izlaskom izjasnimo i odredimo dalji pravac razvoja i djelovanja. Ne dozvolimo da u naše ime drugi to čine.

LTK-INFO.COM
Koliko ja vidim, ovi SDP-ovci u prvom na slici koja je stavljena kao ilustracija tekstu... svi odreda protiv koalicije sa SDA
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52749
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#55187 Re: SDP

Post by Chmoljo »

Iskreno, bilo bi veliko iznenadjenje sve osim pobjede Niksica. Sveto je neozbiljan, a izbor izmedju Delica i Niksica ce biti defacto izbir izmedju koalicije sa SDA ili protiv nje. Referendum.
izvrsni direktor
Posts: 14754
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#55188 Re: SDP

Post by izvrsni direktor »

Hoce covjek da postane predsjednik stranke i da dobije podrsku clanstva a kampanju temenmlji na tome da ga kolege potkradaju, namjestaju izbore, namjestaju tendere... :-) budala
Seljak level sda
doktor78
Posts: 3947
Joined: 14/09/2006 11:02

#55189 Re: SDP

Post by doktor78 »

kmirsad wrote:https://www.ltk-info.com/2019/04/rukovo ... 2-luQcICwM
RUKOVODSTVO SDP-A RASPUŠTANJEM ORGANIZACIJA I ODUZIMANJEM NOVCA OD OPĆINSKIIH ORGANIZACIJA VODI IZBORNU KAMPANJU
travnja 30, 2019 BiH, Lukavac info

Image

Koliko ja vidim, ovi SDP-ovci u prvom na slici koja je stavljena kao ilustracija tekstu... svi odreda protiv koalicije sa SDA
Dobro zapazanje,kmirso.
Uzgred,cudi me da ovog Delica nema na spisku onog inicijativnog odbora od juce. Svojim postupcima u zadnjih 2-3 mjeseca zasluzio je da mu se ime tamo nadje,medju svim tim "casnim" ljudima.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#55190 Re: SDP

Post by kmirsad »

Nema ni onih koji su Delića namamili na tank led... i potrošili.
Prefrigano je to do kosti.
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#55191 Re: SDP

Post by Leverage »

kmirsad wrote:Nema ni onih koji su Delića namamili na tank led... i potrošili.
Prefrigano je to do kosti.
Nije ni zaslužio ništa bolje. Prodao je one koji su ga doveli tu gdje je sad.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#55192 Re: SDP

Post by kmirsad »

Naravno. ali bilo je za očekivati da neko ko je karijeru napravio na RGF-u... bude prefriganiji i promišljeniji.
Takva sredina.
Ovi s RGF su takvi... projekti, studije, lova... ništa nije toliko sveto da nije na prodaju.
putokaz1
Posts: 12974
Joined: 31/05/2014 23:56

#55193 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Ko bi reko da će Nermin Nikšić Irfan Čengić biti Heroji a Edin Delić završit u koaliciji s Nacionalistima SDA/PDA
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#55194 Re: SDP

Post by kmirsad »

Ne zbunjuj svijet.
On je Enkina opcija.
A Enko hoče samo sa SDA.
Ništa PDA. Ništa SBB.
Samo ako bude natjeran. Ne može se ni privremeno primiriti.
S Kukom se ne zajebava. :lol: :lol: :lol:
putokaz1
Posts: 12974
Joined: 31/05/2014 23:56

#55195 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Ma Kuko je nula
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#55196 Re: SDP

Post by Kikibombona »

Muka mi je od ovog Mire Lazovica i slicnih politickih matuzalema koji 20 godina govore isto i nikad nista ne urade.

Idi u penziju, Tita ti. :(
User avatar
Better Man
Posts: 18740
Joined: 01/10/2006 20:10

#55197 Re: SDP

Post by Better Man »

Kikibombona wrote:Muka mi je od ovog Mire Lazovica i slicnih politickih matuzalema koji 20 godina govore isto i nikad nista ne urade.

Idi u penziju, Tita ti. :(
Miro Lazović, Ivo Komšić i slični su najobičniji paraziti koji ništa značajno nisu uradili i koji bi i s crnim vragom pravili vlast samo da sebi obezbjede fotelju. Obična SDA potrčkala i lažne socijaldemokrate.
Last edited by Better Man on 05/05/2019 22:28, edited 2 times in total.
putokaz1
Posts: 12974
Joined: 31/05/2014 23:56

#55198 Re: SDP

Post by putokaz1 »

partija je poklonila kuki 50000 birača
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#55199 Re: SDP

Post by JThomas »

bliže je 70 nego 20 al' eto...
putokaz1
Posts: 12974
Joined: 31/05/2014 23:56

#55200 Re: SDP

Post by putokaz1 »

odoše u koaliciju a šiljo glavni
Post Reply