Sarajevo Construction

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Thorgerson
Posts: 9907
Joined: 15/04/2015 11:26

#5251 Re: Sarajevo Construction

Post by Thorgerson »

supercali wrote:
Thorgerson wrote:
supercali wrote: Ono sto je najvaznije nisi podebljao
Procitaj moj avatar prvo pa onda odgovori

Kakve veze ima arhitekta I strucno.misljenje sa ovim sto pricam
Poenta je da ti tvrdis da je lijep I to je ispravno a ovome sto se ne svidja je druga stvar znaci nije u redu
Malo dvolicno malo ponizavas njegaa sebe uzdizes
Pa i oko treba trenirati. Bosnjo ne makne dalje od ivana, pa je njemu i kuca bez fasade na 4 sprata - arhitektonsko cudo.

Eto, objekat qrcu ne valja, da ga bogdo nisu ni napravili. Trebalo je ostaviti one rusevine. Eto, jel tako bolje?
A ti si oko istrenirao a on nije?
Da.
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3784
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#5252 Re: Sarajevo Construction

Post by DaffyDuck »

Ovaj narod nema nikakvog samopostovanja. Prodase se za kilu malte i par prozorskih okvira...
User avatar
Cossack
Posts: 7315
Joined: 22/12/2002 00:00

#5253 Re: Sarajevo Construction

Post by Cossack »

DaffyDuck wrote: Ovaj narod nema nikakvog samopostovanja. Prodase se za kilu malte i par prozorskih okvira...
Samo treba pljuvati.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#5255 Re: Sarajevo Construction

Post by Grean »

Ovaj poziv za javno-privatno partnerstvo za ulaganje u Skenderiju od navodnih 500 miliona, interesuje me je li to za razliku od Koseva u nadleznosti kantona s obzirom da je objavljeno od strane Konakovica?

Opstina Centar je izasla sa istom ponudom za stadion Kosevo s tim da Skenderija sigurno ima puno vece sanse da neko nadje interes.
neki
Posts: 7952
Joined: 17/02/2005 07:57

#5256 Re: Sarajevo Construction

Post by neki »

Jbg ne mogu da vjerujem...fakat će razjebati raskrsnicu kod energoinvesta, koja nije stara ni 10 godina, i na kojoj se nikad nije stvarala gužva....i jos će u to skršiti pola miliona da bi napravili nakaradan kružni tok :-)
User avatar
Haris.ba
Posts: 35299
Joined: 08/09/2005 20:08

#5257 Re: Sarajevo Construction

Post by Haris.ba »

Ondje ne treba kružni tok, već treba proširiti podvožnjak pružni prema Duhanari na 4 trake.

Ona raskrsnica je sasvim ok.

Al, hajde da vjerujemo stručnjacima. :D
User avatar
drug_profi
Posts: 65436
Joined: 16/07/2012 16:00

#5258 Re: Sarajevo Construction

Post by drug_profi »

Haris.ba wrote:Ondje ne treba kružni tok, već treba proširiti podvožnjak pružni prema Duhanari na 4 trake.

Ona raskrsnica je sasvim ok.

Al, hajde da vjerujemo stručnjacima. :D
Gužva nastane samo zato što rolingstonsi začepe put prema Drinskoj ulici. Raskršće Put Života/Krupska/H.Čemerlića nije problem. Ovako ćemo imati zakrčen kružni tok i totalni haos.
Kružni tok kod FDS je kažu u planu ali nije isprojektovan. Bolje bi bilo prvo njega napraviti da se vidi efekt.
BTW biće haos u saobračaju dok se sve to ne završi
Last edited by drug_profi on 28/12/2017 08:27, edited 1 time in total.
User avatar
Qler
Posts: 25834
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#5259 Re: Sarajevo Construction

Post by Qler »

Gdje se spajaju Nedima Filipovica i Paromlinska?
User avatar
drug_profi
Posts: 65436
Joined: 16/07/2012 16:00

#5260 Re: Sarajevo Construction

Post by drug_profi »

Qler wrote:Gdje se spajaju Nedima Filipovica i Paromlinska?
Imaju dva mjesta, ali ne znam da je i jedno kritično. Prvo je kod Mrvice, drugo kod Messer plina.
User avatar
Qler
Posts: 25834
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#5261 Re: Sarajevo Construction

Post by Qler »

Kod Mrvice i Messera je dr. Fetaha Becirbegovica i Paromlinska,
User avatar
drug_profi
Posts: 65436
Joined: 16/07/2012 16:00

#5262 Re: Sarajevo Construction

Post by drug_profi »

Qler wrote:Kod Mrvice i Messera je dr. Fetaha Becirbegovica i Paromlinska,
Može biti da sam pobrkao Nedima i Fetaha. Svojevremeno sam htio kupiti stan na raskrscu u onoj novoj zgradi uz velepekaru, gledao pravo na raskrsce pa sam odustao. Cini mi se da je adresa bila Nedima Filipovica.
Vidjecemo kad raskopaju gdje je to. :D
User avatar
Qler
Posts: 25834
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#5263 Re: Sarajevo Construction

Post by Qler »

Ona zgrada na L gdje je Kare Auto je Nedima Filipovica, ali se ne spaja nigdje sa Paromlinskom, jedino ako nesto ne znam :)
User avatar
drug_profi
Posts: 65436
Joined: 16/07/2012 16:00

#5264 Re: Sarajevo Construction

Post by drug_profi »

Qler wrote:Ona zgrada na L gdje je Kare Auto je Nedima Filipovica, ali se ne spaja nigdje sa Paromlinskom, jedino ako nesto ne znam :)
Jedino mi ta raskrsnica kod Kareta i liči na nešto što bi trebalo rješiti. Pravi se gužva u špici itekakva.
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3784
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#5265 Re: Sarajevo Construction

Post by DaffyDuck »

Cossack wrote:
DaffyDuck wrote: Ovaj narod nema nikakvog samopostovanja. Prodase se za kilu malte i par prozorskih okvira...
Samo treba pljuvati.
To nije pljuvanje, vec cinjenica.
Ja ti garantujem da Dom/Savez sindikata ima ogromne prilive novca, koje uprava trosi gdje je njima cejf. Jbg bolje bit bijeda nego dici glavu i zasukat rukave ;-)
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#5266 Re: Sarajevo Construction

Post by kafanski_covjek »

Qler wrote:Gdje se spajaju Nedima Filipovica i Paromlinska?
Image

i ovo sto pise da je Fetaha, to je sve N.Filipovica
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83497
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#5267 Re: Sarajevo Construction

Post by _BataZiv_0809 »

Pa kad tu ima guzve :-)
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#5268 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

Izgradnja osnovne škole na Šipu - 23. 12. 2017.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
neki
Posts: 7952
Joined: 17/02/2005 07:57

#5269 Re: Sarajevo Construction

Post by neki »

kafanski_covjek wrote:
Qler wrote:Gdje se spajaju Nedima Filipovica i Paromlinska?
Image

i ovo sto pise da je Fetaha, to je sve N.Filipovica
Kruzni je planiran dole niže, na raskrsnici kroz koju prolazi i željeznički kolosijek za velepekaru
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#5270 Re: Sarajevo Construction

Post by P308 »

Tako je, po meni dobar potez.
User avatar
drug_profi
Posts: 65436
Joined: 16/07/2012 16:00

#5271 Re: Sarajevo Construction

Post by drug_profi »

kafanski_covjek wrote:
Qler wrote:Gdje se spajaju Nedima Filipovica i Paromlinska?
Image

i ovo sto pise da je Fetaha, to je sve N.Filipovica
I ja sam kontao da je ovaj dio u stvari N.Filipovića, ali ta je raskrsnica nidje veze za kruzni, povrh sto nema mjesta za taj objekat.
Po meni misli se na ovu kod Kareta ili ovu kod Messera. Ni na jednoj ne bi pogrijesili, s tim da je ova kod Kareta preča.

Samo posljedica će biti katastrofa od gužve na glavnoj dok traju ti radovi.
al-em
Posts: 3173
Joined: 01/03/2014 00:26

#5272 Re: Sarajevo Construction

Post by al-em »

nema tu prostora zbog francuske skole, ja mislim da je u pitanju raskrsnica ispod, gdje su garaze, blize vjetrenjaci
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#5273 Re: Sarajevo Construction

Post by supercali »

al-em wrote:nema tu prostora zbog francuske skole, ja mislim da je u pitanju raskrsnica ispod, gdje su garaze, blize vjetrenjaci
I ja kontam na tu raskrsnicu
User avatar
Thorgerson
Posts: 9907
Joined: 15/04/2015 11:26

#5274 Re: Sarajevo Construction

Post by Thorgerson »

Ma ova dole raskrsnica, gdje je nekako neprirodan znak prvenstva prolaza, cesto tu bude udesa. Narocito raja koja ide pravac istok - zapad, konta da ima prednost, a nema. A i ovi koji idu iz pravca glavne saobracajnice, kontaju i oni da imaju prednost. I belaj. :D

Inace, primjetio sam da znakove vise niko ni ne gleda.
Post Reply