Ne mora da krade, ali ima niz drugih prljavih stvari koje treba da odradi za interese stranke ili partije. Neki nisu krili da im je parija ispred države. Danas Nikšić reče Mati Đakoviću da se partija oduži svakom članu koji brine o interesima partije. Sve su to grupe koje svoje udruživanje baziraju na ličnim interesima.45cents wrote:skupljac_zeljeza wrote:A kako da se vlast popuni stolicama i foteljama koje su Ustavom rezervisane za Bošnjake? Što ne popuni SDA ima SDP ili DF. Nema ih u HDZ-u i SNSD-u. Dovoljno je prošetati po Skupštinama i Odborima pa se uvjeriti koje stranke i partije su većinski Bošnjačke.45cents wrote:
Komišićeva DF je toliko protiv fudalnog primitivizma (kao i SDP u prošlom sazivu), da je isti dan ušla u koalicju sa SDA i HDZ, a pošto se ne slaže s njima i ne želi ući u standardne talove, naš čudesni DF "iz principa neće da napusti vlast" i ne želi postati opozicija bez šanse da upravlja barem jednim preduzećem.
Ama ima li barem neko da nema namjeru da krade?
Možda hudnik i ne želi krasti, ali mu Šef stranke naredi šta treba uraditi...
Pa se onda i on "prilagodi".
Ako slučajno saznaš da ima neka koja ne sliči ovom gore opisu, javi da znam za koga bih mogao glasati.
