SARAJEVSKA POLICIJA

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply

Riogardian

Post by Riogardian » 03/02/2007 09:23

Ovi snimci su sokantni.

Ovdje su dokumentovana teska krsenja ljudskih prava.

Snimci se obradjuju u INTERPOL-u,radi ustanovljavanja identiteta osoba koje ucestvuju u mucenju nepoznate osobe i primjene zakonskih mjera protiv istih.

Chischo
Been thanked: 4 times

Post by Chischo » 03/02/2007 11:31

da je bogdo ovako sva nasa policija,
bog te pito sta je ovaj narkoman uradio...

Vozdra_123

Post by Vozdra_123 » 03/02/2007 11:38

da je bogdo ovakva nasa policija prema pravim mafijozama - njih treba izbubati i oduzeti im sve pare

uhvatili njega jadnicka....

mene ovo odmah podsjeti na cetnike logore.... :sad:

Shamrock

Post by Shamrock » 03/02/2007 11:50

Chischo wrote:da je bogdo ovako sva nasa policija,
da tebe bogdo ovako uhvate pa iscipelare...

SaraLe

Post by SaraLe » 03/02/2007 11:52

Chischo wrote:da je bogdo ovako sva nasa policija,
Da bogda im djecu neko ovako maltretirao :x sta god da je uradio, ovako se ne postupa sa ljudima 8) . a pogotovo "cuvari reda" nebi trebalo da se ovako ponasaju, nadam se da ce biti otkriveni i da ce ostati bez posla :x

prleitihi

Post by prleitihi » 03/02/2007 11:56

Ovo je katastrofa! Čak mislim da mi je ovaj junkie razbio staklo i ukr'o zvučnike :D :D . Ali ne može se ovako sa ljudima postupati, da je ne znam ko u pitanju... Da Mladića onako tuku ja bih bio protiv toga. Znam da će sad nagrnuti bruka pseudopatriota ali ne isplati se s njima polemisati!

Suicidal Siberian

Post by Suicidal Siberian » 03/02/2007 11:57

Sve zavisi sta je ovaj nesretnik uradio, ako jeste nesretnik...ako prodaje djeci drogu, ovo je najmanje sto su mogli da mu urade....ali ako mislite da je ovo nesto skandalozno, zajebali ste se....ja vam iz osobnog iskustva mogu reci sta je meni slovenacka policija uradila, samo sto sam bio u drustvu jednog krimosa...prvo na ispitivanje, pa onda mokrom krpom po glavi....pa na kraju nikom nista....kad su kakve tekme sportske, kad izadju na konjima,haha da vidite kako pendrek radi...ne stede nikoga....

Milicijo!!!! Postupi po naredjenju!!!!

urbanagerila

Post by urbanagerila » 03/02/2007 12:31

Zujevina II
Opet murija najeba zbog hljebovanja dilera ... ovaj put sitnog ..... Daklem postavljam pitanje: Ako se ne moze u kraj stati velikim dilerima (Nisko), a vidim sad ni ovim malim (doticni djecak sa Jezera koji valja speed i skunk) a uz ovako truli pravosudni sistem jel treba da se naoruzamo pa da sami rjesavamo svoje probleme. Demokratija je stigla u nase krajeve a mi smo nespremni .... Ovakve stvari se desavaju i u svim razvijenijim demokratijama i ulaze u domen "SOP" Standard Operational Procedures za dobijanje bitnih informacija .... :D

Suicidal Siberian

Post by Suicidal Siberian » 03/02/2007 12:54

urbanagerila wrote:Zujevina II
Opet murija najeba zbog hljebovanja dilera ... ovaj put sitnog ..... Daklem postavljam pitanje: Ako se ne moze u kraj stati velikim dilerima (Nisko), a vidim sad ni ovim malim (doticni djecak sa Jezera koji valja speed i skunk) a uz ovako truli pravosudni sistem jel treba da se naoruzamo pa da sami rjesavamo svoje probleme. Demokratija je stigla u nase krajeve a mi smo nespremni .... Ovakve stvari se desavaju i u svim razvijenijim demokratijama i ulaze u domen "SOP" Standard Operational Procedures za dobijanje bitnih informacija .... :D
Bravo jarane

:thumbup:

nebojeplavo

Post by nebojeplavo » 03/02/2007 12:56

Ja ne mogu da otvorim ovaj link, jel moze neko pomoci?

Vozdra_123

Post by Vozdra_123 » 03/02/2007 13:11

@stochar

jeste to je tvoje pravo

ali ko je njima pravo da ga tjeraju da se skida go i da ga na taj nacin seksualno zlostavljaju! :x

Suicidal Siberian

Post by Suicidal Siberian » 03/02/2007 13:19

Vozdra_123 wrote:@stochar

jeste to je tvoje pravo

ali ko je njima pravo da ga tjeraju da se skida go i da ga na taj nacin seksualno zlostavljaju! :x
Kako vi ne shvatate da je ovo qurac s obzirom sta policija radi na Zapadu?!

miki22

Post by miki22 » 03/02/2007 13:22

Svi ste vi koji ovdje pišete jedne obične pičke, nesmijete napisati da ta ista policija te Ćeli i kompaniji što njega ne zaustave i prebiju, a takvih još ima koliko hoćeš, policija svoje frustracije liječi na jadnicima a ove prave zvijerke nesmije ni pogledati.Zato nam se i dešava ova bruka.

PasoDzigera007

Post by PasoDzigera007 » 03/02/2007 13:23

Moje misljenje je da trebaju prvo krenuti od velikih riba,lahko je tuci ove narkomane jebati ih,kad je u pitanju velika riba NASA "MILICIJA " NEMA MUDA sakriju se i u iole najmanju misiju rupu,mater im jebem,sta oni misle da je komunizam pa da zlostavljaju ovako ljude ,jebo im tito mater.

tempora

Post by tempora » 03/02/2007 13:27

Strasno je vidjeti, da opravdavate ovaj zlocin! Jer, kako definisati ovo do zlocin? Zloupotrebu svojih duznosti?
Da li je "osumnjiceni" upotrijebio silu, prilikom zaustavljanja i slicno, sto bi moglo opravdati ovakav metod?
Ili se ovdje radi o licnim frustracijama policijskih sluzbenika? :?

Vi, gospodo, ocigledno i opasno brkate pojmove!!!
Prosle godine, bila sam ocevidac nasilja nad dva maloljetnika od strane policije u civilu, koji su djecacke glave otresali o fasadu zida prisiljavajuci ih na taj nacin da im odgovore ili priznaju ono sto su trazili!!!

Postavlja se takodjer pitanje,zasto onda, ( sobzirom da je to opste pravilo) mnogi gradjani, smatraju, da je sasvim normalno da se policajac potplati zbog nekog sitnog prekrsaja i da se taj isti gradjanin ne smatra saucesnikom, tj incijatorom krivicnog postupka?
Vi bi ste, da se suzbija kriminal, ali da se vama progleda kroz prste. Postoji jedna sveopsta norma, koja znaci smatra da policija itekako treba da vrsi nasilje nad dilerima i sl, a ne treba da vrsi nasilje prema recimo onima koji ga pokusaju potplatiti? Pa u ovoj drzavi bilo bi vise bijenih nego netaknutih.
A sobzirom da zagovarate ovakve metode, mozda bi i trebalo? :oops:

Suicidal Siberian

Post by Suicidal Siberian » 03/02/2007 13:29

Jaguar84 wrote:Ma jebo li te zapad :x :x :x :x
Ako ti je jaran prodao bilo sta nekom maloljetniku....zasluzuje da ga isutaju k'o loptu....a sad zasto policija ne napada na velike ribe? zato shto ih cuvaju najvise drzavne institucije (da ne pricam o Princu Bakiru), jer puno znaju sta se desavalo tokom rata i poslije....pa ih niko ne smije dirati, da ne bi sheve propjevale....

urbanagerila

Post by urbanagerila » 03/02/2007 13:29

stochar wrote:
Vozdra_123 wrote:@stochar

jeste to je tvoje pravo

ti citas sto ti odgovara... napisao sam: nisam poobrnik sile, mislim da nije u redu da policija prekoracuje svoja ovlastenja i ne opravdavam drotove koji ne smiju pogledati u velike kriminalce i onda se izivljavaju na sitnim.

mene nervira sto su policiji oduzete sve ovlasti, i frustracija svakodnevnom situacijom da po pet puta hvatas istog debila kojeg tuzilac pusta i koji prolazi bez adekvatne kazne zasigurno izaziva frustraciju kod policajaca. ovaj postupak nije human i ovako se ne treba postupati i ove 'policajce' treba kazniti, ali, mislim da bi generalno i policija trebala biti strozha a tuzilastvo i sudovi efikasniji da se debili sklone s ulice!
Upravo to ! Bez pravosudja nema ni Policije .... ako se usude da svojim metodama "suzbiju kriminal" desava se decerfifikacija .... Svima je jasno da je greska u sistemu ali nemogu se stvari prepustati slucaju ...

@jaguar A ovaj narkomancic je iz Petrakijine i znam odlicno koliko je puta uhvacen sto zbog kradja sto zbog dilanja... Da valja sve ko sto rekoh cesto ga mozes vidjeti kod Smajica u Picadillyju koji je dobro poznato mjesto za valjanje horsea .... tako nemoj mi ga pravdati molim te.... :D

branimir_s

Post by branimir_s » 03/02/2007 13:31

trebali su mu dati cvijet i bombonjeru. De majke vam. JEste grubo ali sa narko-dilerima i razbojnicima tako treba. Meni je samo krivo sto policija zatvara oci kada su u pitanju visokorangirani kriminalci poput Covica, Alispahica, Gashija i ostalih. E to je za prijaviti...

nebojeplavo

Post by nebojeplavo » 03/02/2007 13:33

Slazem se sa @temporom. Pitanje efikasnosti policije i sudstva je jedno, a brutalno premlacivanje pojedinaca sasvim drugo. Ne mogu da otvorim ovaj link, tako da ne znam sta se tacno desilo, ali iz postova i citiranog teksta primjecujem da se radilo o 3 policajca na jednog. Izgleda da svi ovdje zaboravljaju da se svako smatra nevinim dok se ne dokaze suprotno, i da taj tip takodje ima odredjena prava. NA kraju, sama cinjenica da je mozda, lopov, diler, i sl, ne mora odmah znaciti i da je kriv za bilo sta drugo.

Suicidal Siberian

Post by Suicidal Siberian » 03/02/2007 13:35

Ljudi nemojte se iznenaditi da taj dan nece doci nikad....nama se u ovom trenutku desava tzv "beogradski sindrom"....od obracuna, dizanja auta u zrak itd....i jednom ce i tome doci kraj, ali mora se pojaviti osoba koja ce imati muda da stane tome u kraj....ali tesko....jer mora biti siguran da ce mu od tog trenutka dalje glava biti u torbi...

urbanagerila

Post by urbanagerila » 03/02/2007 13:37

Jaguar84 wrote:
Suicidal Siberian wrote:
Jaguar84 wrote:Ma jebo li te zapad :x :x :x :x
Ako ti je jaran prodao bilo sta nekom maloljetniku....zasluzuje da ga isutaju k'o loptu....a sad zasto policija ne napada na velike ribe? zato shto ih cuvaju najvise drzavne institucije (da ne pricam o Princu Bakiru), jer puno znaju sta se desavalo tokom rata i poslije....pa ih niko ne smije dirati, da ne bi sheve propjevale....
Nije mi jaran,ja sam davno zaboravio na njega,ali jbg kad vidis ovo malo se zapitas.nevjerujem da prodaje bilo sta,nije on sposoban za to,obija auta u ulici nikole tesle gdje je i zivio dok ga nisu izbacili roditelji i to je to.Ali ova policija???Misevi,nek maltretiraju Celu1,2,niske,i kojekakve bandite :x
Zujevina (tarabisano 30 najboljih specijalaca) SISTEM TRUO !!! :D

chuchumbamayumbe
Been thanked: 1 time

Post by chuchumbamayumbe » 03/02/2007 13:48

Svi vi iz Sarajeva vrlo dobro znate da pola Interventne radi jedan posao u policiji, a drugi za lokalne kriminalce. Rade kao obezbjeđenje Ćeli i ostalima i sređuju im poslove i rekete, a ovamo se izdrkavaju na bijedi u Jugama i Kadetima.
Ja se nadam i ocekujem da ce u dogledno vrijeme nesto da se desi tipa Sablje, i da de se stati u kraj ovome sto se kod nas desava.
Ovo sto mlate ovog 60-to kilasa, ne odobravam, ali i ne osporavam. Ja nemam problema sa policijom zato sto nisam krimogeni tip i ne bavim se tim poslovima, mene nikada nisu lemali niti privodili. A koliko vam je puta doslo da imate utoku i da vi uvedete reda i pobijete govna? Svaki dan smo svjedoci bahatosti, drskosti i ponasanja kriminalaca i njihovih priljepaka, vrzmaju se dileri oko skole, navlace djecu u osnovnoj na drogu, obijaju auta, ubijaju ljude zbog 10 maraka.
I sta, treba ga miluju po kosi i da mu tepaju, a taj isti ce sutra zasresti moje dijete, oteti mu mobitel ili 10 maraka, navuci ga na heroin.
Treba ih lemati sve po glavi, ali treba lemati i velike ribe!

urbanagerila

Post by urbanagerila » 03/02/2007 13:53

chuchumbamayumbe wrote:Svi vi iz Sarajeva vrlo dobro znate da pola Interventne radi jedan posao u policiji, a drugi za lokalne kriminalce. Rade kao obezbjeđenje Ćeli i ostalima i sređuju im poslove i rekete, a ovamo se izdrkavaju na bijedi u Jugama i Kadetima.
Ja se nadam i ocekujem da ce u dogledno vrijeme nesto da se desi tipa Sablje, i da de se stati u kraj ovome sto se kod nas desava.
Ovo sto mlate ovog 60-to kilasa, ne odobravam, ali i ne osporavam. Ja nemam problema sa policijom zato sto nisam krimogeni tip i ne bavim se tim poslovima, mene nikada nisu lemali niti privodili. A koliko vam je puta doslo da imate utoku i da vi uvedete reda i pobijete govna? Svaki dan smo svjedoci bahatosti, drskosti i ponasanja kriminalaca i njihovih priljepaka, vrzmaju se dileri oko skole, navlace djecu u osnovnoj na drogu, obijaju auta, ubijaju ljude zbog 10 maraka.
I sta, treba ga miluju po kosi i da mu tepaju, a taj isti ce sutra zasresti moje dijete, oteti mu mobitel ili 10 maraka, navuci ga na heroin.
Treba ih lemati sve po glavi, ali treba lemati i velike ribe!
To svi znamo ali bez zakona nema ni policije ... treba se desiti to da Gashi digne Bakira ili Shaju zbog nekog heroinskog tala pa da se desi neka "Sablja" a to se po svemu sudeci nece nikad desiti ... jer se ucimo na iskustvima Istocnih susjeda .... tako da bez revolucije nema nama napretka ... :D

tempora

Post by tempora » 03/02/2007 13:55

Mene brinu ovakve pojave, isto onoliko koliko me brine i kriminal! Jer apsolutno poznajem ljudsko djelovanje ponukano frustracijom ili osjecajem nadmoci. Ta silina se nikada, niti u jednom trenutku ne smije zanemariti!!!!
A sa istim sam se susrela veoma cesto, da bih mogla biti ravnodusna ili pozitivna na ovaj specifican slucaj.
Apsolutno se slazem, da nepostojanje drzavnog aparata jos vise podrazuje ovakve pojave. Ali molim vas, koja je to policija u svijetu dobro placena i ima ovakve "ovlasti"?
I opravdavati sve ovo situacijama nemogucnosti suzbijanja "visokog kriminala" ili oduzimanjem ovlasti ili zato sto je rijec o kriminalcu-nistici, za mene je cisti apsurd i dokaz strahote u kojoj zivimo.

Udario ga nogom, pa jos jednom nogom, pa jos jednom, pa jos jednom, pa jos jednom. U svrhu cega, molit cu lijepo? Da ga prestrasi ili da mu pokaze sta ga to ceka, jer je ucinio prestup?
Sta ja imam od toga sto je policajac pretukao ovo dijete?
Hocu li mirno spavati? Dabome da necu. Hoce li ovo smanjiti postotak kriminala? Smijesno pitanje.
Hoce li se ovo dijete opametiti i prestati se drogirati?
Molim vas, logicno, dajte mi svrhu?
I ko mi ne garantuje, da mozda neki drugi policajac sutra, nece pribjeci nekim drugim metodama, ako ovo opravdamo? Hocemo li pravdati i one koji posegnu za pistoljem jer nisu mogli suspregnuti svoju frustraciju?

Ja se plasim, da ovo nema nikakve veze sa bezbjednoscu, niti pokusajem da se ukloni jedan kriminalac sa ulice. Ovo ima veze sa cistom momentalnom frustracijom -a ona kao takva ne smije biti zakonik u kojem cemo mi bezbjednije zivjeti!!!!

Mozda ja ovdje nista ne razumijem, ali sam ovaj cin, u meni ubija ljudsko dostojanstvo ( bez obzira sto je neko skrenuo sa "pravog" puta) i pokazuje mi koliko smo skloni potrazivanju nadmoci.
On je trebao da se privede, eventualno zatvori ako je zakon rijesen po tom pitanju. A posto nije, e onda gospodo, valjda nam zivjeti u bezvlascu i miriti se sa drzavnim aparatom ovakvim kakav jeste.
Jer sutra mozete i vi biti zrtva nasilja od strane policije, koja je bas u tom momentu lose rucala, imala svadju sa zenom ili je nanervirao sef. A vi napravili prestup, rekli pogresnu rijec, odbili suradnju :oops:

Istina je, postoji Bog, pa batina, pa onda mi jadnici. :(

Post Reply