SDP

Post Reply
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#4351 Re: SDP

Post by Corto Maltese »

ultima_palabra wrote:
Corto Maltese wrote:
Hema_17 wrote:A prethodni izvjestaj niko ne prokomentarisa... jer vam ne odgovara kad vam se prezentiraju rezultati... nestalo vam "argumenata", sta li...
Komentarisati broj odluka ili mjera koje je neko ministarstvo donijelo je na taj način besmisleno. Na primjer, Ministarstvo obrazovanja KS je od maja do sredine septembra, samo u vezi sa vjeronaukom donijelo 5 odluka koje su pobijale jedna drugu. Statistički sjajan rezultat, a suštinski spomenik nemoći i neznanju.
Anketarskim NGO je statistika dobra za uzimanje para od Sorosha, ali najčešće nema mnogo veze sa stvarnim uspjehom. Po ovoj anketi, ubjedljivo najuspješnije ministarstvo je Ministarstvo Obrazovanja FBiH. To isto ministarstvo je, odlukom suda, proglašeno neustavnim. Prilikom formiranja federalne vlade, to je već bila poznata činjenica i obećana je transformacija navedenog ministarstva (sasvim prigodno, niko nije spomenuo nikakve rokove).
Nakon devet mjeseci, ministarstvo koje se za ništa ne pita i koje nema nikakvu izvršnu moć nad kantonalnim ministrastvima, je statistički najuspješni dio federalne vlade. Travestija, šta li?
Ono su rezultati za Kanton Sarajevo.
Sory, u tom slučaju zanemari dio koji se odnosi na Federalno Ministarstvo Obrazovanja (mada ostaje činjenica da i dalje postoji i ni za šta se ne pita, kao i ono Kaplanovo, uostalom)
A što se tiče ovih 140 Suljagićevih mjera, potražiću ih na njihovoj stranici. Baš me zanima koliko ih se uklapa u statističku uspješnost odluka vezanih za vjeronauk (0 od 5)
Kao i koliko je odluka tipa "Šta je radilo grijanje? Grijanje je poskupilo- grijanje nije poskupilo!", "Pojeftinjenje hljeba isporukom crvljivog brašna iz robnih rezervi", ušlo u ovu CCI tabelu.
User avatar
Hema_17
Posts: 48
Joined: 17/11/2011 12:35

#4352 Re: SDP

Post by Hema_17 »

Vi ljudi uistinu nemate pojma o cemu pricate. Nije upitanju nikakva anketa, nego suma sumarum stvari koje su uradjene. I kakve veze ima federalni ministar s kantonalnom vladom... Uporno mijesate kruske i jabuke... Kako vam odgovara...
A o odlucima kantonalnog ministra obrazovanja bi se dalo raspravljati tek kad bi se poznavala ta materija. Generalno, ljudi zaposleni u obrazovnom sistemu su zadovoljni radom i kantonalnog i federalnog ministra obrazovanja. Govorim jer poznajem ljude koji su dio tog sistema. danas svako uzima sebi za pravo da je strucnjak za sve i svasta pa pisete i sto jeste i sto nije... Kad vam ponestane argumenata na koje se pozivate, onda izvrsite zamjenu teza i uhvatite se desete stvari.
Znam tesko je priznati, al ova vlada na razocarenje mnogih, ipak radi svoj posao.
User avatar
Hema_17
Posts: 48
Joined: 17/11/2011 12:35

#4353 Re: SDP

Post by Hema_17 »

ako sam dobro upratio za vjeronauku 1 odluka i 1 instrukcija, a to je nista u odnosu na ukupni broj. dakle, nije vjeronauka nosioc tih odluka.
zuxxon
Posts: 17
Joined: 10/10/2011 21:16

#4354 Re: SDP

Post by zuxxon »

Hema_17 wrote:ako sam dobro upratio za vjeronauku 1 odluka i 1 instrukcija, a to je nista u odnosu na ukupni broj. dakle, nije vjeronauka nosioc tih odluka.
Image

Mislim da je Corto upravu. Ako mislis komentarisati rad vlade, mjerodavnija je ova tabela, jer ovdje se vidi kakvo je izvrsenje programa rada vlade koji se uskladjuje sa programom rada skupstine. Prema ovim podacima ministarstvo obrazovanja i nije bas u korak sa planiranom realizacijom.
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#4355 Re: SDP

Post by Corto Maltese »

Hema_17 wrote:ako sam dobro upratio za vjeronauku 1 odluka i 1 instrukcija, a to je nista u odnosu na ukupni broj. dakle, nije vjeronauka nosioc tih odluka.
Pošto je ovdje već ranije dobijen konsenzus (što je pravo čudo) između SDP-ovaca i antiSDP-ovaca, da je Vlada KS najslabija karika platformaške vlasti, samo bih ponovio gradivo. S jedne strane CCI, a sa druge život, surov i stvaran:
Corto Maltese wrote: Treba se vratiti na početak da bi se shvatilo koliko promašaj je u pitanju. (1) Stvar je krenula vrlo preciznom direktivom, izdatom pred kraj školske godine, koja je, ukratko, glasila ovako: "Ocjena iz predmeta vjeronauk ne ulazi u završni prosjek ocjena, jer se njome diskriminišu učenici koji taj predmet ne pohađaju"Već sutradan je bilo jasno da je ideja kompromitovana samom izvedbom. Naime, pravila se ne mogu mijenjati u toku igre. Ukoliko su učenici krenuli u školsku godinu pa jednom propisu, taj propis ima da važi barem do kraja te školske godine. Nova godina, nova nafaka.
Dalje je istorija. Pošto na taj način Rijasetu stvoreno jako pravno uporište, Rijaset je mogao da krene džonom, da se upusti u neizvjesno ispitivanje javnog mišljenja, i u sve drugo za šta, u normalnim uslovima, ne bi imao muda. Ovako su im muda bila od čelika, jer su znali da, kako god da to ispipavanje bila završi, makar se sva čaršija protiv njih okrenula, oni će ministrovu odluku ionako oboriti zahvaljujući njenoj pravnoj manjkavosti.
(2) U roku od par dana je Vlada KS izašla sa jednim od najsmješnijih saopštenja svih vremena, koje je glasilo: "Potvrđujemo da trajno stojimo iza odluke ministra Suljagića, koju privremeno ukidamo!" Usput su spomenuli da će, do početka naredne školske godine, uraditi sve ono što su trebali uraditi prije donošenja odluke- (3) otvoriti javnu raspravu, oformiti stručni tim, i ponuditi zamjensko rješenje.
(4) To je dovelo do toga da sam, kao i svi ostali roditelji školske djece u KS, početkom septembra dobio upitnik u kojem mi je ponuđeno da svom djetetu odaberem između predmeta "Vjeronauk" i "Kultura Religija". Nisam zaokružio ništa, kao (kako se po rezultatima čini ) ni oko 7500 drugih roditelja. Vjerovatno je, u međuvremenu, neki pravnik u Ministarstvu Obrazovanja KS došapnuo ministru da se opet provalio, te je, nakon samo tri dana, (5) došao novi upitnik, na kojem se to "Ništa" moglo i zaokružiti, a ne samo prećutati.
Jesen je u Sarajevu, moje djete ide u školu, skuplja znanje koje će mu trajati cijeloga života, a ministar obrazovanja mu je i dalje Emir Suljagić, čije odluke imaju rok trajanja kraći od jogurta.
Velik je to nesklad.
Last edited by Corto Maltese on 22/11/2011 12:18, edited 1 time in total.
User avatar
vee-jay
Posts: 9861
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: --- nisam vise ovdje ---

#4356 Re: SDP

Post by vee-jay »

Banksy wrote:
Alfons Kauders wrote:
nisam strucnjak ali bilo je dosta nedorecenosti i "rupa"... takodjer se davalo previse slobode istraznim organima, koju bi politicke strukture lako mogle zloupotrijebiti za obracunavanje s neistomisljenicima... ne bi im mogli oduzimati imovinu, ali bi ih mogli zajebavati i provlaciti kroz medije mjesecima, blokirati im sredstva i sl, a sve bez skoro ikakvih dokaza da su nelegalno stekli imovinu
Tačno tako. Ko god ga donosio i sprovodio, bilo koja stranka, sigurno bi ga na sve moguće načine i zloupotrijebio.
politika.
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#4357 Re: SDP

Post by popajic »

Idem i ja kao Banksy citirati druge - lakse je :D
Postao/la Hema_17 dana 22 nov 2011, 11:14

Zakon o diferenciranoj stopi PDV-a, odnosno o nultoj stopi za osnovne zivotne namirnice, lijekove i sl, zatim Zakon o oduzimanju nelegalno stecene imovine... su zakoni koji se usvajaju na drzavnom nivou. Konstantno mijesate nadleznosti kantona, federacije, drzavne vlasti...
Postao/la Hema_17 dana 22 nov 2011, 11:44

Vi ljudi uistinu nemate pojma o cemu pricate. Nije upitanju nikakva anketa, nego suma sumarum stvari koje su uradjene. I kakve veze ima federalni ministar s kantonalnom vladom... Uporno mijesate kruske i jabuke... Kako vam odgovara...
e, sad neko ko je nov na forumu ocekuje smislenu kritiku ( sto je pozeljno) , ali ce brzo nauciti da je ovdje daleko omiljenija kritika kritike radi , naravno kad je SDP u pitanju :-)

Vec 9 mjeseci se vrtimo u krug .Jedni su , kao glasaci SDP-a , vrlo razocarani , je su ocigledno nerealno ocekivali neki BUM pozitivnih izmjena . Nerealno !
Drugi , vjecni SDP fobicari bjeze od argumentiranih diskusija , jer cilj je blatiti SDP po svaku cijenu , cak puuno vise nego krimose koji su mam zaista sjebali drzavu.

Cetnici nam ponovo horgaju po drzavi , Mevlidi prazne sarzere, pascad po Sarajevu svakodnevno napadaju prolaznike ( jutros na grbavici neku uciteljicu) , atmosfera u drzavi otprilike kao krajem 1991-e , nikakav , ali bas nikakav dogovor na drzavnom nivou ne prolazi ( znamo zasto ) ....i onda se neko probudi , dodje na forum i od svih enormnih problema ospe paljbu iskljucivo i jedino po SDP- u . :-)
Pa, kome je to normalno , samo bujrum ....
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#4358 Re: SDP

Post by KatarinaKosaca »

Od neformiranja državne vlasti do četničkog samopouzdanja i osjećaja da je došlo vrijeme, do napuštenih životinja i prodaje zavjesa na metar na Drveniji na ulici... sve odgovornost onih koji imaju instrument, a i dali su obećanje to riješiti. Nikako forumaša :D Došlo da kaže da su formuaši krivi :-) :-)
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4359 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

Sindikat budžetskih korisnika KS: Vlada ne poštuje socijalni dijalog

Sindikati budžetskih korisnika Kantona Sarajevo (KS) iskazali su nezadovoljstvo zbog utvrđivanja nacrta budžeta KS-a za 2012. godinu bez usaglašavanja sa sindikatom o utvrđivanju cijene rada za 2012. godinu.

"Vlada iz godine u godinu ne poštuje socijalni dijalog u vezi s utvrđivanjem cijene rada za narednu godinu prije usvajanja nacrta budžeta“, istakao je na konferenciji za novinare u Sarajevu Faruk Bešlić u ime Koordinacije sindikata budžetskih korisnika KS-a.

On je naglasio da je prosječna plaća budžetskih korisnika niža od prosječne plaće Kantona Sarajevo, dok je u svim drugim kantonima prosječna plaća budžetskih korisnika veća od prosječne plaće kantona.

"Prosječna plaća u KS-u u augustu je bila 1.004 KM, a naše se prosječne plaće kreću od 850 do 890 KM“, kazao je Bešlić.

Po njegovim riječima, neprihvatljiv je utvrđeni nacrt budžeta o kojem nije obavljen razgovor sa sindikatima.

"Iskoristit ćemo sve zakonom dozvoljene mjere da ostvarimo svoja prava, što podrazumijeva organizovanje protestnih okupljanja, štrajkova", kazao je Bešlić.

Koordinacija insistira da se s Vladom KS-a otvori dijelog o unapređenju ekonomsko-socijalnog položaja zaposlenika koji primaju plaću iz budžeta KS-a.

Sindikat osnovnog odgoja i obrazovanja KS-a, kako kaže predsjednik Saudin Sivro, podržava stavove Koordinacije sindikata i nezadovoljni su ignorantskim odnosom Vlade KS-a.

"Vlada nas svjesno tjera u nešto što mi ne želimo, a to je da putem sudova, štrajkova i protesta tražimo svoja prava i ignoriše sve sporazume, svoje odluke, kolektivne ugovore i zakone“, dodao je Sivro navodeći, među ostalim, da je plaća prosvjetnog radnika u prosjeku od 840 do 850 KM u osnovnim školama Kantona Sarajevo.

Ono što zabrinjava Sindikat policije KS-a, po riječima predsjednika Nedžiba Đoze, jeste da se budžet Ministarstva unutrašnjih poslova KS-a donosi u uskim krugovima i bez konsultacija s onima na koje se odnosi.

"Stavka plaće i naknade troškova zaposlenih je bila 48 miliona i 800 hiljada KM, a sada su planirani u iznosu 48 miliona i 300 hiljada, što znači umanjenje za nekih 500 hiljada KM“, istakao je Đozo.

Nacrt zakona o unutrašnjim poslovima KS-a, kako je dodao Đozo, također je utvrđen na čudan način, bez znanja uposlenika Ministarstva unutrašnjih poslova i Uprave policije. On je dodao da Sindikat raspolaže nezvaničnim informacijama da se 90 posto uposlenika Ministarstva ne slaže s predloženim zakonom.

Sindikati budžetskih korisnika predstavljaju oko 10.800 zaposlenika.
kad god se sindikati budzetskih korisnika bune, vlast ce imati moju podrsku... :thumbup: i da ne bude da ovo govorim samo za sdp, isto sam pricao u doba brakovica i mujezinovica... :D nema povecanja, nema zaduzivanja, kresi sve :D
User avatar
Hema_17
Posts: 48
Joined: 17/11/2011 12:35

#4360 Re: SDP

Post by Hema_17 »

zuxxon wrote:
Hema_17 wrote:ako sam dobro upratio za vjeronauku 1 odluka i 1 instrukcija, a to je nista u odnosu na ukupni broj. dakle, nije vjeronauka nosioc tih odluka.
Image

Mislim da je Corto upravu. Ako mislis komentarisati rad vlade, mjerodavnija je ova tabela, jer ovdje se vidi kakvo je izvrsenje programa rada vlade koji se uskladjuje sa programom rada skupstine. Prema ovim podacima ministarstvo obrazovanja i nije bas u korak sa planiranom realizacijom.
Gotovo smo u 12. mjesecu, a ti meni prezentiras tabelu koja pokazuje stanje do 6. mjeseca... Prema zadnjem izvjestaju Mnistarstvo obrazovanja i nije u korak s planiranom realizacijom, ono je ispred nje 8-)
Budimo realni i priznajmo da ljudi ipak rade svoj posao. Da, mozda se o tome ne zna i ne prica, al ne znaci da se nista ne cini.
zuxxon
Posts: 17
Joined: 10/10/2011 21:16

#4361 Re: SDP

Post by zuxxon »

Hema_17 dana 22/11/2011 11:24 wrote:
Građanka wrote:Broj donesenih mjera u prvih pola godine rada Vlade KS:

Ministarstvo obrazovanja i nauke (SDP): 140
Ministarstvo za rad, socijalnu politiku, raseljena lica i izbjeglice (SDA): 39
Ministarstvo kulture i sporta (SDA): 36
Ministarstvo finansija (SDA): 29
Ministarstvo privrede (SDP): 29
Ministarstvo unutrašnjih poslova (SDP): 9
Ministarstvo saobraćaja (SDP): 12
Ministarstvo stambene politike (SDA): 16
Ministarstvo prostornog uređenja i zaštite okoliša (SDA): 15
Ministarstvo za boračka pitanja (SDA): 20
Ministarstvo pravde i uprave (SDP): 26
Ministarstvo zdravstva (SDP): 53

Samo Ministarstvo obrazovanja (140) ima donesenih mjera skoro kao cijela SDA (155) :wink:

Citav izvjestaj CCI-ja o radu Vlade:

https://docs.google.com/viewer?a=v&q=ca ... xcrQ&pli=1
Za Ministra obrazovanja rekose da je "ublehas"... pa za ublehasa, vise je nego odlican. Da su svi kao on vec bi se mnogi problemi rijesili. :D

A i ovaj "neradnik" od Ministra zdravstva je mogao brate dragi upoloviti obim svojih mjera, odluka... pa da ovi sto ga kritikuju bar imaju osnovu za to... :-D

Trazili ste argumente, eto vam ih... ili cete reci da je za ove rezultate zasluzna prethodna vlast, moze bit... :D
Hema_17 wrote:
zuxxon wrote:
Hema_17 wrote:ako sam dobro upratio za vjeronauku 1 odluka i 1 instrukcija, a to je nista u odnosu na ukupni broj. dakle, nije vjeronauka nosioc tih odluka.
Image

Mislim da je Corto upravu. Ako mislis komentarisati rad vlade, mjerodavnija je ova tabela, jer ovdje se vidi kakvo je izvrsenje programa rada vlade koji se uskladjuje sa programom rada skupstine. Prema ovim podacima ministarstvo obrazovanja i nije bas u korak sa planiranom realizacijom.
Gotovo smo u 12. mjesecu, a ti meni prezentiras tabelu koja pokazuje stanje do 6. mjeseca... Prema zadnjem izvjestaju Mnistarstvo obrazovanja i nije u korak s planiranom realizacijom, ono je ispred nje 8-)
Budimo realni i priznajmo da ljudi ipak rade svoj posao. Da, mozda se o tome ne zna i ne prica, al ne znaci da se nista ne cini.
Nista ja tebi ne prezentiram, samo komentarisem da je bolja ona tabela sto sam izdvojio za analizu izvrsenja programa rada vlade od onoga sto si ti komentarisao 22.11.2011. i ocijenio rad vlade

Imas li neki link na taj zadnji izvjestaj sto spominjes ili onako pricas?
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#4362 Re: SDP

Post by Corto Maltese »

Hema_17 wrote: Gotovo smo u 12. mjesecu, a ti meni prezentiras tabelu koja pokazuje stanje do 6. mjeseca... Prema zadnjem izvjestaju Mnistarstvo obrazovanja i nije u korak s planiranom realizacijom, ono je ispred nje 8-)
Budimo realni i priznajmo da ljudi ipak rade svoj posao. Da, mozda se o tome ne zna i ne prica, al ne znaci da se nista ne cini.
U pravu si. On tebi matoru tabelu za nekih tamo prvih 6 mjeseci, dok si ti postavio mnogo noviju, koja se odnosi na prvih pola godine.
Prejako!
User avatar
Hema_17
Posts: 48
Joined: 17/11/2011 12:35

#4363 Re: SDP

Post by Hema_17 »

A po cemu je ta tvoja tabela bolja? po tome sto je po njoj Emir neradnik? Nigdje veze. Neke stvari se moraju priznati.
Ja sam za svoj komentar koristio podatke koje je u svom nesto ranijem postu stavila Gradjanka, a dala je i link za citav izvjestaj. Nije zgoreg da ga procitate, pa da ne pricas ti tek onako...
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#4364 Re: SDP

Post by Banksy »

popajic wrote: Idem i ja kao Banksy citirati druge - lakse je :D ..
Naravno, svaku pametnu treba podvuć'.

Ostalo,
kad osvojiš vlast očekuje se da ispuniš predizborna obećanja kojima si te izbore dobio, ili bar da pokušaš,
da se hoće, k'o što neće,
Mevlid se može riješiti za minut - u uskoj saradnji sa slobodno izabranim koalicionim partnerima, ''paščad'' još brže, ''krimosi'' se lako počiste iz vlastitih redova, oni iz svojih redova koji sarađuju s ''krimosima'' još lakše, a u posljednje vrijeme nešto ne vidim da se ko puno češe oko četnika, vidim samo da se maze po TV studijima, pa mislim, valjda ne gori toliko ...
Last edited by Banksy on 22/11/2011 15:23, edited 1 time in total.
User avatar
Hema_17
Posts: 48
Joined: 17/11/2011 12:35

#4365 Re: SDP

Post by Hema_17 »

Prvih pola godine rada Vlade ne veze se za prvih 6 kalendarskih mjeseci, pa nije kantonalna vlast formirana 01.01. To i djeca u prvom razredu znaju.
zuxxon
Posts: 17
Joined: 10/10/2011 21:16

#4366 Re: SDP

Post by zuxxon »

Hema_17 wrote:A po cemu je ta tvoja tabela bolja? po tome sto je po njoj Emir neradnik? Nigdje veze. Neke stvari se moraju priznati.
Ja sam za svoj komentar koristio podatke koje je u svom nesto ranijem postu stavila Gradjanka, a dala je i link za citav izvjestaj. Nije zgoreg da ga procitate, pa da ne pricas ti tek onako...
Pa i ja postavih tabelu iz istog tog izvjestaja koji ti spominjes :lol: , ne kontam sta je sporno i sta si to ti citao pa i nas upucujes. A ona tabela koju sam ja postao je bolja samim tim sto prati izvrsenje programom rada vlade planiranih mjera, dok ona koju si ti komentarisao prikazuje cisto zbir odluka, rjesenja, da ne kazem dopisa :mrgreen:
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#4367 Re: SDP

Post by Corto Maltese »

Hema_17 wrote:A po cemu je ta tvoja tabela bolja? po tome sto je po njoj Emir neradnik? Nigdje veze. Neke stvari se moraju priznati.
Ja sam za svoj komentar koristio podatke koje je u svom nesto ranijem postu stavila Gradjanka, a dala je i link za citav izvjestaj. Nije zgoreg da ga procitate, pa da ne pricas ti tek onako...
Moj savjet za buduću diskusiju- provjeri s kim se dopisuješ, jer ja nikakvu tabelu nisam stavio. Nit me zanimaju. Ali ne mogu se praviti slijep i ne vidjeti da i ona koju priznaješ, kao i ona koju ne priznaješ zbog starosti, nose isti datum.
A o Emirovoj vrijednosti sam ti gore napisao poduži tekst, zasnovan na ličnom iskustvu i sopstvenom viđenju situacije. I sasvim profesionalan, jer mi je to najvažnija tema u životu, i nešto čemu posvećujem najviše vremena. Profesionalni roditelj.
A do tebe je hoćeš li se voditi statistikom ili stvarnim životom. Ljubav i vjeru u tabele ti niko nema pravo oduzeti.
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#4368 Re: SDP

Post by Corto Maltese »

Hema_17 wrote:Prvih pola godine rada Vlade ne veze se za prvih 6 kalendarskih mjeseci, pa nije kantonalna vlast formirana 01.01. To i djeca u prvom razredu znaju.
Mala djeca znaju i čitati, barem naslove. A naslov glasi:
Monitoring rada Vlade KS
01.01.11 do 30.06.11
User avatar
Hema_17
Posts: 48
Joined: 17/11/2011 12:35

#4369 Re: SDP

Post by Hema_17 »

Pardon, lapsus lingua - on postavio.
A vjeruj imam iskustvo mnogo vece vjerovatno neg ti... i ne govorim ni iz kakve ljubavi, uvjerenja... Cime se zapravo mjeri neciji rad? Mislim da treba malo zagrebati ispod povrsine i vidjeti kakve su to odluke... a ne pricati isprazne price... Bit ce da vi veoma razumijete u obrazovni sistem, kad se osjecati pozvanim da o njemu pricate...
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#4370 Re: SDP

Post by Corto Maltese »

Hema_17 wrote:Bit ce da vi veoma razumijete u obrazovni sistem, kad se osjecati pozvanim da o njemu pricate...
Da.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4371 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

Hema_17 wrote:Bit ce da vi veoma razumijete u obrazovni sistem, kad se osjecati pozvanim da o njemu pricate...
samo zato jer je ministar mrski ateista i islamofob iz sdp-a... :D da iko drugi, sve bi bolio kurac o monks-u... :D :wink:
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#4372 Re: SDP

Post by Corto Maltese »

Alfons Kauders wrote:
Hema_17 wrote:Bit ce da vi veoma razumijete u obrazovni sistem, kad se osjecati pozvanim da o njemu pricate...
samo zato jer je ministar mrski ateista i islamofob iz sdp-a... :D da iko drugi, sve bi bolio kurac o monks-u... :D :wink:
Kao neko čiji je ateizam dvadesetak godina stariji od njegovog, daću si pravo da kažem da je i tu neubjedljiv, iz koje god stranke dolazio.
Last edited by Corto Maltese on 22/11/2011 15:59, edited 1 time in total.
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#4373 Re: SDP

Post by stochar »

svi dobro znamo da je statistika kao tange: otkriva mnogo, a najbitnije pokriva. fakat ne znam kakvih je tih 140 mjera, ali po krizi u obrazovanju, porastu vrsnjackog nasilja u skolama, katastrofalnoj prehrani u vrticima, uopste losem stanju vrtica, cinjenici da vjeronauka ne da nijeu kinuta nego je jaca nego prije, zaista bih volio bidjeti na sta se tih 140 mjera konkretno odnosi. volio bih vidjeti bar jednu konkretnu mjeru koja se odrazila na dobrobit svih ucenika u kantonu.

kad bi sad isli ovakvim metodama, sigurno bi i u Dodikovoj vladi nasli odlicnih poteza, kao i u Dzombicevoj - nadoknade za trece dijete, pa onda BL je recimo prilicno siguran grad, lijepo uredjeni parkovi u BL, pokrenuta Rafinerija u Bosanskom Brodu... ali, sve to ne mijenja sustinu i ukupan dojam, jer nije dovoljno! nisu to potezi kakvi su obecavani. sta ja imam od toga ako ce ustediti 2.000 maraka na autobusu, a potrositi jos dva puta toliko na slanje odijela? kakve mi koristi ako tamo pise da je Ministarstvo zdravstva KS ispunilo 98 posto mjera, kad je stanje u domovima zdravlja i dalje vise nego katastrofalno? gdje su te mjere? sta su uopste te mjere? poslali formulare za izbor lijecnika opste prakse?

ukupan podatak iz onog monitoringa na koji se slavodobitno pozivaju je - 65 posto ucinjenog! pa to je opet nista, pogotovo uzme li se u obzir cinjenica iz istog izvjestaja prema kojoj je stanje u Skupstini KS koju cine iste stranke katastrofalno, i da je provodjenje i ovih 65 posto mjera usporeno losim radom skupstine.

citirao sam jednog od najglasnijih zagovornika SDP-a optimusa, koji je prije njihovog dolaska na vlast spominjao 'Avazovu matricu okrivljavanja opozicionih partija i amnestiranje vladajucih stranaka za lose stvari u drzavi'. e pa ako ste vi promijenili misljenje ja nisam - i dalje mislim da su stranke na vlasti koje imaju pravo da postavljaju svoje ljude na strateska mjesta, istovremeno i odgovorne kako za dobre, tako i za lose stvari! losih je, na zalost, trenutno mnogo vise...

i povrh svega, pojavljuje se lik da me citatima s wikipedije ubjedjuje kako je ustashki pozdrav 'za dom spremni' koji i danas koriste koalicioni partneri iz HSP-a u stvari stariji od NDH i kako je to jedan lijep i domoljuban pozdrav. super, kad je tako, prosetaj ti po Njemackoj sa svastikom pa kad te uhvate reci im da je to simbol starog Egipta...

ljudi, pazite sta ovdje radite bolesno opravdavajuci sve lose poteze vlasti. opravdavate i Brankovicev stan 'po zakonu', opravdavate aljkavost onih s kojima smo proveli 20 najtezih godina zajedno i koji su i sada uvlasti (najsmjesnije mi je kad mjere koliko je SDP ucinkovitiji u Vladi KS - oni su koalicija, to je i njihova odgovornost, nismo dijelili ni odgovornost SDA/SBiH svojevremeno), opravdavate ustasku i cetnicku ideologiju objasnjavajuci mi ovdje kako je u redu pozdrav 'za dom spremni' (i draza je po sr.wikipediji bio antifasista), i pravite odlicnu platformu za sve naredne pobornike bilo koje lose vlasti da se pozivaju na iste argumente, jer vidim da mi vi na desetinama stranica govorite potpuno isto sto su mi SBiH/SDA zaludjenici govorili prije oktobra 2010. na istom ovom forumu.

zao mi je sto je tako, zao mi je sto SDP svaku kritiku smatra zlonamjernom, zavjerenickom, i sto pojedini forumasi svjesno ili nesvjesno nahuskani prijete 'nadgledamo vas' i to meni koji sam na ovom forumu od 2003. godine i koji radim isto sto sam radio godinama - kritikujem losu i nesposobnu vlast! trenutno je njen dio SDP, i volio bih da ima manje stvari za kritiku.

istovremeno mi je tuzno gledati ljude koji su godinama takodjer kritikovali losu i nesposobnu vlast, kako sav svoj revolucionarni zanos (a znam vecinu jako dugo) trose u opravdavanje onog sto su godinama tako zustro kritikovali. po zakonu! nisam ba ja ljut, nisam potrosio zivce, samo sam tuzan sto vidim da kad sutra dodje neka druga vlast koju ce trebati kritikovati, necu imati s kim da je kritikujem! jer prvi od vas koji mi kaze da je lose ako neki novi premijer postavi svog brata za direktora, bice poslan u PM. izgubio sam strasno mnogo 'suboraca' s kojima sam godinama kritikovao sve lose poteze vlasti, i u njima sad nazalost vidim ono sto smo godinama zajedno kritikovali. fakat sam tuzan zbog toga, i jednostavno gubim nadu da ce u ovoj zemlji ikada vise biti dobro...
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4374 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

Corto Maltese wrote:
Alfons Kauders wrote:
Hema_17 wrote:Bit ce da vi veoma razumijete u obrazovni sistem, kad se osjecati pozvanim da o njemu pricate...
samo zato jer je ministar mrski ateista i islamofob iz sdp-a... :D da iko drugi, sve bi bolio kurac o monks-u... :D :wink:
Kao neko čiji je ateizam dvadesetak godina stariji od njegovog, daću si pravo da kažem da je i tu neubjedljiv, iz koje god stranke dolazio.
bice da je to zato jer i nije ateista, vec ga tako nazivaju u IZ... mislio sam da je sarkazam bio ocit...
convict
Posts: 3516
Joined: 10/02/2008 01:20

#4375 Re: SDP

Post by convict »

Meni uopšte nije jasan ovaj koncept vrednovanja rada vlade brojem donesenih odluka. Hajde što je neka NVO ubola projekat pa ih neko finansira da skupljaju te podatke, ali da se o tome raspravlja kao o bitnom pokazatelju to mi fakat nije jasno. Valjda je bitan sadržaj tih odluka, a ne njihov broj?
Post Reply