SARAJLIJE- X , ZNATE'L ZA SREBRENICU

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
clan2

SARAJLIJE- X , ZNATE'L ZA SREBRENICU

Post by clan2 » 10/07/2006 18:38

3. SAOPŠTENJE ZA JAVNOST MAJKI SREBRENICE U VEZI 11. JULA 2006.

SREDSTVIMA JAVNOG INFORMIRANJA

Udruženje gradana „Majke Srebrenice i Podrinja“ je u sklopu obilježavanja 11-te godišnjice genocida u Srebrenici pokrenulo niz akcija kojim cemo obilježiti ovaj datum.

Jedna, za nas od najznacajnijih je svecano podizanje zastave Republike BiH i postavljanje kamena temeljca za izgradnju spomen obilježja koje ce istinski svjedociti o agresiji i genocidu nad gradjanima Podrinja.
Iako je naša zamisao krajnje plemenita i dobronamjerna, nismo ušli u zvanicni protokol za obilježavanja ovog datuma. Obzirom da smo završili sve tehnicke pripreme, mi cemo jedanaestog jula obaviti ovaj sveti cin.
Uporedo sa intoniranjem oficijelne himne i dizanja Vestendorpove zastave na pola koplja, nad Memorijalnim centrom u Potocarima ce se zavioriti legalna zastava Republike BiH na vrh koplja i otkriti kamen temeljac za izgradnju spomen obilježja.

Sa konacnom realizacijom našeg projekta, Memorijalni centar u Potocarima nece biti bezimeno groblje u kojem trenutno nema ni jedne rijeci kojoj se pominje agresija i genocid.

Nama ne treba Memorijalni centar koji ce biti simbol ropstva u srpskoj državi.

Memorijalni centar ce biti simbol slobode svim gradJanima Republike BiH i na tom putu cemo istrajati.

Sarajevo,09.02.2006.

Za Udruženje
Ibran Mustafic, predsjednik Upravnog odbora

4. SAOPŠTENJE MAJKI SREBRENICE U VEZI PRESUDE NASERU ORICU.

GLAVNOJ TUŽITELJICI TRIBUNALA U HAGU
PREDSJEDNIKU TRIBUNALA U HAGU
SREDSTVIMA JAVNOG INFORMIRANJA

Po saznanju konacne vijesti iz sudnice Haškog Tribunala u predmetu protiv Nasera Orica, njegova sloboda nas je obradovala, ali nas je kazna od dvije godine zatvora razocarala, obzirom da smo bili ubijedeni u oslobadajucu presudu.

Nakon uvida u kompletni spis koji je predocen pri izricanju presude, naše razocarenje se pretvorilo u najbrutalniju uvredu prema preživjelim žrtvama genocida od strane Haškog Tužilaštva i Suda. Naime, u iznesenim završnim rijecima Tužilaštvo i Sud doslovno pored Nasera proglašavaju krivim i Mirzeta Halilovica, Atifa Krdica i Hameda Salihovica, samo što im ne odreduje kaznu. Ono što je poražavajuce je to što sva trojica gore navedenih nisu medu živima, tako da nemaju priliku ni da se brane, kako bi sa sebe skinuli hipoteku koja ce ostati na njihovim imenima i imenima njihovih familija.

Iako je proveden kompletan dokazni postupak protiv jednog od kreatora i glavnog izvršioca agresije i genocida, nakon smrti Slobodana Miloševica Sud u Hagu obustavlja predmet protiv istog ne donoseci bilo kakvu presudu, a pobijeni Srebrencani se karakterišu kao ratni zlocinci iako protiv istih nije pokrenut bilo kakav postupak.

Mi nismo toliko naivni da bi vjerovali da je ovo lapsus Haškog Tribunala, obzirom da se radi o vrhunskim profesionalcima. Ovo je smišljena provokacija Haškog Tribunala da bi se osudio i žigosao jedan narod koji je po internacionalnim pravnim normama imao pravo na samoodbranu od agresije i nastupajuceg genocida a ujedno ovaj ispad je djelimicna amnestija agresora u periodu 1992-95 kako bi se svi izjednacili a time i ojacao projekat podjele internacionalno priznate Republike BiH. Minimum koji treba uciniti Haški Tribunal je da se izvine uvrijedenim porodicama gore pomenutih casnih ljudi i da se interesira na koji nacin i zbog cega su okoncali svoj život koji im je svemoguci Bog podario.

Ako se Tribunal u Hagu ogluši na ovakav ispad, onda je ovo samo signal za nove procese protiv preživjelih Srebrencana, a naša glavna krivica ce biti što smo se oduprli agresiji i genocidu.

Sarajevo,03.07.2006.

Za Udruženje
Ibran Mustafic, predsjednik Upravnog odbora

senada

Post by senada » 10/07/2006 19:13

ovako me pojedine spodobe s vremena na vrijeme podsjete na ristu dzogu koji je ludacki bolesno, onako kako to samo cetnik zna, Sarajevo nazivao malim Sandzakom.

senada

Post by senada » 10/07/2006 19:19

neka hulja bi rado da zavadi sarajevo sa srebrenicom, sto je nemoguce.

FUJ!!!!!!

clan2

Post by clan2 » 10/07/2006 19:23

neka hulja bi rado da zavadi sarajevo sa srebrenicom, sto je nemoguce.

FUJ!!!!!!

oh, uvrijedio sam "plavusu" :-) :-)
pa nesto ne vidjoh da neko ko ti (ko nije risto djogo) poteze redak slova ovdje na forumu o Srebrenici?? bezbeli si zauzeta :D :D :D :D

Lace

Post by Lace » 10/07/2006 19:29

a bezbeli ti nisi mogao sacekati 11.07. pa vidjeti ima li slova o srebrenici i postaviti isto (ako ga nema) :-?

daduli_sa

Post by daduli_sa » 10/07/2006 19:29

Skorojevicima na forumu ne odgovaram, pogotovo kada su samo tu da potpaljuju!
Na ovakvu stvar cu da ti odgovorim kada nekog 8.-9. jula budes zajedno sa mnom negdje u gradu i budes propratio kamione sa posmrtnim ostatcima Srebrenicana! Do tada imas apsolutno pravo da samo sutis! U sto sumnjam, ali hajd, nadam se da ce i drugi da te na ignore stave!

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 10/07/2006 19:38

daduli_sa wrote:Skorojevicima na forumu ne odgovaram, pogotovo kada su samo tu da potpaljuju!
Na ovakvu stvar cu da ti odgovorim kada nekog 8.-9. jula budes zajedno sa mnom negdje u gradu i budes propratio kamione sa posmrtnim ostatcima Srebrenicana! Do tada imas apsolutno pravo da samo sutis! U sto sumnjam, ali hajd, nadam se da ce i drugi da te na ignore stave!

daduli ba stipu...vidis da se clan sjeti srebrenice samo 11 jula i nikad vise u toku godine...
clan 2, da li su samo srebrenicani masakrirani ili ima i bratuncana? i zepljaka? mani mi se na "rende kora" price i zavrni rukave pa fino prosetaj po humanitarnom podforumu pa vidi sta sarajevo-x do sada uradi za neke pojedince iz tog kraja...jado ...

kurblina

Post by kurblina » 10/07/2006 20:23

Lace wrote:a bezbeli ti nisi mogao sacekati 11.07. pa vidjeti ima li slova o srebrenici i postaviti isto (ako ga nema) :-?

Zar samo na taj dan napisati tri recenice o Srebrenici.Trebalo se poceti pisati prija tri-cetiri mjeseca,i znajte da cemo mi uvijek kazati ondje gdje treba da se dogodio zlocin.U svako vrijeme i u svako doba.Dzaba nas pokusavate eutanazirati i ispirati nam mozgove pacifizmom.

Ako zelite nekog pacifizirati i denacificirati onda idite u Srbiju imacete pune ruke posla.

mIRCerka

Post by mIRCerka » 10/07/2006 20:25

kurblina wrote:
Lace wrote:a bezbeli ti nisi mogao sacekati 11.07. pa vidjeti ima li slova o srebrenici i postaviti isto (ako ga nema) :-?

Zar samo na taj dan napisati tri recenice o Srebrenici.Trebalo se poceti pisati prija tri-cetiri mjeseca,i znajte da cemo mi uvijek kazati ondje gdje treba da se dogodio zlocin.U svako vrijeme i u svako doba.Dzaba nas pokusavate eutanazirati i ispirati nam mozgove pacifizmom.

Ako zelite nekog pacifizirati i denacificirati onda idite u Srbiju imacete pune ruke posla.

kurblina, javi se clanu2, on bi da pise samo 11 jula....

kurblina

Post by kurblina » 10/07/2006 21:19

mIRCerka wrote:
kurblina wrote:

Mislim da se nije dovoljno prisjecati samo datuma kad se genocid dogodio.

Tacno,nije u pitanju samo Srebrenica,ali su Srebrenicani ipak najvise nastradali.

Nesmijemo zaboraviti ni jedno jesto gdje se dogodio zlocin nad Bosnjacima.

Herc

Post by Herc » 10/07/2006 21:26

kurblina wrote:
mIRCerka wrote:
kurblina wrote:

Mislim da se nije dovoljno prisjecati samo datuma kad se genocid dogodio.

Tacno,nije u pitanju samo Srebrenica,ali su Srebrenicani ipak najvise nastradali.

Nesmijemo zaboraviti ni jedno jesto gdje se dogodio zlocin nad Bosnjacima
.

Ja sam mislio da ne smijemo zaboraviti nijedan zlocin.
A pokretac teme je sam mogao pokrenuti temu o Srebrenici umjesto da se na ovoj temi medusobno prepucavamo.

mIRCerka

Post by mIRCerka » 10/07/2006 21:36

Herc wrote:Ja sam mislio da ne smijemo zaboraviti nijedan zlocin.
A pokretac teme je sam mogao pokrenuti temu o Srebrenici umjesto da se na ovoj temi medusobno prepucavamo.

Srce moje, da ti mirci nesto objasni:
Pokretac teme je namjenski dosao da napada sa-x tako da je iluzorno bilo sta objasnjavati...on da je htio, sam bi takvu temu otvorio...i napisao i ne bi cekao odgovor... ofirni su...pravo...

Lace

Post by Lace » 10/07/2006 21:40

kurblina wrote:

niko ne kaze da ne treba...sve sto bih ja napisala o tom zlocinu bilo bi prazno i ne bi promjenilo nista...zivoti su izgubljeni ali ovaj gore lik se sjetio dan prije "prozivati" sarajlije???

BISCANIN2

Post by BISCANIN2 » 10/07/2006 22:53

Sam sebe uhvatio u zaboravu :sad: , nista iduce god ako bog da marsujem , to je najmanje sto mogu uciniti .
Opet su mu suze potekle , tragedija Srebrenice uvijek me podsjeti na tragediju u rodbini I komsilku :sad: .

chinese_water

Post by chinese_water » 18/07/2006 08:48

gh
Last edited by chinese_water on 25/12/2007 15:30, edited 1 time in total.

senada

Post by senada » 18/07/2006 08:57

chinese_water wrote:cinjenica jeste da smo mi sarajlije (ne mislim na sarajevsku raju,nego na vrh nase drzave koji se tada nalazio a i sada se djelimicno nalazi u Sarajevu) prodali Srebrenicu, bukvalno je prodali za fildzan drzavu, prodali smo i hercegovinu, prodali smo i krajinu kako bi zadrzali fildzan drzavu, no obicni narod toga nije bio svjestan u datom trenutku, a vecina nije ni dan danas...sve u svemu jako je tuzno kako nasa drzava zivi, kako se neki sjete srebrenice samo 11.07, kako je svega 1% stanovnistva BiH bilo prisutno na potocarima itd... itd...pa zasto ne moze otici tamo 500.000 ljudi???Eto i oni idioti koji nemaju bas saosjecajna sa tim zenama i sa tom djecom, bar reda radi, dusmanima u inat da pokazemo da smo zajedno, da smo jaki, da ne damo na sebe??? Tuuuuuuzno, bijeeeeeedno

cinsarajlijejenica jeste da smo mi (ne mislim na sarajevsku raju,nego na vrh nase drzave koji se tada nalazio a i sada se djelimicno nalazi u Sarajevu) prodali Srebrenicu

imena ??

senada

Post by senada » 18/07/2006 09:09

nebi se smjelo cekati da prirodnom smrcu izumru oni koji su prodali ili izdali i jedan pedalj bosanske drzave, jer prikrivanjem jednih krivaca prikrivaju se svi drugi.

chinese_water

Post by chinese_water » 18/07/2006 09:23

gh
Last edited by chinese_water on 25/12/2007 15:30, edited 1 time in total.

clan2

Post by clan2 » 19/07/2006 00:17

njemu je bilo do srebrenice...koja je pala u njegovom odsustvu, sta je on radio zatvoren u stanu u tuzli?

bravo "kosooki" :-) :-)
a jel ikad iko postavio pitanje sta znace one Mladiceve rijeci, izgovorene pred kamerama, samo nekoliko sati prije nego ce poceti masovna ubijanja, kad kaze :" Eto , posto vas vasa vlada nece, sad ja moram da se pobrinem o vama!"
Nazalost, nastavak je poznat!
a zakljucak : " Mladic je samo dio Srebrenickog inferna!"
p.s. upitajte "lijepog" Bakira, mozda on nesta zna (mozda mu je babo reko svoju istinu, kosto je Sefer rek'o svome sinu, pa ovaj napisao VRLO DOBRU KNJIGU)

Jastreb35

Post by Jastreb35 » 19/07/2006 07:32

4 imena se tu vrte samo, 2 ne bosnjacka slobo i tudman, nas dragi aljo i haris silajdzic

Subjektivni zakljucci nikada nisu doprinijeli istini i pravdi. Dezinformacijama se (opravdano ili ne) sluze obavjestajni krugovi, ali prosjecni gradjani trebaju nauciti da razmisljaju za sebe, a ne da se ponasaju kao tetke tracare. Udar na Srebrenicu je koordinovana vojna operacija, u kojoj je ucestvovalo preko 25.000 vojnika, policajaca i pripadnika paravojnih formacija. Vojna teorija povoljnost napada uslovljava brojcanim odnosom 3:1 (na stetu branitelja), a s obzirom na tadasnje stanje 28-e divizije, kako se jos zvalo nekoliko hiljada jadno naoruzanih Bosnjaka u gradu i okolini, Srebrenicu se nije moglo spasiti. Prica o prodaji i predaji Srebrenice, kao ni ostali tracevi nece izgubiti na aktuelnosti, no u svijetu cinjenica nemaju osnov. A 25.000 naoruzanih ljudi je cinjenica.

http://jastreb.blogger.ba/

chinese_water

Post by chinese_water » 19/07/2006 09:27

gh
Last edited by chinese_water on 25/12/2007 15:32, edited 1 time in total.

Jastreb35

Post by Jastreb35 » 19/07/2006 18:00

Tvoja poruka je sis kebab glasina, ociglednih lazi i neosnovanih pretpostavki, domacinski serviran kao patriotizam. Nista lakse nego sebe slagati, kako vec rekose. Javio sam se da ti objasnim zasto se Srebrenicu nije moglo vojno odbraniti, te da istu ni prisustvo dvadeset Nasera Orica nije moglo sacuvati. Koristiti srebrenicku tragediju za politicka prepucavanja je sramotan cin.

senada

Post by senada » 19/07/2006 18:32

Jastreb35 wrote:Tvoja poruka je sis kebab glasina, ociglednih lazi i neosnovanih pretpostavki, domacinski serviran kao patriotizam. Nista lakse nego sebe slagati, kako vec rekose. Javio sam se da ti objasnim zasto se Srebrenicu nije moglo vojno odbraniti, te da istu ni prisustvo dvadeset Nasera Orica nije moglo sacuvati. Koristiti srebrenicku tragediju za politicka prepucavanja je sramotan cin.

recimo da se srebrenica nije mogla odbraniti ali kako to da se nije iznasao modus za evakuaciju ne svih civila, nego barem majki i maloljetne djece :shock: :sad: :-?

FFK as Lucy01

Post by FFK as Lucy01 » 19/07/2006 18:37

Umjesto praznih pamfleta, bolje da sa prijateljima organizujes kakvu akciju da pomognes ljudima....nece se mrtvi vratiti ni tvojim clancima ni mojom pomoci, ali im olovke, sveske, odjeca, hrana i ostalo, cine zivot malo podnosljivijim.

Evo link pa pogledaj, nek' ti ne bude mrsko da procitas cio topic :)
http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzla ... 496&page=0

senada

Post by senada » 19/07/2006 18:47

Lucy01 wrote:Umjesto praznih pamfleta, bolje da sa prijateljima organizujes kakvu akciju da pomognes ljudima....nece se mrtvi vratiti ni tvojim clancima ni mojom pomoci, ali im olovke, sveske, odjeca, hrana i ostalo, cine zivot malo podnosljivijim.

Evo link pa pogledaj, nek' ti ne bude mrsko da procitas cio topic :)
http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzla ... 496&page=0

nisi ni ti imun na isprazne pamflete a sto se tice tvog prijedloga tu sam aktivnija vise od onih enormno bogatih, to pouzdano iz prve ruke znam.
druga stvar je pitanje, dokle, zasto i ima li smisla i pameti baviti se (samo) posljedicama, a uzroci su antipatriotske tabu teme, jel' :?

Post Reply