SDA-All about

Post Reply
Katamaran_Sa
Posts: 568
Joined: 26/06/2012 23:20

#7326 Re: SDA-All about

Post by Katamaran_Sa »

JoseMujica wrote:pa ako se biraju neposredno onda njihov izbor ne zavisi od političkog dogovora, odnosno ko će ga kome i za koliko, već direktno od glasova birača
Biraju se posredno, dio su politickog dogovora ako se dobro sjecam
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#7327 Re: SDA-All about

Post by StupskaBitanga »

a što sami sebi skacu u stomak
Prvo Vlada KS, Vlada TK pa onda i Vlada RS mislim sve bolji potez o doljeg ono čista 10ka
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#7328 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

Zlaju :D

dok Mića zigu vi se Muzaferi kupajte u znoju oko fotelja
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#7329 Re: SDA-All about

Post by Co0l »

JoseMujica wrote:pa ako se biraju neposredno onda njihov izbor ne zavisi od političkog dogovora, odnosno ko će ga kome i za koliko, već direktno od glasova birača
To nije sporno al ja ti rekoh da nije to poenta,da se htjelo pljuvat ko sto kolega @Libero rece zar mslis da bi nacin biranja za pljuvace bio bitan?Naravno da ne bi jer za pljuvanje je sasvim dovoljan i povod a razloga i ne mora biti.
A i ova prica sta ce SNSD dobit zauzvrat time sto je SDA dobila jedno ministarsko mjesto u vladi entiteta-ma sta moze uopste dobit za nesto tako u sustini nebitno,ko da je taj jedan ministar od nekog znacaja...
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#7330 Re: SDA-All about

Post by -LIBERO- »

Chmoljo wrote:
JoseMujica wrote:pa ako se biraju neposredno onda njihov izbor ne zavisi od političkog dogovora, odnosno ko će ga kome i za koliko, već direktno od glasova birača
znamo da je Zlaja prodao sve za mjesto MVP-a... dakle, državu.

šta li je SDA prodala za ovo mjesto u Vladi? :D

SDA da proda bosnajcke interese? Prejudiciras i zlonamjeran si. :zzzz:
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#7331 Re: SDA-All about

Post by kamen spoticanja »

-LIBERO- wrote:
Chmoljo wrote:
JoseMujica wrote:pa ako se biraju neposredno onda njihov izbor ne zavisi od političkog dogovora, odnosno ko će ga kome i za koliko, već direktno od glasova birača
znamo da je Zlaja prodao sve za mjesto MVP-a... dakle, državu.

šta li je SDA prodala za ovo mjesto u Vladi? :D

SDA da proda bosnajcke interese? Prejudiciras i zlonamjeran si. :zzzz:
tihic je morao uci u vlast jer samo tako moze braniti bosnjacke interese...znaci vitalni nacionalni interes :D
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#7332 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

najprije se tu radi o vitalnim hemoroidima ovisnim o foteljama

spomenuti bilo kakav narod, etniju, naciju ili neke više interese uz ove seoske kokošare je naprosto uvreda i za pomenutu grupaciju i mentalno silovanje za nas, nesretnike, koji ćemo morati čitati takve guslarske Šagoljijade
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#7333 Re: SDA-All about

Post by kamen spoticanja »

JoseMujica wrote:najprije se tu radi o vitalnim hemoroidima ovisnim o foteljama

spomenuti bilo kakav narod, etniju, naciju ili neke više interese uz ove seoske kokošare je naprosto uvreda i za pomenutu grupaciju i mentalno silovanje za nas, nesretnike, koji ćemo morati čitati takve guslarske Šagoljijade
cirkus stari...ev kazu da ce sdp povuci vitalni nacionalni interes hrvata da ne dozvoli da im padne vlada u tuzlanskom kantonu...sad mozes mislit koje velicine su ti hemeroidi
User avatar
Damir_5
Posts: 741
Joined: 25/01/2013 12:06

#7334 Re: SDA-All about

Post by Damir_5 »

Chmoljo wrote:
znamo da je Zlaja prodao sve za mjesto MVP-a... dakle, državu.

šta li je SDA prodala za ovo mjesto u Vladi? :D
Mozda obraz? Ne, to su odavno prodali. :mrgreen:
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#7335 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

:lol: :lol: :lol: legende su

Tita mi da se Monty Payton snimao danas u Bosni, ma čak i oni Nadrealisti da su danas snimani...to ba nikom živom ne bi bilo zanimljivo ni smiješno pored ove stvarne političke estrade,cirkusa i all-in-one hardcore pornografije, đe više nezna čoek jel vakat za smijeha ili suza, jel se natežu međpolno jal istospolno, jal ko se s kakim hajvanom više jaše :-)
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#7336 Re: SDA-All about

Post by Co0l »

kamen spoticanja wrote:
JoseMujica wrote:najprije se tu radi o vitalnim hemoroidima ovisnim o foteljama

spomenuti bilo kakav narod, etniju, naciju ili neke više interese uz ove seoske kokošare je naprosto uvreda i za pomenutu grupaciju i mentalno silovanje za nas, nesretnike, koji ćemo morati čitati takve guslarske Šagoljijade
cirkus stari...ev kazu da ce sdp povuci vitalni nacionalni interes hrvata da ne dozvoli da im padne vlada u tuzlanskom kantonu...sad mozes mislit koje velicine su ti hemeroidi
De ne seri :)
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#7337 Re: SDA-All about

Post by kamen spoticanja »

Co0l wrote:
kamen spoticanja wrote:
JoseMujica wrote:najprije se tu radi o vitalnim hemoroidima ovisnim o foteljama

spomenuti bilo kakav narod, etniju, naciju ili neke više interese uz ove seoske kokošare je naprosto uvreda i za pomenutu grupaciju i mentalno silovanje za nas, nesretnike, koji ćemo morati čitati takve guslarske Šagoljijade
cirkus stari...ev kazu da ce sdp povuci vitalni nacionalni interes hrvata da ne dozvoli da im padne vlada u tuzlanskom kantonu...sad mozes mislit koje velicine su ti hemeroidi
De ne seri :)
izvor federalni dnevnik
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#7338 Re: SDA-All about

Post by Co0l »

kamen spoticanja wrote: izvor federalni dnevnik
Ma ne vjerujem ja u to dok jos neko bar ne objavi...mada ne bi bilo prvi put da jedni urade nesto zbog cega su druge kritikovali,takvih stvari smo se nagledali.
Katamaran_Sa
Posts: 568
Joined: 26/06/2012 23:20

#7339 Re: SDA-All about

Post by Katamaran_Sa »

Co0l wrote:
kamen spoticanja wrote: izvor federalni dnevnik
Ma ne vjerujem ja u to dok jos neko bar ne objavi...mada ne bi bilo prvi put da jedni urade nesto zbog cega su druge kritikovali,takvih stvari smo se nagledali.
Ja sam to isto cuo veceras :-)
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 3028
Joined: 28/08/2010 11:17

#7340 Re: SDA-All about

Post by novi.dan.nova.nafaka »

Katamaran_Sa wrote:
Co0l wrote:
kamen spoticanja wrote:izvor federalni dnevnik
Ma ne vjerujem ja u to dok jos neko bar ne objavi...mada ne bi bilo prvi put da jedni urade nesto zbog cega su druge kritikovali,takvih stvari smo se nagledali.
Ja sam to isto cuo veceras :-)
omG :-)
Stvarno mi je žao našeg napaćenog naroda - no, kao što Hoze reče, narod jeste kriv što bira ovakvu bagru. No, također, u situaciji kakva jeste, najbolja opcija je apstinirati od izbora, kao što neku večer neki prof. sa Banjalučkog Univerziteta veli.
Dok na scenu ne dođe alternativa...
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59307
Joined: 15/12/2008 16:53

#7341 Re: SDA-All about

Post by ultima_palabra »

Co0l wrote:Pa potpredsjednik RS-a je iz SDP-a pa nesto ne vidjoh nikakvo pljuvanje a kamoli salve pljuvanja i slicno.
To je totalno promašena paralela. Lik je na neposrednim izborima pobijedio kandidate SDA i SBiH.

Mada je dokazano da bi i SDP dao guze za fotelju isto kao i SDA. Samo što bi u tom slučaju bilo puno više halabuke i teških riječi ;-)
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 3028
Joined: 28/08/2010 11:17

#7342 Re: SDA-All about

Post by novi.dan.nova.nafaka »

ultima_palabra wrote:
Co0l wrote:Pa potpredsjednik RS-a je iz SDP-a pa nesto ne vidjoh nikakvo pljuvanje a kamoli salve pljuvanja i slicno.
To je totalno promašena paralela. Lik je na neposrednim izborima pobijedio kandidate SDA i SBiH.
Mada je dokazano da bi i SDP dao guze za fotelju isto kao i SDA. Samo što bi u tom slučaju bilo puno više halabuke i teških riječi ;-)
U procjeni oko dizanja prašine si previdio višegodišnje korištenje FTV-a kao nezvaničnog stranačkog glasila SDP-a ?
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59307
Joined: 15/12/2008 16:53

#7343 Re: SDA-All about

Post by ultima_palabra »

Nisam. Više sam mislio na pominjanja izdaja i "država za večeru" :D

Mada i to govori nešto... kad SDP izda to je vijest, kad SDA izda to je samo jedan običan dan 8-)
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#7344 Re: SDA-All about

Post by Co0l »

ultima_palabra wrote:
Co0l wrote:Pa potpredsjednik RS-a je iz SDP-a pa nesto ne vidjoh nikakvo pljuvanje a kamoli salve pljuvanja i slicno.
To je totalno promašena paralela. Lik je na neposrednim izborima pobijedio kandidate SDA i SBiH.

Mada je dokazano da bi i SDP dao guze za fotelju isto kao i SDA. Samo što bi u tom slučaju bilo puno više halabuke i teških riječi ;-)
Bila bi promasena da se paralela odnosi na nacin biranja a ne na reakcije tako da je i vise nego adekvatna.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59307
Joined: 15/12/2008 16:53

#7345 Re: SDA-All about

Post by ultima_palabra »

Co0l wrote:Bila bi promasena da se paralela odnosi na nacin biranja a ne na reakcije tako da je i vise nego adekvatna.
A na šta se ima reagovati u slučaju potpredsjednika pc?
User avatar
Paranoid
Posts: 3788
Joined: 21/12/2011 11:14
Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...

#7346 Re: SDA-All about

Post by Paranoid »

ultima_palabra wrote: kad SDP izda to je vijest, kad SDA izda to je samo jedan običan dan 8-)
Nije ti poredjenje dobro...

SDA ti daruje penziju, stan, invalidska kolica i fabiju/fokusa, a SDP te prvo zaduži, pa te deložira, a fabiju i inv. kolica možeš naci na Pik-u...
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59307
Joined: 15/12/2008 16:53

#7347 Re: SDA-All about

Post by ultima_palabra »

Paranoid wrote:
ultima_palabra wrote: kad SDP izda to je vijest, kad SDA izda to je samo jedan običan dan 8-)
Nije ti poredjenje dobro...

SDA ti daruje penziju, stan, invalidska kolica i fabiju/fokusa, a SDP te prvo zaduži, pa te deložira, a fabiju i inv. kolica možeš naci na Pik-u...
:?
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#7348 Re: SDA-All about

Post by Co0l »

ultima_palabra wrote:
Co0l wrote:Bila bi promasena da se paralela odnosi na nacin biranja a ne na reakcije tako da je i vise nego adekvatna.
A na šta se ima reagovati u slučaju potpredsjednika pc?
Vec sam objasnio.
Co0l wrote: To nije sporno al ja ti rekoh da nije to poenta,da se htjelo pljuvat ko sto kolega @Libero rece zar mslis da bi nacin biranja za pljuvace bio bitan?Naravno da ne bi jer za pljuvanje je sasvim dovoljan i povod a razloga i ne mora biti.
A nema se vala nekog posebnog razloga za reakcije zbog jednog ministra u vladi PC pa se reaguje.Ne znam kakva se to Tihicu usluga time cini da bi se na osnovu toga moglo od njega traziti nesto zauzvrat niti on moze nesto posebno i dati zauzvrat.Al et,to ne sprjecava dezurne teoreticare zavjera da vec unaprijed stvaraju konstrukcije kako ce neko prodat neciji interes zbog tog jednog ministra u vladi.
User avatar
Paranoid
Posts: 3788
Joined: 21/12/2011 11:14
Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...

#7349 Re: SDA-All about

Post by Paranoid »

ultima_palabra wrote:
Paranoid wrote:
ultima_palabra wrote: kad SDP izda to je vijest, kad SDA izda to je samo jedan običan dan 8-)
Nije ti poredjenje dobro...

SDA ti daruje penziju, stan, invalidska kolica i fabiju/fokusa, a SDP te prvo zaduži, pa te deložira, a fabiju i inv. kolica možeš naci na Pik-u...
:?
Sorry drug, ali to su činjenice...Rat te napravi invalidom, SDA donese kakav takav zakon na osnovu kojeg dišeš, a onda dodje "slučajni peolaznik" i da ti mogućnost da se zadužiš na osnovu invalidnine....onda ti smanji invalidninu ili te izbriše sa rješenjem da si "ograničeno sposoban"...nakon toga ti banka zbog ne plaćanja rate uzme hipoteku, a ti onda počneš prodavati sve kako bi prehranio porodicu...

Treba li dokaza?
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59307
Joined: 15/12/2008 16:53

#7350 Re: SDA-All about

Post by ultima_palabra »

Co0l wrote:Vec sam objasnio.
Nisi ti ništa objasnio. Za početak, kako je ulazak u vladajuću koaliciju u pc, isto kao i kandidovanje svog kandidata za funkciju koja se bira neposrednim izborima? Ako je u ovom drugom nešto sporno, onda bi sve stranke u Federaciji trebale bojkotovati kompletan izborni proces u pc.
Post Reply