SDP

Post Reply
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#4226 Re: SDP

Post by KatarinaKosaca »

jefferson wrote:
KatarinaKosaca wrote:Obično se novoj vlasti daje 100 dana, vladi 100 dana. U slučaju SDP-a, to 4 godine :roll: :lol:
Sta ces, to je napredak. Neki su imali 20!
Nisu baš bili pošteđeni kritika, niti je to itko tražio. Tako da je komparacija nekomparativna. 8-)
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#4227 Re: SDP

Post by jefferson »

KatarinaKosaca wrote:
jefferson wrote:
KatarinaKosaca wrote:Obično se novoj vlasti daje 100 dana, vladi 100 dana. U slučaju SDP-a, to 4 godine :roll: :lol:
Sta ces, to je napredak. Neki su imali 20!
Nisu baš bili pošteđeni kritika, niti je to itko tražio. Tako da je komparacija nekomparativna. 8-)
Ma ja sta, kako da ne. Koliko se ja sjecam vladali su BiH a ne Zambijom!
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#4228 Re: SDP

Post by stochar »

KatarinaKosaca wrote:Obično se novoj vlasti daje 100 dana, vladi 100 dana. U slučaju SDP-a, to 4 godine :roll: :lol:
upravo. evo, u Italiji je promijenjena Vlada, dosla nova s konkretnim planom. sumnjam da ce joj gradjani dati vise od 100 dana a da ne vide prve rezultate. Španci isto izabrali Konzervativce, isto sumnjam da ce cekati 4 godine da ih izvuku iz krize.

a, mi dok cekamo, ne da se nista ne mijenja na bolje, vec ne vidim ni naznake mijenjanja.

sta ovdje imamo? ljudi koji su do jucer poput ovog Optimusa s pravom kritikovali vlast, i nije ih interesovalo imaju li 17 ili 22 posto glasova, sad istu tu vlast zdusno brane prijeteci meni koji kritikujem i tada i sada i kritikovacu uvijek kad ne valja kao 'Nadgledamo vas!'

pa dokle vise? pa necu da cekam nikoga da se uhljebljuje dok bh. djeca umiru zbog neadekvatne zdravstvene zastite koju njihovi roditelji placaju!!! plata ministra dijelom je sacinjena i od novca uzetog kroz zdravstveno osiguranje i poreze roditelja umrle djece! red bi bio da bar glume da nesto rade, ako vec ne rade!

sto kaze Dubioza: Poznajete l' osjecaj, zove se sramota?!?!?!?!
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#4229 Re: SDP

Post by jefferson »

stochar wrote:
KatarinaKosaca wrote:Obično se novoj vlasti daje 100 dana, vladi 100 dana. U slučaju SDP-a, to 4 godine :roll: :lol:
upravo. evo, u Italiji je promijenjena Vlada, dosla nova s konkretnim planom. sumnjam da ce joj gradjani dati vise od 100 dana a da ne vide prve rezultate. Španci isto izabrali Konzervativce, isto sumnjam da ce cekati 4 godine da ih izvuku iz krize.

a, mi dok cekamo, ne da se nista ne mijenja na bolje, vec ne vidim ni naznake mijenjanja.

sta ovdje imamo? ljudi koji su do jucer poput ovog Optimusa s pravom kritikovali vlast, i nije ih interesovalo imaju li 17 ili 22 posto glasova, sad istu tu vlast zdusno brane prijeteci meni koji kritikujem i tada i sada i kritikovacu uvijek kad ne valja kao 'Nadgledamo vas!'

pa dokle vise? pa necu da cekam nikoga da se uhljebljuje dok bh. djeca umiru zbog neadekvatne zdravstvene zastite koju njihovi roditelji placaju!!! plata ministra dijelom je sacinjena i od novca uzetog kroz zdravstveno osiguranje i poreze roditelja umrle djece! red bi bio da bar glume da nesto rade, ako vec ne rade!

sto kaze Dubioza: Poznajete l' osjecaj, zove se sramota?!?!?!?!
Ma problem je sto u svim partijama, SDP, SDA, SZBiH itd imamo ljude kojis e vrte u politici vec 20+g. Sve su to bivsi komunisti, sve su to najobicniji karijeristi. Da bi BiH izasla iz krize potrebni su potpuno novi ljudi, ali mi smo sveli izbor na 5-6 stranaka koji preko ledja ljudi rjesavaju licne razmjerice. Svi oni, ukljucujuci vrhusku SDP-a ne bi mogli raditi kao visi sluzbenik u nekoj zapadnoj firmi.
Nasa Stranka je bila u startu kao neki dobar znak, medjutim onda su poceli supljurati sa socijalnom pravdom. Jbt, daj posla da neko moze tu socijalnu pravdu finansirati. jok kod nas prvo socijala pa onda ekonomija.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#4230 Re: SDP

Post by KatarinaKosaca »

jefferson wrote:Ma problem je sto u svim partijama, SDP, SDA, SZBiH itd imamo ljude kojis e vrte u politici vec 20+g. Sve su to bivsi komunisti, sve su to najobicniji karijeristi. Da bi BiH izasla iz krize potrebni su potpuno novi ljudi, ali mi smo sveli izbor na 5-6 stranaka koji preko ledja ljudi rjesavaju licne razmjerice. Svi oni, ukljucujuci vrhusku SDP-a ne bi mogli raditi kao visi sluzbenik u nekoj zapadnoj firmi.
Nasa Stranka je bila u startu kao neki dobar znak, medjutim onda su poceli supljurati sa socijalnom pravdom. Jbt, daj posla da neko moze tu socijalnu pravdu finansirati. jok kod nas prvo socijala pa onda ekonomija.
Tako nekako. Samo što sam ja to isto pisala i prije nekoliko godina kad je većina na forumu vidjela slamku spasa u SDP-u, oličenje poštenja i jedinu nadu.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4231 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

kad neko citira dubiozu :D onda ne moze ocekivati da ga se ozbiljno shvata... :D

da rezimiramo danasnju kuknjavu :D

1 - sdp je kriv za 66000 novih nezaposlenih (od kojih je 30000 u RS btw)

2 - kada ispadne da brojka nema blage veze s mozgom, sto je jasno svakom studentu prve godine ekonomije, prava, zurnalistike (nastaviti po zelji)... i kada se ispostavi da je broj zaposlenih zapravo za 4000 veci od pocetka godine... onda je zasluzna prosla vlast... i novi poslovi su izmisljeni... za razliku od ovih 66,000 u koje moze povjerovati samo polupismena osoba, koja uopste ne treba ni pricati o ekomskoj politici jer ocito nema blage veze s istom...

3 - sdp je kriv za katastrofalno stanje u zdravstvu... koje je barem u mom kraju bilo prcija sbih skoro 15 godina... a u velikoj mjeri je i danas... a stanje u zdravstvu je inace tako katastrofalno da pojedini doktori prime 60 milja godisnje, tj. bruto preko stoje...

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... =1&t=93161

a da ove iste sutra pocnu sutati u guzicu i kresati im plate, mogu misliti kako bi dezurni kriticari osuli paljbu... kao i za sve smjene koje su vec odradjene... jer sdp smjenjuje "sposobne" strucnjake... koji nas kostaju samo sto milja godisnje
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#4232 Re: SDP

Post by jefferson »

KatarinaKosaca wrote:
jefferson wrote:Ma problem je sto u svim partijama, SDP, SDA, SZBiH itd imamo ljude kojis e vrte u politici vec 20+g. Sve su to bivsi komunisti, sve su to najobicniji karijeristi. Da bi BiH izasla iz krize potrebni su potpuno novi ljudi, ali mi smo sveli izbor na 5-6 stranaka koji preko ledja ljudi rjesavaju licne razmjerice. Svi oni, ukljucujuci vrhusku SDP-a ne bi mogli raditi kao visi sluzbenik u nekoj zapadnoj firmi.
Nasa Stranka je bila u startu kao neki dobar znak, medjutim onda su poceli supljurati sa socijalnom pravdom. Jbt, daj posla da neko moze tu socijalnu pravdu finansirati. jok kod nas prvo socijala pa onda ekonomija.
Tako nekako. Samo što sam ja to isto pisala i prije nekoliko godina kad je većina na forumu vidjela slamku spasa u SDP-u, oličenje poštenja i jedinu nadu.
Uopste nisu oni olicje postenja, ali bilo je vrijeme da se novokomponovane demokrate (citaj bivse najtvrdje komuniste) malo smjeni s vlasti, jer oni def. nisu nista napravili.
Ako nista ovi bar znaju jednu recenicu sastaviti bez 3-4 gramaticke greske, a o stranim jezicima je suvisno i pricati!
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#4233 Re: SDP

Post by KatarinaKosaca »

Baš me znači, @jefferson nasmija znači, znači nije da su baš elokventni..
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#4234 Re: SDP

Post by stochar »

jefferson wrote:
KatarinaKosaca wrote:
jefferson wrote:Ma problem je sto u svim partijama, SDP, SDA, SZBiH itd imamo ljude kojis e vrte u politici vec 20+g. Sve su to bivsi komunisti, sve su to najobicniji karijeristi. Da bi BiH izasla iz krize potrebni su potpuno novi ljudi, ali mi smo sveli izbor na 5-6 stranaka koji preko ledja ljudi rjesavaju licne razmjerice. Svi oni, ukljucujuci vrhusku SDP-a ne bi mogli raditi kao visi sluzbenik u nekoj zapadnoj firmi.
Nasa Stranka je bila u startu kao neki dobar znak, medjutim onda su poceli supljurati sa socijalnom pravdom. Jbt, daj posla da neko moze tu socijalnu pravdu finansirati. jok kod nas prvo socijala pa onda ekonomija.
Tako nekako. Samo što sam ja to isto pisala i prije nekoliko godina kad je većina na forumu vidjela slamku spasa u SDP-u, oličenje poštenja i jedinu nadu.
Uopste nisu oni olicje postenja, ali bilo je vrijeme da se novokomponovane demokrate (citaj bivse najtvrdje komuniste) malo smjeni s vlasti, jer oni def. nisu nista napravili.
Ako nista ovi bar znaju jednu recenicu sastaviti bez 3-4 gramaticke greske, a o stranim jezicima je suvisno i pricati!
kao npr Grabovica, elokventan nema sta. Ili mladjahni Kaplan... a od slatkorjecivosti se ne zhivi drug, treba konretno raditi!

@Alfonse - dobro ti znas da se ni u jednoj drzavi vlast ne amnestira za lose stanje u zdravstvu, skolstvu, ekonomiji i zaposljavanju. Kad spominjes to zaposljAvanje, cinjenica je da FBiH i dalje ima vise nezaposlenih nego cijela Hrvatska! osim sitnica kakvima je i Dodik proteklih godina zamajavao svoju javnost, konkretnih pomaka nema.

jesu! krivi su za sve lose, a za sve dobro su krivi jer nije bolje! to je nesto s cim se svaka odgovorna vlast nosi, sto sebi ponavlja kao mantri i nastoji biti bolja i bolja! SDP bi da ima odgovornost opozicije, a prava apsolutnih vladara!

e, pa sto rece Optimus 2009., jes' kad bi ovo bila dzuma u Gluhoj BukovicI...
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#4235 Re: SDP

Post by jefferson »

Stochar, uopste to nije sporno. Kaplanov problem nije slatkorjecivost nego elementarno neznanje ono cime se bavi.
Elem, tendencija je da ako je SDP na vlasti da mora sve savrseno da radi. Pa eto Suljagic je poceo raditi pa neki su prizivali sarajevsko "proljece." Ako SDP ne ispravi sve sto su braca iz SDA i SZBiH sjebali onda ne valja, pa hajmo opet birat SDA i sl.
SDP je daleko od idealne stranke, jer se i tu nakotilo i previse karijerista koji veze nemaju o cemu pricaju i sta rade.
Meni npr. nikad nece biti jasno sto je Nermin Niksic postao Premijer? Po cemu je to on zasluzio osim sto ej dobar poslusnik.
Tako nemoj da mislis da smatram da je SDP rjesenje, ali ako budemo ocekivali da neka partija rjesi BH problem za 4 godine ili 8, i da nas dovede u stanje normalne drzave, bez radikalnih zahvata, e onda ljudi mogu nastaviti zivjeti u toj zelji.
Mi smo narod koji podrzava status quo! Ne talasaj. Znas onu poslovicu (od koje odma cir dobijem): dobro je, moglo je biti gore. Ili pametniji popusta! Pa jbt da pametniji nisu popustili ne bi imali ovo sranje danas.
Mi se moramo nauciti da sami donosimo odluke i da sami zivimo s tim odlukama. Medjutim, imajuci OHR i ostale strance, nasi politicari (ukljucujuci SDP) izbjegavaju teske odluke jer hoce da ponovo sjednu u fotelju, a krivicu svajuju na strance ili na druge partije (ali stranci su najbolji izbor, jer se onda ne zamjeraju nikom).
Nasi politicari, ukljucujuci SDP nikad ljudima nisu rekli sta ce EU donjeti, NATO. Clanstvo u tim organizacijama nosi obaveze a ne samo privilegije. Mi pricamo o NATO-u kako ce rjesiti sigurnosne probleme a niko ne prica o obavezama prema toj organizaciji.
U sustini, nije problem ni SDP ni SDA, problem je narod!
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#4236 Re: SDP

Post by stochar »

jefferson wrote:Stochar, uopste to nije sporno. Kaplanov problem nije slatkorjecivost nego elementarno neznanje ono cime se bavi.
Elem, tendencija je da ako je SDP na vlasti da mora sve savrseno da radi. Pa eto Suljagic je poceo raditi pa neki su prizivali sarajevsko "proljece." Ako SDP ne ispravi sve sto su braca iz SDA i SZBiH sjebali onda ne valja, pa hajmo opet birat SDA i sl.
SDP je daleko od idealne stranke, jer se i tu nakotilo i previse karijerista koji veze nemaju o cemu pricaju i sta rade.
Meni npr. nikad nece biti jasno sto je Nermin Niksic postao Premijer? Po cemu je to on zasluzio osim sto ej dobar poslusnik.
Tako nemoj da mislis da smatram da je SDP rjesenje, ali ako budemo ocekivali da neka partija rjesi BH problem za 4 godine ili 8, i da nas dovede u stanje normalne drzave, bez radikalnih zahvata, e onda ljudi mogu nastaviti zivjeti u toj zelji.
Mi smo narod koji podrzava status quo! Ne talasaj. Znas onu poslovicu (od koje odma cir dobijem): dobro je, moglo je biti gore. Ili pametniji popusta! Pa jbt da pametniji nisu popustili ne bi imali ovo sranje danas.
Mi se moramo nauciti da sami donosimo odluke i da sami zivimo s tim odlukama. Medjutim, imajuci OHR i ostale strance, nasi politicari (ukljucujuci SDP) izbjegavaju teske odluke jer hoce da ponovo sjednu u fotelju, a krivicu svajuju na strance ili na druge partije (ali stranci su najbolji izbor, jer se onda ne zamjeraju nikom).
Nasi politicari, ukljucujuci SDP nikad ljudima nisu rekli sta ce EU donjeti, NATO. Clanstvo u tim organizacijama nosi obaveze a ne samo privilegije. Mi pricamo o NATO-u kako ce rjesiti sigurnosne probleme a niko ne prica o obavezama prema toj organizaciji.
U sustini, nije problem ni SDP ni SDA, problem je narod!
vidi, ja se ne slazem samo u jednom: SDP jeste trebao biti rjesenje. i slazem se s tim da niko ne smije preuzeti radikalne zahtjeve.

zasto? zato sto kad je Suljagic krenuo, njegova stranka ga je prva izdala kako bi ocuvala vlast sa SDA koja nas je u svo sranje uvela.- i sad mi ovi ovdje tripuju kako trebam cekati jos tri godine. e pa ne trebam, zelim ono za sta sam glas'o: promjene! ovo od status quo pa do kraja se u potpunosti slazhem, s tim da su dok ih narod ne promijeni ili ne natjera da rade bolje nosioci krivice vladajuce stranke.

s tim da promjene nisu puko postavljanje kadrova koji nemaju veze s vezom samo kako bi se stari smijenili (treba ih mijenjati, ali sposobnijim a ne podobnijim). i s tim da bi do promjene doslo, na promjeni treba raditi, a ne samo supljirati i opravdavati se tim kako je 'prosla vlast' koja je i sada u vlasti upravo zahvaljujuci njima za sve kriva! jeste, kriva je, ali ja ne vidim pomake osim nekih zamazivanja ociju i populistickih poteza kakve i Dodik godinama pravi, dok sustinu ne spominje. o konkretnim planovima da i ne govorim. jebo te, oni ni svoju platformu nisu spomenuli ima vise od pola godine, sve sto cujemo je 'raspodjela fotelja'!

konkretno, spomenuo sam zdravstvo i ponovo pitam:

ko je cuo i jednu konkretnu ideju, za pocetak ideju a da ne govorim o mjerama, da se prevazidju situacije u kojima ce gradjani svako malo organizirati humanitarne akcije i spasavati gole zivote bolesne djece koja svako malo zbog neprimanja adekvatnih terapija na vrijeme dok cekaju sadaku umiru po hodnicima bolnica cekajuci izmjestanje ili kad ih izmjeste vec bude kasno, iako svi redovno placamo zdravstveno osiguranje?!?!?!
Last edited by stochar on 21/11/2011 19:30, edited 1 time in total.
User avatar
Optimus Prime
Posts: 2999
Joined: 21/01/2009 22:14

#4237 Re: SDP

Post by Optimus Prime »

I Kaplan u SDP-u? To mi je novo :D .

Nego jeste li se odlucili, sta je sa ovim transama MMF-a koje je vlada odbila. Dobar ili los potez?
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#4238 Re: SDP

Post by KatarinaKosaca »

Optimus Prime wrote:I Kaplan u SDP-u? To mi je novo :D .

Nego jeste li se odlucili, sta je sa ovim transama MMF-a koje je vlada odbila. Dobar ili los potez?
Zavisi.. Ako uzmeš kredit u banci i napraviš kuću, pa je izdaješ jer je dobra i uzimaš lovu, otplatiš i poslije je tvoja, a otplatio si je od kirije, ili ako uzmeš kredit pa ga popiješ u kafani a kasnije vraćaš. Ako produktivno ulažeš pare, kredit nije problem. Ako ih spiskaš u administraciju i plaćenje kuma, druga, bratića i tetića, onda bolje da ne uzimaš.
User avatar
Optimus Prime
Posts: 2999
Joined: 21/01/2009 22:14

#4239 Re: SDP

Post by Optimus Prime »

KatarinaKosaca wrote:
Optimus Prime wrote:I Kaplan u SDP-u? To mi je novo :D .

Nego jeste li se odlucili, sta je sa ovim transama MMF-a koje je vlada odbila. Dobar ili los potez?
Zavisi.. Ako uzmeš kredit u banci i napraviš kuću, pa je izdaješ jer je dobra i uzimaš lovu, otplatiš i poslije je tvoja, a otplatio si je od kirije, ili ako uzmeš kredit pa ga popiješ u kafani a kasnije vraćaš. Ako produktivno ulažeš pare, kredit nije problem. Ako ih spiskaš u administraciju i plaćenje kuma, druga, bratića i tetića, onda bolje da ne uzimaš.
Znaci dobar potez, sa obzirom da su uspjeli namiriti potrebe onih na budzetskoj sisi i bez kredita.
A sto se tice investicija one dvije milijarde KM koje cekaju na racunu vec tri godine su konacno aktivirani, sa ciljem izgradnje nekih 70 km autoputa. :D
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#4240 Re: SDP

Post by stochar »

Optimus Prime wrote:I Kaplan u SDP-u? To mi je novo :D .

Nego jeste li se odlucili, sta je sa ovim transama MMF-a koje je vlada odbila. Dobar ili los potez?
Kaplan je u koalicionoj vladi. a ne znam ko sad nakon nekoliko ozbiljnih teza spinuje s nekom pricom o MMF-u koja u ovom momentu uopste nije tema. niko mi ni rijeci na teze o katastrofalnom stanju u zdravstvu... helem, nadgledajte nas i dalje, to ocito najbolje znate.


p.s. kad ih spominjes - nisu odbijene, nego su na cekanju dok se ne uspostavi drzavna vlast, a onda ce ih uzeti, pokrpati nastale rupe i opet necemo imati nista.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#4241 Re: SDP

Post by KatarinaKosaca »

Optimus Prime wrote:A sto se tice inveticija one dvije milijarde KM koje cekaju na racunu vec tri godine su konacno aktivirani, sa ciljem izgradnje nekih 70 km autoputa. :D
Vidi se da si daleko. Autoput od Kaknja nije odmakao :D
User avatar
Optimus Prime
Posts: 2999
Joined: 21/01/2009 22:14

#4242 Re: SDP

Post by Optimus Prime »

stochar wrote:
Optimus Prime wrote:I Kaplan u SDP-u? To mi je novo :D .

Nego jeste li se odlucili, sta je sa ovim transama MMF-a koje je vlada odbila. Dobar ili los potez?
Kaplan je u koalicionoj vladi. a ne znam ko sad nakon nekoliko ozbiljnih teza spinuje s nekom pricom o MMF-u koja u ovom momentu uopste nije tema. niko mi ni rijeci na teze o katastrofalnom stanju u zdravstvu... helem, nadgledajte nas i dalje, to ocito najbolje znate.


p.s. kad ih spominjes - nisu odbijene, nego su na cekanju dok se ne uspostavi drzavna vlast, a onda ce ih uzeti, pokrpati nastale rupe i opet necemo imati nista.
Znaci sad SDP kriv i sto nije uspio formirati vladu bez koalicionih partnera.
Farsa se nastavlja :D
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#4243 Re: SDP

Post by KatarinaKosaca »

Optimus Prime wrote:Farsa se nastavlja :D
Evidentno.
User avatar
Optimus Prime
Posts: 2999
Joined: 21/01/2009 22:14

#4244 Re: SDP

Post by Optimus Prime »

KatarinaKosaca wrote:
Optimus Prime wrote:A sto se tice inveticija one dvije milijarde KM koje cekaju na racunu vec tri godine su konacno aktivirani, sa ciljem izgradnje nekih 70 km autoputa. :D
Vidi se da si daleko. Autoput od Kaknja nije odmakao :D
Ovi prgavi nesposobni, zli SDP-ovci. Nisu cak ni u stanju da povezu dva grada autocestom ni za dvije sedmice! :D
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#4245 Re: SDP

Post by KatarinaKosaca »

Optimus Prime wrote:Ovi prgavi nesposobni, zli SDP-ovci. Nisu cak ni u stanju da povezu dva grada autocestom ni za dvije sedmice! :D
1 godina nije = dvije sedmice :roll: . Bar u mojoj mahali.
User avatar
Optimus Prime
Posts: 2999
Joined: 21/01/2009 22:14

#4246 Re: SDP

Post by Optimus Prime »

KatarinaKosaca wrote:
Optimus Prime wrote:Ovi prgavi nesposobni, zli SDP-ovci. Nisu cak ni u stanju da povezu dva grada autocestom ni za dvije sedmice! :D
1 godina nije = dvije sedmice :roll: . Bar u mojoj mahali.
Hoces li obecati da ces glasati za SDP ako za vrijeme svog mandata naprave vise od 10 km autoputa. To bi bilo vise nego sto su ovi tvoji pravili u prosjeku.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#4247 Re: SDP

Post by KatarinaKosaca »

Optimus Prime wrote:Hoces li obecati da ces glasati za SDP ako za vrijeme svog mandata naprave vise od 10 km autoputa. To bi bilo vise nego sto su ovi tvoji pravili u prosjeku.
Koji su moji?

Evo ,ako ti je lakše... Ako naprave azil za cuke u Sarajevu, glasaću ih, bilo lokalno bilo globalno
Ako uvedu javne natječaje u javna preduzeća, glasaću ih
Ako smanje poreze i doprinose na plaće, glasaću ih
Ako smanje administraciju za 20%, glasaću ih

Bilo koje od nabrojanog. Bez... (kako kaže Genjac :D ) "zalagali su se", nego ako urade bilo što od gore pobrojanog.
User avatar
Optimus Prime
Posts: 2999
Joined: 21/01/2009 22:14

#4248 Re: SDP

Post by Optimus Prime »

KatarinaKosaca wrote:
Optimus Prime wrote:Hoces li obecati da ces glasati za SDP ako za vrijeme svog mandata naprave vise od 10 km autoputa. To bi bilo vise nego sto su ovi tvoji pravili u prosjeku.
Koji su moji?

Evo ,ako ti je lakše... Ako naprave azil za cuke u Sarajevu, glasaću ih, bilo lokalno bilo globalno
Ako uvedu javne natječaje u javna preduzeća, glasaću ih
Ako smanje poreze i doprinose na plaće, glasaću ih
Ako smanje administraciju za 20%, glasaću ih

Bilo koje od nabrojanog. Bez... (kako kaže Genjac :D ) "zalagali su se", nego ako urade bilo što od gore pobrojanog.
Slazem se!
A onako iz znatizelje, koja politicka opcija osim SDP-a bi mogla ostvariti ono sto ti prizeljkujes.
Ili barem ubrzati pozitivne procese?
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#4249 Re: SDP

Post by KatarinaKosaca »

Optimus Prime wrote:Slazem se!
A onako iz znatizelje, koja politicka opcija osim SDP-a bi mogla ostvariti ono sto ti prizeljkujes.
Ili barem ubrzati pozitivne procese?
Ja već godinama pišem kako zavidim ljudima koji zajapurena pogleda i ushićena srca čekaju pobjedu nekog, jer su sigurni da će ih odvesti u bajkoviti svijet. Mislim da je naša najveća tragedija što nemamo opciju b i nikad je nismo ni imali. Zato sam jako skeptična.
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#4250 Re: SDP

Post by stochar »

Optimus Prime wrote:
KatarinaKosaca wrote:
Optimus Prime wrote:Ovi prgavi nesposobni, zli SDP-ovci. Nisu cak ni u stanju da povezu dva grada autocestom ni za dvije sedmice! :D
1 godina nije = dvije sedmice :roll: . Bar u mojoj mahali.
Hoces li obecati da ces glasati za SDP ako za vrijeme svog mandata naprave vise od 10 km autoputa. To bi bilo vise nego sto su ovi tvoji pravili u prosjeku.
- glasacu za SDP ako za najmanje 6 narednih mjeseci rijese, ili ponude konkretan plan od najduze jos godinu za rjesavanje problema zdravstvene zastite nakon cega vise necemo morati skupljati sadaku za lijecenje oboljele djece vec ce se to raditi kao u svim normalnim drzavama;

- glasacu za SDP ako budu gradili 40 kilometara auto-puta godisnje (Albanija za godinu zavrsila 38km, a Hrvatska na vrhuncu gradnje imala tempo od 120 kilometara godisnje)

- glasacu za SDP ako naprave Sarajevsku zaobilaznicu

- glasacu za SDP ako drasticno smanje nezaposlenost i stvore adekvatne poticaje za poljoprivredu 8za sve poljoprivrednike, ne samo za Lijanovice)

- glasacu za SDP ako im Dnevni avaz prestane biti glasilo stranke

- glasacu za SDP ako za godinu dana umjesto podobnih i nesposobnih kadrova (ukljucujuci i svoje) postave ljude koji znaju raditi svoj posao

- glasacu za SDP ako mi najprije pocnu pokazivati konkretne poteze na izgradnji 'Drzave za covjeka' koju su mi obecali umjesto suplje price i dodikovskih populistickih poteza

- glasacu za SDP ako priznaju da su nas slagali sa najmanje 20 posto Platforme koliko je do sada moralo biti ispunjeno ili na cijem se ispunjenju trebalo poceti raditi

- glasacu za SDP ako mi umjesto opravdanja pocnu nuditi rjesenja

- necu glasati za SDP ako naprave manje od 98 posto gore navedenog
Last edited by stochar on 21/11/2011 20:13, edited 1 time in total.
Post Reply