SDP

daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#35176 Re: SDP

Post by daddy-kool »

Alfons Kauders wrote:16 dana do cega?

Do izbora DF i SBB? Ili DF-SDA-SDP? Mozda SDA-SDP+ostali? Ili neceg desetog?

Ne vidim na cemu pojedinci baziraju optimizam. Ako smatrate da je DF bolji od SDP-a, nikakav problem, slazem se donekle - ali rijec je opet o nijansama. SDA i SBB? Isti kurac, s tim da mi je SBB odbojniji od SDA.

Dakle kakve se uopste promjene ocekuju kada se skine SDP? Zivo me interesuje, jer ovaj put prognoziram JOS VISE "razocaranih" nego nakon proslih izbora.

Ali eto, mogu se nosati Titine slike, pa malo pricati o Dejtonu, rahmetli republici, povratku, "cunamiju" i sl... Uglavnom, mimo reklama za deterdzent, sta se zapravo ocekuje?

Nemojte mi samo reci... da nakon svih ovih godina... vjerujete politicarima?
:lol: :lol:

Ti baš naumio da pokvariš ljudima predizborni užitak.
This time it's different. :D
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#35177 Re: SDP

Post by VjecitiStudent »

Alfons Kauders wrote:
VjecitiStudent wrote:
Alfons Kauders wrote:16 dana do cega?

Do izbora DF i SBB? Ili DF-SDA-SDP? Mozda SDA-SDP+ostali? Ili neceg desetog?

Ne vidim na cemu pojedinci baziraju optimizam. Ako smatrate da je DF bolji od SDP-a, nikakav problem, slazem se donekle - ali rijec je opet o nijansama. SDA i SBB? Isti kurac, s tim da mi je SBB odbojniji od SDA.

Dakle kakve se uopste promjene ocekuju kada se skine SDP? Zivo me interesuje, jer ovaj put prognoziram JOS VISE "razocaranih" nego nakon proslih izbora.

Ali eto, mogu se nosati Titine slike, pa malo pricati o Dejtonu, rahmetli republici, povratku, "cunamiju" i sl... Uglavnom, mimo reklama za deterdzent, sta se zapravo ocekuje?

Nemojte mi samo reci... da nakon svih ovih godina... vjerujete politicarima?
Još svega 16 dana do potpunog kraha lažne ljevice u BiH.
Nisam znao da uopste imamo ljevicu u BiH, ali nejse.

Pitanje i dalje stoji, sta poslije?
Vrijeme kraha je uvijek i vrijeme velikih izazova i dramatičnih preokreta.
Novak20
Posts: 15239
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#35178 Re: SDP

Post by Novak20 »

Alfons Kauders wrote:16 dana do cega?

Do izbora DF i SBB? Ili DF-SDA-SDP? Mozda SDA-SDP+ostali? Ili neceg desetog?

Ne vidim na cemu pojedinci baziraju optimizam. Ako smatrate da je DF bolji od SDP-a, nikakav problem, slazem se donekle - ali rijec je opet o nijansama. SDA i SBB? Isti kurac, s tim da mi je SBB odbojniji od SDA.

Dakle kakve se uopste promjene ocekuju kada se skine SDP? Zivo me interesuje, jer ovaj put prognoziram JOS VISE "razocaranih" nego nakon proslih izbora.

Ali eto, mogu se nosati Titine slike, pa malo pricati o Dejtonu, rahmetli republici, povratku, "cunamiju" i sl... Uglavnom, mimo reklama za deterdzent, sta se zapravo ocekuje?

Nemojte mi samo reci... da nakon svih ovih godina... vjerujete politicarima?
Ja ne vjerujem političarima ali to nije razlog da ne izađem na izbore. Ovi do sada su izdali moja očekivanja i to mogu pokazati samo na način da svoj glas dadnem nekom drugom. Možda je isti ili gori ali se nadam da će onaj ko je iznevjerio moj ranije dat' glas i povjerenje odjeb.... sa svih funkcija doživotno. Samo tako i ima šanse da nekad neko odgovara za svoja (ne)djela.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#35179 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

VjecitiStudent wrote:
Alfons Kauders wrote: Pitanje i dalje stoji, sta poslije?
Vrijeme kraha je uvijek i vrijeme velikih izazova i dramatičnih preokreta.
Da, ali sta to zapravo znaci? Sta ocekujes nakon toga? Cemu se trebamo radovati?

Jednostavna pitanja, ne razumijem zasto navijaci nemaju jednostavan odgovor.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#35180 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

daddy-kool wrote:
Alfons Kauders wrote:16 dana do cega?

Do izbora DF i SBB? Ili DF-SDA-SDP? Mozda SDA-SDP+ostali? Ili neceg desetog?

Ne vidim na cemu pojedinci baziraju optimizam. Ako smatrate da je DF bolji od SDP-a, nikakav problem, slazem se donekle - ali rijec je opet o nijansama. SDA i SBB? Isti kurac, s tim da mi je SBB odbojniji od SDA.

Dakle kakve se uopste promjene ocekuju kada se skine SDP? Zivo me interesuje, jer ovaj put prognoziram JOS VISE "razocaranih" nego nakon proslih izbora.

Ali eto, mogu se nosati Titine slike, pa malo pricati o Dejtonu, rahmetli republici, povratku, "cunamiju" i sl... Uglavnom, mimo reklama za deterdzent, sta se zapravo ocekuje?

Nemojte mi samo reci... da nakon svih ovih godina... vjerujete politicarima?
:lol: :lol:

Ti baš naumio da pokvariš ljudima predizborni užitak.
This time it's different. :D
Bas se posra ljudima u ceif.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#35181 Re: SDP

Post by madner »

Princip je jasan, treba kazniti opciju koja iznevjeri i traziti alternative koja ce ispuniti ocekivanja.
Alternativa tome je rad izvan demokratskog sistema, tako da bi trebao navijati upravo za ovo ponasanje jer alternativa je znatno opasnija.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#35182 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

Novak20 wrote:
Alfons Kauders wrote:16 dana do cega?

Do izbora DF i SBB? Ili DF-SDA-SDP? Mozda SDA-SDP+ostali? Ili neceg desetog?

Ne vidim na cemu pojedinci baziraju optimizam. Ako smatrate da je DF bolji od SDP-a, nikakav problem, slazem se donekle - ali rijec je opet o nijansama. SDA i SBB? Isti kurac, s tim da mi je SBB odbojniji od SDA.

Dakle kakve se uopste promjene ocekuju kada se skine SDP? Zivo me interesuje, jer ovaj put prognoziram JOS VISE "razocaranih" nego nakon proslih izbora.

Ali eto, mogu se nosati Titine slike, pa malo pricati o Dejtonu, rahmetli republici, povratku, "cunamiju" i sl... Uglavnom, mimo reklama za deterdzent, sta se zapravo ocekuje?

Nemojte mi samo reci... da nakon svih ovih godina... vjerujete politicarima?
Ja ne vjerujem političarima ali to nije razlog da ne izađem na izbore. Ovi do sada su izdali moja očekivanja i to mogu pokazati samo na način da svoj glas dadnem nekom drugom. Možda je isti ili gori ali se nadam da će onaj ko je iznevjerio moj ranije dat' glas i povjerenje odjeb.... sa svih funkcija doživotno. Samo tako i ima šanse da nekad neko odgovara za svoja (ne)djela.
Kojim novim? Ja ih ne vidim. Vidim masu starih u novim dresovima.

Cak se i ne trude da ponude bilo kakve nove ideje, pa tako kampanja DF izgleda kao hibrid kampanje SDP i NS na proslim izborima, dok kampanja SBB izgleda kao kombinacija SDA i SDP kampanja iz 2010, samo prilagodjena prosjecnom nivou inteligencije i pismenosti simpatizera SBB. Takvo im je i clanstvo - mahom prebjezi iz maticnih stranaka.

Dakle... Eto ako vec necemo o konkretnim stvarima, sta su barem obecali? Jer se meni cini da nisam cuo nista novo. Evo hajde recimo da tek trebam odluciti za koga glasati... Sta mi to nudi bilo ko od njih, a da vec nije bezbroj puta prezvakano u proteklih 20 godina?
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#35183 Re: SDP

Post by VjecitiStudent »

Alfons Kauders wrote:
VjecitiStudent wrote:
Alfons Kauders wrote: Pitanje i dalje stoji, sta poslije?
Vrijeme kraha je uvijek i vrijeme velikih izazova i dramatičnih preokreta.
Da, ali sta to zapravo znaci? Sta ocekujes nakon toga? Cemu se trebamo radovati?

Jednostavna pitanja, ne razumijem zasto navijaci nemaju jednostavan odgovor.
Nakon konačnog kraha SDP-a očekujem konačnu pojavu lijeve političke opcije na bh. političkoj sceni čije se djelovanje više neće zasnivati na jednomandatnoj marketinškoj laži, iza koje stoji najobičniji lopovluk, već na dugotrajnoj i upornoj borbi za obećane ciljeve.

To se naravno neće desiti na ovim izborima.

Edit: Ali osnovni preduvjet za pojavu novog je konačni krah SDP-a.
I zato, još svega 16 dana ... :evil:
Last edited by VjecitiStudent on 26/09/2014 11:26, edited 1 time in total.
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#35184 Re: SDP

Post by zippoo87 »

Alfons Kauders wrote:
JoseMujica wrote:samo Esso a.s. Maradona nikad neće izdati :D
Esso izdati ne zna! :D

Kako bilo, bice jako zanimljivo citati kmechanje nakon izbora, kada novi igraci prodaju stare ideale za sitne pare. Jer ono s cim se vecina ne zeli pomiriti, ono sto vecina odbija priznati je da vecina naroda i dalje vjeruje u bajke.

Kada bi gledali presjek prosjecne grupe glasaca centra i ljevice, bio bi blizi onim budalama s plenuma nego ekipi s foruma. Ljudi su jednostavno nepismeni i nisu u stanju donositi racionalne odluke, jednostavno nisu. Neki i dalje ocekuju Titu na bijelom konju, neki drzavu za covjeka, neki milijarde maraka kojim bi ponovo izgradili propale fabrike, neki cekaju da dodje neko i razjebe postojece uredjenje.

Ja ipak imam previse godina da vjerujem u bajke i ne prepoznajem se u vicu o Muji i vilenjaku na mostu.
povratak SDA u vlast ne moze sigurno donijeti ocekivani napredak
najveci problem nash ljudi je sto se dijele na SDA i SDP a imamo registvoranih 70 stranaka za ove izbore
opet cu napsiati,da nisu svi isti,nisu kriminalci i politikom se ne zele svi baviti SAMO iz interesa,politika sama po sebi uvijek nosi finu zaradu i mimo kradje i lopovluka

i ne znam,zasto se ti radujes jer prognoziras jos 4 lose godine za sve nas ?
ti mozda to gledas iz svoje perspektive,meni je dobro,ostali neka pocrkaju...
ja znam da je narod kod nas zatucan,glup,posebno ovi stariji i ovi najmladji koji ce izaci na izbore...jedni su ideoloski vezani za SDA ili SDP a drugi nemaju predstavu ni o cemu,ni o zivotu,ni o radu,ni o obavezama ni o cemu
ostane samo razumna srednja generacija,koja opet najvise glasa za sistemske ublehe,jer su se ugradili u taj sistem i sisaju ga
brzo poboljsanje bi moglo doci tek kada bi izaslo preko 80% biraca i kada bi glasali za druge,a slazem se da ni DF nije rjesenje,to je ustvari SDP u odmazdi ali opet,nisu u sistemu ,nisu toliko obuceni za kradje ,pa neka i oni dobiju sansu,ako podbace,eto opet izbora za 2 godine i kazniti i njih
to i jest smisao izbora...samo sto mi kao pojedinci nismo svjesni da imamo moc u rukama i nismo odgovorni ni toliko malo,da svake 2 godine izdvojimo pola sata za glasanje
toliko malo necemo da uradimo a onda toliko puno ocekujemo od nekoga...ovi politicari i rade onoliko koliko ljudi zele da rade a to je NISTA
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#35185 Re: SDP

Post by zippoo87 »

http://cci.ba/monitoring/1/8/2.html
eto rezultati rada ,za one koji pitaju gdje su,kao i za one koji govore da je "puno" toga uradjeno
citati od 15. stranice
Last edited by zippoo87 on 26/09/2014 11:17, edited 1 time in total.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#35186 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

madner wrote:Princip je jasan, treba kazniti opciju koja iznevjeri i traziti alternative koja ce ispuniti ocekivanja.
Alternativa tome je rad izvan demokratskog sistema, tako da bi trebao navijati upravo za ovo ponasanje jer alternativa je znatno opasnija.
Princip jeste jasan, ali stanje na terenu je nesto drugacije.

Niko normalan ba nece u politiku, narocito ne sad. Zasto bi se neko ko ima sasvim pristojan zivot sada uopste bavio politikom? Da mu sutra razbijaju imovinu, pale radno mjesto, porodicu provlace kroz blato na stranicama Avaza i na FTV?

I kako onda doci do te alternative, kada se niko novi nece aktivirati? Zasto bi? Ko bi od nas pristao da sutra bude nekakav kandidat, neki kurac u mjesnom odboru neke stranke ili nesto deseto?

Jedini motiv je novac, da se uhljebi i masno naplati - u protivnom ne vidim svrhu. Moja cijena za takvo nesto bi bila 2-3 miliona KM, da poslije fino odem pecat i da me boli kurac. Ljudi ocekuju 'ekspertne vlade' u kojima bi 'eksperti' radili za milju maraka, i to cetiri godine. I onda ocekuju da niko nece iskoristiti priliku da svo to blacenje i zajebanciju naplati?
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#35187 Re: SDP

Post by Dr. Kuca »

Druze tito mi ti se kunemo!
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#35188 Re: SDP

Post by madner »

Pa nije bas sve tako crno. Ima puno mladih aktivista punih elena. Sa manjkom znanja ali sa puno elena. :D
Imas ljude kojima je toliko pun kurac nesposobne administracije da hoce da to promjene.
Imas parazite.

Da li ih ima dovoljno, je druga prica. No na celu kolone mora biti neko ko ima plemenitije ciljeve od 10 do 25%. Ako je to slucaj, moze napraviti nesto malo pa privuci jos bolje ljude itd...

Da ne mislim da je tako vodio bi oruzanu grupu i trazio kakvu pivnicu. :D
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#35189 Re: SDP

Post by zippoo87 »

Alfons Kauders wrote:
madner wrote:Princip je jasan, treba kazniti opciju koja iznevjeri i traziti alternative koja ce ispuniti ocekivanja.
Alternativa tome je rad izvan demokratskog sistema, tako da bi trebao navijati upravo za ovo ponasanje jer alternativa je znatno opasnija.
Princip jeste jasan, ali stanje na terenu je nesto drugacije.

Niko normalan ba nece u politiku, narocito ne sad. Zasto bi se neko ko ima sasvim pristojan zivot sada uopste bavio politikom? Da mu sutra razbijaju imovinu, pale radno mjesto, porodicu provlace kroz blato na stranicama Avaza i na FTV?

I kako onda doci do te alternative, kada se niko novi nece aktivirati? Zasto bi? Ko bi od nas pristao da sutra bude nekakav kandidat, neki kurac u mjesnom odboru neke stranke ili nesto deseto?

Jedini motiv je novac, da se uhljebi i masno naplati - u protivnom ne vidim svrhu. Moja cijena za takvo nesto bi bila 2-3 miliona KM, da poslije fino odem pecat i da me boli kurac. Ljudi ocekuju 'ekspertne vlade' u kojima bi 'eksperti' radili za milju maraka, i to cetiri godine. I onda ocekuju da niko nece iskoristiti priliku da svo to blacenje i zajebanciju naplati?
znaci tebi je sasvim moralno i OK sto politicari kradu i kazes da bi ukrao i ti,kada bi ponuda bila 2-3 miliona KM za mandat...ma krasno...ne znam sta vise imas pisati na ovim politickim temama
da se rijesiti SDA i SDP mafije po sudovima,tuzilastvima...pa da ovi sto "moralno" kradu,konacno zavrse i gdje im je mjesto
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#35190 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

zippoo87 wrote:
Alfons Kauders wrote:
JoseMujica wrote:samo Esso a.s. Maradona nikad neće izdati :D
Esso izdati ne zna! :D

Kako bilo, bice jako zanimljivo citati kmechanje nakon izbora, kada novi igraci prodaju stare ideale za sitne pare. Jer ono s cim se vecina ne zeli pomiriti, ono sto vecina odbija priznati je da vecina naroda i dalje vjeruje u bajke.

Kada bi gledali presjek prosjecne grupe glasaca centra i ljevice, bio bi blizi onim budalama s plenuma nego ekipi s foruma. Ljudi su jednostavno nepismeni i nisu u stanju donositi racionalne odluke, jednostavno nisu. Neki i dalje ocekuju Titu na bijelom konju, neki drzavu za covjeka, neki milijarde maraka kojim bi ponovo izgradili propale fabrike, neki cekaju da dodje neko i razjebe postojece uredjenje.

Ja ipak imam previse godina da vjerujem u bajke i ne prepoznajem se u vicu o Muji i vilenjaku na mostu.
povratak SDA u vlast ne moze sigurno donijeti ocekivani napredak
najveci problem nash ljudi je sto se dijele na SDA i SDP a imamo registvoranih 70 stranaka za ove izbore
opet cu napsiati,da nisu svi isti,nisu kriminalci i politikom se ne zele svi baviti SAMO iz interesa,politika sama po sebi uvijek nosi finu zaradu i mimo kradje i lopovluka

i ne znam,zasto se ti radujes jer prognoziras jos 4 lose godine za sve nas ?
ti mozda to gledas iz svoje perspektive,meni je dobro,ostali neka pocrkaju...
ja znam da je narod kod nas zatucan,glup,posebno ovi stariji i ovi najmladji koji ce izaci na izbore...jedni su ideoloski vezani za SDA ili SDP a drugi nemaju predstavu ni o cemu,ni o zivotu,ni o radu,ni o obavezama ni o cemu
ostane samo razumna srednja generacija,koja opet najvise glasa za sistemske ublehe,jer su se ugradili u taj sistem i sisaju ga
brzo poboljsanje bi moglo doci tek kada bi izaslo preko 80% biraca i kada bi glasali za druge,a slazem se da ni DF nije rjesenje,to je ustvari SDP u odmazdi ali opet,nisu u sistemu ,nisu toliko obuceni za kradje ,pa neka i oni dobiju sansu,ako podbace,eto opet izbora za 2 godine i kazniti i njih
to i jest smisao izbora...samo sto mi kao pojedinci nismo svjesni da imamo moc u rukama i nismo odgovorni ni toliko malo,da svake 2 godine izdvojimo pola sata za glasanje
toliko malo necemo da uradimo a onda toliko puno ocekujemo od nekoga...ovi politicari i rade onoliko koliko ljudi zele da rade a to je NISTA
Ne znam odakle ti ideja da se radujem?! Govorim upravo suprotno, govorim da ce ovaj put biti jos veci cirkus i da to ne treba nikome.

A sto se tice moje perspektive, da, meni nije lose i da - mene zaboli kurac sto ce neko kmecati kako nema posla a vec 20 godina glasa za SDA. Neka crkne sto se mene tice, to je prirodna selekcija.

U biti, meni je apsolutno nebitno ko ce doci na vlast, jer ne ovisim o politici, kao ni ostatak moje porodice. Ove godine vjerovatno necu ni glasati, jer imam obaveza a stvarno ne vidim svrhu.

I ne, ne bi bilo bolje kada bi na izbore izaslo 80% biraca, jer bi to znacilo da na izborima imas 30% ljudi koji nemaju blage veze sta rade i koji su podlozni manipulaciji. To je jos jedna velika ubleha koju su nam servirali sve ove godine. Trebaju se aktivirati mladi, trebaju glasati.

Iskreno, nakon profesionalnih i licnih iskustava s ljudima mladjim od 25, mogu slobodno reci da im ne bi dao dvije nacrtane ovce da cuvaju. Jednostavno... to su invalidi, djeca koja se ne znaju brinuti sami o sebi, unistene generacije
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#35191 Re: SDP

Post by daddy-kool »

madner wrote:Princip je jasan, treba kazniti opciju koja iznevjeri i traziti alternative koja ce ispuniti ocekivanja.
Alternativa tome je rad izvan demokratskog sistema, tako da bi trebao navijati upravo za ovo ponasanje jer alternativa je znatno opasnija.
Koje druge?

Ovo što priča Alfons je sasvim na mjestu. Na jednoj drugoj temi ti si postavio pitanje ko to nudi smanjenje adminsitracije i povećanje zaposlenosti za po 1% godišnje. Odgovor je da niti jedna stranka ovo ne može ponuditi (ili joj nije u interesu), jer za to jednostavno nema novih ideja, nema te snage ni tih ljudi koji to mogu provesti. A ono što svi zaboravljaju jeste da nas čekaju prljavo-slatki poslovi oko pravljenja koalicija nakon izbora, jer takav je kod nas politički sistem, tako koga god da izaberete izabrali ste i njihovu suprotnost.

Zato, ono što trebamo priželjkivati je stabilnost, nastavak funkcionisanja sistema čak i kada je loš. Sutrašnji dan nosi nadu, a vremenom će se i ovakav sistem postepeno poboljšavati. Jer, šta bi bila alternativa, izlazak izvan demokratskih okvira?
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#35192 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

zippoo87 wrote:
Alfons Kauders wrote:
madner wrote:Princip je jasan, treba kazniti opciju koja iznevjeri i traziti alternative koja ce ispuniti ocekivanja.
Alternativa tome je rad izvan demokratskog sistema, tako da bi trebao navijati upravo za ovo ponasanje jer alternativa je znatno opasnija.
Princip jeste jasan, ali stanje na terenu je nesto drugacije.

Niko normalan ba nece u politiku, narocito ne sad. Zasto bi se neko ko ima sasvim pristojan zivot sada uopste bavio politikom? Da mu sutra razbijaju imovinu, pale radno mjesto, porodicu provlace kroz blato na stranicama Avaza i na FTV?

I kako onda doci do te alternative, kada se niko novi nece aktivirati? Zasto bi? Ko bi od nas pristao da sutra bude nekakav kandidat, neki kurac u mjesnom odboru neke stranke ili nesto deseto?

Jedini motiv je novac, da se uhljebi i masno naplati - u protivnom ne vidim svrhu. Moja cijena za takvo nesto bi bila 2-3 miliona KM, da poslije fino odem pecat i da me boli kurac. Ljudi ocekuju 'ekspertne vlade' u kojima bi 'eksperti' radili za milju maraka, i to cetiri godine. I onda ocekuju da niko nece iskoristiti priliku da svo to blacenje i zajebanciju naplati?
znaci tebi je sasvim moralno i OK sto politicari kradu i kazes da bi ukrao i ti,kada bi ponuda bila 2-3 miliona KM za mandat...ma krasno...ne znam sta vise imas pisati na ovim politickim temama
da se rijesiti SDA i SDP mafije po sudovima,tuzilastvima...pa da ovi sto "moralno" kradu,konacno zavrse i gdje im je mjesto
Niram rekao ni da je moralno ni normalno.

Jednostavno kazem da bi to bila moja cijena za medijski linc i prozivanje. Cak sam i jeftin, vjeruj mi. Dakle za te pare bi pristao da o meni pisu Avaz i federalna. Dakle ja bih to naplatio, debelo.

Ne vidim tu nista sporno, jer bi unistio svoje ime za sva vremena, a nadam se da jos uvijek imam 20tak godina radnog vijeka pred sobom. :D Imajuci to u vidu, odrekao bih se jednog miliona koji bi zaradio cisto, da bi dobio dva ili tri miliona s unistenom reputacijom. :D Ko sto rekoh, jeftino sefe :D
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#35193 Re: SDP

Post by VjecitiStudent »

Alfons Kauders wrote: Niram rekao ni da je moralno ni normalno.

Jednostavno kazem da bi to bila moja cijena za medijski linc i prozivanje. Cak sam i jeftin, vjeruj mi. Dakle za te pare bi pristao da o meni pisu Avaz i federalna. Dakle ja bih to naplatio, debelo.

Ne vidim tu nista sporno, jer bi unistio svoje ime za sva vremena, a nadam se da jos uvijek imam 20tak godina radnog vijeka pred sobom. :D Imajuci to u vidu, odrekao bih se jednog miliona koji bi zaradio cisto, da bi dobio dva ili tri miliona s unistenom reputacijom. :D Ko sto rekoh, jeftino sefe :D
Nermine, jesi li to ti? :mrgreen:
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#35194 Re: SDP

Post by madner »

daddy-kool wrote:
madner wrote:Princip je jasan, treba kazniti opciju koja iznevjeri i traziti alternative koja ce ispuniti ocekivanja.
Alternativa tome je rad izvan demokratskog sistema, tako da bi trebao navijati upravo za ovo ponasanje jer alternativa je znatno opasnija.
Koje druge?

Ovo što priča Alfons je sasvim na mjestu. Na jednoj drugoj temi ti si postavio pitanje ko to nudi smanjenje adminsitracije i povećanje zaposlenosti za po 1% godišnje. Odgovor je da niti jedna stranka ovo ne može ponuditi (ili joj nije u interesu), jer za to jednostavno nema novih ideja, nema te snage ni tih ljudi koji to mogu provesti. A ono što svi zaboravljaju jeste da nas čekaju prljavo-slatki poslovi oko pravljenja koalicija nakon izbora, jer takav je kod nas politički sistem, tako koga god da izaberete izabrali ste i njihovu suprotnost.

Zato, ono što trebamo priželjkivati je stabilnost, nastavak funkcionisanja sistema čak i kada je loš. Sutrašnji dan nosi nadu, a vremenom će se i ovakav sistem postepeno poboljšavati. Jer, šta bi bila alternativa, izlazak izvan demokratskih okvira?
Pa ako demokratija ne fercera, vrijeme je za drugi sistem. Nasilje uzivo i tako to dok ne dodjemo do necega sto fercera.

Naravno da imaju stranke koje to mogu provesti. Vidio sam i neke programe kako to uraditi. Politicka volja da se to uradi je druga stvar. Ako je ne bude, za 4 godine racun ispostaviti.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#35195 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

VjecitiStudent wrote:
Alfons Kauders wrote: Niram rekao ni da je moralno ni normalno.

Jednostavno kazem da bi to bila moja cijena za medijski linc i prozivanje. Cak sam i jeftin, vjeruj mi. Dakle za te pare bi pristao da o meni pisu Avaz i federalna. Dakle ja bih to naplatio, debelo.

Ne vidim tu nista sporno, jer bi unistio svoje ime za sva vremena, a nadam se da jos uvijek imam 20tak godina radnog vijeka pred sobom. :D Imajuci to u vidu, odrekao bih se jednog miliona koji bi zaradio cisto, da bi dobio dva ili tri miliona s unistenom reputacijom. :D Ko sto rekoh, jeftino sefe :D
Nermine, jesi li to ti? :mrgreen:
Trebamo biti duhoviti na ovaj vakat. :D Ali to ne znaci da trebamo posezati za humorom onda kada nemamo odgovore na pitanja. :D
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#35196 Re: SDP

Post by VjecitiStudent »

Alfons Kauders wrote:
VjecitiStudent wrote:
Alfons Kauders wrote: Niram rekao ni da je moralno ni normalno.

Jednostavno kazem da bi to bila moja cijena za medijski linc i prozivanje. Cak sam i jeftin, vjeruj mi. Dakle za te pare bi pristao da o meni pisu Avaz i federalna. Dakle ja bih to naplatio, debelo.

Ne vidim tu nista sporno, jer bi unistio svoje ime za sva vremena, a nadam se da jos uvijek imam 20tak godina radnog vijeka pred sobom. :D Imajuci to u vidu, odrekao bih se jednog miliona koji bi zaradio cisto, da bi dobio dva ili tri miliona s unistenom reputacijom. :D Ko sto rekoh, jeftino sefe :D
Nermine, jesi li to ti? :mrgreen:
Trebamo biti duhoviti na ovaj vakat. :D Ali to ne znaci da trebamo posezati za humorom onda kada nemamo odgovore na pitanja. :D
Odgovore na pitanje, "zašto nam treba potpuni krah SDP-a?" ispisujem, sa malim varijacijama, još od prvog dana svoje registracije ovdje.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#35197 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

madner wrote:
daddy-kool wrote:
madner wrote:Princip je jasan, treba kazniti opciju koja iznevjeri i traziti alternative koja ce ispuniti ocekivanja.
Alternativa tome je rad izvan demokratskog sistema, tako da bi trebao navijati upravo za ovo ponasanje jer alternativa je znatno opasnija.
Koje druge?

Ovo što priča Alfons je sasvim na mjestu. Na jednoj drugoj temi ti si postavio pitanje ko to nudi smanjenje adminsitracije i povećanje zaposlenosti za po 1% godišnje. Odgovor je da niti jedna stranka ovo ne može ponuditi (ili joj nije u interesu), jer za to jednostavno nema novih ideja, nema te snage ni tih ljudi koji to mogu provesti. A ono što svi zaboravljaju jeste da nas čekaju prljavo-slatki poslovi oko pravljenja koalicija nakon izbora, jer takav je kod nas politički sistem, tako koga god da izaberete izabrali ste i njihovu suprotnost.

Zato, ono što trebamo priželjkivati je stabilnost, nastavak funkcionisanja sistema čak i kada je loš. Sutrašnji dan nosi nadu, a vremenom će se i ovakav sistem postepeno poboljšavati. Jer, šta bi bila alternativa, izlazak izvan demokratskih okvira?
Pa ako demokratija ne fercera, vrijeme je za drugi sistem. Nasilje uzivo i tako to dok ne dodjemo do necega sto fercera.

Naravno da imaju stranke koje to mogu provesti. Vidio sam i neke programe kako to uraditi. Politicka volja da se to uradi je druga stvar. Ako je ne bude, za 4 godine racun ispostaviti.
Problem je sto fercera.

Ljudi glasaju za Titu, dobiju Valtera. Glasaju za 100% BiH, dobiju Valtera u Stambolu. Glasaju za referendum, dobiju Guardiana, a za treci tu je doktor Cho.

Ljudi dobiju tacno ono sto su trazili, vjeruj mi. Njihov prioritet pri izboru su bajke. Oni ne glasaju da njima bude bolje, vec da drugima bude gore.

Ne mozes glasati za mahanje zastavama, pa onda pitati gdje su radna mjesta i kvalitet zivota. Pa ti si svojim glasom svima stavio do znanja da ti to nisu prioriteti. Politicka ponuda ce se uvijek prilagoditi potraznji - tako da ce sljedeci put i ostale stranke mahati zastavama i pricati bajke. Uostalom dovoljno je pogledati sta je Dodik napravio na toj prici u proteklih 10 godina.

Ljude NE ZANIMAJU realna, ozbilnja rjesenja, mada tvrde suprotno. Ljudi nece da se informisu i obrazuju, da rade, da se zrtvuju, organizuju, trude. Ljudi hoce magicne stapice i bajke. Dobili su ono sto su trazili prosli put, a i ovaj ce.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#35198 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

VjecitiStudent wrote:
Alfons Kauders wrote:
VjecitiStudent wrote:
Nermine, jesi li to ti? :mrgreen:
Trebamo biti duhoviti na ovaj vakat. :D Ali to ne znaci da trebamo posezati za humorom onda kada nemamo odgovore na pitanja. :D
Odgovore na pitanje, "zašto nam treba potpuni krah SDP-a?" ispisujem, sa malim varijacijama, još od prvog dana svoje registracije ovdje.
Taj krah smo imali poslije Alijanse, pa ne vidim da je pomogao. Naprotiv.

Ako zaista mislis da ce se nakon kraha SDP-a ili bilo koje druge stranke formirati nesto bolje, ok, postujem tvoje misljenje. Ne slazem se jer sam vec naveo zasto se cestiti ljudi nece baviti politikom, sto znaci da cemo opet dobiti iste ljude u drugim dresovima.
Novak20
Posts: 15239
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#35199 Re: SDP

Post by Novak20 »

Alfons Kauders wrote:
Novak20 wrote:
Alfons Kauders wrote:16 dana do cega?

Do izbora DF i SBB? Ili DF-SDA-SDP? Mozda SDA-SDP+ostali? Ili neceg desetog?

Ne vidim na cemu pojedinci baziraju optimizam. Ako smatrate da je DF bolji od SDP-a, nikakav problem, slazem se donekle - ali rijec je opet o nijansama. SDA i SBB? Isti kurac, s tim da mi je SBB odbojniji od SDA.

Dakle kakve se uopste promjene ocekuju kada se skine SDP? Zivo me interesuje, jer ovaj put prognoziram JOS VISE "razocaranih" nego nakon proslih izbora.

Ali eto, mogu se nosati Titine slike, pa malo pricati o Dejtonu, rahmetli republici, povratku, "cunamiju" i sl... Uglavnom, mimo reklama za deterdzent, sta se zapravo ocekuje?

Nemojte mi samo reci... da nakon svih ovih godina... vjerujete politicarima?
Ja ne vjerujem političarima ali to nije razlog da ne izađem na izbore. Ovi do sada su izdali moja očekivanja i to mogu pokazati samo na način da svoj glas dadnem nekom drugom. Možda je isti ili gori ali se nadam da će onaj ko je iznevjerio moj ranije dat' glas i povjerenje odjeb.... sa svih funkcija doživotno. Samo tako i ima šanse da nekad neko odgovara za svoja (ne)djela.
Kojim novim? Ja ih ne vidim. Vidim masu starih u novim dresovima.

Cak se i ne trude da ponude bilo kakve nove ideje, pa tako kampanja DF izgleda kao hibrid kampanje SDP i NS na proslim izborima, dok kampanja SBB izgleda kao kombinacija SDA i SDP kampanja iz 2010, samo prilagodjena prosjecnom nivou inteligencije i pismenosti simpatizera SBB. Takvo im je i clanstvo - mahom prebjezi iz maticnih stranaka.

Dakle... Eto ako vec necemo o konkretnim stvarima, sta su barem obecali? Jer se meni cini da nisam cuo nista novo. Evo hajde recimo da tek trebam odluciti za koga glasati... Sta mi to nudi bilo ko od njih, a da vec nije bezbroj puta prezvakano u proteklih 20 godina?
Nisam nigdje rekao novim političarima nego drugim. Sve ostalo je kao što kažeš 99%. Ipak, ima kvaka. Promjena vlasti je prilika da se razbiju već uhodane šeme moći i uticaja pojedinaca koji drže ovaj negativni status quo. Izbij poluge vlasti jednima, daj ih drugima pa nek se prozivaju, obračunavaju i zatvaraju jedni druge. Čisto da sebi dignu rejting i obezbijede još 4 godine na vlasti. Veća je šansa da na primjer Čaušević propjeva kad ga pitaju odakle mu bogatstvo preko noći ljudi koji nisu iz iste stranke kao i on sam. To je prirodan društveni proces koji podrazumjeva poziciju i opoziciju.
Ako se sklape u kriminalu kao što je bio slućaj 2010 dovedi treće na slijedećim izborima.
Sistem društvene i lične odgovornosti mora profunkcionisati ili će se ovde stvari opet rješavati paljevinom i puškom.
User avatar
drug_profi
Posts: 65418
Joined: 16/07/2012 16:00

#35200 Re: SDP

Post by drug_profi »

Alfons Kauders wrote:
VjecitiStudent wrote:
Alfons Kauders wrote: Pitanje i dalje stoji, sta poslije?
Vrijeme kraha je uvijek i vrijeme velikih izazova i dramatičnih preokreta.
Da, ali sta to zapravo znaci? Sta ocekujes nakon toga? Cemu se trebamo radovati?

Jednostavna pitanja, ne razumijem zasto navijaci nemaju jednostavan odgovor.
Evo moje misljenje ako je od pomoci.
Mislim da je jedini lijek za neodgovornu vlast - smjena. U nasem slucaju bi trebalo nekoliko ciklusa i zakon o prijevremenim izborima. Nisu nas gurbeti izmislili nepotizam i klijentelizam. Postojalo je to svuda. Samo ljudi nisu htjeli da to trpe. Ne bi ni ovdje da ih se ne prepada majorizacijama, secesijama, genocidima...

Tako da je odgovor glasati protiv vlasti cak i kad opozicija nije nista bolja jer je samo to nacin da se neko konacno popravi.


----------------------------------
...s tipfeler masine...
Post Reply