SDP

putokaz1

#42101 Re: SDP

Post by putokaz1 » 04/10/2016 16:12

Adriatic wrote:
putokaz1 wrote:Ž K nije loš ,mnogo,nije kriminalac,nema afera,ali stranku je vodio loše
A Robot, a neboder na Č. Vili, a auto od gazde robota a ......
Prvi put čujem ,o čemu seradi?Pričaj!

Adriatic

#42102 Re: SDP

Post by Adriatic » 04/10/2016 16:36

putokaz1 wrote:
Adriatic wrote:
putokaz1 wrote:Ž K nije loš ,mnogo,nije kriminalac,nema afera,ali stranku je vodio loše
A Robot, a neboder na Č. Vili, a auto od gazde robota a ......
Prvi put čujem ,o čemu seradi?Pričaj!
Pa dao lokaciju na mjestu nekadašnjeg kina Kumrovec hercegovačkom tajkunu (ona neboderčina), a o njegovim odnosima sa gazdom Robota i ptice znaju.
I još mnogo njegovih aferima još dok je bio načelnik.
Znaju to pojedini forumaši bolje od mene.

El_comadante

#42103 Re: SDP

Post by El_comadante » 04/10/2016 16:56

SDP je opet dobar. 7 načeličkih mjesta su uzeli. a vidim u TK dosta i OV je SDP prvi

putokaz1

#42104 Re: SDP

Post by putokaz1 » 04/10/2016 17:00

El_comadante wrote:SDP je opet dobar. 7 načeličkih mjesta su uzeli. a vidim u TK dosta i OV je SDP prvi
5 TK,2 USK

malakh
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#42105 Re: SDP

Post by malakh » 04/10/2016 17:44

Adriatic wrote: Pa dao lokaciju na mjestu nekadašnjeg kina Kumrovec hercegovačkom tajkunu (ona neboderčina), a o njegovim odnosima sa gazdom Robota i ptice znaju.
I još mnogo njegovih aferima još dok je bio načelnik.
Znaju to pojedini forumaši bolje od mene.
Image

misliš to?

nightvision

#42106 Re: SDP

Post by nightvision » 04/10/2016 17:57

putokaz1 wrote:NS na skupu govori o:uređenju uprave,uređenju parka,stop korupciji u općini,o domu kulture,o putu,otemama koje su lokalne
Sdp:govori Tuzla neće biti Banovići,jedini im je cilj da ne bude sda,i na tome baziraju kampanju a ne na idejama i djelima
DF:predloze neke nove ljude za koje niko nije čuo ili neke poznate ali nedostojne,a jedino dobijaju ima na ŽELJKO KOMŠIĆ
Za pocetak dovoljno je i to da se sprijeci ulazak u gradsku upravu ne banovica(na) vec kriminalne ekipe koja je privatizovala vladu tk a gro te ekipe dolazi iz banovica i kantonalne sda. Spomenuti kako je sdp bazirao kampanju na sloganu "tuzla nece biti banovici" a ne objasniti sta je u pozadini toga je blago receno neposteno. NS je imala moje simpatije ali su u tuzli razocarali upravo onako kako ti govoris, manje su posvetili aktuelnom programu a daleko vise blacenju imamovica, i to su toliko prljavu kampanju radili da sam u jednom momentu pomislio da su placeni od sda/sbb koliko su se trudili. Vjerujem da je i to jedan od razloga sto je imamovic dobio toliko glasova. Svi redom su se potrudili da ga oblate i optuze, cak i za neke stvari za koje nije kriv da to i narodu na kraju nije bilo pravo jer je ipak uradjeno i nekih dobrih stvari. Jedino je tacno da se ide puzevim koracima. Ali gledajuci sveukupnu situaciju u drzavi rezultati i nisu toliko losi.

putokaz1

#42107 Re: SDP

Post by putokaz1 » 04/10/2016 18:01

Edin Delić = 49% glasova,
SDP + DF + NS + ujedinjeni za lukavac + dosta je bilo = 35% glasova
Pa Delića podražali i dijelovi SBIH i SBB, te neopredeljeni,neodlučeni,dao je veliku NADU
protiv njega bili sda+sbb i hdz
Ugledajte se na nas
ljevičari ujedinite se

putokaz1

#42108 Re: SDP

Post by putokaz1 » 04/10/2016 18:05

Da NS je udarala po Dasi i Jasminu najviše
udarala je i po Lukavčkom načelniku,zaradila prekršajnu prijavu i otkaz
Njihov cilj je bio privući sebi dio lijevog biračkog tijela
Oni nemaju zasad nijednog ministra nijednog načelnika niti šefa službe,a SDP je mnogo griješio s ministrima,nekim načelnicima te premijerima npr ČAUŠ.I sam SDP povremno s sda ulazi u tal,kao što su naknadno dopisivanje unutar stranačke liste i sl...

nightvision

#42109 Re: SDP

Post by nightvision » 04/10/2016 18:22

putokaz1 wrote:Da NS je udarala po Dasi i Jasminu najviše
udarala je i po Lukavčkom načelniku,zaradila prekršajnu prijavu i otkaz
Njihov cilj je bio privući sebi dio lijevog biračkog tijela
Oni nemaju zasad nijednog ministra nijednog načelnika niti šefa službe,a SDP je mnogo griješio s ministrima,nekim načelnicima te premijerima npr ČAUŠ.I sam SDP povremno s sda ulazi u tal,kao što su naknadno dopisivanje unutar stranačke liste i sl...
Znaci cilj opravdava sredstvo, pa je bilo dozvoljeno svakvim se smicalicama sluziti kako bi se privukli glasaci ne razmisljajuci o tome da se ljevica moze toliko oslabiti da desnica preuzme vlast. To je cisto egoisticno i sebicno razmisljanje, slicno kao i df, kojim je mozda zeljko dirigovao kada su kandidovali gadzu. Ako se i nisu slagali s kandidaturom jasmina da bi isli zajedno ipak nisu morali isturati jos jednog kandidata ljevice. A mozda je i zeljko imao pogresne informacije s terena. Moguce je da je tuzlanski df namjerno ili slucajno procijenio i precijenio svoje mogucnosti i ambicije. Inace, svaka stranka koja vecinom ucestvuje u vlasti prije ili kasnije ce kiksati, nekad vise, nekad manje, pa sigurno ni NS nije imuna na to, samo jos nije imala prilike. SDP je kaznjen zbog takvog kiksanja i vidjecemo jesu li naucili lekciju.

putokaz1

#42110 Re: SDP

Post by putokaz1 » 04/10/2016 18:30

sdp nije naučio lekciju
imali su NAROD KOJI JE PROTIV SDA te tri načelnika koja su obranili i dva fenomena Kamenjaković i Delić,preuzetih iz drugih stranaka
u vijećima su tanki,maorat će se vući za slamku,kupovat nezavisne i sl

biske

#42112 Re: SDP

Post by biske » 07/10/2016 10:12

ješta sad zlaja u ezdepeu??? :?:

johntra

#42113 Re: SDP

Post by johntra » 07/10/2016 10:26

putokaz1 wrote:sdp nije naučio lekciju
imali su NAROD KOJI JE PROTIV SDA te tri načelnika koja su obranili i dva fenomena Kamenjaković i Delić,preuzetih iz drugih stranaka
u vijećima su tanki,maorat će se vući za slamku,kupovat nezavisne i sl
Imaju pet načelnika koje su odbranili i dva koja su dobili, plus jedan nezavisni...
pad vijećnika u BiH nije veliki, jer im je svakako nakon 2012 godine otišlo više od 60 vijećnika, nakon nastanka DF-a...tako da...

dustaban

#42114 Re: SDP

Post by dustaban » 07/10/2016 10:34

Jasmin Imamovic je SDP-ov koliko je Fuad Kasumovic SDA-ov.

Ali vidjecete tek interesantan razvoj dogadjaja: ovim oturenim nacelnicima koji su nadjacali vlastite stranke, te stranke ce se poceti prilagodjavati.
I to je dobro za njih jer proslo je vrijeme jakih stranaka koje kandiduju konje i oni prolaze. Doslo je vrijeme jakih pojedinaca kojima se stranke moraju prilagodjavati.

zbiljovski

#42115 Re: SDP

Post by zbiljovski » 07/10/2016 10:54

Kad sam desetak dana pred izbore napisao da ću glasati za SDP jer jedini imaju infrastrukturu i kakvu - takvu šansu protiv SDA pojedini padobranci na ovom forumu su me optužili da je moj post došao tobože iz centrale SDP-a.

Obraloženje za glas SDP-u je bilo vrlo jednostavno, DF je stranka bez infrastrukture i kadrova koji na lokalnom nivou ne mogu privući šire narodne mase, Naša stranka je lokalna politička opcija koja ne može dobiti glasove u drugim kantonima jer nema "ideju", ime, ali i kao takva je dobra za Sarajevo, dok SDP ima izgrađenu infrastrukturu skoro kao i SDA, ima političko iskustvo i svojih 100 000 uvijek sigurnih glasova.

Ubjeđen sam ako ljevica bude jedinstveno nastupala na općim izborima 2018. da će pomesti nacionaliste, mislim da je Denis Bećirović ubjedljivo najjači, najpoželjniji i najpopularniji političar koji može povući glasove i biti eventualno kandidat za Bošnjačkog člana Predsjedništva BiH.

Možemo mi sanjati - željeti neku novu lijevo orjentisanu stranku koja nije i neće biti sa SDA, međutim realnost je negdje na pola puta, birati racionalno od ovih koje imamo, a u ovom trenutku je to sasvim sigurno SDP, a poslije njega DF i Nasa stranka.

Nadam se da će lideri BH ljevice dogovoriti zajednički nastup na izborima 2018.god, mislim da se SDA, SBB i HDZ sa trenutnom politikom doslovno "nude" ljevici.

Black swan

#42116 Re: SDP

Post by Black swan » 07/10/2016 10:57

bilo je nekih akcija da hrvati glasaju za nazovi hrvate po lijevim strankama
ali se to raspršilo
ja sam glasao za bošnjaka u SDP jer ga jedino osobno znam i pozdravim na ulici

ultima_palabra

#42117 Re: SDP

Post by ultima_palabra » 07/10/2016 11:00

zbiljovski wrote:Kad sam desetak dana pred izbore napisao da ću glasati za SDP jer jedini imaju infrastrukturu i kakvu - takvu šansu protiv SDA pojedini padobranci na ovom forumu su me optužili da je moj post došao tobože iz centrale SDP-a.

Obraloženje za glas SDP-u je bilo vrlo jednostavno, DF je stranka bez infrastrukture i kadrova koji na lokalnom nivou ne mogu privući šire narodne mase, Naša stranka je lokalna politička opcija koja ne može dobiti glasove u drugim kantonima jer nema "ideju", ime, ali i kao takva je dobra za Sarajevo, dok SDP ima izgrađenu infrastrukturu skoro kao i SDA, ima političko iskustvo i svojih 100 000 uvijek sigurnih glasova.

Ubjeđen sam ako ljevica bude jedinstveno nastupala na općim izborima 2018. da će pomesti nacionaliste, mislim da je Denis Bećirović ubjedljivo najjači, najpoželjniji i najpopularniji političar koji može povući glasove i biti eventualno kandidat za Bošnjačkog člana Predsjedništva BiH.

Možemo mi sanjati - željeti neku novu lijevo orjentisanu stranku koja nije i neće biti sa SDA, međutim realnost je negdje na pola puta, birati racionalno od ovih koje imamo, a u ovom trenutku je to sasvim sigurno SDP, a poslije njega DF i Nasa stranka.

Nadam se da će lideri BH ljevice dogovoriti zajednički nastup na izborima 2018.god, mislim da se SDA, SBB i HDZ sa trenutnom politikom doslovno "nude" ljevici.
Infrastruktura SDP-a postoji još u Tuzlanskom kantonu, ovo ostalo nije vrijedno pomena.

Denis Bećirović je relativno nepoznat široj masi, a i ovo ljudi što ga poznaje, ne znam koliko ga doživljavaju pozitivno.

sumirprimus

#42118 Re: SDP

Post by sumirprimus » 07/10/2016 11:03

mi smo ti druze kultivisani ljudi, pravi kultisti. samo nek je crveno...
:D
cuj nazovi hrvate hehe :evil:

Adriatic

#42119 Re: SDP

Post by Adriatic » 07/10/2016 11:03

Kakav Denis šta vam je?
Pa taj je po orijentaciji najbliži SDA.
Rekoh, problem SDP-a je što je sve ostalo isto.
Iste face godinama.
Pa ima li bar jedna nova, da nudi nešto novo?
Ne može doći do izražaja, od ovih vječnih i nedodirljivih.

Black swan

#42120 Re: SDP

Post by Black swan » 07/10/2016 11:08

nema zlaje šta je sad problem :D

sumirprimus

#42121 Re: SDP

Post by sumirprimus » 07/10/2016 11:09

nema problema idemo ludo idemo jako,drzava tuzla :izet: :D

putokaz1

#42122 Re: SDP

Post by putokaz1 » 07/10/2016 11:09

Adriatic wrote:Kakav Denis šta vam je?
Iste face godinama.
Nove face su:Samir Kamenjaković-Živinice i Edin Delić(ako je sdp) Lukavac
Delićev način komunikacije ,preko neta,s narodom je orginalan,jedino takav ima Ređa Kojović.

sumirprimus

#42123 Re: SDP

Post by sumirprimus » 07/10/2016 11:11

Adriatic wrote:Kakav Denis šta vam je?

Iste face godinama.
ko ti je ovo reko?
kazao?rekao?
istakao?
slagao?

Novak20

#42124 Re: SDP

Post by Novak20 » 07/10/2016 11:19

zbiljovski wrote:Kad sam desetak dana pred izbore napisao da ću glasati za SDP jer jedini imaju infrastrukturu i kakvu - takvu šansu protiv SDA pojedini padobranci na ovom forumu su me optužili da je moj post došao tobože iz centrale SDP-a.

Draže mi je kada neko glasa i za ovakav truo SDP nego za nacionalne stranke. Ja lično sam sa SDP završio za sva vremena ali ne priželjkujem njihov pad. Ono što priželjkujem je da promjene zlatčad i sve druge koji su naučeni da djeluju u šemama po kojim funkcionišu nacionalne stranke. Osim toga, SDP mora prije izbora pokazati da je principijelna, stvarna opozicija i da neće prodati glasove birača u spašavanju jedne noge nacionalnog tronošca kao što su uradili 2011.
I još nešto. Moraju se nametnuti radnicima preuzimanjem sindikata od SDA aktivista pa neka SDP bude stvarna ljevica i predvodnik svakog socijalnog bunta i štrajka a ne crvena buržoazija zainteresovana za fotelje i talove.

Sve ispod toga je šupljiranje.

seln

#42125 Re: SDP

Post by seln » 07/10/2016 11:35

Black swan wrote:bilo je nekih akcija da hrvati glasaju za nazovi hrvate po lijevim strankama
ali se to raspršilo
ja sam glasao za bošnjaka u SDP jer ga jedino osobno znam i pozdravim na ulici
:shock: :shock: :shock: :shock:

Post Reply