SDP

User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#50101 Re: SDP

Post by Leverage »

Vi iz SDA pravite Lagumdžiju od blata otkako je bespovratno nogiran u jesen 2014. Za vas nema boljeg lažnog opozicionara, da vam je sad on tu već bi bila formirana foteljaška vlast kao i 2010.

Red je na Nikšića i Bijedića. I njih ćete pravit' od blata.
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#50102 Re: SDP

Post by malakh »

criticos wrote:Očito da dolazi do cijepanja SDP-a. Ovo je jednostrana odluka TK odbora koji se kosi sa odlukom sa Kongresa, koja nije u skladu potvrdne odluke Predsjedništva i koja preskače obavzu za Referendumom. U prijevodu, jedini ispravan potez rukovodstva SDP-a će biti isključenje svih onih koji su prekrišili Statut i nanijeli nesagledivu štetu za povratak poljuljane reputacije SDP-u. Da bi spasili što se spasit može, samo takvim potezom će se jasno povući crta unutar SDP-a gdje otjerani mogu samo osnovati svoju stranku i zadržati mandate i nastaviti svojim putem kao PDA. Još jedan težak udarac na Socijaldemokratiju u BiH.
a koja je to odluka? gdje piše da je OBAVEZAN referendum po pitanju budućih koalicija?

moram priznati da im je uspjelo da vas dobro namagarče sve redom.
Između dva Kongresa SDP BiH. Glavni odbor SDP BiH može donijeti Odluku o održavanju referenduma u cilju utvrđivanja volje članstva po određenim pitanjima u državi i/ili u SDP BiH.
Referendum se može raspisati radi zauzimanja stava vezano za ključna politička pitanja, kao što su: izmjene Ustava u BiH, ujedinjenje sa drugim političkim subjektima, učestvovanje u izvršnoj vlasti i stupanje u koalicione odnose.
Last edited by malakh on 21/01/2019 20:40, edited 1 time in total.
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#50103 Re: SDP

Post by Leverage »

malakh wrote:
Heller wrote:2022 ima da ne postoje. :thumbup:

Pu za šta sam ja glas dao majku vam jebem :(
čemu ogorčenost? ljudi iz sdpa su pokušali praviti vlast bez sda i pda i pokušati udovoljiti jednom dijelu glasača, čak što više, inicirali su prvi sastanak i oni su začetnici priče o vladi bez sda. ta priča o vladi bez sda se nije raspala zbog sdpa, već zbog sbb-a i njihove izdaje i prodaje.

sada, kada je sve to propalo, a isključivi krivac za propast je sbb i fahrinog šurovanja sa kukićem, malo mi je besmisleno da sdp kao stranka koja je pobijedila na izborima za skupštinu tk, ne bude dio vlasti i ne dobije najviše kolača u budućoj vladi, jer je vladu u tk nemoguće formirati bez sdpa. eto neka ju pokušaju formirati oni koji misle da mogu to učiniti bez potpore sdpa. prvenstveno mislim na pda i sda, pa će se softić i kukić motikama ganjati oko bloka 7, termoelektrane i rudnika banovići i zapišavati koliko ko može, dok ne ode sve u tri lijepe... a u suprotnom, nepostojanje većine je najgora moguća opcija, jer ostavlja trenutnu vladu i kukićeve ljude na najjačim pozicijama u tk.

zato, neka svatko dva puta razmisli, prije nego osudi sdp za ovo što će učiniti u tuzli.

žali me samo što se naša stranka povukla, a sve ovo oni znaju puno bolje nego mi.
Nek se ganjaju motikama tako da birači u TK dobro vidi kome su dali 16 mandata.

Birači u TK zaslužuju još 4 godine SDA/PDA iživljavanja, za to su glasali. SDP nema šta da se petlja u to, 10 mandata nije dovoljan legitimitet. 16 jeste.
Last edited by Leverage on 21/01/2019 20:39, edited 1 time in total.
criticos
Posts: 646
Joined: 15/01/2018 16:00

#50104 Re: SDP

Post by criticos »

malakh wrote:
criticos wrote:Očito da dolazi do cijepanja SDP-a. Ovo je jednostrana odluka TK odbora koji se kosi sa odlukom sa Kongresa, koja nije u skladu potvrdne odluke Predsjedništva i koja preskače obavzu za Referendumom. U prijevodu, jedini ispravan potez rukovodstva SDP-a će biti isključenje svih onih koji su prekrišili Statut i nanijeli nesagledivu štetu za povratak poljuljane reputacije SDP-u. Da bi spasili što se spasit može, samo takvim potezom će se jasno povući crta unutar SDP-a gdje otjerani mogu samo osnovati svoju stranku i zadržati mandate i nastaviti svojim putem kao PDA. Još jedan težak udarac na Socijaldemokratiju u BiH.
a koja je to odluka? gdje piše da je OBAVEZAN referendum po pitanju budućih koalicija?

moram priznati da im je uspjelo da vas dobro namagarče sve redom.
http://sdp.ba/datoteke/uploads/STATUT-SDP-BIH.pdf

ČLAN 34 ČITAJ

Između dva Kongresa SDP BiH. Glavni odbor SDP BiH može donijeti Odluku o održavanju referenduma u cilju utvrđivanja volje članstva po određenim pitanjima u državi i/ili u SDP BiH. Referendum se može raspisati radi zauzimanja stava vezano za ključna politička pitanja, kao što su: izmjene Ustava u BiH, ujedinjenje sa drugim političkim subjektima, učestvovanje u izvršnoj vlasti i stupanje u koalicione odnose.
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#50105 Re: SDP

Post by Leverage »

malakh wrote: a koja je to odluka? gdje piše da je OBAVEZAN referendum po pitanju budućih koalicija?

moram priznati da im je uspjelo da vas dobro namagarče sve redom.
Nije obavezan, al' će ga biti.
Nero Histrion
Posts: 1898
Joined: 09/03/2013 13:26
Location: Negdje

#50106 Re: SDP

Post by Nero Histrion »

malakh wrote:
Heller wrote:2022 ima da ne postoje. :thumbup:

Pu za šta sam ja glas dao majku vam jebem :(
čemu ogorčenost? ljudi iz sdpa su pokušali praviti vlast bez sda i pda i pokušati udovoljiti jednom dijelu glasača, čak što više, inicirali su prvi sastanak i oni su začetnici priče o vladi bez sda. ta priča o vladi bez sda se nije raspala zbog sdpa, već zbog sbb-a i njihove izdaje i prodaje.

sada, kada je sve to propalo, a isključivi krivac za propast je sbb i fahrinog šurovanja sa kukićem, malo mi je besmisleno da sdp kao stranka koja je pobijedila na izborima za skupštinu tk, ne bude dio vlasti i ne dobije najviše kolača u budućoj vladi, jer je vladu u tk nemoguće formirati bez sdpa. eto neka ju pokušaju formirati oni koji misle da mogu to učiniti bez potpore sdpa. prvenstveno mislim na pda i sda, pa će se softić i kukić motikama ganjati oko bloka 7, termoelektrane i rudnika banovići i zapišavati koliko ko može, dok ne ode sve u tri lijepe... a u suprotnom, nepostojanje većine je najgora moguća opcija, jer ostavlja trenutnu vladu i kukićeve ljude na najjačim pozicijama u tk.

zato, neka svatko dva puta razmisli, prije nego osudi sdp za ovo što će učiniti u tuzli.

žali me samo što se naša stranka povukla, a sve ovo oni znaju puno bolje nego mi.
Hajde eto Tuzla, a hoce li u KS isto? Niksic sta li sprema, ili je vec spreman, samo osluskuje puls glasaca?
demagog
Posts: 647
Joined: 26/11/2003 00:00

#50107 Re: SDP

Post by demagog »

Da li u SDP-u centrala odlucuje o koalicijama na nivou kantona ili svaki kanton za sebe?
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#50108 Re: SDP

Post by malakh »

criticos wrote:
malakh wrote:
criticos wrote:Očito da dolazi do cijepanja SDP-a. Ovo je jednostrana odluka TK odbora koji se kosi sa odlukom sa Kongresa, koja nije u skladu potvrdne odluke Predsjedništva i koja preskače obavzu za Referendumom. U prijevodu, jedini ispravan potez rukovodstva SDP-a će biti isključenje svih onih koji su prekrišili Statut i nanijeli nesagledivu štetu za povratak poljuljane reputacije SDP-u. Da bi spasili što se spasit može, samo takvim potezom će se jasno povući crta unutar SDP-a gdje otjerani mogu samo osnovati svoju stranku i zadržati mandate i nastaviti svojim putem kao PDA. Još jedan težak udarac na Socijaldemokratiju u BiH.
a koja je to odluka? gdje piše da je OBAVEZAN referendum po pitanju budućih koalicija?

moram priznati da im je uspjelo da vas dobro namagarče sve redom.
http://sdp.ba/datoteke/uploads/STATUT-SDP-BIH.pdf

ČLAN 34 ČITAJ

Između dva Kongresa SDP BiH. Glavni odbor SDP BiH može donijeti Odluku o održavanju referenduma u cilju utvrđivanja volje članstva po određenim pitanjima u državi i/ili u SDP BiH. Referendum se može raspisati radi zauzimanja stava vezano za ključna politička pitanja, kao što su: izmjene Ustava u BiH, ujedinjenje sa drugim političkim subjektima, učestvovanje u izvršnoj vlasti i stupanje u koalicione odnose.
evo da i ovdje postavim dijelove editovanog posta.
Između dva Kongresa SDP BiH. Glavni odbor SDP BiH može donijeti Odluku o održavanju referenduma u cilju utvrđivanja volje članstva po određenim pitanjima u državi i/ili u SDP BiH.
Referendum se može raspisati radi zauzimanja stava vezano za ključna politička pitanja, kao što su: izmjene Ustava u BiH, ujedinjenje sa drugim političkim subjektima, učestvovanje u izvršnoj vlasti i stupanje u koalicione odnose.
gdje piše da je OBAVEZAN?
User avatar
shbc
Posts: 3770
Joined: 20/07/2012 12:13

#50109 Re: SDP

Post by shbc »

Znaci SDP rahmetli... Hajde i vakat je bio. Odavno vec istruhla i otrovana stranka. Jos DF i da se napokon mozemo nadati skoncentrisanim glasovima ljevice jednoj opciji, bez cijepanja.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#50110 Re: SDP

Post by Kikibombona »

malakh wrote:
Heller wrote:2022 ima da ne postoje. :thumbup:

Pu za šta sam ja glas dao majku vam jebem :(
čemu ogorčenost? ljudi iz sdpa su pokušali praviti vlast bez sda i pda i pokušati udovoljiti jednom dijelu glasača, čak što više, inicirali su prvi sastanak i oni su začetnici priče o vladi bez sda. ta priča o vladi bez sda se nije raspala zbog sdpa, već zbog sbb-a i njihove izdaje i prodaje.
SBB se povukao nakon sto je SDP otpoceo pregovore sa SDA na visim nivoima, sto su iz SDP-a sami priznali.

Fahro je preduhitrio SDP.

Ovdje se radi o dvije stvar: dio SDP-eovaca je ucijenjen radi kriminala a drugi dio pohlepno zeli vlasti i pljacku sa SDA.

SDP je veliko zlo, jednako kao SDA. Prizeljkujem da koaliraju i da se konacno rijesimo SDP-a. Niksic i ekipa ce za svoju slobodu zrtvovati stranku sto je na kraju balade pozitivna prica.
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#50111 Re: SDP

Post by Leverage »

shbc wrote:Znaci SDP rahmetli... Hajde i vakat je bio. Odavno vec istruhla i otrovana stranka. Jos DF i da se napokon mozemo nadati skoncentrisanim glasovima ljevice jednoj opciji, bez cijepanja.
Kojoj?
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#50112 Re: SDP

Post by malakh »

Nero Histrion wrote:
čemu ogorčenost? ljudi iz sdpa su pokušali praviti vlast bez sda i pda i pokušati udovoljiti jednom dijelu glasača, čak što više, inicirali su prvi sastanak i oni su začetnici priče o vladi bez sda. ta priča o vladi bez sda se nije raspala zbog sdpa, već zbog sbb-a i njihove izdaje i prodaje.

sada, kada je sve to propalo, a isključivi krivac za propast je sbb i fahrinog šurovanja sa kukićem, malo mi je besmisleno da sdp kao stranka koja je pobijedila na izborima za skupštinu tk, ne bude dio vlasti i ne dobije najviše kolača u budućoj vladi, jer je vladu u tk nemoguće formirati bez sdpa. eto neka ju pokušaju formirati oni koji misle da mogu to učiniti bez potpore sdpa. prvenstveno mislim na pda i sda, pa će se softić i kukić motikama ganjati oko bloka 7, termoelektrane i rudnika banovići i zapišavati koliko ko može, dok ne ode sve u tri lijepe... a u suprotnom, nepostojanje većine je najgora moguća opcija, jer ostavlja trenutnu vladu i kukićeve ljude na najjačim pozicijama u tk.

zato, neka svatko dva puta razmisli, prije nego osudi sdp za ovo što će učiniti u tuzli.

žali me samo što se naša stranka povukla, a sve ovo oni znaju puno bolje nego mi.
Hajde eto Tuzla, a hoce li u KS isto? Niksic sta li sprema, ili je vec spreman, samo osluskuje puls glasaca?[/quote]

pa kanton sarajevo je drukčija priča od tuzle. u kantonu sarajevo sdp nije toliko bitan faktor kao u tuzli i samim time ne ovisi baš sve o njihovoj volji. ali, moj lični stav, nekoliko puta izrečeni, jeste da u kantonu sarajevo imaju većinu od 24 zastupnika, što je sasvim dovoljno da egzistiraju četiri godine. ili maka do trenutka dok ih sbb ne izda, jer će izdati.
User avatar
shbc
Posts: 3770
Joined: 20/07/2012 12:13

#50113 Re: SDP

Post by shbc »

Leverage wrote:
shbc wrote:Znaci SDP rahmetli... Hajde i vakat je bio. Odavno vec istruhla i otrovana stranka. Jos DF i da se napokon mozemo nadati skoncentrisanim glasovima ljevice jednoj opciji, bez cijepanja.
Kojoj?
Jedinoj koja je ostala doslijedna svojoj prici od nastanka pa do posljednjih izbora i ovog postizbornog perioda.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#50114 Re: SDP

Post by Kikibombona »

Leverage wrote:
shbc wrote:Znaci SDP rahmetli... Hajde i vakat je bio. Odavno vec istruhla i otrovana stranka. Jos DF i da se napokon mozemo nadati skoncentrisanim glasovima ljevice jednoj opciji, bez cijepanja.
Kojoj?
Nasa stranka ce preuzeti veliki broj glasova od SDP- i DF-a. Ostatak ce pokupiti Hadzikadic.

Tebi se lijepo govorilo da je SDP slicno sto i SDA, ali nisi htio slusati. Zato ce sada tvoj glas biti sjedinjen sa Izetbegovicem i Kukicem. I meni je veoma drago zbog toga. Taman ste jedni za druge.
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#50115 Re: SDP

Post by malakh »

Kikibombona wrote:
SBB se povukao nakon sto je SDP otpoceo pregovore sa SDA na visim nivoima, sto su iz SDP-a sami priznali.

Fahro je preduhitrio SDP.

Ovdje se radi o dvije stvar: dio SDP-eovaca je ucijenjen radi kriminala a drugi dio pohlepno zeli vlasti i pljacku sa SDA.

SDP je veliko zlo, jednako kao SDA. Prizeljkujem da koaliraju i da se konacno rijesimo SDP-a. Niksic i ekipa ce za svoju slobodu zrtvovati stranku sto je na kraju balade pozitivna prica.
ja koliko znam sdp je počeo pregovore sa sda nakon što je sbb podržao budžet, a to je bio okidač ili kap koja je prelila čašu. sbb se nudio na sva zvona da bude dio vlasti zajedno sa sda, a istovremeno se nudili bh bloku. klasične političke kurve koje ne biraju sredstva da stignu do cilja i za cilj bi prodali sve.

i vidjet ćemo za dvije godine koliko je fahro preduhitrio sdp, kada mu isti potope stranku kao kulu od karata.
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#50116 Re: SDP

Post by Leverage »

shbc wrote: Jedinoj koja je ostala doslijedna svojoj prici od nastanka pa do posljednjih izbora i ovog postizbornog perioda.
Pa kojoj? Evo ja ne znam stranku ljevice koju opisuješ.
User avatar
shbc
Posts: 3770
Joined: 20/07/2012 12:13

#50117 Re: SDP

Post by shbc »

Leverage wrote:
shbc wrote: Jedinoj koja je ostala doslijedna svojoj prici od nastanka pa do posljednjih izbora i ovog postizbornog perioda.
Pa kojoj? Evo ja ne znam stranku ljevice koju opisuješ.
Znas znas. Samo se pravis lud.
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#50118 Re: SDP

Post by malakh »

Leverage wrote:
malakh wrote: a koja je to odluka? gdje piše da je OBAVEZAN referendum po pitanju budućih koalicija?

moram priznati da im je uspjelo da vas dobro namagarče sve redom.
Nije obavezan, al' će ga biti.
biti će ga isto kao što ste vi govorili da je obavezan.

lakše je priznati da ste namagarčeni pričom o obaveznom referendumu, nego se nadati da će istog biti.
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#50119 Re: SDP

Post by Leverage »

Kikibombona wrote: Nasa stranka ce preuzeti veliki broj glasova od SDP- i DF-a. Ostatak ce pokupiti Hadzikadic.

Tebi se lijepo govorilo da je SDP slicno sto i SDA, ali nisi htio slusati. Zato ce sada tvoj glas biti sjedinjen sa Izetbegovicem i Kukicem. I meni je veoma drago zbog toga. Taman ste jedni za druge.
To nije stranka ljevice. Nije ni Hadžikadić. Meni je drago da si se ti izjasnio da priželjkuješ desničarske i centrističke parlamente u 100%-tnom kapacitetu. To govori mnogo o tebi.

Ja ti i dalje kažem da nije, a to ćeš vidjeti u narednih nekoliko mjeseci. Moj glas ne vrijedi puno u glasačkoj kutiji, ali će zbog njega da gori. I zbog mnogih drugih.

Da sam Nikšić ili Bijedić nikad ne bih uzeo taj glas od kojeg će me glava zabolit'.
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#50120 Re: SDP

Post by Leverage »

shbc wrote:
Leverage wrote:
shbc wrote: Jedinoj koja je ostala doslijedna svojoj prici od nastanka pa do posljednjih izbora i ovog postizbornog perioda.
Pa kojoj? Evo ja ne znam stranku ljevice koju opisuješ.
Znas znas. Samo se pravis lud.
Naša stranka nije ljevica. Pročitaj statut te stranke prije nego što počneš da pametuješ.
User avatar
shbc
Posts: 3770
Joined: 20/07/2012 12:13

#50121 Re: SDP

Post by shbc »

Leverage wrote: Naša stranka nije ljevica. Pročitaj statut te stranke prije nego što počneš da pametuješ.
A da ti procitas moj post jos jednom prije nego pocnes da pametujes? Ti si taj koji je progurao pricu o stranci ljevice. Ja sam pricao o glasovima ljevice.
User avatar
Control panel
Posts: 5965
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#50122 Re: SDP

Post by Control panel »

Niksicu izbaci bijedica iz SDP-a, raspusti tuzlanski KO ili stavi kljuc u bravu SDP-a, i objavi kad je dzenaza.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#50123 Re: SDP

Post by Kikibombona »

Leverage wrote:
Kikibombona wrote: Nasa stranka ce preuzeti veliki broj glasova od SDP- i DF-a. Ostatak ce pokupiti Hadzikadic.

Tebi se lijepo govorilo da je SDP slicno sto i SDA, ali nisi htio slusati. Zato ce sada tvoj glas biti sjedinjen sa Izetbegovicem i Kukicem. I meni je veoma drago zbog toga. Taman ste jedni za druge.
To nije stranka ljevice. Nije ni Hadžikadić. Meni je drago da si se ti izjasnio da priželjkuješ desničarske i centrističke parlamente u 100%-tnom kapacitetu. To govori mnogo o tebi.

Ja ti i dalje kažem da nije, a to ćeš vidjeti u narednih nekoliko mjeseci. Moj glas ne vrijedi puno u glasačkoj kutiji, ali će zbog njega da gori. I zbog mnogih drugih.

Da sam Nikšić ili Bijedić nikad ne bih uzeo taj glas od kojeg će me glava zabolit'.
Kantonalni odbor SDP-a Tuzla zeli sa SDA i PDA. Nije valjda Bijedic sam = odbor.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/tuzlans ... /190121134
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#50124 Re: SDP

Post by Leverage »

shbc wrote: A da ti procitas moj post jos jednom prije nego pocnes da pametujes? Ti si taj koji je progurao pricu o stranci ljevice. Ja sam pricao o glasovima ljevice.
Da sam stranka centra ne bi se nadao glasovima ljevice. Možda u tome i leži problem skormnih rezultata Naše stranke, očekuju glasove tamo gdje ih neće dobiti.
User avatar
shbc
Posts: 3770
Joined: 20/07/2012 12:13

#50125 Re: SDP

Post by shbc »

Leverage wrote:
shbc wrote: A da ti procitas moj post jos jednom prije nego pocnes da pametujes? Ti si taj koji je progurao pricu o stranci ljevice. Ja sam pricao o glasovima ljevice.
Da sam stranka centra ne bi se nadao glasovima ljevice. Možda u tome i leži problem skormnih rezultata Naše stranke, očekuju glasove tamo gdje ih neće dobiti.
Sarajevo se ne bi slozilo s tobom. A nece ni ostatak na slijedecim izborima. Zivi bili pa vidjeli.
Post Reply