SDP i SDA

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
joker

Post by joker » 01/09/2006 15:01

Herc,
Avaz je gurao Zlatka i "onaj" SDP pred one one izbore kada je vlast formirala Alijansa. Tada je SDP dobio najvecu podrsku i Avaza i stranaca i glasaca. Nakon sto je Zlatko uspostavio svoju vlast svi su uvidjeli ko je on zaista, pa je izostala podrska i Avaza i stranaca i velikog broja glasaca. Sto je najgore, ovi posljednji su se osjecali toliko prevarenim da naredne izbore velika vecina njih nije ni izasla na izbore i tako omogucili da SDA pobjedi. Da se bar Zlatko na vrijeme povukao... Ali sta ces, sujeta je nezgodna stvar. Jos uz to ima staljinovih karakteristika...

Tuzbe su uslijedile kasnije, valjda je smatrao da je zbog Avaza (koji mu na iducim izborima nije pruzio nikakvu podrsku) izgubio te izbore. A o nasem neovisnom sudstvu da ne pricamo. Ista sudinica u tuzbama protiv Slobodne Bosne ne postupa na isti nacin... Zanimljivo, zar ne?

Privatna filozofija ti je... Nemam rijeci... Ipak, to na neki nacin znaci da ti Avaz formira misljenje... A to je zalosno, trebao bi ga sam ti formirati, a ne da ti drugi govore sta da mislis. Ali valjda ste vi Zlatkovi pulencici nauceni da prihvatate tudje stavove kao svoje, odnosno, da vam drugi formiraju misljenje... :-)

Odisej, Odisej... :roll:
Last edited by joker on 01/09/2006 15:29, edited 1 time in total.

_BosanaC

Post by _BosanaC » 01/09/2006 15:10

joker wrote:Avaz je gurao Zlatka i "onaj" SDP pred one one izbore kada je vlast formirala Alijansa. Tada je SDP dobio najvecu podrsku i Avaza i stranaca i glasaca. Nakon sto je Zlatko uspostavio svoju vlast svi su uvidjeli ko je on zaista, pa je izostala podrska i Avaza i stranaca i velikog broja glasaca. Sto je najgore, ovi posljednji su se osjecali toliko prevarenim da naredne izbore velika vecina njih nije ni izasla na izbore i tako omogucili da SDA pobjedi. Da se bar Zlatko na vrijeme povukao... Ali sta ces, sujeta je nezgodna stvar. Jos uz to ima staljinovih karakteristika...

Tuzbe su uslijedile kasnije, valjda je smatrao da je zbog Avaza (koji mu na iducim izborima nije pruzio nikakvu podrsku) izgubio te izbore. A o nasem neovisnom sudstvu da ne pricamo. Ista sudinica u tuzbama protiv Slobodne Bosne ne postupa na isti nacin... Zanimljivo, zar ne?

Privatna filozofija ti je... Nemam rijeci... Ipak, to na neki nacin znaci da ti Avaz formira misljenje... A to je zalosno, trebao bi ga sam ti formirati, a ne da ti drugi govore sta da mislis. Ali valjda ste vi Zlatkovi pulencici nauceni da prihvatate tudje stavove kao svoje, odnosno, da vam drugi formiraju misljenje... :-)

Odisej, Odisej... :roll:
Alijansa dobila IZBORE? Gdje? Kad? Koje to godine? A pogotovo pred koje je to izbore Havaz gurao SDP?

Ne pricaj gluposti zivota ti :oops:

Odisej

Post by Odisej » 01/09/2006 15:15

E , moja mali Joker ... Onaj diktator na čelu SDP-a meni nikada nije niti će biti u prilici davati upute ili slično..
I ja sam ipak u krivu. Nisi ti u toru...Ti si ipak samo miš...

ClonedAgain

Post by ClonedAgain » 01/09/2006 15:17

U Avazu tvrde da ako SDA dobije naredne izbore Zaltko Lagumdžije će biti mandatar vlade!!!

Može li to neko opovrgnuti, ima li demantija???

BTW, nije SDA problem na ovim izborima, Stranka za BiH je trenutno leglo huškačke priče!!!

bleka

Post by bleka » 01/09/2006 15:22

ClonedAgain wrote:U Avazu tvrde da ako SDA dobije naredne izbore Zaltko Lagumdžije će biti mandatar vlade!!!

Može li to neko opovrgnuti, ima li demantija???

BTW, nije SDA problem na ovim izborima, Stranka za BiH je trenutno leglo huškačke priče!!!
Ako Avaz kaze da ce SDP pobjediti onda cemo kao u to vjerovati. NEcete boni pobjediti, jer nemate narod iza sebe.
Sad je opet SDA mila majka sta je SBiH ?
JEbote konzistentnosti. Dovoljno mi je pogledat 60 minuta i otvoriti S. Bosnu pa da vidim kakav nas pogrom ceka sa Staljinom.

ClonedAgain

Post by ClonedAgain » 01/09/2006 15:24

joker

Post by joker » 01/09/2006 15:28

Hajde dobro, matematika Bosanac...

Ovi su izbori 2006 minus 4 godine mandata to je 2002. Prije toga mandat je trajao 2 godine, onda je to 2000-ta. Znaci Alijansa sa SDP-om na celu je vladala od 2000-2002 godine. Nadam se da nisam pomijesao opstinske i ove izbore, s obzirom da su oni u raskoraku 2 godine. Prema ovoj racunici, u toj 2000-toj je Avaz gurao Zlatka da bi vec 2002 okrenuo stranicu. I to je cinjenica. Sada, sto je se ti ne sjecas ili ne zelis sjetiti to je drugo pitanje...

Odisej, onaj post nije bio tebi upucen vec samo zadnji red gdje ti kolutam ocima. Ono se odnosilo na herca pa cu ispraviti da te ne buni. A da si u krivu, to se podrazumijeva. I ponovo si. Niti sam u toru, niti sam mis, pa probaj ponovo...

bleka

Post by bleka » 01/09/2006 15:28

Evo ja cu vam reci sta ce biti
RS=koalicija SNSD+SDS
FEderacija=SDA+SBIH+HDZ
ostali pusiona i jos se Mirnes i STaljin moraju izmedu sebe glodati :D .

_BosanaC

Post by _BosanaC » 01/09/2006 15:38

joker wrote:Hajde dobro, matematika Bosanac...

Ovi su izbori 2006 minus 4 godine mandata to je 2002. Prije toga mandat je trajao 2 godine, onda je to 2000-ta. Znaci Alijansa sa SDP-om na celu je vladala od 2000-2002 godine. Nadam se da nisam pomijesao opstinske i ove izbore, s obzirom da su oni u raskoraku 2 godine. Prema ovoj racunici, u toj 2000-toj je Avaz gurao Zlatka da bi vec 2002 okrenuo stranicu. I to je cinjenica. Sada, sto je se ti ne sjecas ili ne zelis sjetiti to je drugo pitanje...

Odisej, onaj post nije bio tebi upucen vec samo zadnji red gdje ti kolutam ocima. Ono se odnosilo na herca pa cu ispraviti da te ne buni. A da si u krivu, to se podrazumijeva. I ponovo si. Niti sam u toru, niti sam mis, pa probaj ponovo...
Meni na srecu ne moras bar o matematici pricati... Te godine niti je SDP dobio izbore, niti je Alijansa dobila izbore, nego je visoki predstavnik izmjenjao sve i svakoga tako da je u tom trenutku alijansa dosla na vlast. Na sledecim izborima ono sto je tadasnja "opozicija" iskoristila, odnosno SDA-SDS-HDZ jeste izazivanje revolta kod naroda zbog smjenjenih narodnom voljom izabranih zvanicnika, a posebno zbog onih sest likova koji su isporuceni u Guantanamo. Naravno, stoka pusi pricu, zaboravlja na brzinu na pokusaj HDZ-a za osnivanje treceg entiteta i na jos stosta, i svkao opet glasa za SVOJE. Posebno se sjecam koliko su hodze tad vazile protiv crvenih koji dodjose mimo svacije volje na vlast.

A onda iste te tri stranke poletise pa osnovase, kao i do sada, koaliciju, u kojoj su i dan danas.

A SBiH je stranka kojoj je bitna vlast, nebitno s kim. I ako se sjecas, bilo je upitno tada, izmedju ostalog, kome ce SBiH dati podrsku i s kim ce osnovati vladu u Federaciji. I dadose je svom provjerenom partneru - SDA. Iako su u te dvije godine sjedili na vlasti skupa s SDP-om.

I tada su pricali price o ukidanju entiteta, kandidovali Durakovica, i na kraju sta bi - nista.

Pogledaj malo statistike od neki dan koja stranka od ovih koje su na vlasti je ispunila najmanje od onoga sto je obecala. Bas ona koja ima najglasniju huskacku politiku i u koju se mnogi ovdje zaklinju.

_BosanaC

Post by _BosanaC » 01/09/2006 15:40

bleka wrote:Evo ja cu vam reci sta ce biti
RS=koalicija SNSD+SDS
FEderacija=SDA+SBIH+HDZ
ostali pusiona i jos se Mirnes i STaljin moraju izmedu sebe glodati :D .
Hajd da se i ti i ja u necemu slozimo :D Ovo treba zaliti :D

Liberalism

Post by Liberalism » 01/09/2006 15:42

Evo malo o SDP-u

Svi kojima smeta SDP ili sta god vec govore slijedece:

Eto kakav je Zlatko sve je rastjero pametne oko sebe. te ovog te onog i dogurali su do cifre od 3.500 ljudi :-) :-)

ovi sto su iz SDP pobjegli, otisli su na razne strane, neki u SDA, neki u SZBIH, neki bog zna gdje, al su javnosti najpoznatiji ovi sto su osnovali SDU.

Znaci u SDU su oni najbolji kadrovi sto su pobjegli od autokratskog zlatka.

I sad da vidimo sta ce nam ponuditi ti iz SDU kad šok. Jutros u novinama citam SDU obecava da ce za 4 godine napraviti 1.000 Km auto puta (samo neznam koje su im to dionice), i jos more nekih gluosti vezanih za plate i penzije (npr penzije 3 puta vece nego sto su sad)

jel vam sad jasno sto su ti pobjegli od Zlatka? Pa to su cisti kreteni!!! trebo ih je s noge na nogu!

bleka

Post by bleka » 01/09/2006 15:46

Liberalism wrote:Evo malo o SDP-u

Eto kakav je Zlatko sve je rastjero pametne oko sebe. te ovog te onog i dogurali su do cifre od 3.500 ljudi :-) :-)

ovi sto su iz SDP pobjegli, otisli su na razne strane, neki u SDA, neki u SZBIH, neki bog zna gdje, al su javnosti najpoznatiji ovi sto su osnovali SDU.

I sad da vidimo sta ce nam ponuditi ti iz SDU kad šok. Jutros u novinama citam SDU obecava da ce za 4 godine napraviti 1.000 Km auto puta (samo neznam koje su im to dionice), i jos more nekih gluosti vezanih za plate i penzije (npr penzije 3 puta vece nego sto su sad)

jel vam sad jasno sto su ti pobjegli od Zlatka? Pa to su cisti kreteni!!! trebo ih je s noge na nogu!
Pa sta ti kazes ,onda da je Zlatko realni genije koji ce ponuditi 20 km autoputa umjesto 8km. Uuuuuuuuuuuuuuuu jebote i to je nesto, ha ?

vatrogasac
Has thanked: 2 times
Been thanked: 15 times

Post by vatrogasac » 01/09/2006 15:46

Liberalism wrote: Znaci u SDU su oni najbolji kadrovi sto su pobjegli od autokratskog zlatka.

.....tako su pričali i dok su bili u SDP-u.....valjda po inerciji....

joker

Post by joker » 01/09/2006 16:07

_BosanaC wrote:
Meni na srecu ne moras bar o matematici pricati... Te godine niti je SDP dobio izbore, niti je Alijansa dobila izbore, nego je visoki predstavnik izmjenjao sve i svakoga tako da je u tom trenutku alijansa dosla na vlast. Na sledecim izborima ono sto je tadasnja "opozicija" iskoristila, odnosno SDA-SDS-HDZ jeste izazivanje revolta kod naroda zbog smjenjenih narodnom voljom izabranih zvanicnika, a posebno zbog onih sest likova koji su isporuceni u Guantanamo. Naravno, stoka pusi pricu, zaboravlja na brzinu na pokusaj HDZ-a za osnivanje treceg entiteta i na jos stosta, i svkao opet glasa za SVOJE. Posebno se sjecam koliko su hodze tad vazile protiv crvenih koji dodjose mimo svacije volje na vlast.

A onda iste te tri stranke poletise pa osnovase, kao i do sada, koaliciju, u kojoj su i dan danas.

A SBiH je stranka kojoj je bitna vlast, nebitno s kim. I ako se sjecas, bilo je upitno tada, izmedju ostalog, kome ce SBiH dati podrsku i s kim ce osnovati vladu u Federaciji. I dadose je svom provjerenom partneru - SDA. Iako su u te dvije godine sjedili na vlasti skupa s SDP-om.

I tada su pricali price o ukidanju entiteta, kandidovali Durakovica, i na kraju sta bi - nista.

Pogledaj malo statistike od neki dan koja stranka od ovih koje su na vlasti je ispunila najmanje od onoga sto je obecala. Bas ona koja ima najglasniju huskacku politiku i u koju se mnogi ovdje zaklinju.
Stvarno imas problema sa pamcenjem te godine je SDA u apsolutnom iznosu dobila najvise glasova ali ne dovoljno da bi formirala vlast. A i taj broj je bio manji nego prethodnih izbora (sjecas se njihove kampanje 10 NAJTEZIH GODINA SA VAMA - totalna fula, ali te moze podsjetiti 1990 godina + 10 godina = 2000-ta). SDP, NHI, SBiH i jos neki su stvorili Alijansu za promjene koja je imala dovoljno glasova da formira vlast (kljucno je bilo kome ce se prikloniti SBiH, a zahvaljujuci strancima ona se priklonila SDP-u). Dakle, nije Visoki predstavnik nista "nametao" narodu, ali jesu stranci forsirali da se napravi ova Alijansa... A koliko je Zlatko znao iskoristiti sansu pokazalo je to sto je izgubio svaku podrsku stranaca na iducim izborima. Zato i jeste poceo lajati i na njih (posebno na Pedija).

Ovo za hodze si u pravu. I tada je Tihicu Ceric bio dobar...

Ali za "likove" koji su isporuceni u Gvantanamo nisi u pravu, to je greska ogromna, kao i niz drugih montiranih procesa koji su zapoceti u to doba. Ali je najveci problem negiranje tih gresaka i predstavljanje tog i takvih poteza kao neceg ispravnog. To ne tvrdim samo ja vec i Helsinski komitet, Komisija za ljudska prava, sud... Ti su alzirci samo dodatno otezali Zlatku pored svih ostalih afera, montiranja i ostalog.

Apos

Post by Apos » 01/09/2006 16:08

vatrogasac wrote:
Liberalism wrote: Znaci u SDU su oni najbolji kadrovi sto su pobjegli od autokratskog zlatka.

.....tako su pričali i dok su bili u SDP-u.....valjda po inerciji....
Kažem ja da je SDP bio i ostao nepopravljivo kontaminiran. Odem na ručak i da obiđem reon a vi jedva čekate da ospete po meni klošari crveni. Dabogda vam zlatko u kući bio mandatar vlade i ministar finansija. On i njegovi su specijalisti za dvostruke funkcije.

_BosanaC

Post by _BosanaC » 01/09/2006 16:14

@joker,

Ti pricas o 2000. i to se u potpunosti slazemo, ali tada je bila kampanja za opcinske izbore. Ako su sada drzavni-kantonalni-predsjednicki, onda su morali biti i 2002. i prije toga '98. godine. Znaci u pola mandata SDA-SDS-HDZ koalicije, kada je izmedju ostalog smjenjen i Sarovic, kada je Bicakcicu zabranjen rad itd. formirala se Alijansa (2000.) u kojoj je bila i SBiH.

A onda je 2002. ista ta SBiH vratila se SDA-u.

A zivo me interesuje sta bi uradili ovi koji su sada na vlasti da su od njih Ameri trazili da isporuce te ljude? Ovdje su potrosene stotine stranica koje pravdaju potpisivanje Dejtona i ljude koji su ga potpisali time sto je to trazila Amerika i sto se Americi ne smije reci ne. Pa ista ta garnitura nam je rasprodala, cak i ispoklanjala pola drzave istim tim Amerima. Sjecam se clanaka i clanaka kako nasi ljudi budu uhapseni u nasoj drzavi pod sumnjom za terorizam, premlaceni u bazi Orao, poslje toga pusteni s nekih 200$ nekakve naknade, a ista ta vlast ni da bekne.

I, fakat, ne znam koliko je realno ocekivati od nekoga da pokaze neke rezultate u samo dvije godine na silu dobijenog mandata? :?

A o Pediju mislim da i ti i ja dijelimo isto misljenje...

bleka

Post by bleka » 01/09/2006 16:15

Apos wrote: Kažem ja da je SDP bio i ostao nepopravljivo kontaminiran. Odem na ručak i da obiđem reon a vi jedva čekate da ospete po meni klošari crveni. Dabogda vam zlatko u kući bio mandatar vlade i ministar finansija. On i njegovi su specijalisti za dvostruke funkcije.
JA vjeruj mi simpatisem SDP kao ideju, ali kad vidim metode (otvorim S. BOsnu ili 60 minuta) glasao bih za Cengu cini mi se. Mjesto da se kulturno ponasaju, oni nisu uopste evoluirali sto je bilo prije 30 godina iste metode. SAmo jos Goli Otok(ovih par malih sto trazi RH) i stafeta fali da je sve u dure.

Apos

Post by Apos » 01/09/2006 16:20

bleka wrote:
Apos wrote: Kažem ja da je SDP bio i ostao nepopravljivo kontaminiran. Odem na ručak i da obiđem reon a vi jedva čekate da ospete po meni klošari crveni. Dabogda vam zlatko u kući bio mandatar vlade i ministar finansija. On i njegovi su specijalisti za dvostruke funkcije.
JA vjeruj mi simpatisem SDP kao ideju, ali kad vidim metode (otvorim S. BOsnu ili 60 minuta) glasao bih za Cengu cini mi se. Mjesto da se kulturno ponasaju, oni nisu uopste evoluirali sto je bilo prije 30 godina iste metode. SAmo jos Goli Otok(ovih par malih sto trazi RH) i stafeta fali da je sve u dure.
I ja simpatišem ideju ali ne vidim nikog da je pokušava sprovesti u djelo.
Jedino što Mirnes diže malo prašine. :(

Liberalism

Post by Liberalism » 01/09/2006 16:25

bleka wrote:
Liberalism wrote:Evo malo o SDP-u

Pa sta ti kazes ,onda da je Zlatko realni genije koji ce ponuditi 20 km autoputa umjesto 8km. Uuuuuuuuuuuuuuuu jebote i to je nesto, ha ?
Bleka, ako ti nevidis koliki je idiotluk obecati 1000 KM auto puta za 4 godine ja ti ne mogu nista. Pozdrav

dripac

Post by dripac » 01/09/2006 16:27

bleka wrote:
Polako, biće i on opet, ili on, ili neko golo brdo, pošto vidim ima Vas da ste utekli.
Last edited by dripac on 01/09/2006 16:28, edited 1 time in total.

joker

Post by joker » 01/09/2006 16:28

_BosanaC wrote:@joker,

Ti pricas o 2000. i to se u potpunosti slazemo, ali tada je bila kampanja za opcinske izbore. Ako su sada drzavni-kantonalni-predsjednicki, onda su morali biti i 2002. i prije toga '98. godine. Znaci u pola mandata SDA-SDS-HDZ koalicije, kada je izmedju ostalog smjenjen i Sarovic, kada je Bicakcicu zabranjen rad itd. formirala se Alijansa (2000.) u kojoj je bila i SBiH.
A onda je 2002. ista ta SBiH vratila se SDA-u.

A zivo me interesuje sta bi uradili ovi koji su sada na vlasti da su od njih Ameri trazili da isporuce te ljude? Ovdje su potrosene stotine stranica koje pravdaju potpisivanje Dejtona i ljude koji su ga potpisali time sto je to trazila Amerika i sto se Americi ne smije reci ne. Pa ista ta garnitura nam je rasprodala, cak i ispoklanjala pola drzave istim tim Amerima. Sjecam se clanaka i clanaka kako nasi ljudi budu uhapseni u nasoj drzavi pod sumnjom za terorizam, premlaceni u bazi Orao, poslje toga pusteni s nekih 200$ nekakve naknade, a ista ta vlast ni da bekne.

I, fakat, ne znam koliko je realno ocekivati od nekoga da pokaze neke rezultate u samo dvije godine na silu dobijenog mandata? :?

A o Pediju mislim da i ti i ja dijelimo isto misljenje...
Malo si pomijesao i zato sam izvodio racunicu. Prije onih izbora 2002. godine mandat je bio samo dvije godine, a tek od 2002. godine se startovalo sa cetverogodisnjim mandatima i u toj 2000-toj u regularnoj izbornoj kampanji SDA je koristila onaj famozni slogan 10 NAJTEZIH GODINA... E na tim izborima su ove stranke tehnicki pobijedile formirajuci Alijansu. Opstinski su u raskoraku 2 godine sa ovim i oni su bili te 2000-te pa 2004-te pa ce biti 2008. godine. A Bicakcic i ostali koje pominjes mogu biti zamijenjeni drugim ljudima ali iste stranke, tek toliko da znas. Ne moze ih zamijeniti neko iz SDP-a ili neke druge stranke, vec samo prema izbornim rezultatima.

Kako bi drugi postupili po pitanju Alziraca mozemo samo nagadjati zar ne? A o Dejtonu ima na drugim temama, da ne idemo u sirinu.

U svakom slucaju ugodan vikend...

bleka

Post by bleka » 01/09/2006 16:29

PA naravno da je idiotluk (ako su to obecali !), ali SDP prica gluposti kao mi smo napravili 20 km , a vi 8 ! Bosni treba minimum neko ko ce praviti 200 km godisnje. Sve ostalo je zajebancija. Drugim rijecima SDP nije po ekonomskom pitanju nista bolji od danasnje vlasti.

dripac

Post by dripac » 01/09/2006 16:33

Živim za trenutak kad su ovi što su otišli vani i uzeli državljanstvo neke druge države, ostati bez BiH državljastva, dosta su nam iz (da nekažem odakle) kapu krojili.

_BosanaC

Post by _BosanaC » 01/09/2006 16:34

joker wrote: Malo si pomijesao i zato sam izvodio racunicu. Prije onih izbora 2002. godine mandat je bio samo dvije godine, a tek od 2002. godine se startovalo sa cetverogodisnjim mandatima i u toj 2000-toj u regularnoj izbornoj kampanji SDA je koristila onaj famozni slogan 10 NAJTEZIH GODINA... E na tim izborima su ove stranke tehnicki pobijedile formirajuci Alijansu. Opstinski su u raskoraku 2 godine sa ovim i oni su bili te 2000-te pa 2004-te pa ce biti 2008. godine. A Bicakcic i ostali koje pominjes mogu biti zamijenjeni drugim ljudima ali iste stranke, tek toliko da znas. Ne moze ih zamijeniti neko iz SDP-a ili neke druge stranke, vec samo prema izbornim rezultatima.

Kako bi drugi postupili po pitanju Alziraca mozemo samo nagadjati zar ne? A o Dejtonu ima na drugim temama, da ne idemo u sirinu.

U svakom slucaju ugodan vikend...
Pardon, do mene, mandati su trajali dvije godine, u pravu si.

Sto se tice smjene ljudi to mi je poznato, Bicakcica sam samo naveo kao primjer vremena u kojem se to desavalo, isto kao i Sarovica, kojeg je takodje zamjenio na funkciji clan SDS-a a ne neko treci.

U glavnom, hvala na zeljama, takodje ugodan vikend zelim...

BIH20

Post by BIH20 » 01/09/2006 17:05

Za ovo vrijeme da glasate za SDA ili SDP bi bilo bezveze.

BIH ima veliki problem. Taj problem je onaj sto ima veze sa zgrada nacija. Ove sve probleme sto imamo sada su tu zato sto neznamo kako se zgradi nacija. Haris Silajdzic je jedini koji to zna. Recimi, kako se neko nece buniti kad se dzamija otvori u Prnjavoru kad je to Republika Srpska. To samo mozemo mi dozvoliti. Praviti dzamiju sada tamo je ko kad bi reko "pa nema veze sto je rat, ako mi mozemo brze praviti, nema problema" Tako to izgleda, da pravimo stvari kad niko nevoli situaciju. Takve stvari su razlog sto imamo rat. Nije samo RS nego i federacija treba ici. Nemozemo graditi nista dok osnov nije zavrsen. Mi pravimo stvari, ali pravimo kad nije niko zadovoljan. Kako nebi ovi problemi bili? I ovo sve ide u pamcenje sviju.

Zato, sta mi trebamo je covjek koji ce reci da ima neki principal koji nemoze se pregovarati. Moraju Srbi, i Hrvati, i Bosnjaci biti zadovoljni, ali nemozemo graditi kad ima RS i Federaciju tu.(to je sve bezveze, jel sve to radis kad gradjani nisu zadovoljdni) Onda, 50 godina od sada ce se to pamtiti...i svak ce pamtit zasto je RS i Federacija tu..i opet ce mo imati rat.

Mora se napraviti drugi constitution, neki da pocnemo CISTO, i onda se moze graditi, i ako su sve strane zadovoljdne, onda nece biti problema ako dzamiju stavis gdje hoces.

Post Reply