Alfons Kauders wrote:JoseMujica wrote:samo Esso a.s. Maradona nikad neće izdati

Esso izdati ne zna!
Kako bilo, bice jako zanimljivo citati kmechanje nakon izbora, kada novi igraci prodaju stare ideale za sitne pare. Jer ono s cim se vecina ne zeli pomiriti, ono sto vecina odbija priznati je da vecina naroda i dalje vjeruje u bajke.
Kada bi gledali presjek prosjecne grupe glasaca centra i ljevice, bio bi blizi onim budalama s plenuma nego ekipi s foruma. Ljudi su jednostavno nepismeni i nisu u stanju donositi racionalne odluke, jednostavno nisu. Neki i dalje ocekuju Titu na bijelom konju, neki drzavu za covjeka, neki milijarde maraka kojim bi ponovo izgradili propale fabrike, neki cekaju da dodje neko i razjebe postojece uredjenje.
Ja ipak imam previse godina da vjerujem u bajke i ne prepoznajem se u vicu o Muji i vilenjaku na mostu.
povratak SDA u vlast ne moze sigurno donijeti ocekivani napredak
najveci problem nash ljudi je sto se dijele na SDA i SDP a imamo registvoranih 70 stranaka za ove izbore
opet cu napsiati,da nisu svi isti,nisu kriminalci i politikom se ne zele svi baviti SAMO iz interesa,politika sama po sebi uvijek nosi finu zaradu i mimo kradje i lopovluka
i ne znam,zasto se ti radujes jer prognoziras jos 4 lose godine za sve nas ?
ti mozda to gledas iz svoje perspektive,meni je dobro,ostali neka pocrkaju...
ja znam da je narod kod nas zatucan,glup,posebno ovi stariji i ovi najmladji koji ce izaci na izbore...jedni su ideoloski vezani za SDA ili SDP a drugi nemaju predstavu ni o cemu,ni o zivotu,ni o radu,ni o obavezama ni o cemu
ostane samo razumna srednja generacija,koja opet najvise glasa za sistemske ublehe,jer su se ugradili u taj sistem i sisaju ga
brzo poboljsanje bi moglo doci tek kada bi izaslo preko 80% biraca i kada bi glasali za druge,a slazem se da ni DF nije rjesenje,to je ustvari SDP u odmazdi ali opet,nisu u sistemu ,nisu toliko obuceni za kradje ,pa neka i oni dobiju sansu,ako podbace,eto opet izbora za 2 godine i kazniti i njih
to i jest smisao izbora...samo sto mi kao pojedinci nismo svjesni da imamo moc u rukama i nismo odgovorni ni toliko malo,da svake 2 godine izdvojimo pola sata za glasanje
toliko malo necemo da uradimo a onda toliko puno ocekujemo od nekoga...ovi politicari i rade onoliko koliko ljudi zele da rade a to je NISTA