SDA i SBiH formiraju koaliciju!!

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
jeza u ledja
Been thanked: 4 times

SDA i SBiH formiraju koaliciju!!

Post by jeza u ledja » 11/10/2006 23:07

U najnovijoj epizodi 'Trazili ste - gledajte' :)

SDA i SBiH formiraju koaliciju

----------------------------------------------

Iz Nezavisnih:

SDA u koaliciji sa Strankom za BiH
N. Krsman

11.10.2006 19:51

SARAJEVO - Rukovodstvo Stranke demokratske akcije (SDA) donijelo je juče zaključak da počnu pregovore sa Strankom za BiH o formiranju koalicije, potvrdio je za "Nezavisne" Amir Zukić, generalni sekretar SDA.

Na jučerašnjem sastanku, na kojem su uz najuže rukovodstvo stranke prisustvovali predsjednici kantonalnih i regionalnih odbora SDA, Zukić kaže da su odlučili da uđe u koaliciju sa Strankom za BiH, "pod uslovom da se jasno poštuju izborni rezultati i pitanje digniteta SDA".

"Sa predsjednicima kantonalnih i regionalnih odbora analizirali smo rezultate izbora i platformi o konstituisanju vlasti. Odlučeno je da počnu pregovori sa Strankom za BiH, uz naša osnovna opredjeljenja ka evropskim integracijama, a to su izmjene Ustava, reforma obrazovanja, zdravstva i sva druga važna pitanja", kazao je Zukić. On je istakao da su na jučerašnjem sastanku podržali predsjednika SDA Sulejmana Tihića i rukovodstvo stranke kao jasan dokaz stranačkog jedinstva.

Zukić je kazao da će se o ustavnim reformama i različitom viđenju ovog procesa između SDA i Stranke za BiH razgovarati na bazi stranačke platforme, kada počnu pregovori između dvije stranke.

"Otvoreni smo za saradnju sa svim partijama koje su postigle uspjeh na ovim izborima. Ostajemo pri ponudi da se osnuje koncentracijska vlada na nivou BiH, u koju bi ušli predstavnici svih stranaka koje su ostvarile dobre rezultate na izborima", kazao je Zukić, dodavši da to podrazumijeva i saradnju sa Socijaldemokratskom partijom (SDP) BiH.

Zukić je kazao da će se o svim detaljima raspravljati na sjednici Predsjedništva SDA, koja će biti održana nakon objavljivanja konačnih rezultata izbora.

Radojičić: Radikalizacija političke scene
Igor Radojičić, generalni sekretar SNSD-a, smatra da koalicija SDA i SBiH vodi potpunoj radikalizaciji političke scene u BiH.

"Zabrinjava to što očito počinje okupljanje na jednom konceptu koji je koncept suprotstavljanja predloženim promjenama Ustava koji su lideri dogovorili proljetos i zauzimanje radikalnijih stavova koje je personifikovala SBiH. Čini se da SDA postepeno napušta ustavne promjene koje je bila prihvatila, koncept ustavnih amandmana na Ustav BiH, i da će nakon izbornog poraza koji je doživio predsjednik SDA Sulejman Tihić približava političkoj poziciji SBiH i HDZ 1990 koje se, takođe, protive ustavnim promjenama", kaže on i dodaje da ukoliko bi se ovaj koncept koaliranja ostvario to bi značilo da su ustavne promjene koje su lideri ranije dogovorili mrtve.

"SNSD je podržao paket amandmana i bilo kakav pokušaj redefinisanja toga na štetu RS za nas je apsolutno neprihvatljiv i mi u takvim razgovorima ne bi imali razloga da učestvujemo, jer se ovdje radi o radikalizaciji političke scene i novog prisupa Ustavu BiH", kazao je on.

Radojičić je rekao da "svako ima pravo da bira svoje koalicione partnere u bh. parlamentu, ali da u ovom momentu u FBiH niko sam, niti dvije partije zajedno nemaju većinu, za koju će trebati najmanje tri partije".

--------------------------------------------

Eh eto ga, karte su na stolu. JOS 4 GODINE POTPUNO ISTOG!!!!! Jupiiiii!!!! :D :D

Pearl

Post by Pearl » 11/10/2006 23:15

zasto me ovo uopste ne cudi... :-?

lepi haris, miljenik nana odjednom saradjuje sa onim sa kojima se dio juce najzucnije raspravljao i krvio radi "nepomirljivih stavova" ...

koja smo mi stoka.. "harisovci"- sto ste trazili to ste dobili, harisove nane - peMzije i dalje nema ali nemojte se boga vam i ovaj put cuditi sto je to tako same ste birale..

a mi sto ne glasasmo za njih mozemo nastaviti da se pusimo i "uzivamo" u demokratiji i dalje :)

haris ubleha

Re: SDA i SBiH formiraju koaliciju!!

Post by haris ubleha » 11/10/2006 23:19

jeza u ledja wrote:U najnovijoj epizodi 'Trazili ste - gledajte' :)
Eh eto ga, karte su na stolu. JOS 4 GODINE POTPUNO ISTOG!!!!! Jupiiiii!!!! :D :D

Kako sam volio onu seriju "Trazili ste, gledajte"... 8)
Mile Traktorista ozivljava privredu u RS-u i nalazi strateske partnere svim vecim preduzecima...
a kod nas pljackasi ostaju na vlasti...
OHR odlazi naredne godine...
kako ce biti bolno otreznjenje...
Glasali ste... propadajte... :D

Ahmmed

Post by Ahmmed » 11/10/2006 23:32

Ma, naći će već načina,kao i do sada, "majstori" iz SBiH, da objasne narodu,kako oni, zapravo, nikad i ni zašto nisu krivi, jer su, jelte, iako u vlasti, zapravo opozicija, no, kad zatreba , znaju biti i vlast, pa onda opet opozicija,i tako.... :-)

haris ubleha

Post by haris ubleha » 11/10/2006 23:48

Ahmmed wrote:Ma, naći će već načina,kao i do sada, "majstori" iz SBiH, da objasne narodu,kako oni, zapravo, nikad i ni zašto nisu krivi, jer su, jelte, iako u vlasti, zapravo opozicija, no, kad zatreba , znaju biti i vlast, pa onda opet opozicija,i tako.... :-)

U rubrici "Halo centralni", ovog 20. septembra 2010, pitamo Vas ko je kriv za propast bosnjackog naroda, stvaranje treceg entiteta, i zasto je RS postala "bolji dio BiH" u protekle 4 godine.
A - Stranka Za BiH... mozete glasati na telefon...
B - SDA... mozete glasati na telefon...
C - Zlatko Lagumdzija... mozete glasati na telefon...

Priblizavamo se kraju emisije, da vidimo kako ste glasali... Da je Stranka Za BiH kriva za propast bosnjackog naroda misli 7% nasih gledalaca, da je SDA kriva misli 9% nasih gledalaca... a da je Zlatko Lagumdzija najzasluzniji za propast bosnjackog naroda zato sto je izrucio alzirsku grupu i natjerao Stranku Za BiH i SDA u koaliciju... misli 84% nasih gledalaca...
Idemo dalje... na redu su opasne price Abdulaha Sidrana... koji se veceras pita "Smiju li Bosnjaci mirno posmatrati Milorada Dodika dok pjeva pod satorom..." 8)

danas

Post by danas » 12/10/2006 00:02

zar je iko iznenadjen? :?

haris ubleha

Post by haris ubleha » 12/10/2006 00:08

induendo wrote:Od ove koalicije možemo očekivati sljedeće:
Raprodaju uspješnih državnih preduzeća za sitne pare.Povećanje korupcije i mita.Povećanje nezaposlenosti.Ostanak entiteta.2 policije.Totalnu pljačku ovog naroda.
Jadna nam majka. :roll:

...povecanje poreza se racuna pod stavkom "totalna pljacka naroda"... 8-) Ne zaboravite da 1. januara 2007. u Federaciji stupa na snagu novi Zakon o pravima demobilisanih boraca za cije provodjenje... od raje treba namaknuti dodatni harach od 250 miliona maraka u narednoj godini... 8-)
Na koji broj mozemo zvati BHT da repriziraju seriju "Trazili ste... gledajte"... 8)

HRVojeVukcicHRVATinic

Post by HRVojeVukcicHRVATinic » 12/10/2006 00:20

Evo mene Hare podsjeća na izvjesnog Ivića Pašalića.
Čovjek je upleten u sve živo...privatizaciju banaka(poklanjanje),privatizaciju čeličana(poklanjanje), privatizaciju elektoprivrede(u dealu sa Safetom), benzinske pumpe, na red dolazi BHT...itd.

Netko reće da bi željezara u Sisku bila sretna da je poklonjena :), da odbrani Hareta. Fora je u tome da željezara u Zenici ima svoj vlastiti koks i vlastitu rudaču, dok se za Sisak sve mora uvoziti brodovima preko Rijeke. A Zenica ode za 1 marku.

Isto kao Ivić čovjeku nije ništa dokazano. Razlika je u tome da su Ivića politčki ukebali ovaj Hare sve jači i jači i najviše bitno sve više i više grabi($$$$$). Očigledno biračima se sviđa kako guzi raju.

Interesanto da od svih tih kandidata za predsjednika Bošnjaci nisu imali ni jednog nekorumpiranog, svježeg.

Nema veze sve Hare će svoje ekonomske promašaje će začiniti "nacionalizmom".

Kad pogledam sa popisa koga su Bošnjaci birali i izabrali postanem zadovoljan Komšićem, makar su i njega Bošnjaci izabrali kao suštu suprotnost Hareta.

Sve više podvojenih ličnosti na ovom svijetu, Freud je bio u pravu :)

zlatan01

Post by zlatan01 » 12/10/2006 08:03

Haris S. I rahmetli Alija I. se '96 nisu razisli iz ideoloskih niti iz principijelnih razloga. Sve je bilo zbog raspolaganja drzavnim racunima, gdje je knjigovodstvo jeli vodjeno na cjeduljama... SDA i SBiH su jednojajcani blizanci zapravo. Ja pricao, objasnjavao, pokusavao... Ali kako rece ona narodna...lakse bosancu utjerati pola metra u guzicu nego cent u glavu...Lahku noc, vidimo se za 50 dodina... :zzzz:

Vodenjak

Post by Vodenjak » 12/10/2006 08:11

haris ubleha wrote:
Ahmmed wrote:Ma, naći će već načina,kao i do sada, "majstori" iz SBiH, da objasne narodu,kako oni, zapravo, nikad i ni zašto nisu krivi, jer su, jelte, iako u vlasti, zapravo opozicija, no, kad zatreba , znaju biti i vlast, pa onda opet opozicija,i tako.... :-)

U rubrici "Halo centralni", ovog 20. septembra 2010, pitamo Vas ko je kriv za propast bosnjackog naroda, stvaranje treceg entiteta, i zasto je RS postala "bolji dio BiH" u protekle 4 godine.
A - Stranka Za BiH... mozete glasati na telefon...
B - SDA... mozete glasati na telefon...
C - Zlatko Lagumdzija... mozete glasati na telefon...

Priblizavamo se kraju emisije, da vidimo kako ste glasali... Da je Stranka Za BiH kriva za propast bosnjackog naroda misli 7% nasih gledalaca, da je SDA kriva misli 9% nasih gledalaca... a da je Zlatko Lagumdzija najzasluzniji za propast bosnjackog naroda zato sto je izrucio alzirsku grupu i natjerao Stranku Za BiH i SDA u koaliciju... misli 84% nasih gledalaca...
Idemo dalje... na redu su opasne price Abdulaha Sidrana... koji se veceras pita "Smiju li Bosnjaci mirno posmatrati Milorada Dodika dok pjeva pod satorom..." 8)

:) 8-)

Vodenjak

Post by Vodenjak » 12/10/2006 08:14

haris ubleha wrote:
induendo wrote:Od ove koalicije možemo očekivati sljedeće:
Raprodaju uspješnih državnih preduzeća za sitne pare.Povećanje korupcije i mita.Povećanje nezaposlenosti.Ostanak entiteta.2 policije.Totalnu pljačku ovog naroda.
Jadna nam majka. :roll:

...povecanje poreza se racuna pod stavkom "totalna pljacka naroda"... 8-) Ne zaboravite da 1. januara 2007. u Federaciji stupa na snagu novi Zakon o pravima demobilisanih boraca za cije provodjenje... od raje treba namaknuti dodatni harach od 250 miliona maraka u narednoj godini... 8-)
Na koji broj mozemo zvati BHT da repriziraju seriju "Trazili ste... gledajte"... 8)

Ako ih dobijes, zamolio bih te da im predlozis da promijene naziv serije u "Trazili ste... evo vam ga!"

Como_Sarajevo

Post by Como_Sarajevo » 12/10/2006 08:15

:D Ma nema veze :D Hljeba i igara :D Još da nam Hanka koju zapjeva :D I Jata koridor napravi :D Ma nismo mi glupi,to nam drugi rade mamu li im njihovu :D :D :D :D :D

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 12/10/2006 11:17

www.idijebimater.com wrote:DJ Turbo Mile Dodick

Ispod stola društvo spava
zadnja čaša ispijena prije kraja
još jedna razbijena glava
u šatoru kad pjevam Srpska moja.

Kada pjevam za republiku
imam najveću publiku
sintisajzeru sviraj večeras meni
glasaće za mene svi ovi kreteni.

Glup je narod fala bogu
uvijek ih pričom smuntati mogu
jebo referendum tu sam ih sjebo
sad bi 100000 glasova više dobiti trebo.

Oj Harise nabijem te na onu stvar
ti bi meni republiku sjebo zar
nema republike nema ni vas
sada pevam na sav glas.

Sintisajzer nek mi svira
dok mi Hare birače nabira
zajedno ćemo opet mi
kao nekad se u šatoru zapiti.

Krašćemo lopatama pare vama
bez imalo stida i srama
razbijaćemo flaše od sto
naprijed srpska 100%.
Usamljeni Puzač 11.10.2006

zena21

Post by zena21 » 12/10/2006 11:39

Ovo je bilo za ocekivati. Ja se uopste ne cudim :oops:

joker

Post by joker » 12/10/2006 15:02

jeza u ledja wrote:U najnovijoj epizodi 'Trazili ste - gledajte' :)

SDA i SBiH formiraju koaliciju

----------------------------------------------

Iz Nezavisnih:

SDA u koaliciji sa Strankom za BiH
N. Krsman

11.10.2006 19:51

SARAJEVO - Rukovodstvo Stranke demokratske akcije (SDA) donijelo je juče zaključak da počnu pregovore sa Strankom za BiH o formiranju koalicije, potvrdio je za "Nezavisne" Amir Zukić, generalni sekretar SDA.

Na jučerašnjem sastanku, na kojem su uz najuže rukovodstvo stranke prisustvovali predsjednici kantonalnih i regionalnih odbora SDA, Zukić kaže da su odlučili da uđe u koaliciju sa Strankom za BiH, "pod uslovom da se jasno poštuju izborni rezultati i pitanje digniteta SDA".

"Sa predsjednicima kantonalnih i regionalnih odbora analizirali smo rezultate izbora i platformi o konstituisanju vlasti. Odlučeno je da počnu pregovori sa Strankom za BiH, uz naša osnovna opredjeljenja ka evropskim integracijama, a to su izmjene Ustava, reforma obrazovanja, zdravstva i sva druga važna pitanja", kazao je Zukić. On je istakao da su na jučerašnjem sastanku podržali predsjednika SDA Sulejmana Tihića i rukovodstvo stranke kao jasan dokaz stranačkog jedinstva.

Zukić je kazao da će se o ustavnim reformama i različitom viđenju ovog procesa između SDA i Stranke za BiH razgovarati na bazi stranačke platforme, kada počnu pregovori između dvije stranke.

"Otvoreni smo za saradnju sa svim partijama koje su postigle uspjeh na ovim izborima. Ostajemo pri ponudi da se osnuje koncentracijska vlada na nivou BiH, u koju bi ušli predstavnici svih stranaka koje su ostvarile dobre rezultate na izborima", kazao je Zukić, dodavši da to podrazumijeva i saradnju sa Socijaldemokratskom partijom (SDP) BiH.

Zukić je kazao da će se o svim detaljima raspravljati na sjednici Predsjedništva SDA, koja će biti održana nakon objavljivanja konačnih rezultata izbora.

Radojičić: Radikalizacija političke scene
Igor Radojičić, generalni sekretar SNSD-a, smatra da koalicija SDA i SBiH vodi potpunoj radikalizaciji političke scene u BiH.

"Zabrinjava to što očito počinje okupljanje na jednom konceptu koji je koncept suprotstavljanja predloženim promjenama Ustava koji su lideri dogovorili proljetos i zauzimanje radikalnijih stavova koje je personifikovala SBiH. Čini se da SDA postepeno napušta ustavne promjene koje je bila prihvatila, koncept ustavnih amandmana na Ustav BiH, i da će nakon izbornog poraza koji je doživio predsjednik SDA Sulejman Tihić približava političkoj poziciji SBiH i HDZ 1990 koje se, takođe, protive ustavnim promjenama", kaže on i dodaje da ukoliko bi se ovaj koncept koaliranja ostvario to bi značilo da su ustavne promjene koje su lideri ranije dogovorili mrtve.
"SNSD je podržao paket amandmana i bilo kakav pokušaj redefinisanja toga na štetu RS za nas je apsolutno neprihvatljiv i mi u takvim razgovorima ne bi imali razloga da učestvujemo, jer se ovdje radi o radikalizaciji političke scene i novog prisupa Ustavu BiH", kazao je on.

Radojičić je rekao da "svako ima pravo da bira svoje koalicione partnere u bh. parlamentu, ali da u ovom momentu u FBiH niko sam, niti dvije partije zajedno nemaju većinu, za koju će trebati najmanje tri partije".

--------------------------------------------

Pa vi ste se (Lagumdzija) jasno distancirali od svake mogucnosti koaliranja sa SBiH, malo pokusavali preko glupog Tihica doci vlasti i sada kada vam sve pada u vodu, kada pobjede nema vec samo poraza, umjesto da na odgovornost pozovete selektora (Lagumdzija) vama kriv Silajdzic, narod, svemirci... Ma vi ste klimoglavci bez imalo mozga raspolozivog za razmisljanje...

A o koalicijama, prevarama i sl. procitajte pazljivije sta pise pa ce vam valjda biti jasno ko je ostao dosljedan, a ko mijenja stavove i prilagodjava se... Valjda vam je jos toliko mozga ostalo u funkciji...

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 12/10/2006 15:07

Ko je mislio da biti će drugačije... zajebal se.... fakat ja sam nekako predosjećao da to desiti će se.... ma oni su i onako vječita koalicija....

Como_Sarajevo

Post by Como_Sarajevo » 12/10/2006 15:19

uvjek dobar gost wrote:Ko je mislio da biti će drugačije... zajebal se.... fakat ja sam nekako predosjećao da to desiti će se.... ma oni su i onako vječita koalicija....

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Jimmy_The_Saint

Post by Jimmy_The_Saint » 12/10/2006 15:43

Ma Hare Rama Hare Kriška Margarina po glavi stanovnika Mašala i Šućur Slaviša.

Šta sad, treba da se SDP odrekne Lagumdžije, a Bošnjaci glasaju za pravog socijaldemokratu Nijaza Durakovića koji je naoružanje TO predao JNA da bi ga KOS podijelio SDS-u?

Ovo je super stanje, samo ako nastavi ovo strovaljivanje.... Na idućim izborima magarcima će se naliti voda u uši, a SDP možda u međuvremenu shvati da ne moraš biti nacionalist da bi se pozabavio i nacionalnim interesima.

joker

Post by joker » 12/10/2006 16:15

Jimmy_The_Saint wrote:Ma Hare Rama Hare Kriška Margarina po glavi stanovnika Mašala i Šućur Slaviša.

Šta sad, treba da se SDP odrekne Lagumdžije, a Bošnjaci glasaju za pravog socijaldemokratu Nijaza Durakovića koji je naoružanje TO predao JNA da bi ga KOS podijelio SDS-u?

Ovo je super stanje, samo ako nastavi ovo strovaljivanje.... Na idućim izborima magarcima će se naliti voda u uši, a SDP možda u međuvremenu shvati da ne moraš biti nacionalist da bi se pozabavio i nacionalnim interesima.

Znas i ti pokoju pametnu izbaciti... :-)

A da se SDP odrekne Zlatka to bi vec nesto bilo. Ali sada ti je situacija u kojoj je SDP kao bolesnik koji ima rak ali ne zeli ili ne smije ici na operaciju da ga odstrani.

Drvosjeca iz Dejcica

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 12/10/2006 16:26

joker wrote:
Jimmy_The_Saint wrote:Ma Hare Rama Hare Kriška Margarina po glavi stanovnika Mašala i Šućur Slaviša.

Znas i ti pokoju pametnu izbaciti... :-)

A da se SDP odrekne Zlatka to bi vec nesto bilo. Ali sada ti je situacija u kojoj je SDP kao bolesnik koji ima rak ali ne zeli ili ne smije ici na operaciju da ga odstrani.

Jes, jes, samo da Zlaja ode bi svi glasali za SDP a citava bi drzva krenula u bolje sutra sa nasim vodjom Haretom iz ZAgraBiH. :D

Qwert

Post by Qwert » 12/10/2006 16:27

A sta se k.k. cudite? Nije Bosna Svedska. Logican ishod poslije svesrpskog konsenzusa...pa kako god to zvucalo.

haris ubleha

Post by haris ubleha » 12/10/2006 17:11

joker wrote:A da se SDP odrekne Zlatka to bi vec nesto bilo. Ali sada ti je situacija u kojoj je SDP kao bolesnik koji ima rak ali ne zeli ili ne smije ici na operaciju da ga odstrani.

:lol: Tema... koalicija SDA i Stranke ZAgraBiH... a Haretov joker opet po Lagumdziji... ovo je vec bolest... 8)
Kao, SDP ima rak sa 15 posto glasova... :-D...
Kakva li je bolest bila dok ga je vodio Nijaz Durakovic kad su u okviru Zdruzene liste 8 stranaka imali ukupno 6 posto glasova... 8)

PITARKA_SA

Post by PITARKA_SA » 12/10/2006 17:26

jaooo,kakava SOKANTNA informacija :shock:
ma ne mogu da vjerujem...ma ja sam ..sokirana,potresena i blago receno iznenadjena :lol: :D

jeza u ledja
Been thanked: 4 times

Post by jeza u ledja » 12/10/2006 18:11

joker wrote:Pa vi ste se (Lagumdzija) jasno distancirali od svake mogucnosti koaliranja sa SBiH, malo pokusavali preko glupog Tihica doci vlasti i sada kada vam sve pada u vodu, kada pobjede nema vec samo poraza, umjesto da na odgovornost pozovete selektora (Lagumdzija) vama kriv Silajdzic, narod, svemirci... Ma vi ste klimoglavci bez imalo mozga raspolozivog za razmisljanje...

A o koalicijama, prevarama i sl. procitajte pazljivije sta pise pa ce vam valjda biti jasno ko je ostao dosljedan, a ko mijenja stavove i prilagodjava se... Valjda vam je jos toliko mozga ostalo u funkciji...

Pa covjece kakav sad crni Lagumdzija??? Ja samo konstatujem da su SDA i SBiH ponovo usle u koaliciju, kao sto su bile i do sada i da ce formirati vlast, kao sto su i do sada, da ce drzavom upravljati iste stranke kao sto su i do sada, tj. unazad od 1996 sa pauzom od dvije godine. Samo konstatujem da su ljudi glasali protiv promjena jer im je ocigledno dobro i zadovoljni su svojim zivotom u BiH. U stvari, meni je drago da je tako, jer znaci da smo na dobrom putu i da se stanje u drzavi popravlja. Ljudi obicno glasaju za promjenu vlasti kad im nesto ne odgovara. Stoga, ja se u stvari radujem narednih 4 godine blagostanja i prosperiteta. I ne znam sta se ti tu sad ibretis, jebes Vozda i luzere, daj da nazdravimo!

meatoverhere

Post by meatoverhere » 12/10/2006 18:14

Zar su to dvije stranke?

Post Reply