SARMAAAAAAA

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...
Post Reply
dino_va..djevojcica

SARMAAAAAAA

Post by dino_va..djevojcica » 27/06/2007 01:55

Pozdrav!

Ja hitno trebam recept bosanske sarme /sve sto sam nasla na netu su neke lijeve sarme/ pisem clanak o Bosni za americke novine. moram prikaciti recept nekog domaceg jela, a sto bih drugo no sarmu! Mozda bih i znala onako otprilike al' trebaju mi tacni podaci..

HVALA

danas

Re: SARMAAAAAAA

Post by danas » 27/06/2007 03:01

dino_va..djevojcica wrote:Pozdrav!

Ja hitno trebam recept bosanske sarme /sve sto sam nasla na netu su neke lijeve sarme/ pisem clanak o Bosni za americke novine. moram prikaciti recept nekog domaceg jela, a sto bih drugo no sarmu! Mozda bih i znala onako otprilike al' trebaju mi tacni podaci..

HVALA

sta ce ti bona sarma, ko ce to ovdje kuhat :-) daj im recept za zeljanicu ili burek :D

Shoshana

Post by Shoshana » 27/06/2007 03:25

danas wrote:

HVALA

sta ce ti bona sarma, ko ce to ovdje kuhat :-) daj im recept za zeljanicu ili burek :D

Ako Amerikanke kuhaju jednako cesto i voljno kao Kanadjanke - daj ti njima recept za lukmiru :D

Danas, sve nesto hocu da te pitam pa zaboravim.... Sapiru li Amerikanke sudje? Ove ovdje ne sapiru, nego ,nako k'o Engleskinje samo smahnu krpom po onoj sapunici (povrac)... Ja otkako sam to vidjela :run: - jedem samo kod onih ljudi koji imaju masinu za pranje sudja :oops:

danas

Post by danas » 27/06/2007 03:31

Shoshana wrote:
danas wrote:

HVALA

Ako Amerikanke kuhaju jednako cesto i voljno kao Kanadjanke - daj ti njima recept za lukmiru :D

Danas, sve nesto hocu da te pitam pa zaboravim.... Sapiru li Amerikanke sudje? Ove ovdje ne sapiru, nego ,nako k'o Engleskinje samo smahnu lrpom po onoj sapunici (povrac)... Ja otkako sam to vidjela :run: - jedem samo kod onih ljudi koji imaju masinu za pranje sudja :oops:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

u skladu sa navikama za kuhanje, slijede i navike za pranje sudja -- a sve se svede na takeout i i masinu za pranje sudja :D :D

a ovo me podsjeti -- ja dosla kuci u sarajevo prije par godina i sad dosla komsinica jedna da me vidi :D :D i pricamo mi onako i vidim ja zena se ono snebiva... reko sta je sad... a kao, ja bih te nesto pitala... pa pitaj reko... veli, jel istina da amerikanci se okupaju, ono sjednu u kadu i iskisele se a poslije toga se ne saperu, nego samo onako izadju iz one pjene pa na peskir :lol: :lol: :lol: :lol: vidjela zena na filmovima, pa pita -- jel stvarno tako :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

morala sam joj reci da -- jeste :roll: :-? :cry: :run:

joj, sta uradismo ovoj curi od teme i sarmi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Shoshana

Post by Shoshana » 27/06/2007 03:35

E - to sam i ja vidjela, u filmovima :D

Ma dala bih joj ja recept za sarmu, ja super sarmu skuham (cafirsku doduse), al' kad bi takvo nesto postojalo. Jedino da zaredam sad da pravim, pa da brojim listove :oops:

danas

Post by danas » 27/06/2007 03:38

Shoshana wrote:E - to sam i ja vidjela, u filmovima :D

Ma dala bih joj ja recept za sarmu, ja super sarmu skuham (cafirsku doduse), al' kad bi takvo nesto postojalo. Jedino da zaredam sad da pravim, pa da brojim listove :oops:

ma ja sam vidjela i uzivo :-) :-) :-) a onda ne sapere ni kadu :cry: :run:

ja mogu ponudit japrak :D pravi muminski recept :lol: :lol: :lol:

Shoshana

Post by Shoshana » 27/06/2007 03:41

danas wrote:

Uh, to je moja rahmetli svekrva (#1) super pravila... Sto 'no kazu - mrtva bi usta jela :oops:

danas

Post by danas » 27/06/2007 03:44

Shoshana wrote:
danas wrote:

Uh, to je moja rahmetli svekrva (#1) super pravila... Sto 'no kazu - mrtva bi usta jela :oops:

i moja mama... strava su joj japrak i tufahije... hocu kuci... :roll: :roll: :(

dino_va..djevojcica

Post by dino_va..djevojcica » 27/06/2007 04:06

danas wrote:
Shoshana wrote:
danas wrote:

HVALA

Danas, sve nesto hocu da te pitam pa zaboravim.... Sapiru li Amerikanke sudje? Ove ovdje ne sapiru, nego ,nako k'o Engleskinje samo smahnu lrpom po onoj sapunici (povrac)... Ja otkako sam to vidjela :run: - jedem samo kod onih ljudi koji imaju masinu za pranje sudja :oops:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

u skladu sa navikama za kuhanje, slijede i navike za pranje sudja -- a sve se svede na takeout i i masinu za pranje sudja :D :D

a ovo me podsjeti -- ja dosla kuci u sarajevo prije par godina i sad dosla komsinica jedna da me vidi :D :D i pricamo mi onako i vidim ja zena se ono snebiva... reko sta je sad... a kao, ja bih te nesto pitala... pa pitaj reko... veli, jel istina da amerikanci se okupaju, ono sjednu u kadu i iskisele se a poslije toga se ne saperu, nego samo onako izadju iz one pjene pa na peskir :lol: :lol: :lol: :lol: vidjela zena na filmovima, pa pita -- jel stvarno tako :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

morala sam joj reci da -- jeste :roll: :-? :cry: :run:

joj, sta uradismo ovoj curi od teme i sarmi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

vidjela sam i ja amerikanku, stavi dijete u kadu, naspe sampona, malo ga provoza tamo-vamo i izvadi..
al' jos nisam vidjela niti jednu bez masine za sudje!

odoh i ja za vama..

haj' dajte bilo sta, ne mora biti sarma :D

Shoshana

Post by Shoshana » 27/06/2007 04:14

dino_va..djevojcica wrote:vidjela sam i ja amerikanku, stavi dijete u kadu, naspe sampona, malo ga provoza tamo-vamo i izvadi..
al' jos nisam vidjela niti jednu bez masine za sudje!

:lol: :lol: :lol:

Ima ih ovdje tona bez masina, u onim starijim stanovima - nema mjesta za masinu, htio - ne htio :D

Shoshana

Post by Shoshana » 27/06/2007 04:21

Evo, prozvrljaj ovdje, mozda sta nadjes

http://forums.muslimvillage.net/lofiver ... t4588.html

dino_va..djevojcica

Post by dino_va..djevojcica » 28/06/2007 01:15

Shoshana wrote:Evo, prozvrljaj ovdje, mozda sta nadjes

http://forums.muslimvillage.net/lofiver ... t4588.html

Hvala puno, bas sam ovdje nasla nesto!

Sogan

Post by Sogan » 28/06/2007 01:51

Od sve mi hrane najdraza sarma
sva ostala klopa joj nije do boka
mijesano meso smota se lijepo
u listove zelja, da vidis veselja

Sarma je prava poslije par dana
kad ugledas krutu mast na vrhu
curi niz bradu juhica fina
odbacis pribor, zderes k'o svinja

Po cijeli dan zena me grdi
da samo jedem, spavam i prdim
za one stvari tako joj drage
ja vise nemam volje ni snage

Meni se, iskreno, vise ne da
znojiti na njoj dok ona drijema
i bas me briga sto kuja melje
cim ona ode ja vadim zelje

Sarma, nesto kao
sarma, jelo pravo
sarma, nesto kao
sarma

Po cijeli dan zena me grdi
da samo jedem, spavam i prdim
za one stvari tako joj drage
ja vise nemam volje ni snage

Meni se, iskreno, vise ne da
znojiti na njoj dok ona drijema
i bas me briga sto kuja melje
cim ona ode ja vadim zelje

Sarma, nesto kao
sarma, jelo pravo
sarma, nesto kao
sarma

Hladno Pivo

:D:D

amrino

Post by amrino » 28/06/2007 08:59

Trebaju ti listovi kupusa (ili kiselog kupusa, rastike, vinove loze...po zelji :D )
(rastiku i vinovu lozu trebas malo obariti - 2-3 min. u kljucaloj vodi)

Za fil:
fasirano meso
riza
manja glavica crnog luka i manja mrkva (narendati ih sitno)
so
biber
crvena paprika
malo ulja
i malo vode...

Sve to dobro izmjesati dok ne dobijes kompaktnu smjesu.

Fil rolati u listove (stavis fil u sredinu, savijes krajeve i umotas je. Kraj lista prsticima uguras u krajeve... :-) uh al ga ja objasni :D )
pazi- sarmice moraju biti sto manje!!!
Redati ih u serpu, dodati vodu- taman da ih skoro sve prekrijes...dodati crvene paprike i soli- i pustiti da se krcka na laganoj vatrici oko 40-45 min.
Na kraju preliti zaprskom (mlijeko, aleva paprika, so- prokuhati)

To je to :D

Post Reply