SDP

User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#55126 Re: SDP

Post by malakh »

od politike kojom se bavi forto imamo koristi, od politike koja se bavi plenkovićem, vučićem, dodikom, čovićem, imamo samo ratove.

politika kojom se bavi forto ne udara na emocije ljudi, dok politika koja se bavi susjedima/komšijama udara na emocije ljudi, a emocija postane jača i krajnji ishod uvijek bude isti kao prethodnih dvadeset i kusur godina.
User avatar
hrasno38
Posts: 34078
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#55127 Re: SDP

Post by hrasno38 »

malakh wrote:od politike kojom se bavi forto imamo koristi, od politike koja se bavi plenkovićem, vučićem, dodikom, čovićem, imamo samo ratove.

politika kojom se bavi forto ne udara na emocije ljudi, dok politika koja se bavi susjedima/komšijama udara na emocije ljudi, a emocija postane jača i krajnji ishod uvijek bude isti kao prethodnih dvadeset i kusur godina.
Ono u prevodu koji kurac smo se borili politicki i koji kurac da se borimo politicki....nek Srbija i Hrvatska uzme ono sto im pripada. Davno sam rekao da ne daj boze da danas pored takvih zapuca....zastave Srbije i Hrvatske bi se u Titovoj zavijorile u roku od mjesec dana!
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#55128 Re: SDP

Post by JThomas »

ako nas željko i zlatko ne spase :mrgreen:
User avatar
hrasno38
Posts: 34078
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#55129 Re: SDP

Post by hrasno38 »

JThomas wrote:ako nas željko i zlatko ne spase :mrgreen:
pa Zeljko jeste 1992 jesi li ti????
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#55130 Re: SDP

Post by JThomas »

haj' još koji upitnik, biće uvjerljivije.

borilo se još "malo" njih, pa ne pretenduju na račun toga da vode državu 27 godina poslije. ovo nije priča ko se borio, nego ko treba danas da vodi državu.

a ako se ikad i primim na taj rezon, radije ću glasati za bakira nego za one koji me lažu da nisu u talu s bakirom. poštenije je.
User avatar
hrasno38
Posts: 34078
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#55131 Re: SDP

Post by hrasno38 »

JThomas wrote:haj' još koji upitnik, biće uvjerljivije.

borilo se još "malo" njih, pa ne pretenduju na račun toga da vode državu 27 godina poslije. ovo nije priča ko se borio, nego ko treba danas da vodi državu.

a ako se ikad i primim na taj rezon, radije ću glasati za bakira nego za one koji me lažu da nisu u talu s bakirom. poštenije je.
Ajde ti meni sad lijepo objasni da li tebi iko brani da osnujes partiju kao Zeljko i udjes u politicku bitku za "fotelje"? (evo sad je samo jedan upitnik a kad nemas odgvor na pitanje ili te pogodim u sridu onda se posvetis upitnicima). Dakle niko nikome u ovoj zemlji ne moze niti brani da se politcki eksponira i proba.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#55132 Re: SDP

Post by JThomas »

ja eto tebi da se pravdam, imao četiri i po godine. ko je mogao i trebao jeste se borio. više puno o tebi govore ti upitnici. hej u sridu.

nije ni meni nebitno (ali nije ni samo po sebi presudno za to ko će nam danas krojiti kapu) gdje je ko bio i šta je radio. u to i jeste tužnije što se željko prodao za bakirove trezorske milijarde.

i kako rekoh, ako se nekad i primim na tu priču, pa radije ću gazdu iz priče zaokružiti nego pudlicu.
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#55133 Re: SDP

Post by malakh »

očito da nitko ne shvata da će ovaj novi pokret, naravno ako zaživi, uništiti sdp

valjda netko prati koliko nezadovoljstvo iskazuju svetozar pudarić i edin delić, inače kandidati za predsjednika stranke.
User avatar
hrasno38
Posts: 34078
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#55134 Re: SDP

Post by hrasno38 »

JThomas wrote:ja eto tebi da se pravdam, imao četiri i po godine. ko je mogao i trebao jeste se borio. više puno o tebi govore ti upitnici. hej u sridu.

nije ni meni nebitno (ali nije ni samo po sebi presudno za to ko će nam danas krojiti kapu) gdje je ko bio i šta je radio. u to i jeste tužnije što se željko prodao za bakirove trezorske milijarde.

i kako rekoh, ako se nekad i primim na tu priču, pa radije ću gazdu iz priče zaokružiti nego pudlicu.
pa ako si imao 4,5 godine sto ne postujes one koji su u svojim najboljim godinama se borili za ovu zemlju nego po obicaju kao tvoja generacija samo filozofirate i to vam je "nebo".....
Zeljko nije nista prodao ali jednostavano nije naucio da sjedi eto tako kao ti i ceka da mu nesto padne sa neba. Da nema Zeljke u predsjednistvu sad bi se vec uveliko razgoropadila Herceg Bosna a Dodik ne bi pravio rezervni sastav policije nego vojske. Da nema Zeljka Dodik i Covic bi imali odrjesene ruke da nastave bal koji su davno zapoceli prije izbora.
Naravno da Zeljko hoce u vlast jer nije izlazio na izbore da sjedi u opoziciji ceka iz duboke hladovine politcki rasplet u zemlji nego da najdirektnije utice na ove mrmonje.
Ja ne volim SDA vidjet ni na plakatima ali svidjelo se to nekome ili ne SDA je bila na braniku zemlje 1992 godine i to im niko ne moze oduzeti kao i Zeljku da je jedan od rijetkih u politici koji se ne stidi reci da je bio vojnik A BiH i da kao takav tu bitku nastavlja i dalje politckim putem bez vlastitog bogacenja i bahacenja.
Nego daj mi smjernice sta je tvoja generacija poslije rata ucina za ovui zemlju? Gdje ste osim na kafama i nargila barovima i posebno na forumima i drustvenim mrezama sa svojim pametovanjima. Gdje ste na ulicama? Ah da zaboravio sam da za to ipak treba imati muda jer se moze i fasovati!
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#55135 Re: SDP

Post by JThomas »

malakh wrote:očito da nitko ne shvata da će ovaj novi pokret, naravno ako zaživi, uništiti sdp

valjda netko prati koliko nezadovoljstvo iskazuju svetozar pudarić i edin delić, inače kandidati za predsjednika stranke.
sve je providnije šta se radi. ako pričamo o imenima sa ove liste, za veliki broj je sada i običnom glasaču jasno da drže stranu sda. raja nije mahnita na taj način i do te mjere. niko od njih ne stoji ni jednako kao prije četiri ili kao prije osam godina, nego svi stoje bitno lošije. željko je lično dobio glasove uz pomoć sda i zato što je dragan čović na drugoj strani. a gdje mu je stranka u odnosu na 2014., koja nije bila prije sto, nego prije četiri i po godine. evo ugasiće je. gdje je suljagić koji je tad dobio 86 hiljada glasova za predsjednika, a danas nije mogao proći u kanton. gdje je zlatko čija inicijativa na GO stranke dobije 11 ili koliko glasova. svi su u hali u odnosu na ono što su bili, opet kažem, ne prije sto godina. i realno je da se taj trend nastavi.
User avatar
hrasno38
Posts: 34078
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#55136 Re: SDP

Post by hrasno38 »

malakh wrote:očito da nitko ne shvata da će ovaj novi pokret, naravno ako zaživi, uništiti sdp

valjda netko prati koliko nezadovoljstvo iskazuju svetozar pudarić i edin delić, inače kandidati za predsjednika stranke.
izmedju ostalog jer dosta ljudi iz SDP-a nece da figurira u jebenoj opoziciji nego hoce da izvrstan rezultat na izborima implementira u poziciji. Niko od nas ne daje svoje glasove da bi neko sjedio u opozciji nego upravo suprotno. Van pameti je da SDP u Tuzli sjedi u hladovini. Niksic je okupio oko sebe mladju raju ali to nisu revolucionari nego filozofi koji kao i vecina mladosti u nasoj drzavi apstinira od vlastite buducnosti i ide samo ka tome da se iz svoje vlastite zemlje ispali negdje drugo umjesto da sebi ovdje pravi kvalitetan ambijent za zivot. I onda kukaju sto "mamini i tatini sinovi i kceri" imaju sve a oni nista. Oni imaju sve zato sto drugi ne rade nista da bi dobili sve!
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#55137 Re: SDP

Post by Banksy »

malakh wrote:
očito da nitko ne shvata da će ovaj novi pokret, naravno ako zaživi, uništiti sdp
:lol:

Megakriminalci, kriminalci i sitni kriminalci, ološ, sjecikese, profiteri, seoske varalice, sinekurci, nule, i svi zajedno SDA igrači već decenijama.

Mnogi se već ograđuju, spisak se tanji, pa se najavljeni cirkus izgleda neće ni desiti.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#55138 Re: SDP

Post by JThomas »

jeste, moja generacija upravlja društvom od '95 (ili bilo koje još ranije godine) i ustrojila je ovo kako jeste u državi. sami smo sebe i odgojili ovakve :mrgreen:

svaku ratnu zaslugu poštujem, ali vlast u miru je nešto drugo. puno više ljudi se i borilo nego što ih može biti na vlasti, stotine puta više. svakog borca cijenim, ali to ne pere lopovluk, laž i prevaru. a zlatko i željko su mirnodopske prevare, možda i najveće na sceni. zlatko pride i jedan od većih lopova.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#55139 Re: SDP

Post by bunk »

Kakve vi stvari ovdje postate,a zarad cega..
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#55140 Re: SDP

Post by Banksy »



Ekskluzivno otkrivamo planove novog političkog pokreta: Lagumdžija jeste inicijator


Image

https://www.radiosarajevo.ba/vijesti/bo ... tor/335300


Slijede tužbe

Još neoformljeni Socijaldemokratski pokret zloupotrijebio imena "članova"

https://avaz.ba/vijesti/bih/480925/ko-t ... na-clanova
User avatar
hrasno38
Posts: 34078
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#55141 Re: SDP

Post by hrasno38 »

Banksy wrote:


Ekskluzivno otkrivamo planove novog političkog pokreta: Lagumdžija jeste inicijator


Image

https://www.radiosarajevo.ba/vijesti/bo ... tor/335300


Slijede tužbe

Još neoformljeni Socijaldemokratski pokret zloupotrijebio imena "članova"

https://avaz.ba/vijesti/bih/480925/ko-t ... na-clanova

hahahahaaha a kome tuzbe???? Koliko sam ja skontao vijest je prvo objavio Laticev portal a nisu ni Zlatko ni Zeljko niti bilo ko sa ovoga spiska. Znaci mogu tuziti samo Latica :D
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#55142 Re: SDP

Post by Banksy »


... demantirali su: Dževad Bečirević, Nuko Grebović, Ernest Imamović, Igor Kamočaji, Lidija Korać, Senka Nožica, Alen Tucaković.

Nakon što su njihova imena zloupotrijebljena na spisku Inicijativnog odbora stranke u osnivanju Socijaldemokratskog pokreta, čiji poziv na sjednicu potpisuje Ivo Komšić, pojedini najavljuju i tužbe.

Korać je već uputila zvanični zahtjev u kojem zahtijeva da se njeno ime ne pojavljuje u bilo kakvoj formi.

- Poštovani, tražim da se moje ime skine sa spiska članova Inicijativnog odbora. Sa mnom niko nije razgovarao i tražim da se moje ime više ne pojavljuje u bilo kakvoj formi, kako internih Viber grupa, tako i javno. Svako postupanje suprotno navedenom smatrat ću zloupotrebom mog imena - poručila je Korać u zvaničnom mailu.

User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#55143 Re: SDP

Post by kmirsad »

Đabo him... fali im jedno, ali najvaŽnije ime... :lol: :lol: :lol:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22784
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#55144 Re: SDP

Post by GandalfSivi »

Koji cirkus, nevidjeno. Sta ti je politika, jednom kada udjes u istu nikada ne mozes prihvatiti da postoji momenat kada ces postati irelevantan. Sta kaze Ivo Komsic, ljevica je razbijena, zato nam treba jos jedna stranka (pokret) :lol: :lol: :lol:

Pazi sada ideje:
Naime, novu stranku trebali bi predvoditi Zlatko Lagumdžija, Željko Komšić i Reuf Bajrović.
Znaci, Zeljko i Reuf pobjegnu od Zlaje, razjebu SDP, pa onda jos Reuf pride pobjegne od Zeljke, jos malo vise razjebe DF. I sada skontaju da bi mogli ipak zajedno, jebiga, valjda dojadilo da se ne pitas.

Niksicu (Nerminu) mogu zamjeriti milion stvari, ali mu se mora priznati da je ostao dosljedan, uveo demokratiju u stranku i dao clanovima za pravo da kazu da im ovakvi likovi (pogotovo prva dvojica od tri) ne trebaju ulaziti da dalje razjebavaju SDP...

Drugi Niksic (Damir) je jako lijepo sumirao sta se tu desava...
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15270
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#55145 Re: SDP

Post by Prpa.ba »

Razbjezase se junaci i Bakirove patriote cim je procurilo u javnost. :lol: :lol: :lol: Kakav politicki abortus. :lol: :lol: :lol:
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#55146 Re: SDP

Post by JThomas »

dešava se odnošenje glasova datih protiv sda u krilo sda, ništa više i ništa manje. djelovali oni zajedno ili kofol odvojeno...
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#55147 Re: SDP

Post by jefff »

Ako je Zlaja sahranio sicijaldemokraciju onda je Neka sigurno nije podigo iz mrtvih.
detroit-mercy
Posts: 16989
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#55148 Re: SDP

Post by detroit-mercy »

GandalfSivi wrote:Koji cirkus, nevidjeno. Sta ti je politika, jednom kada udjes u istu nikada ne mozes prihvatiti da postoji momenat kada ces postati irelevantan. Sta kaze Ivo Komsic, ljevica je razbijena, zato nam treba jos jedna stranka (pokret) :lol: :lol: :lol:

Pazi sada ideje:
Naime, novu stranku trebali bi predvoditi Zlatko Lagumdžija, Željko Komšić i Reuf Bajrović.
Znaci, Zeljko i Reuf pobjegnu od Zlaje, razjebu SDP, pa onda jos Reuf pride pobjegne od Zeljke, jos malo vise razjebe DF. I sada skontaju da bi mogli ipak zajedno, jebiga, valjda dojadilo da se ne pitas.

Niksicu (Nerminu) mogu zamjeriti milion stvari, ali mu se mora priznati da je ostao dosljedan, uveo demokratiju u stranku i dao clanovima za pravo da kazu da im ovakvi likovi (pogotovo prva dvojica od tri) ne trebaju ulaziti da dalje razjebavaju SDP...

Drugi Niksic (Damir) je jako lijepo sumirao sta se tu desava...
Sto bi reko nas narod, "tri u jednu" :mrgreen:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22784
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#55149 Re: SDP

Post by GandalfSivi »

detroit-mercy wrote: Sto bi reko nas narod, "tri u jednu" :mrgreen:
Evo brza opklada, ko god hoce, da ce pasti cijeli projekat na tome ko ce biti predsjednik pokreta (ako ne naprave troclano predsjednistvo :))
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#55150 Re: SDP

Post by bunk »

Nek prepisu izbor predsjednika iz sdp-a,hint-chenga :lol:
Post Reply