SDP i SDA

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
_BosanaC

Post by _BosanaC » 01/09/2006 17:13

BIH20 wrote:Za ovo vrijeme da glasate za SDA ili SDP bi bilo bezveze.

BIH ima veliki problem. Taj problem je onaj sto ima veze sa zgrada nacija. Ove sve probleme sto imamo sada su tu zato sto neznamo kako se zgradi nacija. Haris Silajdzic je jedini koji to zna. Recimi, kako se neko nece buniti kad se dzamija otvori u Prnjavoru kad je to Republika Srpska. To samo mozemo mi dozvoliti. Praviti dzamiju sada tamo je ko kad bi reko "pa nema veze sto je rat, ako mi mozemo brze praviti, nema problema" Tako to izgleda, da pravimo stvari kad niko nevoli situaciju. Takve stvari su razlog sto imamo rat. Nije samo RS nego i federacija treba ici. Nemozemo graditi nista dok osnov nije zavrsen. Mi pravimo stvari, ali pravimo kad nije niko zadovoljan. Kako nebi ovi problemi bili? I ovo sve ide u pamcenje sviju.

Zato, sta mi trebamo je covjek koji ce reci da ima neki principal koji nemoze se pregovarati. Moraju Srbi, i Hrvati, i Bosnjaci biti zadovoljni, ali nemozemo graditi kad ima RS i Federaciju tu.(to je sve bezveze, jel sve to radis kad gradjani nisu zadovoljdni) Onda, 50 godina od sada ce se to pamtiti...i svak ce pamtit zasto je RS i Federacija tu..i opet ce mo imati rat.

Mora se napraviti drugi constitution, neki da pocnemo CISTO, i onda se moze graditi, i ako su sve strane zadovoljdne, onda nece biti problema ako dzamiju stavis gdje hoces.
Znaci constitution dzamija je nas bigest problem?

Da Bog da ti taj Haris constitution pravio k'o sto ga napravi nama '95. u Dejtonu! :lol: A ni nakon '95. nikada jos nije sjahao s vrata, sa svakom mogucom vlasti je tu :roll:

nemaveze

Post by nemaveze » 01/09/2006 17:18

bleka wrote:Evo ja cu vam reci sta ce biti
RS=koalicija SNSD+SDS
FEderacija=SDA+SBIH+HDZ
ostali pusiona i jos se Mirnes i STaljin moraju izmedu sebe glodati :D .
ovi su ovako bili i 92-e i cijela BiH je bila pušiona a i dan danas je tako, samo se džaba svađate :/

nego kako se zvala ona liberalna ili demokratska iz Tuzle?

BIH20

Post by BIH20 » 01/09/2006 17:28

nemaveze wrote:
bleka wrote:Evo ja cu vam reci sta ce biti
RS=koalicija SNSD+SDS
FEderacija=SDA+SBIH+HDZ
ostali pusiona i jos se Mirnes i STaljin moraju izmedu sebe glodati :D .
ovi su bili i 92-a i cijela BiH je bila pušiona a i dan danas je tako, samo se džaba svađate :/
Dayton je napravljen za jedan razlog....da stane rat. (samo to)
Dok je RS tu, dok je federaciju tu, sve drugo neme veze. Ja sam dzamiju uzo kao na primjer kako se Srbi osjecaju kad se dzamija pravi u RS...i sto nebi bili ljuti, mi to pravimo u RS!...ali mi smo svi ludi zato sto smo to dozvolili. RS netreba postojati. Zato mi trebamo imati nekog covjeka koji ce reci da mi nemozemo pregovariti oko neki veoma vazne principals.

Mi svi (muslimani, srbi, hrvati) nevolimo sta se deseva i to je sve zato sto nema dobrog osnova. Da to ima, sve drugo nemi billo problem.

bos

Post by bos » 01/09/2006 17:41

Ma za Harisa se zna...godinama nece covjek u medije kao povukao se iz politike nema teorije da se on vrati ponovo i sad kad mu je stranka zakuhala i sa vjecitim partnerima za podjelu vlasti SDP-om i SDA vraca se da "ozivi" SBIH da im slucajno ne promakne i sljedeci mandat :)

I naravno sad kad opet padne ostavice ove Safete i Gavrile da se bore a njemu ce ponovo biti dosta politike :P

@__BosanaC

Avaz obicno pred izbore procijeni ko bi mogao dobiti pa se na tu stranu okrecu, poceli kao SDA novina pa kasnije pozeljno bilo ici kontra "nacionalistickih" stranaka pa je Zlatko bio spasilac naroda i izabran za licnost godine 2000. itd...
I inace ne vidim medij koji je nezavisan dovoljno da objektivno prati politicka desavanja jedina razlika izmedju avaza i drugih je sto nisu i finansijski zavisni od jedne stranke pa mogu mijenjati opciju kako vjetar puse :)

Titov_pionir

Post by Titov_pionir » 01/09/2006 18:35

BIH20 wrote:
Dayton je napravljen za jedan razlog....da stane rat. (samo to)
Dok je RS tu, dok je federaciju tu, sve drugo neme veze. Ja sam dzamiju uzo kao na primjer kako se Srbi osjecaju kad se dzamija pravi u RS...i sto nebi bili ljuti, mi to pravimo u RS!...ali mi smo svi ludi zato sto smo to dozvolili. RS netreba postojati. Zato mi trebamo imati nekog covjeka koji ce reci da mi nemozemo pregovariti oko neki veoma vazne principals.

Mi svi (muslimani, srbi, hrvati) nevolimo sta se deseva i to je sve zato sto nema dobrog osnova. Da to ima, sve drugo nemi billo problem.
Ovo sto ti pricas nema veze s realnoscu. Nema sanse da se RS ukine ako Srbi u RS ne pristanu na to. Ako neko iz Federacije (kao npr. Hare) kaze da treba ukinuti RS, to izaziva kontraefekat. Isto to rade i u RS-u sa pricom oko otcjepljenja. Ni jedna ni druga stvar nema veze sa realnom situacijom u BiH. Niti ce se u dogledno vrijeme RS ukinuti, niti ce se ikad RS otcijepiti.

To je samo prica da se svaki narod u svoj tor utjera i da narodu slucajno ne padne na pamet da razmislja o stvarnim problemima. (Zakon o visokom obrazovanju, PDV, strategija zaposljavanja,...)

Lijepa je prica da ne treba biti entiteta, al to je (zasad) neizvodivo. Zato, okrenimo se pravim temama, koje su bitne za gradjane a ne ukidanju ili otcjepljenju, ni jedno ni drugo nece napuniti dzepove i stomake gradjana Sarajeva, a ni Banja Luke ili bilo kojeg drugog mjesta u BiH.

Apos

Post by Apos » 04/09/2006 09:40

dripac wrote:Živim za trenutak kad su ovi što su otišli vani i uzeli državljanstvo neke druge države, ostati bez BiH državljastva, dosta su nam iz (da nekažem odakle) kapu krojili.
Koju šešir, šubaru, šapku ili fes. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

joker

Post by joker » 04/09/2006 10:01

bos wrote:Ma za Harisa se zna...godinama nece covjek u medije kao povukao se iz politike nema teorije da se on vrati ponovo i sad kad mu je stranka zakuhala i sa vjecitim partnerima za podjelu vlasti SDP-om i SDA vraca se da "ozivi" SBIH da im slucajno ne promakne i sljedeci mandat :)

I naravno sad kad opet padne ostavice ove Safete i Gavrile da se bore a njemu ce ponovo biti dosta politike :P

@__BosanaC

Avaz obicno pred izbore procijeni ko bi mogao dobiti pa se na tu stranu okrecu, poceli kao SDA novina pa kasnije pozeljno bilo ici kontra "nacionalistickih" stranaka pa je Zlatko bio spasilac naroda i izabran za licnost godine 2000. itd...
I inace ne vidim medij koji je nezavisan dovoljno da objektivno prati politicka desavanja jedina razlika izmedju avaza i drugih je sto nisu i finansijski zavisni od jedne stranke pa mogu mijenjati opciju kako vjetar puse :)
Samo se ne slazem da procijene ko bi mogao dobiti, nego procijene ko bi mogao biti najbolja opcija u tom trenutku pa ga podrzavaju. A ta podrska znaci veliku pomoc u dobijanju izbora...

Post Reply