SASE-Sarajevska berza

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#51 Re: SASE-Sarajevska berza

Post by Comrad »

@mladen1111,

Drug, da se ti ne bi patio i istrazivao, peglao sa brokerima itd, fino ovo odradi i miran si.

Real - CSKA 2,5 više 1,28
3000 * 1,28 = 3.840

Zaradis 850 KM za 2h.


:D
mladen1111
Posts: 12
Joined: 11/02/2012 23:07

#52 Re: SASE-Sarajevska berza

Post by mladen1111 »

Comrad wrote:@mladen1111,

Drug, da se ti ne bi patio i istrazivao, peglao sa brokerima itd, fino ovo odradi i miran si.

Real - CSKA 2,5 više 1,28
3000 * 1,28 = 3.840

Zaradis 850 KM za 2h.


:D
aj ne seri drug!!

ili izgubiš 3000!!
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#53 Re: SASE-Sarajevska berza

Post by motorola01 »

mladen1111 wrote:
Comrad wrote:@mladen1111,

Drug, da se ti ne bi patio i istrazivao, peglao sa brokerima itd, fino ovo odradi i miran si.

Real - CSKA 2,5 više 1,28
3000 * 1,28 = 3.840

Zaradis 850 KM za 2h.


:D
aj ne seri drug!!

ili izgubiš 3000!!
Da si uzeo bosnalijek sad bi uvecao pare za 1/4..Bile 8,a danas 10 :D
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#54 Re: SASE-Sarajevska berza

Post by Comrad »

mladen1111 wrote:
Comrad wrote:@mladen1111,

Drug, da se ti ne bi patio i istrazivao, peglao sa brokerima itd, fino ovo odradi i miran si.

Real - CSKA 2,5 više 1,28
3000 * 1,28 = 3.840

Zaradis 850 KM za 2h.


:D
aj ne seri drug!!

ili izgubiš 3000!!
Real - CSKA 5:1

:D
ekseks
Posts: 200
Joined: 16/06/2011 08:50

#55 Re: SASE-Sarajevska berza

Post by ekseks »

Energoinvest bilježi konstantni rast četiri dana za redom, tako da je juče prešao 4 KM, šta će se danas događati biće možda i presudno za nastavak ili stabilizaciju cijene. Ako danas krene rast, mislim da bi vrlo lako mogao preći i 5 KM, ali vidjećemo...
Bosnalijek nakon kratkotrajnog zahuktavanja ide treći dan dole, ali mislim da je ovo realna korekcija, nakon koje će opet biti rast pa možda do nekih 13 KM...
Ostalo sve, nekako stagnira još, malo se budi Šipad kao i Moja banka... :bih:
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#56 Re: SASE-Sarajevska berza

Post by motorola01 »

Isplata dividende dioničarima društva - "BH Telecom" d.d. Sarajevo
Objavljeno dana: ožujak 30, 2012 12:14

S ciljem realizacije obaveza po Odluci o raspodjeli neto dobiti iz akumulirane dobiti iz 2008, 2009. i 2010. godine, Dioničko društvo BH Telecom saopštava dioničarima slijedeće:
OBAVJEŠTENJE
DIONIČARIMA DD BH TELECOM O ISPLATI DIVIDENDE.

Skupština Dioničkog društva BH Telecom je na 31. sjednici održanoj 20. 2. 2012. godine donijela Odluku o raspodjeli neto dobiti iz akumulirane dobiti iz 2008, 2009. i 2010. godine broj 00.1-1.2-26327-2/12.

BH Telecom će obavezu isplate dividende dioničarima izvršiti u svemu u skladu sa donesenom odlukom.

Dividenda se isplaćuje dioničarima koji su na dan donošenja odluke evidentirani na listi dioničara kod Registra vrijednosnih papira u Federaciji BiH, proporcionalno njihovom učešću u kapitalu BH Telecoma.
U skladu sa odlukom dioničari koji imaju pravo na dividendu dužni su u roku od 30 dana od dana objavljivanja ove odluke na WEB stranici BH Telecoma, odnosno dnevnim listovima u BiH, dostaviti uplatne račune, ukoliko iste ranije nisu dostavili ili ukoliko su izvršili promjenu ranije dostavljenih uplatnih računa, na slijedeću adresu:
BH Telecom, Obala Kulina bana br. 8, 71 000 Sarajevo, sa sljedećim podacima:

- Ime i prezime dioničara
- Matični broj dioničara
- Naziv banke i broj računa
- Kontakt-telefon

Dioničari kojima je isplaćena dividenda u 2011. g, a koji ne dostave izmjenu uplatnog računa u gore navedenom roku, uplata dividende će se izvršiti na račun na koji je izvršena uplata u 2011. g. u roku od 180 dana od datuma dobivanja zvaničnog spiska iz Registra vrijednosnih papira u FBiH.

Dioničari koji nisu dostavili uplatni račun za prethodnu isplatu, kao i dioničari kojima se prvi put vrši isplata dividende, u obavezi su dostaviti uplatne račune na gore navedenu adresu. BH Telecom će izvršiti uplatu dividende u roku od 180 dana od datuma dostavljanja uplatnog računa.

Za sve dodatne informacije dioničari se mogu javiti na sljedeće telefone:
- 033 / 224-534
- 033 / 201-252
- 033 / 213-407

Objavljeno dana 30.03.2012. godine u ''Oslobođenju''.

Da li neko zna kolika je akumulirana dobit za te godine ili koliko se isplacuje po dionici?

EDIT:Nasao sam na prethodnoj stranici teme..0,32KM po dionici.

Drugo pitanje :) :da li Sarajevo osiguranje isplacuje dividendu i kolika je otprilike?
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#57 Re: SASE-Sarajevska berza

Post by drndalo »

Ja se nesto ne sjecam da sam ikad vidio obavijest o isplati dividende Sarajevo osiguranja... Cini mi se da su zadrzavali dobit, sto nije nelegalno, jedino se kod nas obicno podrazumijeva da se od tih para jos vise namiruju privatni/porodicni/stranacki dzepovi... Kao i kod Bosnalijeka, mislim i Duvanjare donedavno/prije par godina...
User avatar
thexx
Posts: 86
Joined: 21/06/2011 05:40
Location: 100m desno od sutra, taman pored klupe.

#58 Re: SASE-Sarajevska berza

Post by thexx »

kakva su vasa iskustva sa brokerskim kucama - ako se bavite akcijama, cije usluge koristite?
ekseks
Posts: 200
Joined: 16/06/2011 08:50

#59 Re: SASE-Sarajevska berza

Post by ekseks »

Manje više, svi su na istom ili sličnom principu, a i zavisi gdje ti je šta dostupno...
ekseks
Posts: 200
Joined: 16/06/2011 08:50

#60 Re: SASE-Sarajevska berza

Post by ekseks »

Kao da je danas SASE živnula, dosta veći prometi, koji su potaknuli rast danas.
U debelom plusu fond BIG i IK banka, sve ostalo za sada miruje, sa simboličnim prometima, ali će veoma interesantno biti u narednim danima, kako će se situacija razvijati.....
ekseks
Posts: 200
Joined: 16/06/2011 08:50

#61 Re: SASE-Sarajevska berza

Post by ekseks »

Šta je ovo mrtva berza već danima a cijene samo idu dole...
Možda je vrijeme za kupovinu?
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#62 Re: SASE-Sarajevska berza

Post by Muhamed Đakmić »

ekseks wrote:Šta je ovo mrtva berza već danima a cijene samo idu dole...
Možda je vrijeme za kupovinu?
Šta bi uzimao, Energoinvest? :D
ekseks
Posts: 200
Joined: 16/06/2011 08:50

#63 Re: SASE-Sarajevska berza

Post by ekseks »

Sarajevo1946 wrote:
ekseks wrote:Šta je ovo mrtva berza već danima a cijene samo idu dole...
Možda je vrijeme za kupovinu?
Šta bi uzimao, Energoinvest? :D
Ma da ti budem iskren, Energoinvest mi posljednjih dana liči na neku misteriju, Avaz piše da je situacija alarmantna što se itekako odražava i na cijenu, a dok neki drugi sumnjaju da je to naručeno obaranje cijene za nekoga, e sad budi pametam, mada mu je cijena od izlaska na berzu najniža.... :?
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#64 Re: SASE-Sarajevska berza

Post by Muhamed Đakmić »

Ma nemam ja još kapitala da se upuštam u neke zajebancije, samim tim i ne pratim toliko stanje, ali ovako laički, mislim da Energoinvest ne može biti gori nego što je trenutno. Doduše, kod nas je sve moguće, pa tako i da status quo potraje godinama, ali ako se ikad išta počne oporavljati, valjda će i Energoinvest morati. Sinoć sam baš gledao onaj grafik kretanja cijene dionice Energoinvesta u posljednjih par godina, skoro da je u konstantnom padu. Ima povremene trzaje, ali poslije svakog trzaja slijedi dodatni pad.

Inače, Telecom, Bosnalijek i Elektroprivreda su onako ziceri čini mi se, ali time nisam ništa novo otkrio, to svi znaju :D Žalosno je stanje na berzi :(
ekseks
Posts: 200
Joined: 16/06/2011 08:50

#65 Re: SASE-Sarajevska berza

Post by ekseks »

Ovo je i danas tanko, jedino neko pokušava RMU Banovići vještački podići, tako mi se čini...
ekseks
Posts: 200
Joined: 16/06/2011 08:50

#66 Re: SASE-Sarajevska berza

Post by ekseks »

Danas izuzetno dobar promet, da li je slučaj ili najava trenda?
sase.ba
Posts: 137
Joined: 19/05/2012 11:03

#67 Re: SASE-Sarajevska berza

Post by sase.ba »

ekseks wrote:Danas izuzetno dobar promet, da li je slučaj ili najava trenda?
Telekom drži promet, imao je sjajan uzlet, kada su objavili da je polugodišnja dobit veća za 7 mil. on poće padati, za ne povjerovati kako reaguje ovo naše tržište. Ipak čini mi se da se cijena vještački obara.
mm_nn
Posts: 3
Joined: 01/08/2012 00:46

#68 Re: SASE-Sarajevska berza

Post by mm_nn »

danas sam sa prijateljem isao da kupim dionice rudnika zeljezne rude vares i rece momak koji je radio da se vise ne mogu kupiti :? toliko sto se tice informacija od njega pa me zanima da li neko od vas zna nesto vise npr zasto se ne mogu kupiti? btw cijena im je porasla u dva dana :zoka:
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#69 Re: SASE-Sarajevska berza

Post by klixo »

sase.ba wrote:
ekseks wrote:Danas izuzetno dobar promet, da li je slučaj ili najava trenda?
Telekom drži promet, imao je sjajan uzlet, kada su objavili da je polugodišnja dobit veća za 7 mil. on poće padati, za ne povjerovati kako reaguje ovo naše tržište. Ipak čini mi se da se cijena vještački obara.
Sve cijene se vjestacki obaraju i podizu... Npr. imamo slucaj gdje je Radoncic kupio 1000 dionica vranice za 2 marke , sutra objavio tekst u avazu kako vranica vrijedi toliko toliko i dionice skocile na 6 km...
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#70 Re: SASE-Sarajevska berza

Post by ultima_palabra »

mm_nn wrote:danas sam sa prijateljem isao da kupim dionice rudnika zeljezne rude vares i rece momak koji je radio da se vise ne mogu kupiti :? toliko sto se tice informacija od njega pa me zanima da li neko od vas zna nesto vise npr zasto se ne mogu kupiti? btw cijena im je porasla u dva dana :zoka:
A zašto ste vi išli da kupite baš te dionice? :mrgreen:
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#71 Re: SASE-Sarajevska berza

Post by Muhamed Đakmić »

ultima_palabra wrote:
mm_nn wrote:danas sam sa prijateljem isao da kupim dionice rudnika zeljezne rude vares i rece momak koji je radio da se vise ne mogu kupiti :? toliko sto se tice informacija od njega pa me zanima da li neko od vas zna nesto vise npr zasto se ne mogu kupiti? btw cijena im je porasla u dva dana :zoka:
A zašto ste vi išli da kupite baš te dionice? :mrgreen:
:lol:
mm_nn
Posts: 3
Joined: 01/08/2012 00:46

#72 Re: SASE-Sarajevska berza

Post by mm_nn »

Sarajevo1946 wrote:
ultima_palabra wrote:
mm_nn wrote:danas sam sa prijateljem isao da kupim dionice rudnika zeljezne rude vares i rece momak koji je radio da se vise ne mogu kupiti :? toliko sto se tice informacija od njega pa me zanima da li neko od vas zna nesto vise npr zasto se ne mogu kupiti? btw cijena im je porasla u dva dana :zoka:
A zašto ste vi išli da kupite baš te dionice? :mrgreen:
:lol:
ultima_palabra wrote:
mm_nn wrote:danas sam sa prijateljem isao da kupim dionice rudnika zeljezne rude vares i rece momak koji je radio da se vise ne mogu kupiti :? toliko sto se tice informacija od njega pa me zanima da li neko od vas zna nesto vise npr zasto se ne mogu kupiti? btw cijena im je porasla u dva dana :zoka:
A zašto ste vi išli da kupite baš te dionice? :mrgreen:
evo sad cu bas tebi da kazem sto sam ja htio te dionice :lol:
ok da ne razbijas glavu eto onako jer imam ih nesto od prije, jeftine su :thumbup:
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#73 Re: SASE-Sarajevska berza

Post by drndalo »

Ih, a ovaj skok cijena u zadnje vrijeme nema nista s tim ? :roll:
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#74 Re: SASE-Sarajevska berza

Post by Muhamed Đakmić »

Pa ako kriješ ovdje razlog zbog kojeg kupuješ to, znači da posjeduješ neku informaciju koju nije legalno posjedovati :D
ekseks
Posts: 200
Joined: 16/06/2011 08:50

#75 Re: SASE-Sarajevska berza

Post by ekseks »

u Avazu objave informacije da dolazi neki investitor i desi se ovo vještačko dizanje za preko 300% ili što je bio slučaj nedavno sa ENISR-om, objave loše vijesti o kompaniji, tipa da je pred slomom i onda obore cijenu sa cca 4 na 2,6, pa je ovih dana lagono dokupljuju...
Post Reply