Sarajevo - Konjic

Zanimljivosti i zbivanja u Mostaru, Čapljini, Ljubuškom, Stocu, Trebinju, Bileći, Gacku i drugim mjestima u regionu.
Post Reply
Lvc
Posts: 10
Joined: 15/12/2008 06:50
Location: 127.0.0.1

#1 Sarajevo - Konjic

Post by Lvc »

Zanima me koji je nabrzi nacin da se stigne iz Sarajeva u Konjic? Planirao sam ici nekoliko puta u toku sedmice s tim da sam (radi posla) slobodan tek nakon 16:00h. Gledao sam red voznje nekih prevoznika (autobus, zeljeznica) medjutim, nisam siguran da mi vremena polaska odgovaraju. Koliko bi me kostala voznja taksijem iz Sarajeva, ako je uopste moguce? Da li imate neku drugu ideju? Otvoren sam za prijedloge :)
Last edited by Lvc on 25/07/2011 14:12, edited 1 time in total.
riko-ga
Posts: 2232
Joined: 17/03/2008 16:43

#2 Re: Sarajevo - Konjic (Boracko jezero.)

Post by riko-ga »

Lvc wrote:Zanima me koji je nabrzi nacin da se stigne iz Sarajeva u Konjic? Planirao sam ici nekoliko puta u toku sedmice s tim da sam (radi posla) slobodan tek nakon 16:00h. Gledao sam red voznje nekih prevoznika (autobus, zeljeznica) medjutim, nisam siguran da mi vremena polaska odgovaraju. Koliko bi me kostala voznja taksijem iz Sarajeva, ako je uopste moguce? Da li imate neku drugu ideju? Otvoren sam za prijedloge :)
Zbunjuje ovo u naslovu sto je u zagradi.Jeli tebi treba prevoz do Konjica ili do Borackog jezera.Jer ti je jezero udaljeno od Konjica 20-30 minuta voznje ????
Lvc
Posts: 10
Joined: 15/12/2008 06:50
Location: 127.0.0.1

#3 Re: Sarajevo - Konjic (Boracko jezero.)

Post by Lvc »

riko-ga wrote:
Lvc wrote:Zanima me koji je nabrzi nacin da se stigne iz Sarajeva u Konjic? Planirao sam ici nekoliko puta u toku sedmice s tim da sam (radi posla) slobodan tek nakon 16:00h. Gledao sam red voznje nekih prevoznika (autobus, zeljeznica) medjutim, nisam siguran da mi vremena polaska odgovaraju. Koliko bi me kostala voznja taksijem iz Sarajeva, ako je uopste moguce? Da li imate neku drugu ideju? Otvoren sam za prijedloge :)
Zbunjuje ovo u naslovu sto je u zagradi.Jeli tebi treba prevoz do Konjica ili do Borackog jezera.Jer ti je jezero udaljeno od Konjica 20-30 minuta voznje ????
Ni sam ne znam zasto sam to napisao. :| Bitno mi je stici do Konjica, za prevoz od Konjica do Borackog jezera cu se vec nekako snaci. Doduse, planovi su propali vec tako da mi trenutno i nije vise toliko bitno ali bilo bi korisno znati za ubuduce.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#4 Re: Sarajevo - Konjic

Post by PipiDugaDevetka »

Izvinjavam se pokretaču teme, ali ovo je prva tema u kojoj se spominje Konjic na koju sam naišao. Imam jedno pitanje za sve poznavaoce područja opštine Konjic.
Na pijaci Ilidža kupujem kesetenje. I jedan za tezgom drži vreću krupnog kestenja. Pogledam i kao da hoću da zakrenem vreću da vidim odakle je kestenje uvezeno, kad on kaže da nema nikakvog natpisa na vreći, nego da je to njegovo kestenje, ubrano i sortirano tako da je puna vreća izuzetno krupnog kesenja. Kupih 1kg domaćeg kestena i ostah sa upitnikom iznad glavuše...Ima li šume pitomog kestenja u okolini Konjica? Znam da je USK Cazin, najpoznatiji po pitomom kestenju, kestenovom medu,... Ima li pitomog kestenja u Konjicu?

Potopim kestenje u vodu da isplivaju crvi i da operem. Niti jedan crv se nije pojavio. Ukus kuhanog konjičkog kestenja je PRVA LIGA!
Jesam li prevaren ili nisam?
riko-ga
Posts: 2232
Joined: 17/03/2008 16:43

#5 Re: Sarajevo - Konjic

Post by riko-ga »

PipiDugaDevetka wrote:Izvinjavam se pokretaču teme, ali ovo je prva tema u kojoj se spominje Konjic na koju sam naišao. Imam jedno pitanje za sve poznavaoce područja opštine Konjic.
Na pijaci Ilidža kupujem kesetenje. I jedan za tezgom drži vreću krupnog kestenja. Pogledam i kao da hoću da zakrenem vreću da vidim odakle je kestenje uvezeno, kad on kaže da nema nikakvog natpisa na vreći, nego da je to njegovo kestenje, ubrano i sortirano tako da je puna vreća izuzetno krupnog kesenja. Kupih 1kg domaćeg kestena i ostah sa upitnikom iznad glavuše...Ima li šume pitomog kestenja u okolini Konjica? Znam da je USK Cazin, najpoznatiji po pitomom kestenju, kestenovom medu,... Ima li pitomog kestenja u Konjicu?

Potopim kestenje u vodu da isplivaju crvi i da operem. Niti jedan crv se nije pojavio. Ukus kuhanog konjičkog kestenja je PRVA LIGA!
Jesam li prevaren ili nisam?
Koliko ja znam kestena ima izmedju Konjica i Jablanice.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#6 Re: Sarajevo - Konjic

Post by PipiDugaDevetka »

Hvala. Preporučujem konzumaciju ovog domaćeg proizvoda kupovinom na sarajevskim pijacama. Konkretno ja sam kupio na pijaci Ilidža. Prepoznatljiv je po krupnoći kojeg je domaćin ga sortirao i za 1KM je skuplji nego onaj sitniji.
Inače, tržište je preplavljeno uvoznim talijanskim maronima. Lobi uvoznika uništava domaću proizvodnju.
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#7 Re: Sarajevo - Konjic

Post by ranger »

Kestena ima u jednom podrucju izmedju Jablanice i Konjica zvanom Klis. Na tom podrucju ima vise sela koja su poznata po kestenu ali i izuzetno kvalitetnom crvenom luku ;-) pa eto ako kome trebalo da zna...
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#8 Re: Sarajevo - Konjic

Post by PipiDugaDevetka »

Hvala i tebi @ranger.
Image
Couchelp
Posts: 9
Joined: 11/03/2011 15:30

#9 Re: Sarajevo - Konjic

Post by Couchelp »

Pitomi kesteni iliti košćani kako ih oko konjica najčešće zovu rastu i u prigradskim selima na lijevoj obali neretve.
Post Reply