Sarajevo Holiday Market

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

JanuaryJones

Sarajevo Holiday Market

Post by JanuaryJones » 11/12/2014 22:30

Evo četvrta godina postojanja holiday marketa i mogu reći najlošija. Prošli smo večeras kroz market, od kućice do kućice, ponuda slaba i nekako prorijeđena, nemaštovita. Police poluprazne kod većine. Prodavci i prodavačice sjede u kućicama, tupo i tužno gledaju ispred sebe. Prve dvije godine je prštalo sve od veselja i uzbudjenja, vriska, skika, pjesma. U čemu je problem? Besparica? Loš dizajn marketa? Loš izbor izlagača? Žao mi je pravo jer znam da može bolje :(

mali_balon

Re: Sarajevo Holiday Market

Post by mali_balon » 11/12/2014 23:37

Bezidejnost, sve isto, nikakvih novi sadrzaja, sve vec vidjeno...a o cijenama necu ni da govorim...

bull21

Post by bull21 » 11/12/2014 23:47

JanuaryJones wrote:
Q:U čemu je problem?
A: Loš dizajn marketa! Loš izbor izlagača!

Loše provedena ideja. Market treba da ima sadržaja a naš nema.

JanuaryJones

Post by JanuaryJones » 12/12/2014 00:12

bull21 wrote:
JanuaryJones wrote:
Q:U čemu je problem?
A: Loš dizajn marketa! Loš izbor izlagača!

Loše provedena ideja. Market treba da ima sadržaja a naš nema.

Da. Osim Puba treba da ima štandove sa hranom i toplim napicima, da se hrana priprema na licu mjestu (sudžukice, peciva, slastice) i da te vodi nos prema marketu. Nedostaje maskota (kostimiranih ljudi) da uveseljavaju djecu, muzika (nekakva je gluhoća i tišina), puno više sadržaja za malu raju a ne dva vrtuljka i djedamrazova kućica gdje se jednom dnevno dijele paketići. Interakcija je bitna al ovi naši ili nemaju sluha i kreativnosti ili je stvarno kokuzluk pa se štedi na svemu (znam da je najam kućica bio cca 700-1000 KM, što nije malo). I prijašnjih godina Coca Cola je bila mega sponzor, čak je i u nazivu marketa bilo CC ime, sad više nije?

Black swan

Post by Black swan » 12/12/2014 07:00

kolegica htjela stand...stotinu prepreka i uvjeta
Monopol kaze
Onda sveopca depra
Bosna
A ja bih jos dodao nije bas grad za toga...nema tradicije u tome niti se poboljsava

OldMayor

Post by OldMayor » 12/12/2014 10:13

Ja bih dodao i to da smo kao narod poprilicno nekreativni.

I to se vidi na svakom koraku, arhitektura, parkovi, ulice, zgrade...

Jbg, nemoguce je da na svim pozicijama sjede uhljebljeni, nesposobni itd. Ili je do love, ali opet nije ni do toga, eto imamo onu gromadu od shiddija u koju su ulozeni milioni pa opet onaj trg ispred izgleda ko parking, ustvari vidjao sam i parkinge koji su ljepse uredjeni. Onaj ekran pikseli ko panjevi. Samu zgradu eto necu komentarisati, aj nekom se svidja, nekome ne.

JanuaryJones

Post by JanuaryJones » 12/12/2014 11:02

Black swan wrote:kolegica htjela stand...stotinu prepreka i uvjeta
Monopol kaze
Onda sveopca depra
Bosna
A ja bih jos dodao nije bas grad za toga...nema tradicije u tome niti se poboljsava

Hajd' što nema tradicije al majku mu, bar danas, nije teško pođonit ideje iz svijeta, da svake godine bude nešto novo, drugačije :-?

Gandra_1

Post by Gandra_1 » 12/12/2014 11:44

Ma isti slucaj kao i sa kafanam u gradu... Ljudi koji su kreativni i imaju smisla ne mogu nesto slicno otvoriti i pokrenuti, jer ce naici na hiljadu prepreka, zbog toga sto se i ovako nesto dodjeluje podobnima...

I ovaj market je cisti monopol, i bio bi neodrziv da nema pomoci od ovih međunarodnih organizacija... Market sa onim kucicama bi se trebao prosiriti i na dio ispred ekonomije, mali dio i Ferhadije a ne da budu one najlonske tezge... Ubaciti sto neko rece malo vise muzike na otvorenom, zabave za djecu, hrane i sl... Pub ko pub je u sustini u svemu tome najposjeceniji i da njega nema ne bi puno ljudi ni zalazilo među kućice...

Jednostavno nema dovoljno želje da ovaj grad bude kvalitetnije uređen za novu godinu, sve je to onako pomalo jadno... Nismo ni svjesni da i turisti koji dođu vole da vide lijepo uređen grad pred praznike...

CherryLips

Post by CherryLips » 12/12/2014 14:05

Gandra_1 wrote:Ma isti slucaj kao i sa kafanam u gradu... Ljudi koji su kreativni i imaju smisla ne mogu nesto slicno otvoriti i pokrenuti, jer ce naici na hiljadu prepreka, zbog toga sto se i ovako nesto dodjeluje podobnima...

I ovaj market je cisti monopol, i bio bi neodrziv da nema pomoci od ovih međunarodnih organizacija... Market sa onim kucicama bi se trebao prosiriti i na dio ispred ekonomije, mali dio i Ferhadije a ne da budu one najlonske tezge... Ubaciti sto neko rece malo vise muzike na otvorenom, zabave za djecu, hrane i sl... Pub ko pub je u sustini u svemu tome najposjeceniji i da njega nema ne bi puno ljudi ni zalazilo među kućice...

Jednostavno nema dovoljno želje da ovaj grad bude kvalitetnije uređen za novu godinu, sve je to onako pomalo jadno... Nismo ni svjesni da i turisti koji dođu vole da vide lijepo uređen grad pred praznike...

Trebali su svima sto inače po ferhadiji prodaju one djidje pred novu godinu dati po kućicu,zivno bi market garant. Misle otvorili kućicu Sarajevu i Želji i eto naroda. Mi juce po danu prošetali ma pustahija. Ponuda odron,jos valjda ni snijega nema za puni ugodjaj. Mali nije htio ni na vrtuljak,vidi dijete nigdje nikog...

todd_smith

Post by todd_smith » 12/12/2014 14:13

Pa cijene nabiju da se iznajme kucice, onda raja mora nabiti cijene na ono sto prodaje da bi imali kakvog hajra.

Bolje je da su spustili cijenu kucica, organizovali od tog i tog datuma, da se promovisalo. Napraviti atmosferu, traziti generalnog spoznora, ostale spoznore

Napraviti kao za SFF fakticki, za novogodisnji period. Ali jok, kome je to u interesu sto se tice opcine.

karanana

Post by karanana » 12/12/2014 14:22

potpisujem sve.

ne znam sta je, neka kolektivna depresija.

mali_balon

Post by mali_balon » 12/12/2014 15:30

Na otvorenju bio Amar Osim sa cukom mozda je to dio punude kao neka atrakcija

Image

StupskaBitanga

Post by StupskaBitanga » 12/12/2014 15:50

Sve inventar Coca cole a kao nije sponzor
ili jeste

Bullet Tooth Tony

Post by Bullet Tooth Tony » 12/12/2014 18:42

Znate da je Holiday Market kao i onaj Ramazanski program na tabiji privatno vlasnistvo... ok.. idemo dalje :)

dječak sa šibicama

Post by dječak sa šibicama » 12/12/2014 20:14

Ne moze se tradicija na silu izgraditi.

JanuaryJones

Post by JanuaryJones » 12/12/2014 20:28

Bullet Tooth Tony wrote:Znate da je Holiday Market kao i onaj Ramazanski program na tabiji privatno vlasnistvo... ok.. idemo dalje :)

Pa baš zato što je privatno (ako je cilj neki profit a ne altruizam) trebali bi se maksimalno potruditi.

O'zone
Globalni moderator
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

Post by O'zone » 12/12/2014 20:45

Gledam sinoć od prijatelja slike iz Banja Luke :shock: Sve sija, okićeno raje ima stvarno dosta, održavaju se svirke na otvorenom koliko vidjoh, sajam u Boski ili šta je već,...a Sarajevo? Sivo.

Grad u koji se slije najviše turista je mrtav prošli smo kroz čitav šetališni dio grada preksinoć kad je otvoren SHM totalno sivilo.

Ne mogu da vjerujem da niko u gradskoj upravi nema da barem malo podupre živahnost u ovome gradu.

Tuga

Black swan

Post by Black swan » 12/12/2014 23:19

Meni nije jasno kako se do sada niste navikli na odron

amiliana

Post by amiliana » 13/12/2014 00:09

Ja sam nedavno bila u Bratislavi koja je malo veca od Sarajeva, i nije nesto posebno kao grad ali kako su ukrasili pred Bozic i Novu godinu gdje je klizaliste postavljena ogromna jelka sa hiljade lampica, standovi, kucice na jednom se peku palacinke na drugom prodaju kolaci,sluzi kuhano vino i punc na jednom doner uglavnom prelijepo stvarno imam osjecaj da kod nas ne pridaju puno paznje tome jedino onaj pub sto ima nesto , a i on propada skroz.

JanuaryJones

Post by JanuaryJones » 13/12/2014 00:17

amiliana wrote:Ja sam nedavno bila u Bratislavi koja je malo veca od Sarajeva, i nije nesto posebno kao grad ali kako su ukrasili pred Bozic i Novu godinu gdje je klizaliste postavljena ogromna jelka sa hiljade lampica, standovi, kucice na jednom se peku palacinke na drugom prodaju kolaci,sluzi kuhano vino i punc na jednom doner uglavnom prelijepo stvarno imam osjecaj da kod nas ne pridaju puno paznje tome jedino onaj pub sto ima nesto , a i on propada skroz.

Pub je totalno ok za mlađu raju, svirka, kobasice, piva. Ali nemam namjeru dijete uvodit u onaj oblak dima da popijem kafu/sok/toplu čokoladu. Ako se sve svelo na Pub, a jeste, izem ti ja takav holiday market. :|

bombašica

Post by bombašica » 13/12/2014 00:18

Slažem se! U Bratislavi je to odlično odrađeno. Slastica do slastice. Ne znaš šta ćeš prije probati, a i ponuda raznoraznih handmade proizvoda je super!

starii

Post by starii » 13/12/2014 00:23

bombašica wrote:Slažem se! U Bratislavi je to odlično odrađeno. Slastica do slastice. Ne znaš šta ćeš prije probati, a i ponuda raznoraznih handmade proizvoda je super!

trebala je bar cevabdzinica mrkva da otvori svoju kucicu :D

DaffyDuck

Post by DaffyDuck » 13/12/2014 12:01

Black swan wrote:Meni nije jasno kako se do sada niste navikli na odron

Ti si meni najdepresniji u ovom gradu. Olicenje pesimiste. Kako da ista valja kad su takvi ljudi.

on topic..po mom misljenju, do organizatora je koliko i do samih prodavaca. Jesu li sami trazili da budu tu i jos pritom platili i ocekuju da se roba sama od sebe prodaje? Pa brate zar je tolko tesko izvuci nekome smijeh na lice i time navuci ljude da potrose koju marku... OBAVEZNO treba da se prodaje kuhano vino, i neka hrana onako na otvorenom jer nije ni malo prijatno smrzavat se navece dok cekas dijete na vrtuljku :D

Black swan

Post by Black swan » 13/12/2014 13:24

Ko si ti kakva je to komunikacija?

razonoda

Post by razonoda » 13/12/2014 16:35

amiliana wrote:Ja sam nedavno bila u Bratislavi koja je malo veca od Sarajeva, i nije nesto posebno kao grad ali kako su ukrasili pred Bozic i Novu godinu gdje je klizaliste postavljena ogromna jelka sa hiljade lampica, standovi, kucice na jednom se peku palacinke na drugom prodaju kolaci,sluzi kuhano vino i punc na jednom doner uglavnom prelijepo stvarno imam osjecaj da kod nas ne pridaju puno paznje tome jedino onaj pub sto ima nesto , a i on propada skroz.
:( Velika razlika---SA MUSLIMANSKI grad, nedaju da nesto ljepse bude od Bajrama. :D

Post Reply