Sarajevo Construction

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
thekupus
Posts: 7388
Joined: 25/06/2011 22:38

#8251 Re: Sarajevo Construction

Post by thekupus »

al-em wrote:E taj, ma samo dodali stubice, prazan parking.
A to. Neće tu graditi ništa, ja mislim , oslobodili su prostor samo. Puno je ljepše sad.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#8252 Re: Sarajevo Construction

Post by mk ultra »

nepass1 wrote:
drug_profi wrote:Meander koliko god da lijepo izgleda i da mu je koncepcija onako ultra moderna na mene je ostavio jako los dojam.
Na -2 nekakva voda izlazi iz betona i stalno je mokro. Da li to pomalo popusta hidroizolacija i probija se Miljacka?
Hodnici dugacki, zagusljivi. kad se zatvore protipozarna vrata u hodnicima je vrlo neugodan zrak. Vrata stanova iako protivprovalna nemaju maltene nikakvu zvucnu izolaciju i kako hodas kroz hodnik cujes ljude kako kisu, pricaju na telefon, razgovaraju međusobno. Intima nikakva. Mogu mislit ako bude "akcije" kako ce se cuti.
Unutrasnje "dvoriste" je presmjesno prozori u prozore...
Razocaran ukratko.
ovo sam i ja cuo, probija voda u zgradu. vidio nisam.
Tako im je i na plavim zgradama u garazi bilo, ali je na kraju otkriveno da kanalizacija curi

Ovdje nisam ni ja ulazio, a sto se tice dugackih hodnika za evakuaciju, imaju i oni svoju pricu... :skoljka:
No-Name
Posts: 317
Joined: 22/05/2014 17:20

#8253 Re: Sarajevo Construction

Post by No-Name »

Gdje mogu naći slike prvobitnog plana za Otoka meander, mislim na slike kako će to izgledati prije početka izgradnje
User avatar
Dope_Man
Posts: 8021
Joined: 03/06/2016 16:31

#8254 Re: Sarajevo Construction

Post by Dope_Man »

bit101 wrote:Kontam nešto ovih dana, kako bi dobro bilo da se uredi prostor oko Drvenije i Cobanije uz obalu Miljacke, poruse one barake i maknu oni kiosci, možda napravi neki park ili slično... Da se uredi okretaljka, natkrije fino, mislim da ne bi puno ni koštalo a bio bi super prostor u centru grada.
Porušiti sve ovo žuto, osim možda onih zgrada oko Pirpe, ovo gore iznad mislim da bi sve bilo izvodljivo, ima tu par kuća, parking, praonica, jedna zgrada kod onog malog Konzuma. I oni stari kiosci kod Drvenija mosta. Taj dio mi je baš ruglo, a predstavlja veliki transportni hub.
Šta štovani forumski puk misli o ovoj ideji?

Image
Taj prostor je stvarno nekako nikakav.. Moglo bi se odlicno urediti.. Ali kostalo bi to itekako. Ne mozes samo tako rusiti, valja za svaki objekat otkupiti lokaciju pa onda rusiti. A u tom dijelu grada to bi i kostalo. Naravno, poslije bi se moglo pretvoriti u nesto lijepo, ne samo park vec se i neki pristojan objekat ili dva mogu tu smjestiti (da se vrati dio ulaganja u rusenje npr.).

Slicno je to sa cijelom obalom Miljacke od Skenderije do Vilsa, gdje isto tako came rusevine i nedefinisani objekti koji samo kvare izgled kvarta.
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#8255 Re: Sarajevo Construction

Post by alibaba_i_30_godina »

No-Name wrote:Gdje mogu naći slike prvobitnog plana za Otoka meander, mislim na slike kako će to izgledati prije početka izgradnje
3 klika samo. :roll:

Al' da se ne mučiš:

https://sa-c.net/projects/objekti-visok ... ka-meandar
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#8256 Re: Sarajevo Construction

Post by alibaba_i_30_godina »

Nakon duže vremena jučer sam ponovo pjehe prošao novim parkom kod Pozorišta mladih i ono još uvijek stoji nedovršeno. Kablovi vire na sve strane, nigdje svjetiljki ili šta su već trebali postaviti, nekakvog smeća malo okolo. :roll:
No-Name
Posts: 317
Joined: 22/05/2014 17:20

#8257 Re: Sarajevo Construction

Post by No-Name »

Na to sam mislio, uvijek je ljepše na crtežu
User avatar
Dosadno mii
Posts: 3163
Joined: 16/06/2014 20:33

#8258 Re: Sarajevo Construction

Post by Dosadno mii »

Isto ko na crtezu
ibizza
Posts: 4984
Joined: 05/06/2008 00:46

#8259 Re: Sarajevo Construction

Post by ibizza »

Zna li neko ko je investitor male zgradice odmah uz zgradu Dijamant na Otoci?

Zgradica se nalazi na ulici Dzemal Bijedica, nema nikava tabla sa podacima ispred, a nema ni na PIK u stanova.
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#8260 Re: Sarajevo Construction

Post by P308 »

azdralovic wrote:Citam na drugoj temi da su radovi kod hitne skroz stali, zna li neko nesto o tome ?

Ako mislis na Sarajevo tower, pored istog prodjem svaki dan i radovi idu punom parom. Zaista velik broj radnika, ne znam odakle ta informacija.
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#8261 Re: Sarajevo Construction

Post by P308 »

ibizza wrote:Zna li neko ko je investitor male zgradice odmah uz zgradu Dijamant na Otoci?

Zgradica se nalazi na ulici Dzemal Bijedica, nema nikava tabla sa podacima ispred, a nema ni na PIK u stanova.
Ahaeti doo ... Objekat su nazvali "Otoka residence"
User avatar
black
Posts: 18642
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#8262 Re: Sarajevo Construction

Post by black »

P308 wrote:
ibizza wrote:Zna li neko ko je investitor male zgradice odmah uz zgradu Dijamant na Otoci?

Zgradica se nalazi na ulici Dzemal Bijedica, nema nikava tabla sa podacima ispred, a nema ni na PIK u stanova.
Ahaeti doo ... Objekat su nazvali "Otoka residence"
mislim da su stanovi rasprodani
ibizza
Posts: 4984
Joined: 05/06/2008 00:46

#8263 Re: Sarajevo Construction

Post by ibizza »

black wrote:
P308 wrote:
ibizza wrote:Zna li neko ko je investitor male zgradice odmah uz zgradu Dijamant na Otoci?

Zgradica se nalazi na ulici Dzemal Bijedica, nema nikava tabla sa podacima ispred, a nema ni na PIK u stanova.
Ahaeti doo ... Objekat su nazvali "Otoka residence"
mislim da su stanovi rasprodani
Hvala na brzom odg, izgleda da je sve rasprodato.
User avatar
Dosadno mii
Posts: 3163
Joined: 16/06/2014 20:33

#8264 Re: Sarajevo Construction

Post by Dosadno mii »

A sta se gradi pored
Otvorena pijaca se zatvara ili neka zgradica?’
Na otoci
radiostar
Posts: 2266
Joined: 15/03/2007 12:39

#8265 Re: Sarajevo Construction

Post by radiostar »

Dosadno mii wrote:A sta se gradi pored
Otvorena pijaca se zatvara ili neka zgradica?’
Na otoci
spo
made_in_sarajevo
Posts: 6959
Joined: 06/05/2013 23:05

#8266 Re: Sarajevo Construction

Post by made_in_sarajevo »

Dosadno mii wrote:A sta se gradi pored
Otvorena pijaca se zatvara ili neka zgradica?’
Na otoci
Izvor
User avatar
Haris033
Posts: 5098
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#8267 Re: Sarajevo Construction

Post by Haris033 »

Ima li ko kakvu noviju informaciju o izgradnji Delta Shopping Centra na Stupu (ex Standard)?

To bi bilo baš pravo osvježenje za onako mrtav prostor :izet:
User avatar
Qler
Posts: 25829
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#8268 Re: Sarajevo Construction

Post by Qler »

P308 wrote:
azdralovic wrote:Citam na drugoj temi da su radovi kod hitne skroz stali, zna li neko nesto o tome ?

Ako mislis na Sarajevo tower, pored istog prodjem svaki dan i radovi idu punom parom. Zaista velik broj radnika, ne znam odakle ta informacija.
:D
User avatar
mayab
Posts: 30844
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#8269 Re: Sarajevo Construction

Post by mayab »

made_in_sarajevo wrote:
Dosadno mii wrote:A sta se gradi pored
Otvorena pijaca se zatvara ili neka zgradica?’
Na otoci
Izvor
Interesantno je , ko je uopće vlasnik pijace, odnosno zemljišta!
Jer kako je krenulo, pijaca se dobro smanjila, zgrade se prave ili su već napravljene, i mislim da bi uskoro pijaca mogla totalno i biti ugašena i umjesto nje da niknu kakve zgrade ???
made_in_sarajevo
Posts: 6959
Joined: 06/05/2013 23:05

#8270 Re: Sarajevo Construction

Post by made_in_sarajevo »

mayab wrote:
made_in_sarajevo wrote:
Dosadno mii wrote:A sta se gradi pored
Otvorena pijaca se zatvara ili neka zgradica?’
Na otoci
Izvor
Interesantno je , ko je uopće vlasnik pijace, odnosno zemljišta!
Jer kako je krenulo, pijaca se dobro smanjila, zgrade se prave ili su već napravljene, i mislim da bi uskoro pijaca mogla totalno i biti ugašena i umjesto nje da niknu kakve zgrade ???
To ne znam, ali meni u glavi kao da je i bila neka prica da ce se pijaca zatvoriti. Prije ovih zgrada jos.
mahalik
Posts: 2007
Joined: 12/09/2009 16:48

#8271 Re: Sarajevo Construction

Post by mahalik »

tu će još jedna saobraćajn traka proći
made_in_sarajevo
Posts: 6959
Joined: 06/05/2013 23:05

#8272 Re: Sarajevo Construction

Post by made_in_sarajevo »

Danas vidim na pocetku pijace ima masina ona sto kopa rupe, da nece i tu kakvu zgradu
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#8273 Re: Sarajevo Construction

Post by mk ultra »

Cesta, rekonstrukcija i izgradnja 4 saobracajne trake
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#8274 Re: Sarajevo Construction

Post by P308 »

mk ultra wrote:Cesta, rekonstrukcija i izgradnja 4 saobracajne trake
Je li to pocelo :shock:
No-Name
Posts: 317
Joined: 22/05/2014 17:20

#8275 Re: Sarajevo Construction

Post by No-Name »

Jel to ona ulica prema Buća potoku
Post Reply