upravo na zgrade i mislim, postavljene su tako da njihovom izgradnjom se stabilizuje klizište.
trenutno stanje je takvo da su neke garaže već pod zemljom, ali to je narodu valjda ok
upravo na zgrade i mislim, postavljene su tako da njihovom izgradnjom se stabilizuje klizište.
Ajmo onda podzemni grad praviti
Pa neka ga skine, ali demokratski._BataZiv_0809 wrote: ↑24/07/2026 19:41Pa nista i. Dobio je Delic 30 milja i dobit ce opet neko i skinuti rumenog ubicu.
Mislis da ce drzava da napravi potporne zidove?
Neko mi je objasnjavao da su te garaze na opcinskoj zemlji. I tibra je trazila tu zemlju gdje su garaze, i da napravi zgrade da drze kosinu.
Nisam znao. Ja koliko znam opcina nije ta koja se bavi sanacijom klizista.drug_profi wrote: ↑24/07/2026 21:24 Neće da ga sanira osim ako se ne prihvati plan za devastaciju mirnog kvarta
Koliko znam isključiva je nadležnost opštine sanacija lokalnih klizišta koja ugrožavaju lokalnu infrastrukturu i lokalne saobraćajnice.Haris.ba wrote: ↑24/07/2026 21:26Nisam znao. Ja koliko znam opcina nije ta koja se bavi sanacijom klizista.drug_profi wrote: ↑24/07/2026 21:24 Neće da ga sanira osim ako se ne prihvati plan za devastaciju mirnog kvarta
Mrsko mi opet da trazim, ali kad sam zadnji put gledao rezulate izbora, mislim da je bas u toj mz imao 2/3 glasova.
taaa će oferman, ne svata da je otpor tu zbog ućitelja koi tu parkiravaju na yelenim površinama a ne ybog nekakve nauke i univeryitetaHajlac wrote: ↑23/07/2026 22:57
https://www.klix.ba/vijesti/bih/offerma ... /260723160Edmond Offermann, poznati filantrop i jedan od ključnih donatora za obnovu sarajevske žičare, uputio je novo pismo Gradskom vijeću Grada Sarajeva povodom ponovnog razmatranja predloženog Regulacionog plana "Kvadrant C - Marijin Dvor".
Offermann je uime Zaklade "Tri fizičara" podsjetio da su još prije tri mjeseca izrazili duboku zabrinutost zbog opasnosti da Univerzitet u Sarajevu izgubi mogućnost širenja svoje infrastrukture, čime bi se direktno ugrozio razvoj ove ustanove kao istraživačkog centra i pokretača visoko-tehnološke industrije u BiH.
U pismu se ističe razočarenje što gradske vlasti nisu organizovale otvoreni forum niti su pozvale stručnjake i udruženja arhitekata kako bi se javno raspravljalo o prigovorima na planiranu gradnju.
Offermann pretpostavlja da je Vijeće u međuvremenu imalo priliku provesti detaljnu dubinsku analizu planova investitora u nekretnine, koja bi, prema njegovom mišljenju, morala obavezno obuhvatiti potvrdu vlasništva nad zemljištem, posebno obraćajući pažnju na sve transakcije i promjene vlasništva obavljene nakon raspada bivše Jugoslavije.
Zatim je potrebna provjera dugoročnih ugovora o najmu, odnosno analizu da li investitori uopće imaju unaprijed obezbijeđene zakupce za nove uredske prostore, naglašavajući da je gradnja poslovnih prostora "naslijepo" u eri rada na daljinu izuzetno riskantna.
Otišao je i korak dalje ponudivši vijećnicima direktnu pomoć međunarodnih advokatskih ureda u daljoj istrazi ovih pitanja, uz ozbiljno upozorenje.
"Neriješena pitanja mogla bi dovesti do lične i pravne odgovornosti za same članove gradskog vijeća ukoliko glasaju bez potpunih i čistih informacija", upozorava Offermann.
S obzirom na to da bi Gradsko vijeće na posljednjoj sjednici pred ljetnu pauzu trebalo glasati o izmijenjenom planu, za koji Offermann navodi da sadrži tek nekoliko kozmetičkih promjena, upućen je direktan apel gradskim delegatima.
"Svjestan sam da je Gradsko vijeće sada opterećeno donošenjem odluke koja će imati nacionalne posljedice, dok u ovoj teškoj situaciji akteri na kantonalnom, federalnom i državnom nivou šute. Ovo je vaš trenutak da naciji pokažete da imate savjest i kičmu, baš kao i moj grad New York", zaključio je Offermann u svom pismu.