SDP

Post Reply
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4476 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

VjecitiStudent wrote:
Alfons Kauders wrote: ja stvarno nemam namjeru ulaziti u naucnu raspravu o krivicnom zakonodavstvu bih i entiteta... :D ne pada mi na pamet da potrosim nekoliko dana da ti objasnim osnovne stvari - tvoje nepoznavanje materije je tvoj problem, a ne moj... osim ako zapravo ne ocekujes da tvoje neznanje uvazavamo kao argument? :lol:

a vec je u vise navrata objasnjeno zasto taj zakon na nivou fbih nista ne znaci... i to samo na ovoj temi... kao i da se raspravlja o nacrtu zakona koji je bio na parlamentarnoj skupstini, a ne u federalnom parlamentu... to sto ti pratis temu ili ne kontas o cemu je rijec je, pogadjas, tvoj problem... :D

imas li jos sta za dodati? :D idem na pauzu :D
Ponovi te mudrolije, bas me interesuje.
Nadam se da argument nece biti kao kod drugog SDP spinera, na temi o kriminalu u Sarajevu, "nista se tu ne moze, 'taki smo mi narod"

I gdje ja ikad spomenuh da je SDP kriv za nedonosenje zakona na drzavnom nivou?
necu

bujrum pa sam citaj... ja ti sad trebam ovdje prepricavati sta su drugi ljudi pisali, nije ovo osnovna da ti radim lektiru... :lol:

pa ako SDP nije kriv za nedonosenje zakona, sta onda kukate? :lol:

vas argument je da je sdp trebao izglasati neki sasvim drugi zakon, na drugom nivou vlasti, sto nije ni najavljivano ni planirano... ukratko ovako "SDP nije kriv za nedonosenje zakona o kojem svo vrijeme ovdje pricamo i za sta ga kritikujemo, ali je kriv jer nije uradio nesto sto nije nikad ni obecao"

takvo rezonovanje ocekujem od djece koja sjede djeda mrazu u krilu, a ne od ljudi koji ozbiljno raspravljaju o politici... barem misle da ozbliljno raspravljaju, jer cim pocnu pricati o konrektnim stvarima pokazu da su suplji ko djevdjir i da ne poznaju ni osnovne stvari
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#4477 Re: SDP

Post by Corto Maltese »

Optimus Prime wrote: Sad ko biva i ona podrzava zakon o oduzimanju nelegalno stecene imovine
a kritikuje danonocno jedinu stranku koja ima 10 godina pokusava da progura nesto slicno.
Kad se vi, koji podržavate SDP, ne možete snaći u pitanju da li je ZONSI predizborna ubleha SDP-a, ili je desetogodišnja patnja SDP-a, ili najnovija reklama za deterdžent, ili nešto sasvim metafizičko, možete zamisliti koliko smo tek zbunjeni mi ostali*

* za objašnjenje termina "Ostali" pogledati po Sejdić-Finci, odluka MSP Hag.
User avatar
Optimus Prime
Posts: 2999
Joined: 21/01/2009 22:14

#4478 Re: SDP

Post by Optimus Prime »

Corto Maltese wrote:
Optimus Prime wrote: Sad ko biva i ona podrzava zakon o oduzimanju nelegalno stecene imovine
a kritikuje danonocno jedinu stranku koja ima 10 godina pokusava da progura nesto slicno.
Kad se vi, koji podržavate SDP, ne možete snaći u pitanju da li je ZONSI predizborna ubleha SDP-a, ili je desetogodišnja patnja SDP-a, ili najnovija reklama za deterdžent, ili nešto sasvim metafizičko, možete zamisliti koliko smo tek zbunjeni mi ostali*

* za objašnjenje termina "Ostali" pogledati po Sejdić-Finci, odluka MSP Hag.
Ne radi se o nikakvoj ublehi nego vjerovatno o konstalaciji snaga.
Izgleda da moram opet ponoviti:
Na proslim izborima su oko 80 % ljudi glasali za stranke koje ni po zivu glavu ne zele da takav zakon prodje u parlamentu.

Sledeci put vi svi koji podrzavate ovakav zakon glasajte fino za SDP, pa kad ljudi pokupe jedno pola miliona glasova, a time i instrumet za pravljenje pritiska ovoj koaliciji koji taj zakon ne zeli, vidjecete koliko ce trebati da se taj zakon progura u parlamentu.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#4479 Re: SDP

Post by Banksy »

Optimus Prime wrote: Sledeci put vi svi koji podrzavate ovakav zakon glasajte fino za SDP, pa kad ljudi pokupe jedno pola miliona glasova, a time i instrumet za pravljenje pritiska ovoj koaliciji koji taj zakon ne zeli,
vidjecete koliko ce trebati da se taj zakon progura u parlamentu.
:lol:


Tamo gdje imaju ''pola miliona glasova'' ...

Odgođeno rušenje Hasanovićevog bespravnog objekta

Iz Općine ističu da će u narednom periodu utvrditi vlasništvo spornog zemljišta


Iako je bilo najavljeno, rušenje bespravnog objekta Bedre Hasanovića u Nahorevskoj ulici na broju pet odgođeno je do daljnjeg.

Naime, inspektori Općine Centar, zajedno sa ekipom preduzeća “Rad” nisu mogli ući u gradilište, jer je Hasanovićev komšija Meho Mulić, postavio metalnu ogradu ispred ulaza, te nije dozvolio mašinama da prolaze preko njegovog zemljišta.

Iz Općine ističu da će u narednom periodu utvrditi vlasništvo spornog zemljišta, te naći rješenje na koji način realizirati planirane aktivnosti.
22.11.2011
Last edited by Banksy on 23/11/2011 14:35, edited 1 time in total.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#4480 Re: SDP

Post by VjecitiStudent »

Da li je SDP obecao da ce ovu zemlju uredjivati tamo gdje ima dovoljno politicke moci da svoje planove sprovede?
Jeste.

Da li ZONSI moze proci u drzavnom parlamentu?
Ne.
Nije mogao proci u proslom, ne moze ni u sadasnjem sastavu, kleptokrate imaju nadmocnu vecinu.

Da li postoje ustavne prepreke da se ZONSI donese na federalnom nivou?
Ne.

Da li ZONSI moze proci u federalnom parlamentu?
Da, uz malo zavrtanje ruke glavnom koalicionom partneru - SDA.

Zasto nema prijedloga ZONSI-a na federalnom nivou, u skladu sa gore navedenim obecanjem SDP-a?
User avatar
Optimus Prime
Posts: 2999
Joined: 21/01/2009 22:14

#4481 Re: SDP

Post by Optimus Prime »

VjecitiStudent wrote:Da li je SDP obecao da ce ovu zemlju uredjivati tamo gdje ima dovoljno politicke moci da svoje planove sprovede?
Jeste.

Da li ZONSI moze proci u drzavnom parlamentu?
Ne.
Nije mogao proci u proslom, ne moze ni u sadasnjem sastavu, kleptokrate imaju nadmocnu vecinu.

Da li postoje ustavne prepreke da se ZONSI donese na federalnom nivou?
Ne.

Da li ZONSI moze proci u federalnom parlamentu?
Da, uz malo zavrtanje ruke glavnom koalicionom partneru - SDA.

Zasto nema prijedloga ZONSI-a na federalnom nivou, u skladu sa gore navedenim obecanjem SDP-a?
Ja koliko znam takvog prijedloga nikad nije bilo. Uvijek se predlagalo da se takav zakon progura na drzavnom nivou, sto i ima smisla.
Ali recimo hipoteticki da se tako nesto predlozi i na federalnom nivou. Ja sam siguran da sa ovom konstalacijom snaga takav zakon jednostavno nebi prosao jer bi pritisak od koalicionog partnera bio prejak, a i kompletna opozicija (2 HDZ-a, SBiH i SBB) bi vjerovatno stopostotno bila protiv.

Meni je jasno da Spin doktori na forumu pokusavaju da stvore iluzuiju kako SDP maltene moze donositi zakone kako im se cefne, ali jednostavno i na zalost nije tako.
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#4482 Re: SDP

Post by stochar »

SDP dobio izbore izmedju ostalog na spominjanju Zakona o oduzimanju - SDP nakon izbora ni ne spominje taj zakon

SDP dobio izbore na Platformi - nakon izbora osim raspodjele fotelja ne spominju nista drugo, ogromnom broju najavljenih mjera iz Platforme vec odavno prosao rok trajanja

SDP dobio izbore na kritikovanju onih s kojima smo proveli najtezih 20 godina zajedno - SDP nakon izbora koalirao sa onima s kojima smo proveli najtezih 20 godina zajedno

SDP dobio izbore na Pet politika - SDP nakon izbora osim fotelja tih pet politika uopste ne spominje niti na njima ista iko konkretno radi

SDP dobio izbore na bitki za Djeda Mraza u vrticima - Djed Mraz u vrtice moze doci, ali kad roditelji plate, iako su vec platili vrtic, i svako malo daju novac da se djeci nabave osnovne stvari

SDP dobio izbore podrzavajuci proteste protiv lose sigurnosne situacije u gradu - Sigurnosna situacija u gradu nakon njihovog dolaska na vlast nikad gora

SDP dobio izbore vrijedjajuci 'onog koji obecava 14 traka za Sarajevo' - SDP toliko dobar jaran s trakashom nakon izbora da im je Avaz postao bilten



Premijer FBiH iz reda SDP-a kazao da je Memorandum sa Shellom objavljen javno - Memorandum ni skoro mjesec dana od potpisivanja nije objavljen, trazi ga Centar za istrazivanje korupcije pri transparency Internationalu

Ministar obrazovanja donio odlicnu odluku vezanu za vjeronauku - Njegova stranka ga dan poslije ostavila na cjedilu i to nazvala 'podrskom'
User avatar
Optimus Prime
Posts: 2999
Joined: 21/01/2009 22:14

#4483 Re: SDP

Post by Optimus Prime »

stochar wrote:SDP dobio izbore izmedju ostalog na spominjanju Zakona o oduzimanju - SDP nakon izbora ni ne spominje taj zakon

SDP dobio izbore na Platformi - nakon izbora osim raspodjele fotelja ne spominju nista drugo, ogromnom broju najavljenih mjera iz Platforme vec odavno prosao rok trajanja

SDP dobio izbore na kritikovanju onih s kojima smo proveli najtezih 20 godina zajedno - SDP nakon izbora koalirao sa onima s kojima smo proveli najtezih 20 godina zajedno

SDP dobio izbore na Pet politika - SDP nakon izbora osim fotelja tih pet politika uopste ne spominje niti na njima ista iko konkretno radi

SDP dobio izbore na bitki za Djeda Mraza u vrticima - Djed Mraz u vrtice moze doci, ali kad roditelji plate, iako su vec platili vrtic, i svako malo daju novac da se djeci nabave osnovne stvari

SDP dobio izbore podrzavajuci proteste protiv lose sigurnosne situacije u gradu - Sigurnosna situacija u gradu nakon njihovog dolaska na vlast nikad gora

SDP dobio izbore vrijedjajuci 'onog koji obecava 14 traka za Sarajevo' - SDP toliko dobar jaran s trakashom nakon izbora da im je Avaz postao bilten



Premijer FBiH iz reda SDP-a kazao da je Memorandum sa Shellom objavljen javno - Memorandum ni skoro mjesec dana od potpisivanja nije objavljen, trazi ga Centar za istrazivanje korupcije pri transparency Internationalu

Ministar obrazovanja donio odlicnu odluku vezanu za vjeronauku - Njegova stranka ga dan poslije ostavila na cjedilu i to nazvala 'podrskom'
E jesi nam ga pokazao.

E upravo danas saznadoh da nam je bivsi premijer jednim potpisom ostetio drzavu za 100 miliona dolara, a ti ovdje predlazes da SDP posaljemo u opoziciju zato sto ko biva hrana u vrticima vise ne valja. :-)

Da slika bude potpunija, predlazem i da spomenes unaprijedjenje Niksicevog brata.
Last edited by Optimus Prime on 23/11/2011 14:49, edited 1 time in total.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#4484 Re: SDP

Post by VjecitiStudent »

Optimus Prime wrote:
VjecitiStudent wrote:Da li je SDP obecao da ce ovu zemlju uredjivati tamo gdje ima dovoljno politicke moci da svoje planove sprovede?
Jeste.

Da li ZONSI moze proci u drzavnom parlamentu?
Ne.
Nije mogao proci u proslom, ne moze ni u sadasnjem sastavu, kleptokrate imaju nadmocnu vecinu.

Da li postoje ustavne prepreke da se ZONSI donese na federalnom nivou?
Ne.

Da li ZONSI moze proci u federalnom parlamentu?
Da, uz malo zavrtanje ruke glavnom koalicionom partneru - SDA.

Zasto nema prijedloga ZONSI-a na federalnom nivou, u skladu sa gore navedenim obecanjem SDP-a?
Ja koliko znam takvog prijedloga nikad nije bilo. Uvijek se predlagalo da se takav zakon progura na drzavnom nivou, sto i ima smisla.
Ali recimo hipoteticki da se tako nesto predlozi i na federalnom nivou. Ja sam siguran da sa ovom konstalacijom snaga takav zakon jednostavno nebi prosao jer bi pritisak od koalicionog partnera bio prejak, a i kompletna opozicija (2 HDZ-a, SBiH i SBB) bi vjerovatno stopostotno bila protiv.

Meni je jasno da Spin doktori na forumu pokusavaju da stvore iluzuiju kako SDP maltene moze donositi zakone kako im se cefne, ali jednostavno i na zalost nije tako.
Iskreno, kakve su sanse ikada bile da ZONSI prodje na drzavnom nivou???
NIKAKVE.

Za razliku od slicnog zakona na nivou FBiH, gdje realne sanse da zakon prodje ipak postoje.

Ukoliko bi SDA ili neko drugi od platformasa bili protiv, glasacima SDP-a bi bilo jasno da su barem nesto pokusali, da cijela desetogodisnja prica o ZONSI-ju nije bila jos samo jedna ubleha.
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#4485 Re: SDP

Post by stochar »

Optimus Prime wrote:
stochar wrote:SDP dobio izbore izmedju ostalog na spominjanju Zakona o oduzimanju - SDP nakon izbora ni ne spominje taj zakon

SDP dobio izbore na Platformi - nakon izbora osim raspodjele fotelja ne spominju nista drugo, ogromnom broju najavljenih mjera iz Platforme vec odavno prosao rok trajanja

SDP dobio izbore na kritikovanju onih s kojima smo proveli najtezih 20 godina zajedno - SDP nakon izbora koalirao sa onima s kojima smo proveli najtezih 20 godina zajedno

SDP dobio izbore na Pet politika - SDP nakon izbora osim fotelja tih pet politika uopste ne spominje niti na njima ista iko konkretno radi

SDP dobio izbore na bitki za Djeda Mraza u vrticima - Djed Mraz u vrtice moze doci, ali kad roditelji plate, iako su vec platili vrtic, i svako malo daju novac da se djeci nabave osnovne stvari

SDP dobio izbore podrzavajuci proteste protiv lose sigurnosne situacije u gradu - Sigurnosna situacija u gradu nakon njihovog dolaska na vlast nikad gora

SDP dobio izbore vrijedjajuci 'onog koji obecava 14 traka za Sarajevo' - SDP toliko dobar jaran s trakashom nakon izbora da im je Avaz postao bilten



Premijer FBiH iz reda SDP-a kazao da je Memorandum sa Shellom objavljen javno - Memorandum ni skoro mjesec dana od potpisivanja nije objavljen, trazi ga Centar za istrazivanje korupcije pri transparency Internationalu

Ministar obrazovanja donio odlicnu odluku vezanu za vjeronauku - Njegova stranka ga dan poslije ostavila na cjedilu i to nazvala 'podrskom'
E jesi nam ga pokazao.

E upravo danas saznadoh da nam je bivsi premijer jednim potpisom ostetio drzavu za 100 miliona dolara, a ti ovdje predlazes da SDP posaljemo u opoziciju zato sto ko biva hrana u vrticima vise ne valja. :-)

Da slika bude potpunija, predlazem i da spomenes unaprijedjenje Niksicevog brata.
tek cemo vidjeti za koliko nas je ostetio niksicev potpis, a nepotizam s postavljanjem njegovog brata je i vise nego ocit, ne znam sta ti je tu smijesno? na koncu, ako vrtici kao mjesta gdje je buducnost ovog drustva nisu bitna ovoj vlasti, meni to dovoljno govori... a, ima ovdje jos puno stavki osim vrtica...

a, iz koje stranke je taj bivsi premijer? de me podsjeti...
User avatar
Optimus Prime
Posts: 2999
Joined: 21/01/2009 22:14

#4486 Re: SDP

Post by Optimus Prime »

VjecitiStudent wrote:
Optimus Prime wrote:
VjecitiStudent wrote:Da li je SDP obecao da ce ovu zemlju uredjivati tamo gdje ima dovoljno politicke moci da svoje planove sprovede?
Jeste.

Da li ZONSI moze proci u drzavnom parlamentu?
Ne.
Nije mogao proci u proslom, ne moze ni u sadasnjem sastavu, kleptokrate imaju nadmocnu vecinu.

Da li postoje ustavne prepreke da se ZONSI donese na federalnom nivou?
Ne.

Da li ZONSI moze proci u federalnom parlamentu?
Da, uz malo zavrtanje ruke glavnom koalicionom partneru - SDA.

Zasto nema prijedloga ZONSI-a na federalnom nivou, u skladu sa gore navedenim obecanjem SDP-a?
Ja koliko znam takvog prijedloga nikad nije bilo. Uvijek se predlagalo da se takav zakon progura na drzavnom nivou, sto i ima smisla.
Ali recimo hipoteticki da se tako nesto predlozi i na federalnom nivou. Ja sam siguran da sa ovom konstalacijom snaga takav zakon jednostavno nebi prosao jer bi pritisak od koalicionog partnera bio prejak, a i kompletna opozicija (2 HDZ-a, SBiH i SBB) bi vjerovatno stopostotno bila protiv.

Meni je jasno da Spin doktori na forumu pokusavaju da stvore iluzuiju kako SDP maltene moze donositi zakone kako im se cefne, ali jednostavno i na zalost nije tako.
Iskreno, kakve su sanse ikada bile da ZONSI prodje na drzavnom nivou???
NIKAKVE.

Za razliku od slicnog zakona na nivou FBiH, gdje realne sanse da zakon prodje ipak postoje.

Ukoliko bi SDA ili neko drugi od platformasa bili protiv, glasacima SDP-a bi bilo jasno da su barem nesto pokusali, da cijela desetogodisnja prica o ZONSI-ju nije bila jos samo jedna ubleha.
Zasto ubleha?
Pa raznorazne partije imaju u svom programu ciljeve koje vecina populacije ne podrzava.
Znaci nije do stranaka nego do naroda. Kada narodu ZONS postane prioritet, onda ce valjda proci i u parlamentu.
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#4487 Re: SDP

Post by Corto Maltese »

stochar wrote: SDP dobio izbore vrijedjajuci 'onog koji obecava 14 traka za Sarajevo' - SDP toliko dobar jaran s trakashom nakon izbora da im je Avaz postao bilten
Nakon sinoćnjeg Fahrovog gostovanja na BHT1 mislim da slijede promjene u biltenu. Fahro je solidno opleo po SDP-u, a njegovi lešinarski kvaliteti su dobro poznati. Taj ne kljuca dok žrtva nije barem u polumrtvom stanju.
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#4488 Re: SDP

Post by Corto Maltese »

Optimus Prime wrote: Zasto ubleha?
Pa raznorazne partije imaju u svom programu ciljeve koje vecina populacije ne podrzava.
Znaci nije do stranaka nego do naroda. Kada narodu ZONS postane prioritet, onda ce valjda proci i u parlamentu.
Dakle, i ti si mišljenja da od najjadnijeg pobjednika od '45-te, ne treba mnogo očekivati?
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#4489 Re: SDP

Post by stochar »

Corto Maltese wrote:
Optimus Prime wrote: Zasto ubleha?
Pa raznorazne partije imaju u svom programu ciljeve koje vecina populacije ne podrzava.
Znaci nije do stranaka nego do naroda. Kada narodu ZONS postane prioritet, onda ce valjda proci i u parlamentu.
Dakle, i ti si mišljenja da od najjadnijeg pobjednika od '45-te, ne treba mnogo očekivati?
narod je glasanjem za one koji su obecavali taj zakon, pokazao da je za to, i ostalo o cemu su ovi govorili. izbori su mjesto gdje gradjani pokazuju sta zele. glasanjem za SDP pokazali su da zele promjene. ovo nakon izbora daleko je od promjena...
zippoo87
Posts: 19660
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#4490 Re: SDP

Post by zippoo87 »

Optimus Prime wrote:
stochar wrote:SDP dobio izbore izmedju ostalog na spominjanju Zakona o oduzimanju - SDP nakon izbora ni ne spominje taj zakon

SDP dobio izbore na Platformi - nakon izbora osim raspodjele fotelja ne spominju nista drugo, ogromnom broju najavljenih mjera iz Platforme vec odavno prosao rok trajanja

SDP dobio izbore na kritikovanju onih s kojima smo proveli najtezih 20 godina zajedno - SDP nakon izbora koalirao sa onima s kojima smo proveli najtezih 20 godina zajedno

SDP dobio izbore na Pet politika - SDP nakon izbora osim fotelja tih pet politika uopste ne spominje niti na njima ista iko konkretno radi

SDP dobio izbore na bitki za Djeda Mraza u vrticima - Djed Mraz u vrtice moze doci, ali kad roditelji plate, iako su vec platili vrtic, i svako malo daju novac da se djeci nabave osnovne stvari

SDP dobio izbore podrzavajuci proteste protiv lose sigurnosne situacije u gradu - Sigurnosna situacija u gradu nakon njihovog dolaska na vlast nikad gora

SDP dobio izbore vrijedjajuci 'onog koji obecava 14 traka za Sarajevo' - SDP toliko dobar jaran s trakashom nakon izbora da im je Avaz postao bilten



Premijer FBiH iz reda SDP-a kazao da je Memorandum sa Shellom objavljen javno - Memorandum ni skoro mjesec dana od potpisivanja nije objavljen, trazi ga Centar za istrazivanje korupcije pri transparency Internationalu

Ministar obrazovanja donio odlicnu odluku vezanu za vjeronauku - Njegova stranka ga dan poslije ostavila na cjedilu i to nazvala 'podrskom'
E jesi nam ga pokazao.

E upravo danas saznadoh da nam je bivsi premijer jednim potpisom ostetio drzavu za 100 miliona dolara, a ti ovdje predlazes da SDP posaljemo u opoziciju zato sto ko biva hrana u vrticima vise ne valja. :-)

Da slika bude potpunija, predlazem i da spomenes unaprijedjenje Niksicevog brata.
covjek ti spomene sve same cinjenice a ti opet zatvaras oci i govoris da je to uredu,da je SDP ok,a samo u ovom postu ti je napisao 6-7 laznih obecanja tvoje vrle stranke
sve ono sto je SDP govorio za one na vlasti,dok su bili opozicija,sada je to upravo SDP,sa nekim i gorim stvarima

zalosno je sto su glasaci kod nas tako slijepi i sto zive u idealima i bajkama koje im pricaju politicari a ne da se trznu i da se represivno djeluje na politicare,da proradi gradjanski aktivizam,da se stranke pritiscu i kontrolisu tokom cijelog mandata a ne samo da se ko volovi zaletite na slatke rijeci pred izbore

jadno,nije ni cudo sto politicari narod zovu ovce,kako vidim,itekako imaju osnova
User avatar
Optimus Prime
Posts: 2999
Joined: 21/01/2009 22:14

#4491 Re: SDP

Post by Optimus Prime »

stochar wrote:
Optimus Prime wrote:
stochar wrote:SDP dobio izbore izmedju ostalog na spominjanju Zakona o oduzimanju - SDP nakon izbora ni ne spominje taj zakon

SDP dobio izbore na Platformi - nakon izbora osim raspodjele fotelja ne spominju nista drugo, ogromnom broju najavljenih mjera iz Platforme vec odavno prosao rok trajanja

SDP dobio izbore na kritikovanju onih s kojima smo proveli najtezih 20 godina zajedno - SDP nakon izbora koalirao sa onima s kojima smo proveli najtezih 20 godina zajedno

SDP dobio izbore na Pet politika - SDP nakon izbora osim fotelja tih pet politika uopste ne spominje niti na njima ista iko konkretno radi

SDP dobio izbore na bitki za Djeda Mraza u vrticima - Djed Mraz u vrtice moze doci, ali kad roditelji plate, iako su vec platili vrtic, i svako malo daju novac da se djeci nabave osnovne stvari

SDP dobio izbore podrzavajuci proteste protiv lose sigurnosne situacije u gradu - Sigurnosna situacija u gradu nakon njihovog dolaska na vlast nikad gora

SDP dobio izbore vrijedjajuci 'onog koji obecava 14 traka za Sarajevo' - SDP toliko dobar jaran s trakashom nakon izbora da im je Avaz postao bilten



Premijer FBiH iz reda SDP-a kazao da je Memorandum sa Shellom objavljen javno - Memorandum ni skoro mjesec dana od potpisivanja nije objavljen, trazi ga Centar za istrazivanje korupcije pri transparency Internationalu

Ministar obrazovanja donio odlicnu odluku vezanu za vjeronauku - Njegova stranka ga dan poslije ostavila na cjedilu i to nazvala 'podrskom'
E jesi nam ga pokazao.

E upravo danas saznadoh da nam je bivsi premijer jednim potpisom ostetio drzavu za 100 miliona dolara, a ti ovdje predlazes da SDP posaljemo u opoziciju zato sto ko biva hrana u vrticima vise ne valja. :-)

Da slika bude potpunija, predlazem i da spomenes unaprijedjenje Niksicevog brata.
tek cemo vidjeti za koliko nas je ostetio niksicev potpis, a nepotizam s postavljanjem njegovog brata je i vise nego ocit, ne znam sta ti je tu smijesno? na koncu, ako vrtici kao mjesta gdje je buducnost ovog drustva nisu bitna ovoj vlasti, meni to dovoljno govori... a, ima ovdje jos puno stavki osim vrtica...

a, iz koje stranke je taj bivsi premijer? de me podsjeti...
Znaci sad imas i sposobnosti gledanja u buducnost?
Kad uskoro uz pomocu petrodolara budemo gradili puteve, skole i bolnice podsjeticu te.

http://www.hurriyetdailynews.com/n.php? ... 2011-11-16
Da nije i ovdje Niksic u talu.

A sto se tice Niksicevog brata, naravno da se radi o nepotizmu.
Samo ono sto mi je smijesno je to sto ovu raspravu ne vodimo u Svicarskoj nego u jednoj banana republici u kojoj su bivsi vlastodrsci doveli preko 100.000 poltrona na radna mjesta, tako da danas imamo pjevacice koje rade u telekomu, ljude bez osnovne skole koji zaradjuju do 1500 KM neto, a vi ovdje mjesecima, dan za danom spominjete Niksicevog brata. Taj slucaj valjda treba da nam pokaze da nisu bolji od ostalih.
E pa jesu, moj jarane, jesu!
Last edited by Optimus Prime on 23/11/2011 15:10, edited 2 times in total.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4492 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

VjecitiStudent wrote:Da li je SDP obecao da ce ovu zemlju uredjivati tamo gdje ima dovoljno politicke moci da svoje planove sprovede?
Jeste.

Da li ZONSI moze proci u drzavnom parlamentu?
Ne.
Nije mogao proci u proslom, ne moze ni u sadasnjem sastavu, kleptokrate imaju nadmocnu vecinu.

Da li postoje ustavne prepreke da se ZONSI donese na federalnom nivou?
Ne.

Da li ZONSI moze proci u federalnom parlamentu?
Da, uz malo zavrtanje ruke glavnom koalicionom partneru - SDA.

Zasto nema prijedloga ZONSI-a na federalnom nivou, u skladu sa gore navedenim obecanjem SDP-a?
tu nema nista sporno, osim zadnje konstatacije

da rezimiramo... sdp nije obecao da ce izglasati zakon na federalnom nivou... vec ti to od njih ocekujes... zato jer je sdp obecao uredjivati zemlju i jer to ne bi krsilo ustav fbih

dakle zapravo pitas se zasto sdp ne uradi nesto sto nije ni rekao uraditi, odnosno ono sto ti smatras da bi trebalo uraditi, mada sdp to nije najavljivao?

cak i da sutra donesu taj zakon na federalnom nivou on ce biti cisto populisticki i bice mrtvo slovo na papiru... to bi haman tebi bilo ok, ali mene nimalo ne zanima, jer jednostavno nece rijesiti nista...

na stranu sto se svo vrijeme pricalo o drzavnom zakonu, a kako i sam kazes sdp nema dovoljnu ruku da tamo progura zakon... dakle svo vrijeme se pizdi radi necega sto sdp ocito ne moze uraditi zato jer nema dovoljno glasova... i za to je kriv sdp, koji je isti zakon predlagao vec nekoliko puta, a ne oni koji su ga obarali i koji ga ni sad nece podrzati?

onda si prebacio pricu na neki zakon na federalnom nivou, o kojem uopste nije bilo rijeci i ciji nacrt haman samo ti imas negdje u wordu....
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#4493 Re: SDP

Post by stochar »

Optimus Prime wrote:
A sto se tice Niksicevog brata, naravno da se radi o nepotizmu.
Samo ono sto mi je smijesno je to sto ovu raspravu ne vodimo u Svicarskoj nego u jednoj banana republici u kojoj su bivsi vlastodrsci doveli preko 100.000 poltrona na radna mjesta, tako da danas imamo pjevacice koje rade u telekomu, ljude bez osnovne skole koji zaradjuju do 1500 KM neto, a vi ovdje mjesecima, dan za danom spominjete Niksicevog brata.
nagradno pitanje. koja stranka je 'v sodelovanju' sa SBiH od nas napravila banana drzavu? koja je to sranka koja je dovela 100.000 poltrona i uradila sve nabrojano i iz koje stranke je i taj bivsi premijer?
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#4494 Re: SDP

Post by Corto Maltese »

Banksy wrote:
Optimus Prime wrote: Sledeci put vi svi koji podrzavate ovakav zakon glasajte fino za SDP, pa kad ljudi pokupe jedno pola miliona glasova, a time i instrumet za pravljenje pritiska ovoj koaliciji koji taj zakon ne zeli,
vidjecete koliko ce trebati da se taj zakon progura u parlamentu.
:lol:


Tamo gdje imaju ''pola miliona glasova'' ...

Odgođeno rušenje Hasanovićevog bespravnog objekta

Iz Općine ističu da će u narednom periodu utvrditi vlasništvo spornog zemljišta


Iako je bilo najavljeno, rušenje bespravnog objekta Bedre Hasanovića u Nahorevskoj ulici na broju pet odgođeno je do daljnjeg.

Naime, inspektori Općine Centar, zajedno sa ekipom preduzeća “Rad” nisu mogli ući u gradilište, jer je Hasanovićev komšija Meho Mulić, postavio metalnu ogradu ispred ulaza, te nije dozvolio mašinama da prolaze preko njegovog zemljišta.

Iz Općine ističu da će u narednom periodu utvrditi vlasništvo spornog zemljišta, te naći rješenje na koji način realizirati planirane aktivnosti.
22.11.2011
Van pameti je za ovo optuživati nesposobno rukovodstvo SDP-a. Naime, iz pouzdanih izvora znam da je bager, koji je trebao da obavi rušenju, kupljen još za stare vlasti.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4495 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

stochar wrote:SDP dobio izbore izmedju ostalog na spominjanju Zakona o oduzimanju - SDP nakon izbora ni ne spominje taj zakon

SDP dobio izbore na Platformi - nakon izbora osim raspodjele fotelja ne spominju nista drugo, ogromnom broju najavljenih mjera iz Platforme vec odavno prosao rok trajanja

SDP dobio izbore na kritikovanju onih s kojima smo proveli najtezih 20 godina zajedno - SDP nakon izbora koalirao sa onima s kojima smo proveli najtezih 20 godina zajedno

SDP dobio izbore na Pet politika - SDP nakon izbora osim fotelja tih pet politika uopste ne spominje niti na njima ista iko konkretno radi

SDP dobio izbore na bitki za Djeda Mraza u vrticima - Djed Mraz u vrtice moze doci, ali kad roditelji plate, iako su vec platili vrtic, i svako malo daju novac da se djeci nabave osnovne stvari

SDP dobio izbore podrzavajuci proteste protiv lose sigurnosne situacije u gradu - Sigurnosna situacija u gradu nakon njihovog dolaska na vlast nikad gora

SDP dobio izbore vrijedjajuci 'onog koji obecava 14 traka za Sarajevo' - SDP toliko dobar jaran s trakashom nakon izbora da im je Avaz postao bilten



Premijer FBiH iz reda SDP-a kazao da je Memorandum sa Shellom objavljen javno - Memorandum ni skoro mjesec dana od potpisivanja nije objavljen, trazi ga Centar za istrazivanje korupcije pri transparency Internationalu

Ministar obrazovanja donio odlicnu odluku vezanu za vjeronauku - Njegova stranka ga dan poslije ostavila na cjedilu i to nazvala 'podrskom'
kod tebe u postovima ni CSI ne bi nasao tragove cinjenica i ozbiljnih argumenata... :D posao sam odgovoriti na svaku od navedenih tacaka ali mislim da nema svrhe... :D

imam doduse jedan prikladan citat...
To argue with a man who has renounced his reason is like giving medicine to the dead. -- Thomas Paine,
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#4496 Re: SDP

Post by stochar »

stochar wrote:SDP dobio izbore izmedju ostalog na spominjanju Zakona o oduzimanju - SDP nakon izbora ni ne spominje taj zakon

SDP dobio izbore na Platformi - nakon izbora osim raspodjele fotelja ne spominju nista drugo, ogromnom broju najavljenih mjera iz Platforme vec odavno prosao rok trajanja

SDP dobio izbore na kritikovanju onih s kojima smo proveli najtezih 20 godina zajedno - SDP nakon izbora koalirao sa onima s kojima smo proveli najtezih 20 godina zajedno

SDP dobio izbore na Pet politika - SDP nakon izbora osim fotelja tih pet politika uopste ne spominje niti na njima ista iko konkretno radi

SDP dobio izbore na bitki za Djeda Mraza u vrticima - Djed Mraz u vrtice moze doci, ali kad roditelji plate, iako su vec platili vrtic, i svako malo daju novac da se djeci nabave osnovne stvari

SDP dobio izbore podrzavajuci proteste protiv lose sigurnosne situacije u gradu - Sigurnosna situacija u gradu nakon njihovog dolaska na vlast nikad gora

SDP dobio izbore vrijedjajuci 'onog koji obecava 14 traka za Sarajevo' - SDP toliko dobar jaran s trakashom nakon izbora da im je Avaz postao bilten



Premijer FBiH iz reda SDP-a kazao da je Memorandum sa Shellom objavljen javno - Memorandum ni skoro mjesec dana od potpisivanja nije objavljen, trazi ga Centar za istrazivanje korupcije pri transparency Internationalu

Ministar obrazovanja donio odlicnu odluku vezanu za vjeronauku - Njegova stranka ga dan poslije ostavila na cjedilu i to nazvala 'podrskom'
"Kad premijer slaze, to ne moze biti simpaticno" (Željko Komšić, prije izbora)

Ili moze biti simpaticno? sad ono shega, sjedimo mi poltroni i smjeskamo se: Jao gospodine premijeru, kako ste lijepo slagali, hihihihihihih....
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#4497 Re: SDP

Post by Corto Maltese »

Optimus Prime wrote: Samo ono sto mi je smijesno je to sto ovu raspravu ne vodimo u Svicarskoj nego u jednoj banana republici u kojoj su bivsi vlastodrsci doveli preko 100.000 poltrona na radna mjesta, tako da danas imamo pjevacice koje rade u telekomu, ljude bez osnovne skole koji zaradjuju do 1500 KM neto, a vi ovdje mjesecima, dan za danom spominjete Niksicevog brata.
Slažem se da je svakodnevno spominjanje Nikšićevog brata neukusno. S tom praksom treba prestati onog istog časa kada Diplomirani Brat ode sa funkcije.
User avatar
Optimus Prime
Posts: 2999
Joined: 21/01/2009 22:14

#4498 Re: SDP

Post by Optimus Prime »

stochar wrote:
Optimus Prime wrote:
A sto se tice Niksicevog brata, naravno da se radi o nepotizmu.
Samo ono sto mi je smijesno je to sto ovu raspravu ne vodimo u Svicarskoj nego u jednoj banana republici u kojoj su bivsi vlastodrsci doveli preko 100.000 poltrona na radna mjesta, tako da danas imamo pjevacice koje rade u telekomu, ljude bez osnovne skole koji zaradjuju do 1500 KM neto, a vi ovdje mjesecima, dan za danom spominjete Niksicevog brata.
nagradno pitanje. koja stranka je 'v sodelovanju' sa SBiH od nas napravila banana drzavu? koja je to sranka koja je dovela 100.000 poltrona i uradila sve nabrojano i iz koje stranke je i taj bivsi premijer?
Pa ne moze SDP ignorisati volju naroda.

Meni jos nije jasno sta je tvoj problem.
Je li ti krivo sto SDP nije ostao u opoziciji ili sto nije koalirao sa Fahrom?
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#4499 Re: SDP

Post by Banksy »

Alfons Kauders wrote:
da rezimiramo... sdp nije obecao da ce izglasati zakon na federalnom nivou... ...

cak i da sutra donesu taj zakon na federalnom nivou on ce biti cisto populisticki i bice mrtvo slovo na papiru...

dakle svo vrijeme se pizdi radi necega sto sdp ocito ne moze uraditi zato jer nema dovoljno glasova... i za to je kriv sdp, koji je isti zakon predlagao vec nekoliko puta, a ne oni koji su ga obarali i koji ga ni sad nece podrzati?
Vjerujem da su oni (novi glasači) koji su glasali za SDP prečuli tu finesu, državni a ne federalni nivo, oni su čuli ''tražićemo ZONSI'' i povjerovali u njihovu dobru namjeru da se obračunaju s kriminalom.

Ako su već znali da nema nikakve šanse da zakon (ikad) prođe na državnom, zašto su pred izbore, i svih ovih godina, lagali narod mašući tom ublehaškom parolom?

Kažeš, i da bude na federalnom, biće mrtvo slovo na papiru. Zašto se onda uopšte priča o tom zakonu, ikako, igdje?

I na koncu, sve i da se zna da zakon neće proći, da ima dobre volje i želje,
zašto se ne potegne priča o njemu na federalnom nivou, zašto se ne aktuelizira na bilo koji način, zašto ga više nikad nigdje niko nije ni pomenuo?

I još pitanje, znaš li, da li su Lagumdžija & co. tužili Nihada Imamovića zbog klevete za reket? I to su bučno najavljivali pred izbore.
User avatar
Optimus Prime
Posts: 2999
Joined: 21/01/2009 22:14

#4500 Re: SDP

Post by Optimus Prime »

Corto Maltese wrote:
Optimus Prime wrote: Samo ono sto mi je smijesno je to sto ovu raspravu ne vodimo u Svicarskoj nego u jednoj banana republici u kojoj su bivsi vlastodrsci doveli preko 100.000 poltrona na radna mjesta, tako da danas imamo pjevacice koje rade u telekomu, ljude bez osnovne skole koji zaradjuju do 1500 KM neto, a vi ovdje mjesecima, dan za danom spominjete Niksicevog brata.
Slažem se da je svakodnevno spominjanje Nikšićevog brata neukusno. S tom praksom treba prestati onog istog časa kada Diplomirani Brat ode sa funkcije.
Blago tebi, ako smatras da je to najveci problem u ovoj drzavi! To sto ce eventualnim odlaskom SDP u opoziciju, na vlast ponovo doci ljudi koji su zaposlili rodbinu do 13 koljena ( a malo ko od njih je diplomirani) valjda nije problem.
Post Reply