A to. Neće tu graditi ništa, ja mislim , oslobodili su prostor samo. Puno je ljepše sad.al-em wrote:E taj, ma samo dodali stubice, prazan parking.
Sarajevo Construction
- thekupus
- Posts: 7388
- Joined: 25/06/2011 22:38
#8251 Re: Sarajevo Construction
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#8252 Re: Sarajevo Construction
Tako im je i na plavim zgradama u garazi bilo, ali je na kraju otkriveno da kanalizacija curinepass1 wrote:ovo sam i ja cuo, probija voda u zgradu. vidio nisam.drug_profi wrote:Meander koliko god da lijepo izgleda i da mu je koncepcija onako ultra moderna na mene je ostavio jako los dojam.
Na -2 nekakva voda izlazi iz betona i stalno je mokro. Da li to pomalo popusta hidroizolacija i probija se Miljacka?
Hodnici dugacki, zagusljivi. kad se zatvore protipozarna vrata u hodnicima je vrlo neugodan zrak. Vrata stanova iako protivprovalna nemaju maltene nikakvu zvucnu izolaciju i kako hodas kroz hodnik cujes ljude kako kisu, pricaju na telefon, razgovaraju međusobno. Intima nikakva. Mogu mislit ako bude "akcije" kako ce se cuti.
Unutrasnje "dvoriste" je presmjesno prozori u prozore...
Razocaran ukratko.
Ovdje nisam ni ja ulazio, a sto se tice dugackih hodnika za evakuaciju, imaju i oni svoju pricu...
-
No-Name
- Posts: 317
- Joined: 22/05/2014 17:20
#8253 Re: Sarajevo Construction
Gdje mogu naći slike prvobitnog plana za Otoka meander, mislim na slike kako će to izgledati prije početka izgradnje
- Dope_Man
- Posts: 8021
- Joined: 03/06/2016 16:31
#8254 Re: Sarajevo Construction
Taj prostor je stvarno nekako nikakav.. Moglo bi se odlicno urediti.. Ali kostalo bi to itekako. Ne mozes samo tako rusiti, valja za svaki objekat otkupiti lokaciju pa onda rusiti. A u tom dijelu grada to bi i kostalo. Naravno, poslije bi se moglo pretvoriti u nesto lijepo, ne samo park vec se i neki pristojan objekat ili dva mogu tu smjestiti (da se vrati dio ulaganja u rusenje npr.).bit101 wrote:Kontam nešto ovih dana, kako bi dobro bilo da se uredi prostor oko Drvenije i Cobanije uz obalu Miljacke, poruse one barake i maknu oni kiosci, možda napravi neki park ili slično... Da se uredi okretaljka, natkrije fino, mislim da ne bi puno ni koštalo a bio bi super prostor u centru grada.
Porušiti sve ovo žuto, osim možda onih zgrada oko Pirpe, ovo gore iznad mislim da bi sve bilo izvodljivo, ima tu par kuća, parking, praonica, jedna zgrada kod onog malog Konzuma. I oni stari kiosci kod Drvenija mosta. Taj dio mi je baš ruglo, a predstavlja veliki transportni hub.
Šta štovani forumski puk misli o ovoj ideji?
Slicno je to sa cijelom obalom Miljacke od Skenderije do Vilsa, gdje isto tako came rusevine i nedefinisani objekti koji samo kvare izgled kvarta.
- alibaba_i_30_godina
- Posts: 16995
- Joined: 16/01/2010 19:15
#8255 Re: Sarajevo Construction
3 klika samo.No-Name wrote:Gdje mogu naći slike prvobitnog plana za Otoka meander, mislim na slike kako će to izgledati prije početka izgradnje
Al' da se ne mučiš:
https://sa-c.net/projects/objekti-visok ... ka-meandar
- alibaba_i_30_godina
- Posts: 16995
- Joined: 16/01/2010 19:15
#8256 Re: Sarajevo Construction
Nakon duže vremena jučer sam ponovo pjehe prošao novim parkom kod Pozorišta mladih i ono još uvijek stoji nedovršeno. Kablovi vire na sve strane, nigdje svjetiljki ili šta su već trebali postaviti, nekakvog smeća malo okolo. 
-
No-Name
- Posts: 317
- Joined: 22/05/2014 17:20
#8257 Re: Sarajevo Construction
Na to sam mislio, uvijek je ljepše na crtežu
- Dosadno mii
- Posts: 3163
- Joined: 16/06/2014 20:33
#8258 Re: Sarajevo Construction
Isto ko na crtezu
-
ibizza
- Posts: 4984
- Joined: 05/06/2008 00:46
#8259 Re: Sarajevo Construction
Zna li neko ko je investitor male zgradice odmah uz zgradu Dijamant na Otoci?
Zgradica se nalazi na ulici Dzemal Bijedica, nema nikava tabla sa podacima ispred, a nema ni na PIK u stanova.
Zgradica se nalazi na ulici Dzemal Bijedica, nema nikava tabla sa podacima ispred, a nema ni na PIK u stanova.
- P308
- Posts: 5084
- Joined: 21/09/2012 23:15
#8260 Re: Sarajevo Construction
azdralovic wrote:Citam na drugoj temi da su radovi kod hitne skroz stali, zna li neko nesto o tome ?
Ako mislis na Sarajevo tower, pored istog prodjem svaki dan i radovi idu punom parom. Zaista velik broj radnika, ne znam odakle ta informacija.
- P308
- Posts: 5084
- Joined: 21/09/2012 23:15
#8261 Re: Sarajevo Construction
Ahaeti doo ... Objekat su nazvali "Otoka residence"ibizza wrote:Zna li neko ko je investitor male zgradice odmah uz zgradu Dijamant na Otoci?
Zgradica se nalazi na ulici Dzemal Bijedica, nema nikava tabla sa podacima ispred, a nema ni na PIK u stanova.
- black
- Posts: 18642
- Joined: 19/06/2004 16:00
- Location: ispod tresnje
#8262 Re: Sarajevo Construction
mislim da su stanovi rasprodaniP308 wrote:Ahaeti doo ... Objekat su nazvali "Otoka residence"ibizza wrote:Zna li neko ko je investitor male zgradice odmah uz zgradu Dijamant na Otoci?
Zgradica se nalazi na ulici Dzemal Bijedica, nema nikava tabla sa podacima ispred, a nema ni na PIK u stanova.
-
ibizza
- Posts: 4984
- Joined: 05/06/2008 00:46
#8263 Re: Sarajevo Construction
Hvala na brzom odg, izgleda da je sve rasprodato.black wrote:mislim da su stanovi rasprodaniP308 wrote:Ahaeti doo ... Objekat su nazvali "Otoka residence"ibizza wrote:Zna li neko ko je investitor male zgradice odmah uz zgradu Dijamant na Otoci?
Zgradica se nalazi na ulici Dzemal Bijedica, nema nikava tabla sa podacima ispred, a nema ni na PIK u stanova.
- Dosadno mii
- Posts: 3163
- Joined: 16/06/2014 20:33
#8264 Re: Sarajevo Construction
A sta se gradi pored
Otvorena pijaca se zatvara ili neka zgradica?’
Na otoci
Otvorena pijaca se zatvara ili neka zgradica?’
Na otoci
-
radiostar
- Posts: 2266
- Joined: 15/03/2007 12:39
#8265 Re: Sarajevo Construction
spoDosadno mii wrote:A sta se gradi pored
Otvorena pijaca se zatvara ili neka zgradica?’
Na otoci
-
made_in_sarajevo
- Posts: 6959
- Joined: 06/05/2013 23:05
#8266 Re: Sarajevo Construction
IzvorDosadno mii wrote:A sta se gradi pored
Otvorena pijaca se zatvara ili neka zgradica?’
Na otoci
- Haris033
- Posts: 5098
- Joined: 02/02/2005 07:07
- Location: Sarajevo
- Contact:
#8267 Re: Sarajevo Construction
Ima li ko kakvu noviju informaciju o izgradnji Delta Shopping Centra na Stupu (ex Standard)?
To bi bilo baš pravo osvježenje za onako mrtav prostor
To bi bilo baš pravo osvježenje za onako mrtav prostor
- Qler
- Posts: 25829
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#8268 Re: Sarajevo Construction
P308 wrote:azdralovic wrote:Citam na drugoj temi da su radovi kod hitne skroz stali, zna li neko nesto o tome ?
Ako mislis na Sarajevo tower, pored istog prodjem svaki dan i radovi idu punom parom. Zaista velik broj radnika, ne znam odakle ta informacija.
- mayab
- Posts: 30844
- Joined: 06/03/2008 13:00
- Location: SARAJEVO
#8269 Re: Sarajevo Construction
Interesantno je , ko je uopće vlasnik pijace, odnosno zemljišta!made_in_sarajevo wrote:IzvorDosadno mii wrote:A sta se gradi pored
Otvorena pijaca se zatvara ili neka zgradica?’
Na otoci
Jer kako je krenulo, pijaca se dobro smanjila, zgrade se prave ili su već napravljene, i mislim da bi uskoro pijaca mogla totalno i biti ugašena i umjesto nje da niknu kakve zgrade ???
-
made_in_sarajevo
- Posts: 6959
- Joined: 06/05/2013 23:05
#8270 Re: Sarajevo Construction
To ne znam, ali meni u glavi kao da je i bila neka prica da ce se pijaca zatvoriti. Prije ovih zgrada jos.mayab wrote:Interesantno je , ko je uopće vlasnik pijace, odnosno zemljišta!made_in_sarajevo wrote:IzvorDosadno mii wrote:A sta se gradi pored
Otvorena pijaca se zatvara ili neka zgradica?’
Na otoci
Jer kako je krenulo, pijaca se dobro smanjila, zgrade se prave ili su već napravljene, i mislim da bi uskoro pijaca mogla totalno i biti ugašena i umjesto nje da niknu kakve zgrade ???
-
mahalik
- Posts: 2007
- Joined: 12/09/2009 16:48
#8271 Re: Sarajevo Construction
tu će još jedna saobraćajn traka proći
-
made_in_sarajevo
- Posts: 6959
- Joined: 06/05/2013 23:05
#8272 Re: Sarajevo Construction
Danas vidim na pocetku pijace ima masina ona sto kopa rupe, da nece i tu kakvu zgradu
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#8273 Re: Sarajevo Construction
Cesta, rekonstrukcija i izgradnja 4 saobracajne trake
- P308
- Posts: 5084
- Joined: 21/09/2012 23:15
#8274 Re: Sarajevo Construction
Je li to pocelomk ultra wrote:Cesta, rekonstrukcija i izgradnja 4 saobracajne trake
-
No-Name
- Posts: 317
- Joined: 22/05/2014 17:20
#8275 Re: Sarajevo Construction
Jel to ona ulica prema Buća potoku

