SDP
- malakh
- Posts: 7640
- Joined: 05/02/2016 22:11
- Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
- Grijem se na: ćumur
- Vozim: opel vektru
#55126 Re: SDP
od politike kojom se bavi forto imamo koristi, od politike koja se bavi plenkovićem, vučićem, dodikom, čovićem, imamo samo ratove.
politika kojom se bavi forto ne udara na emocije ljudi, dok politika koja se bavi susjedima/komšijama udara na emocije ljudi, a emocija postane jača i krajnji ishod uvijek bude isti kao prethodnih dvadeset i kusur godina.
politika kojom se bavi forto ne udara na emocije ljudi, dok politika koja se bavi susjedima/komšijama udara na emocije ljudi, a emocija postane jača i krajnji ishod uvijek bude isti kao prethodnih dvadeset i kusur godina.
- hrasno38
- Posts: 34078
- Joined: 21/11/2004 23:42
- Location: Sarajevo
- Vozim: Renault Laguna
- Horoskop: Riba
- Contact:
#55127 Re: SDP
Ono u prevodu koji kurac smo se borili politicki i koji kurac da se borimo politicki....nek Srbija i Hrvatska uzme ono sto im pripada. Davno sam rekao da ne daj boze da danas pored takvih zapuca....zastave Srbije i Hrvatske bi se u Titovoj zavijorile u roku od mjesec dana!malakh wrote:od politike kojom se bavi forto imamo koristi, od politike koja se bavi plenkovićem, vučićem, dodikom, čovićem, imamo samo ratove.
politika kojom se bavi forto ne udara na emocije ljudi, dok politika koja se bavi susjedima/komšijama udara na emocije ljudi, a emocija postane jača i krajnji ishod uvijek bude isti kao prethodnih dvadeset i kusur godina.
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#55128 Re: SDP
ako nas željko i zlatko ne spase 
- hrasno38
- Posts: 34078
- Joined: 21/11/2004 23:42
- Location: Sarajevo
- Vozim: Renault Laguna
- Horoskop: Riba
- Contact:
#55129 Re: SDP
pa Zeljko jeste 1992 jesi li ti????JThomas wrote:ako nas željko i zlatko ne spase
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#55130 Re: SDP
haj' još koji upitnik, biće uvjerljivije.
borilo se još "malo" njih, pa ne pretenduju na račun toga da vode državu 27 godina poslije. ovo nije priča ko se borio, nego ko treba danas da vodi državu.
a ako se ikad i primim na taj rezon, radije ću glasati za bakira nego za one koji me lažu da nisu u talu s bakirom. poštenije je.
borilo se još "malo" njih, pa ne pretenduju na račun toga da vode državu 27 godina poslije. ovo nije priča ko se borio, nego ko treba danas da vodi državu.
a ako se ikad i primim na taj rezon, radije ću glasati za bakira nego za one koji me lažu da nisu u talu s bakirom. poštenije je.
- hrasno38
- Posts: 34078
- Joined: 21/11/2004 23:42
- Location: Sarajevo
- Vozim: Renault Laguna
- Horoskop: Riba
- Contact:
#55131 Re: SDP
Ajde ti meni sad lijepo objasni da li tebi iko brani da osnujes partiju kao Zeljko i udjes u politicku bitku za "fotelje"? (evo sad je samo jedan upitnik a kad nemas odgvor na pitanje ili te pogodim u sridu onda se posvetis upitnicima). Dakle niko nikome u ovoj zemlji ne moze niti brani da se politcki eksponira i proba.JThomas wrote:haj' još koji upitnik, biće uvjerljivije.
borilo se još "malo" njih, pa ne pretenduju na račun toga da vode državu 27 godina poslije. ovo nije priča ko se borio, nego ko treba danas da vodi državu.
a ako se ikad i primim na taj rezon, radije ću glasati za bakira nego za one koji me lažu da nisu u talu s bakirom. poštenije je.
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#55132 Re: SDP
ja eto tebi da se pravdam, imao četiri i po godine. ko je mogao i trebao jeste se borio. više puno o tebi govore ti upitnici. hej u sridu.
nije ni meni nebitno (ali nije ni samo po sebi presudno za to ko će nam danas krojiti kapu) gdje je ko bio i šta je radio. u to i jeste tužnije što se željko prodao za bakirove trezorske milijarde.
i kako rekoh, ako se nekad i primim na tu priču, pa radije ću gazdu iz priče zaokružiti nego pudlicu.
nije ni meni nebitno (ali nije ni samo po sebi presudno za to ko će nam danas krojiti kapu) gdje je ko bio i šta je radio. u to i jeste tužnije što se željko prodao za bakirove trezorske milijarde.
i kako rekoh, ako se nekad i primim na tu priču, pa radije ću gazdu iz priče zaokružiti nego pudlicu.
- malakh
- Posts: 7640
- Joined: 05/02/2016 22:11
- Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
- Grijem se na: ćumur
- Vozim: opel vektru
#55133 Re: SDP
očito da nitko ne shvata da će ovaj novi pokret, naravno ako zaživi, uništiti sdp
valjda netko prati koliko nezadovoljstvo iskazuju svetozar pudarić i edin delić, inače kandidati za predsjednika stranke.
valjda netko prati koliko nezadovoljstvo iskazuju svetozar pudarić i edin delić, inače kandidati za predsjednika stranke.
- hrasno38
- Posts: 34078
- Joined: 21/11/2004 23:42
- Location: Sarajevo
- Vozim: Renault Laguna
- Horoskop: Riba
- Contact:
#55134 Re: SDP
pa ako si imao 4,5 godine sto ne postujes one koji su u svojim najboljim godinama se borili za ovu zemlju nego po obicaju kao tvoja generacija samo filozofirate i to vam je "nebo".....JThomas wrote:ja eto tebi da se pravdam, imao četiri i po godine. ko je mogao i trebao jeste se borio. više puno o tebi govore ti upitnici. hej u sridu.
nije ni meni nebitno (ali nije ni samo po sebi presudno za to ko će nam danas krojiti kapu) gdje je ko bio i šta je radio. u to i jeste tužnije što se željko prodao za bakirove trezorske milijarde.
i kako rekoh, ako se nekad i primim na tu priču, pa radije ću gazdu iz priče zaokružiti nego pudlicu.
Zeljko nije nista prodao ali jednostavano nije naucio da sjedi eto tako kao ti i ceka da mu nesto padne sa neba. Da nema Zeljke u predsjednistvu sad bi se vec uveliko razgoropadila Herceg Bosna a Dodik ne bi pravio rezervni sastav policije nego vojske. Da nema Zeljka Dodik i Covic bi imali odrjesene ruke da nastave bal koji su davno zapoceli prije izbora.
Naravno da Zeljko hoce u vlast jer nije izlazio na izbore da sjedi u opoziciji ceka iz duboke hladovine politcki rasplet u zemlji nego da najdirektnije utice na ove mrmonje.
Ja ne volim SDA vidjet ni na plakatima ali svidjelo se to nekome ili ne SDA je bila na braniku zemlje 1992 godine i to im niko ne moze oduzeti kao i Zeljku da je jedan od rijetkih u politici koji se ne stidi reci da je bio vojnik A BiH i da kao takav tu bitku nastavlja i dalje politckim putem bez vlastitog bogacenja i bahacenja.
Nego daj mi smjernice sta je tvoja generacija poslije rata ucina za ovui zemlju? Gdje ste osim na kafama i nargila barovima i posebno na forumima i drustvenim mrezama sa svojim pametovanjima. Gdje ste na ulicama? Ah da zaboravio sam da za to ipak treba imati muda jer se moze i fasovati!
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#55135 Re: SDP
sve je providnije šta se radi. ako pričamo o imenima sa ove liste, za veliki broj je sada i običnom glasaču jasno da drže stranu sda. raja nije mahnita na taj način i do te mjere. niko od njih ne stoji ni jednako kao prije četiri ili kao prije osam godina, nego svi stoje bitno lošije. željko je lično dobio glasove uz pomoć sda i zato što je dragan čović na drugoj strani. a gdje mu je stranka u odnosu na 2014., koja nije bila prije sto, nego prije četiri i po godine. evo ugasiće je. gdje je suljagić koji je tad dobio 86 hiljada glasova za predsjednika, a danas nije mogao proći u kanton. gdje je zlatko čija inicijativa na GO stranke dobije 11 ili koliko glasova. svi su u hali u odnosu na ono što su bili, opet kažem, ne prije sto godina. i realno je da se taj trend nastavi.malakh wrote:očito da nitko ne shvata da će ovaj novi pokret, naravno ako zaživi, uništiti sdp
valjda netko prati koliko nezadovoljstvo iskazuju svetozar pudarić i edin delić, inače kandidati za predsjednika stranke.
- hrasno38
- Posts: 34078
- Joined: 21/11/2004 23:42
- Location: Sarajevo
- Vozim: Renault Laguna
- Horoskop: Riba
- Contact:
#55136 Re: SDP
izmedju ostalog jer dosta ljudi iz SDP-a nece da figurira u jebenoj opoziciji nego hoce da izvrstan rezultat na izborima implementira u poziciji. Niko od nas ne daje svoje glasove da bi neko sjedio u opozciji nego upravo suprotno. Van pameti je da SDP u Tuzli sjedi u hladovini. Niksic je okupio oko sebe mladju raju ali to nisu revolucionari nego filozofi koji kao i vecina mladosti u nasoj drzavi apstinira od vlastite buducnosti i ide samo ka tome da se iz svoje vlastite zemlje ispali negdje drugo umjesto da sebi ovdje pravi kvalitetan ambijent za zivot. I onda kukaju sto "mamini i tatini sinovi i kceri" imaju sve a oni nista. Oni imaju sve zato sto drugi ne rade nista da bi dobili sve!malakh wrote:očito da nitko ne shvata da će ovaj novi pokret, naravno ako zaživi, uništiti sdp
valjda netko prati koliko nezadovoljstvo iskazuju svetozar pudarić i edin delić, inače kandidati za predsjednika stranke.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#55137 Re: SDP
malakh wrote:
očito da nitko ne shvata da će ovaj novi pokret, naravno ako zaživi, uništiti sdp
Megakriminalci, kriminalci i sitni kriminalci, ološ, sjecikese, profiteri, seoske varalice, sinekurci, nule, i svi zajedno SDA igrači već decenijama.
Mnogi se već ograđuju, spisak se tanji, pa se najavljeni cirkus izgleda neće ni desiti.
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#55138 Re: SDP
jeste, moja generacija upravlja društvom od '95 (ili bilo koje još ranije godine) i ustrojila je ovo kako jeste u državi. sami smo sebe i odgojili ovakve
svaku ratnu zaslugu poštujem, ali vlast u miru je nešto drugo. puno više ljudi se i borilo nego što ih može biti na vlasti, stotine puta više. svakog borca cijenim, ali to ne pere lopovluk, laž i prevaru. a zlatko i željko su mirnodopske prevare, možda i najveće na sceni. zlatko pride i jedan od većih lopova.
svaku ratnu zaslugu poštujem, ali vlast u miru je nešto drugo. puno više ljudi se i borilo nego što ih može biti na vlasti, stotine puta više. svakog borca cijenim, ali to ne pere lopovluk, laž i prevaru. a zlatko i željko su mirnodopske prevare, možda i najveće na sceni. zlatko pride i jedan od većih lopova.
- bunk
- Posts: 8774
- Joined: 16/07/2016 19:58
#55139 Re: SDP
Kakve vi stvari ovdje postate,a zarad cega..
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#55140 Re: SDP
Ekskluzivno otkrivamo planove novog političkog pokreta: Lagumdžija jeste inicijator
https://www.radiosarajevo.ba/vijesti/bo ... tor/335300
Slijede tužbe
Još neoformljeni Socijaldemokratski pokret zloupotrijebio imena "članova"
https://avaz.ba/vijesti/bih/480925/ko-t ... na-clanova
- hrasno38
- Posts: 34078
- Joined: 21/11/2004 23:42
- Location: Sarajevo
- Vozim: Renault Laguna
- Horoskop: Riba
- Contact:
#55141 Re: SDP
Banksy wrote:
Ekskluzivno otkrivamo planove novog političkog pokreta: Lagumdžija jeste inicijator
https://www.radiosarajevo.ba/vijesti/bo ... tor/335300
Slijede tužbe
Još neoformljeni Socijaldemokratski pokret zloupotrijebio imena "članova"
https://avaz.ba/vijesti/bih/480925/ko-t ... na-clanova
hahahahaaha a kome tuzbe???? Koliko sam ja skontao vijest je prvo objavio Laticev portal a nisu ni Zlatko ni Zeljko niti bilo ko sa ovoga spiska. Znaci mogu tuziti samo Latica
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#55142 Re: SDP
... demantirali su: Dževad Bečirević, Nuko Grebović, Ernest Imamović, Igor Kamočaji, Lidija Korać, Senka Nožica, Alen Tucaković.
Nakon što su njihova imena zloupotrijebljena na spisku Inicijativnog odbora stranke u osnivanju Socijaldemokratskog pokreta, čiji poziv na sjednicu potpisuje Ivo Komšić, pojedini najavljuju i tužbe.
Korać je već uputila zvanični zahtjev u kojem zahtijeva da se njeno ime ne pojavljuje u bilo kakvoj formi.
- Poštovani, tražim da se moje ime skine sa spiska članova Inicijativnog odbora. Sa mnom niko nije razgovarao i tražim da se moje ime više ne pojavljuje u bilo kakvoj formi, kako internih Viber grupa, tako i javno. Svako postupanje suprotno navedenom smatrat ću zloupotrebom mog imena - poručila je Korać u zvaničnom mailu.
- kmirsad
- Posts: 16992
- Joined: 16/03/2008 14:10
#55143 Re: SDP
Đabo him... fali im jedno, ali najvaŽnije ime...

- GandalfSivi
- Posts: 22784
- Joined: 09/09/2006 00:38
- Contact:
#55144 Re: SDP
Koji cirkus, nevidjeno. Sta ti je politika, jednom kada udjes u istu nikada ne mozes prihvatiti da postoji momenat kada ces postati irelevantan. Sta kaze Ivo Komsic, ljevica je razbijena, zato nam treba jos jedna stranka (pokret)
Pazi sada ideje:
Niksicu (Nerminu) mogu zamjeriti milion stvari, ali mu se mora priznati da je ostao dosljedan, uveo demokratiju u stranku i dao clanovima za pravo da kazu da im ovakvi likovi (pogotovo prva dvojica od tri) ne trebaju ulaziti da dalje razjebavaju SDP...
Drugi Niksic (Damir) je jako lijepo sumirao sta se tu desava...
Pazi sada ideje:
Znaci, Zeljko i Reuf pobjegnu od Zlaje, razjebu SDP, pa onda jos Reuf pride pobjegne od Zeljke, jos malo vise razjebe DF. I sada skontaju da bi mogli ipak zajedno, jebiga, valjda dojadilo da se ne pitas.Naime, novu stranku trebali bi predvoditi Zlatko Lagumdžija, Željko Komšić i Reuf Bajrović.
Niksicu (Nerminu) mogu zamjeriti milion stvari, ali mu se mora priznati da je ostao dosljedan, uveo demokratiju u stranku i dao clanovima za pravo da kazu da im ovakvi likovi (pogotovo prva dvojica od tri) ne trebaju ulaziti da dalje razjebavaju SDP...
Drugi Niksic (Damir) je jako lijepo sumirao sta se tu desava...
- Prpa.ba
- Posts: 15270
- Joined: 15/08/2006 21:34
- Location: Podrucje pod Upravom OHR-a
#55145 Re: SDP
Razbjezase se junaci i Bakirove patriote cim je procurilo u javnost.
Kakav politicki abortus.

- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#55146 Re: SDP
dešava se odnošenje glasova datih protiv sda u krilo sda, ništa više i ništa manje. djelovali oni zajedno ili kofol odvojeno...
-
jefff
- Posts: 5307
- Joined: 05/08/2015 11:16
#55147 Re: SDP
Ako je Zlaja sahranio sicijaldemokraciju onda je Neka sigurno nije podigo iz mrtvih.
-
detroit-mercy
- Posts: 16989
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#55148 Re: SDP
Sto bi reko nas narod, "tri u jednu"GandalfSivi wrote:Koji cirkus, nevidjeno. Sta ti je politika, jednom kada udjes u istu nikada ne mozes prihvatiti da postoji momenat kada ces postati irelevantan. Sta kaze Ivo Komsic, ljevica je razbijena, zato nam treba jos jedna stranka (pokret)![]()
![]()
![]()
Pazi sada ideje:
Znaci, Zeljko i Reuf pobjegnu od Zlaje, razjebu SDP, pa onda jos Reuf pride pobjegne od Zeljke, jos malo vise razjebe DF. I sada skontaju da bi mogli ipak zajedno, jebiga, valjda dojadilo da se ne pitas.Naime, novu stranku trebali bi predvoditi Zlatko Lagumdžija, Željko Komšić i Reuf Bajrović.
Niksicu (Nerminu) mogu zamjeriti milion stvari, ali mu se mora priznati da je ostao dosljedan, uveo demokratiju u stranku i dao clanovima za pravo da kazu da im ovakvi likovi (pogotovo prva dvojica od tri) ne trebaju ulaziti da dalje razjebavaju SDP...
Drugi Niksic (Damir) je jako lijepo sumirao sta se tu desava...
- GandalfSivi
- Posts: 22784
- Joined: 09/09/2006 00:38
- Contact:
#55149 Re: SDP
Evo brza opklada, ko god hoce, da ce pasti cijeli projekat na tome ko ce biti predsjednik pokreta (ako ne naprave troclano predsjednistvodetroit-mercy wrote: Sto bi reko nas narod, "tri u jednu"
- bunk
- Posts: 8774
- Joined: 16/07/2016 19:58
#55150 Re: SDP
Nek prepisu izbor predsjednika iz sdp-a,hint-chenga 

