Sarajevo-x Fondacija

Forum za humanitarne akcije.
Post Reply
Murisno1
Posts: 2038
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#1 Sarajevo-x Fondacija

Post by Murisno1 »

Humanitarna Fondacija

Pozdravljam sve dobre ljude.
Evo prelistah dosta na podforumu “humanitarne akcije” i obradovan sam činjenicom da zaista ima dobrih ljudi koji su spremni pomoći akcije koje se ,nažalost, pokreću svakodnevno.Naime, primjećujem nedostatak organizacije u svemu.

Na temi posvećenoj Asmiri imali smo par prijedloga o tome da se otvori neka fondacija ili bilo kakav ustroj koji bi nam pomogao da novčanu i drugu pomoć šaljemo uz minimalno truda jer , realno , to je ono što mislim da treba ostvariti većini forumaša koji imaju volje da pomognu ali nemaju ili vremena, ili su daleko itd.

Česta su pitanja “gdje da pošaljem, ima li kakav račun, gdje da dođem, kome da se obratim “ itd.
@Morti i ja smo se sastali prilikom one prve akcije sakupljanja za Asmiru i zbog vremena kojeg obojica nismo imali veoma kratko smo porazgovarali o tome. Najbitnije je, a može se to fala Bogu primjetiti evo na forumu, da imamo volju da pomognemo i da nas ima :) . Potreban nam je jedino efikasniji ustroj i samim tim ćemo dobiti mnogo efikasnije rezultate.

Par forumaša je već spominjalo nešto na ovu temu ali nažalost nije bilo baš tako uspješno.
Krećem se u takvim krugovima da bi mogao “natjerati” neke firme da recimo nekim iznosom ili čak u robi pomognu akcije svaki mjesec, ali za to je potrebna institucija koju ćemo ako Bog da da i napravimo. Dakle, ja njima ne mogu sad reći “eh de vi meni dajte te pare i ja ću tako i tako ..”
nego predstaviti im plan i način na koji mogu pomoći , bez neke muke oko transakcija novca i sl.

Dijasporaca ima ,vjerujem,solidan broj koji bi učestvovao. I naravno tu smo i mi .. domaći :)
Prijedlog je da prvo malo razmotrimo ovo i pobacamo sve ideje koje imamo vezane za ovo pa da vidimo šta i kako možemo.

To može biti u okviru foruma, a i ne mora. Forum možemo, ako to nije problem, koristiti kao srestvo informiranja,obavještavanja itd.


Posvetimo se onima koji imaju manje sreće u životu od nas. Usmjerimo malo ideje, konstruktivne komentare , energiju na kraju krajeva na ovo .. a ne samo na politička, religijska, filozofska prepucavanja, ko je pokro' državu, odakle ovom pare .. odakle onom jahta itd.

Sve se može kad se hoće ... pa budimo baš mi lafovi u srcu i pokažimo i ovim sebičnim ološima na vlasti da neće ubiti merhamet koji mi Bosanci vijekovima nosimo u sebi, pokažimo da smo veći ljudi od njih ...

Pozdrav!
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#2

Post by mIRCerka »

Ideja je super, prezvakali smo je nekoliko puta i mogu ti reci slijedece:
1. ne moze se zvati sa-x jer je sarajevo-x. com komercijalni sajt, ergo nista od fondacije... mozes je nazvati hfaegeykyea ili jednostavno FONDACIJA X :D

2. ideja da se forum koristi ko sredstvo informisanja je i prouzrokovala stvaranje humanitarnog podforuma, tako dmo smo vec stela u tome.

3. moras imati nekoga ko bi se toj fondaciji posvetio full time :D

4. ako treba sta pogurat, javi :D
Murisno1
Posts: 2038
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#3

Post by Murisno1 »

Ma što se tiče imena nije ni bitno ba ..
što kažeš .. ne se zove kako bilo ..
Ovako
Ja sam mislio da vidimo prvo koliko bi nas bilo koji bi podržali ovo.
Da dakle prvo vidimo o kojem broju eventualnih pomagača se radi i onda bi imali neki uvid o tome koliko bi se novaca moglo sakupljati.

Puno je efikasnije recimo što se tiče npr. Asmire ...
Da smo se sastali nas nekoliko i vidjeli koliko možemo skupiti para.
Zatim vidjeli da li možemo od tih para pokrenuti neki manji posao koji bi možda čak i Asmira mogla da radi. Dakle ovo je samo primer.

Hoću reći da bi možda ,kada bi vidjeli da li se šta od ovog može napraviti trebali razmotriti da li je bolje da kada sakupimo neki novac bolje odma dati sve ili pokušati u nešto ulužiti .. dakle ne mora to biti neki ekstra biznis koji će donostit hiljade maraka mjesečno ..
nego nešto manje za početak .. pa 100 maraka ... dosat 200 maraka - dosta ..

o tome pričam ...
napraviti nešto na duže staze ...

Dakle ne samo da skupimo lovu pa da je odma damo .. nego da razmislimo da li tom svotom možemo stvoriti (a možemo) svaki mjesec recimo pola iste ... ili isto itd.

Evo recimo ja sam u Živinicama prošle sedmice otvorio jednu pekaricu kod jedne škole tamo, uz sasvim malo ulaganja i zaposlio 2 djevojke ...
fina platica, fino radno vrijeme itd.

oj umori se :-)
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#4

Post by mIRCerka »

Murisno1 wrote:Ma što se tiče imena nije ni bitno ba ..
što kažeš .. ne se zove kako bilo ..
Ovako
Ja sam mislio da vidimo prvo koliko bi nas bilo koji bi podržali ovo.
Da dakle prvo vidimo o kojem broju eventualnih pomagača se radi i onda bi imali neki uvid o tome koliko bi se novaca moglo sakupljati.

Puno je efikasnije recimo što se tiče npr. Asmire ...
Da smo se sastali nas nekoliko i vidjeli koliko možemo skupiti para.
Zatim vidjeli da li možemo od tih para pokrenuti neki manji posao koji bi možda čak i Asmira mogla da radi. Dakle ovo je samo primer.

Hoću reći da bi možda ,kada bi vidjeli da li se šta od ovog može napraviti trebali razmotriti da li je bolje da kada sakupimo neki novac bolje odma dati sve ili pokušati u nešto ulužiti .. dakle ne mora to biti neki ekstra biznis koji će donostit hiljade maraka mjesečno ..
nego nešto manje za početak .. pa 100 maraka ... dosat 200 maraka - dosta ..

o tome pričam ...
napraviti nešto na duže staze ...

Dakle ne samo da skupimo lovu pa da je odma damo .. nego da razmislimo da li tom svotom možemo stvoriti (a možemo) svaki mjesec recimo pola iste ... ili isto itd.

Evo recimo ja sam u Živinicama prošle sedmice otvorio jednu pekaricu kod jedne škole tamo, uz sasvim malo ulaganja i zaposlio 2 djevojke ...
fina platica, fino radno vrijeme itd.

oj umori se :-)
Cestitam za pekaru...
i slazem se za to da se skupljaju sredstva stalno i onda da se odrade neke stvari, jer smo mi do sada radili horuk navratnanos daj pare trci kupi pakuj leti popishi...uzas...

ja sam in :D
Kwaheri
Posts: 3273
Joined: 30/04/2004 12:33

#5

Post by Kwaheri »

:)


Moju podrsku imate :)
User avatar
Isabell
Posts: 379
Joined: 04/07/2005 14:45
Location: Sarajevo

#6

Post by Isabell »

I ja sam ZA.
Samo kazite sto treba.
Murisno1
Posts: 2038
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#7

Post by Murisno1 »

eh prvo mirci stavi ovu temu negdje na vrh brate ... tamo negdje oko tvoje mace koja je BTW :D ....da se zna :-)

a evo ja sam već uzeo papir i olovku da se malo preračunavam i iskalkulišem pa da vidimo odakle i kako da krenemo!

haj uzdravlje!
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#8

Post by Pearl »

samo da se pritefterim, nisam na foumu bas pocesto ovih dana, pa sam sad tek vidjela temu
Kwaheri
Posts: 3273
Joined: 30/04/2004 12:33

#9

Post by Kwaheri »

Ima li sta? :roll:
Postoji li mogucnost naci Asmirinom muzu neki posao...gradjevinac je... al eto i pekara... ishta...
aminaz
Posts: 33
Joined: 29/09/2012 15:17

#10 Re: Sarajevo-x Fondacija

Post by aminaz »

Apel za pomoć Muratović Almi. Želimo na sve načine spasiti život našoj nastavnici, ona ovih dana bije svoju najtežu bitku. Bitku za život.Liječnici su joj prije dva mjeseca dijagnosticirali cirozu jetre. Spas je čeka u Padovi,u Italiji, ali troškovi transplatacije jetre kojoj se mora podvrgnuti su veliki.Za tu operaciju je potrebno oko 250.000 eura. Molimo vas ukoliko ste u mogucnosti da nam pomognete pozovite ovaj broj:

090-292-020

tim pozivom donirate 3 KM.


detaljnije informacije na:
http://ezoom.ba/vijesti/apel-za-pomoc-muratovic-almi
User avatar
WildRedRose
Posts: 23712
Joined: 03/09/2012 00:58
Location: Nikad fiksna.

#11 Re: Sarajevo-x Fondacija

Post by WildRedRose »

ljudi, da li je iko procitao clanak http://www.klix.ba/vijesti/bih/samohran ... /121126105#, da li jos uvijek prikupljate pomoc, i da li ce neko prikupljati i za ovo ? da se organizujemo, i pomognemo? ... :( :(
Post Reply