savjet

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...
Post Reply
nocnaptica986

savjet

Post by nocnaptica986 » 23/12/2015 09:17

molio bi forumase da mi daju savjet i bio bi jako zahvalan...pitanja su sljedeca;

moj poslodavac mi je dao opciju uplate u eurima ili dolarima..nisam siguran koju da odaberem pa me zanima vase misljenje?
koja banka je najbolja za otvaranje deviznog racuna?
koja banka ima najbolju konverziju?
dali predlozena banka ima mastercard?

hvala unaprijed

KIseljak12

Re: savjet

Post by KIseljak12 » 23/12/2015 09:22

Dolari u odnosu na marku jako variraju, tako da to moze biti plus ili minus, u zavisnosti od dnevnih ili sedmicnih kretanja kursa.
Naspram tome, omjer eura i KM je fiksni i ne mijenja se. Ako ne zelis da rizikujes, uzmi u eurima.

Sto se banke tice, izbjegavaj Raiffeisen. Nemam neku drugu konkretno da preporucim, licno imam dobra iskustva sa Unicredit i Intesa SanPaolo, ali vjerujem da ima forumasa sa iskustvom suprotnim od moga.

nocnaptica986

Post by nocnaptica986 » 23/12/2015 09:49

KIseljak12 wrote:Dolari u odnosu na marku jako variraju, tako da to moze biti plus ili minus, u zavisnosti od dnevnih ili sedmicnih kretanja kursa.
Naspram tome, omjer eura i KM je fiksni i ne mijenja se. Ako ne zelis da rizikujes, uzmi u eurima.

Sto se banke tice, izbjegavaj Raiffeisen. Nemam neku drugu konkretno da preporucim, licno imam dobra iskustva sa Unicredit i Intesa SanPaolo, ali vjerujem da ima forumasa sa iskustvom suprotnim od moga.
hvala KIseljak12 :thumbup: ..svaki prijedlog i sugestija je dobrodosla

ako jos netko ima iskustva koje bi zelio podjeliti bio bi zahvalan

Nepass

Post by Nepass » 23/12/2015 11:22

nocnaptica986 wrote:molio bi forumase da mi daju savjet i bio bi jako zahvalan...pitanja su sljedeca;

moj poslodavac mi je dao opciju uplate u eurima ili dolarima..nisam siguran koju da odaberem pa me zanima vase misljenje?
koja banka je najbolja za otvaranje deviznog racuna?
koja banka ima najbolju konverziju?
dali predlozena banka ima mastercard?

hvala unaprijed
otvoris u sber avista stednju ne kosta nista, naravno i tekuci racun. kad legnu euri konverzacija sa tekuceg je 0.7% a ako ih prebacis na avistu i stoje 5 dana onda je konverzacija 0.2%
za dolare ne znam funkcionira li tako
u Moja banka je konverzacija 0,5% za njihove klijente

Post Reply