SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#8926 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by Troll_Happens »

Mene se cini da oni imaju dojave cije je cije auto. Jer kako se ne desi ni jednom krimosu da obiju ili ukradu auto... jer se tacno zna sta se smije a sta ne... Ne bi bilo lose ovako raji koja je besposlena podjeliti kamere i da prate sta se desava na parkinzima gdje se najcesce ovakve stvari desavaju. A onda se organizovati i traziti te likove i jednostavno ih demolirat da mole policiju da ih prime u zenicu... jer drugog nacina da se ovaj korov istrijebi nema...
ja se iskreno nadam da je typ ciji je auto zajebit i da ce im se docepat djelova tjela prije ili kasnije... :dance:
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#8927 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by zonbirile »

noćni nišan,pa na terasu nebodera i šicaj :lol:
User avatar
Rauber
Posts: 1104
Joined: 07/05/2009 16:47

#8928 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by Rauber »

Eno objavili su clanak na SAX-u
Sad ce ih MOZDA privesti policija, i onda nastupa strasni Omar iz mjesecara.

Da Chuck Norrisu treba advokat, sigurno bi to bio Omar.
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#8929 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by zonbirile »

Rauber wrote:Eno objavili su clanak na SAX-u
Sad ce ih MOZDA privesti policija, i onda nastupa strasni Omar iz mjesecara.

Da Chuck Norrisu treba advokat, sigurno bi to bio Omar.
--------------------------------
opet i opet ponavljam,prebiti ih pa neka ih Mjesečar vadi.Ako brate ne znaju ima penzinisanih milicionera neka im pokažu.Drincer izađe zdrav-prav,ali qurcu ne valja,trune iznutra.
User avatar
Rauber
Posts: 1104
Joined: 07/05/2009 16:47

#8930 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by Rauber »

A ko ce ih prebiti, da nece policija, ili da se mozda nece usuditi neki obican gradjanin?
Sve se ovo javno zna, svi mi u mahali imamo po nekoliko ovakvih i vec su evidentirani u policiji, samo sto svako od nas gleda svoja posla.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45469
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#8931 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by Chmoljo »

:-)

ovdje batine ne pomažu toliko. nemojte se zavaravati... ako su sitni klošari koji tek počinju pa možda.

hoće li batine pomoći narkomanu? mislite da će ga batine odvratiti kada mu zatreba za šuta? :lol: :lol: :lol:

da me se pogrešno ne shvati, podržavam odvaljivanje njihovih bubrega od strane 'ovlaštenih lica', ali ono što najviše može pomoći umanjenju krivičnih djela jeste izvjesnost kazne. kada se ZNA da će se robijati, tada se ipak razmisli dva puta. batine su konstanta ovakvih fakina. malo od murije, malo od zajebanije raje...

jebiga, murja će ih uhvatiti, namarati i pustiće ih iz pritvora od strane tužilaštva. možda će se i sudska policija požaliti da su previše batina primili, svakako ne bi bilo prvi put. tako da...

više ćelija i strožije sudije su nam potrebne... batina ima dovoljno vjerujte mi... toliko da je idući korak jedino njihovo javno vješanje po Vilsu.
armin071
Posts: 5283
Joined: 27/11/2008 22:26
Location: prvi red treci dzep.

#8932 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by armin071 »

Chmoljo wrote::-)

ovdje batine ne pomažu toliko. nemojte se zavaravati... ako su sitni klošari koji tek počinju pa možda.

hoće li batine pomoći narkomanu? mislite da će ga batine odvratiti kada mu zatreba za šuta? :lol: :lol: :lol:

da me se pogrešno ne shvati, podržavam odvaljivanje njihovih bubrega od strane 'ovlaštenih lica', ali ono što najviše može pomoći umanjenju krivičnih djela jeste izvjesnost kazne. kada se ZNA da će se robijati, tada se ipak razmisli dva puta. batine su konstanta ovakvih fakina. malo od murije, malo od zajebanije raje...

jebiga, murja će ih uhvatiti, namarati i pustiće ih iz pritvora od strane tužilaštva. možda će se i sudska policija požaliti da su previše batina primili, svakako ne bi bilo prvi put. tako da...

više ćelija i strožije sudije su nam potrebne... batina ima dovoljno vjerujte mi... toliko da je idući korak jedino njihovo javno vješanje po Vilsu.
Ma arapi zakon. Kojom si rukom ukrao te ti vise nema. To je pravi sud kakav zatvor.....
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#8933 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by bingov buraz »

Chmoljo wrote::-)
ovdje batine ne pomažu toliko. nemojte se zavaravati... ako su sitni klošari koji tek počinju pa možda.

hoće li batine pomoći narkomanu? mislite da će ga batine odvratiti kada mu zatreba za šuta? :lol: :lol: :lol:
Kako ne pomazu,odlicna dusevna satisfakcija je vidjeti ih odrane od batina,sad vjerujem da bi ovaj sa Rextonom halalio stetu i jos poduplao cifru da im se neko dobro iskace po onim izraslinama na ramenima...ja znam da ja bi :wink:
sarajev_o
Posts: 525
Joined: 22/03/2011 23:20

#8934 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by sarajev_o »

normalno da imaju prijavu vidis da su zvali nekoga na mob i cekali odg
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#8935 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by poznanik »

sarajev_o wrote:normalno da imaju prijavu vidis da su zvali nekoga na mob i cekali odg

Da, možda nekog ko je u tom momentu u CIPS sistemu provjeravao broj tablice na vozilu?

Možda bi policija trebala uporediti vrijeme pred provalu u automobil sa ulascima u CIPS u tom periodu...
User avatar
metar_drva
Posts: 1202
Joined: 26/08/2009 18:51

#8936 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by metar_drva »

poznanik wrote:
sarajev_o wrote:normalno da imaju prijavu vidis da su zvali nekoga na mob i cekali odg

Da, možda nekog ko je u tom momentu u CIPS sistemu provjeravao broj tablice na vozilu?

Možda bi policija trebala uporediti vrijeme pred provalu u automobil sa ulascima u CIPS u tom periodu...
šta ba? ovi klošari da imaju nekog u cips-u? ne budite smiješni :lol:
uostalom, šta vas prenosi ba, klošari provalili u auto da ukradu torbu, kakav cips, kakve zavjer, koji vam je qrac?! e svakakvih teortetičara...
Last edited by metar_drva on 25/06/2011 13:05, edited 1 time in total.
armin071
Posts: 5283
Joined: 27/11/2008 22:26
Location: prvi red treci dzep.

#8937 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by armin071 »

poznanik wrote:
sarajev_o wrote:normalno da imaju prijavu vidis da su zvali nekoga na mob i cekali odg

Da, možda nekog ko je u tom momentu u CIPS sistemu provjeravao broj tablice na vozilu?

Možda bi policija trebala uporediti vrijeme pred provalu u automobil sa ulascima u CIPS u tom periodu...
Ma kakav CIPS ba ovo su amateri i to zesci. A "poziv" je bio samo onako cisto da nisu ofirni fol razgovara s nekim. Al opasno se furaju na ove dzipove i sl. Samo jednom dok naidju na onog "pravog vlasnika" molit ce boga da ih uhvati policija. Onda ce ono biti: "nisam oca mi znao da je tvoj, evo ja cu ti platiti staklo"...Ja se tu u policiju najmanje uzdam. Samo palica i opleti...
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#8938 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by poznanik »

metar_drva wrote: šta ba? ovi klošari da imaju nekog u cips-u? ne budite smiješni...
Znaš li ti koliko osoba u BiH imaju pristup CIPS-ovoj bazi podataka? Zašto ne bi bilo nemoguće da auto-kriminalna organizacija ima "CIPS insider-a" koji komunicira samo s jednom osobom iz grupe, a ovaj sa ostatkom nižerangiranih?
User avatar
metar_drva
Posts: 1202
Joined: 26/08/2009 18:51

#8939 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by metar_drva »

poznanik wrote:
metar_drva wrote: šta ba? ovi klošari da imaju nekog u cips-u? ne budite smiješni...
Znaš li ti koliko osoba u BiH imaju pristup CIPS-ovoj bazi podataka? Zašto ne bi bilo nemoguće da auto-kriminalna organizacija ima "CIPS insider-a" koji komunicira samo s jednom osobom iz grupe, a ovaj sa ostatkom nižerangiranih?
a, šta bi tačno bila svrha tog poziva u ovom slučaju? nekad su stvari onakve kakve ih vidiš; 2 klošarčića/narkomana obili auto zbog torbe.
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#8940 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by Troll_Happens »

metar_drva wrote:
poznanik wrote:
metar_drva wrote: šta ba? ovi klošari da imaju nekog u cips-u? ne budite smiješni...
Znaš li ti koliko osoba u BiH imaju pristup CIPS-ovoj bazi podataka? Zašto ne bi bilo nemoguće da auto-kriminalna organizacija ima "CIPS insider-a" koji komunicira samo s jednom osobom iz grupe, a ovaj sa ostatkom nižerangiranih?
a, šta bi tačno bila svrha tog poziva u ovom slučaju? nekad su stvari onakve kakve ih vidiš; 2 klošarčića/narkomana obili auto zbog torbe.
svrha bi bila da provjeri ciji je auto... da li mu je ime zvucno... pa tek onda stupa u akciju... isto ko tipicni prasinar kad dize auto paukom.. prvo pita pa dize... :dance:
mada cisto sumnjam da su oni dosli do tog stepena razvoja da radi obicne torbice za tim potezu prije ce biti da ne izgledaju ofirno... ali se onaj opasno ceshe po shup.. hahaahahah neko po glavi neko dole valjda da skonta bolje situaciju :lol: :lol: :lol:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#8941 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by JThomas »

Chmoljo wrote::-)

ovdje batine ne pomažu toliko. nemojte se zavaravati... ako su sitni klošari koji tek počinju pa možda.

hoće li batine pomoći narkomanu? mislite da će ga batine odvratiti kada mu zatreba za šuta? :lol: :lol: :lol:

da me se pogrešno ne shvati, podržavam odvaljivanje njihovih bubrega od strane 'ovlaštenih lica', ali ono što najviše može pomoći umanjenju krivičnih djela jeste izvjesnost kazne. kada se ZNA da će se robijati, tada se ipak razmisli dva puta. batine su konstanta ovakvih fakina. malo od murije, malo od zajebanije raje...

jebiga, murja će ih uhvatiti, namarati i pustiće ih iz pritvora od strane tužilaštva. možda će se i sudska policija požaliti da su previše batina primili, svakako ne bi bilo prvi put. tako da...

više ćelija i strožije sudije su nam potrebne... batina ima dovoljno vjerujte mi... toliko da je idući korak jedino njihovo javno vješanje po Vilsu.
to je to. heroinska kriza je gora od božjih batina...

a sitnu ribu tuku k'o volove u kupusu, blesav je ko misli da ne tuku. pa opet kriminala sve više. najvažnija je sveopšta svijest da je kaznu moguće izbjeći. a ta svijest nije bez razloga nastala...
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#8942 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by poznanik »

metar_drva wrote:
poznanik wrote:
metar_drva wrote: šta ba? ovi klošari da imaju nekog u cips-u? ne budite smiješni...
Znaš li ti koliko osoba u BiH imaju pristup CIPS-ovoj bazi podataka? Zašto ne bi bilo nemoguće da auto-kriminalna organizacija ima "CIPS insider-a" koji komunicira samo s jednom osobom iz grupe, a ovaj sa ostatkom nižerangiranih?
a, šta bi tačno bila svrha tog poziva u ovom slučaju? nekad su stvari onakve kakve ih vidiš; 2 klošarčića/narkomana obili auto zbog torbe.

Kad si čuo, pročitao, da je, npr. ukradeno vozilo nekoj "krimi-faci", ili osobi interesno bliskoj tom miljeu? Možda i bude takvih krađa, ali su njeni počinioci uglavnom apsolutni početnici, ili se radi o međusobnim odnosima krimi-grupa.

U konkretnoj provali, sadržaj torbice bio je vidljiv tek nakon provale, do tada - torbica je bila neizmjerno vrijedna. Npr. kreditnu karticu ili skuplji mobitel, ili neki vrijedan dokument, mogli su bolje unovčiti samo organiziranije grupe. Sitni i kriminalci početnici mogu takođe, ali uz neminovan pad...

Ne tvrdim da je i u konkretnom slučaju bila organizirana akcija provale, ali nije nemoguće da postoji organizacija kriminala sa insider-om i vanjskim izvršiocima.
User avatar
clav
Posts: 848
Joined: 12/07/2008 23:38

#8943 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by clav »

nisu ovi benigni ni malo. imaju vec sabranih djela.
User avatar
metar_drva
Posts: 1202
Joined: 26/08/2009 18:51

#8944 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by metar_drva »

ibizza wrote:Ljudi,ovo su obicni klosarcici iz Nedjarica.Skupljaju se dole kod skole Aleksa Santic.Kakve organizovane krimi grupe :-) :-)
ma ne možeš ti to nekim ljudima objasnit...
sarajev_o
Posts: 525
Joined: 22/03/2011 23:20

#8945 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by sarajev_o »

Moze li mi neko reci zasto mi u drzavi nemam rad kao kaznu znaci uz zatvorsku da rade recimo 3-5 dana sedmicno na poslovima koji trebaju drzavi,malo autoput itd.??
armin071
Posts: 5283
Joined: 27/11/2008 22:26
Location: prvi red treci dzep.

#8946 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by armin071 »

sarajev_o wrote:Moze li mi neko reci zasto mi u drzavi nemam rad kao kaznu znaci uz zatvorsku da rade recimo 3-5 dana sedmicno na poslovima koji trebaju drzavi,malo autoput itd.??
Zato sto je pola od ovh lopova u sluzbi nekih krimosa koji su opet u sluzbi nekih politicara. Gdje ce oni praviti zakon da sami sebe kaznjavaju?!
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45469
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#8947 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by Chmoljo »

sarajev_o wrote:Moze li mi neko reci zasto mi u drzavi nemam rad kao kaznu znaci uz zatvorsku da rade recimo 3-5 dana sedmicno na poslovima koji trebaju drzavi,malo autoput itd.??
zato što nije zakonom propisano :-)

kada je na svjetlo dana izašao snimak kako onom klošaru (Mršo je bio čini mi se) guraju glavu pod točak puha, dok on vrišti ko naricaljka, digo se i kunto i panto u zaštitu prava... klošara, narkomana, čega li već. imao bih razumijevanja da je naša sredina takva, da ti je droga sastavni dio života i da je uopšte teško pobjeći od svega toga. ali teško mi je pojmiti da neko u Sarajevu nije imao izbora, nego se početi drogirati ili bunariti i klošariti. i onda su ti murjaci bili najgori. hoćete pravnu državu, pa eto vam je. imate više prava, imaju i ostali više prava. kriminalitet se nigdje ne suzbija batinama. onaj sistem nije bio tako efikasan u javnom redu i miru zbog batina, nego što je SISTEM. imao glavu i rep.

prije Olimpijade, svi su klošari, sitni lopovi i šaneri izolirani, odvedeni na "sigurno" dok se ne završi manifestacija. jel istina ili legenda nije ni bitno, ali je vrlo moguće. Milicajac se nije poštovao što je bio drot, nego što je bio milicajac Jugoslavije.

i ljudi koji se ne bave ovim stvarima, koji su porodični ljudi, nemaju poštovanja prema državi i njenim institucijama. a sve pod pretpostavkom: nije ništa meni država dala. a ljudi nikako da dokuče u svojim glavama da se država mora izgraditi, uložiti u nju da bi ti se nešto vratilo. i onda se sistem nagriza i urušava. jebi ga, dokle će sve ovo ići nisam siguran. siguran sam da neće biti nekih groznih bandi koje će zapišavati teritorije i gdje nećeš smjeti nos promoliti, jer da bi se to imalo, moraju se neki kodeksi poštovati, izvitopereni, ali opet kodeksi.

kod nas ne postoji kodeks do onog: u se, na se i podase. tako da će kriminalitet biti na nivou organizovanih specijalizovanih grupica, koji samo ganjaju materijalnu korist, i ekscesa pojedinaca, čiji će izgled (ekscesa) ovisiti o stanju njihovog uma ili, ako hoćete, svireposti.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45469
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#8949 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by Chmoljo »

neki postovi su pobrisani na opravdan zahtjev :) :wink:
armin071
Posts: 5283
Joined: 27/11/2008 22:26
Location: prvi red treci dzep.

#8950 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by armin071 »

:roll: Jebo te zivot mjesto da spasavaju zivote oni ih unistavaju..
Locked