Sarajevska zima

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...
Post Reply
Tisina

#1 Sarajevska zima

Post by Tisina » 25/02/2005 12:40

Sinoc bijah u IPC galeriji na izlozbi studenata Akadmije, uglavno neke instalacije, nisam pretjerano odusevljena ali neka

nakon toga sam bila u Bosnackom inst. bila je vecer posvecena Jaques-u Prevert-u , njegova unuka nam je prezentovala detalj filma o zivotu Prevert-a, i jos nakon toga jedan kratki film o Parziu 20-ih i 60-ih godina, nakon cega je uslijedio mini koncert: klavir i violoncelo.. ugodno

a noc prije toga sam isla u Narodno na Mk predstavu, mada se u sustini radilo o Albanskom nacionalnom teatru iz Skopja, Strindbergov "Otac",dobro uradjen, publika ukljucena taman toliko da bude dio scenografije

maybe tonight odem do Bosnjackog na koncert dua Bojan Martinovc-klavir i Miran Begic-violina

alek

#2 Re: Sarajevska zima

Post by alek » 25/02/2005 13:04

Tisina wrote:vecer posvecena Jaques-u Prevert-u
ovo je vjerovatno jubilarna, 10. godina, kako se lik i djelo zaka prevera povlace po festivalu (zajedno sa njegovom unukom) :D :D :D

horns&drums
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

Post by horns&drums » 25/02/2005 13:21

Tisinka, danema mog grada nebi ni znala da je Zak in the city :D:D:D

alek

Post by alek » 25/02/2005 13:34

horns&drums wrote:danema mog grada
website-a 'sarajevske zime', stalnih najava na televiziji, objavljenog programa festivala na svim lokalnim site-ovima, najava u dnevnoj stampi... :D :D :D
horns&drums wrote:nebi ni znala da je Zak in the city

horns&drums

Post by horns&drums » 25/02/2005 13:42

sajta zime koji je grozan ( kao i organizacija , otvorenje , cuj "otvorenje" :D:D:D ) , stalne najave na FTV u doba kablovske Tv su bas kompetentne :D , programa na svim sajtovima gdje pise samo datum i mjesto :D:D . Jedino su novine ok, samo novine (Oslobodjenje-kultura) donose tek izvjesca sa vec odrzanih dogadjaja, dok na dan dogadjaja ima samo satnica :D:D

Want more? :D

Stani u red, uzmi markicu i cekaj da te prozovem :D:D

alek

Post by alek » 25/02/2005 13:58

ipak postoji sajt 'zime' i ostali sajtovi, postoje najave na TV-u i u novinama. o kvalitetu i kvantitetu festivala se vec dugo diskutuje; o azurnosti novinara i uopste njihovoj kompetenciji isto tako, ali je cinjenica da sve pobrojano postoji (u kojem obimu, formi i na koji nacin, stvar je urednickih politika).
horns&drums wrote:stalne najave na FTV u doba kablovske Tv su bas kompetentne
zar treba ocekivati da hrt, cnn ili rai objave program sarajevskog festivala (koji, iako internacionalan po konceptu, svojim znacajem ne prevazilazi lokalne okvire)? 'u doba kablovske TV' svi su ludi od srece sto konacno imaju razlog ubijati vrijeme pred televizorom. kad hoces znati sta se desava u tvom okruzenju, ipak biras lokalne (drzavne) medije.
ja sam preko reda, znas mene :wink:

Tisina

#7 Re: Sarajevska zima

Post by Tisina » 25/02/2005 14:04

alek wrote:
Tisina wrote:vecer posvecena Jaques-u Prevert-u
ovo je vjerovatno jubilarna, 10. godina, kako se lik i djelo zaka prevera povlace po festivalu (zajedno sa njegovom unukom) :D :D :D
pa dobro unatoc tome je Bosnjacki bio pun sinoc :) znaci jos raji nije dodijalo :) isto ko sto meni nikada nece dodijati veceri posvecene Izetu Kiki Sarajlicu koje se u jesen tradicionalno vec trecu godinu odrzavaju u Pozoristu Mladih

horns&drums

Post by horns&drums » 25/02/2005 14:04

Naravno da ne alek, ali kunem ti se da od 100% ljudi koji imaju kablovsku samo 10% gleda FTV ili BHT, ne racunajuci dnevnik.

Nego zamisli ovo sada:

"Sine, sto gledas FTV"

"Ma cekam kada ce neko nesto reci sto se desava na Sarajevskoj zimi, a posto nema teletexta moram cekati dok se to ne desi. Tata nije kupio novine, ali i one prenose samo sture informacije, ja bih ipak da unaprijed bar malo znam sta se desava"

"Odlicno sine, zato imamo internet pa prosurfaj malo i znati ces"

"Ali mama, i tamo je sve isto"

"Prosurfaj pazljivije sine i vidjeti ces da nije" :D:D:D

alek

Post by alek » 25/02/2005 14:15

tisino, nemam ja problem sa stalnim 'pojavljivanjem' prevera na 'sarajevskoj zimi'. to je bila konstatacija (i informacija za one slabije upucene). znam o cemu govoris, neke stvari se nikad ne mogu prevazici (iako sam ja prevera prevazisla sa 12, kad sam bila zaljubljena u lika iz razreda :D) ali zato nikako da prestanem citati i voljeti woody allena :D tiha patnja, pa to ti je :D :D :D
horns, ti zaista radis za dobrobit svog kolektiva :D ali se pitam zasto si ga (kukavicki :D) pritajio? :D ne dozvoljavaju besplatnu reklamu na sa-x pretpostavljam :D

horns&drums

Post by horns&drums » 25/02/2005 14:18

Za dobrobit sebe alek :D:D

alek, zar si i ti bila zaljubljena? :D:D

Opisi mi malo, kako to izgleda kod vas, prirodnih born leaders :D:D

alek

Post by alek » 25/02/2005 14:35

horns&drums wrote:Opisi mi malo, kako to izgleda kod vas, prirodnih born leaders :D:D
bilo je davno, ne sjecam se, mislim da je otprilike izgledalo kao: probudis se ujutro i pozelis se zaljubiti, naredis nekom da te sarmira (zavede, navede...), ako ne uspije, giljotina. i tako je bilo punih 12 godina :D :D skontas da vrijeme prolazi i naredis sam sebi jedno jutro da se zaljubis, desi se, a onda ga posaljes na giljotinu :D :D tek toliko da dan ne prodje uludo :D :D :D

Post Reply