Biraju se posredno, dio su politickog dogovora ako se dobro sjecamJoseMujica wrote:pa ako se biraju neposredno onda njihov izbor ne zavisi od političkog dogovora, odnosno ko će ga kome i za koliko, već direktno od glasova birača
SDA-All about
-
Katamaran_Sa
- Posts: 568
- Joined: 26/06/2012 23:20
#7326 Re: SDA-All about
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#7327 Re: SDA-All about
a što sami sebi skacu u stomak
Prvo Vlada KS, Vlada TK pa onda i Vlada RS mislim sve bolji potez o doljeg ono čista 10ka
Prvo Vlada KS, Vlada TK pa onda i Vlada RS mislim sve bolji potez o doljeg ono čista 10ka
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#7328 Re: SDA-All about
Zlaju
dok Mića zigu vi se Muzaferi kupajte u znoju oko fotelja
dok Mića zigu vi se Muzaferi kupajte u znoju oko fotelja
- Co0l
- Posts: 10551
- Joined: 25/07/2010 20:02
- Location: Kad i sam skontam javim vam
#7329 Re: SDA-All about
To nije sporno al ja ti rekoh da nije to poenta,da se htjelo pljuvat ko sto kolega @Libero rece zar mslis da bi nacin biranja za pljuvace bio bitan?Naravno da ne bi jer za pljuvanje je sasvim dovoljan i povod a razloga i ne mora biti.JoseMujica wrote:pa ako se biraju neposredno onda njihov izbor ne zavisi od političkog dogovora, odnosno ko će ga kome i za koliko, već direktno od glasova birača
A i ova prica sta ce SNSD dobit zauzvrat time sto je SDA dobila jedno ministarsko mjesto u vladi entiteta-ma sta moze uopste dobit za nesto tako u sustini nebitno,ko da je taj jedan ministar od nekog znacaja...
- -LIBERO-
- Čiča Gliša
- Posts: 15604
- Joined: 11/02/2008 01:27
- Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.
#7330 Re: SDA-All about
Chmoljo wrote:znamo da je Zlaja prodao sve za mjesto MVP-a... dakle, državu.JoseMujica wrote:pa ako se biraju neposredno onda njihov izbor ne zavisi od političkog dogovora, odnosno ko će ga kome i za koliko, već direktno od glasova birača
šta li je SDA prodala za ovo mjesto u Vladi?
SDA da proda bosnajcke interese? Prejudiciras i zlonamjeran si.
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#7331 Re: SDA-All about
tihic je morao uci u vlast jer samo tako moze braniti bosnjacke interese...znaci vitalni nacionalni interes-LIBERO- wrote:Chmoljo wrote:znamo da je Zlaja prodao sve za mjesto MVP-a... dakle, državu.JoseMujica wrote:pa ako se biraju neposredno onda njihov izbor ne zavisi od političkog dogovora, odnosno ko će ga kome i za koliko, već direktno od glasova birača
šta li je SDA prodala za ovo mjesto u Vladi?
SDA da proda bosnajcke interese? Prejudiciras i zlonamjeran si.
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#7332 Re: SDA-All about
najprije se tu radi o vitalnim hemoroidima ovisnim o foteljama
spomenuti bilo kakav narod, etniju, naciju ili neke više interese uz ove seoske kokošare je naprosto uvreda i za pomenutu grupaciju i mentalno silovanje za nas, nesretnike, koji ćemo morati čitati takve guslarske Šagoljijade
spomenuti bilo kakav narod, etniju, naciju ili neke više interese uz ove seoske kokošare je naprosto uvreda i za pomenutu grupaciju i mentalno silovanje za nas, nesretnike, koji ćemo morati čitati takve guslarske Šagoljijade
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#7333 Re: SDA-All about
cirkus stari...ev kazu da ce sdp povuci vitalni nacionalni interes hrvata da ne dozvoli da im padne vlada u tuzlanskom kantonu...sad mozes mislit koje velicine su ti hemeroidiJoseMujica wrote:najprije se tu radi o vitalnim hemoroidima ovisnim o foteljama
spomenuti bilo kakav narod, etniju, naciju ili neke više interese uz ove seoske kokošare je naprosto uvreda i za pomenutu grupaciju i mentalno silovanje za nas, nesretnike, koji ćemo morati čitati takve guslarske Šagoljijade
- Damir_5
- Posts: 741
- Joined: 25/01/2013 12:06
#7334 Re: SDA-All about
Mozda obraz? Ne, to su odavno prodali.Chmoljo wrote:
znamo da je Zlaja prodao sve za mjesto MVP-a... dakle, državu.
šta li je SDA prodala za ovo mjesto u Vladi?
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#7335 Re: SDA-All about
Tita mi da se Monty Payton snimao danas u Bosni, ma čak i oni Nadrealisti da su danas snimani...to ba nikom živom ne bi bilo zanimljivo ni smiješno pored ove stvarne političke estrade,cirkusa i all-in-one hardcore pornografije, đe više nezna čoek jel vakat za smijeha ili suza, jel se natežu međpolno jal istospolno, jal ko se s kakim hajvanom više jaše
- Co0l
- Posts: 10551
- Joined: 25/07/2010 20:02
- Location: Kad i sam skontam javim vam
#7336 Re: SDA-All about
De ne serikamen spoticanja wrote:cirkus stari...ev kazu da ce sdp povuci vitalni nacionalni interes hrvata da ne dozvoli da im padne vlada u tuzlanskom kantonu...sad mozes mislit koje velicine su ti hemeroidiJoseMujica wrote:najprije se tu radi o vitalnim hemoroidima ovisnim o foteljama
spomenuti bilo kakav narod, etniju, naciju ili neke više interese uz ove seoske kokošare je naprosto uvreda i za pomenutu grupaciju i mentalno silovanje za nas, nesretnike, koji ćemo morati čitati takve guslarske Šagoljijade
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#7337 Re: SDA-All about
izvor federalni dnevnikCo0l wrote:De ne serikamen spoticanja wrote:cirkus stari...ev kazu da ce sdp povuci vitalni nacionalni interes hrvata da ne dozvoli da im padne vlada u tuzlanskom kantonu...sad mozes mislit koje velicine su ti hemeroidiJoseMujica wrote:najprije se tu radi o vitalnim hemoroidima ovisnim o foteljama
spomenuti bilo kakav narod, etniju, naciju ili neke više interese uz ove seoske kokošare je naprosto uvreda i za pomenutu grupaciju i mentalno silovanje za nas, nesretnike, koji ćemo morati čitati takve guslarske Šagoljijade
- Co0l
- Posts: 10551
- Joined: 25/07/2010 20:02
- Location: Kad i sam skontam javim vam
#7338 Re: SDA-All about
Ma ne vjerujem ja u to dok jos neko bar ne objavi...mada ne bi bilo prvi put da jedni urade nesto zbog cega su druge kritikovali,takvih stvari smo se nagledali.kamen spoticanja wrote: izvor federalni dnevnik
-
Katamaran_Sa
- Posts: 568
- Joined: 26/06/2012 23:20
#7339 Re: SDA-All about
Ja sam to isto cuo vecerasCo0l wrote:Ma ne vjerujem ja u to dok jos neko bar ne objavi...mada ne bi bilo prvi put da jedni urade nesto zbog cega su druge kritikovali,takvih stvari smo se nagledali.kamen spoticanja wrote: izvor federalni dnevnik
- novi.dan.nova.nafaka
- Posts: 3028
- Joined: 28/08/2010 11:17
#7340 Re: SDA-All about
omGKatamaran_Sa wrote:Ja sam to isto cuo vecerasCo0l wrote:Ma ne vjerujem ja u to dok jos neko bar ne objavi...mada ne bi bilo prvi put da jedni urade nesto zbog cega su druge kritikovali,takvih stvari smo se nagledali.kamen spoticanja wrote:izvor federalni dnevnik
Stvarno mi je žao našeg napaćenog naroda - no, kao što Hoze reče, narod jeste kriv što bira ovakvu bagru. No, također, u situaciji kakva jeste, najbolja opcija je apstinirati od izbora, kao što neku večer neki prof. sa Banjalučkog Univerziteta veli.
Dok na scenu ne dođe alternativa...
- ultima_palabra
- Posts: 59307
- Joined: 15/12/2008 16:53
#7341 Re: SDA-All about
To je totalno promašena paralela. Lik je na neposrednim izborima pobijedio kandidate SDA i SBiH.Co0l wrote:Pa potpredsjednik RS-a je iz SDP-a pa nesto ne vidjoh nikakvo pljuvanje a kamoli salve pljuvanja i slicno.
Mada je dokazano da bi i SDP dao guze za fotelju isto kao i SDA. Samo što bi u tom slučaju bilo puno više halabuke i teških riječi
- novi.dan.nova.nafaka
- Posts: 3028
- Joined: 28/08/2010 11:17
#7342 Re: SDA-All about
U procjeni oko dizanja prašine si previdio višegodišnje korištenje FTV-a kao nezvaničnog stranačkog glasila SDP-a ?ultima_palabra wrote:To je totalno promašena paralela. Lik je na neposrednim izborima pobijedio kandidate SDA i SBiH.Co0l wrote:Pa potpredsjednik RS-a je iz SDP-a pa nesto ne vidjoh nikakvo pljuvanje a kamoli salve pljuvanja i slicno.
Mada je dokazano da bi i SDP dao guze za fotelju isto kao i SDA. Samo što bi u tom slučaju bilo puno više halabuke i teških riječi
- ultima_palabra
- Posts: 59307
- Joined: 15/12/2008 16:53
#7343 Re: SDA-All about
Nisam. Više sam mislio na pominjanja izdaja i "država za večeru"
Mada i to govori nešto... kad SDP izda to je vijest, kad SDA izda to je samo jedan običan dan
Mada i to govori nešto... kad SDP izda to je vijest, kad SDA izda to je samo jedan običan dan
- Co0l
- Posts: 10551
- Joined: 25/07/2010 20:02
- Location: Kad i sam skontam javim vam
#7344 Re: SDA-All about
Bila bi promasena da se paralela odnosi na nacin biranja a ne na reakcije tako da je i vise nego adekvatna.ultima_palabra wrote:To je totalno promašena paralela. Lik je na neposrednim izborima pobijedio kandidate SDA i SBiH.Co0l wrote:Pa potpredsjednik RS-a je iz SDP-a pa nesto ne vidjoh nikakvo pljuvanje a kamoli salve pljuvanja i slicno.
Mada je dokazano da bi i SDP dao guze za fotelju isto kao i SDA. Samo što bi u tom slučaju bilo puno više halabuke i teških riječi
- ultima_palabra
- Posts: 59307
- Joined: 15/12/2008 16:53
#7345 Re: SDA-All about
A na šta se ima reagovati u slučaju potpredsjednika pc?Co0l wrote:Bila bi promasena da se paralela odnosi na nacin biranja a ne na reakcije tako da je i vise nego adekvatna.
- Paranoid
- Posts: 3788
- Joined: 21/12/2011 11:14
- Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...
#7346 Re: SDA-All about
Nije ti poredjenje dobro...ultima_palabra wrote: kad SDP izda to je vijest, kad SDA izda to je samo jedan običan dan
SDA ti daruje penziju, stan, invalidska kolica i fabiju/fokusa, a SDP te prvo zaduži, pa te deložira, a fabiju i inv. kolica možeš naci na Pik-u...
- ultima_palabra
- Posts: 59307
- Joined: 15/12/2008 16:53
#7347 Re: SDA-All about
Paranoid wrote:Nije ti poredjenje dobro...ultima_palabra wrote: kad SDP izda to je vijest, kad SDA izda to je samo jedan običan dan
SDA ti daruje penziju, stan, invalidska kolica i fabiju/fokusa, a SDP te prvo zaduži, pa te deložira, a fabiju i inv. kolica možeš naci na Pik-u...
- Co0l
- Posts: 10551
- Joined: 25/07/2010 20:02
- Location: Kad i sam skontam javim vam
#7348 Re: SDA-All about
Vec sam objasnio.ultima_palabra wrote:A na šta se ima reagovati u slučaju potpredsjednika pc?Co0l wrote:Bila bi promasena da se paralela odnosi na nacin biranja a ne na reakcije tako da je i vise nego adekvatna.
A nema se vala nekog posebnog razloga za reakcije zbog jednog ministra u vladi PC pa se reaguje.Ne znam kakva se to Tihicu usluga time cini da bi se na osnovu toga moglo od njega traziti nesto zauzvrat niti on moze nesto posebno i dati zauzvrat.Al et,to ne sprjecava dezurne teoreticare zavjera da vec unaprijed stvaraju konstrukcije kako ce neko prodat neciji interes zbog tog jednog ministra u vladi.Co0l wrote: To nije sporno al ja ti rekoh da nije to poenta,da se htjelo pljuvat ko sto kolega @Libero rece zar mslis da bi nacin biranja za pljuvace bio bitan?Naravno da ne bi jer za pljuvanje je sasvim dovoljan i povod a razloga i ne mora biti.
- Paranoid
- Posts: 3788
- Joined: 21/12/2011 11:14
- Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...
#7349 Re: SDA-All about
Sorry drug, ali to su činjenice...Rat te napravi invalidom, SDA donese kakav takav zakon na osnovu kojeg dišeš, a onda dodje "slučajni peolaznik" i da ti mogućnost da se zadužiš na osnovu invalidnine....onda ti smanji invalidninu ili te izbriše sa rješenjem da si "ograničeno sposoban"...nakon toga ti banka zbog ne plaćanja rate uzme hipoteku, a ti onda počneš prodavati sve kako bi prehranio porodicu...ultima_palabra wrote:Paranoid wrote:Nije ti poredjenje dobro...ultima_palabra wrote: kad SDP izda to je vijest, kad SDA izda to je samo jedan običan dan
SDA ti daruje penziju, stan, invalidska kolica i fabiju/fokusa, a SDP te prvo zaduži, pa te deložira, a fabiju i inv. kolica možeš naci na Pik-u...
Treba li dokaza?
- ultima_palabra
- Posts: 59307
- Joined: 15/12/2008 16:53
#7350 Re: SDA-All about
Nisi ti ništa objasnio. Za početak, kako je ulazak u vladajuću koaliciju u pc, isto kao i kandidovanje svog kandidata za funkciju koja se bira neposrednim izborima? Ako je u ovom drugom nešto sporno, onda bi sve stranke u Federaciji trebale bojkotovati kompletan izborni proces u pc.Co0l wrote:Vec sam objasnio.
