saWireless - Sarajevski Wireless Community

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
saWireless

#1 saWireless - Sarajevski Wireless Community

Post by saWireless » 13/08/2006 15:29

Ima li iko zainteresiran da umrezi kompjuter u besplatnu i volontersku bezicnu mrezu, prednosi razmjena multimedije, shutanje multiplayer igrica, VoIP telefonija i ostale gluposti sto mozete u mrezi sa puno ljudi raditi, ali mislim da bi sama ideja da se ovako nesto uradi trebala biti dovoljan razlog, sve sto je potrebno da uradite je da odete na :
http://sa.wireless.ba kliknete na uclani se unesete gdje se nalazite u sarajevu i svoje kotnakt podatke i kad se bude AP postavljao u vasoj blizini ili ako vec postoji bit cete kontaktirani(na sajtu mozete naci jos informacija takodjer procackajte forum),

ps. ako je neko malo ambiciozniji i zeli pomoci oko projekta svaka pomoc je fakat dobrodosla npr. da u vasem naselju posatvite AP

jedan od ciljeva je i da se napravi to da mozes sa laptopom stati ispred AP-a i iamti pristup kompjuteru kod kuce, ako imas internet na njemu tj. recimo proxy server na njemu postavljen mozes u gradu bezicno surfati preko laptopa ili IPAQ-a, bila je ideja da uz cestu koja ide kroz sarajevo postavimo AP-ove i da uvjek imas lokaciju gdje mozes stati i pristupiti mrezi, a nije ni iskljuceno da bi nekada mogli neki vid ogranicenog interneta pustiti kroz mreu naravfno besplatno ono da mozes otvoriti sajt ili mail provjeriti al mo zna

Eshek

Post by Eshek » 13/08/2006 15:53

pojasni malo obaveze i prava članova. Ljudi stavljaju konekciju na raspolaganje, ali postoji i praktičan problem. Većina nas ima limit na promet, tako da ne možemo dozvoliti neograničen up/download.

Ko su korisnici vaše mreže, bilo ko, ili samo članovi?

Qler
Has thanked: 28 times
Been thanked: 37 times

Post by Qler » 13/08/2006 15:55

ma koliko sam ja shvatio nema ovo veze sa netom.. tj nasom konekcijom ovo je cisto umrezavanje racunara i postavljanje AP-ova da se ti mozes umreziti sa lapotopom sa fax-a i skinuti diplomski sto si ga zaboravio ponijeti a ostao ti na kucnom kompu :D

Eshek

Post by Eshek » 13/08/2006 16:01

Qler wrote:ma koliko sam ja shvatio nema ovo veze sa netom.. tj nasom konekcijom ovo je cisto umrezavanje racunara i postavljanje AP-ova da se ti mozes umreziti sa lapotopom sa fax-a i skinuti diplomski sto si ga zaboravio ponijeti a ostao ti na kucnom kompu :D
Bjaaaazhi izdajico, bjaaaazhiiiiii :D :D :D

saWireless

Post by saWireless » 13/08/2006 16:15

da obicna mreza ko u kuci :) , a svrha sa.wireless.ba je da imas bazu gdje se nalaze AP-ovi us arajevu i ljudi zainteresirani da se umreze pa ako ti padne napamet ili nekome u blizini da postavis AP i skupis ljude u blizini tebe i dalje da se vezes na AP-ove u susjednim naseljima znaci sajt je smao tu da informise i organizira, takodjer sva tehnicka pitanja mozes na forumu postaviti, znaci to je smao projekat umrezavanja satajeva u BESPLATNU bezicnu VOLONTERSKU mrezu, sto se interneta tice nije opste plan pustiti internet kroz mrezu, kazem jedino ako nesto kasnije skontamoda ga besplatno nudimo, a neznavisno od toga ti moezs na proxy server u na jkucnom kompjuteru napmjestiti da smoa ti mozes kroz njega prolaziti na internet o tome a godorio

a ono "uclanjivanje" je smao da kazes da si zainteresiran

Qler
Has thanked: 28 times
Been thanked: 37 times

Post by Qler » 13/08/2006 16:32

sta meni treba od hardware-a konkretno!? posto vidim da na malti nema AP :D i koliko bi me to doslo?!

saWireless

Post by saWireless » 13/08/2006 16:48

ako nema skupi ljude i postavite .) prijatelje i nadji par ljudi , imam jednog prijatelja tamo koji isto hoce ja mislim

pogledaj ovo:
http://forum.wireless.ba/index.php?showtopic=89

tu takodjer imas i tekst kao clientu sta ti treba

rashid

Post by rashid » 11/09/2006 09:49

Tema stara ali da pokusam svejedno :)

Na cvili ima ns4 network? Jel to dio toga? Jel kome poznato?

Post Reply