SDA-All about

Post Reply
User avatar
jao_situacije
Posts: 18094
Joined: 29/03/2014 19:20

#22151 Re: SDA-All about

Post by jao_situacije »

HM 2011 wrote:
bosnjaci ne opterecujte se izborima drugih - opterecujte se izborom vlastitog kandidata jer taj kandidat bi trebao stiti upravo Vase interese....

ovaj sto je prosao je clan senata rs a odlikovan i profesor na pf bl.....

to sto je cetnik i jel super cetnik ili mini cetnik ili vojvoda - meni je nebitno

bitno mi je ko j ebosnjacki kandidat....

u jedinstvu je snaga.
pa što niste irinu delegirali
znala je štiti cr7 znaće vala i nas
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#22152 Re: SDA-All about

Post by fosna2014 »

Ako je Poplasen dobar za SDA onda je dobar i za Bosnjake, kao i u ratu. :thumbup:















:(
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#22153 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

Banksy wrote:

Americki diplomata Richard Holbrooke ponovo je ovih dana kazao kako je Alija Izetbegovic bio taj koji je americku administraciju odgovorio od nakane da odmah nakon rata zabrani Srpsku demokratsku stranku. Tokom susreta u Sjedinjenim Americkim Državama sa delegacijom Tuzle, koja ga je proglasila pocasnim gradaninom ovoga grada, Holbrooke je kazao da je na njegov prijedlog da se SDS-u zabrani izlazak na prve poslijeratne izbore te da se ova ratno-zlocinacka družina sa Pala politicki pokopa, Izetbegović objasnio zbog čega to nije mudra odluka: "Oni jesu nacisti, ali nemojte ih zabranjivati. Neka oni ubuduće budu naša a ne vaša briga, rekao je prije osam godina Izetbegović a prepričao ovih dana Holbrooke.


:violina:

ništa ćudno...najefikasnije se bradonjom bradonja stvara :evil:
saja_dj
Posts: 459
Joined: 03/05/2012 14:02

#22154 Re: SDA-All about

Post by saja_dj »

Banksy wrote:

Americki diplomata Richard Holbrooke ponovo je ovih dana kazao kako je Alija Izetbegovic bio taj koji je americku administraciju odgovorio od nakane da odmah nakon rata zabrani Srpsku demokratsku stranku. Tokom susreta u Sjedinjenim Americkim Državama sa delegacijom Tuzle, koja ga je proglasila pocasnim gradaninom ovoga grada, Holbrooke je kazao da je na njegov prijedlog da se SDS-u zabrani izlazak na prve poslijeratne izbore te da se ova ratno-zlocinacka družina sa Pala politicki pokopa, Izetbegović objasnio zbog čega to nije mudra odluka: "Oni jesu nacisti, ali nemojte ih zabranjivati. Neka oni ubuduće budu naša a ne vaša briga, rekao je prije osam godina Izetbegović a prepričao ovih dana Holbrooke.


:violina:
Znao je s kim ce mu sin najlakse da se tali i pljacka. Kurcevbegovici vazda bili tajni agenti, neprijatelji ove nacije, samo bice kasno kad ljudi skontaju.
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#22155 Re: SDA-All about

Post by HM 2011 »

General War wrote:
HM 2011 wrote: bosnjaci ne opterecujte se izborima drugih - opterecujte se izborom vlastitog kandidata jer taj kandidat bi trebao stiti upravo Vase interese....

ovaj sto je prosao je clan senata rs a odlikovan i profesor na pf bl.....

to sto je cetnik i jel super cetnik ili mini cetnik ili vojvoda - meni je nebitno

bitno mi je ko j ebosnjacki kandidat....

u jedinstvu je snaga.
...predpostavljam da cete predloziti Nasera Orica za UO komiteta za odbranu BiH :D ...red je da i vas sad podrze :zzzz:
kada bi se desilo ne bi me zacudilo...
User avatar
jao_situacije
Posts: 18094
Joined: 29/03/2014 19:20

#22156 Re: SDA-All about

Post by jao_situacije »

što vi u sda ne delegirate neku dobru hanumu
glasao bih za vas :mrgreen:
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#22157 Re: SDA-All about

Post by GeeTnT »

Banksy wrote:
GeeTnT wrote:
...i sta da je dopustio da ih zabrane... Jbt... pa danas bi bila najjaca stranka u regiji..

...iskopali bi oni "rehabilitaciju ", neznate vi Serbe...
Ne vjerujem da bi uopće opstali. Ne bi to bila samo formalna odluka, već i uklanjanje ljudi i kadrova i u simboličkom smislu poruka za budućnost. Ko bi došao umjesto njih, drugo je pitanje ...
I inače, ne razumijem to čuđenje oko Poplašena. Alija ih ostavi u životu, Bakir opet uvede u vlast, notorni ''Cicko i Sonja'' sve s tapšanjem se ponovo uvedu u javni prostor i politički život, sad Poplašen problem? Pa šta ste očekivali, koga će vam dovesti, Wiesenthala, Žižeka, Irinu Shayk? Svašta ...
Njihova zabrana bi bila na snazi nekoliko godina, a posle bi njihov broj bio ravan popisu srba u eresu... Zato mislim da je to bila dobra odluka.

Poplasen je ovde problem koji se namece Bosnjacima (znas ti dobro ko pravi problemi ko se cudi)...ono..eto kako vi Bosnjaci vodite politiku.. :D Jaoo kako bi voli da znam ko je to "koga" ocekivao...Godinama se provacilo ono "metak u celo" i pjevanje "sprem´te se sprem´te" po rtrs-u, a vi "mirotvorci" tek danas prepoznali cetnika i to Poplasena...lol
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#22158 Re: SDA-All about

Post by It_is_a_Leclerc »

BIti četnik nije kažnjivo u BiH. Dapače, Poplašen je ispunio sve zakonske uslove, kao dio političkog dogovora unutar vladajuće koalicije odnosno kao volja srpskog partnera u vladajućoj koaliciji je prošao na konkursu. Većih i gorih četnika, nacionalista i ustaša imate i na puno većim i važnijim pozicijama.

Umjesto što se kačite za personalna rješenja, trebalo bi raspravljati o tome zašto o jednom tako stručnom mjestu kao što je upravni odbor Agencije za visoko obrazovanje odlučuju političari koji su fakultete završili prije 30 godina i koji ništa od toga ne znaju i ne razumiju.
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#22159 Re: SDA-All about

Post by fosna2014 »

Mogu misliti pljuvacine koja bi bila da je to bilo koja druga stranka podrzala, ali ovako nema veze, jer je to najpatriJostskiJa stranka u Bosnjaka to uradila. Ali i treba nam ovako, kad slijepi vise vidjaju od mutavog.

Na kraju je kriv DF, jer su nagovorili naivne hudnjake iz patriJotske opciJe da dignu ruku kad-god to uradi PodziC SiFet. Jer da se ne lazemo, oni, dakle patriJotska opciJa, su "posve" postena i merhametom obdarena akciJska demokratiJa.
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#22160 Re: SDA-All about

Post by hizo ramidovic »

hocemo nemanju kusturicu za ministra kulture, makar u kantonu sarajevo
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#22161 Re: SDA-All about

Post by bach »

Image

Image
User avatar
jao_situacije
Posts: 18094
Joined: 29/03/2014 19:20

#22162 Re: SDA-All about

Post by jao_situacije »

It_is_a_Leclerc wrote:BIti četnik nije kažnjivo u BiH. Dapače, Poplašen je ispunio sve zakonske uslove, kao dio političkog dogovora unutar vladajuće koalicije odnosno kao volja srpskog partnera u vladajućoj koaliciji je prošao na konkursu. Većih i gorih četnika, nacionalista i ustaša imate i na puno većim i važnijim pozicijama.

Umjesto što se kačite za personalna rješenja, trebalo bi raspravljati o tome zašto o jednom tako stručnom mjestu kao što je upravni odbor Agencije za visoko obrazovanje odlučuju političari koji su fakultete završili prije 30 godina i koji ništa od toga ne znaju i ne razumiju.
čuj završili fakultete :lol:
dobar
:lol:
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#22163 Re: SDA-All about

Post by General War »

jao_situacije wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:BIti četnik nije kažnjivo u BiH. Dapače, Poplašen je ispunio sve zakonske uslove, kao dio političkog dogovora unutar vladajuće koalicije odnosno kao volja srpskog partnera u vladajućoj koaliciji je prošao na konkursu. Većih i gorih četnika, nacionalista i ustaša imate i na puno većim i važnijim pozicijama.

Umjesto što se kačite za personalna rješenja, trebalo bi raspravljati o tome zašto o jednom tako stručnom mjestu kao što je upravni odbor Agencije za visoko obrazovanje odlučuju političari koji su fakultete završili prije 30 godina i koji ništa od toga ne znaju i ne razumiju.
čuj završili fakultete :lol:
dobar
:lol:
I da se podsjetimo predskazanja :D

User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#22164 Re: SDA-All about

Post by MOSALJOZE »

bach wrote:Image

Image
Ne ide se gologlav u mihrab,e moj Bake.
kakonako
Posts: 601
Joined: 20/05/2013 16:26

#22165 Re: SDA-All about

Post by kakonako »

hizo ramidovic wrote:hocemo nemanju kusturicu za ministra kulture, makar u kantonu sarajevo
sarajevo999999
Posts: 852
Joined: 28/02/2012 14:44

#22166 Re: SDA-All about

Post by sarajevo999999 »

Zanima me komentar nekog SDA-ovca ovdje na forumu, jer uzivo raja izbjegava odgovor.
Avaz je godinama pljuvao SDA, glasace SDA a vrh stranke na celu sa Bakirom vrijedjao na najprimitivnije nacine. Sta mislite o novoostvarenoj koaliciji sa SBB?
User avatar
XXS
Posts: 1702
Joined: 29/11/2009 19:32

#22167 Re: SDA-All about

Post by XXS »

jao_situacije wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:BIti četnik nije kažnjivo u BiH. Dapače, Poplašen je ispunio sve zakonske uslove, kao dio političkog dogovora unutar vladajuće koalicije odnosno kao volja srpskog partnera u vladajućoj koaliciji je prošao na konkursu. Većih i gorih četnika, nacionalista i ustaša imate i na puno većim i važnijim pozicijama.

Umjesto što se kačite za personalna rješenja, trebalo bi raspravljati o tome zašto o jednom tako stručnom mjestu kao što je upravni odbor Agencije za visoko obrazovanje odlučuju političari koji su fakultete završili prije 30 godina i koji ništa od toga ne znaju i ne razumiju.
čuj završili fakultete :lol:
dobar
:lol:
Image

U svjedočanstvu škole Pero Kosoric, broj 353 -10, od 16. juna 1972. piše da je Bakir Izetbegović u drugom razredu od 13 predmeta čak iz osam imao ocjenu dovoljan (2) i to iz tadašnjeg srpskohrvatskog/hrvatskosrpskog te engleskog i latinskog jezika, zatim iz historije, matematike, fizike, biologije, pa čak i likovnog! Samo drugu godinu gimnazije Bakir Izetbegović okončao je dobrim vladanjem, koje mu je u trećem i četvrtom razredu ocijenjeno sa loše!

Piljarski predsjednik lopovsko-piljarske stranke.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#22168 Re: SDA-All about

Post by It_is_a_Leclerc »

jao_situacije wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:BIti četnik nije kažnjivo u BiH. Dapače, Poplašen je ispunio sve zakonske uslove, kao dio političkog dogovora unutar vladajuće koalicije odnosno kao volja srpskog partnera u vladajućoj koaliciji je prošao na konkursu. Većih i gorih četnika, nacionalista i ustaša imate i na puno većim i važnijim pozicijama.

Umjesto što se kačite za personalna rješenja, trebalo bi raspravljati o tome zašto o jednom tako stručnom mjestu kao što je upravni odbor Agencije za visoko obrazovanje odlučuju političari koji su fakultete završili prije 30 godina i koji ništa od toga ne znaju i ne razumiju.
čuj završili fakultete :lol:
dobar
:lol:
Svi članovi adhoc komisije za izbor članova UO Agencije za kvalitet visokog obrazovanja BIH su fakultetski obrazovani.
kakonako
Posts: 601
Joined: 20/05/2013 16:26

#22169 Re: SDA-All about

Post by kakonako »

kakonako wrote:
hizo ramidovic wrote:hocemo nemanju kusturicu za ministra kulture, makar u kantonu sarajevo
Ti Hizo jopet zajebavS.Pa Nemanja se ubijo da bude ministar za obnovu grada Sarajva namjesto Bakira jer on je izucijo zanat gradeci kamengrad koi ti rodzo nisi ni vidijo,a ima se sta vidjeti i nije da ja falim Bakira sto mi je mozda rodzo ali je docim tako jer sam to vidijo svoim ocima.A ti Rizo malo pazi na riecnik bosanski.
Last edited by kakonako on 11/11/2015 22:46, edited 1 time in total.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#22170 Re: SDA-All about

Post by General War »

...sad mi je lakse :zzzz:
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#22171 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

bach wrote:Image

Image
Još im samo vojvoda Poplašen fali da bracki zapjeva

Spremte se, spremte Prošnjaciiiiii
sve če vas Nidžo poklatiiiiii
User avatar
hornet
Posts: 403
Joined: 17/07/2009 19:34

#22172 Re: SDA-All about

Post by hornet »

HM 2011 wrote:
bjelave wrote:I meni je odvratno ovo jeftino posipanje leseva u Srebrenici cetnickom sicom koju dijele Vucic i Dodik. Da imamo kicme i muda ne bi njih dvojica tamo ni prismrdila, kao ni svi oni koji negiraju genocid.

Ali gledam ove komentare sa prethodne stranice u vezi izbora Poplasena gdje se pljuje po SDA koja je digla ruke za njegov izbor.

Istine radi treba reci, da je jedan sdaovac digao ruku za izbor, a druga 2 SDA clana komisije nisu. No, zato jest Sifet Podzic, ratni komdant, clan DF i desna ruka zlatnog ljlijana Zeljka.

Dakle, nije problem u SDA, odnosno nije samo u SDA, vec je rijec o mnogo sirem i dubljem uzasu a to su Bosnjaci takvi kakvi jesu.

Eto, radi to patriotski DF, jucer je jos vise gace skidao jos domoljubni SDP, o Fahri i njegovima da i ne govorimo.

Dakle, nisu samo u SDA supci,licemjeri, lopovi vec je to onako mnogo sire i sveobuhvatnije, vise je rijec o nacionalnom karakteru, ma koliko to grubo zvucalo.
I bezze je frustracije prazniti na SDA kad je problem mnogo slozeniji i fundamentalniji.
Moze biti da je tako lakse ali ne pomaze puno na kraju.

Složenost problema se ogleda u tome da je Poplašen, imenovan kao kandidat iz reda Srpskog naroda, jer nisu mogli naći boljeg, jer su smatrali da je to ono što Srpski narod želi i što Srpskom narodu treba i to je to......

Apsurdno je raspravljati o tome jer se sve svodi na raspravu o temi -

marketinški aspekti imenovanja Poplašena u UO

Jel predstavnik Srpskog naroda, jel u pitanju želja Srpskog naroda, jel imaju pravo izbora, jel postoji obaveza izbora iz reda naroda - izvolite.

Ja ne vidim razlog da se bunimo radi izbora - ako bi se iko trebao buniti to bi trebali biti, jelde Srbi, ali nema riječi sa te strane.

Jel etički ili etnički ili četnički - potpuno je nebitno, i to je ono što i jeste činjenica.

Pitaj svakog predstavnika iz RS, iz bilo koje političke skupine,
jel učestvovao u ratu odgovor je: jeste ili nije,
kakav je njegov odnos prema učenicima u Odbrambeno Otadžbinskom ratu - odgovor je - sa najdubljim poštovanjem,
Smatrate li da je Srpska genocidna tvorevina - zgražavam se nad tom konstatacijom,
Ima li mjesta upitima o opstojnosti Srpske - nema, BiH dok mora Srpska večno.....
Za ono sto srpski narod zeli, tu su bosnjacki delegati da to i ostvare.
Last edited by hornet on 12/11/2015 03:03, edited 1 time in total.
Patriotska_Liga
Posts: 2220
Joined: 24/05/2015 22:12

#22173 Re: SDA-All about

Post by Patriotska_Liga »

Odbrana i zaštita čista petica, vidi se da je branio državu.
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#22174 Re: SDA-All about

Post by HM 2011 »

hornet wrote:
HM 2011 wrote:
bjelave wrote:I meni je odvratno ovo jeftino posipanje leseva u Srebrenici cetnickom sicom koju dijele Vucic i Dodik. Da imamo kicme i muda ne bi njih dvojica tamo ni prismrdila, kao ni svi oni koji negiraju genocid.

Ali gledam ove komentare sa prethodne stranice u vezi izbora Poplasena gdje se pljuje po SDA koja je digla ruke za njegov izbor.

Istine radi treba reci, da je jedan sdaovac digao ruku za izbor, a druga 2 SDA clana komisije nisu. No, zato jest Sifet Podzic, ratni komdant, clan DF i desna ruka zlatnog ljlijana Zeljka.

Dakle, nije problem u SDA, odnosno nije samo u SDA, vec je rijec o mnogo sirem i dubljem uzasu a to su Bosnjaci takvi kakvi jesu.

Eto, radi to patriotski DF, jucer je jos vise gace skidao jos domoljubni SDP, o Fahri i njegovima da i ne govorimo.

Dakle, nisu samo u SDA supci,licemjeri, lopovi vec je to onako mnogo sire i sveobuhvatnije, vise je rijec o nacionalnom karakteru, ma koliko to grubo zvucalo.
I bezze je frustracije prazniti na SDA kad je problem mnogo slozeniji i fundamentalniji.
Moze biti da je tako lakse ali ne pomaze puno na kraju.

Složenost problema se ogleda u tome da je Poplašen, imenovan kao kandidat iz reda Srpskog naroda, jer nisu mogli naći boljeg, jer su smatrali da je to ono što Srpski narod želi i što Srpskom narodu treba i to je to......

Apsurdno je raspravljati o tome jer se sve svodi na raspravu o temi -

marketinški aspekti imenovanja Poplašena u UO

Jel predstavnik Srpskog naroda, jel u pitanju želja Srpskog naroda, jel imaju pravo izbora, jel postoji obaveza izbora iz reda naroda - izvolite.

Ja ne vidim razlog da se bunimo radi izbora - ako bi se iko trebao buniti to bi trebali biti, jelde Srbi, ali nema riječi sa te strane.

Jel etički ili etnički ili četnički - potpuno je nebitno, i to je ono što i jeste činjenica.

Pitaj svakog predstavnika iz RS, iz bilo koje političke skupine,
jel učestvovao u ratu odgovor je: jeste ili nije,
kakav je njegov odnos prema učenicima u Odbrambeno Otadžbinskom ratu - odgovor je - sa najdubljim poštovanjem,
Smatrate li da je Srpska genocidna tvorevina - zgražavam se nad tom konstatacijom,
Ima li mjesta upitima o opstojnosti Srpske - nema, BiH dok mora Srpska večno.....
Za ono sto srpski narod zeli, tu su bosnjacki delegati da to i ostvare.

evo ga i podzic se stidi - puca od stida....

ublehe kojima se bavimo ....
User avatar
XXS
Posts: 1702
Joined: 29/11/2009 19:32

#22175 Re: SDA-All about

Post by XXS »

sarajevo999999 wrote:Zanima me komentar nekog SDA-ovca ovdje na forumu, jer uzivo raja izbjegava odgovor.
Avaz je godinama pljuvao SDA, glasace SDA a vrh stranke na celu sa Bakirom vrijedjao na najprimitivnije nacine. Sta mislite o novoostvarenoj koaliciji sa SBB?
Jedna vreca zlata za SBB i mirna Bosna. :evil:
Post Reply