Nisu baš bili pošteđeni kritika, niti je to itko tražio. Tako da je komparacija nekomparativna.jefferson wrote:Sta ces, to je napredak. Neki su imali 20!KatarinaKosaca wrote:Obično se novoj vlasti daje 100 dana, vladi 100 dana. U slučaju SDP-a, to 4 godine![]()
SDP
- KatarinaKosaca
- Posts: 20066
- Joined: 30/08/2008 17:28
- Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
#4226 Re: SDP
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#4227 Re: SDP
Ma ja sta, kako da ne. Koliko se ja sjecam vladali su BiH a ne Zambijom!KatarinaKosaca wrote:Nisu baš bili pošteđeni kritika, niti je to itko tražio. Tako da je komparacija nekomparativna.jefferson wrote:Sta ces, to je napredak. Neki su imali 20!KatarinaKosaca wrote:Obično se novoj vlasti daje 100 dana, vladi 100 dana. U slučaju SDP-a, to 4 godine![]()
- stochar
- Posts: 3385
- Joined: 17/10/2007 18:02
- Location: pod suncem
- Contact:
#4228 Re: SDP
upravo. evo, u Italiji je promijenjena Vlada, dosla nova s konkretnim planom. sumnjam da ce joj gradjani dati vise od 100 dana a da ne vide prve rezultate. Španci isto izabrali Konzervativce, isto sumnjam da ce cekati 4 godine da ih izvuku iz krize.KatarinaKosaca wrote:Obično se novoj vlasti daje 100 dana, vladi 100 dana. U slučaju SDP-a, to 4 godine![]()
a, mi dok cekamo, ne da se nista ne mijenja na bolje, vec ne vidim ni naznake mijenjanja.
sta ovdje imamo? ljudi koji su do jucer poput ovog Optimusa s pravom kritikovali vlast, i nije ih interesovalo imaju li 17 ili 22 posto glasova, sad istu tu vlast zdusno brane prijeteci meni koji kritikujem i tada i sada i kritikovacu uvijek kad ne valja kao 'Nadgledamo vas!'
pa dokle vise? pa necu da cekam nikoga da se uhljebljuje dok bh. djeca umiru zbog neadekvatne zdravstvene zastite koju njihovi roditelji placaju!!! plata ministra dijelom je sacinjena i od novca uzetog kroz zdravstveno osiguranje i poreze roditelja umrle djece! red bi bio da bar glume da nesto rade, ako vec ne rade!
sto kaze Dubioza: Poznajete l' osjecaj, zove se sramota?!?!?!?!
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#4229 Re: SDP
Ma problem je sto u svim partijama, SDP, SDA, SZBiH itd imamo ljude kojis e vrte u politici vec 20+g. Sve su to bivsi komunisti, sve su to najobicniji karijeristi. Da bi BiH izasla iz krize potrebni su potpuno novi ljudi, ali mi smo sveli izbor na 5-6 stranaka koji preko ledja ljudi rjesavaju licne razmjerice. Svi oni, ukljucujuci vrhusku SDP-a ne bi mogli raditi kao visi sluzbenik u nekoj zapadnoj firmi.stochar wrote:upravo. evo, u Italiji je promijenjena Vlada, dosla nova s konkretnim planom. sumnjam da ce joj gradjani dati vise od 100 dana a da ne vide prve rezultate. Španci isto izabrali Konzervativce, isto sumnjam da ce cekati 4 godine da ih izvuku iz krize.KatarinaKosaca wrote:Obično se novoj vlasti daje 100 dana, vladi 100 dana. U slučaju SDP-a, to 4 godine![]()
a, mi dok cekamo, ne da se nista ne mijenja na bolje, vec ne vidim ni naznake mijenjanja.
sta ovdje imamo? ljudi koji su do jucer poput ovog Optimusa s pravom kritikovali vlast, i nije ih interesovalo imaju li 17 ili 22 posto glasova, sad istu tu vlast zdusno brane prijeteci meni koji kritikujem i tada i sada i kritikovacu uvijek kad ne valja kao 'Nadgledamo vas!'
pa dokle vise? pa necu da cekam nikoga da se uhljebljuje dok bh. djeca umiru zbog neadekvatne zdravstvene zastite koju njihovi roditelji placaju!!! plata ministra dijelom je sacinjena i od novca uzetog kroz zdravstveno osiguranje i poreze roditelja umrle djece! red bi bio da bar glume da nesto rade, ako vec ne rade!
sto kaze Dubioza: Poznajete l' osjecaj, zove se sramota?!?!?!?!
Nasa Stranka je bila u startu kao neki dobar znak, medjutim onda su poceli supljurati sa socijalnom pravdom. Jbt, daj posla da neko moze tu socijalnu pravdu finansirati. jok kod nas prvo socijala pa onda ekonomija.
- KatarinaKosaca
- Posts: 20066
- Joined: 30/08/2008 17:28
- Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
#4230 Re: SDP
Tako nekako. Samo što sam ja to isto pisala i prije nekoliko godina kad je većina na forumu vidjela slamku spasa u SDP-u, oličenje poštenja i jedinu nadu.jefferson wrote:Ma problem je sto u svim partijama, SDP, SDA, SZBiH itd imamo ljude kojis e vrte u politici vec 20+g. Sve su to bivsi komunisti, sve su to najobicniji karijeristi. Da bi BiH izasla iz krize potrebni su potpuno novi ljudi, ali mi smo sveli izbor na 5-6 stranaka koji preko ledja ljudi rjesavaju licne razmjerice. Svi oni, ukljucujuci vrhusku SDP-a ne bi mogli raditi kao visi sluzbenik u nekoj zapadnoj firmi.
Nasa Stranka je bila u startu kao neki dobar znak, medjutim onda su poceli supljurati sa socijalnom pravdom. Jbt, daj posla da neko moze tu socijalnu pravdu finansirati. jok kod nas prvo socijala pa onda ekonomija.
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#4231 Re: SDP
kad neko citira dubiozu
onda ne moze ocekivati da ga se ozbiljno shvata...
da rezimiramo danasnju kuknjavu
1 - sdp je kriv za 66000 novih nezaposlenih (od kojih je 30000 u RS btw)
2 - kada ispadne da brojka nema blage veze s mozgom, sto je jasno svakom studentu prve godine ekonomije, prava, zurnalistike (nastaviti po zelji)... i kada se ispostavi da je broj zaposlenih zapravo za 4000 veci od pocetka godine... onda je zasluzna prosla vlast... i novi poslovi su izmisljeni... za razliku od ovih 66,000 u koje moze povjerovati samo polupismena osoba, koja uopste ne treba ni pricati o ekomskoj politici jer ocito nema blage veze s istom...
3 - sdp je kriv za katastrofalno stanje u zdravstvu... koje je barem u mom kraju bilo prcija sbih skoro 15 godina... a u velikoj mjeri je i danas... a stanje u zdravstvu je inace tako katastrofalno da pojedini doktori prime 60 milja godisnje, tj. bruto preko stoje...
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... =1&t=93161
a da ove iste sutra pocnu sutati u guzicu i kresati im plate, mogu misliti kako bi dezurni kriticari osuli paljbu... kao i za sve smjene koje su vec odradjene... jer sdp smjenjuje "sposobne" strucnjake... koji nas kostaju samo sto milja godisnje
da rezimiramo danasnju kuknjavu
1 - sdp je kriv za 66000 novih nezaposlenih (od kojih je 30000 u RS btw)
2 - kada ispadne da brojka nema blage veze s mozgom, sto je jasno svakom studentu prve godine ekonomije, prava, zurnalistike (nastaviti po zelji)... i kada se ispostavi da je broj zaposlenih zapravo za 4000 veci od pocetka godine... onda je zasluzna prosla vlast... i novi poslovi su izmisljeni... za razliku od ovih 66,000 u koje moze povjerovati samo polupismena osoba, koja uopste ne treba ni pricati o ekomskoj politici jer ocito nema blage veze s istom...
3 - sdp je kriv za katastrofalno stanje u zdravstvu... koje je barem u mom kraju bilo prcija sbih skoro 15 godina... a u velikoj mjeri je i danas... a stanje u zdravstvu je inace tako katastrofalno da pojedini doktori prime 60 milja godisnje, tj. bruto preko stoje...
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... =1&t=93161
a da ove iste sutra pocnu sutati u guzicu i kresati im plate, mogu misliti kako bi dezurni kriticari osuli paljbu... kao i za sve smjene koje su vec odradjene... jer sdp smjenjuje "sposobne" strucnjake... koji nas kostaju samo sto milja godisnje
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#4232 Re: SDP
Uopste nisu oni olicje postenja, ali bilo je vrijeme da se novokomponovane demokrate (citaj bivse najtvrdje komuniste) malo smjeni s vlasti, jer oni def. nisu nista napravili.KatarinaKosaca wrote:Tako nekako. Samo što sam ja to isto pisala i prije nekoliko godina kad je većina na forumu vidjela slamku spasa u SDP-u, oličenje poštenja i jedinu nadu.jefferson wrote:Ma problem je sto u svim partijama, SDP, SDA, SZBiH itd imamo ljude kojis e vrte u politici vec 20+g. Sve su to bivsi komunisti, sve su to najobicniji karijeristi. Da bi BiH izasla iz krize potrebni su potpuno novi ljudi, ali mi smo sveli izbor na 5-6 stranaka koji preko ledja ljudi rjesavaju licne razmjerice. Svi oni, ukljucujuci vrhusku SDP-a ne bi mogli raditi kao visi sluzbenik u nekoj zapadnoj firmi.
Nasa Stranka je bila u startu kao neki dobar znak, medjutim onda su poceli supljurati sa socijalnom pravdom. Jbt, daj posla da neko moze tu socijalnu pravdu finansirati. jok kod nas prvo socijala pa onda ekonomija.
Ako nista ovi bar znaju jednu recenicu sastaviti bez 3-4 gramaticke greske, a o stranim jezicima je suvisno i pricati!
- KatarinaKosaca
- Posts: 20066
- Joined: 30/08/2008 17:28
- Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
#4233 Re: SDP
Baš me znači, @jefferson nasmija znači, znači nije da su baš elokventni..
- stochar
- Posts: 3385
- Joined: 17/10/2007 18:02
- Location: pod suncem
- Contact:
#4234 Re: SDP
kao npr Grabovica, elokventan nema sta. Ili mladjahni Kaplan... a od slatkorjecivosti se ne zhivi drug, treba konretno raditi!jefferson wrote:Uopste nisu oni olicje postenja, ali bilo je vrijeme da se novokomponovane demokrate (citaj bivse najtvrdje komuniste) malo smjeni s vlasti, jer oni def. nisu nista napravili.KatarinaKosaca wrote:Tako nekako. Samo što sam ja to isto pisala i prije nekoliko godina kad je većina na forumu vidjela slamku spasa u SDP-u, oličenje poštenja i jedinu nadu.jefferson wrote:Ma problem je sto u svim partijama, SDP, SDA, SZBiH itd imamo ljude kojis e vrte u politici vec 20+g. Sve su to bivsi komunisti, sve su to najobicniji karijeristi. Da bi BiH izasla iz krize potrebni su potpuno novi ljudi, ali mi smo sveli izbor na 5-6 stranaka koji preko ledja ljudi rjesavaju licne razmjerice. Svi oni, ukljucujuci vrhusku SDP-a ne bi mogli raditi kao visi sluzbenik u nekoj zapadnoj firmi.
Nasa Stranka je bila u startu kao neki dobar znak, medjutim onda su poceli supljurati sa socijalnom pravdom. Jbt, daj posla da neko moze tu socijalnu pravdu finansirati. jok kod nas prvo socijala pa onda ekonomija.
Ako nista ovi bar znaju jednu recenicu sastaviti bez 3-4 gramaticke greske, a o stranim jezicima je suvisno i pricati!
@Alfonse - dobro ti znas da se ni u jednoj drzavi vlast ne amnestira za lose stanje u zdravstvu, skolstvu, ekonomiji i zaposljavanju. Kad spominjes to zaposljAvanje, cinjenica je da FBiH i dalje ima vise nezaposlenih nego cijela Hrvatska! osim sitnica kakvima je i Dodik proteklih godina zamajavao svoju javnost, konkretnih pomaka nema.
jesu! krivi su za sve lose, a za sve dobro su krivi jer nije bolje! to je nesto s cim se svaka odgovorna vlast nosi, sto sebi ponavlja kao mantri i nastoji biti bolja i bolja! SDP bi da ima odgovornost opozicije, a prava apsolutnih vladara!
e, pa sto rece Optimus 2009., jes' kad bi ovo bila dzuma u Gluhoj BukovicI...
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#4235 Re: SDP
Stochar, uopste to nije sporno. Kaplanov problem nije slatkorjecivost nego elementarno neznanje ono cime se bavi.
Elem, tendencija je da ako je SDP na vlasti da mora sve savrseno da radi. Pa eto Suljagic je poceo raditi pa neki su prizivali sarajevsko "proljece." Ako SDP ne ispravi sve sto su braca iz SDA i SZBiH sjebali onda ne valja, pa hajmo opet birat SDA i sl.
SDP je daleko od idealne stranke, jer se i tu nakotilo i previse karijerista koji veze nemaju o cemu pricaju i sta rade.
Meni npr. nikad nece biti jasno sto je Nermin Niksic postao Premijer? Po cemu je to on zasluzio osim sto ej dobar poslusnik.
Tako nemoj da mislis da smatram da je SDP rjesenje, ali ako budemo ocekivali da neka partija rjesi BH problem za 4 godine ili 8, i da nas dovede u stanje normalne drzave, bez radikalnih zahvata, e onda ljudi mogu nastaviti zivjeti u toj zelji.
Mi smo narod koji podrzava status quo! Ne talasaj. Znas onu poslovicu (od koje odma cir dobijem): dobro je, moglo je biti gore. Ili pametniji popusta! Pa jbt da pametniji nisu popustili ne bi imali ovo sranje danas.
Mi se moramo nauciti da sami donosimo odluke i da sami zivimo s tim odlukama. Medjutim, imajuci OHR i ostale strance, nasi politicari (ukljucujuci SDP) izbjegavaju teske odluke jer hoce da ponovo sjednu u fotelju, a krivicu svajuju na strance ili na druge partije (ali stranci su najbolji izbor, jer se onda ne zamjeraju nikom).
Nasi politicari, ukljucujuci SDP nikad ljudima nisu rekli sta ce EU donjeti, NATO. Clanstvo u tim organizacijama nosi obaveze a ne samo privilegije. Mi pricamo o NATO-u kako ce rjesiti sigurnosne probleme a niko ne prica o obavezama prema toj organizaciji.
U sustini, nije problem ni SDP ni SDA, problem je narod!
Elem, tendencija je da ako je SDP na vlasti da mora sve savrseno da radi. Pa eto Suljagic je poceo raditi pa neki su prizivali sarajevsko "proljece." Ako SDP ne ispravi sve sto su braca iz SDA i SZBiH sjebali onda ne valja, pa hajmo opet birat SDA i sl.
SDP je daleko od idealne stranke, jer se i tu nakotilo i previse karijerista koji veze nemaju o cemu pricaju i sta rade.
Meni npr. nikad nece biti jasno sto je Nermin Niksic postao Premijer? Po cemu je to on zasluzio osim sto ej dobar poslusnik.
Tako nemoj da mislis da smatram da je SDP rjesenje, ali ako budemo ocekivali da neka partija rjesi BH problem za 4 godine ili 8, i da nas dovede u stanje normalne drzave, bez radikalnih zahvata, e onda ljudi mogu nastaviti zivjeti u toj zelji.
Mi smo narod koji podrzava status quo! Ne talasaj. Znas onu poslovicu (od koje odma cir dobijem): dobro je, moglo je biti gore. Ili pametniji popusta! Pa jbt da pametniji nisu popustili ne bi imali ovo sranje danas.
Mi se moramo nauciti da sami donosimo odluke i da sami zivimo s tim odlukama. Medjutim, imajuci OHR i ostale strance, nasi politicari (ukljucujuci SDP) izbjegavaju teske odluke jer hoce da ponovo sjednu u fotelju, a krivicu svajuju na strance ili na druge partije (ali stranci su najbolji izbor, jer se onda ne zamjeraju nikom).
Nasi politicari, ukljucujuci SDP nikad ljudima nisu rekli sta ce EU donjeti, NATO. Clanstvo u tim organizacijama nosi obaveze a ne samo privilegije. Mi pricamo o NATO-u kako ce rjesiti sigurnosne probleme a niko ne prica o obavezama prema toj organizaciji.
U sustini, nije problem ni SDP ni SDA, problem je narod!
- stochar
- Posts: 3385
- Joined: 17/10/2007 18:02
- Location: pod suncem
- Contact:
#4236 Re: SDP
vidi, ja se ne slazem samo u jednom: SDP jeste trebao biti rjesenje. i slazem se s tim da niko ne smije preuzeti radikalne zahtjeve.jefferson wrote:Stochar, uopste to nije sporno. Kaplanov problem nije slatkorjecivost nego elementarno neznanje ono cime se bavi.
Elem, tendencija je da ako je SDP na vlasti da mora sve savrseno da radi. Pa eto Suljagic je poceo raditi pa neki su prizivali sarajevsko "proljece." Ako SDP ne ispravi sve sto su braca iz SDA i SZBiH sjebali onda ne valja, pa hajmo opet birat SDA i sl.
SDP je daleko od idealne stranke, jer se i tu nakotilo i previse karijerista koji veze nemaju o cemu pricaju i sta rade.
Meni npr. nikad nece biti jasno sto je Nermin Niksic postao Premijer? Po cemu je to on zasluzio osim sto ej dobar poslusnik.
Tako nemoj da mislis da smatram da je SDP rjesenje, ali ako budemo ocekivali da neka partija rjesi BH problem za 4 godine ili 8, i da nas dovede u stanje normalne drzave, bez radikalnih zahvata, e onda ljudi mogu nastaviti zivjeti u toj zelji.
Mi smo narod koji podrzava status quo! Ne talasaj. Znas onu poslovicu (od koje odma cir dobijem): dobro je, moglo je biti gore. Ili pametniji popusta! Pa jbt da pametniji nisu popustili ne bi imali ovo sranje danas.
Mi se moramo nauciti da sami donosimo odluke i da sami zivimo s tim odlukama. Medjutim, imajuci OHR i ostale strance, nasi politicari (ukljucujuci SDP) izbjegavaju teske odluke jer hoce da ponovo sjednu u fotelju, a krivicu svajuju na strance ili na druge partije (ali stranci su najbolji izbor, jer se onda ne zamjeraju nikom).
Nasi politicari, ukljucujuci SDP nikad ljudima nisu rekli sta ce EU donjeti, NATO. Clanstvo u tim organizacijama nosi obaveze a ne samo privilegije. Mi pricamo o NATO-u kako ce rjesiti sigurnosne probleme a niko ne prica o obavezama prema toj organizaciji.
U sustini, nije problem ni SDP ni SDA, problem je narod!
zasto? zato sto kad je Suljagic krenuo, njegova stranka ga je prva izdala kako bi ocuvala vlast sa SDA koja nas je u svo sranje uvela.- i sad mi ovi ovdje tripuju kako trebam cekati jos tri godine. e pa ne trebam, zelim ono za sta sam glas'o: promjene! ovo od status quo pa do kraja se u potpunosti slazhem, s tim da su dok ih narod ne promijeni ili ne natjera da rade bolje nosioci krivice vladajuce stranke.
s tim da promjene nisu puko postavljanje kadrova koji nemaju veze s vezom samo kako bi se stari smijenili (treba ih mijenjati, ali sposobnijim a ne podobnijim). i s tim da bi do promjene doslo, na promjeni treba raditi, a ne samo supljirati i opravdavati se tim kako je 'prosla vlast' koja je i sada u vlasti upravo zahvaljujuci njima za sve kriva! jeste, kriva je, ali ja ne vidim pomake osim nekih zamazivanja ociju i populistickih poteza kakve i Dodik godinama pravi, dok sustinu ne spominje. o konkretnim planovima da i ne govorim. jebo te, oni ni svoju platformu nisu spomenuli ima vise od pola godine, sve sto cujemo je 'raspodjela fotelja'!
konkretno, spomenuo sam zdravstvo i ponovo pitam:
ko je cuo i jednu konkretnu ideju, za pocetak ideju a da ne govorim o mjerama, da se prevazidju situacije u kojima ce gradjani svako malo organizirati humanitarne akcije i spasavati gole zivote bolesne djece koja svako malo zbog neprimanja adekvatnih terapija na vrijeme dok cekaju sadaku umiru po hodnicima bolnica cekajuci izmjestanje ili kad ih izmjeste vec bude kasno, iako svi redovno placamo zdravstveno osiguranje?!?!?!
Last edited by stochar on 21/11/2011 19:30, edited 1 time in total.
- Optimus Prime
- Posts: 2999
- Joined: 21/01/2009 22:14
#4237 Re: SDP
I Kaplan u SDP-u? To mi je novo
.
Nego jeste li se odlucili, sta je sa ovim transama MMF-a koje je vlada odbila. Dobar ili los potez?
Nego jeste li se odlucili, sta je sa ovim transama MMF-a koje je vlada odbila. Dobar ili los potez?
- KatarinaKosaca
- Posts: 20066
- Joined: 30/08/2008 17:28
- Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
#4238 Re: SDP
Zavisi.. Ako uzmeš kredit u banci i napraviš kuću, pa je izdaješ jer je dobra i uzimaš lovu, otplatiš i poslije je tvoja, a otplatio si je od kirije, ili ako uzmeš kredit pa ga popiješ u kafani a kasnije vraćaš. Ako produktivno ulažeš pare, kredit nije problem. Ako ih spiskaš u administraciju i plaćenje kuma, druga, bratića i tetića, onda bolje da ne uzimaš.Optimus Prime wrote:I Kaplan u SDP-u? To mi je novo.
Nego jeste li se odlucili, sta je sa ovim transama MMF-a koje je vlada odbila. Dobar ili los potez?
- Optimus Prime
- Posts: 2999
- Joined: 21/01/2009 22:14
#4239 Re: SDP
Znaci dobar potez, sa obzirom da su uspjeli namiriti potrebe onih na budzetskoj sisi i bez kredita.KatarinaKosaca wrote:Zavisi.. Ako uzmeš kredit u banci i napraviš kuću, pa je izdaješ jer je dobra i uzimaš lovu, otplatiš i poslije je tvoja, a otplatio si je od kirije, ili ako uzmeš kredit pa ga popiješ u kafani a kasnije vraćaš. Ako produktivno ulažeš pare, kredit nije problem. Ako ih spiskaš u administraciju i plaćenje kuma, druga, bratića i tetića, onda bolje da ne uzimaš.Optimus Prime wrote:I Kaplan u SDP-u? To mi je novo.
Nego jeste li se odlucili, sta je sa ovim transama MMF-a koje je vlada odbila. Dobar ili los potez?
A sto se tice investicija one dvije milijarde KM koje cekaju na racunu vec tri godine su konacno aktivirani, sa ciljem izgradnje nekih 70 km autoputa.
- stochar
- Posts: 3385
- Joined: 17/10/2007 18:02
- Location: pod suncem
- Contact:
#4240 Re: SDP
Kaplan je u koalicionoj vladi. a ne znam ko sad nakon nekoliko ozbiljnih teza spinuje s nekom pricom o MMF-u koja u ovom momentu uopste nije tema. niko mi ni rijeci na teze o katastrofalnom stanju u zdravstvu... helem, nadgledajte nas i dalje, to ocito najbolje znate.Optimus Prime wrote:I Kaplan u SDP-u? To mi je novo.
Nego jeste li se odlucili, sta je sa ovim transama MMF-a koje je vlada odbila. Dobar ili los potez?
p.s. kad ih spominjes - nisu odbijene, nego su na cekanju dok se ne uspostavi drzavna vlast, a onda ce ih uzeti, pokrpati nastale rupe i opet necemo imati nista.
- KatarinaKosaca
- Posts: 20066
- Joined: 30/08/2008 17:28
- Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
#4241 Re: SDP
Vidi se da si daleko. Autoput od Kaknja nije odmakaoOptimus Prime wrote:A sto se tice inveticija one dvije milijarde KM koje cekaju na racunu vec tri godine su konacno aktivirani, sa ciljem izgradnje nekih 70 km autoputa.
- Optimus Prime
- Posts: 2999
- Joined: 21/01/2009 22:14
#4242 Re: SDP
Znaci sad SDP kriv i sto nije uspio formirati vladu bez koalicionih partnera.stochar wrote:Kaplan je u koalicionoj vladi. a ne znam ko sad nakon nekoliko ozbiljnih teza spinuje s nekom pricom o MMF-u koja u ovom momentu uopste nije tema. niko mi ni rijeci na teze o katastrofalnom stanju u zdravstvu... helem, nadgledajte nas i dalje, to ocito najbolje znate.Optimus Prime wrote:I Kaplan u SDP-u? To mi je novo.
Nego jeste li se odlucili, sta je sa ovim transama MMF-a koje je vlada odbila. Dobar ili los potez?
p.s. kad ih spominjes - nisu odbijene, nego su na cekanju dok se ne uspostavi drzavna vlast, a onda ce ih uzeti, pokrpati nastale rupe i opet necemo imati nista.
Farsa se nastavlja
- KatarinaKosaca
- Posts: 20066
- Joined: 30/08/2008 17:28
- Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
#4243 Re: SDP
Evidentno.Optimus Prime wrote:Farsa se nastavlja
- Optimus Prime
- Posts: 2999
- Joined: 21/01/2009 22:14
#4244 Re: SDP
Ovi prgavi nesposobni, zli SDP-ovci. Nisu cak ni u stanju da povezu dva grada autocestom ni za dvije sedmice!KatarinaKosaca wrote:Vidi se da si daleko. Autoput od Kaknja nije odmakaoOptimus Prime wrote:A sto se tice inveticija one dvije milijarde KM koje cekaju na racunu vec tri godine su konacno aktivirani, sa ciljem izgradnje nekih 70 km autoputa.
- KatarinaKosaca
- Posts: 20066
- Joined: 30/08/2008 17:28
- Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
#4245 Re: SDP
1 godina nije = dvije sedmiceOptimus Prime wrote:Ovi prgavi nesposobni, zli SDP-ovci. Nisu cak ni u stanju da povezu dva grada autocestom ni za dvije sedmice!
- Optimus Prime
- Posts: 2999
- Joined: 21/01/2009 22:14
#4246 Re: SDP
Hoces li obecati da ces glasati za SDP ako za vrijeme svog mandata naprave vise od 10 km autoputa. To bi bilo vise nego sto su ovi tvoji pravili u prosjeku.KatarinaKosaca wrote:1 godina nije = dvije sedmiceOptimus Prime wrote:Ovi prgavi nesposobni, zli SDP-ovci. Nisu cak ni u stanju da povezu dva grada autocestom ni za dvije sedmice!. Bar u mojoj mahali.
- KatarinaKosaca
- Posts: 20066
- Joined: 30/08/2008 17:28
- Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
#4247 Re: SDP
Koji su moji?Optimus Prime wrote:Hoces li obecati da ces glasati za SDP ako za vrijeme svog mandata naprave vise od 10 km autoputa. To bi bilo vise nego sto su ovi tvoji pravili u prosjeku.
Evo ,ako ti je lakše... Ako naprave azil za cuke u Sarajevu, glasaću ih, bilo lokalno bilo globalno
Ako uvedu javne natječaje u javna preduzeća, glasaću ih
Ako smanje poreze i doprinose na plaće, glasaću ih
Ako smanje administraciju za 20%, glasaću ih
Bilo koje od nabrojanog. Bez... (kako kaže Genjac
- Optimus Prime
- Posts: 2999
- Joined: 21/01/2009 22:14
#4248 Re: SDP
Slazem se!KatarinaKosaca wrote:Koji su moji?Optimus Prime wrote:Hoces li obecati da ces glasati za SDP ako za vrijeme svog mandata naprave vise od 10 km autoputa. To bi bilo vise nego sto su ovi tvoji pravili u prosjeku.
Evo ,ako ti je lakše... Ako naprave azil za cuke u Sarajevu, glasaću ih, bilo lokalno bilo globalno
Ako uvedu javne natječaje u javna preduzeća, glasaću ih
Ako smanje poreze i doprinose na plaće, glasaću ih
Ako smanje administraciju za 20%, glasaću ih
Bilo koje od nabrojanog. Bez... (kako kaže Genjac) "zalagali su se", nego ako urade bilo što od gore pobrojanog.
A onako iz znatizelje, koja politicka opcija osim SDP-a bi mogla ostvariti ono sto ti prizeljkujes.
Ili barem ubrzati pozitivne procese?
- KatarinaKosaca
- Posts: 20066
- Joined: 30/08/2008 17:28
- Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
#4249 Re: SDP
Ja već godinama pišem kako zavidim ljudima koji zajapurena pogleda i ushićena srca čekaju pobjedu nekog, jer su sigurni da će ih odvesti u bajkoviti svijet. Mislim da je naša najveća tragedija što nemamo opciju b i nikad je nismo ni imali. Zato sam jako skeptična.Optimus Prime wrote:Slazem se!
A onako iz znatizelje, koja politicka opcija osim SDP-a bi mogla ostvariti ono sto ti prizeljkujes.
Ili barem ubrzati pozitivne procese?
- stochar
- Posts: 3385
- Joined: 17/10/2007 18:02
- Location: pod suncem
- Contact:
#4250 Re: SDP
- glasacu za SDP ako za najmanje 6 narednih mjeseci rijese, ili ponude konkretan plan od najduze jos godinu za rjesavanje problema zdravstvene zastite nakon cega vise necemo morati skupljati sadaku za lijecenje oboljele djece vec ce se to raditi kao u svim normalnim drzavama;Optimus Prime wrote:Hoces li obecati da ces glasati za SDP ako za vrijeme svog mandata naprave vise od 10 km autoputa. To bi bilo vise nego sto su ovi tvoji pravili u prosjeku.KatarinaKosaca wrote:1 godina nije = dvije sedmiceOptimus Prime wrote:Ovi prgavi nesposobni, zli SDP-ovci. Nisu cak ni u stanju da povezu dva grada autocestom ni za dvije sedmice!. Bar u mojoj mahali.
- glasacu za SDP ako budu gradili 40 kilometara auto-puta godisnje (Albanija za godinu zavrsila 38km, a Hrvatska na vrhuncu gradnje imala tempo od 120 kilometara godisnje)
- glasacu za SDP ako naprave Sarajevsku zaobilaznicu
- glasacu za SDP ako drasticno smanje nezaposlenost i stvore adekvatne poticaje za poljoprivredu 8za sve poljoprivrednike, ne samo za Lijanovice)
- glasacu za SDP ako im Dnevni avaz prestane biti glasilo stranke
- glasacu za SDP ako za godinu dana umjesto podobnih i nesposobnih kadrova (ukljucujuci i svoje) postave ljude koji znaju raditi svoj posao
- glasacu za SDP ako mi najprije pocnu pokazivati konkretne poteze na izgradnji 'Drzave za covjeka' koju su mi obecali umjesto suplje price i dodikovskih populistickih poteza
- glasacu za SDP ako priznaju da su nas slagali sa najmanje 20 posto Platforme koliko je do sada moralo biti ispunjeno ili na cijem se ispunjenju trebalo poceti raditi
- glasacu za SDP ako mi umjesto opravdanja pocnu nuditi rjesenja
- necu glasati za SDP ako naprave manje od 98 posto gore navedenog
Last edited by stochar on 21/11/2011 20:13, edited 1 time in total.
