Sarajevo Construction

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#8351 Re: Sarajevo Construction

Post by JThomas »

pa načelnik neće da vi zamišljate, zamišlja se ono čega nema, ili što nije realno :mrgreen:
User avatar
Logovan
Posts: 102766
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#8352 Re: Sarajevo Construction

Post by Logovan »

JThomas wrote:pa načelnik neće da vi zamišljate, zamišlja se ono čega nema, ili što nije realno :mrgreen:
Haha :mrgreen: :mrgreen:

A ne fakat nikakvom objektu, nebitno koja je namjena, velicina, itd, nije mjesto na onoj lokaciji.
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#8353 Re: Sarajevo Construction

Post by Mišo_Kovač »

Ma hajte molim vas, lokacija se ubila za jedan SPO 15 +/- 5, s rđavom i/ili staklenom fasadom. Samo neprijateljima drzave moze takva sitnica smetati... :izet:
User avatar
Dosadno mii
Posts: 3163
Joined: 16/06/2014 20:33

#8354 Re: Sarajevo Construction

Post by Dosadno mii »

Zatvara se mango u gradu
Kakve su sanse za hm tu
Sta bi na kraju od hm-a
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3784
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#8355 Re: Sarajevo Construction

Post by DaffyDuck »

Dosadno mii wrote:Zatvara se mango u gradu
Kakve su sanse za hm tu
Sta bi na kraju od hm-a
Malo je to za hm-a. Jedino ako su uzeli komplet zgradu sa stanovima iznad...
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#8356 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

Šta nam je glasanje za SDA u opštini Centar donijelo ...

Većina u OV Centar podržala izgradnju zgrade u sarajevskom parku Hastahana
Image

Općinsko vijeće Centar Sarajevo sa 20 glasova za usvojilo je Nacrt Odluke o izmjeni regulacionog plana Gradski park - Hastahana.

Usvojenim nacrtom odluke predviđena je gradnja zgrade, i to uprkos protivljenju struke i građana u ranijim javnim raspravama.

Kako saznajemo, protiv ove odluke glasali su jedino Klub vijećnika Naše stranke i dvojica vijećnika SDP-a Feđa i Benjamin Isović

Kako nam je rekao vijećnik Naše stranke Nihad UK, prema nacrtu odluke predviđena je gradnja objekta za javnu namjenu od tri sprata sa podzemnom garažom.

On je naveo kako se pretpostavlja da bi zgrada trebala pripasti Centralnoj banci, dodavši da je sam načelnik Nedžad Ajnadžić potvrdio da su najozbiliniji interesant.

Ipak, naglasio je kako procedura predviđa da će se ponovo, nakon ove odluke OV, ići u javnu raspravu.

Treba naglasiti da su građani koji žive na ovom lokalitetu dva puta zauzeli stav da gradnje na Hastahani ne smije biti. Prvi put u anketi koju je organizovala Asocijacija arhitekata u Bosni i Hercegovini u 2017. godini i na javnoj raspravi održanoj 12. novembra 2018.
Klix
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#8357 Re: Sarajevo Construction

Post by JThomas »

ali tu većinu u vijeću su napravili preletači. tako da nije samo ni do glasača, stvarno nije.
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#8358 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

Kada su se pojavili tek na prvim izborima donekle sam razumio ljude koji glasaju za SBB i DF, nove stranke, nisu desno orijentisane, ugledni lideri, pa hajde mogli bi probati.

Nakon svih ovih godina, nije mi jasno kakva budala može zaokružiti DF i SBB. DF jer su dokazano partija preletača i debila, SBB jer su najbezveznija politička opcija koju je ova država vidjela.

SDA glasače neću ni da komentarišem, njima se bave antropolozi i psiholozi.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#8359 Re: Sarajevo Construction

Post by JThomas »

sbb je na tim izborima službeno, prije izbora objavio koaliciju sa sda. eto to je "pošteno", u smislu ko je glasao za njih (taj put) je i znao šta dobija, nije rečeno jedno a urađeno drugo. ali nije bilo dovoljno bez preletača. socijaldemokrata tipa tope koji se politički angažovao da bi mogao zauvijek nastaviti ne plaćati kiriju...
User avatar
Haris.ba
Posts: 35294
Joined: 08/09/2005 20:08

#8360 Re: Sarajevo Construction

Post by Haris.ba »

Gledam ovaj projekat Hastahane, i fakat ne kontam u cemu je problem.
User avatar
Logovan
Posts: 102766
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#8361 Re: Sarajevo Construction

Post by Logovan »

Haris.ba wrote:Gledam ovaj projekat Hastahane, i fakat ne kontam u cemu je problem.
Gradnja, eto to je problem. Nema nikakve gradnje.

A i ako ćemo realno, ako se ovo izgradi, onda će za 3, 5, 10 godina opet nekom kretenu pasti napamet da gradi i tako će Hastahana skroz otići u neku stvar.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35294
Joined: 08/09/2005 20:08

#8362 Re: Sarajevo Construction

Post by Haris.ba »

Logovan wrote:
Haris.ba wrote:Gledam ovaj projekat Hastahane, i fakat ne kontam u cemu je problem.
Gradnja, eto to je problem. Nema nikakve gradnje.

A i ako ćemo realno, ako se ovo izgradi, onda će za 3, 5, 10 godina opet nekom kretenu pasti napamet da gradi i tako će Hastahana skroz otići u neku stvar.
Hoces da kazes da ce se podzemni parking praviti sa racunicom (stubovi) da drzi iznad objekte?

Nisu to stvari koje idu tako ad hoc.
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#8363 Re: Sarajevo Construction

Post by P308 »

Image
ing-ecc
Posts: 18618
Joined: 31/03/2013 09:58

#8364 Re: Sarajevo Construction

Post by ing-ecc »

Zna li se sta se sve rusi i nanovo gradi na Cobaniji? Treba mi bar 40-50 m^2 da sam blize Narodnom pozoristu :) pa da na vrijeme rezervisem ako vec nisam ofulio 8-)
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3784
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#8365 Re: Sarajevo Construction

Post by DaffyDuck »

ing-ecc wrote:Zna li se sta se sve rusi i nanovo gradi na Cobaniji? Treba mi bar 40-50 m^2 da sam blize Narodnom pozoristu :) pa da na vrijeme rezervisem ako vec nisam ofulio 8-)
Pisali smo na prethodnoj stranici.
neki
Posts: 7952
Joined: 17/02/2005 07:57

#8366 Re: Sarajevo Construction

Post by neki »

P308 wrote:Image
To da će napraviti park na betonskoj ploči garaže su priče za malu djecu i naivce
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3784
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#8367 Re: Sarajevo Construction

Post by DaffyDuck »

neki wrote:
P308 wrote:Image
To da će napraviti park na betonskoj ploči garaže su priče za malu djecu i naivce
Rek'o Memo da ce zivotom branit ako treba :roll:
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#8368 Re: Sarajevo Construction

Post by P308 »

Haris.ba wrote:Gledam ovaj projekat Hastahane, i fakat ne kontam u cemu je problem.
Ova zgradica od 3 sparata je koliko vidim uz Kranjcevicevu, sto ustvari poprilicno ok (na tom mjestu je sada parking, je li tako?). Od ostatka treba napraviti pravi park i pustiti masti na volju kad je u pitanju hortikulturalno uredjenje. Jedino mi se ne svidja sto je ulaz u garazu iz Titove.
Ne znam je li do mene ali meni je ovaj park oduvijek izgleda zapusteno :|
User avatar
Haris.ba
Posts: 35294
Joined: 08/09/2005 20:08

#8369 Re: Sarajevo Construction

Post by Haris.ba »

Mozda grijesim, ali koliko vidim ulaz i izlaz na parking ostaju isti. Ako je prema ovoj karti, objekat se pravi na rampi ulaza i izlaza na parking.

To sa Titove je pjesacki ulaz.

Ako se napravi prema ovoj karti kako je planirano to ce biti odlicno.
User avatar
Logovan
Posts: 102766
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#8370 Re: Sarajevo Construction

Post by Logovan »

:zid:
Haljevac jedno priča, drugo radi. Mrš! Vidi liste... :-)
Image
User avatar
Cossack
Posts: 7315
Joined: 22/12/2002 00:00

#8371 Re: Sarajevo Construction

Post by Cossack »

Umjesto 63 na Hastahani planirano 89 posto parkovske površine


Image

https://sa-c.net/news-archive/infrastru ... e-povrsine
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#8372 Re: Sarajevo Construction

Post by JThomas »

miro doajen socijaldemokratije i opozicije po mjeri sda...
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#8373 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

OC Jahorina priprema izgradnju najdužeg alpin kostera u Evropi
Image

Direktor Olimpijskog centra "Jahorina" Dejan Ljevnaić rekao je da će ljetnu turističku sezonu na Jahorini obogatiti novim sadržajima kao što je izgradnja alpin kostera i kabinske žičare - gondole.

"Kada se potpišu ugovori, u narednim danima krećemo sa pripremom gradilišta i početkom radova", rekao je Ljevnaić na konferenciji za novinare na Jahorini.

On je istakao da je završen projekat najdužeg alpin kostera u Evropi, koji će ići od jezera na vrhu do podnožja planine, a čija će dužina biti oko dva i po kilometra i predstavljaće najveću ljetnu atrakciju.

"Polazna stanica je u blizini velikog jezera na vrhu planine koje ćemo ambijentalno urediti novim stazama za šetnju, klupama, ljetnikovcem. Radićemo rasvjetu za jezero i kompletnu lokaciju Poljice, sve s ciljem da planina živi 365 dana i da postigne dobre rezultate i tokom ljeta", istakao je Ljevnaić.

On je naglasio da je jedan od najozbiljnijih projekata izgradnja gondole dužine 1.100 metara koja bi se nalazila na lokaciji Javor ili kod starog vojnog lifta Partizan i na toj lokaciji izgradiće se nove tri skijaške staze.

On je objasnio da su pratili situaciju kada su na planini bili najjači vjetrovi, te da su našli trasu gdje nema udara vjetra na kojoj bi mogli izgraditi gondolu, a novim staze bi se smanjile gužve na Poljicama i Ogorjelici.

"Gondola na Jahorini daće komforniji prevoz skijaša, u nju će moći da stane 10 osoba, prilagođena je i osobama s posebnim potrebama i time dajemo novu dimenziju Jahorini", rekao je Ljevnaić.

Prema njegovim riječima, izgradnja nove trase gondole na planini pomogla bi u bržem vertikalnom transportu tokom zimskog perioda ka vrhu Jahorine.

Ljevnaić navodi da su to za sada prioriteti kada su investicije u pitanju, da je pred njima dosta posla do početka ljeta, ali da se raduju novim poduhvatima jer će na taj način usrećiti i obradovati sve ljubitelje Jahorine i planinskog turizma.

On je dodao da bi otvaranje ljetne sezone trebalo početi krajem juna ili početkom jula.
Akta
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#8374 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

Počela rekonstrukcija zgrade Muzičke akademije u Sarajevu
Image

Počeli su radovi na rekonstrukciji zgrade Muzičke akademije u Sarajevu, jednom od najznačajnijih nacionalnih spomenika u gradu, sagrađenom 1882. godine po projektu Josipa Vancaša. Muzička akademija osnovana je 1955. godine, a u ovom objektu danas su smještene još i osnovna i srednja muzička škola.

Projekat je pripremio Odsjek za lokalni razvoj Općine Stari Grad, a odvijat će se u dvije faze. Za prvu fazu radova Općina Stari Grad izdvojila je 50.000 KM. Istim iznosom projekat finansira i Gradska uprava Grada Sarajevo, a Federalno ministarstvo kulture i sporta izdvojilo je 47.000 KM.

Kako je istakao općinski načelnik Ibrahim Hadžibajrić, ovaj projekat dugo se pripremao. "Dugo smo spremali projekat restauracije zgrade Muzičke akademije. Radi se o zahtjevnom projektu i većoj investiciji i drago mi je što će ovaj nacionalni spomenik opet biti reprezentativan objekat. Općina Stari Grad je ovog proljeća postala jedno od najvećih gradilišta jer pored četiri kapitalna projekta, zgrade Muzičke akademije i igrališta koja su u planu, ove godine ćemo sanirati skoro 30 ulica- a, neke od njih se već rade, te uložiti dva miliona maraka u rekonstrukciju vodovodne i kanalizacione mreže", kazao je Hadžibajrić.

Ponuđeno rješenje zgrade Muzičke akademije, prema glavnom projektu izrađenom od strane Zavoda za zaštitu kulturno-historijskog i prirodnog naslijeđa KS predviđa uklanjanje nestabilnih dijelova fasade, te izradu novih elemenata po uzoru na zatečene oštećene na objektu, kao i restauraciju oštećene i stabilne arhitektonske dekoracije. Završna obrada vršit će se na cijeloj površini fasade. Predviđena je i zamjena limenih opšiva i vijenaca na cijeloj površini objekta, kao i radovi na orginalnoj stolariji.

Radove izvodi firma Bišina Mostar, licencirana za restauraciju nacionalnih spomenika.

U toku su pregovori sa donatorima za finansiranje druge faze radova, a koja će uključivati: zamjenu stolarije, zamjenu mašinskih instalacija i sanaciju krova.
Image

Image

Image

Image

Image
Akta
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#8375 Re: Sarajevo Construction

Post by high_volume »

Na Ilidži, u blizini hotela Imzit u Lužanskom polju, izgrađen je jedan stambeni objekat P+1. Danas je 10-tak radnika intezivno gradilo i drugi objekat, mnogo veće spratnosti- Mislim da su oba objekta na površini koja je vodozaštitna zona (crveni kvadrati na karti).

Image
Post Reply