Optimus Prime wrote:stochar wrote:cestitam na uspjehu mjera i cinjenici da je nesmotreno zapocinjanje price o vjeronauci, bez da se u to ide do kraja (znamo kako je stranka izdala svog ministra) dovelo do toga da Reis ima najjaci argument:
Od 35.107 učenika u osnovnim škola u devet općina Kantona Sarajevo, 30.262 učenika se izjasnilo da žele pohađati vjeronauku, 3.078 izjasnilo se za alternativni predmet, dok se 1.762 učenika izjasnilo da ne žele niti jedan predmet. (FENA)
lijepo je bilo u Sarajevu, dovidjenja u Teheranu...
Sad SDP kriv sto vecina djece zeli da pohadja vjeronauku?
Ne kontam!
prvo - radikalizirali su situaciju i prijavilo ih se vise nego ikad! drugo - krenuo u neku mjeru, pa nepodrzan od strane stranke stao i dali su priliku Reisu i ovima da likuju, da jos radikaliziraju situaciju i roditelji su reagovali kako su reagovali, jer su generalno skloni inatu.
ne vole toliko djeca vjeronauku, koliko vole peticu koju mogu lako dobiti i popraviti prosjek (i dijete iz katolicke porodice odraslo u mahali zna prouciti najmanje pet sura). da je ocjena izasla iz prosjeka, vidio bi kako bi svi odustali od vjeronauke... nas narod je oportunisticki po prirodi, i tesko da ce neko sad ici uciti Istoriju religija (sad da neku mahalac uci o judaizmu i bibliji, a nana ga isprepadala s tim), a logicno je da niko nece da mu djeca landaraju bezveze po skoli!
zasto je Istorija religija morala biti alternativa? sto nije drugi jezik? internet? crtanje grafita? bilo sta gdje bi djeca rado isla... nisu krivi malo sutra, eto, moja tetka kriva...