SDP

User avatar
drug_profi
Posts: 65436
Joined: 16/07/2012 16:00

#54926 Re: SDP

Post by drug_profi »

putokaz1 wrote:Oko Nikšića istraga SDP
Oko Mektića istraga PDP
Oko Osmanovića istraga(SBIH MIDHAT)
Oko Lijanovića istraga NSRZB
Oko Stanivukovića istraga PDP
Oko Lipovače istraga SDP
Izgleda daje Opozicija kriva za ZLO u zemlji a Vlast SDA-HDZ-SNSD je poštena
Nije ti ispravan zakljucak.
Ove sto su na vlasti niko ne istrazuje jer je pravosudje njihovo. Tek kad padnu u nemilost ili odbiju nesto da urade vadi se fajla ta i ta.
putokaz1
Posts: 12974
Joined: 31/05/2014 23:56

#54927 Re: SDP

Post by putokaz1 »

drug_profi wrote:
putokaz1 wrote:Oko Nikšića istraga SDP
Oko Mektića istraga PDP
Oko Osmanovića istraga(SBIH MIDHAT)
Oko Lijanovića istraga NSRZB
Oko Stanivukovića istraga PDP
Oko Lipovače istraga SDP
Izgleda daje Opozicija kriva za ZLO u zemlji a Vlast SDA-HDZ-SNSD je poštena
Nije ti ispravan zakljucak.
Ove sto su na vlasti niko ne istrazuje jer je pravosudje njihovo. Tek kad padnu u nemilost ili odbiju nesto da urade vadi se fajla ta i ta.
Više ironično sma napisao,opoziciju hapsi,vlast ne diraj
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22785
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#54928 Re: SDP

Post by GandalfSivi »

bunk wrote:Kad si me vec razotkrio ,nisi pomislio da ja znam da ti znas pa onda....taktika obrnute logike :lol:
Jah eto razotkrio te. Pa ne treba istrazivacko novinarstvo za toga :D
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#54929 Re: SDP

Post by bingov buraz »

malakh wrote:prvo namjesti brata na sefovsku poziciju u autocestama, potom osnuje firmu sa grabovicom i prodaju struju, a sada ispade da je njegov savjetnik ukrao traktore i motokultivatore. onda se covjek zapita otkud nerminu niksicu obraza da o nekome bilo sto kaze?
Ove traktore su dobivali SDA kadrovi,moguće da je neki otišao i kod drugih da se ne talasa ali velika većina SDA.
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7601
Joined: 12/03/2012 18:04

#54930 Re: SDP

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

bingov buraz wrote:
malakh wrote:prvo namjesti brata na sefovsku poziciju u autocestama, potom osnuje firmu sa grabovicom i prodaju struju, a sada ispade da je njegov savjetnik ukrao traktore i motokultivatore. onda se covjek zapita otkud nerminu niksicu obraza da o nekome bilo sto kaze?
Ove traktore su dobivali SDA kadrovi,moguće da je neki otišao i kod drugih da se ne talasa ali velika većina SDA.
Udaras mu na koalicionog saveznika, ljepse zvuci kad verglas da je SDP kriv :D
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#54931 Re: SDP

Post by bingov buraz »

Jebi ga kad poznajem neke što su ih "zadužili"
Viđeniji članovi.
User avatar
drug_profi
Posts: 65436
Joined: 16/07/2012 16:00

#54932 Re: SDP

Post by drug_profi »

Nerko nije ni malo čist, kao što nije ni Bake, pa ni ostali lideri partija koje su obnašale vlast, pa ni sam ŽK.
Samo ti se ljudi ne bave traktorima i krađom humanitarne pomoći. Oni kradu cijele fabrike, gradske kvartove, itd.

Vlast je slast, ljudi su kvarljiva roba. Polakome se. Mozda ne rade protiv zakona, ali ga zaobilaze, sto je u sustini nemoralno.
Sistem je takav da im to omogućava. Lako je kupiti tuzioca, sudiju, novinare...
Doći će jednom vrijeme kad će premijer davati ostavku jer mu je neki savjetnik uhvaćen u kriminalu, ali dotle se moramo prvo mi promijeniti, a za to su potrebne generacije.
I na taj put nas sigurno neće povesti SDA-HDZ-SNSD koalicija i njihovi sateliti, pa ni ova SDP koja se još nije oporavila od Lagumdžije i SDA infiltracije.
Već to moraju biti neke nove snage koje će prvo reformisati stranke pa onda drustvo.
Ja mogu samo da kazem hvala Našoj Stranci što je uticala pozitivno na građansku političku ideju i stranke koje je zastupaju. Učinila je veliku uslugu i SDP-u.
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#54933 Re: SDP

Post by malakh »

bingov buraz wrote:
malakh wrote:prvo namjesti brata na sefovsku poziciju u autocestama, potom osnuje firmu sa grabovicom i prodaju struju, a sada ispade da je njegov savjetnik ukrao traktore i motokultivatore. onda se covjek zapita otkud nerminu niksicu obraza da o nekome bilo sto kaze?
Ove traktore su dobivali SDA kadrovi,moguće da je neki otišao i kod drugih da se ne talasa ali velika većina SDA.
ko ih je dijelijo? u kojo stranci je bio onaj mladina? ciji savjetnik je bio?

nemoj da se zajebavamo. to je klasicni udruzeni kriminalni poduhvat u reziji sda i sdpa.
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#54934 Re: SDP

Post by Leverage »

Komšić je precizno izvag'o da je tu veća odgovornost SDP-a, pa je zato potrč'o pod skute SDA. :oops:
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#54935 Re: SDP

Post by malakh »

a za komsicem ce i jedan dobar dio sdpa. onda ce u sepu ostati samo dugovi, a zlaju ce moliti da se vrati i to poravna.

blizi se kongres, a uskoro ce krenuti price kako trojac iz sarajeva namjerava pokrasti kandidate na istom.
putokaz1
Posts: 12974
Joined: 31/05/2014 23:56

#54936 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Da dio SDP će za DF om u RALJE SDA
Ali i tu imaju varijante
1)Da sa DF i SDA odu neki pojedinačno i budu otjerani iz SDP
2)Da s DF i SDA ode rukovodstvo SDP(Novo) a da pojedinci koji su protiv budu šutnuti
stranacc
Posts: 941
Joined: 30/04/2006 06:11
Location: Amerika to je rad i znoj

#54937 Re: SDP

Post by stranacc »

drug_profi wrote:a tobejarabi....
ja ti uporno govorim da je Nikšić veći mačor od tih traktora koje je neka komisija rastalila između sebe, a ti se na to svezao, a čovjeka niti SIPA niti MUP ne krive za to, dok vamo postoje fajle i fajle koje eto tebi nisu pokazali.

Sto se mene tice, Nerko je direktno MENE i moju porodicu ostetio sa tim kriminalom oko HADENA-Bosnalijeka, Uzunovica (slucajno rodom iz Konjica), hasana Ćelama i njegove privatne KOMVP koja je autenticno protumacena kao legalna i daleko nakon isteka mandata... ali sta ti ja pricam.

hajd eto misli šta hoćeš.
Dabogda da je nerko frizura i na nivou traktora..
Kakav crni veci nivo :skoljka:

Sdp ide na dvoje
Ko hoce u vlast predje u df ostali propadnu . Malo u zatvor malo po sudovima


Cuj traktore krali a vozacke nemaju :sax: :bih:
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#54938 Re: SDP

Post by malakh »

stranacc wrote:
drug_profi wrote:a tobejarabi....
ja ti uporno govorim da je Nikšić veći mačor od tih traktora koje je neka komisija rastalila između sebe, a ti se na to svezao, a čovjeka niti SIPA niti MUP ne krive za to, dok vamo postoje fajle i fajle koje eto tebi nisu pokazali.

Sto se mene tice, Nerko je direktno MENE i moju porodicu ostetio sa tim kriminalom oko HADENA-Bosnalijeka, Uzunovica (slucajno rodom iz Konjica), hasana Ćelama i njegove privatne KOMVP koja je autenticno protumacena kao legalna i daleko nakon isteka mandata... ali sta ti ja pricam.

hajd eto misli šta hoćeš.
Dabogda da je nerko frizura i na nivou traktora..
Kakav crni veci nivo :skoljka:

Sdp ide na dvoje
Ko hoce u vlast predje u df ostali propadnu . Malo u zatvor malo po sudovima


Cuj traktore krali a vozacke nemaju :sax: :bih:
sada ce ti drug objasnjavati da niksic nije znao da mu savjetnik krade traktore i motokultivatore, jer sto bi on trebao znati sta mu savjetnici rade.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#54939 Re: SDP

Post by kmirsad »

malakh wrote:
bingov buraz wrote:
malakh wrote:prvo namjesti brata na sefovsku poziciju u autocestama, potom osnuje firmu sa grabovicom i prodaju struju, a sada ispade da je njegov savjetnik ukrao traktore i motokultivatore. onda se covjek zapita otkud nerminu niksicu obraza da o nekome bilo sto kaze?
Ove traktore su dobivali SDA kadrovi,moguće da je neki otišao i kod drugih da se ne talasa ali velika većina SDA.
ko ih je dijelijo? u kojo stranci je bio onaj mladina? ciji savjetnik je bio?

nemoj da se zajebavamo. to je klasicni udruzeni kriminalni poduhvat u reziji sda i sdpa.
Hočeš reči... SDP i SDA... zajednički pokrali traktore... :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 65436
Joined: 16/07/2012 16:00

#54941 Re: SDP

Post by drug_profi »

malakh wrote:
stranacc wrote:
drug_profi wrote:a tobejarabi....
ja ti uporno govorim da je Nikšić veći mačor od tih traktora koje je neka komisija rastalila između sebe, a ti se na to svezao, a čovjeka niti SIPA niti MUP ne krive za to, dok vamo postoje fajle i fajle koje eto tebi nisu pokazali.

Sto se mene tice, Nerko je direktno MENE i moju porodicu ostetio sa tim kriminalom oko HADENA-Bosnalijeka, Uzunovica (slucajno rodom iz Konjica), hasana Ćelama i njegove privatne KOMVP koja je autenticno protumacena kao legalna i daleko nakon isteka mandata... ali sta ti ja pricam.

hajd eto misli šta hoćeš.
Dabogda da je nerko frizura i na nivou traktora..
Kakav crni veci nivo :skoljka:

Sdp ide na dvoje
Ko hoce u vlast predje u df ostali propadnu . Malo u zatvor malo po sudovima


Cuj traktore krali a vozacke nemaju :sax: :bih:
sada ce ti drug objasnjavati da niksic nije znao da mu savjetnik krade traktore i motokultivatore, jer sto bi on trebao znati sta mu savjetnici rade.
Ja vidim da ti i dalje ne kontaš poentu.

@stranacc
Vidim da si jako obaviješten. :zzzz:
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#54942 Re: SDP

Post by malakh »

drug_profi wrote:
Ja vidim da ti i dalje ne kontaš poentu.

@stranacc
Vidim da si jako obaviješten. :zzzz:
druže, ako može u privatnoj poruci da mi detaljnije objasniš to sa bosnalijekom, da ljude ne tušimo.

kakve veze arslanagići i uzunović imaju sa sdpom? :?
User avatar
drug_profi
Posts: 65436
Joined: 16/07/2012 16:00

#54943 Re: SDP

Post by drug_profi »

Nema tu boja i zastava. Samo pare.
A ne mogu ti vise reći osim opšte poznatog da je Uzunović preko misterioznog fonda HADEN na berzi (uz pomoć određenih ljudi sa berze) uz fiksiran kurs (strogo zakon zabranjuje takve mahinacije), sa aminom KOMVP (koja treba tio da spriječi, a kojoj je istekao mandat tada već 3 godine, a Nikšić i parlament su tu komisiju proglasili zakonitom), dozvolio da se sumnjivim novcem otkupljuju dionie od malih dioničara po cijenama koje su ispod realne vrijednosti sa isplatom dijela vrijednosti ispod stola i tako stvorio presedan i modus kojim je kasnije na sličan način fiksiran kurs i FDS i Sarajevo Osguranja, Solane tuzla, i svih drugih kompanija koje imaju vrijednost.
isto tako ta ista KOMVP je dozovljavala da fondovi istresaju vrijedne dionice da bi odrzali visoku ponudu kad se pojavi povecana potraznja i da se tako kursevi drze na 30-50% realne vrijednosti.
A ako znaš zakone o privatizaciji, preuzimanju i istiskivanju, onda znaš kako je sud izbačen iz realne procjene vrijednosti i kako je kompletno nase trziste kapitala jedan veliki eldorado za kriminalce sa tasnama, jer se vrijednost firem određuje spram prosječnog kursa na SASE. :lol:
To su kreirali ljudi SDA prvenstveno, ali i uz pomoc Lagumdzijinog SDP-a, i svih drugih stranaka koje su sa SDA ikada obnašale vlast. u procentu u kojem su bile. Nije tajna da je npr. Zijad Blekić bio i u SDP i u SDA. Da su Damir Hadžić i Asim Sarajlić svako malo zajedno sa ovim prvim. Da je tu uvijek negdje i Tarik Kurbegović, inače direktor Sarajevske berze, bečki doktor ekonomije za kojeg kruze glasine da je na bečkoj berzi nepoželjan. Inače u slobodno vrijeme pomaže prijateljima na projektima (vidi link Žurnala).
E Nikšić je recimo iz Konjica. Uzunović je isto slučajno iz Konjica. I slučajno imaju neka zajednička ulaganja na Boračkom jezeru.
Ostalo sve znaju oni koji treba da znaju. Zato sam ja bio ubjeđen da će Nerko biti prisiljen da "spašava državu". Međutim izgleda da stvari kontroliše neko drugi ili je na sceni plan koji ja ne mogu da sagledam.

Evo ti malo linkova iz tog vremena, ako baš želiš da surfaš o likovima i događajima:
https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/25 ... ijeku.html
https://www.cin.ba/wp-content/uploads/2 ... a_SASE.pdf
http://www.biscani.ba/vijest/ko-je-sve- ... -bih/15857
http://www.zurnal.info/novost/21184/sta ... i-napadima
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#54944 Re: SDP

Post by kmirsad »

Trenutno je u toku ogromna pljačka Angrosirovine Tuzla... Tri fonda... Naprijed, Eurofond i Mi group, za koje čujem da im je jedan vlasnik,.. Selimovići...preko svog predstavnika iz AV Brokersa, Adnana Bunje, kojim se FMUP već bavio, Presjednika NO, bjesomučno i protivtakonito, bez ikakvih odluka Skupštine i NO, rasprodaju nekretnine... uključujući i ogromnu građevinsku parcelu kraj ograde Termoelektrane Tuzla,... JP-u Elektroprivreda dd Sarajevo, parcelu potrebne za izgradnju Bloka 7...ogromna količina kriminala koju pokriva i KVP...
User avatar
drug_profi
Posts: 65436
Joined: 16/07/2012 16:00

#54945 Re: SDP

Post by drug_profi »

A u svjetlu kandidatura za izbor novog šefa stranke ima i Poskok svoje "favorite":

https://po skok.info/ljigavac-doministar-sigurnosti-bih-mladen-cavar-jna-napustio-1993/

Ovo bi moglo biti opasno za SDP. Beogradski student vojnih škola mi ne uljeva povjerenje.
putokaz1
Posts: 12974
Joined: 31/05/2014 23:56

#54946 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Na TK čudna slika
SDA FDA i SZFBIH pokušali oboriti vladu koju čine MK i SBB ali nisu uspjeli
mrgreen
Posts: 1287
Joined: 12/05/2008 21:11

#54947 Re: SDP

Post by mrgreen »

Inicijativu o uvrštavanju tačke dnevnog reda o smjeni Vlade Tuzlanskog kantona na današnjoj sjednici Kantonalne skupštine predložilo je 13 zastupnika koji dolaze iz Stranke demokratske akcije (SDA), Demokratske fronte (DF), Stranke za BiH (SBiH) i dva zastupnika iz Socijaldemokratske partije (SDP).
Ko su papci? :D
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#54948 Re: SDP

Post by Banksy »

Bijedićevi, vjerovatno. Džaba.

Dobra stvar je što se ološ skupio na gomilu, otvoreno i zajedno.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#54949 Re: SDP

Post by kmirsad »

Negdje sam pisao koliko od zastupnika SDP. ima Tuzlaka.
Koji su svjesni ljubavi Tuzlaka prema SDA.
Ljubav ko što je Bajro mater volio.
Tuzlak ti može oprostiti sve, ali SDA ne može.
Sem onima iz SDA.
ottmar
Posts: 64
Joined: 02/05/2010 00:10

#54950 Re: SDP

Post by ottmar »

Posto je resorni ministar iz ove partije, pitacu i ovdje:

Šta je sa 190 mladih koji su kupili stan prošle godine u peridou januar - juli i nisu dobili 10.000 KM isključivo zbog toga što u mjesnim zajednicama npr. na podrucju Novog grada (moj primjer) im nisu mogli (htjeli) izdati nikakv papir da su bili u ratnom Sarajevu 92-95 i zbog toga su dobili 0 bodova, a falio nam je po jedan ili dva boda ?

Je li posteno ove godine postaviti uslov za juli 2018. i ukinuti taj uslov, mada je do sad sve išlo od početka januara 2017 ?

Smatram da nije.

Zašto bi u povoljnijoj situaciji bio neko ko je kupio stan nakon jula 2018. i pri tom neće biti oštećen uslovom prebivlašta 92-95 koji nije moguće bilo dokazati za dijete koje je u tom periodu imalo 1-4 godine a MZ izgubila podatke o humanitarnoj pomoći.

A dva puta sam mogao izgubiti život u Sarajevu.
Dok su neki uredno djetinstvo proveli u Svabiji i ko zna gdje a dobili pare.

Al hajd, bitno je u ovoj zemlji da je sve stranacki.
Do jula 2018. valjda SDA davala, a sad daju neki drugi. A sustini sve nase pare.
Post Reply