SDA-All about

madner

#28251 Re: SDA-All about

Post by madner » 05/01/2017 13:58

Ima li neko da zna razliku izmedju cetnika i ravnogorca? :D

Ne bih da se ofiram sa prijateljima iz SDA, pogresna terminologija me moze odati.

Banksy

#28252 Re: SDA-All about

Post by Banksy » 05/01/2017 14:10

Ćetnik može biti svaka fukara, Ravnogorac je već titula...

Jimmy McNulty
Čiča Gliša

#28253 Re: SDA-All about

Post by Jimmy McNulty » 05/01/2017 14:21

megaman4 wrote:Dok se Bosnjaci prepucavaju onaj cetnik i grobar Nikolic dolazi u Banja Luku i prijeti nam svima i smije nam se u lice. Sta god mislili o Bakiru, jedino on uz SDP digao glas kontra dana RS-e, a licemjerna MZ i ona ubleha Inzko sute kao hinje jer njih boli briga. Vazni su provodi po BiH.

Scepo je uz ove sa druge strane Drine najveci neprijatelj drzave. Dodik tu dodje kao izvrsioc. 90-te se ponavljaju. Bez obzira na politicke razlike, Bosnjaci moraju biti slozni jer nemamo rezervnu domovinu. Zato neprijatelj vidi sada drugu sansu da zavrsi s Bosnom.

Sloga nas jedino spasava.
Tako jeee :bih:

Image
Image
Image
Image
Image

sabina1
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.

#28254 Re: SDA-All about

Post by sabina1 » 05/01/2017 19:43

madner wrote:Ima li neko da zna razliku izmedju cetnika i ravnogorca? :D

Ne bih da se ofiram sa prijateljima iz SDA, pogresna terminologija me moze odati.
Četnici su se organizovali još u osmansko doba u Makedoniji kao ustanici...željeli su Makedoniju pripojiti Srbiji mislim pred balkanske ratove...neki od poznatijih Mustafa Golubić i (mislim ) Kosta Pećanac.

O ravnogorskim četnicima znamo sve , da nije crno , turobno i žalosno zapravo za nadrealiste bi bilo ono : "Jugoslovenska vojska u otadžbini"....

seln

#28255 Re: SDA-All about

Post by seln » 05/01/2017 23:43

HM2001 u akciji "Vreca zlata za Bakira".

Image

Dobri ljudi, uzmite i vi ucesca u ovoj plemenitoj i hairli akciji.
Prima se svaka vrsta zlata: ogrlice, lOncici, mEndjuse, prstenje malo i veliko, halhale, belenzuke, a i one cabenske hamajlije sa Kjursi dovom.

asurbanipal

#28256 Re: SDA-All about

Post by asurbanipal » 06/01/2017 00:58

Muštuluk :mrgreen:

BAKIR IZETBEGOVIC DOBIO UNUKU SRPKINJU

http://www.vesti.rs/Milorad-Dodik/SOKAN ... KINJU.html

SkyLimit

#28257 Re: SDA-All about

Post by SkyLimit » 06/01/2017 01:05

Godinama se spominje da je Bakirova jedinica sa Srbinom, ali uvijek sam to doživljavao kao zafrkanciju :run:

Matzan

#28258 Re: SDA-All about

Post by Matzan » 06/01/2017 01:08

asurbanipal wrote:Muštuluk :mrgreen:

Prvo, ne znam što će ovo na temi o SDA?

Drugo, ne znam zbog čega neki šupljoglavi novinar vijest o rođenju djeteta naziva "ŠOKANTNO"?
Pa nije se za Marsovca udala pa da je rodila nekakav freak?

Treće, ako je tačno da se to dijete rodilo, neka je živo i zdravo.
Nismo valjda toliki primitivci da ćemo se iščuđavati nečijem odabiru životnog saputnika?

zli_hordas

#28259 Re: SDA-All about

Post by zli_hordas » 06/01/2017 01:26

Matzan wrote:

Drugo, ne znam zbog čega neki šupljoglavi novinar vijest o rođenju djeteta naziva "ŠOKANTNO"?

Nismo valjda toliki primitivci da ćemo se iščuđavati nečijem odabiru životnog saputnika?[/quot :run:
Last edited by zli_hordas on 06/01/2017 01:28, edited 1 time in total.

asurbanipal

#28260 Re: SDA-All about

Post by asurbanipal » 06/01/2017 01:28

zli_hordas wrote: Je li dijete bosnjak ili srbin.

Nebitno. Bitno je da je živo i zdravo. Šuška se da će se zvati Milica.

sunceKOtepsija

#28261 Re: SDA-All about

Post by sunceKOtepsija » 06/01/2017 01:57

SkyLimit wrote:Godinama se spominje da je Bakirova jedinica sa Srbinom, ali uvijek sam to doživljavao kao zafrkanciju :run:
a bas danas hocu da pitam jel isttina i asur nam donese ovu vest :D :lol:

XXS

#28262 Re: SDA-All about

Post by XXS » 06/01/2017 02:48

Matzan wrote:

Nismo valjda toliki primitivci da ćemo se iščuđavati nečijem odabiru životnog saputnika?
Naravno da nismo primitivci, nek' je dijete zivo i zdravo.

Samo me zanima jesul' Bakiru braca Latici cestitali prinovu. Znamo da su primitivci poslije rata vodili hajku kroz medije protiv mjesanih brakova i djece iz takvih brakova. Isto tako znamo da se SDA nikada nije ogradila od takve kampanje njenih istaknutih clanova i suosnivaca stranke.

Vipsilon

#28263 Re: SDA-All about

Post by Vipsilon » 06/01/2017 03:08

Ja mogu da razumijem da ljudi prozivaju i pljuju političare ili bilo koju drugu javnu ličnost, ali ne prozivajte tuđu djecu jbt.

Heller

#28264 Re: SDA-All about

Post by Heller » 06/01/2017 03:48

Nek je dijete zivo i zdravo a djed bas i ne :bih:

MikroBelaj

#28265 Re: SDA-All about

Post by MikroBelaj » 06/01/2017 06:29

Cestitam dedi,nek je unuce zivo i zdravo,al jos ce ljepse biti kad dedo ode u penziju :D

Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji

#28266 Re: SDA-All about

Post by Chmoljo » 06/01/2017 07:44

Matzan wrote:Prvo, ne znam što će ovo na temi o SDA?

obzirom da iz usta i pera većine SDAovaca ovakvu djecu nazivaju i jugonostalgičarima, komunjarama, crvenim kmerima, mješancima i ostalim sličnim pridjevima, nastojeći ih valjda napraviti djecom sa posebnim potrebama, također, praveći ih narodnim, pardon, nacionalnim neprijateljima, protiv kojih se dobijaju bitke ravnima onima na Bedru, mene ne čudi da se neko osvrnuo na ovo na političkoj temi.

pirpa

#28267 Re: SDA-All about

Post by pirpa » 06/01/2017 08:45

asurbanipal wrote:
zli_hordas wrote: Je li dijete bosnjak ili srbin.

Nebitno. Bitno je da je živo i zdravo. Šuška se da će se zvati Milica.
:lol: :lol: :lol: :lol:

statixx

#28268 Re: SDA-All about

Post by statixx » 06/01/2017 08:46

Tajna ruka u Bosni

Ako bih kod svojih čitalaca tražio razumijevanje, mogao bi im se izjadati da sam u tom trenutku imao i dozu panike, koja me obuzima već dulje vrijeme, kao i svakog bosanskog muslimana, uslijed pomisli da s ovakvom politikom B. Izetbegovića, odosmo u helać svi đuturile! Tim prije što se dosadašnja politika B. Izetbegovića, kako vanjska tako i unutarnja, kako ideološka tako i ekonomska, koja se primarno bazira na „bratskim“ odnosima sa Erdoganom, a koja je bila eskalirala na izborima 2014., obija o glavu Bošnjacima mnogo više nego Turcima!

Definitivno, koliko god mogli ili morali razumjeti sadašnju Erdoganovu politiku dok paktira s Vladimirom Putinom, BiH mora ostati dosljedna i vjerna svojoj politici saveza sa SAD i EU! Tvrdoglavi B. Izetbegović nikako da shvati da Alija Izetbegović nikad nije posjetio Moskvu, a bilo je pozivan i pritisaka da to učini, niti Peking, na primjer! Stoga sam išaretio B. Izetbegoviću da iskače iz posljednjeg vagona posljednjeg voza u koji je sjeo s Erdoganom, prije nego se naši saveznici SAD i EU ne pokaju za svu podršku koju su mu davali u dramatičnoj borbi za očuvanju cjelovite države BiH kroz članstvo u evroatlasnke integracij.

Zbog Alijinog zeta

Tako da ostajem još dužan, ukratko, razjasniti svoj odnos prema familiji Izetbegovića. Trudio sam se koliko sam mogao da familiju rahmetli Alije Izetbegovića poštujem i tretiram korektno, mislim na djecu koja imaju, za mene, kultne inicijale u njegovom pseudonimu kojima je potpisivao svoje kultne tekstove u „Glasniku“ (L.S.B.). Međutim, imam gorko iskustvo s njegovim zetom, Jaskom Akšamijom, i snahom Sebijom Građević Izetbegović. B. Izetbegović sam zna koliki animozitet je njegov supruga gajila prema nama provincijalcima u SDA-u zbog svog kompleksa „urbanog“ porijekla te se stidjela da je SDA seljačka stranka. To smo dugo trpjeli za hatar rahmetli Alije. E, kad sam uvidio da će njen bolesni ego koštati naciju, nakon što je ostvarila ambicije i postala „prva hanuma“ kod Bošnjaka, napisao sam knjigu „Sarajevski armagedon“ u kojoj sam jedno cijelo poglavlje njoj (p)osvetio. Malo je knjiga napisano u ovom gradu da je jedan od glavnih likova, poput doktorke Sebije, vaskrsava iz nje i čitaoci mogu uživo „uživati“ u njenoj roli kao u teatarskoj predstavi. Danas sigurno ne bih napisao tu knjigu! Ali, nakon pobjede SDA 2014. uočio sam da je ta stranka ideološki mutirala jednom vrstom simbioze vjerskog fanatizma i nacionalizma, kakvom danas moje turske kolege nakon novogodišnjeg pokolja u Istanbula opisuju AK Partiju. Zahvaljujući intelektualnoj hrabrosti nas nekolicine novinara i intelektualca, da izdvojim akademika Esada Durakovića, taj opaki ideološki radikalni trend je splasnuo.

Ostaje mi da još ukažem na ponašanje Jaska Akašamije. Jednom sam ga zamolio, pošto sam vidio da on odlučuje za prijem novog radnika u BH Telecomu, da primi jednu djevojku čiji su dedo i babo šehidi. Dedo joj je bio istaknuti policajac u vrijeme komunizma koji je progonio četničke zločince, da bi mu se oni osvetili i ubili ga u logoru! Babo joj je bio osnivač SDA u tom gradu, a potom heroj kojeg je odlikovao Alija Izetbegović, pa su mu nakon pogibije kako komandantu, borci, u jednom drugom gradu, podigli spomenik. Prije toga sam bio čuo „iz prve ruke“ kako je brat jedne moje učenice iz mekteba platio 10 hiljada KM za njeno radno mjesto u BH Telecomu.

„Jasko, ovo je naša priča koja je duga i bolna. Da te na gnjavim i ne duljim, moraš to uraditi!“, rekao sam mu vrlo prijateljski. „Ne moram , Boga mi!“ odbrusio mi je Jasko. Odnio sam molbu sa svim „pratećim“ dokumentima i informacijama i ostavio na njegov sto. Jasko je ostao principijelan i dosljedan samom sebi i nije to uradio. Zbog ponašanja ovog glupsona koji je odgovoran za ogroman kriminal u BH Telecomu, nikad više nikoga od Izetbegovića nisam pozdravio! Eto šta se, Bakire Izetbegoviću, zbivalo sa Nedžadom Latićem!
http://thebosniatimes.ba/clanak/6965

JThomas

#28269 Re: SDA-All about

Post by JThomas » 06/01/2017 08:51

pa ne kažemo mi da takva djeca ne znaju ko su i šta su, nemaju orijentira u životu, nego pit bulovi od kojih se, tačno, sda nikad nije ogradila. a zašto i bi kad je to njeno...

ultima_palabra

#28270 Re: SDA-All about

Post by ultima_palabra » 06/01/2017 08:58

И то симболично, пред Божић... ваистину се роди :zoka:

JThomas

#28271 Re: SDA-All about

Post by JThomas » 06/01/2017 08:59

šta ti je, pravoslavlje se može nožem sijeći... :mrgreen:

statixx

#28272 Re: SDA-All about

Post by statixx » 06/01/2017 09:01

Chmoljo wrote:
Matzan wrote:Prvo, ne znam što će ovo na temi o SDA?

obzirom da iz usta i pera većine SDAovaca ovakvu djecu nazivaju i jugonostalgičarima, komunjarama, crvenim kmerima, mješancima i ostalim sličnim pridjevima, nastojeći ih valjda napraviti djecom sa posebnim potrebama, također, praveći ih narodnim, pardon, nacionalnim neprijateljima, protiv kojih se dobijaju bitke ravnima onima na Bedru, mene ne čudi da se neko osvrnuo na ovo na političkoj temi.

- Prošli sistem mješance je tetošio, ukazivao im šansu za probitak eo ipso, samim faktorom da su čeljad iz mješovitog braka. Jer, zaboga, njihovi roditelji ne mogu biti sumnjivi, oni su bratstvo-jedinstvo, tu zjenicu oka komunističke diktature učvršćuju u svojoj postelji. (...) Status predestiniranih favorita jamčen im u bivšem režimu od Triglava do Đevđelije učinio je i to da su mješanci u intelektualnom pogledu bivali poglavito tipični mediokriteti. Zašto? Pa ranom spoznajom da im bez plaho zahmeta u životu ide uglavnom ko po loju, mješanci se obrazovno, intelektualno, počesto i moralno zapuštaju i ostaju duduci i tokmaci cijelog života. (Vedad Spahić, profesor na Univerzitetu u Tuzli)

- Taj titoistički projekat identičan je projektu Vase Čubrilovića u kome se traži forsiranje mješovitih brakova kako bi se muslimani Balkana asimilirali i tako uništili. (Džemaludin Latić, profesor Fakulteta islamskih nauka u Sarajevu)

ultima_palabra

#28273 Re: SDA-All about

Post by ultima_palabra » 06/01/2017 09:02

JThomas wrote:šta ti je, pravoslavlje se može nožem sijeći... :mrgreen:
Loza će završiti tamo gdje je i počela.

zli_hordas

#28274 Re: SDA-All about

Post by zli_hordas » 06/01/2017 09:07

Tragikomedija bošnjačko sprskog suživota u BiH možda će joj i krsna slava biti 9 januar dan republike srpske ono bas zaplet za Šešira djetetu zdravlje i sreću želim.

Alfons Kauders

#28275 Re: SDA-All about

Post by Alfons Kauders » 06/01/2017 09:09

zli_hordas wrote:Tragikomedija bošnjačko sprskog suživota u BiH možda će joj i krsna slava biti 9 januar dan republike srpske ono bas zaplet za Šešira djetetu zdravlje i sreću želim.
:lol: :lol: :lol:

Ja sad to krenuo napisati...

Da su nam Izetbegovici priustili dva rodjendana na 9. januar. :-)

Post Reply