Sarajevo Construction

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#5676 Re: Sarajevo Construction

Post by liaar »

supercali wrote:Ma kad bolje skontam nama i treba ovako sve dok se kreteni ne dozovu pameti
Neka je ruzno i ovakvo onakvo sve dok nema saobracaja u ferhadiji
Prije neki dan je neko postavio sliku kod hipo banke u ferhadiji kako je lik usao i to u sred dana
Samo je pitanje vremena da se neko sjeti da parkira auto ispred revolucije da pije kafu i sl
Parkirao se onaj bajo ispred vatre :D
User avatar
Logovan
Posts: 102764
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#5677 Re: Sarajevo Construction

Post by Logovan »

Koshpa wrote:Dno dna :run:

Zar se nije moglo nesto ljepse napraviti da se sprijeci voznja auta po Ferhadiji, kao oni stubici u starom gradu sto su postavljeni a ne ovo.
A još bolje bi bilo da su postavili kamere, fino bi se snimale tablice, pa ti vozaj. Sve je bolje od ovog.

Mislim da nema potrebe da pričam koliko će smetati npr. pješacima, roditeljima sa dječjim kolicima, a i ono najvažnije, koliko će ometati vatrogasce i ostale pri obavljanju svog posla.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#5678 Re: Sarajevo Construction

Post by mk ultra »

bez fizičke prepreke ništa
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#5679 Re: Sarajevo Construction

Post by supercali »

Svaki kafic ima jedno parking mjesto za drive in kafu to je buducnost ako se ne stane u kraj pa makar i ovako izgledalo
User avatar
Koshpa
Posts: 4931
Joined: 20/05/2007 19:59
Location: Sarajevo

#5680 Re: Sarajevo Construction

Post by Koshpa »

Sto Mk kaze, samo fizicka prepreka, ali daj da to lici na nesto u duhu sa turistickom atrakcijom i da ima i funkciju spustanja za prolazak vatrogasaca,hitne itd...

Ovo isto Katalonija :D
User avatar
Logovan
Posts: 102764
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#5681 Re: Sarajevo Construction

Post by Logovan »

Evo ukloniše. :lol: Uklonjeno brže, nego što je postavljeno. :lol:

Sad će staviti nekakve stubiće.
criticos
Posts: 646
Joined: 15/01/2018 16:00

#5682 Re: Sarajevo Construction

Post by criticos »

Zašto ukloniše?
Idealno za malog nogometa :D
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#5683 Re: Sarajevo Construction

Post by Naslovnica »

Sarajevo / Općina Stari Grad postavila pa uklonila metalne stubiće u Ferhadiji
13. 03. 2018. u 16:14:00 Radiosarajevo.ba
Metalni stubići/barijere koji su danas postavljeni u ulici Ferhadija (kod Gradske tržnice) i Štrosmajerova (na ulazu iz ulice Zelenih beretki), privremeno su uklonjeni kako bi se prilagodio njihov dizajn.

Naime, na terenu se pokazalo da dizajn metalnih stubića nije prilagođen tako frekventnoj šetnici kao što je Ferhadija, te se ukazala potreba za njihovim prilagođavanjem, naveli su iz Općine Stari Grad Sarajevo.

Stubići su uklonjeni, a nakon što budu prilagođeni na način da ne prijete sigurnosti pješaka, već isključivo onemogućavaju prolaz vozila, bit će ponovo postavljeni.

Podsjećamo, zbog sve veće frekvencije saobraćaja kroz ulicu Ferhadija, što podrazumijeva ne samo mala putnička i dostavna vozila, nego i velike kamione za dostavu Općina Stari Grad prinuđena je poduzeti mjere u cilju zaštite ove ulice od eventualne štete. Iz tog razloga, na dijelu ulice kod Gradske tržnice – gdje najčešće dolazi do prolaska vozila, bitće postavljeni metalni stubići/barijere koji će ubuduće onemogućavati prolaz. Isti stubići bit će postavljeni i na ulazu u ulicu Štrosmajerova.

Rekonstrukcija pločnika u Ferhadiji - undefined
Foto: Radiosarajevo.ba

Svim vozilima hitne intervencije je omogućen 24-satni prolaz u Ferhadiju pored Katedrale gdje se nalaze potopni stubići. Ovaj potez bio je neophodan jer višegodišnji zahtjevi nesavjesnim građanima da ne koriste vozila kroz Ferhadiju, čak ni za dostavu robe, nisu urodili plodom, kao ni intervencije pripadnika MUP-a KS. Općina Stari Grad na ovaj način pokušava zaštiti imovinu i uložena sredstva u rekonstrukciju ulice Ferhadija.

Dio Ferhadije od Gradske tržnice do Apoteke Sarajevo rekonstruisan je 2012. i 2013. godine. Na tom dijelu su zamijenjene sve podzemne instalacije, postavljena armirano- betonska podloga debljine deset cm i ugrađene granitne ploče debljine osam cm. Projekat je koštao oko 890.000 KM.
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25483
Joined: 12/08/2013 12:51

#5684 Re: Sarajevo Construction

Post by insaneinthebrain »

Cuj uklonili, sacekajte bar da neko nogu slomi :zzzz:
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#5685 Re: Sarajevo Construction

Post by zateznistub »

Za nagomilani broju seljaka i ne preostaje ništa drugo nego stavljati ove barijere. Evo ih po dobrinji poredali, ali jok, seljak se ipetpromigolji i ostavi Ljubimca u pješačkom zoni. Zato je merak gledati kako ih kite čestitkama...
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#5686 Re: Sarajevo Construction

Post by mk ultra »

Koshpa wrote:Sto Mk kaze, samo fizicka prepreka, ali daj da to lici na nesto u duhu sa turistickom atrakcijom i da ima i funkciju spustanja za prolazak vatrogasaca,hitne itd...

Ovo isto Katalonija :D
evo merkel legos
Image

Image

Image

anti kamion terorist
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#5687 Re: Sarajevo Construction

Post by JThomas »

i šta, moralo se postaviti da se vidi da ne valja :roll: :lol:
SHTEVELEC
Posts: 548
Joined: 19/03/2010 15:43

#5688 Re: Sarajevo Construction

Post by SHTEVELEC »

Samo kamere, kazna za ulazak autom 10000KM, oduzimanje auta i ponistavanje vozacke, pa bujrum
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#5689 Re: Sarajevo Construction

Post by zateznistub »

SHTEVELEC wrote:Samo kamere, kazna za ulazak autom 10000KM, oduzimanje auta i ponistavanje vozacke, pa bujrum
Na žalost nema pomoći. Nema broja koliko sam ja i druge komsije zvali patrole sto pred zgradom što po šetnici. Dođu, zakite i kroz par dana opet ista priča.
Samo kineski zidovi mogu spriječiti da idioti rade šta rade
User avatar
nepass1
Posts: 14677
Joined: 06/07/2017 07:35

#5690 Re: Sarajevo Construction

Post by nepass1 »

zateznistub wrote:
SHTEVELEC wrote:Samo kamere, kazna za ulazak autom 10000KM, oduzimanje auta i ponistavanje vozacke, pa bujrum
Na žalost nema pomoći. Nema broja koliko sam ja i druge komsije zvali patrole sto pred zgradom što po šetnici. Dođu, zakite i kroz par dana opet ista priča.
Samo kineski zidovi mogu spriječiti da idioti rade šta rade
Kod mene nece ni da kazne, dodju, okrenu se i odu
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#5691 Re: Sarajevo Construction

Post by supercali »

Da svaki dan kaznjavaju doslo vi to u red a ovako kaznjavaju 2 puta mjesecno kazne u pola to je kao cijena mjesecnog parkinga ako gledamo van centra otprilike i onda skontaju lakse mi je ovako i to ako me zapisu nego da mi je auto uvijek 100 metara dalje
E kad bi poceli svaki dan to je vec 200 maraka za pola mjeseca pa da vidimo ko bi to placao
Jedino mozda dileri neki al onda tu fino one porezne inspekcije i ko je vec zaduzen da vidimo odakle pare i sta vec uz to ide
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#5692 Re: Sarajevo Construction

Post by bitanga_sa_otesa »

zateznistub wrote: Samo kineski zidovi mogu spriječiti da idioti rade šta rade
batina samo,druze i prinudna naplata kazni bez zastare tj. samo reforma sudstva i pojacati ovlasti policiji,pa bi vidio kako bi svi bili dobri i mirni ko bubice .
p.s. i ukinut ovo pola kazne da se placa ,napraviti obratno,ako ne platis u roku 8 dana da ti se udupla :)
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#5693 Re: Sarajevo Construction

Post by zateznistub »

bitanga_sa_otesa wrote:
zateznistub wrote: Samo kineski zidovi mogu spriječiti da idioti rade šta rade
batina samo,druze i prinudna naplata kazni bez zastare tj. samo reforma sudstva i pojacati ovlasti policiji,pa bi vidio kako bi svi bili dobri i mirni ko bubice .
p.s. i ukinut ovo pola kazne da se placa ,napraviti obratno,ako ne platis u roku 8 dana da ti se udupla :)
Apsolutno!
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#5694 Re: Sarajevo Construction

Post by bitanga_sa_otesa »

zateznistub wrote: Apsolutno!
zacas bi se napunio budzet i uveo red,samo nekome to ne odgovara...jbga...
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#5695 Re: Sarajevo Construction

Post by zateznistub »

bitanga_sa_otesa wrote:
zateznistub wrote: Apsolutno!
zacas bi se napunio budzet i uveo red,samo nekome to ne odgovara...jbga...
Ono što me je dotuklo je da su iskoristili jedini dio šetnice koji nije urađen sa onim klupama i zidic ima i seljak ko preko njive... Fuj
Image

A policijska stanica ja cca 100 metara zračne linije
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#5696 Re: Sarajevo Construction

Post by supercali »

Ja sam govorio kad su uveli ovo pola kazne da gresku prave
Bolje da je u 8 dana kazna je koliko je propisano nakon 8 dana dupla
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#5697 Re: Sarajevo Construction

Post by JThomas »

pa i ovako ako ne platiš u roku od 8 dana onda moraš duplo više... :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#5698 Re: Sarajevo Construction

Post by bitanga_sa_otesa »

zateznistub wrote: ima i seljak ko preko njive... Fuj
neke papke naprosto vuce blato i zaviĆaj :lol: :lol:
ja ne znam kakva bi me muka natjerala da pregazim preko ovog blata i isprljam auto,vjerovatno jedino ako bi glavu spasavao..nogom isto ne bi zagazio u blato nikad,radije idem 50m okolo...
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#5699 Re: Sarajevo Construction

Post by supercali »

zateznistub wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:
zateznistub wrote: Apsolutno!
zacas bi se napunio budzet i uveo red,samo nekome to ne odgovara...jbga...
Ono što me je dotuklo je da su iskoristili jedini dio šetnice koji nije urađen sa onim klupama i zidic ima i seljak ko preko njive... Fuj
Image

A policijska stanica ja cca 100 metara zračne linije
Ovdje pisati odmah 3 kazne koje ovako napamet znam
Pogresno parkiranje saobracaj u zabrani i prljave gume jer time prlja cestu a sigurno se jos mogi 2-3 kazne tu dodati samo ne znam moze li se to sve u isto vrijeme pisati
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#5700 Re: Sarajevo Construction

Post by bitanga_sa_otesa »

supercali wrote: moze li se to sve u isto vrijeme pisati
papir sve trpi :)
Post Reply