Inače, investitor je "Bulevar" d.o.o., a izvođač radova je "Eurogradnja" Sarajevo
Sarajevo Construction
- oldtajmer
- Posts: 5439
- Joined: 13/04/2013 09:43
- Location: Royston Vasey/Ronim ispod leda
#7976 Re: Sarajevo Construction
- sime_cipol
- Posts: 23407
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#7977 Re: Sarajevo Construction
Bice stanova za upravu ViK, inspektore i ostale. 
Malo se poture ledja, pokrije se, da se ne talasa i svima dobro, ha ja.
Malo se poture ledja, pokrije se, da se ne talasa i svima dobro, ha ja.
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#7978 Re: Sarajevo Construction
specijalnih popusta i avansa "primljenih" u kešu...
- insaneinthebrain
- Posts: 25483
- Joined: 12/08/2013 12:51
#7979 Re: Sarajevo Construction
ma bazen ljudi prave. sta se trzate. ovo je bilo samo testiranje

- insaneinthebrain
- Posts: 25483
- Joined: 12/08/2013 12:51
-
selma 83
- Posts: 628
- Joined: 10/12/2010 18:45
#7981 Re: Sarajevo Construction
pa tačno, čitam zadnje 2. stranice tu podvalumayab wrote:Pumpa (crvena strelica) nema veze sa planiranim trgom , ali to znači da se zgrada pod zelenom strelicom sklanja!Porodice Foht wrote:Koliko razumijem ovdje, s novim parkom ona Energopetrolova pumpa ce dobiti nogu. I red je kako se ugurala medju zgrade.![]()
![]()
Hoće li to moći tek tako, zar i ta zgrada nije neka starina?
- sime_cipol
- Posts: 23407
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#7982 Re: Sarajevo Construction
Vidim Tibra i na "Bulevaru" prodaje isti fazon kao sa starim naseljima koja su radili. Izganjaj dozvolu za 8 spratova, napravi 12, a onda podmazivanje da se izmjeni dozvola. I opet ce prociS druge strane, prema dokumentaciji koju je dobio Klix.ba, inspekcija je 14. februara izvršila nadzor nad radovima koji se vrše iznad osmog sprata lamela A1, A2 i A3 stambeno-poslovnog kompleksa investitora "Bulevar" te utvrdila kako radovi iznad osmog sprata nisu u projektima koje je ovjerila Služba za prostorno uređenje.
"Služba za inspekcijski nadzor je, shodno Zakonu o prostornom uređenju Kantona Sarajevo protiv investitora pokrenula upravni postupak, naređujući investitoru i izvođaču obustavu radova i određujući primjeren rok za usklađivanje izvedenih radova sa ovjerenim projektom, odnosno za dobivanje izmijenjenog ili dopunjenog odobrenja za građenje", navodi se u dokumentu Službe za inspekcijski nadzor.
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#7983 Re: Sarajevo Construction
isti se pita, i prije i poslije i za 8 i za 12.
- van Basten
- Posts: 7965
- Joined: 21/09/2006 02:59
#7984 Re: Sarajevo Construction
Dugorocno gledano vece zlo ovom gradu je nanijela Tibra stanogradnjom nego cetnici granatama. Trebalo bi ih dekretom zabraniti u Kantonu, izbjegavati kao sto npr neki fudbalski klubovi nece da posluju sa mafijasom Raiolom.
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#7985 Re: Sarajevo Construction
treba zatvoriti ministre i načelnike. i njemačka bi firma rado oplođivala novac sa tolikim maržama da joj se pusti...
- DaffyDuck
- Posts: 3784
- Joined: 22/06/2009 22:54
- Location: sarajevo-x
#7986 Re: Sarajevo Construction
Jel samo meni nije normalno dati dozvolu za gradnju visespratnice iznad glavne cijevi vodovoda?! I ocito plinivoda...JThomas wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/ostecen ... /190301007
https://www.klix.ba/vijesti/bih/dramati ... /190301028
sve ima osim kozmetičkog nebitnog detalja - ko kopa?možda je suprotno zakonu o zaštiti kriminala, ovaj ličnih podataka da se objavi...
- drug_profi
- Posts: 65416
- Joined: 16/07/2012 16:00
#7987 Re: Sarajevo Construction
To nigdje nije normalno, a da se nije ovo desilo sve bi oni to zalili betonom u temelje i usutali se.DaffyDuck wrote:Jel samo meni nije normalno dati dozvolu za gradnju visespratnice iznad glavne cijevi vodovoda?! I ocito plinivoda...JThomas wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/ostecen ... /190301007
https://www.klix.ba/vijesti/bih/dramati ... /190301028
sve ima osim kozmetičkog nebitnog detalja - ko kopa?možda je suprotno zakonu o zaštiti kriminala, ovaj ličnih podataka da se objavi...
- Haris033
- Posts: 5097
- Joined: 02/02/2005 07:07
- Location: Sarajevo
- Contact:
#7988 Re: Sarajevo Construction
Šta potkupljena primitivčina, Senaid Memić, uradi od najljepše općine u Kantonu. Fuuuj!
- So What!
- Posts: 11871
- Joined: 19/04/2011 01:35
- Location: Charming, CA
#7989 Re: Sarajevo Construction
Smije Tibra na teritoriji Ilidže graditi šta god želi, dok u Novom Gradu su morali koliko toliko poštovati zakon.
Kada su izgrađene one njihove prve žute zgrade, na Stupu su izgrađene grdosije dok su u Buća Potoku izgrađene u normalnoj spratnosti.
Njihova naselja na Stupu su zbijena, minimum infrastrukture, bez prilaza, bez igrališta, bez škole itd...
Dok su njihova naselja na Otoci normalnija, imaju šetališta, zelene površine, ulice, igrališta i na kraju krajeva, spratnost je premašena na jednoj zgradi.
Kada su izgrađene one njihove prve žute zgrade, na Stupu su izgrađene grdosije dok su u Buća Potoku izgrađene u normalnoj spratnosti.
Njihova naselja na Stupu su zbijena, minimum infrastrukture, bez prilaza, bez igrališta, bez škole itd...
Dok su njihova naselja na Otoci normalnija, imaju šetališta, zelene površine, ulice, igrališta i na kraju krajeva, spratnost je premašena na jednoj zgradi.
- So What!
- Posts: 11871
- Joined: 19/04/2011 01:35
- Location: Charming, CA
#7990 Re: Sarajevo Construction
Vodovodna cijev na Stupu postavljena bez saglasnosti vlasnika parcele, inspekcija ranije obustavila radove
Klix
Nakon što je na gradilištu u sarajevskom naselju Stup došlo do oštećenja vodovodne cijevi zbog čega kompletno naselje ostalo bez vode, iz firme Euro-Izgradnja koja izvodi radove na ovom lokalitetu uputili su saopćenje za javnost u kojem pojašnjavaju kako se desio cijeli slučaj.
Naime, radnici firme Euro-Izgradnja na lokaciji gdje je pukla cijev izvode radove za potrebe investitora "Bulevar".
Iz Euro-Izgradnje pojašnjavaju kako se radovi izvode za potrebe podzemnih garaža u sklopu stambeno-poslovnog kompleksa, a sve u skladu sa usvojenim Regulacionim planom "Stup Nukleas".
"Iskop je vršen u obuhvatu građevinske parcele koja je u vlasništvu investitora sa dijelom 1/1. Kroz predmetnu parcelu su investitori susjednih objekata bez saglasnosti vlasnika parcele položili lokalnu vodovodnu cijev 100 Fi, prečnika 10 centimetara za snabdijevanje objekata koji su ranije izgrađeni na susjednoj parceli. Napominjemo da smo 28. februara završili sa izvođenjem građevinskih radova u 17 sati i ostavili uredan i osiguran iskop bez vidljivih ili bilo kojih drugih promjena. Nažalost, istog dana u 22 sata, a usl jed pojačanog pritiska, došlo je do vibriranja lokalnog cjevovoda koji je izazvao odron zemlje i prekid lokalnog cjevovoda. Ekipe Vodovoda i kanalizacije su 28. februara u 22:30 sati izašle na mjesto događaja i zatvorile glavni ventil za snabdijevanje vodom kompletnog naselja Stup II, s obzirom da na oštećenom lokalnom cjevovodu nisu uspjeli pronaći ventile za zatvaranje vode na cijevi te je bilo nužno privremeno zatvoriti ventil na glavnom cjevovodu. Na terenu je također vidljivo i da su predstavnici Vodovoda na nekoliko mjesta skidali asfalt kako bi pronašli zatvarač za lokalnu cijev, međutim za sada bezuspješno", pojasnili su iz firme Euro-Izgradnja.
Predstavnici firme također napominju da je vlasnik parcele Bulevar d.o.o saglasan i dalje stoji na raspolaganju preduzeću ViK i investitorima susjednih objekata kako bi se našlo najoptimalnije rješenje.
S druge strane, prema dokumentaciji koju je dobio Klix.ba, inspekcija je 14. februara izvršila nadzor nad radovima koji se vrše iznad osmog sprata lamela A1, A2 i A3 stambeno-poslovnog kompleksa investitora "Bulevar" te utvrdila kako radovi iznad osmog sprata nisu u projektima koje je ovjerila Služba za prostorno uređenje.
"Služba za inspekcijski nadzor je, shodno Zakonu o prostornom uređenju Kantona Sarajevo protiv investitora pokrenula upravni postupak, naređujući investitoru i izvođaču obustavu radova i određujući primjeren rok za usklađivanje izvedenih radova sa ovjerenim projektom, odnosno za dobivanje izmijenjenog ili dopunjenog odobrenja za građenje", navodi se u dokumentu Službe za inspekcijski nadzor.
Direktorica preduzeća ViK Azra Muzur danas je također optužila nesavjesne investitore za nastali problem na Stupu.
Podsjećamo, mještanima Stupa problem predstavljaju i plinske cijevi koje prolaze pored mjesta radova, a koje otežavaju pristup bagera lokaciji gdje je oštećena vodovodna cijev.
- Thorgerson
- Posts: 9900
- Joined: 15/04/2015 11:26
#7991 Re: Sarajevo Construction
Upravo tako.So What! wrote:Smije Tibra na teritoriji Ilidže graditi šta god želi, dok u Novom Gradu su morali koliko toliko poštovati zakon.
Kada su izgrađene one njihove prve žute zgrade, na Stupu su izgrađene grdosije dok su u Buća Potoku izgrađene u normalnoj spratnosti.
Njihova naselja na Stupu su zbijena, minimum infrastrukture, bez prilaza, bez igrališta, bez škole itd...
Dok su njihova naselja na Otoci normalnija, imaju šetališta, zelene površine, ulice, igrališta i na kraju krajeva, spratnost je premašena na jednoj zgradi.
I inace velika je greska ucinjena jer su nacelnici fakticki bogovi u svojim opstinama. Nista bez njih ne moze. Pa nama tako Memić uništi zapadni prilaz gradu. Mene je tačno stid kad prolazim pored Stupa i ono brloga.
Divlji prilaz sa glavne saobracajnice, pumpa, natrpane zgradurine bh bauu, tibra, one preko puta, nista ni sa cim, nikakvog reda, nit su zgrade slicne, nit su iste visine, nekakve kuce okolo, malo dalje stupska petlja, usred nje niče auto salon, tamo groblje, na drugoj strani isto brlog...
Sramota.
- SmokingMan
- Posts: 22532
- Joined: 08/07/2012 18:11
- Location: α / β Geminorum
#7992 Re: Sarajevo Construction
Ako ništa imam neki mir u tom "brlogu" ili "Ništa s'ničim",makar onome koji je duboko uronjen iza zgrada....
A što se groblja tiče,eh,njegova tišina i krstovi koji iz tmine vrebaju poput nemani su mi draži od ispraznog ljudskog govora...Smrt u prolazu me konstatno podsjeća da moram biti bolji čovjek.
A što se groblja tiče,eh,njegova tišina i krstovi koji iz tmine vrebaju poput nemani su mi draži od ispraznog ljudskog govora...Smrt u prolazu me konstatno podsjeća da moram biti bolji čovjek.
-
No-Name
- Posts: 317
- Joined: 22/05/2014 17:20
#7993 Re: Sarajevo Construction
A što se groblja tiče ti fino traži kremiranje poslije smrti pa ćeš imati veliku šansu da stvarno postaneš SmokingMan 
-
Max Bunker
- Posts: 2406
- Joined: 19/03/2010 00:16
#7994 Re: Sarajevo Construction
Ovo mu je izgleda na malo dužem štapu jer ne ide to baš tako da se izda dozvola. Ima još tu dosta administrativnih stvari za završiti koje ne zavise samo od njega.VladaFBiH wrote:ako imalo poznaješ lik i djelo Ajnadžića onda znaš da je započeo barem 20tak projekata ovog tipa i da će u svakome koji prođe biti "dobar"...Max Bunker wrote:
Pokušao je on sakriti pa onda zakazati u toku radnog vremena termin vezano za izgradnju u Hastahani pa je popušio foru![]()
Ono što sam čitao u onom tekstu vezano za izgradnju (a čitao sam u sitnim satima pred spavanje) jeste da ni zemljište ne može podnijeti objekte takvih gabarita.
P.S.
Evo nađoh tekst
https://aabh.ba/grad-i-necovjek-stop-in ... P01qE5dTLo
P.S.
Vezano za izgradnju ovog trga kod Narodnog, mene više zanima šta će biti sa ovom zgradom između pošte i Narodnog jer vidim da je praznina na ovom snimku. Vezano za pumpu, mislim da ona ostaje.
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#7995 Re: Sarajevo Construction
svi su ti "projekti" (navodnici namjerni) na dugim štapovima, teški za izvesti i atraktivni velikom broju krvopija, ali njemu treba samo jedan da prođe da uzme baš cifretinu.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83420
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#7996 Re: Sarajevo Construction
Ovdje bih se slozio sa tobomSo What! wrote:Smije Tibra na teritoriji Ilidže graditi šta god želi, dok u Novom Gradu su morali koliko toliko poštovati zakon.
Kada su izgrađene one njihove prve žute zgrade, na Stupu su izgrađene grdosije dok su u Buća Potoku izgrađene u normalnoj spratnosti.
Njihova naselja na Stupu su zbijena, minimum infrastrukture, bez prilaza, bez igrališta, bez škole itd...
Dok su njihova naselja na Otoci normalnija, imaju šetališta, zelene površine, ulice, igrališta i na kraju krajeva, spratnost je premašena na jednoj zgradi.
Tibrino naselje u Buca potoku iza Hife je manje vise ok. Nije favela, imas parking, imas apoteku, postu, trgovinu, kafanu, frizerski salon...stan koji sam koristio je dosta mal, jedna prostorija i wc i dosta se izgubilo jednim nepotrebnim koridorom prema balkonu, ali sve u svemu nije lose, kvalitet gradnje djeluje ok, za samca ili studente odlicno.
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#7997 Re: Sarajevo Construction
što dovodi do surovog i jednostavnog zaključka, da pljačka čak ne mora prestati da bi nam bilo normalno, da je dovoljno da samo bude u razumnim granicama. da ne vade iz zjenica očiju.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83420
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#7998 Re: Sarajevo Construction
UpravoJThomas wrote:što dovodi do surovog i jednostavnog zaključka, da pljačka čak ne mora prestati da bi nam bilo normalno, da je dovoljno da samo bude u razumnim granicama. da ne vade iz zjenica očiju.
Moje misljenje je da su pljacka i kriminal u svakoj pori covjecanstva, na svim meridijanima i obe hemisfere.
- Zavatoni
- Posts: 1641
- Joined: 06/07/2005 07:44
- Location: Sarajevo
#7999 Re: Sarajevo Construction
Jel' se meni čini ili se na Sarajevo Toweru stalo sa gradnjom već neko vrijeme?
- Bullet Tooth Tony
- Posts: 21032
- Joined: 06/09/2007 12:15
- Location: Carsija at naJt
#8000 Re: Sarajevo Construction
Zamisli sad neko kupi ovaj dom penzionera i napravi normalan stambeni ob. u trenutnim dimenzijama doma i zadrzi ove zelene povrsine ispred...



