SDP i izbori

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Dilan_dog

SDP i izbori

Post by Dilan_dog » 06/10/2006 11:04

Gledam medije lojalne SDP-u kako proglašavaju SDP dobitnikom broj 1 ovih izbora, pa čisto par informacija o "pobjenicima":

Kanton Sarajevo poslanička mijesta:

SDBIH 13
SDA 10
SDP 7 moguće 6 ako LDS uđe u skupštinu

Zastupnički dom Parlament BiH:

SDBIH 8
SDA 8
SDP 4

Za Komšića svaka čast čestitam na odličnom potezu, a o ostatalim rezultatima izbora gornje informacije dovoljno govore o "pobjednicima"

taxi_driver

Post by taxi_driver » 06/10/2006 11:07

opet zlaja ne valja?koji vam je moj.popustite malo zlaju i sdp.

Dilan_dog

Post by Dilan_dog » 06/10/2006 11:10

Sinak a ko je spomenuo "Zlaju", a da podrazumjeva se da je SDP=Zlatko.
Ja samo govorim o neobjektivnom informisanju argumentima a ne supljom.
Ko je rekao nesto na Zlatka?

taxi_driver

Post by taxi_driver » 06/10/2006 11:11

izvini mislio si garant na silajdzica.moja greska :D :D :D

Dilan_dog

Post by Dilan_dog » 06/10/2006 11:13

Kako samo divno ljudi bjeze od teme i pricaju gluposti daj argumente sinak samo supljiras jedino to znas :lol:

taxi_driver

Post by taxi_driver » 06/10/2006 11:22

volim supljirati :P

Dilan_dog

Post by Dilan_dog » 06/10/2006 11:31

ne sumljam sinak , ne sumljam drago mi je da uzivas makar. :-D

manijak1
Has thanked: 6 times
Been thanked: 7 times

Post by manijak1 » 06/10/2006 11:35

taxi_driver wrote:volim supljirati :P

Ta radnja mi je svrha života :oops: :D :D :D

car-x

Post by car-x » 06/10/2006 12:12

interesantna pojava na ovom forumu je taj "fanatizam" kojim se brani lagumdzija.

ne mogu da vjerujem da se 14% SDP-a istice kao uspjeh naspram 47% (22+ 25 SBiH + SDA), a lagumdzija kao lucidni politicar koji je potuko sve svoje kontrahente..

za sebe mislim kako razmisljam "gradjanski" i kao takav sam potencijalni glasac SDP-a.. ali ovakav SDP jednostavno nema sansi.. ni kod mene, a ni u drzavi kakva je BiH..

ne razumijem odakle taj neprestani kredit koji ljudi imaju za lagumdziju.. dokle vise.. koliko posto treba da izgubi na bilo kojim izborima, pa da mu neko kaze, jarane, dosta je.. izgubio je 2002.. izgubio je 2004.. izgubio 2006.. dokle vise..

cevapXXL

Post by cevapXXL » 06/10/2006 12:23

car-x wrote:interesantna pojava na ovom forumu je taj "fanatizam" kojim se brani lagumdzija.

ne mogu da vjerujem da se 14% SDP-a istice kao uspjeh naspram 47% (22+ 25 SBiH + SDA), a lagumdzija kao lucidni politicar koji je potuko sve svoje kontrahente..

za sebe mislim kako razmisljam "gradjanski" i kao takav sam potencijalni glasac SDP-a.. ali ovakav SDP jednostavno nema sansi.. ni kod mene, a ni u drzavi kakva je BiH..

ne razumijem odakle taj neprestani kredit koji ljudi imaju za lagumdziju.. dokle vise.. koliko posto treba da izgubi na bilo kojim izborima, pa da mu neko kaze, jarane, dosta je.. izgubio je 2002.. izgubio je 2004.. izgubio 2006.. dokle vise..

Lagumdzija je ja mislim (a tako i SDP) razocaro narod na onim izborima kada su bili pobjedili. Za vrijeme predizborne trke govorio je kako ce on uvesti zakon da se imovina bogatasa a pogotovo politicara provjeri tj. sta si imo prje rata - sta imas poslije rata i odakle ti to sto imas?

Al kad sjede Lamdzo na fotelju nikad se taj zakon ni spomenio vise nije valjda je on sve legalno steko pa nije vidio vise potrebe da se taj zakon donese i sprovede :-)

U svakom slucaju drago mi je sto je Komsic takav covjek kakav je!
Last edited by cevapXXL on 06/10/2006 12:24, edited 1 time in total.

vatana

Post by vatana » 06/10/2006 12:23

car-x wrote:interesantna pojava na ovom forumu je taj "fanatizam" kojim se brani lagumdzija.

Potpuno ispravno ;) Dok je god Lagumdzija na celu ove stranke, SDP ce tavoriti negdje na "zacelju tabele".

Ali evo, nadu mi daje Komsic, mozda nekad bas on izraste u pravog vodju SDP-a.

Definitivno, SDP bi bez Lagumdzije dobio mnogo vise glasova. Raja ga nesto ne voli i u tome je poenta svega, a druga je stvar sto on na stranku gleda kao na svoje privatno vlasnistvo.

hrasno38
Has thanked: 3 times

Post by hrasno38 » 06/10/2006 12:55

SDP je najveci gubitnik ovih izbora s obzirom koja je funkcija predsjednistva i s obzirom na rezultate koje je imao na predhodnim izborima. SBiH koja je bila uvjerljivo treca sada je u odnosu na SDP uvjerljivo druga. U Tuzlanskom kantonu opt uvjerljiv poraz od SDA. U Sarajevskom dupli poraz SDA-SBiH i to u opstinama gdje je SDP bio glavna partija dugo vremena. Sto se mene tice SDP je na ovim izborima veliki gubitnik.

car-x

Post by car-x » 06/10/2006 12:55

vatana wrote:Potpuno ispravno ;) Dok je god Lagumdzija na celu ove stranke, SDP ce tavoriti negdje na "zacelju tabele".

Ali evo, nadu mi daje Komsic, mozda nekad bas on izraste u pravog vodju SDP-a.

Definitivno, SDP bi bez Lagumdzije dobio mnogo vise glasova. Raja ga nesto ne voli i u tome je poenta svega, a druga je stvar sto on na stranku gleda kao na svoje privatno vlasnistvo.

sujeta je jako intersantna stvar kod ljudi.. narcisoidnost.. sta li vec.. na njegovom mjestu (a on je dugo na tom mjestu i imo je vremena i za eksperimente) ja bi se prije nekih izbora povuko, ako ne skroz, onda malkie u stranu (haris silajdzic je aktuelan primjer da je to itekako moguce), pa malo kuzio, da li je stranka jaknula ili nije bez lagumdzije..

ovako je SDP nazalost (na neciju radost, sto je opet nazalost) samo marginalna gradjanska stranka koja se "pita" u rijetkim urbanim sredinama, a u parlamentima na svim nivoima je samo nemocna i neefikasna opozicija sa ceznjom da participira u vlasti.. nista vise..

car-x

Post by car-x » 06/10/2006 12:59

hrasno38 wrote:SDP je najveci gubitnik ovih izbora s obzirom koja je funkcija predsjednistva i s obzirom na rezultate koje je imao na predhodnim izborima. SBiH koja je bila uvjerljivo treca sada je u odnosu na SDP uvjerljivo druga. U Tuzlanskom kantonu opt uvjerljiv poraz od SDA. U Sarajevskom dupli poraz SDA-SBiH i to u opstinama gdje je SDP bio glavna partija dugo vremena. Sto se mene tice SDP je na ovim izborima veliki gubitnik.

i u svim normalnim zemljama i strankama neko za to podnese ostavku..

mostarac

Post by mostarac » 06/10/2006 13:04

mi u SDP-u volimo da smo mazohisti :D

manijak1
Has thanked: 6 times

Post by manijak1 » 06/10/2006 13:07

Nije Vam SDP privatna prćija da je neznanjem ubijate :oops: i tjerate sposobne ljude iz stranke .
i u svim normalnim zemljama i strankama neko za to podnese ostavku
ma daj ....Zlatko će to svaliti na druge :oops: đe bi on bio krivac :oops:

Corto Maltese

Post by Corto Maltese » 06/10/2006 13:07

hrasno38 wrote:SDP je najveci gubitnik ovih izbora s obzirom koja je funkcija predsjednistva i s obzirom na rezultate koje je imao na predhodnim izborima. SBiH koja je bila uvjerljivo treca sada je u odnosu na SDP uvjerljivo druga. U Tuzlanskom kantonu opt uvjerljiv poraz od SDA. U Sarajevskom dupli poraz SDA-SBiH i to u opstinama gdje je SDP bio glavna partija dugo vremena. Sto se mene tice SDP je na ovim izborima veliki gubitnik.

Ovo traži nov definiciju riječi "gubitnik". SDP je za zeru popravio rezultate za skupštine svih nivoa u odnosu na prethodne opšte izbore, a uz to imaju čist dobitak u predsjedništvu BiH.

hrasno38
Has thanked: 3 times

Post by hrasno38 » 06/10/2006 13:16

Corto Maltese wrote:

Ovo traži nov definiciju riječi "gubitnik". SDP je za zeru popravio rezultate za skupštine svih nivoa u odnosu na prethodne opšte izbore, a uz to imaju čist dobitak u predsjedništvu BiH.

Znas u nekom sportskom prvenstvu ne gleda se na kraju koliko si bodova osvojio nego jesi li prvi, drugi ili treci. E pa prvi ide u Kup Sampiona, drugi u UEFA a treci sjedi i gleda kako oni igraju.

nosara
Has thanked: 14 times
Been thanked: 13 times

Post by nosara » 06/10/2006 13:18

Koji su to sposobni ljudi napustili SDP? Koliko dobise glasova?
Ubleha, naravno.
Sve dok se glasaci ne opredjeljuju za nekog vec protiv nekog, SDP ce gubit izbore (ako je ovo poraz).
Narod u BiH je sludjen i vec godinama glasa na svoju stetu. Niko ni na ovom forumu ne diskutuje o ponudjenim programima, jedina tema je Zlatkova "arogancija" i to koliki ima stan i kakve plocice u hali.
Poslije cete kukat kako nemate posla, sve poskupljuje i niko vas ne sljivi.
Sve u svemu, kako se ponasate kad treba mucnut glavom, jos vam je i dobro.

car-x

Post by car-x » 06/10/2006 13:19

Corto Maltese wrote:Ovo traži nov definiciju riječi "gubitnik". SDP je za zeru popravio rezultate za skupštine svih nivoa u odnosu na prethodne opšte izbore, a uz to imaju čist dobitak u predsjedništvu BiH.

corto, bas ovo objasnjenje je fenomen o kojem govorim.. ok, nekome sa strane mjesto u predsjednistvu se moze uciniti kao dobitak, ali s obzirom na ulogu predsjednistva u nas, itd, ne moze se govoriti o nekom stvarnom pomaku..

a "popravak rezultata" je fenomen poznat samo unutar SDP-a..

car-x

Post by car-x » 06/10/2006 13:21

nosara wrote:Koji su to sposobni ljudi napustili SDP? Koliko dobise glasova?
Ubleha, naravno.
Sve dok se glasaci ne opredjeljuju za nekog vec protiv nekog, SDP ce gubit izbore (ako je ovo poraz).
Narod u BiH je sludjen i vec godinama glasa na svoju stetu. Niko ni na ovom forumu ne diskutuje o ponudjenim programima, jedina tema je Zlatkova "arogancija" i to koliki ima stan i kakve plocice u hali.

vidi, ako je tom zlatku toliko stalo do SDP-a kako svi tvrdite, i s druge strane, ako toliko naroda tvrdi da bi mozda i pristupilo ideji SDP-a, samo da nije zlatka, na njegovom mjestu bi reko, hajde da vidimo i taj film.. elem, upravo je to ono sto meni smeta.. ta njegova "zaludjenost" vodjstvom..

Vingo

Re: SDP i izbori

Post by Vingo » 06/10/2006 13:22

Dilan_dog wrote:Gledam medije lojalne SDP-u kako proglašavaju SDP dobitnikom broj 1 ovih izbora, pa čisto par informacija o "pobjenicima":

Kanton Sarajevo poslanička mijesta:

SDBIH 13
SDA 10
SDP 7 moguće 6 ako LDS uđe u skupštinu

Zastupnički dom Parlament BiH:

SDBIH 8
SDA 8
SDP 4

Za Komšića svaka čast čestitam na odličnom potezu, a o ostatalim rezultatima izbora gornje informacije dovoljno govore o "pobjednicima"

Nikako da upratim koji to mediji proglasavaju SDP dobitnikom?

mostarac

Post by mostarac » 06/10/2006 13:23

manijak1 wrote:Nije Vam SDP privatna prćija da je neznanjem ubijate :oops: i tjerate sposobne ljude iz stranke .

itekako jeste, bar nas 50 hiljada koji smo clanovi te stranke. Mi smo jedini vlasnici SDP-a.
Ne vidim ko bi drugi bio i ko bi drugi polagao pravo na to.
Ako mi kazemo da je nama dobar Zlaja, onda je dobar, jer on je nas predsjednik i samo nama polaze racune za rezultate izbora, a prema drugima nema obavezu ni bilo sta drugo. Njegova jedina obaveza sto se tice rezultata izbora je poloziti racune nama clanovima i nikom vise, a o tome jesmo li mi zadovoljni ili nismo izbornim rezultatima i sta je to sto mi mislimo da bi Zlatko trebao da uradi je stvar o kojoj ce se raspravljati unutar SDP-a, a ne na sa-x. Sigurno je da nama niko nece smjenjivati predsjednika dok mi sami ne odlucimo da ga smjenimo. za sada se jos nismo odlucili na taj korak, ili mozda jesmo? Uglavnom nije to stvar ljudi izvan SDP-a, nego nasa vlastita i nase kuce.

SherlockHolmes

Post by SherlockHolmes » 06/10/2006 13:25

manijak1 wrote:Nije Vam SDP privatna prćija da je neznanjem ubijate :oops: i tjerate sposobne ljude iz stranke .

Nece na druge (iz stranke), vec na narod. Evo, vec se ponovo priprema teza da je "narod kriv" :D Smijenimo narod pa sa Zlajom u nove pobjede!!! :lol:

mostarac

Post by mostarac » 06/10/2006 13:26

car-x wrote:
nosara wrote:Koji su to sposobni ljudi napustili SDP? Koliko dobise glasova?
Ubleha, naravno.

vidi, ako je tom zlatku toliko stalo do SDP-a kako svi tvrdite, i s druge strane, ako toliko naroda tvrdi da bi mozda i pristupilo ideji SDP-a, samo da nije zlatka, na njegovom mjestu bi reko, hajde da vidimo i taj film.. elem, upravo je to ono sto meni smeta.. ta njegova "zaludjenost" vodjstvom..

ideji se pristupa iz ideje a ne zbog ljudi, dakle ko stvarno hoce u SDP doci ce a ova ubleha "ja bi sve samo da nije zlatka" bi se ubrzo pretvorila u ublehu "ja bi sve samo da nije zeljka" ili "ja bi sve samo da nije Damira" itd.
Onaj ko ima stvarne namjere, ne smeta mu zlatko

Post Reply