SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
Kikibombona

#876 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by Kikibombona » 23/08/2019 11:06

Maraschino wrote:Stvarno ne shvatam odakle ovolika hajka samo na SDA ili se Dodika podrazumijeva kao nekoga sto sve sto ide u prilog drzavi blokira pa nam je to postala normala.
Ovu i ovakvu vlast treba blokirati do sudnjeg dana. Drzava je u rasulu jer su se instirucije dobro urusile. Dodik sigurno nece pomoci njihovom oporavku.

Eto da SDA proguta knedlu i prijedje preko izvjestaja, sta vi ljudi ocekujete formiranjem nove vlasti sa ili bez SDA?

Cirkus tek treba da pocne.
Jesi ti svjestan da SDA nije uradila i da nista nece uraditi za tebe, tvoj narod i drzavu?
Jesi toga svjestan?

Ili se vodis, za SDA do groba!!!!

Maraschino

#877 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by Maraschino » 23/08/2019 11:08

Kikibombona wrote:
Maraschino wrote:Stvarno ne shvatam odakle ovolika hajka samo na SDA ili se Dodika podrazumijeva kao nekoga sto sve sto ide u prilog drzavi blokira pa nam je to postala normala.
Ovu i ovakvu vlast treba blokirati do sudnjeg dana. Drzava je u rasulu jer su se instirucije dobro urusile. Dodik sigurno nece pomoci njihovom oporavku.

Eto da SDA proguta knedlu i prijedje preko izvjestaja, sta vi ljudi ocekujete formiranjem nove vlasti sa ili bez SDA?

Cirkus tek treba da pocne.
Jesi ti svjestan da SDA nije uradila i da nista nece uraditi za tebe, tvoj narod i drzavu?
Jesi toga svjestan?

Ili se vodis, za SDA do groba!!!!
Zanemari SDA, odgovori na pitanje.

ZK je predstavnik DFa.

sinuhe

#878 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by sinuhe » 23/08/2019 11:21

Nema ovo veze sa Dodikom vec su oni, Komsic i SDA, sami usli u ovo da povezu ANP sa VM.
Sada, kada se ispostavilo da nemaju vanjsku podrsku, traze neki izlaz iz svega toga.

Kikibombona

#879 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by Kikibombona » 23/08/2019 11:27

Maraschino wrote:Zanemari SDA, odgovori na pitanje.

ZK je predstavnik DFa.
Od vlasti SDA, SNSD i HDZ ne ocekujem nista dobro sa i bez ANP. Meni ne treba 20 godina da skontam ko je stetocina, a nekome bi izgleda bilo malo 1 000 godina.

Kada sam odgovorio na pitanje, odgovori i ti meni
Jesi toga svjestan?
U ZDK, mom kantonu, nema Dodika. Jebala nam je SDA majku i oca. Sve su upropastili, obesmislili, unakazili. Nista ni za qrac nije. Kriminal i korupcija u svakoj instituciji.

zavrzlama

#880 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by zavrzlama » 23/08/2019 11:30

BIH je za zapad" sukob na cekanju"...sve ostalo sto se desava izmedju domacih aktera je mlacenje prazne slame...S obzirom da je rusija uzela srbiju pod svoju komandu,nije tesko pretpostaviti ko ce na kraju fasovat.

MarshalDodik

#881 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by MarshalDodik » 23/08/2019 11:35

sinuhe wrote:Nema ovo veze sa Dodikom vec su oni, Komsic i SDA, sami usli u ovo da povezu ANP sa VM.
Sada, kada se ispostavilo da nemaju vanjsku podrsku, traze neki izlaz iz svega toga.
Upravo. U ovom slucaju kada je rijec o postizbornoj krizi cak ni Amerikanci nemaju niti jedan validan argument da kidisu na Dodika.
Poznat je njegov stav i medijski istup po pitanju Nato puta, medjutim konkretnih protivustavnih radnji s njegove strane nema jos uvijek.
Svu krizu je proizvela sda sa svojim neshvatljivim djelovanjem povezujuci slanje godisnjeg plana kroz predsjednistvo sto nije po zakonu. Imali su pokvarene namjere koje su prepoznali Britanci i Ameri.

bunk

#882 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by bunk » 23/08/2019 11:40

Nema protuustavnih radnji?
:lol: :lol:

palermo

#883 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by palermo » 23/08/2019 11:43

vivaldi wrote:
i niko od njih se ne osvrnu ni na sta sto sam naveo vec se svi bave sa mnom. suludo.
Pa baš i nije istina da se neko bavi sa tobom. Štaviše, zahvaljujući pismenosti, dugom stažu na forumu, nekim briljantnim postovima rekao bih da imaš jedan zasluženi kredit na forumu i zbog toga se ljudi narodski rečeno i pasaju da ti kažu ono što bi nekome drugom rekli.

Jer, budimo iskreni drug moj, sukus tvoje priče u ovih par zadnjih postova bi se mogao sažeti u par rečenica koje bi, mojim riječima ispričane, izgledao ovako. Kanite se ljudi ćorava posla, vidite da je Dodik nepobjediv, vidite da mu ništa ne možete, vidite da su RS i Srbija sve jači i jači, umjesto uzaludne borbe, gledajte od čega živite, dok vi bijete uzaludnu borbu za državu, djeca vam krepaju od gladi, postajete sve prljaviji, sve dalje od civilizacije.....šta je tebe briga za ANP, za RS, kakve crne blokade, ne živi se od njih, gledaj bolan imaš li za hljeba....imaš li doktora, imaš li put, i tako dalje i tako dalje. I sva ta priča potkrepljena sa par selektvivno odabranih primjera koje širokom pučantsvu treba da dodatno dočaraju uzaludnost priče o državi, o besmislu borbe za nju.

Netko zlonamjeran bi pomislio da svjesno pothranjuješ defetizam unutar ovog dijela bosanskohercegovačkog naroda. Kako ja nisam zlonamjeran, ja ću pomisliti samo da nam iz nekih svojih razloga prodaješ muda pod bubrege.

JThomas

#884 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by JThomas » 23/08/2019 11:58

treba vala uvažiti tvoje u pogledu prodavanja muda pod bubrege. tu se možemo složiti.

zavrzlama

#885 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by zavrzlama » 23/08/2019 12:00

Ja bi radije se drzao " Zlonamjernosti" ;-)

[email protected]

MarshalDodik

#886 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by MarshalDodik » 23/08/2019 12:02

bunk wrote:Nema protuustavnih radnji?
Sta je konkretno uradio protuustavno od izbora do danas?
U izvrsnoj vlasti na nivou BiH ga nema jos uvijek (osim kao clan predsjednkstva), zakonodavna na nivou BiH nije ni zasjedala...

JThomas

#887 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by JThomas » 23/08/2019 12:05

i nikad nije vrijeme za priču o ekonomiji, privredi, vladavini prava, korupciji, pravosuđu. uvijek ima dnevno jelo iz kuhinje, a priča o realnim stvarima je veleizdaja. nemojte tu korupciju danas vam je svjež map.

Banksy

#888 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by Banksy » 23/08/2019 12:09

Maraschino wrote:
Stvarno ne shvatam odakle ovolika hajka samo na SDA ili se Dodika podrazumijeva kao nekoga sto sve sto ide u prilog drzavi blokira pa nam je to postala normala.
Teško nam je da se pomirimo s činjenicom da je i SDA normala, a valja nam se navikavati.

Banksy

#889 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by Banksy » 23/08/2019 12:12

JThomas wrote:treba vala uvažiti tvoje u pogledu prodavanja muda pod bubrege. tu se možemo složiti.

Prpa.ba

#890 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by Prpa.ba » 23/08/2019 12:16

E satrasmo se od silnog "bijenja borbe za drzavu", pa ja ne znam navesti jednu lobisticku, ekonomsku, pravnu, drustvenu, vjersku, bilo kakvu aktivnost u zadnjih desetak godina koju bih mogao okarakterisati kao doprinos borbi za neki Bosnjacki nacionalni cilj, nebitno sad ko je akter, SDA, SDP, rahmetlije poput SBiH, DF, SBB. :-)

Borba nam se svela na konstataciju problema i sveopcu konsternaciju "sta nam ovo rade Senade". Izmedju takve borbe i ovoga sto vivaldi prica, nesto je nesto a nista je nista. :D

edit: da preduhitrim geostratege, "rahat patnja" se svodi samo na odumiranje i iseljavanje naseg naroda tako da taj velikosrpski koncept ne priznajem kao borbu za nego borbu protiv bosnjackih nacionalnih ciljeva. :kiss:
Last edited by Prpa.ba on 23/08/2019 12:17, edited 1 time in total.

palermo

#891 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by palermo » 23/08/2019 12:17

@ vivaldi

eto, drug moj pa ti reci da se bave samo tobom :D

Kikibombona

#892 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by Kikibombona » 23/08/2019 12:35

palermo wrote:
vivaldi wrote:
i niko od njih se ne osvrnu ni na sta sto sam naveo vec se svi bave sa mnom. suludo.
Pa baš i nije istina da se neko bavi sa tobom. Štaviše, zahvaljujući pismenosti, dugom stažu na forumu, nekim briljantnim postovima rekao bih da imaš jedan zasluženi kredit na forumu i zbog toga se ljudi narodski rečeno i pasaju da ti kažu ono što bi nekome drugom rekli.

Jer, budimo iskreni drug moj, sukus tvoje priče u ovih par zadnjih postova bi se mogao sažeti u par rečenica koje bi, mojim riječima ispričane, izgledao ovako. Kanite se ljudi ćorava posla, vidite da je Dodik nepobjediv, vidite da mu ništa ne možete, vidite da su RS i Srbija sve jači i jači, umjesto uzaludne borbe, gledajte od čega živite, dok vi bijete uzaludnu borbu za državu, djeca vam krepaju od gladi, postajete sve prljaviji, sve dalje od civilizacije.....šta je tebe briga za ANP, za RS, kakve crne blokade, ne živi se od njih, gledaj bolan imaš li za hljeba....imaš li doktora, imaš li put, i tako dalje i tako dalje. I sva ta priča potkrepljena sa par selektvivno odabranih primjera koje širokom pučantsvu treba da dodatno dočaraju uzaludnost priče o državi, o besmislu borbe za nju.

Netko zlonamjeran bi pomislio da svjesno pothranjuješ defetizam unutar ovog dijela bosanskohercegovačkog naroda. Kako ja nisam zlonamjeran, ja ću pomisliti samo da nam iz nekih svojih razloga prodaješ muda pod bubrege.
Klasicni jeftini spin u maniru SDA.

Ne mozemo nista uraditi radi Dodika. Moramo sve pokrasti, narod dovesti u bijedan polozaj, sve radi Dodika. U ZDK, gdje nema Dodika, moramo sve kriminalizovati, ubaciti korupciju u svaku poru, sve radi Dodika. Radi odbrane drzave moramo pokrasti Sarajevo, Zenicu i Tuzlu. Radi odbrane drzave ne mozemo nista raditi. Radi odbrane drzave moramo uzimati ogromne plate i voziti skupocjena auta.

...

Neka Bakir i SDA idu u Vasington lobirati za sankcije RS. Stranci imaju moc slomiti Dodika za 2 dana samo ako ih neko uvjeri da tako treba uraditi. Zasto ne idu po svijetu, zasto su Bakir i SDA utvrdjeni u sarajevskoj kotlni? Da li ne znaju ili nece?

Realno druze, SDA spinove puse jedino uhljebi iz interesa i nepismene nane i dede. Covjeku prosjecne inteligencije je savrseno jasno da je stranka SDA leglo najgorih kriminalaca.

Banksy

#893 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by Banksy » 23/08/2019 13:11

Kikibombona wrote:
Neka Bakir i SDA idu u Vasington lobirati za sankcije RS. Zasto ne idu po svijetu, zasto su Bakir i SDA utvrdjeni u sarajevskoj kotlni?
edit, nije smiješno...

Pogledaj polusvijet kojim se okružio, Trotoar i Huizju, pogledaj društvo, suradnike i savjetnike. Gdje da ide, kome, s kim, ko bi ga to uopće ozbiljno shvatio.

Image

bhnapoleon1

#894 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by bhnapoleon1 » 23/08/2019 15:37

Dodik je političar na razini Tita, a RS ekonomski tigar ne samo Balkana nego i Evrope. RS može sutra biti nezavisna ali iz humanitarnih razloga ostaje u labavoj konfederaciji sa Ftzv.BiH.
Željka Cvijanović je u najmanju ruku Kardelj

illbill

#895 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by illbill » 23/08/2019 19:02

I sta mislite hoce li formirati vlast sad u utroak 27mog , i postaviti Tegeltiju ili ostaju na istom?

meni smrdi da ce ga imenovati i formirati vlast

muzicar_iz_parka

#896 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by muzicar_iz_parka » 23/08/2019 19:52

A hoće li biti dim kao kada Papu biraju?

Mogli bi recimo zapaliti arhiv u zgradi predsjedništva. :D

Maraschino

#897 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by Maraschino » 23/08/2019 20:53

illbill wrote:I sta mislite hoce li formirati vlast sad u utroak 27mog , i postaviti Tegeltiju ili ostaju na istom?

Po kom osnovu?
Mozda zato da se Dodik ne bi naljutio. :lol:

p206

#898 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by p206 » 23/08/2019 21:05

Maraschino wrote:
illbill wrote:I sta mislite hoce li formirati vlast sad u utroak 27mog , i postaviti Tegeltiju ili ostaju na istom?

Po kom osnovu?
kad kurvari iz EU pritisnu...

ja iskreno navijam da Brexit uspije i da ovdje glavnu riječ vode USA i VB... jedino te dviej zemlje mogu pokrenuti promjenu ovdje.
ovi politički diletanti iz EU nisu sposobni da vode mjesnu zajednicu, ne znaju šta će sa sobom ubi ih birokratija. Sreća im je što je najveći komšija Rusija, a ne recimo Kina...smio bi staviti ruku u vatru da bi tad Kinezi vladali Evropom, kako ekonomski tako i politički.

detroit-mercy

#899 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by detroit-mercy » 23/08/2019 21:44

Banksy wrote:
Kikibombona wrote:
Neka Bakir i SDA idu u Vasington lobirati za sankcije RS. Zasto ne idu po svijetu, zasto su Bakir i SDA utvrdjeni u sarajevskoj kotlni?
edit, nije smiješno...

Pogledaj polusvijet kojim se okružio, Trotoar i Huizju, pogledaj društvo, suradnike i savjetnike. Gdje da ide, kome, s kim, ko bi ga to uopće ozbiljno shvatio.

Image
Boli njih kurac, njima je dobro :skoljka: .

studiorum_tuzlaensis

#900 Re: SDA nudi Miletu redukovani MAP!??

Post by studiorum_tuzlaensis » 23/08/2019 21:53

Banksy wrote:
Kikibombona wrote:
edit, nije smiješno...

Image

Jel ovo bajramski uranak :D

Locked