Ova garaza na Dobrinji 5 je bacanje novca. Mislim, neka grade, nemam nista protiv, ali ovaj novac se mogao mnogo pametnije iskoristiti.
Na Dobrinji 5 postoje vec 2 garaze kojima upravlja ja RAD i jedna kojom upravlja Dzekos. Ova Dzekosova je koliko znam puna, krcata, ima rampu s karticom, video nadzor i dole u natrkivenom djelu je tesko naci slobodno mjesto, a i na spratu koji nije natkriven mozda ima 2-3 slobodna mjesta. Ove zgrade koje je kanton radio, jedna ima ogroman parking, a druga ima manji parking i podzemnu garazu. Je li stvarno Dobrinji 5 potrebna jos jedna garaza?
Ove koje vodi RAD koliko znam gornja nenatkrivena etaza su prazne u obje garaze. Ova sto je veca tu ja mislim da nikada nisam vidio auto na ovoj gornjoj etazi, na ovoj drugoj ih ima nekoliko. Vidi se i na google map. Sta je tu problem - iskreno ne znam. Ocito na ovoj manjoj da se automobili mogu parkirati, ali ljudi ne zele. Vjerovatno im je skupo. Zasto se ne snizi cijena i privuku ljudi sami bog zna.
Na ovoj drugoj vecoj, gdje nikada nisam vidio nijedno auto, problem je mozda sto neke druge prirode. Cudno je da bas nema nijedno auto parkirano. Kontam da nije neko ostecenje gornje plocei problem, mozda ta etaza nije bas stabilna da izrzi 100-ak automobila.
E sad, dobili su 2 miliona maraka. Za taj novac su se mogle ove dvije garaze postojece urediti da zvizde. Mogle su se renovirati, mogao se uraditi neki krov za ove gornje etaze, postaviti rampe, video nadzor + mogao se ovaj kruzni tok uraditi na mjestu gdje sada planiraju garazu. Sve to izravnati, posaditi travu i tu ostaviti jedan otvoreni prostor koji je Dobrinji 5 prijeko potreban, jer je sve zakrceno garazama i za Dobrinju visokim zgradama. Ubili bi sedam muha jednim udarcem i sredili bi ovo naselje da ga se vise ne mora dotaknuti narednih 10-ak godina.
Ne. To nije uradjeno. Nego su genijalci dosli na ideju da prave potpuno novu garazu. Da uniste jedan prostor koji se mogao lijepo urediti i da tu posade garazu na dvije etaze. Zaklone ljudima pogled, uniste jedan lijep trg.
Moze li mi iko objasniti logiku ovog poteza?
Da stvar bude gora, u toj novoj garazi mjesto nece kostati sigurno ispod 60 KM. I opet ljudi nece placati i gdje ce parkirati? Pa po kruznom, po trotoarima ili kod ove jedne zgrade gdje ima parking. To vam garantujem, a postavit cu i sliku za jedno cca 2 godine ili kada vec zavrse garazu. Ja vam garantujem i kladim se u 1.000 KM da ce se automobili i dalje parkirati ispred zgrada, po trotoraima i gdje god ima slobodnog prostora.
Zasto uvijek moramo izmisljati toplu vodu?