SDP

User avatar
ultima_palabra
Posts: 59311
Joined: 15/12/2008 16:53

#34851 Re: SDP

Post by ultima_palabra »

sigh wrote:
ultima_palabra wrote:Koji dug je smanjen? Zadužujemo se kod MMF-a da vratimo dug MMF-u... plus svake sedmice imaš emisiju trezorskih zapisa FBiH.

Helez je stotine nezakonito izveo iz prava, što će Federacija sve izgubiti na sudu i platiti. Te stvari se ne lome preko koljena.

Neko je već rekao da imamo najskuplji kilometar ceste u Evropi.

Poticaji jesu veći... za Lijanoviće i njemu blisku raju.

Zakon o nelegalno stečenoj imovini usvojen? Kad to?
Mah ja, sve optuzbe bez temelja generirane u nekim stranackim centralama fasista i nazadnjaka :wink:
A obećavajuće si krenuo... :)
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#34852 Re: SDP

Post by Ridjobrki »

ultima_palabra wrote: A obećavajuće si krenuo... :)
I tako šnjima vazda. :lol:
Marko Zarko
Posts: 256
Joined: 11/07/2014 19:40

#34853 Re: SDP

Post by Marko Zarko »

A jest im šukno USAID s onim spotom, nečuveno i neviđeno :-D :D :-D
User avatar
sigh
Posts: 1173
Joined: 22/08/2014 23:12

#34854 Re: SDP

Post by sigh »

JedanMova wrote:
sigh wrote:
:lol: Eto u nedostatku argumenata prelazis na suplju !

Ponavljam.
Jel smanjen dug ? Jeste
Jel pokrenuta izgradnja infrastrukture u vecem obimu nego za vrijeme vladavine prethodnih vlada ? Jeste !
Jesu izbaceni lazni borci iz prava ? Jesu !
Jesu veci poticaji u poljoprivredi ? Jesu !
Jel usvojen zakon o nelegalno stecenoj imovini ? Jeste !

Samo mali djelic toga sto je uradjeno ! Ispitaj ti sebe i svoju ignoranciju :-D
Covjek ti je lijepo odgovorio...
Nije meni niko ovdje nista odgovorio. Svi bubate samo misljenja zasnovana na nedostatku informacija. Pa tip uopste ne zna da je usvojen zakon o nelegalno stecenoj imovini ! Kazem ti ! Neinformiranost :wink: Drugi lik se uporno izvaljuje u stvarima koje ocigledno nisu njegova profesija ali eto bas sam sinoc citao kako tesko neobrazovane osobe cesto nisu svjesne svoje ignorancije i neznanja. :-)

Umjesto da prihvatite da je neko iz suprotne politicke orijentacije uradio nesto dobro i da kritikujete tamo gdje su uradili lose, vi relativizirate i uspjehe. :-)
User avatar
sigh
Posts: 1173
Joined: 22/08/2014 23:12

#34855 Re: SDP

Post by sigh »

ultima_palabra wrote:
sigh wrote:
ultima_palabra wrote:Koji dug je smanjen? Zadužujemo se kod MMF-a da vratimo dug MMF-u... plus svake sedmice imaš emisiju trezorskih zapisa FBiH.

Helez je stotine nezakonito izveo iz prava, što će Federacija sve izgubiti na sudu i platiti. Te stvari se ne lome preko koljena.

Neko je već rekao da imamo najskuplji kilometar ceste u Evropi.

Poticaji jesu veći... za Lijanoviće i njemu blisku raju.

Zakon o nelegalno stečenoj imovini usvojen? Kad to?
Mah ja, sve optuzbe bez temelja generirane u nekim stranackim centralama fasista i nazadnjaka :wink:
A obećavajuće si krenuo... :)
Koga je izveo nezakonito ? Gdje su te silne presude protiv Federacije ?
Ko je rekao ? Otkud to "taj neko" zna ? Procitao u nekim od nasih "objektivnih" medija ?
Kakvi Lijanovici ? :lol:
User avatar
iPod
Posts: 1801
Joined: 20/11/2006 17:20

#34856 Re: SDP

Post by iPod »

Kakvim kretenima mi kupujemo auta.....

Nesreća u Velikoj Kladuši: Pudarić se Audijem zabio u metalne stubove

Image

Image
User avatar
drug_profi
Posts: 65441
Joined: 16/07/2012 16:00

#34857 Re: SDP

Post by drug_profi »

Jebo li ga audi. Prije 5 dana mal me nisu u jarak zgurali kod Čelebića, preticuci kolonu na punoj i nepreglednom pravcu.
Odlicno je ovo. Niko nije stradao.
JedanMova
Posts: 726
Joined: 02/07/2014 14:32

#34858 Re: SDP

Post by JedanMova »

sigh wrote:
JedanMova wrote:
sigh wrote:
:lol: Eto u nedostatku argumenata prelazis na suplju !

Ponavljam.
Jel smanjen dug ? Jeste
Jel pokrenuta izgradnja infrastrukture u vecem obimu nego za vrijeme vladavine prethodnih vlada ? Jeste !
Jesu izbaceni lazni borci iz prava ? Jesu !
Jesu veci poticaji u poljoprivredi ? Jesu !
Jel usvojen zakon o nelegalno stecenoj imovini ? Jeste !

Samo mali djelic toga sto je uradjeno ! Ispitaj ti sebe i svoju ignoranciju :-D
Covjek ti je lijepo odgovorio...
Nije meni niko ovdje nista odgovorio. Svi bubate samo misljenja zasnovana na nedostatku informacija. Pa tip uopste ne zna da je usvojen zakon o nelegalno stecenoj imovini ! Kazem ti ! Neinformiranost :wink: Drugi lik se uporno izvaljuje u stvarima koje ocigledno nisu njegova profesija ali eto bas sam sinoc citao kako tesko neobrazovane osobe cesto nisu svjesne svoje ignorancije i neznanja. :-)

Umjesto da prihvatite da je neko iz suprotne politicke orijentacije uradio nesto dobro i da kritikujete tamo gdje su uradili lose, vi relativizirate i uspjehe. :-)
Prosto obozavam likove koji funkcionisu na principu "svi su glupi, samo sam ja pametan"...
Jesi se pogledao u ogledalu kad sam te zamolio? Prepoznajes li se?

I da razjasnimo nesto - politika je tvoja profesija.. .ili?
baxul
Posts: 1884
Joined: 05/01/2004 00:00

#34859 Re: SDP

Post by baxul »

Image
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#34860 Re: SDP

Post by dustaban »

A u pitschkumaterinu, ima li iko normalan u ovom socijaldemokratskom prknu?!
Labirint
Posts: 2939
Joined: 24/06/2013 14:37

#34861 Re: SDP

Post by Labirint »

baxul wrote:Image
Pa ti njega kad vidis vidis da je to jedna retardirana pička zadrigle i podbuhle njuske a spremna na sve zarad komadica vlasti... od ovih mi je samo gori tornjak mada su u zadnje vrijeme i njega pretekli..LJIGAVCI, i ono malo nade u bolje sutra ste razjebali a ova budala iznad jos ima obraza da spominje povratak nekih fiktivnih mladih natrag.. FUJ
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#34862 Re: SDP

Post by dustaban »

Znate sta, malo mi fali da otkrijem i sebe i sve one moje havere SDP-ovce koji se meni u cetri oka jadaju na shefa i ove morone koji im vode stranku, a to nigdje ne smiju javno reci.
Evo sad im porucujem - niste vi bolji dio SDP-a vec njegov najgori dio. Vi ste picke koje shutite i trpite i vi cete biti kolateralna steta u oktobru. Nije mi vas zao bolje niste ni zasluzili.

A da imalo mislite svojom glavom ubrzali bi ste eutanaziju Lagumdzijinog SDP-a. Radi vas samih, radi spasavanja jedne velike politicke ideje, bez koje nema nijedne normalne drzave, i radi toga sto nam je gradjanska opcija slamka spasa... a vi ste tu zadnju sansu upropastili.

Ko moze trpiti u svojoj stranci ovo bihacko krme sa predsjednikom svemira na grudima... ja u njemu vidim potencijalnog simpatizera Benita Musolinija!

Zaista trenutno nema vaznijeg zadatka nego otrest vas o zemlju!
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#34863 Re: SDP

Post by sabina1 »

dustaban wrote:Znate sta, malo mi fali da otkrijem i sebe i sve one moje havere SDP-ovce koji se meni u cetri oka jadaju na shefa i ove morone koji im vode stranku, a to nigdje ne smiju javno reci.
Evo sad im porucujem - niste vi bolji dio SDP-a vec njegov najgori dio. Vi ste picke koje shutite i trpite i vi cete biti kolateralna steta u oktobru. Nije mi vas zao bolje niste ni zasluzili.

A da imalo mislite svojom glavom ubrzali bi ste eutanaziju Lagumdzijinog SDP-a. Radi vas samih, radi spasavanja jedne velike politicke ideje, bez koje nema nijedne normalne drzave, i radi toga sto nam je gradjanska opcija slamka spasa... a vi ste tu zadnju sansu upropastili.

Ko moze trpiti u svojoj stranci ovo bihacko krme sa predsjednikom svemira na grudima... ja u njemu vidim potencijalnog simpatizera Benita Musolinija!

Zaista trenutno nema vaznijeg zadatka nego otrest vas o zemlju!

Dajte glas Našoj Stranci makar u KS a SDP rekonstruišite nakon izbora. Nemate vremena.
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#34864 Re: SDP

Post by Ridjobrki »

Ja Našoj stranci neću halaliti sljepoću oko Hajdera i dok god imam pravo glasa sve i jedna stranka u nekoj varijanti može na njega računati osim Naše stranke.

Da nisam fino govorio, upozoravao, dokazivao, crtao i bojio ne bih žalio. Ovako znam da je i NS jednako nesposobna i nespremna da se obračuna sa šljamom u svojim redovima baš kao i svaka druga stranka.

Imali ste jednog obnašatelja izvršne vlasti i uspjeli ste i tu zajebati, nemojte da se dalje zamaramo. U svakom slučaju sretno vam bilo...
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#34865 Re: SDP

Post by dustaban »

Ridjobrki wrote:Ja Našoj stranci neću halaliti sljepoću oko Hajdera i dok god imam pravo glasa sve i jedna stranka u nekoj varijanti može na njega računati osim Naše stranke.
Da nisam fino govorio, upozoravao, dokazivao, crtao i bojio ne bih žalio. Ovako znam da je i NS jednako nesposobna i nespremna da se obračuna sa šljamom u svojim redovima baš kao i svaka druga stranka.
Imali ste jednog obnašatelja izvršne vlasti i uspjeli ste i tu zajebati, nemojte da se dalje zamaramo. U svakom slučaju sretno vam bilo...
U principu velim - glasajte za koga god samo da nije SDP, ali upravo zbog ovakvih detalja ja licno cu ovaj put glasati za DF, ne zato sto mi je ta stranka potaman, daleko od toga, vec zato sto mislim da je glasanje za DF najbolja manifestacija kaznjavanja SDP-a, a istovremeno se salje poruka i ovim alternativcima da i njihove greske pamtimo.

I kad vec ne mozemo imati ono sto zelimo, hajmo makar kaznjavati. Neka ovo ujedno bude poruka i DF-u: evo dacemo vam povjerenje, cisto zato jer ste novi igrac, ali ako ga izigrate za cetiri godine ni vas nece biti na mapi.
Najbolja potvrda ozbiljnosti ovakvog ultimatuma ce biti kad za mjesec dana maknemo ove shupke, uzrocnike nemira i njihove predsjednike svemira.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#34866 Re: SDP

Post by sabina1 »

Ridjobrki wrote:Ja Našoj stranci neću halaliti sljepoću oko Hajdera i dok god imam pravo glasa sve i jedna stranka u nekoj varijanti može na njega računati osim Naše stranke.

Da nisam fino govorio, upozoravao, dokazivao, crtao i bojio ne bih žalio. Ovako znam da je i NS jednako nesposobna i nespremna da se obračuna sa šljamom u svojim redovima baš kao i svaka druga stranka.

Imali ste jednog obnašatelja izvršne vlasti i uspjeli ste i tu zajebati, nemojte da se dalje zamaramo. U svakom slučaju sretno vam bilo...
Ovako. Repliciram ti ne zbog toga što nećeš glasati za Našu Stranku , ti svoj stav nećeš promijeniti ma šta god ja napisala , repliciram jer će možda ovo čitati neko drugi , neko ko još nije donio odluku.

Nisam članica NS-a simpatizerka - jesam.
Pratila sam rad PK-a ove četiri godine u SKS - zadovoljna sam.
Ne zbog toga što je PK nešto posebno mudrovao ili što je nudio neka apstraktna riješenja , nego zato što je uviđavan , kulturan pozitivno drugačiji.
Nekada je to bio standard - danas nije pa je eto Peđa drugačiji.
Opet niti jedan političar ne odgovara strpljivo i uporno na SVA pitanja forumaša klix-a i provokatorska i ozbiljna , stvarna.
Peđa to radi - transparentnost 1000%.
A on je nezvanični lider jedne parlamentarne stranke.
Koji to politički lider mrtav-hladan izađe na ulicu i dijeli vlastite letke ?
Niti jedan osim Peđe i Denisa.
Ostali se boje vlastitog naroda.

Svaka stranka ima svoje "Hajdere" (zaista nemam pojma o čemu je riječ , pišem jer si ti naveo taj slučaj a sigurna sam da ne pišeš zlonamjerno a još sigurnija da ne pišeš gluposti) pitanje je samo koliko i gdje.
Naša Stranka nije mogla ostati imuna na jednog ili dvojicu "Hajdera" a ako recimo napravi dobar rezultat takvih će Hajdera biti još.
Pitanje je koliko mi u KS (Naše Stranke nažalost nema sa ozbiljnom organizacijom van KS pa moram naglašavati) imamo vremena i SREDSTAVA da hranimo aktuelne vukove-hajdere.
Gladni smo , siromašni i opljačkani bez perspektive.

SDP sa milion hajdera je najveće građansko razočarenje od 1991 na ovamo.
Upravo zato svi SDP-ovci koji ne žele glasati trebaju dati glas NS-u.
Ne zato što je NS veća (nije).
Ne zato što NS ima bolji program (kao notorna socijaldemokratkinja tvrdim da nema).
Nego zato što je NS posljednja linija građanske , principijelne i intelektualne odbrane u Kantonu Sarajevo , posljednji glas razuma , posljednji nosilac principijelnosti. NS je danas ono što SDP nikada nije bio a što smo svi tako željeli.

Uprkos raznim "Hajderima".

Srdačan pozdrav.
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#34867 Re: SDP

Post by Ridjobrki »

Ja Peđu jako cijenim i mislim da se bh. parlamentarci mogu u jako puno stvari ugledati na njega. Želim puno sreće i njemu i NS na izborima ali jednostavno teško halalim kad mi neko crno pokušava predstaviti bijelim. Nije stvar ego-tripa nego čisto ako ti neko sa ceste kaže da da je cesta klizava nemoj ga ubjeđivati da mu ne trebaju lanci, to je sve što želim reći.

NS onako generalno jeste među prihvatljivijim strankama ali su propustili prilliku povesti širu koaliciju malih stranaka kad su za to imali priliku. Napravili su dvije velike strateške greške na početku (loš tajming ulaska na scenu i ograđivanje od malih strankica koje su nudile suradnju) i taj hendikep sad teško da mogu nadoknaditi.

Imaju slabu i razmaženu bazu i nevelik koalicioni potencijal što ih čini prilično neisplatnom strankom za glasanje nekom ko pokušava čestito utilizirati svoj glas. Nisam ni simpatizer DF-a ali oni su u ovakvoj konstelaciji snaga daleko razumnije rješenje s obzirom na momentum, brojnost, raširenost i koalicioni potencijal. Plus što je njihov uspjeh dodatna šljaga tom SDP-u koji je stvarno iznjedrio previše šljama u ovom mandatu.
User avatar
Skijaš
Posts: 13883
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#34868 Re: SDP

Post by Skijaš »

"Nismo svi isti. Ni mi, ni oni. Nečuveno je tvrditi da su svi isti. I oni i mi. Hvala svima koji nam pomažu ili to žele, ali to ne znači da nam treba držati predavanje svako onaj ko misli da o nama i našoj zemlji zna više od svih nas. Nismo svi isti. A naročito nismo budale kojima se svako može praviti pametan", zaključio je na svom blogu Zlatko Lagumdžija.
Ma marš u pičku materinu.
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#34869 Re: SDP

Post by Ridjobrki »

Sličan komentar sam imao na basistinu: "Mrze nas jer želimo živjeti zajedno."

1. Ne mrzimo te, konjino, preziremo stranku koja te met'la.
2. Ne preziremo ti stranku jer želite živjeti zajedno nego jer pokraste Boga oca i zehre obraza neimate.



A šta tek reći o Lagumdžijinom množenju samog sebe nulom. Čuj dvaput pametniji od Bakira I...

1. Ako je jedan of faktora nula onda je i proizvod isto tako nula, profesore.
2. Kad si dvaput pametniji što mu nikad ne iziđe na crtu?
User avatar
jon_jovi
Posts: 2134
Joined: 26/01/2012 11:53
Location: Narodni Posmatrac

#34870 Re: SDP

Post by jon_jovi »

Image

Za kanton Sarajevo
JedanMova
Posts: 726
Joined: 02/07/2014 14:32

#34871 Re: SDP

Post by JedanMova »

sigh wrote:izgradnja inrastrukture
Infrastruktura, samo za tvoje oci :lol: :lol: :lol:

http://istinomjer.ba/niksic-predizborno ... -autoputa/
Last edited by JedanMova on 20/09/2014 10:09, edited 1 time in total.
lasta2
Posts: 268
Joined: 30/04/2014 08:18

#34872 Re: SDP

Post by lasta2 »

ujedinjeni!

Image
lasta2
Posts: 268
Joined: 30/04/2014 08:18

#34873 Re: SDP

Post by lasta2 »

jon_jovi wrote:Image

Za kanton Sarajevo
vidim tu i nekoliko bivših sda-ovaca koji su došli tobe. :wink:
JedanMova
Posts: 726
Joined: 02/07/2014 14:32

#34874 Re: SDP

Post by JedanMova »

lasta2 wrote:
jon_jovi wrote:Image

Za kanton Sarajevo
vidim tu i nekoliko bivših sda-ovaca koji su došli tobe. :wink:
Jel ovo Kurtes nagradjen za vozacke sposobnosti :evil:
User avatar
sigh
Posts: 1173
Joined: 22/08/2014 23:12

#34875 Re: SDP

Post by sigh »

JedanMova wrote:
sigh wrote:izgradnja inrastrukture
Infrastruktura, samo za tvoje oci :lol: :lol: :lol:

http://istinomjer.ba/niksic-predizborno ... -autoputa/
:lol: Istina da je ova vlada izgradila gotovo isto kao sve prethodne zajedno ! Jel ovo racunamo onda kao uspjeh ili sta ?
Last edited by sigh on 20/09/2014 10:40, edited 1 time in total.
Post Reply