Sarajevo Construction

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Dope_Man
Posts: 8021
Joined: 03/06/2016 16:31

#8451 Re: Sarajevo Construction

Post by Dope_Man »

muha_sa wrote:dobro su skelu namontirali--i ucvrstili (ankerisali) :thumbup:
Pa vidis da jesu... na jednoj strani :lol:
User avatar
muha_sa
Posts: 140410
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#8452 Re: Sarajevo Construction

Post by muha_sa »

Dope_Man wrote:
muha_sa wrote:dobro su skelu namontirali--i ucvrstili (ankerisali) :thumbup:
Pa vidis da jesu... na jednoj strani :lol:
:lol:

koji jebivjetri i fušeri na sceni :( sreca pa niko nije nastrado
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#8453 Re: Sarajevo Construction

Post by mk ultra »

Ne bi me cudilo da su je ucvrstili za ovo sto ruse :mrgreen:
Vjetar je bio bonus kako god
User avatar
kurty
Posts: 45217
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#8454 Re: Sarajevo Construction

Post by kurty »

neko jedva ceka ovu neku situaciju da pametuje...
i soli pamet građevincima :run: :run:
User avatar
muha_sa
Posts: 140410
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#8455 Re: Sarajevo Construction

Post by muha_sa »

kurty wrote:neko jedva ceka ovu neku situaciju da pametuje...
i soli pamet građevincima :run: :run:
gradjevincima se skela ne može srušit :-) još u centru grada :-)

dundjerima i jebivjetrima može a danas je takvih (jebivjetara koji sve znaju) mnogo :(
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#8456 Re: Sarajevo Construction

Post by славянин »

kurty wrote:neko jedva ceka ovu neku situaciju da pametuje...
i soli pamet građevincima :run: :run:
Da doduse posto su poznati po megaprojektima i inovacijama tipa vadjenja mosta iz vode uz “moze se iskoristiti” - sa takvim renomeom i “strukom” a on omalovazava ccc.
User avatar
kurty
Posts: 45217
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#8457 Re: Sarajevo Construction

Post by kurty »

muha_sa wrote:
kurty wrote:neko jedva ceka ovu neku situaciju da pametuje...
i soli pamet građevincima :run: :run:
gradjevincima se skela ne može srušit :-) još u centru grada :-)

dundjerima i jebivjetrima može a danas je takvih (jebivjetara koji sve znaju) mnogo :(
ma isti oni koji se naslađuju ovom naginjanju skele, su se naslađivali belaju sa mostom na Ilidži...
to me nervira drug Muha
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#8458 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

kurty wrote:
ma isti oni koji se naslađuju ovom naginjanju skele, su se naslađivali belaju sa mostom na Ilidži...
to me nervira drug Muha
Da, da nisu problem kritičari, zna se primjetit pravi kritičar.

Fakat su problem ljudi koji uživaju u crnoj hronici, tuđoj muci, problemu, kao da navijaju stalno da se dešavaju neki problemi, da liječe frustracije prozivajući sve i svakoga.

Vezano za zgradu, iskreno i ja nisam bi oza kompletno rušenje, jer u onom kvadrantu Čobanije, ono su bila najvitalnije zgrade.

S obzirom da je projektant možda i najbolji sarajevski arhitekt Amir Vuk, a njegovi projekti (Pino Nature, Colours Inn, Kibe Mahala, Panacotta) uglavnom predstavljaju pravo osvježenje u Sarajevu, to mi daje optimizam da će i ovo biti nešto fino te da će se uklopiti sa ostatkom Čobanije.
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#8459 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

Izgradnja terminala B na Međunarodnom aerodromu Sarajevo - 22. 04. 2019. @ SA-C

Image

Image

Image

Image

Image
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#8460 Re: Sarajevo Construction

Post by mk ultra »

Dosadno mii wrote:I ovi trebaju gradit najskuplju zgradu
Nije duljevic jednu napravio... i daleko od toga da nemaju iskustva
Vjetar jeste bio jak, ali opet ne bi smjelo pasti
Nek paze iduci put kad neko bude na skeli... a ne ovako

Tako i oni u Olovu, samo su tamo ljudi pali i polomili se... oni su malo drugacija prica od Duljevica
Škobo Habu
Posts: 9791
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#8461 Re: Sarajevo Construction

Post by Škobo Habu »

mk ultra wrote:
Dosadno mii wrote:
Tako i oni u Olovu, samo su tamo ljudi pali i polomili se... oni su malo drugacija prica od Duljevica
Radnici koji su pali sa skele, dok su izvodili radove na "Aquatermu", bili su anagaživani na izgradnji zatvorenog bazena.

Dva posebna momenta. Ljudski fator, a ne sila prirode. Skela u Olovu je bila montirana u unutrašnjosti i držala je kompletnu gornju ploču u izgradnji.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#8462 Re: Sarajevo Construction

Post by mk ultra »

Škobo Habu wrote:
mk ultra wrote:
Dosadno mii wrote:
Tako i oni u Olovu, samo su tamo ljudi pali i polomili se... oni su malo drugacija prica od Duljevica
Radnici koji su pali sa skele, dok su izvodili radove na "Aquatermu", bili su anagaživani na izgradnji zatvorenog bazena.

Dva posebna momenta. Ljudski fator, a ne sila prirode. Skela u Olovu je bila montirana u unutrašnjosti i držala je kompletnu gornju ploču u izgradnji.
Zato sam i napisao nek bolje pripaze kad neko bude na skeli... nije za zajebancije :thumbup:
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 21032
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#8463 Re: Sarajevo Construction

Post by Bullet Tooth Tony »

Ima li neki link na sarajevo construction za ovu novu zgradu na cobaniji ... ovu sto se skela srusila ...

ja nisam nasao :-)
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#8464 Re: Sarajevo Construction

Post by JThomas »

možda se i link srušio :mrgreen:
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 21032
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#8465 Re: Sarajevo Construction

Post by Bullet Tooth Tony »

JThomas wrote:možda se i link srušio :mrgreen:

:lol: :lol: :lol:
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#8466 Re: Sarajevo Construction

Post by P308 »

Bullet Tooth Tony wrote:Ima li neki link na sarajevo construction za ovu novu zgradu na cobaniji ... ovu sto se skela srusila ...

ja nisam nasao :-)
Ako trazis kako ce izgledati zgrada kad bude gotova, onda je odgovor ovo:

Image
User avatar
sime_cipol
Posts: 23405
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#8467 Re: Sarajevo Construction

Post by sime_cipol »

Znaci prave Frankenstajna :-)
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51178
Joined: 29/06/2011 23:39

#8468 Re: Sarajevo Construction

Post by dječak sa šibicama »

Malco Rovcanin :lol:

jebem ti drzavu
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#8469 Re: Sarajevo Construction

Post by mk ultra »

P308 wrote:
Bullet Tooth Tony wrote:Ima li neki link na sarajevo construction za ovu novu zgradu na cobaniji ... ovu sto se skela srusila ...

ja nisam nasao :-)
Ako trazis kako ce izgledati zgrada kad bude gotova, onda je odgovor ovo:

]https://i.postimg.cc/rFRfjcD3/20190422-174920-0.jpg
Tako je zamisljeno, cekaj izvedeno... skresat ce se tu pofino ;-)

Jedino sto je meni glupo u cijelom projektu je garaža, ostalo standardno, samo ga lokacija izvlaci
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 21032
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#8470 Re: Sarajevo Construction

Post by Bullet Tooth Tony »

mk ultra wrote:
P308 wrote:
Bullet Tooth Tony wrote:Ima li neki link na sarajevo construction za ovu novu zgradu na cobaniji ... ovu sto se skela srusila ...

ja nisam nasao :-)
Ako trazis kako ce izgledati zgrada kad bude gotova, onda je odgovor ovo:

]https://i.postimg.cc/rFRfjcD3/20190422-174920-0.jpg
Tako je zamisljeno, cekaj izvedeno... skresat ce se tu pofino ;-)

Jedino sto je meni glupo u cijelom projektu je garaža, ostalo standardno, samo ga lokacija izvlaci
Zar nije Zec studio poznat po tome da kako se nacrta tako se i napravi ... :D
User avatar
saibaba
Posts: 1963
Joined: 07/02/2008 13:47

#8471 Re: Sarajevo Construction

Post by saibaba »

Nekako mi urbanisticki osvještena prica Vuka Zeca o "njeznoj" sarajevskoj arhitekturi i rušenje austrougarskih zgrada ne idu zajedno..
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#8472 Re: Sarajevo Construction

Post by JThomas »

od nježnosti se ne živi na visokoj nozi.
Melo15
Posts: 896
Joined: 13/08/2011 21:36

#8473 Re: Sarajevo Construction

Post by Melo15 »

Zatvoren most u Halilovicima radi radova(kraj 5. mjeseca), mozda se do tad sjete da stave neki znak prije nego kamioni skrenu prema Halilovicima..
User avatar
black
Posts: 18640
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#8474 Re: Sarajevo Construction

Post by black »

Gosti Face to Face-a bili su načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić i dopredsjedavajući Općinskog vijeća Centar Sulejman Memo Haljevac. Tema je bila izgradnja zgrade u sarajevskom parku Hastahana.
''Problem je što trenutno stanje Hastahane je u kaosu. Odmah da naglasim , da dobro zapamtite načelniče i to svaku noć ponavljajte: Nije samo Hasrahana već je park Nijaza Durakovića – Hastahana. To smo izglasali i tako će i biti načelniče, kazao je Memo, dodajući:

''Mi dajemo saglasnost za izgradnju u parku Nijaza Durakovića – Hastahana, ali uz načelnikovo obećanje da će tamo biti 89% zelene površine. Načelnik ne smije slagati i pred očima javnosti mora još jednom sve obećati.''

''Ovo nije pitanje samo za načelnika. Moramo svi zajedno raditi. Podržavam Memu i vijećnike. U Hastahani će biti park, u čijem će ćošku biti izgrađen objekat od 3.000 m^2. Znači 1.000 m^2 površine na 3 etaže. Obećavam da tamo neće biti niko ko ima privatni interes. Tamo će biti smještene općinske, državne ili neke druge javne institucije", prenosi Oslobođenje.

Na pitanje, pa ko je koga onda pobijedio, ako se slažu u svemu, Ajnadžić je odgovorio:

''Ja sam Memu i njih pobijedio.''

''A kako ste nas pobijedili načelniče'', pitao je Memo.

''Ja hoću da mijenjam stari projekat koji još uvijek važi, a koji je zauzimao previše zelene površine. Zato sam Vas pobijedio. A ti spinovi da će tamo biti Centralna banka ma ne zanimaju. O tome šta će biti u zgradi u Hastahani odlučuje demokratska većina u Općinskom vijeću.

Jedan od problema izgradnje zgrade i parka u Hastahani moglo bi biti i vlasništvo nad tim zemljištem.

''Park Hastahana je vlasništvo Općine 1/1. Mi smo tu zemlju kupili prije 2005. godine i zakona kojeg je nametnuo tadašnji visoki predstavnik u BiH Paddy Ashdown. Hastahana nije vojna imovina, tvrdim 100% da je to Općinska imovina'', kazao je načelnik Ajnadžić.

''Lijepo to vazite načelniče. Opustili ste naše gledaoce i nadam se da je to istina. Zakleli ste se. A sad dolazi moj šlag na tortu. Šta će biti sa izgradnjom zgrada uz Miljacku. Šta će biti sa investicijama i rekonstrukcijom Marijin dvora?''

''Imamo plan za smještanje ljudi čije se zgrade budu srušile. Sve zgrade koje se budu gradile uz Miljacku ne smiju biti više od 30 metara. Nemoguće je da budu visoke 100 m, to ja neću dozvoliti'', naglasio je Ajnadžić.

Sve ste to lijepo pričali, ali nadam se da ćete se toga i pridržavati. Krv ću Vam isisati ako tako ne bude. Ženu, djecu i sebe ću svezati za bagere ako se budu gradile zgrade više od 100m, istakao je Memo za kraj, a načelnik Ajnadžić je dodao da su kamere sve zabilježile i da će ispuniti sve ono što je obećao.
http://--- NO LINKS ---/clanak/BiH/494039/ ... J_t4TI_Z0I


:mrgreen:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#8475 Re: Sarajevo Construction

Post by Banksy »

saibaba wrote:
Nekako mi urbanisticki osvještena prica Vuka Zeca o "njeznoj" sarajevskoj arhitekturi i rušenje austrougarskih zgrada ne idu zajedno..
JThomas wrote:
od nježnosti se ne živi na visokoj nozi.
Da, baš razočaravajuće.
Post Reply