Scene u kaficima

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

Post Reply
Krompirpitac

Scene u kaficima

Post by Krompirpitac » 02/03/2010 14:08

Volio bih cuti od ljudi njihove dogadjaje i razne scene po sarajevskim kaficima,u trijeznom ili pijanom stanju :)
Jednom sam sjedio sa rajom u caffe Burence na Marijin Dvoru pijemo kafu u ljetnoj basti.Sa strane neki stariji par smeka gdje ima slobodno mjesto,u tom izlaze TRI konobara staju ispred nas i kazu:Aj popijte to ako necete nista vise narucivati pozurite.Sta ces mi se odmah pokupimo
Uzas :sad:

Vragolan

Re: Scene u kaficima

Post by Vragolan » 02/03/2010 14:12

Krompirpitac wrote:Volio bih cuti od ljudi njihove dogadjaje i razne scene po sarajevskim kaficima,u trijeznom ili pijanom stanju :)
Jednom sam sjedio sa rajom u caffe Burence na Marijin Dvoru pijemo kafu u ljetnoj basti.Sa strane neki stariji par smeka gdje ima slobodno mjesto,u tom izlaze TRI konobara staju ispred nas i kazu:Aj popijte to ako necete nista vise narucivati pozurite.Sta ces mi se odmah pokupimo

a sta ste pili???

karanana
Been thanked: 4 times

Post by karanana » 02/03/2010 14:13

Vragolan wrote:
Krompirpitac wrote:Volio bih cuti od ljudi njihove dogadjaje i razne scene po sarajevskim kaficima,u trijeznom ili pijanom stanju :)

a sta ste pili???

duspi

Post by duspi » 02/03/2010 14:21

ima 3,4 godine najmanje od tad...neko dvoje strangera se pokušavaju sporazumijeti s likom, pitaju za neka uputstva, lik šaner totalni, ne zna beknut engleskog, kad u po frke pojavljuje se neka kineskinja koja im svima prevodi (zna i naš i engleski, ali im ne zna objasniti gdje je to što traže u sarajevu pa pita šanera) hahahah

Vragolan

Post by Vragolan » 02/03/2010 15:01

karanana wrote:
Vragolan wrote:

a sta ste pili???

ahhh, vidi :D

pa dobro razumim te kelnere, sta vi tu sjedite satima cijedite kafu i casu vode a ja i karanana hocemo da popijemo koju pivu i narucimo oval teletine i kupus salatu
pa i ja bi vas upozorio

burek_in_space

Post by burek_in_space » 02/03/2010 15:23

Teshko da cesh u Burencetu dobiti oval teletine i krompir :D

EDIT: kupus salatu :mrgreen:, greshka :-)

Krompirpitac

Post by Krompirpitac » 02/03/2010 15:28

ahhh, vidi :D

pa dobro razumim te kelnere, sta vi tu sjedite satima cijedite kafu i casu vode a ja i karanana hocemo da popijemo koju pivu i narucimo oval teletine i kupus salatu
pa i ja bi vas upozorio[/quote]

Rekao sam da smo u tom trenutku pili kafu sto znaci da nismo onako sjedili i blejali sa praznim saljicama.Sad ne znam je li do nas bilo ili do kafandjija kojima je to primjer bh "ugostiteljstva"

Vragolan

Post by Vragolan » 02/03/2010 15:30

Krompirpitac wrote:ahhh, vidi :D

pa i ja bi vas upozorio

Rekao sam da smo u tom trenutku pili kafu sto znaci da nismo onako sjedili i blejali sa praznim saljicama.Sad ne znam je li do nas bilo ili do kafandjija kojima je to primjer bh "ugostiteljstva"[/quote]

mislim da je ipak ovo boldirano razlog, jer je tim kafandzijama vaznija cvaja nego cener

Crvena Tifoza

Post by Crvena Tifoza » 02/03/2010 16:00

Ljeto, 2008. City Pub. Večernji sati.
Sa dva druga izašao na piće i sjedemo ispred Pub-a. Preko puta nas na onim "prozorima" (uglavnom znate kako to sve izgleda ljeti) sjedila su tri ili četiri muškarca. Nakon nekih pola sata, piči neka djevojka kroz masu kao nekakav Rambo i drži pivsku flašu u ruci. Prilazi tim momcima i baca im tu flašu na hastal (bure :) ) i pobježe. Puče flaša, jednog momka je porezala po ruci. Oni se sje8ali kao i većina raje što je bila tu. Istrča taj porezani momak na ulicu da vidi gdje djevojka, a tamo ga dočeka neki "frajer" i povuče pištolj. Opali mu par šamara pištoljem. Gleda raja iz kafića, gledaju prolaznici. Niko nemože da vjeruje. U tom momentu prolazi policija u autu, i oni nijemo gledaju. Usporiše ko fol auto ali prođoše. Taj lik sa pištoljem nešto zaprijeti tom momku, pokupi se i ode. U roku od pet min, prazan city pub.
Poslije tog "incidenta" tog lika što je povukao utoku, gledao sam ispred Vatre u jutarnjim satima, lafo čita novine.

Sad neznam jel ovo za ovu temu ili je za crnu hroniku. :)

sheilak

Post by sheilak » 02/03/2010 17:27

Za oboje.

A, policije i ... :roll:

Edin H.
Has thanked: 12 times
Been thanked: 1 time

Post by Edin H. » 02/03/2010 17:42

Treba zabraniti raji sto piju samo kahvu bez ovala teletine i kupus salate da sjede ispred ili u kahvicu :oops:

Naspe ti kahvu u plasticnu casu i cugaj laganini dok ides ulicom

Lijepi Zapad, za sve ima rjesenje :oops:

dobar_ti?

Post by dobar_ti? » 02/03/2010 17:44

Jednom ja sjedim sajaranom na kafi, narucimo kafu, popijemo, donesose nam cak i po casu vode, a mi u medjuvremenu ispunimo po tiket na kladionici. Drama

Cholina_Lokica

Post by Cholina_Lokica » 02/03/2010 17:46

dobar_ti? wrote:Jednom ja sjedim sajaranom na kafi, narucimo kafu, popijemo, donesose nam cak i po casu vode, a mi u medjuvremenu ispunimo po tiket na kladionici. Drama

sjoooo, ne mogu da vjerujem da se to desilo

Edin H.
Has thanked: 12 times
Been thanked: 1 time

Post by Edin H. » 02/03/2010 17:48

Dile wrote:
dobar_ti? wrote:Jednom ja sjedim sajaranom na kafi, narucimo kafu, popijemo, donesose nam cak i po casu vode, a mi u medjuvremenu ispunimo po tiket na kladionici. Drama

sjoooo, ne mogu da vjerujem da se to desilo

Ludilo covjece :shock:

nellington

Post by nellington » 02/03/2010 17:49

Jesi ih prijavio gazdi? Ne mogu se konobari tako ponašati, ovo je metropola :lol:

Gospoda Ministarka

Post by Gospoda Ministarka » 03/03/2010 08:54

Ja bih se pozalila ako ikako moze? :D

Cafe Evropa u ul. Aleja Bosne Srebrene , taj objekat treba zaobilaziti ali samo zbog gazde "ugostitelja" koji je ... evo nemogu da nadem odgovarajucu rijec.... fukljo.

Uglavnom, papak radi sljedece u njegovom "prestiznom" objektu nemozete poslje 18h doci i popiti kafu... jer uz kafu MORATE popiti i neki sok... sve bih ja to razumila da im je cijena kafe 1,00 KM... pa da se covjek ne isplati... medutim kafa mu je 1,5KM, kisela voda 2 KM... to je naj jeftinija sto mozete proci ako odete tamo na "kafu" . Razumila bih i da mu je objekat u centru grada... ali nalazi se na kraju grada u naselju... uglavnom... zaobilaziti!!

ultima_palabra
Has thanked: 1 time
Been thanked: 13 times

Post by ultima_palabra » 03/03/2010 09:13

Najveći mi je ciganluk kad ne mogu popiti kafu u kafiću u koje doba hoću :x Znam da je to zbog onih što bi guslali onu kafu čitavu noć, ali opet...naplati mi 5 maraka kafu samo nemoj gasit aparat :roll: Dobro je nekad presjeć cugu kafom 8-)

Gospoda Ministarka

Post by Gospoda Ministarka » 03/03/2010 09:32

ultima_palabra wrote:Najveći mi je ciganluk kad ne mogu popiti kafu u kafiću u koje doba hoću :x Znam da je to zbog onih što bi guslali onu kafu čitavu noć, ali opet...naplati mi 5 maraka kafu samo nemoj gasit aparat :roll: Dobro je nekad presjeć cugu kafom 8-)

Postoji nesto sto se zove cejf.. ja kad odem u kafic pijem samo kafu i mineralnu soice nikad jer nit mi je cejf nit imam naviku, kao sto ti kazes naplati mi je 5KM ja cu je platiti ali ovo sto ovaj ugostitelj :roll: radi je cisti bezobrazlu i iznuda.

nellington

Post by nellington » 03/03/2010 09:39

Sjetim se vremena kad smo nagovarali jednog konobara u pola pet ujutro da nam pravi kafu... eh, to su bila vremena :D

dinani

Post by dinani » 03/03/2010 10:03

Ja bih se pozalila ako ikako moze?

Cafe Evropa u ul. Aleja Bosne Srebrene , taj objekat treba zaobilaziti ali samo zbog gazde "ugostitelja" koji je ... evo nemogu da nadem odgovarajucu rijec.... fukljo.

Uglavnom, papak radi sljedece u njegovom "prestiznom" objektu nemozete poslje 18h doci i popiti kafu... jer uz kafu MORATE popiti i neki sok... sve bih ja to razumila da im je cijena kafe 1,00 KM... pa da se covjek ne isplati... medutim kafa mu je 1,5KM, kisela voda 2 KM... to je naj jeftinija sto mozete proci ako odete tamo na "kafu" . Razumila bih i da mu je objekat u centru grada... ali nalazi se na kraju grada u naselju... uglavnom... zaobilaziti!!..

Znam bio sam tamo fuuj bas, bio sam i navece a jedno vrijeme sam bio cesci gost na jutarnjoj kafi, i volio sam sijediti u dijelu restorana koj gleda na terasu, sve dok mi nije rekao ne moze se u ovom dijelu piti kafa, ovdje se jede, :-) ...smijesno od tada nikad vise nisam otisao.....

Gospoda Ministarka

Post by Gospoda Ministarka » 03/03/2010 10:23

dinani wrote:Znam bio sam tamo fuuj bas, bio sam i navece a jedno vrijeme sam bio cesci gost na jutarnjoj kafi, i volio sam sijediti u dijelu restorana koj gleda na terasu, sve dok mi nije rekao ne moze se u ovom dijelu piti kafa, ovdje se jede, :-) ...smijesno od tada nikad vise nisam otisao.....

Znaci, nisam jedina koja ima zalbi :D

Cim dodes i sjednes vlasnici se nacrtaju sto pored, i nemozes rijeciti progovoriti od njih.
Mizda sam pogrijesila temu... ali nisam mogla docekati da se otvori neka da se pozalim :D

black
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Post by black » 03/03/2010 13:28

ma vecina objekata je shto se tiche usluge odron, a posebno me to nervira shto ne mozes popiti kafu iza 20 sati, nidje veze pa ne trazi je niko dzaba

burek_in_space

Post by burek_in_space » 03/03/2010 13:38

black wrote:ma vecina objekata je shto se tiche usluge odron, a posebno me to nervira shto ne mozes popiti kafu iza 20 sati, nidje veze pa ne trazi je niko dzaba

Ort, Di(j)alog... :zoka: :mrgreen:

Vragolan

Post by Vragolan » 03/03/2010 13:54

black wrote:ma vecina objekata je shto se tiche usluge odron, a posebno me to nervira shto ne mozes popiti kafu iza 20 sati, nidje veze pa ne trazi je niko dzaba

ma to oni za tvoje dobro, ako ti daju kafu neces moci zaspati
bolje ti je pivu ili lozu popiti, zdravije je

dinani

Post by dinani » 03/03/2010 13:59

Gospoda Ministarka wrote:
dinani wrote:Znam bio sam tamo fuuj bas, bio sam i navece a jedno vrijeme sam bio cesci gost na jutarnjoj kafi, i volio sam sijediti u dijelu restorana koj gleda na terasu, sve dok mi nije rekao ne moze se u ovom dijelu piti kafa, ovdje se jede, :-) ...smijesno od tada nikad vise nisam otisao.....

Znaci, nisam jedina koja ima zalbi :D

Cim dodes i sjednes vlasnici se nacrtaju sto pored, i nemozes rijeciti progovoriti od njih.
Mizda sam pogrijesila temu... ali nisam mogla docekati da se otvori neka da se pozalim :D

i jako neugodno se covjek osjeca, znam i meni se to desavalo,

Post Reply